Heimat Sudetenland na webu s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU!...

Heimat Sudetenland na webu s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Zděšení návštěvníci restaurace nevěřili vlastním očím, co všechno se dá propagovat s požehnáním EU! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky Konrada Henleina na československou vládu ve 30. letech minulého století, visí v hospodě u Znojma!

Heimat Sudetenland na webu s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Zděšení návštěvníci restaurace nevěřili vlastním očím, co všechno se dá propagovat s požehnáním EU! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky Konrada Henleina na československou vládu ve 30. letech minulého století, visí v hospodě u Znojma!

Redakce AE News dnes byla upozorněna jedním z našich čtenářů, že při cestě s přítelkyní po Jižní Moravě narazil na neuvěřitelnou propagaci tzv. “sudetské otázky” v místech, kde by to čekal úplně nejméně. V zařízení, které je v provozu díky dotacím Jihomoravského kraje. Napsal nám k tomu následující:

“Včerejšího dne jsme se vraceli s přítelkyní z cesty do Znojma a volili jsme cestu přes Vranov nad Dyjí domů do Tábora. Před Vranovem nás zaujal větrný mlýn u cesty a později jsme zjistili, že je to restaurace. Chtěli jsme se občerstvit. Jaké bylo naše zděšení, když jsme vešli do společných prostor a zjistili hned u vchodu velikou, zasklenou mapu s názvem: Heimat Sudetendland!! Tedy ne jenom tzv. “Sudety”, ale již celá naše vlast pojatá jako “Vlast Sudetská země”. Vše v němčině, tedy ne alespoň jako za tzv “Protektorátu…”, kdy byla alespoň připojena čeština za němčinu. Názvy jak historických zemí Koruny české v NJ, tak i znaky jednotlivých měst popsány jen německy. Dáváme tedy na vědomí pro některý článek typu “Drang nach Osten” stále živé respektive “Čtvrtá říše a naše úloha v Nové Evropě”. Zvlhly nám oči, otočili jsme se a pokračovali v cestě k jinému občerstvení.”

Fotografie pořízená našim čtenářem. Je to kresba sudetoněmecké mapy, tzv. sudetoněmeckého Heimatu (vlasti) v chodbě u vstupu do restaurace.

Tolik tedy svědectví našeho čtenáře. My jsme tedy začali v redakci pátrat po podrobnostech. Jedná se o restauraci Větrný Mlýn v Lesné u Znojma [1], kterou propaguje oficiální web Jihomoravského kraje dotovaný z fondů EU. Budova restaurace je integrální součástí historického větrného mlýna z roku 1862 a jako turistická atrakce je propagována na oficiálním webu Jihomoravského kraje, který je projektem Regionálního operačního programu Jihovýchod a je zaplacený z fondů Evropské unie. Nejde tedy o čistě soukromou aktivitu, jde o objekt, který je propagován z peněz občanů České republiky a z peněz Evropské unie. Není vůbec jasné, co propagací sudetoněmecké otázky Jihomoravský kraj sleduje.

Větrný mlýn a restaurace, Lesná u Znojma.

Zasklenou mapu Heimat Sudetenland znám velmi dobře odtud z Německa. Je to novodobý remaster původně malované mapy Johanese Heigerta z roku 1936, kterou namaloval na objednávku Konrada Henleina pro účely propagace tehdejší tzv. “zemské otázky” (Heimatfrage) sudetských Němců za 1. Republiky v Československu. Po válce v mnoha podobách a variacích šíří tuto kreslenou mapu Sudetoněmecký landsmančaft, ale také Sudetoněmecký historický institut z Mnichova, na jehož webu je reprint této malované mapy z roku 1936 také k dispozici [2] a lze ho zakoupit např. ve stáncích na Sudetoněmeckých slavnostech každý rok. Můžeme se pouze dohadovat, kdo si tuto mapu objednal v Sudetoněmeckém institutu, nechal ji zarámovat do skla a pověsil ji ve vstupní chodbě v restauraci Větrný mlýn v Lesné u Znojma.

Sudeťácké mapy v českých restauracích a tabule na hranicích už se také mění!

Toto není jediný problém, který se týká Sudetoněmecké otázky. Na německé straně bavorských hranic s Českou republikou zemské bavorské úřady začaly v tichosti měnit hraniční tabule z původních Staatsgrenze (státní hranice) na Landesgrenze (zemská hranice). Cedule s nápisy Landesgrenze původně označovaly a oddělovaly zemská území uvnitř III. Říše, po válce musely být tabule z německé strany změněny na Staatsgrenze. Během posledních měsíců ale začali turisté z Česka na zelené hranici s Německem hlásit změny tabulí, zejména pak na bavorské straně začaly bavorské úřady měnit tabule zpátky na Landesgrenze jako po obsazení Sudet v roce 1938. Lidé z okruhu landsmančaftu to dávají do souvislosti s politickým vývojem v Evropě, kde Lisabonská smlouva dala sudetským Němcům naději na vrácení majetků, ale teoreticky i na návrat domů do pohraničí v ČR.

Hranice s ČR z německé strany. Zemská hranice.

Největším motorem sudetoněmeckých požadavků je zemský premiér Bavorska Horst Seehofer, který nechybí na žádném sjezdu a slavnostech Sudetoněmeckého landsmančaftu. Stejně tak i letos seděl hned vedle Bernda Posselta, Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana, článek a fotografie jsou zde. Seehofer je kromě toho šéfem německé CSU a hlavní postavou, která ovlivňuje politiku Angely Merkelové. Jeho lobbing ve prospěch Sudeťáků je enormní, nedozírný, je to jejich člověk.

Vnitřní kohorta sudetoněmeckých lobbistů v ČR

A je extrémně nebezpečné, když členové vlády ČR a ministři, pan Bělobrádek a pan Herman, jezdí na Sudetoněmecké slavnosti, kde si bez uzardění a s klidným svědomím sednou do první řady na čestné místo vedle Bernda Posselta a právě Horsta Seehofera. Nikdo se potom nemůže divit, že tyto procesy se už kopírují i do ČR, kde jednotlivá hejtmanství krajů ve svých dotovaných projektech a za peníze EU propagují reprinty sudetoněmeckých zemských map z roku 1936.

Další cedule z německé strany na českých hranicích. Místo Staatsgrenze (státní hranice) už nově jenom Landesgrenze (zemská hranice).

Jenom bych chtěl upozornit, že návštěvy českých politiků na Sudetoněmeckých sjezdech nejsou příčinou tohoto stavu v ČR, ale naopak jeho důsledkem. Uvnitř České republiky působí mohutná pro-sudetská lobbistická klika, koneckonců, politici KDU-ČSL jsou toho příkladem, jejich strana na svém webu propagovala věci jako Česko-německé kulturní jaro 2017 [3], takže návštěva šéfa strany s ministrem kultury v červnu v Augsburgu na sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu byla už tak nějak automatická. Evropské peníze a dotační programy nasunují pomalu a zlehka prvky informačního pole, které mění podvědomí českého obyvatelstva. Tuhle se postaví pomníček obětem odsunovaných Němců po válce, tamhle se vyvěsí mapa Sudetoněmecké vlasti do vchodu restaurace, jinde se objeví člen české vlády na Sudetoněmeckých dnech a sklidí bouřlivý potlesk za oslovení “Drazí krajané!”

Mapy sudetského Heimatu a duch Konrada Henleina jsou zpátky

Je to postupné posunování Overtonovských oken, od nemyslitelného k naprosto přijatelnému a vyžadovanému. Ještě před 15 lety nebylo myslitelné, aby někdo přijel na Sudetoněmecké slavnosti. Dnes už to možné je. Dříve bylo nemyslitelné, aby někdo střízlivý na Jižní Moravě a za peníze daňových poplatníků vyvěšoval v restauraci sudetoněmeckou mapu Heimat Sudetenland nakreslenou pro Konrada Henleina. Jenže dnes už je možné všechno. Víte, co na tyto procesy já pokaždé říkám? Česko snese fšecko! Pokud by lidé nebyli lhostejní, pokud by byli všímaví jako náš čtenář, tak by takový skandál nikdy nenastal, protože nikdo ze zodpovědných lidí Jihomoravského kraje by nikdy nepřipustil, aby v objektu, který je krajem propagovaný z veřejných peněz v rámci Regionálního operačního programu, byly propagovány insignie a symboly sudetoněmeckého Heimatu, zemské otázky, na jejímž základě Konrad Henlein postavil svoji prvorepublikovou politickou kariéru.

Tento reprint původní mapy z roku 1936 dnes distribuuje Sudetoněmecký historický institut z Mnichova.

Co uvidíme příště za evropské peníze v ČR? Bustu Konrada Henleina v Egeru (Chebu)? Nebo pamětní desku K. H. Frankovi na jeho knihkupectví na náměstí v Karlových Varech, tedy v Carlsbadu, abychom byli styloví? Už tolikrát jsem to opakoval, že vývoj společnosti v ČR po roce 1989 je definován naprostou lhostejností obyvatelstva o věci veřejné, o politiku, o události, které se dějí na politické úrovni okolo nich. Mnoho lidí kritizuje politický marasmus v zemi, ale kdo za něj může? Politici. Jenže, kdo je tam volí? Občané!

Vnitřní sudetská kolona v ČR překresluje informační pole

Už skoro 30 let volí do sněmovny provařené politiky, pořád ty stejné, kteří občas změní politický dres, nebo založí jinou stranu a potom se zase vrátí do sněmovny. Politici dělají politiku podle toho, kdo je zrovna ovládá a financuje. Lobbistické tlaky, peníze, cesty do zahraničí, přednášky, peníze pro stranu na kampaň do voleb maskované jako odměna za přednášky v Německu, v USA, v Bruselu. Toho sponzoruje ten, a toho zase tamhle ten. A když největší počet voličů má KDU-ČSL právě na Jižní Moravě, tak se nikdo nemůže divit, že v hospodách tam visí sudeťácké mapy Henleinovy zemské otázky z roku 1936. Morafa snese taky fšecko?

Nové hraniční patníky se začaly objevovat už i z rakouské strany hranice s ČR.

Nenechte si tuto informaci pro sebe, šiřte ji na sociálních sítích, sdílejte ji. Tiché přebarvování informačního pole jede na plné obrátky v ČR. Točí se filmy jako Habermanův mlýn, který vykresluje české občany jako svině a Němce jako oběti, na České televizi běží dokumenty o zabíjení odsunovaných Němců, ve školách se dětí učí, že sovětská armáda neosvobodila Československo, ale přijela ho okupovat, čeští politici jezdí na Sudetoněmecké slavnosti a sedají si vedle špiček landsmančaftu. Informační pole je brutálně překreslováno. A pokud nebudete na tyto věci upozorňovat, pokud nebudete proti nim nic dělat, čeká národ opakování historického osudu z roku 1938.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývají 3 dny a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 66%. Všem, kteří již přispěli a nebyli lhostejní, ze srdce děkujeme! A děkujeme i všem, kteří zde ještě tento měsíc přispějí a pomohou nám, aby  stránky fungovaly i nadále.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Václav
Návštěvník
Václav

Vážený pane šéfredaktore, u několika detailů Vašeho textu je podle mého názoru potřeba přidat vysvětlení, resp. opravu omylu. To nic nemění na tom, že otázku sudetskou v zásadě připomínáte oprávněně. Vyvěšení mapy, jak o něm hovoříte, považuji za skandální.
Pokud jde o tabulky Landesgrenze, jsou i na sítích doloženy v dalších snímcích ze současnosti různých koutů státu. Cyklotrasy, trojmezí atp. Nicméně není to úplně nová iniciativa z německé, chcete-li bavorské strany. Už v devadesátých letech k tomu uveřejnilo, pokud si dobře vzpomínám, Právo (tehdy snad ještě Rudé, nejsem si jist) rovněž snímky, nad nimiž se upřímně rozkatilo.
Druhá záležitost je ještě jednoznačnější. Kamenný sloup vyznačující rozmezí Čech a Rakouska není novodobá věc, jak by mohlo z popisku vyplývat. Je to zachované hraniční znamení z doby Marie Terezie, která jak známo systematicky dávala do pořádku katastry, tím spíš tedy hranice. Konkrétně tento kámen je součástí jakési turistické naučné trasy v oblasti Nové Hrady, z rakouské strany Pyhrabruck. Už pravopisná norma “gränze” svědčí o stáří tohoto artefaktu.
Určité pochybnosti odpovídající mým zde uvedeným závěrům už vyjádřili i účastníci diskuse přede mnou. Pro obecnější poučení mohu ještě doporučit stať spisovatele v emigraci Benjamina Kurase Sudetská lež. Jde mi tedy jen o jistotu, že naše poprávu varovné volání v tzv. sudetské otázce nedoprovázíme zbytečně nepřesnými fakty. Těch skutečných a pádných je dost a dost.

poručík Kladívko
Návštěvník
poručík Kladívko

Češi vládnout neumí. Než český bordelzlodějsystém, tak raději německá gubernie.

Václav
Návštěvník
Václav

Poručíku, asi bych Vás rád degradoval.

dako
Návštěvník
dako

Jenom k těm hraničním tabulím, předně, v tomhle se nechci nějak nadržovat němcům, ale tabule “Landesgrenze” je z hlediska německého zřízení tj. spolkové země, správně. Tabule je umístěna na německé straně, takže v podstatě je to na uvážení daného státu, co za tabule si jako upozornění na hraniční pásmo zvolí, ono to opravdu jejich (německá) zemská hranice skutečně je. Samozřejmě, aby to nebudilo kontraverzi, měla by NSR text “zemské hranice” doplnit názvem státu tedy “Landesgrenze Bundesrepublik Deutschland”, aby bylo ještě zřetelnější, kterému státu “zemská hranice” náleží, ideálně ještě doplněna textem “Staatsgrenze Tschechische Republic”. Důležité, než nějaké tabule, je naše zřízení a hlavně typ hraničních patníku (červeno-bílé kameny). Dokud tam tyhle patníky stojí, bude to vždy jen zbožné přání němců o společné “zemské hranici” s ČR.
S ostatním textem se stotožňuji, je nepřípustné, aby se propagovalo sudeto-německé zřízení.

dako
Návštěvník
dako

Jenom k těm hraničním tabulím, předně, v tomhle se nechci nějak nadržovat němcům, ale tabule “Landesgrenze” je z hlediska německého zřízení tj. spolkové země, správně. Tabule je umístěna na německé straně, takže v podstatě je to na uvážení daného státu, co za tabule si jako upozornění na hraniční pásmo zvolí, ono to opravdu jejich (německá) zemská hranice skutečně je. Samozřejmě, aby to nebudilo kontraverzi, měla by NSR text “zemské hranice” doplnit názvem státu tedy “Landesgrenze Bundesrepublik Deutschland”, aby bylo ještě zřetelnější, kterému státu “zemská hranice” náleží, ideálně ještě doplněna textem “Staatsgrenze Tschechische Republic”. Důležité, než nějaké tabule, je naše zřízení a hlavně typ hraničních patníku (červeno-bílé kameny). Dokud tam tyhle patníky stojí, bude to vždy jen zbožné přání němců o “zemské hranici” s ČR.
S ostatním textem se stotožňuji, je nepřípustné, aby se propagovalo sudeto-německé zřízení.

polda
Návštěvník
polda

No nazdar hodiny-to jsme to dopracovali.

Miloš
Návštěvník
Miloš

Obávám se, že s těmi “novými hraničními patníky v Rakousku” jste se pěkně sekli. Troufám si tvrdit, že jde naopak o patníky poměrně staré, tj. z let stařičké c. & k. monarchie. Dokladem je mj. to, že výraz Landesgränze (nebo Gränze) ve slovníku nenajdete, jde o hodně zastaralý pravopis. Ten nynější zní Landesgrenze (resp. Grenze).
Pokud by někdo namítal, že v Rakousku mohou mít trochu jiný pravopis než v Německu, pak přinejmenším u slova Grenze (a jeho složenin) to neplatí – u rakouských silnic lze často vidět malé cedulky s nápisem Gemeindegrenze (nikoli Gemeindegränze) – a názvy hraničících obcí.

A pokud jde o Landesgrenze na plechových cedulích v Německu, myslím, že nad tím výrazem “Landesgrenze” se kdosi pozastavoval už těsně po převratu, tj. někdy v roce 1990. Takže ani to není kdovíjak žhavá novinka.

r.m.
Návštěvník
r.m.

chtělo by to vnímat článek, ne jen jednu jeho fotku

Miloš
Návštěvník
Miloš

Zajisté, však já jsem si ho přečetl celý.
Jenže jak mám jeho autoru důvěřovat, když jako “nově osazené patníky” označí cosi, co na té čáře stojí snad dvě stě let. Koneckonců před pár lety jsem viděl poměrně daleko od čáry dvojjazyčný kamenný rozcestník, který také ukazoval směrem “nach Tremles”. Samozřejmě měl také svůj věk, také pocházel z dob c. & k. monarchie. Díky Internetu lze české jméno tohoto města zjistit velmi snadno.

romgator
Návštěvník
romgator

Obávám se, že to je jen začátek. Naše země se mela vrátit do područí Německa po roce 89. Ale až teď se rychlost navyšuje. Souvisí to s novou roli Německa v EU. Salámová metoda je osvědčená metoda. Naštěstí KDU ČSL je strana na pokraji žití. Přesto ale dokáže ještě pohnojit, co se dá.

sys
Návštěvník
sys
Mireek
Návštěvník
Mireek

Zapomínáme na německou okupaci, na Protektorát a na desetitisíce umučených v německých koncentrácích. Učme své děti pravdivým dějinám.

Ondra
Návštěvník
Ondra

Ne nezapomínáme, komunisti nám jí připomínali 42.let, takže to máme v krvi. Na co ale jaksi soudruzi zapoměli a to na vraždění našich německých spoluobčanů v r.45. včetn starců , žen a dětí. I o tom bychom měli děti učit.

Václav
Návštěvník
Václav

Pokud jste na německou okupaci skutečně nezapomněl, když Vám ji tolik let připomínali, slouží Vám to ke cti. Dnes už mezi lidmi toto povědomí jaksi začíná zanikat. A máte pravdu, že bychom měli vědět i o důsledcích té těžké doby. A správně příčiny a důsledky řadit. Aby nám dějepis nezačínal rokem 1946.
Mimochodem – doufám, že tu dobu nacistické okupace jste neslyšel připomínat jen od komunistů. To by bylo smutné – a nebyla by to ani pravda!

tana
Návštěvník
tana

Proč vůbec takové články vznikají a komu slouží? Co lidé mohou nebo musí nevědět? Témata, kterým se historici vyhýbají.
Asi každý ví, že naše hranice se Saskem a Bavorskem je po staletí více méně neměnná, zatím co s Pruskem /Polskem/ a Rakouskem po staletí nebyla hranicí států, ale nižšich státních celků.
Jih Čech, sever Rakouska a západ Slovenska jsou částí území Velkomoravské říše, jejíž obyvatelstvo nazýváme Slovany, po zániku této říše se obyvatelstvo “masově přesouvalo” resp. masově hynulo v souvislosti s 30-ti letou válkou. Takže tam stáležili a žijí potomci Velkomoravanů.
Marie Terezie zavedla příjmení pro poddané, která zapisovali faráři nebo rabíni do matrik podle určitých pravidel. Následně byla zavedena povinná školní docházka. Tato nařízení plnili vrchnostenští úředníci dle zadání vrchnosti, která zároveň financovala výstavbu škol a vybírala a platila učitele na svých panstvích. Kde preferovali němčinu, fungovala němčia, kde češtinu čeština. Ale ti lidé byli stále potomci obyvatel Velké Moravy. Pochopitelně byli pracovně i vzděláním orientováni na Vídeň, která byla blíž a byla to metropole celé monarchie.
Když vzniklo Československo, vpodstatě zrušilo “Rakouskou národnost” a lidé byli nuceni pod tlakem nového státu přijmout českou nebo německou národnost a z toho vyplývalo i mnoho dalších povinností, chápaných jako právo/bezpráví , jako převod majetku z jednoho státu do druhého. Ne každý měl vliv a moc jako Lichtenstejnové nebo Rodschildové, aby hranice odrážely jejich ekonomické zájmy.
Zároveň republika zavedla dvojí metr pro Čechy a Slováky z jedné strany, a Maďary a “Němce” – ty z pohraničí s Bavorskem a Německem i ty, co se cítili “Rakušany” ale pod tlakem českých úřadů se “Němci” musel stát. A tak Československo již v okamžiku vzniku sjednotilo proti sobě německojazyčné obyvatelstvo.
Havel měl možnost pocit křivdy zmírnit, a tím by z nás i odsunutých sejmul navždy břemeno zkalených vztahů a je na místě opět otázka, komu prospěla jeho hloupá rétorika plná gest bez jakéhokoli skutku. Stačilo v zákoně o prodeji půdy a nemovitostí před vstuem do EU udělit našim bývalým spoluobčanům /ne potomkům/ výjimku ze zákazu, a 25 let se nemáme o čem bavit. Těch pár dědečků a babiček by si zde koupilo legálně pár chalup / koupili si je stejně, jenže museli založit firmu/, a nebylo by o čem psát.
Nestalo se, a “h*vno” 20-tého století smrdí i v 21.
Takové članky svědčí pouze o sebestřednosti autora a o přehlížení dění vně i uvnitř našich hranic v dobovém kontextu. Jinak by byla nemyslitelná euforie “demokracie a lidských práv” vanoucí z míst, která byla zatížena otrokářskou minulostí svých “otců zakladateů”, pokračující v případě našeho území do odchodu jejich armád, ve kterých byly ještě po r. 1945 jídelny pro černé a bílé zvlášť.

Balt
Návštěvník
Balt

Někteří lidé by se hrozně rádi viděli jako svatoušci v kontrastu s těmi zlými sudeťáky, ale ono to není tak jednoduché. https://www.youtube.com/watch?v=7vrV1w74Gwk&t=3555s

Dan
Návštěvník
Dan

Tak zrovna Tomáš Krystlík je dějepisec, který vyloženě nemá extra rád český národ, toho bych jako nestranného raději neuváděl.