Glosa: Kdo může zlu zabránit a nezabrání, je za něj zodpovědný!

Glosa: Kdo může zlu zabránit a nezabrání, je za něj zodpovědný!

Glosa: Kdo může zlu zabránit a nezabrání, je za něj zodpovědný!

Redakce AE News přináší zamyšlení nad teroristickým útokem v Manchesteru od jedné z našich čtenářek, která se odhodlala napsat text jako článek namísto diskuse do komentářů. Toto je výzva i Vám všem ostatním, kteří máte na srdci více a máte pocit, že se vám myšlenky nevejdou do komentářů. Napište sami svůj článek podle pravidel uvedených zde a zašlete ho naší redakci. AE News je publikační platforma, která je otevřena názorům našich čtenářů nejen v rovině komentářů. -VK-

Kdo může zlu zabránit a nezabrání, je za něj zodpovědný! To není z mé hlavy, je to citát z Talmudu. A je to krystalická pravda. Ale proč právě tento citát? Je to jednoduché. Chci se zamyslet nad viníky teroristického útoku v Manchesteru a nejen tam ale i ve zbytku Evropy. Kdo je viník? Kde ho hledat? Snad ten muslim, jehož rodičům poskytla Británie azyl a možnost začlenit se do společnosti a žít spokojeným kvalitním životem? Nebo snad ti rodiče, kteří svého syna nevedli k lásce a úctě k nové vlasti? Nebo nějaký imám, který při návštěvách mešity vybízel přítomné k džihádu vůči kafírům? Obávám se, že tak jednoduché to není.

Vina neleží jen na posledním článku řetězu

Podle mě ten sebevražedný atentátník jen dokonal dílo zkázy a byl tím posledním očkem řetězu událostí a skutečností, které začaly mnohem dříve a někde jinde. Vezměme to tedy hezky pozpátku. Proč se někdo opásá výbušninou a jde zemřít ve jménu boha proroka či kohokoli jiného? Protože někdo mu tuto víru předal, někdo ho vedl, někdo, kdo sám v této víře vyrůstal.

Vlevo nejmladší oběť masakru, 8-letá Saffie, vpravo sebevražedný atentátník Salman Abedi.

Byli to rodiče onoho mladíka? Určitě, i když netvrdím, že to byli oni, kdo ho nabádali k tomuto činu. Byla to komunita, ve které se od dětství pohyboval a která mu vštěpovala první radikální myšlenky a zrazovala jej od integrace do společnosti občanů, kteří jej a jeho rodinu ochotně přijali a poskytli jim azyl? Byl to imám v mešitě? Rozhodně! A troufnu si říct, že právě on na skutku, který se stal, měl lví podíl.

Kdo je viníkem masakru?

Je to všechno? Tohle jsou viníci? Ti jsou zodpovědní za smrt 22 dětí a mladistvých? V konečném důsledku jistě ano, nicméně je tady ještě pár viníků, o kterých se takticky mlčí, kteří sami sebe za viníky rozhodně nepovažují, nicméně jimi jsou a možná mají na svých rukou více krve, než onen mládenec! Ptáte se, koho mám na mysli? Vždyť je to tak prosté, milý Watsone!

Smíšená hlídka před Manchester Arenou po útoku. Britský policista má vedle sebe muslimského kolegu, který je k nerozeznání od teroristů z Islámského státu. Je to absurdní obrázek? Ne, v Británii je to už realita.

Viník číslo jedna: Tajné služby, které měly informace o radikalizaci atentátníka a nekonaly. V rámci práv zločinců přece nelze v civilizované zemi někoho zavřít jen proto, že má radikální názory a je potencionální hrozbou! Jo až něco spáchá a vezme sebou spoustu nevinných obětí, jo to je jiná. Obávám se, že většina příbuzných obětí, by se mnou souhlasila, že to je kapánek pozdě!

Politici mají krev na rukách!

Viník číslo dvě: Politikové všech zemí na západ od našich hranic. A tím nemyslím jen ty současné, o těch ještě bude řeč. Myslím tím ty, kteří dopustili, aby se ve Francii Anglii, Německu a jinde usídlili před několika desetiletími první velké komunity Turků. Tam je prvopočátek všech problémů. A hlavně v neschopnosti vlád dotáhnout integraci do konce. Dopustili vznik ghet, dopustili v rámci jakési zvrácené humanity a korektnosti porušování zákonů hostitelské země, a místo striktního vymáhaní dodržování zákonů a zvyklostí dané země se poznenáhlu přizpůsobovali menšině. Přece nemohli dopustit, aby o nich někde mohl prohlásit, že nedodržují lidská práva.

A viník číslo tři a podle mě ten největší: Kdo asi? Evropská Unie, se svými imigračními a prouprchlickými názory, Ta unie, která nedokáže ochránit vnější hranice Schengenského prostoru, Které se uprchlická krize už dávno vymkla z rukou, která ani netuší, kdo a s jakými úmysly se po jejím území pohybuje.

Manchester Arena, záběr zevnitř haly.

Evropská Unie a především Angela Merkel v rámci jakési falešné humanity a rozpoutala cosi, co už v západní Evropě nelze zastavit klidnou a mírovou cestou. Spustila sebevražedný proces, do kterého se ve vlastním zoufalství a alibizmu snaží zatáhnout i státy, které jsou prozatím v relativním klidu a kde se ještě muslimská komunita neměla možnost dostatečně rozmnožit. EU neustále chrlí nesmyslná nařízení, čím dál více protkána zoufalou snahou vyvinit se ze stavu, do kterého Evropu svou neschopností přivedli. Jen namátkou: Kvoty – slovo, při kterém mi naskakuje kopřivka. Srovnání výše sociálních dávek pro migranty na celém území EU. Jaksi se ti chytráci zapomínají starat o své chudé, nemocné, seniory… Bude to nejspíše tím, že to není ten správný obchod.

Budeme se muset bránit sami?

Lepší je, podporovat neziskové organizace, které ve své nekonečné hlouposti „ loví „ další a další „uprchlíky“. Lepší je ignorovat vox populi a dál mrhat prostředky na migranty, kteří pomoc považují za naší povinnost a pojmy jako vděk, pokora, slušnost jsou pro ně projevem slabosti, místo aby je investovali do potřebných z vlastního národa. Nemá cenu se tu rozepisovat o všem, co je prohnilé ve „státě evropském“.

Jen jsem chtěla poukázat na to, že viníky všech teroristických útoků co se staly, a co se bezesporu stanou, je třeba hledat jinde. Ne jen u pomyslného posledního článku řetězu! A na to prosím myslete, pokud nejsou politici schopní ochránit vlastní lid, nezbývá, než aby se lid ochránil sám!

Vladimíra Antošová.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Ten článek je plný emocí a pravdivostí. Jen je to, milá paní Antošová, taková monstrózní mašinérie, že bude velmi velmi těžké ji ukončit či zastavit. Jsou v tom neuvěřitelné peníze, – není v tom přehled. Itálie a Řecko jsou díky svému nezodpovědnému jednání na pokraji ekonomického živoření s neustále nataženou rukou k dotacím a finančním injekcím. Pomoci je důležité, ale neustále jsme upozorňovali na fakt, nejenže je velmi nezodpovědné cestovat přes moře s dětmi a očekávat zázraky. Jako by přišli pro všesvětový strach – fóbii o pud sebezáchovy a obětují pro něj i své děti. Chápeme, když utíkají ze zemí, kde je válečný stav, ale pokud mám možnost migrovat do země nejbližší bezpečné /dnes tedy relativně bezpečné/ požádám o pomoc v ní po dobu nejnutnější. Jenomže mnoho lidí utíkají ze zemí naprosto katastrofálně nezajištěné po všech stránkách a to nepočítáme vliv jejich podnebí /klima/ a přesto v ní netrpí ani občanskou válkou. Další záležitostí je Manchester a teroristický útok. Je to o nedomyšlené svázanosti rukou Vámi uváděných tajných jednotek a bezpečnostních složek. víte, muselo by dojít k mnohým změnám v zákoně ohledně kumulace zpráv oznámených a nahlášených. jde o to, že jak to bývá až psaným a zákonným pravidlem: až se něco stane, zakročíme, zatkneme a budeme vyšetřovat. Zde je to špatně už řadu let a v těchto případech dohledávání a zajišťování je to velký problém. Na tímto se musí zamyslet zákonodárci a pokud mám řadu indicií /nepřímých důkazů – uváděné jako okolnost možného podezření/, musí se jednat, musí mít zákonné možnosti. Další postup jsou dedukce, argumentace a nakonec fakta. Je to tak jednoduché, až se to zdá složité. Není. Přiznám se, že mně tekli slzičky, když jsem Vaši bolest, pochybnosti a až zoufalost vnímala s Vámi. Je to empatie a ta někdy hřeje a opačně i bolí. Přeji Vám všeho nejlepšího a jednoho dne /třeba ještě krásnějšího/ to skončí a opět se všichni s klidem a pokorou k životu nadechneme.

NoName312
Návštěvník
NoName312

Dekuji za clanek,

jen bych chtel upozornit, ze cela zakladni linka clanku je chybna v tom, ze ukazuje na politiky jako na skolaky, kteri udelali chybu, pravda ale je, to neni zadna chyba, ale jasny, dlouhodoby plan, plan, ktery je od pocatku staven a to uz par desetileti. Neco jako masova imigrace ciziho etnika s tzv. nabozestvim miru = ukradene a zneuzite nabozestvi Islamu do dnesni podoby, do evropskeho prostoru neni totiz ani zdaleka nahoda, ci chyba, ale je to jasna nicemna strategie, ktera ma prinest a uz prinasi sve zvracene plody. A clanek by mohl pokracovat dale, od politikum k tem, kteri je ovladaji a kteri drzi skutenou moc.

S pozdravem
NoNameš+ě

Alex
Návštěvník
Alex

Ano. Naprosto jasne a neodiskutovatelne – vina lezi na lidech, kteri voli politiky, kteri konaji proti svym obcanum a vrazdi je rukami vrahu, ktere zvou do jejich zemi.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Putin prý pronesl tato slova o konečném stádiu příprav, co nastane v Evropě

S tím, jak se evropské národy rmoutí nad svými mrtvými a připravují na příští vlnu „nadcházejících“ teroristických útoků, tak prezident Putin varuje, že Nový světový řád je v závěrečné fázi svého „70letého směrného plánu pro Evropu“ a že odteď se tento proces bude jen urychlovat.

„Teď už do vašich zemí Nový světový řád nasadil sršní hnízda,“ řekl prý Putin skupině na návštěvě v Kremlu. „A zrovna teď je dráždí.“

S tím, jak je Francie ve výjimečném stavu, Velká Británie ve válečném stavu s tisíci vojáků hlídkujícími v ulicích a Německo se Švédskem trpí s migranty spojeným rozvratem zákona a pořádku, je těžké se s Putinem hádat.

Plán Nového světového řádku zaplnit Západní země radikálně islamistickými imigranty – nasazenými proti vlastním lidem v těchto zemích – kteří následně rozpoutají „po rozdráždění“ peklo, byl splněn.

Putin si myslí, že odmítnutí politiky otevřených dveří vnucené evropským národům musí být zavrženo, jinak tento kontinent nemá žádnou šanci na mírumilovnou budoucnost.

„Moji evropští bratři a sestry musí zavrhnout globalistickou politiku otevřených hranic, kterou jim vnutila elita.“

Podle Putina není v globalistické vizi budoucnosti pro suverénní národy žádné místo. A ruský prezident přímo i ukázal prstem na Rothschildy a jejich kabalu mezinárodních elit.

„Kabala Rothschildů infiltrovala vaše vlády, vaše média, vaše bankovní instituce. Už jim nestačí páchat hrůzy na Středním východě, už dělají to samé na své vlastní půdě, neboť se zoufale snaží dokončit plán jediné světové vlády, světové armády, celkem i se světovou centrální bankou.“

„Myslí si, že vás mohou přimět k poddajnosti terorizováním. Vašim zastrašováním, abyste přijali jakékoliv další nové zákony, které zavedou na vaši ochranu.“

Putin vyslal volání do zbraně s naléháním na Evropany, aby odmítli volání sirén lákajících na skaliska globalistů a k jejich kultu smrti.

„Oni, ti Evropané, musí povstat proti svému panstvu, které už dávno neslouží svému lidu, a dožadovat se, aby byly slyšeny i jejich hlasy.“

„Vlády Západu už ani své skutečné úmysly neskrývají. Už tu hrůzu ležící pod jejich maskou vidíte. Otevřete oči k pohledu na ně. Už jim nebaštěte jejich triky.“

„Rusko nebude stát stranou, aby nechalo své evropské bratrance takto zmasakrovat a odlidštit. Bitva se rozvinula. Válka začala. Pravda a spravedlnost zvítězí.“

http://yournewswire.com/putin-new-world-order-final-masterplan/

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Diky za koment, Brutopyre.
Kdyby jen lidi aspon poslouchali a premysleli o tom co slysi a vidi, kdyz uz neciti a nevnimaji…
Je potreba jednat, zacit u sebe – kazdy podle svych moznosti:
Kdyz nic jineho, papiry, pera, a klavesnice mame k dispozici, posta jeste funguje, a adresy tech zaprodancu jsou verejne : pisme jim vsichni – adresne, doporucene, a do vlastnich rukou! – co nechceme, k cemu jsme je nepoverili, a co nemeli v programu, na jehoz zaklade sedi tam , kde sedi.
Pisme jim CO CHCEME PRO NASI ZEM, NASI BUDOUCNOST, A NASE DETI, pisme jim VSEM – i hromadne a doporucene, k cemu je MY POVERUJEME, A CO JIM NAOPAK ZAKAZUJEME, pripominejme jim jejich VOLEBNI SLIBY, i FAKTA, KTERYMI JE BEZOSTYSNE POTIRAJI (viz jejich aktivity v Bruselu a US), pripominejme kazdemu jednomu ( politikum i vsem policistum, vojekum a stat. urednikum) JEJICH SLIB NAM VSEM – PRISAHU NASI ZEMI!
A vyzadujme jejich jasne odpovedi a vyjadreni – v zakonne lhute do 30 dni.
Mozna aspon nekomu se rozsviti SVEDOMI , CEST a ZODPOVEDNOST.

Vlastimil Čech
Návštěvník
Vlastimil Čech

Zlatá slova. Tesat do kamene. Kde to mám podepsat?

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Talmudský papír snese všechno. Proč zrovna “morální ponaučení” z Babylonského Talmudu… Ono ja tam plno i zcela jiných věcí, z té jejich pokrytecké dvojí “morálky”…

125ee
Návštěvník
125ee

jo to hoax!

albatros
Návštěvník
albatros

Nemám rád tyhle abstraktní rádoby morální klišé. Někdy nemůžete zabránit ničemu i když chcete. Pokud někdo mlátí někoho na druhé straně řeky a vy jediné co můžete je se koukat anebo řvát, ale nikdo vás neslyší, tak co? Ste vinní?
Ono to pěkně zní tyhle paušalizace, ale konkrétní případy sou pak trochu jinde. Co dělá západ v zahraniční politice a jak se chovají místní je špatně. To co dělají a jak se chovají muslimové je ale taky špatně. Víte jak se šířil islám?
Nebudu si hrát na soudce kdo si začal a kdo je špatný a špatnější, v prvé řadě se musíme zajímat o to, aby tihle “mladíci” nebouchali za pár let u nás. To je to, co by nás mělo zajímat nejdříve. Pokud se místo toho budeme sebemrskat a neohlížet se přitom ale na svinstva druhé strany, tak dopadneme jako na západě.
Takže zajímat se o to jak zabránit islamizaci, o tom to je.

děda77
Návštěvník
děda77

Ano. Volit SPD.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Islámska konference v Praze
https://youtu.be/AytmFiO-4Xc

děda77
Návštěvník
děda77

S tím co píše paní Antošová naprosto souhlasím a je moc dobře že ho napsala.
Vidím ale řetězec příčin a důsledků ještě delší.
Článek končí: ” …. pokud nejsou politici schopní ochránit vlastní lid, nezbývá, než aby se lid ochránil sám! ”
Vidím to tak, že jak v celé EU, tak i u nás to není neschopnost politiků. Oči mají a vidí, uši mají a slyší, číst umí. Vždyť oni těm nejmocnějším viníkům (bankéři a zbrojaři) pomáhají. Někteří aktivně svou činností, zbývající aktivně svou nečinností. Víjimky aby hledal drobnohledem.
Politici ve své zcela převažující většině selhali. A to ne před hodinou, ale už před mnoha volebními obdobími. A co občané, voliči? Stále nic. Jakoby neviděli, že se z dříve početných politických stran málo početné skoro mafie. A občané je také už hodně dlouho nechávají vývoj k stále horšímu stavu řídit.
Takže řetězec viníků zahrnuje i poliky, i voliče.
(Úplně stejně totálně selhala převažující většina médií, která mají pomáhat veřejnosti politiky kontrolovat. Jen pomáhat. Nejsou volena, ale jsou placena.)

Dál to pokračuje méně zřetelně (marně se snažím přesunout vinu až na domácí zvířata), ale pokračuje to.
Je to podle mého pozorování technický pokrok a z toho plynoucí nadměrný blahobyt.
Měl jsem v ruce nedávno zápisky svého dědy rozsáhlé jak tlustá kniha. Podrobně popisuje jak se žilo od 1880. Jeho dětství bylo z dnešního pohledu ukrutné, dětství mých rodičů řekněme převelice těžké, se svým a svých vrstevníků (až na válečné roky) jsem byl docela spokojen, a moje děti měly dětství ještě podstatně příjemnější. A moje vnoučata? Z mého “historického” pohledu: město, nuda, počítače, mobily, k jídlu cukr, tuk a konzervanty, žádná fyzická práce na čerstvém vzduchu. A jejich rodiče je obskakují skoro jako otroci. Moje manželka jim pomáhá, ale přece jen se snaží stav co možno korigovat.
Jde o takový zcela přirozený přírodní proces degenerace, včetně ztráty pudu sebezáchovy, jesliže lidé od narození vyrůstají jen v úplném bezpečí a pohodlí. Proti tomu je těžká obrana, a tu neumíme.
Prozíravost a moudrost k tomu potřebné, ty u absolutní většiny dnešních evropských i amerických politiků nehledejte.
A blíží se volby, část z nás je médii pomýlená, část z blahobytu netečná.

pzv
Návštěvník
pzv

Novinky zo Slovenska:

Generálny prokurátor Čižnár podal na Najvyšší súd SR návrh na rozpustenie ĽSNS
http://www.hlavnespravy.sk/generalny-prokurator-podal-navrh-najvyssiemu-sudu-sr-na-rozpustenie-kotlebovej-lsns/1015330

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal v stredu (24.5.) na Najvyšší súd SR návrh na rozpustenie politickej strany Mariana Kotlebu ĽSNS. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová. Najvyšší súd už v minulosti rozpustil Kotlebovu Slovenskú pospolitosť.

“Vyhodnotenie rozsiahlych zadovážených podkladov ukázalo, že politická strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu SR, zákony a medzinárodné zmluvy. Podľa názoru prokuratúry cieľom tejto politickej strany je odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike,” vysvetlila Predajňová.

Najvyšší súd SR (NS SR) dnes pre médiá potvrdil prijatie návrhu Generálnej prokuratúry SR.