Globalizace má metafyzické tělo, jehož organismus funguje jako u člověka. Proč bez...

Globalizace má metafyzické tělo, jehož organismus funguje jako u člověka. Proč bez Ruska a USA nelze dokončit realizaci NWO? Proč globalisté nenechají padnout americký dolar? Kdo utíká na východ, ocitne se na západě!

Globalizace má metafyzické tělo, jehož organismus funguje jako u člověka. Proč bez Ruska a USA nelze dokončit realizaci NWO? Proč globalisté nenechají padnout americký dolar? Kdo utíká na východ, ocitne se na západě!

V diskusích a emailech, které dostávám do redakce, se v poslední době objevují dotazy na samotné existenční základy globalizace a je v nich patrné, že mnoho lidí spatřuje v USA a jejich roli nějaký kámen na cestě k celosvětové globalizační nirváně s názvem NWO. Už dlouho jsem se chystal napsat podobný článek a z reakcí prostě vidím, že je třeba vysvětlit zásadní a klíčové vztahy, zejména mezi Čínou a USA. Pokud mluvíme o globalizaci,  tak máme na mysli celosvětový systém ani ne tak cíle a stavu, jako spíš procesu přenosu národních tezí na úroveň globální. Pokud jsme dosud hovořili o vládě ve smyslu národních vlád, v globalizaci dochází k přesunu pravomocí do rukou nadnárodních těles. Každý systém, který má nějakým způsobem fungovat v delším časovém horizontu, potřebuje základní principy života. Globalizace je v podstatě metafyzická entita, která překvapivě funguje jako lidské tělo a tento model je aplikován do samotného fungování globalizaci. Co bude v následujícím textu popisováno, může některé lidi šokovat, ale alternativa se nesmí bát informovat o věcech, které jsou nepříjemné.

Starbucks-China-1400x788.jpg
Globalizace v Číně.

V posledních měsících a letech se hovoří o USA jako o zemi, která plundruje planetární zdroje kvůli své vysoké spotřebě. Spojené státy jsou koncipovány jako spotřební společnost a tuto funkci zajišťují historicky dvě tělesa, z nichž o jednom se hovoří neustále a o druhém se mlčí. Prvním tělesem americké spotřeby je tzv. petrodolar. Pro ty, kteří přesně nevědí, co to je a jak funguje, to jenom krátce vysvětlím. Arabské země sdružené v organizaci OPEC, které distribuují drtivou většinu světových zásob ropy, jsou ve skutečnosti zeměmi vnitřně velmi nestabilními. Sociální smír v těchto zemích zajišťuje pouze jediná komodita, a to je americký dolar. Schválně jsem neřekl ropa, protože ta v tom je úplně nevinně. Aby šejkové a vládcové těchto arabských zemích nemuseli čelit strachu ze státních převratů, občanských nepokojů a protestů v ulicích, které budou žádat takovou nesmyslnou věc, jako jsou demokratické volby, potřebují na svojí straně ochránce.

Petrodolar překvapivě jako krev globalizace

Musí to být ochránce vojensky silný, ale zároveň dostatečně otrlý a bezskrupulózní, kterému nebudou vadit středověká zvěrstva šejků páchaná na vlastním obyvatelstvu jako je bičování nebo kamenování žen, obchod s ženami, sekání rukou a jiné reality nereformovaného arabského světa. Tímto ochráncem zemí OPECu jsou Spojené státy. Možná si řeknete, kolik peněz za tuto ochranu arabské země platí? Odpověď je překvapující, ale tyto země neplatí USA vůbec nic. Zadarmo to ovšem není. Američané počátkem 70. let minulého století pod vládou prezidenta Nixona udělali majstrštyk, který dodnes nemá obdoby. Prezident Richard Nixon v roce 1971 oznámil konec zlatého standardu a skupina Bilderberg přišla s nápadem krýt dolar ropou namísto zlatem.

V roce 1973 na konferenci Bilderbergu upozornil mluvčí Walter Levy, že tento systém bude akumulovat v rukách Arabů obrovské zásoby dolarů, a proto je třeba Arabům používání dolarových assetů kontrolovat, nejlépe prodejem amerických zbraní, amerických ropných technologií, rafinérií a investičních titulů v USA. FED zároveň musel uvalit objemové blokace na pohyb dolaru kvůli zabránění celosvětové inflace. Samotný systém petrodolaru proto začal fungovat až o 3 roky později v roce 1974. Petrodolar je celosvětový systém zobchodování ropy výhradně a exkluzivně v amerických dolarech. Systém používá tzv. agregovanou politiku obchodů s ropou, což znamená, že dolary uvolněné na nákup ropy od Arabů neopustí americký rezervní systém FEDu. Tím je zabráněno nastartování nezměrné inflace dolaru. Ropná nadprodukce je navíc využita pro krytí amerických dluhopisů. FED emituje dolary naproti budoucím nákupům ropy, která ještě nebyla vytěžena. Bývalý šéf FEDu Bernanke uvedl v roce 2005, že FED již několik let po roce 2000 emituje americké vládě “securities” naproti “zásobám hluboké ropy” na Arabském poloostrově (deep oil reserves), což je právě ta ropa, která je hluboko v podzemí a nezačne se těžit čerpadly dříve, než za nějakých 50 až 75 let.

petrodollars-1078x515.jpg
Petrodolar je US dolar opřený o celosvětový obchod s ropou.

Arabské země tak za svoji ropu dostávají dolary, ale musí je držet v amerických bankách skupiny FED a mohou investovat takto získané peníze pouze kontrolovaným způsobem, tedy po odsouhlasení FEDu. Arabové jsou tak doslova vazaly amerického FEDu a nemohou volně nakládat se svými zisky z ropy. Agregace jsou ovšem tak vysoké, že to arabským vládnoucím rodinám nijak nevadí, protože to, co FED z agregátních účtů uvolní, dalece přesahuje možnosti představ, za co by šlo peníze utratit. Z toho ovšem vyplývá děsivé zjištění, že na celosvětovém trhu nikdy nebude v oběhu tolik dolarů, kolik ropy bylo zobchodováno od roku 1974. To znamená, že všechny státy světa si musí znovu a znovu půjčovat od amerického FEDu další nové a nové dolary, aby s nimi mohly obratem zaplatit Arabům za novou ropou. Půjčené dolary se ovšem ihned převádí na agregátní účty Arabů v USA a nedostanou se tak do oběhu.

Petrodolar lze zničit tak, že by arabské země přestaly pro prodej své ropy používat exkluzivně dolar. Pokud by k tomu došlo, USA by přestaly vojensky chránit vládnoucí režimy před domácí opozicí, mezi které patří fundamentalistické islamistické skupiny jako Al Kajda, které by region převrátily do chaosu, jaký dnes vidíme v Somálsku, v Lybii, v Iráku a donedávna ještě v Sýrii. A kdo financuje Al Kajdu? USA. Pokud šejkové vrhnou na USA křivý pohled, propukne jim v zemi další Arabské jaro nebo Barevná revoluce řízená USA. Nikdo jiný arabským šejkům nedokáže poskytnout vnitřní ochranu. Tady je tedy odpověď na otázku, kdy padne petrodolar. Padne ve chvíli, kdy vládnoucí klany v arabských zemích se rozhodnou spáchat sebevraždu a rozejdou se s americkou ochranou anebo ve chvíli, kdy dojdou zásoby ropy. Obojí je v nedohlednu. Zde je třeba opět poskytnout určité vysvětlení, jak je to s koncem ropy.

Pasivní a aktivní těžba ropy

V současné době se celosvětově těží ropa tím nejméně nákladným způsobem, a to je tzv. pasivní těžba. Do země anebo mořského dna se vyvrtá díra a ropa začne pod obrovským tlakem tryskat ze země. Pasivní těžba je to proto, že po navrtání ropné kapsy začne ropa samovolně proudit na povrch a těžaři mohou jen pasivně přihlížet a počítat peníze na bankovním účtu. Ropa tryská ze země jenom díky jedné věci, a tou je zemní plyn. Ten je přítomný v každé ropné kaverně a tlak zemního plynu vytlačuje ropu tlakem na hladinu ropy v podzemní kaverně. Tento způsob těžby má ale jeden háček. Proud ropy postupně klesá s tím, jak klesá tlak zemního plynu v kaverně kvůli klesající hladině ropy. K ukončení těžby dnes dochází ve chvíli, kdy průtok ropy klesne cca. pod 30 barelů za minutu. Takový vrt už není ekonomicky výhodný, a proto se zakonzervuje na pozdější dobu.

AD31.jpg
Věž pasivní těžby v Saúdské Arábii.

Když přijde ropná krize, těžaři vrt odplombují a pokračují v těžbě, i když objem průtoku za minutu je pod 30 barelů. Kritická chvíle přijde ve chvíli, kdy ropa přestane tryskat úplně. K tomu dochází v situaci, kdy z ropné kaverny je vyčerpáno zhruba 30% ropy. To je šokující zjištění. Ano, když ropa přestane tryskat ze země, nachází se v kaverně stále ještě 70% ropy. V dnešní době není ekonomicky výhodné se touto ropou zabývat. Je příliš hluboko a bez tlaku a pasivní těžby se nevyplatí jí čerpat. Ale budoucnost to může změnit. Tuto zbývající ropu lze získat tzv. aktivní těžbou pomocí čerpadel. Samotná ropa má vysokou viskozitu a svým charakterem ničí vysokotlaká čerpadla, která se používají třeba na vodu. Ropná čerpadla jsou proto realizována na bázi podtlakových čerpadel, buď člunkových (znáte je např. ze seriálu Dallas) na kyvadlovém čerpadlu anebo rotačních vývěv, což je nejmodernější technologie. Kyvadla jsou neefektivním a nejpomalejším způsobem těžby. Aktivní způsoby těžby jsou ekonomicky velmi nákladné a zejména objemově mnohem pomalejší.

Čerpat ropu pumpou vyjde opravdu draho

Zatímco u pasivní těžby navrtáte díru do země a ropa začne pod obrovským tlakem stovek a v případě silných ložisek až tisíců barelů za minutu tryskat na povrch, u aktivní těžby je třeba nad kavernou vybudovat desítky nebo i stovky člunkových čerpadel, aby objem čerpané ropy v součtu dal číslo odpovídající jednomu pasivnímu vrtu. Pokud klesne tlak ropy v arabských zemích pod kritickou úroveň (hovoří se o letech 2035 až 2055) a začne se čerpat aktivně jen pomocí čerpadel, cena ropy za barel vyletí na úroveň 350 až 500 dolarů za barel, a to do doby, než někdo najde rychlejší a levnější způsob, jak tu ropu z hlubokého podzemí dostat na povrch laciněji. Arabové už dnes čerpají aktivně, ale ne hromadně. Většina ropy je stále čerpána pasivně. Ropa na planetě Zemi je a je jí pořád opravdu dost. Je jí mnohem více, než kolik jí bylo pasivně vyčerpáno za posledních 100 let. Problémem je pouze cena těžby. Ropa je navázána na globalizaci a globální ceny zboží, práce a energií. Takto drahá ropa by způsobila chaos v celé globální ekonomice.

Oil2_0.jpg
Aktivní těžba ropy člunkovým (kyvadlovým) čerpadlem.

Druhým tělesem americké spotřeby je tzv. Doložka nejvyšších výhod. O ní se prakticky nehovoří, protože není tak skandální svým založením jako petrodolar, ale v důsledku je to nástroj, kterým USA zotročují ostatní země světa možná silněji, než skrze petrodolar. Pokud některá země chce do USA dovážet své zboží a produkci, musí se nejprve zbavit amerických ochran trhu a dovozních cel. Na to existuje v americkém ekonomickém systému tzv. Doložka nejvyšších výhod, která signatářské zemi povoluje prakticky neomezený komerční dovoz do USA. Jenže tato doložka má jednu zásadní vlastnost. Signatáře zavazuje k tomu, že veškerý dovoz bude zobchodován v amerických dolarech. To znamená, že když jste např. česká firma a vyrobíte lustr, tak ho do USA můžete prodat, ale musíte od kupujícího v USA akceptovat výhradně americký dolar. Proč je to tak důležité pro USA? Protože tím si americký dolar bere za rukojmí import cizích zemí do USA. Pokud by ostatní země např. přestaly s USA “kamarádit”, USA by jim odebraly anebo zmrazily Doložku nejvyšších výhod a firmy z dané země by musely čelit vysokým clům, čímž by export do USA ztratil na veškerém smyslu.

Globalizace je jako organismus

A teď se dostáváme k tomu hlavnímu. Mnoho lidí se ptá, proč třeba jiné země se na USA nevykašlou a nepřestanou do USA vyvážet? Odpověď na tuto otázku najdeme analogicky přímo doma v ČR. Český průmysl je zcela závislý na exportu do Německa. Říct českým firmám, aby přestaly prodávat do Německa, protože Angela Merkel dělá špatnou pro-migrační politiku, je naivní. Nikdo to neudělá. Firmy musí vyrábět, musí prodávat a Německo musí tuto výrobu odebírat a platit za ní. A s prodeji zboží do USA je to stejné. Role USA v globální ekonomice je naprosto klíčová a mnoho lidí to vyděsí. Úkolem USA v globalizaci je řízená spotřeba v globálním světě. Tímto se dostáváme k teorii tzv. ekonomického těla globalizace.

Aby fungovala globální společnost, lidé musí mít příjem a prostředky na přežití. Naivní představa lidí o globalizaci je, že jejím cílem je rovnostářství, aby všichni měli stejně (málo). To ale není pravda, to není cílem globalizace. Cílem globalismu je sociální, kulturní a ekonomický smír různých sociálních vrstev a národů a jejich konzervace a zastavení spontánního ekonomického růstu. Jde tedy o globální smír a zpomalení růstu, ne o rovnost. Chudé země se nikdy nebudou mít tak dobře, jako ty vyspělé, které nazýváme západní společností. Globalistům jde o něco jiného, o snížení spotřeby západní civilizace procesem globálního chudnutí. Cílem je zamezit ropnému kataklyzmatu a poklesu tlaku v arabských ropných polích v dohledné době. Aktivní těžba bude jinak tak náročná, že dnešní trh a svět na to není ekonomicky připraven. Lidé musí proto zchudnout, musí se vyrábět úsporná auta, prosazuje se downsizing motorů, menší uhlíková stopa. Všechno s cílem oddálit konec pasivní těžby ropy a přechod k pomalé a drahé aktivní těžbě.

Oil-rig.jpg
Vrtání nového ropného zdroje na plošině v Severním moři.

Ropa je krví dnešní globální civilizace, vyrábí se z ní nejen paliva, ale hlavně plasty, léky, hnojiva, postřiky, konzervanty a stabilizační látky. Všichni dnes nenávidí éčka, ale uvědomuje si někdo, že bez konzervantů byste vůbec si nemohli koupit stovky druhů potravin, protože by se bez konzervantů a stabilizátorů zkazily ještě dříve, než by je od výrobce dovezli do obchodu? Tohle jsou základní problémy, které se přímo vážou na ropu a její funkci v moderní společnosti. Ropa je nenahraditelná a jako surovina se dá použít beze zbytku. Od paliv, přes plasty, po léčiva a zbytek se použije na asfalt, po kterém jezdíme auty obutými do pneumatik, které se také vyrábějí z ropy. Všude okolo nás je ropa, dokonce i v tom Aspirinu a Ibalginu.

Spotřeba v globalizaci je stejně důležitá jako výroba

Úloha Číny v globalizaci je další zásadní téma. Mluvili jsme o úloze USA. Ty lze označit za spotřební plíce globalizace. Naproti tomu Čína funguje jako “ústa globalizace” ve smyslu polykání potravy a příjmu potravy. Potravou je myšlena průmyslová výroba. Čína vyrábí zboží. Aby globalizace fungovala, musí to zboží někdo koupit a spotřebovat. Tuto úlohu plní USA. Za spotřebované zboží platí dolarem. V tomto procesu něco chybí, a to jsou zdroje. Zdroje poskytuje OPEC a Arabové. Poskytují Číně ropu, aby mohla vyrábět. Na to používá Čína petrodolar, kupuje od Arabů ropu právě za něj. Dalším poskytovatelem zdrojů jsou africké země, kde se těží suroviny jako železná ruda a další materiály, ze kterých Čína vyrábí produkci. Ale největším poskytovatelem zdrojů je Rusko. Bez Ruska nelze realizovat globální plán NWO na globalizaci celého světa. Aby globalistická ústa mohla polykat, musí “ruce globalizace” (Rusko) dopravit materiál k ústům.

KFC_Mumbai.jpg
Ekonomická globalizace.

Globalistické ruce proto vezmou zdroj, dopraví ho k ústům a zpracuje se v ústech a polkne. Z žaludku, který představuje v globalizaci “jednotný trh”, se živiny dostanou do tenkého střeva a odtud do krve. Krví globalizace je americký dolar a tato krev proudí do plic a okysličuje se a živiny z polknutého sousta pohání celé globalistické tělo, dávají mu energii. Plíce fungují jako okysličovadlo krve (dolaru), to je hlavní funkce USA v globalizaci, protože právě USA okysličují dolar stejně, jako kdyby šlo o krev. Bez kyslíku globalizační tělo zemře. Srdcem globalizace jsou globální elity a OSN. Mozkem je globální prediktor.

Bez Ruska, USA a Číny nelze realizovat plán globalizace

Globalismus se nedívá na státy světa jako na samostatné oddělené jednotky, ale jako na součásti a orgány jednoho velkého tělesného organismu. Říkat proto o USA, že končí a že zkrachují, je naprosté nepochopení cílů a funkcí globalizace. Je to jako říkat, že když z těla odstraníte plíce, konečně začnete svobodně dýchat. Donald Trump je alergická reakce globalistických plic, že něco nefunguje. Americké spotřební plíce se zadřely a jde o nebezpečný stav a lze to přirovnat k autoimunitní reakci ve skutečném lidském těle. USA nechtějí už nadále fungovat jako plíce globalismu, protože USA touto funkcí chřadnou. Lidé přicházejí o práci, globalizace vede k “chudokrevnosti” USA a plíce zpracovávají méně krve k vlastnímu fungování a více krve ku prospěchu jiných orgánů. Protože i plíce potřebují živiny, ale globalizace tyto spotřební plíce dovedla do stavu vlastního kolapsu. USA nemohou fungovat jako plíce globalismu a okysličovat krev, když plíce mají zápal.

globalisation.jpg
Globalizace jako metafyzická entita.

Aby ruce mohly těžit (Rusko), potřebují ústa fungovat (Čína), globální trh musí pracovat (trávení) a USA musí okysličovat krev (dolar). Rusko, Čína a USA jsou hlavními pilíři globalizace a všechny tři země musí spolupracovat, aby plán globalizace NWO fungoval podle původního konceptu. Bez USA a Ruska nelze globalizaci realizovat a každý, kdo se snaží sledovat trhy v dlouhodobé perspektivě, tak musí už jasně vidět, jak moc se vzájemně tyto tři velmoci potřebují. Globalizace není o jednotě národů a stejné prosperitě, není o rovnostářství, ale o globálním smíru a globální vládě, která má za úkol snížit spotřebu ropy a uhlíkovou stopu do doby, než vzniknou technologie, jak ropu získávat z podzemí aktivní těžbou stejně lacině, jako se dosud čerpá dnes pasivní těžbou. Čína na východě je tak úzce provázána s dolarem, že investoři v Číně zjišťují, že se ocitají na západě uprostřed dolarových trhů, jako kdyby nebyli v Pekingu ale v Londýně nebo New Yorku. Kdo utíká s investicemi na východ, ocitne se na západě. To potvrzuje i vývoj juanu a dolaru.

Dolar prolomil po 14 letech paritu s Eurem

Včera odpoledne americký dolar prolomil po 14 letech paritu s EURem a je tak dražší než Euro. Odpoledne se Euro obchodovalo za 0.994 USD a očekává se další posilování dolaru. Trhy v USA ožily po oznámení FEDu, že v závislosti na Trumpově slibu mohutných daňových slev firmám, které budou dostávat za to, že vrátí své továrny do USA, nebude rezervní banka pokračovat v politice snižování úrokových sazeb a dá se očekávat jejich růst. Je to další signál návratu k dolaru mezi světovými investory, kteří se spálili v Evropě s EURem a v poslední době zejména v Číně s juanem v kurzu k dolaru, juan má značně nedobré vyhlídky kvůli ochlazení vztahů Pekingu s Washingtonem. Peking už zareagoval na Trumpa rozmístěním svých protiletadlových komplexů na sporných ostrovech v Jihočínském moři. Euro opět oslabilo, především v reakci na informace, že Brexit se komplikuje a v Bruselu začíná panovat nejistota okolo budoucnosti Evropské unie jako takové. Posilování dolaru je jasným signálem FEDu, že čas nízkých sazeb končí.

Nejen o globalizaci, historickém prolomení parity dolaru s EURem a těžbě ropy se budeme bavit dnes večer od 19:00 hodin na Svobodném rádiu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
rob
Návštěvník
rob

skvely clanek !

Marten264
Návštěvník
Marten264

Pane VK, z článku je cítit bezemoční uchopení podstaty materiálně-ekonomických dějů. To čím je AEronet zajímavý je prolnutí duchovního pohledu a materiálního pohledu na život.

Máte to již delší dobu před očima a tedy – co vám, z toho vychází za pochopení ? Duchovní cesta se lidstvu nepovedla . No a co ?

Hra na technickou civilizaci je taky zajímavá. Opravdu, vy se k tomu stavíte trochu s odporem a nedůvěrou. To je ta chyba, až na to přijdete, budete si to prostě užívat.

Je velmi obtížné, ne-li nemožné věnovat se obou cestám současně. V tuto chvíli dostala přednost, technická evoluce, jednoduše proto, že je to možné a bylo to již předpřipravené.

V minulosti se obyvatelé planety Země snažili o vytvoření civilizace. Jenže se jim to nedařilo. Tak udělali dohodu s někým kdo říkal, my to umíme. Taková civilizace je pro nás brnkačka. No, s malými nedostatky oni svůj slib splnili, to co kolem sebe vidíte je skutečně civilizace se vším všady.

Je dobré a poctivé věnovat se vývoji k všeobecně dobrému, lidství je potřeba stále zušlechťovat, pečovat o životní prostředí, ale co je hlavní.

Radovat se ze života.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Velmi poctivě zpracovaný námět.
Díky.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Ano, poctivy clanek, jen ta parita dolaru s eurem mi stale nejak nesedi. Dolar sice dosahl vrcholu za 14 let, ale smenny trend je stale pod urovni jednoho eura. Peak byl dosazen 15. prosince v 16:45 UTC a 1.0 $ mel nekolik minut hodnotu 0.96430 eura …nebo obracene, 1 euro = 1. 03731 $. Zde VK prestrelil.

bezmocná
Návštěvník
bezmocná

Článek je výtečný příměr.

Akorát má jednu vadu: chybí zásadní věc: orgán, který má na starosti TVORBU VYVÁŽENOSTI, VYROVNANOSTI, PŘIMĚŘENOSTI, ROVNOVÁHU.

Organismus, v kterém je ABSENCE PRAVIDEL SPRÁVNÉ VYVÁŽENOSTI, se dříve či později zhroutí Např. nerovnováha se projevuje třeba jako asfyxie – vedoucí k Vámi zmíněné hypoxii a hyperkapnii-nadbytku CO2 – nerovnováze krevních plynů.
Nerovnováha poměru vápník-fosfor způsobuje zlomeniny.
Nerovnována hormonů způsobuje obezitu, neplodnost, obrovskou únavu.
Nerovnováha práce ledvin způsobuje metabolický rozvrat až smrt, atd.

Mozek tu rovnováhu nezaručuje ani nevytváří. On jenom zaznamenává nerovnováhu a následně tvoří kroky, aby nerovnováhu do jisté míry dovyrovnával. On rovnováhu nevytváří, pouze se pokouší ji řešit (a může to řešit pouze po jistou dobu, nikoli trvale).
MOZEK ANI JINÝ ORGÁN NEMŮŽE NEROVNOVÁZE PŘEDEM ZABRÁNIT, NA ROZDÍL OD SVĚDOMÍ – a proto následně se zhroutí celé řízení a celý organizmus.

JEDINÝ orgán (jak v lidském těle, tak i v tomto kolosu zmíněném v článku), který PŘEDEM ZARUČUJE A VYTVÁŘÍ NEPOSTRADATELNOU ROVNOVÁHU, je SVĚDOMÍ.

Svědomí například PŘEDEM zaručuje, že člověk nemusí umřít na otravu alkoholem, pokud ho člověk poslechne a nebude otravovat svá játra alkoholem.
Ten, kdo vnímá hlas svědomí, který říká třeba: “…nepij, máš děti, rodinu, buď zodpovědný a neměň svou střízlivost na úkor rodiny… neutrácej peníze za alkohol, ale za blaho rodiny…” , apod. je zachráněný a žije díky svědomí kvalitněji a nevystavuje se nemoci a smrti.
Ten, kdo svědomí nenaslouchá, a pije, časem umírá na úraz způsobený alkoholem, nebo na cirhózu jater, apod.
Umírá na porušení vyváženosti, kterou PŘEDEM vytváří a zaručuje pouze svědomí…
Mozek se může snažit seč může, pokud alkoholik jde svojí vůlí proti hlasu svého svědomí, tak mozek nezmůže nic a nemůže nic ani vědomí, které si alkoholik v mozku uvědomuje: “já vím, že si škodím, ale stejně své svědomí neposlechnu”…
Nenaslouchání svému svědomí končí u alkoholika vždy osobní tragédií (úrazem, nehodou, nemocí, či destrukcí rodiny) či katastrofou (smrtí).

SVĚDOMÍ PŘEDJÍMÁ ZHROUCENÍ ORGANISMU. TÍM MÁ POTENCIÁL ZABRAŇIT KONCI.

Svědomí třeba také PŘEDJÍMÁ, že pokud člověk nebude své plíce zamořovat kouřem z cigaret, nebude ohrožen důsledky kouření… Ten, kdo ignoruje své svědomí, kouří – a škodí sobě i okolí (i když se mnozí snaží vytvářet různé studie, které tvrdí, že kouření nikdy nikoho nezabilo).

SVĚDOMÍ…

U NĚHO VŠE ZAČÍNÁ A POKRAČUJE, BEZ NĚHO VŠE PŘEDČASNĚ KONČÍ, NEBO SE VŠE DŘÍVE ČI POZDĚJI ZHROUTÍ.

Pokud sebedokonalejší organismus (jak lidský, tak globální) postrádá svědomí, tak se dříve či později zhroutí, protože dojde k nevyváženosti: kdy třeba bude každý “kopat” sám za sebe, “hrabat” sám pro sebe, “prosazovat” sám svoje zájmy, bude “nespolupracovat” s ostatními… Nebude souznit… Bude roztříštěný, oddělený, sobecký, lhostejný, pohodlný, zištný, nečestný… nebude vnímat, že sám je součástí nedělitelného celku.

BEZ SVĚDOMÍ časem KAŽDÝ BOJUJE sám proti sobě, či i sám proti všem, a také všichni proti všem.

Dokud lidé nezačnou vnímat své svědomí a jednat v souladu s ním, i sebedokonalejší organismus končí…
SVĚDOMÍ UČÍ LIDI SI UVĚDOMOVAT DŮSLEDKY SVÉHO CHOVÁNÍ, SMÝŠLENÍ…
UČÍ ČLOVĚKA POZNAT, KÝM ČLOVĚK MÁ BÝT: ŽE ČLOVĚK MÁ BÝT NEPOSTRADATELNOU SOUČÁSTÍ NEDĚLITELNÉHO A ÚŽASNÉHO CELKU A PODLE TOHO SE MÁ CHOVAT, MYSLET, CÍTIT.
Učí lidi nebýt sobeckými, dělit se, souznět (kdo ubližuje jiným, ubližuje i sobě), být k sobě čestnými, pravdomluvnými, upřímnými, ohleduplnými, laskavými, pracovitými, netolerujícím žádné nepravosti, vnímat jeden druhého (viz Avatar a jeho: “zřím tě”), sdílet svůj život s ostatními a sdílet jejich životy, vnimat bolest, city ostatních. V ničem neubližovat, nedělat dluhy, nebrat si, co není moje, nebo o co jsem se sám nezasloužil svojí pílí a prací… Bez tohoto uvědomování je člověk ztracen.

SVĚDOMÍ MĚŘÍ VLASTNOSTI, MYŠLENÍ A CHOVÁNÍ LIDÍ, VLÁD… A OKAMŽITĚ POUKAZUJE NA VZNIK DLUHU, NEROVNOVÁHY A VARUJE PŘED DŮSLEDKY TÉTO NEROVNOVÁHY… Jenomže někteří nechtějí slyšet…

Dokud a pokud Rusko, Čína a USA nebudou k sobě naladění v souladu se svědomím, je veškeré jejich úsilí pouze dočasné…

Krachnou dříve či později právě proto, že někdo z nich začne vytvářet dluhy, žít na úkor dalších, kdy bude zištný, podvodník, sobec, lhář nebo podrazák… Tzn., že bude jednat v rozporu se svým svědomím…

BEZ SVĚDOMÍ TO ZKRÁTKA NEJDE…

A naopak, se svědomím lze dosáhnout stav dosažení pocitu naplnění, a to u všech lidí současně…

čágo belo
Návštěvník
čágo belo

Výborně jste to vystihl……..

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

“Petrodolar prekvapive jako krev globalizace”. Proc tedy Rusko i Cina a i napr Rocefeeld a vlastne kazdy kdo muze se snazi zvysovat zlate rezervy, vcetne Ruska a Ciny, proc ted kazdy cim dal tim vic “dela do zlata”, narody i jednotlivci, kdyz tu mame neotresitelny americky petrodolar? Sam Obama se chlubil, ze dokazal odvratit velky krach. Jinak clanek velmi zajimavy.

sibolet
Návštěvník
sibolet
Ladislav
Návštěvník
Ladislav

Pro mě docela objevný článek. Díky! Pjakin mele pořád dokola to samé. Globální prediktor sem, globální prediktor tam… ale tohle je svěží vítr. Chtělo by to ale pokračování a některé myšleny dotáhnout…

Máša
Návštěvník
Máša

Ladislave: kdyz je pravda jenom jedna, tak to nejde jinak udelat, nez rikat to same dokola, nemyslite? Jde Vam o svezi vitr… hm. Vidite, jak plati, ze lide chteji verit tomu, co jim dela dobre? Ten clanek ma velmi dobrou a srozumitelnou formu, libivy je, ale to nestaci. Je tam mnoho faktu, ale taky je tam zavadejici moment, a silne zavadejici. Rusko neni soucasti globalizacniho procesu v tom smyslu, ze ho podporuje. Ma zajem na spolupraci, ale ne v hranicich a za podminek, ktere jsou mu diktovany. Ma tu vyhodu, ze muze existovat mimo uvedene telo. A clanek navozuje pocit, ze vse je v poradku a nastoupi spoluprace mezi USA a Ruskem, tim vyvolava uklidnujici pocit.. Ano prijemny, ale sam citite, ze je potreba to dotahnout do hloubky, a tam se Vam ten prijemny pocit rozplyne…

Rusko ma zajem o globalni bezpecnost, z tohoto titulu potrebuje spojence a spolupraci. Ale moc dobre vi, ze je tercem vydrancovani a nejen Putin, i lide uz poznali po rozpadu SSSR jak ta globalizace “chutna”.

S nadrazenym nadrizenym se spolupracovat neda. A ze by USA se sve domyslivosti chtely vzdat, to zatim nevidim.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Jste si jista, ze pravda je jenom jedna? O neotresitelnosti jediné pravdy je presvedcen pouze mainstream …a proto mele stale dokola jedno a to samé. Alternativa je o necem jiném. Alternativa je mozaika pravd, ale zadna z nich neni pravda pravdouci. Najit “pravdu” je na kazdém z nas. Nekdo ji najde, jiny ne.

Máša
Návštěvník
Máša

Ano jsem. Mainstream neni predsvedcen o sve pravde, on za pravdu vydava svou potrebu, ale to jsou dve ruzne veci. Vydavani lzi za pravdu je ucelova zalezitost a je to mozne delat v pripade, ze mate pred sebou lidi, kteri prijimaji informace podle toho, kdo je sdeluje ( viz slogan rikali to v televizi, tak to bude pravda), nebo takove, kterym je to jedno a nechce se jim premyslet, a nebo je donutite prijimat za pravdu, co jim sdelujete ( v teto fazi se prave nachazime)..

Nemuzete byt soucasne vrahem i obeti, pravda ma oporu v logice a prirodnich zakonech, lez nikoliv. Alternativa muze byt zamerena na sdelovani pravidvych zprav, ale muze sdelovat i lzi, a vedomky i nevedomky, pokud zpravy prejima a neoveruje je. A nebo se ridi tim, cemu chce verit. Pokud jde o udalosti, tak pravda je taky vzdy jen jedna a zustane tak, ikdyz jeji popis uplne zkreslite.

Souhlasim s tim, ze najit pravdu je na kazdem z nas a ze nekdo ji najde a jiny ne.

Jen k tomu neco dodam.

Lez je nesilnejsi zbrani na svete. Dokaze znicit najednou i miliardy lidi, viz lez o bohu ci bozich. Jit cestou viry znamena prestat hledat pravdu, a to neni v souladu s prirodou.
Sama jsem naletela na spoustu lzi, pocinaje bohem, a postupem casu si uvedomovala, ze za co nejvice platim v zivote, to je prave vira. A proc to delam, kdyz priroda nic takoveho nezna. Takze jsem si udelala pro sebe tento zaver:

Pravdy, ktere k zivotu potrebuji, ty jso dane a viditelne v prirode, a kdyz se pri hledani pravdy podivam na veci z pohledu prirody, tak ji najdu a mohu se zorientovat ve svem konani tak, abych za to neplatila. Priroda stoji na logice. Nic se nedeje nahodou, vse je v pohybu a neustalem vyrovnavani stavu.

Casto diskutovana otazka: jsme si vsichni rovni? Jaka je pravda? Ano nebo ne?

Odpoved zni, ze ne. Jakokoliv by se i mne libilo, kdyby tomu tak bylo, ale priroda to neumoznuje, tak to pravda neni. Nebo mame pravo na zivot? Odpoved je opet viditelna v prirode…

Jeste jednu poznamku: Myslim, ze to byla Pozorovatelka, kdo sem dal video s cikanem, ktery vychodil 4 tridy zakladky a sdeluje pravdu. Jak je to mozne? Docela jednoduse se nodpojil od prirodnich zakonu logiky, nepotreboval zadnou terminologii a zavadejici -ismy.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Vase odpoved je vic nez vycerpavajici. Ano, o prirodnich pravdach nelze diskutovat, nebot ty jsou danné univerzalni logikou celého vesmiru.
Co se tyce nasi lidské pravdy, tak ta by se dala shrnout do jednoho bodu …jedinou pravdou je, ze vsichni jsme naleteli na neco, co melo byt pravdou a pravda to neni. Prave tato zkusenost hraje ve vsem klicovou roli. Prave proto nemuzete “predelat” nekoho, kdo tuto zkusenost v sobe nosi a je si plne vedom, ze vsechno je jinak.
Prave proto se zacina s nalejvanim nepravd do mozku u nevinnych deti, aby z nich vyrostli pokriveni a zvraceni lidé, kteri povedou spolecnost smerem, ktery jim je urcen z nejvyssich pozic. Kazdy jsme si timto debilizacnim procesem prosli.
Vsimnete si jedné dulezité veci …kazdy, kdo v tomto procesu debilizace uspeje, tak je nakonec nejak odmenen. Staci se podivat do “vyssich” kruhu, co je tam za lidi a jak se tam dostali. Neni tam jeden jediny, z kterého by cloveku nebylo do zvraceni!

konzerva
Návštěvník
konzerva

V Allepu zatčeno prý 14 cizích poradců v bunkru….tak to už jim řeže ruský specnaz koule, aby promluvili….. http://21stcenturywire.com/2016/12/16/reports-at-least-10-nato-military-officers-captured-by-syrian-special-forces-this-morning-in-east-aleppo-bunker/

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Proc? Myslim si, ze Rusko uz ma Syrii a veskery vojensky pohyb v ni davno zmapovane a tady bude nejspis stacit predlozit jim ze satelitu a jine techniky fakta a urcite jim snadno dokazou, co tam asi delali. Navic ti zapadni “Rambove”, kteri Syrii leta koupali v krvi urcite nebudou nic statecneho a vsadim se, ze ze sebe urcite vsechno vysypou uz pri prvni otazce vznesene ruskym prizvukem ?

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Mamo povim Ti jak to dopadne: stejne jako s ruskymi satelitnimi snimky ohledne setreleni MH 17 nad Ukrajinou. Staci se podivat jak komentuji Aleppo oficialni blbeckove v Praze.

Máša
Návštěvník
Máša

Tak oni se nazvali tymem patricim k NATO? To mne podrzte.

Mutaz Kanoğlu – Turkey
David Scott Winer – USA
David Shlomo Aram – Israel
Muhamad Tamimi – Qatar
Muhamad Ahmad Assabian – Saudi
Abd-el-Menham Fahd al Harij – Saudi
Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Saudi
Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Saudi
Muhamad Hassan Al Sabihi – Saudi
Hamad Fahad Al Dousri – Saudi
Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordan
Qassem Saad Al Shamry – Saudi
Ayman Qassem Al Thahalbi – Saudi
Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Moroccan

Tady je dalsi clanek:
http://careandwashingofthebrain.blogspot.mx

Máša
Návštěvník
Máša

Za vsim je spinavy a roztahovacny Izrael, Palestinou to jenom zacalo….

http://www.globalresearch.ca/photos-of-israeli-war-crimes-in-gaza/7942

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

To by vysvětlovalo, proč nemůže NATO chránit EU před ekonomickými běženci z muslimských zemí, když ho ovlivňují Saudi, kteří invazi spolu se Sorosem platí….

Kdo teď jsem?
Návštěvník
Kdo teď jsem?

Nové příkazy od EU za zavřenými dveřmi. Smrt demokracie, píše britský Express

http://www.stop-multikulti.cz/nove-prikazy-od-eu-za-zavrenymi-dvermi-smrt-demokracie-pise-britsky-express/

Máša
Návštěvník
Máša

Nekdo mi tady vzpilal, z hazu flintu do zita, kdyz jsem rikala, ze Evropa uz valku prohrala. Tady je to cerne na bilem, ze uz ani nelze udelat vzpouru, neni proti komu, krysy, ktere se daly jeste tak pred rokem odchytat, uz jsou zalezle a nasadily za sebe gestapacka vykonna komanda, o jejich akcich nikdo nebude mit ani poneti.

A tento odstavec: EU hlasuje též o společné armádě. Z organizace, která byla původně zamýšlena jako společný obchodní prostor, se tak definitivně stává superstátem pod vládou nevolených úředníků.

Souvislost s privalem tzv. migrantu uz ani nemusim pripominat….

A konecne snad je kazdemu jasne, ze hra na volby a vystup z EU je o nicem, timto de facto EU skoncila jako takova.

bezmocná
Návštěvník
bezmocná

TO Máša: paní Mášo, podepisuji se pod to, že nelze udělat vzpouru. Přesto si myslím, že naděje umírá poslední… Existuje řešení, které má naději – malá, ale existuje… Ovšem nikdo s nabídkou tohoto řešení doposud nepřišel…

Máša
Návštěvník
Máša

Jeste Vam odpovim na otazku: Kdo ted jsem? Nechci to rict za sebe, protoze se mi z toho zveda kufr…

Psala jsem tady uz o tom, ze je to vic jak rok, co mi jeden cernoch z Belize rekl, ze jedou do Evropy odklizet mrtvoly…ja tehdy byla v soku, pak mi to postupne doslo..

sibolet
Návštěvník
sibolet

Ten OBRTEL mně dostal,když povídal,že záložáci budou ČEKAT na rozkazy v MEZÍCH ČESKÝCH ZÁKONU…To se knedlíci načekají,za tu doba proběhlo snad třicet novel a přílepku…

Máša
Návštěvník
Máša

Obrtel byl mou nadeji, ze zorganizuje skutecny odboj a bude to on, kdo povede delagaci do Ruska za ucelem domluveni prevratu. Mel k tomu nejlepsi moznosti. Kdyz se pak dal na domobranu, tak jsem nad nim zlomila hul…to je o nicem. Dalsi armada nadsencu, kteri budou poslouchat vladu a pritom si myslet, ze provadeji obranu naroda. Vtipalek, ktery se chce branit tim, ze bude respektovat likvidacni zakony? Opravdu uzasne…

Návštěvník
Návštěvník
Návštěvník

A jak z toho ven?Jít příští rok k volbám.

Máša
Návštěvník
Máša

Je mi lito, ale ty jsou o nicem, prectete si tento clanek, hra je u konce….

http://www.stop-multikulti.cz/nove-prikazy-od-eu-za-zavrenymi-dvermi-smrt-demokracie-pise-britsky-express/

Neni uz jak z toho ven, je pozde, Evropa je zaplavena, nikdo nepomuze. Neni jak.

Radit Vam nemohu, protoze nevim, na co se citite vcetne clenu Vasi rodiny.
Smer Rusko je podle mne jedina zachrana. Na Vychode je moznost prideleni pudy a hospodareni i pro cizince. Podminkou je ale pracovat na te pude. Pokud by si ji nekdo jen pouzil k bydleni a hledal praci jinde, tak to nepujde. Jde o preziti, ne o zivot v luxusu.

Návštěvník
Návštěvník
Návštěvník

Kdo chce a muže tak at odjede do RF.Prostě je to end game šlus konec tečka!

Návštěvník
Návštěvník
Návštěvník

Jestli je to muj osud padnout při obraně Naší země tak to přijímám ale budu se bít do posledního dechu!Narodil jsem se tu a neuteču jako prašivej pes.Krásný svátky přeji Všem vlastencum a vlastenkyním.Ahoj

Máša
Návštěvník
Máša

Ja rozumim, ale tohle je naprosto jina situace!! Zapomente na predstavu valky podle filmu o te druhe svetove, to je pryc…..a vsechno je dnes jinak. A Nejste prasivej pes. Jde o zachranu zivota.

Nepujde o otevreny boj s nepritelem a celem k sobe. Toto je genocida zakernymi komandy. Prece to vidite vsude okolo… A jeste dalsim problemem je, ze uz to neni ani Nase zeme! Ma cesky jen nazev, a jeste docasne. Cantonek Chechia.

Pres polovinu pudy v republice vlastni zid Babis, zidovska banda, co si rika cirkev dostala jako restituce otevreny sek, bianco se tomu rika a k tomu si pridejte, kdo se nejvice napakoval pri restitutucich po roce 1989 a na odskodnenich za utiskovani komunistickym rezimem ( samozrejme zidi) a kdo u nas vladne ( titez). A zidak Herman jeste rozehral Sudety. Uz nemame nic! K zivotu potrebujete pudu, vodu. Nic z toho uz nemame, a tech par tisicovek majitelu maleho majetku ci nemovitosti, ty zlikviduji komanda privandrovalcu.

Ja jsem si to odpremyslela, a s mym vlastenectvim uz je konec. Je to tezke priznat si porazku, ale vsechny sance na vitezny boj se propasly.

Nevim jestli jste tentyz navstevnik, ktery psal o strachu. Samozrejme mam uplne stejny strach o sve blizke, to neni slabost. Ja mluvila o jinem strachu, o tom zbytecnem vuci nasim saskum nahore, kdy se melo tem zradcum jit po krku bez ohledu na funkci a donutit je k plneni si povinnosti vuci nam a nebo je zlikvidovat. Neudelali jsme to my jim udelali to oni nam. Proste lide si nechteji pripustit, ze jsme uz nejakou dobu ve valce a tam plati jenom toto pravidlo…

Návštěvník
Návštěvník
Návštěvník

Pro mě to byla je a bude navždy Moje Rodná Vlast!A ti ZRADCI NARODA za to zaplatí!!!