Generální tajemník NATO opět varoval před Ruskem, občany EU to už unavuje

Generální tajemník NATO opět varoval před Ruskem, občany EU to už unavuje

Generální tajemník NATO opět varoval před Ruskem, občany EU to už unavuje

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg v rozhovoru varoval, že se s krizí na Ukrajině do Evropy vrátila válka. Zopakoval, že NATO má jasné důkazy o působení ruských vojáků na území Ukrajiny. Nutno podotknout, že na podporu své kritiky žádné důkazy aliance nemá. Domněnky amerických tajných služeb, které čerpají fakta ze sociálních sítí a YouTube, nemůžeme považovat za relevantní.

Na druhou stranu generální tajemník NATO Jens Stoltenberg neustále popírá, že by jednotky Severoatlantické aliance bojovaly v řadách ukrajinské armády. Ale fakta mluví jasně. Na rozdíl od Ruské federace, která je neustále falešně obviňována z údajné agrese vůči Ukrajině, důkazy o přítomnosti jednotek NATO nelze popřít.

jens-stoltenberg-nato.jpg
Gen. tajemník NATO Jens Stoltenberg v době, kdy nastupoval do úřadu. Zestárl mezitím opravdu znatelně, ten tlak jestřábů v alianci má zjevně dopad i na zdraví…

Položme si otázku, proč se NATO neustále angažuje v ukrajinské problematice? Jaký cíl Severoatlantická aliance sleduje na Ukrajině? Alianci musí jít na Ukrajině o hodně věcí, když posílá do bojů s východním obyvatelstvem své vojáky. Z aliance, která má být ryze obraným paktem, se stává pakt agresivní a útočný, který své nepřátelé bez milosti sráží na kolena. A toto jsme už mohli vidět dávno před ukrajinskou problematikou!

Vysocí představitelé NATO neustále mluví o tom, že Rusko narušuje bezpečnost v Evropě. Ale čeho se Rusko dopustilo, že podle představitelů NATO narušuje bezpečnost v Evropě? Snad tím, že na východní Ukrajinu poslalo několik stovek tun humanitární pomoci pro strádající civilní obyvatelstvo? Nebo tím, že na svém území přijímá uprchlíky z východní Ukrajiny?

Anebo je pravda někde jinde a bezpečnost v Evropě narušuje úplně někdo jiný? Například Spojené státy americké, které zosnovaly nelegitimní převrat na Ukrajině, při kterém byl násilně svržený prezident Janukovyč? Ale nejen USA jsou bezpečnostním rizikem pro Evropu. Například Polsko. Vzpomeňme si  na to, jak se Polsko angažuje v ukrajinském konfliktu a jak se jeho vysocí představitelé vyjadřují ohledně míru na Ukrajině. Je to poměrně nedávno, co Donald Tusk prohlásil, že nepreferuje mírovou cestu Ukrajiny.

[VIDEO] Gen. tajemníkovi NATO vadí hlídkové lety ruských strategických bombardérů v Evropě… ale ty samé přelety amerických B52 v blízkosti ruských hranic, které probíhají nepřetržitě od 50. let minulého století až dosud, ty mu jaksi už nevadí. Dobře o tomto pokrytectví hovoří prezident Putin ve videu zde.

Kdo preferuje mírovou cestu Ukrajiny od vypuknutí občanském války v této zemi? Kdo neustále nabádá znesvářené strany, aby zasedly k jednacímu stolu? Evropská unie? Spojené státy americké? Ne, podnět k mírovému řešení vždy pochází z Ruské federace. Na rozdíl od Evropské unie a USA, které občanskou válku na Ukrajině spíše podporují.

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Aleš K
Návštěvník
Aleš K

Dělá to, zač bere prachy. Kdyby takto nežvanil, vyrazili by ho… Není chyba v té hlásné troubě, chyba je jinde.

Robert Janéz
Návštěvník
Robert Janéz

Haha. Takže ruští vojáci tam nebojují? Ano, všechno to jsou vlastně “bývalí” ruští vojáci, případně vojáci toho času na dovolené:-) A vojáků NATO tam bojuje spousta. Dokonce jich stovky byly před časem v obklíčení, jak říkal jeden český komunista, ale nakonec mezi zajatými či mrtvými nebyl ani jeden. To je ale smůla, že se všem podařilo uniknout, asi samý americký Superman:-) Jediné co mě těší, že alespoň domobranci z Donbasu mají na svou obranu nekonečné množství zbraní. Jen nevím, zda li si tu těžkou techniku stíhají vyrábět, či tuto supermoderní techniku mají stále na skladě ještě z dob jednotné Ukrajiny. Západní Ukrajina se svými zastaralými zbraněmi se jim prostě nemůže rovnat. Domobranci jsou prostě mnohem šikovnější a schopnější ve výrobě, nebo před vypuknutím konfliktu byly všechny moderní zbraně na východě Ukrajiny.

dfhbgvasve
Návštěvník
dfhbgvasve

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1163/jurij-rubcov-nebetycne-darebactvi-operace-nepredstavitelne

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1159/alexandr-pronin-hitleruv-vychodni-plan

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1161/news-com-au-deti-agent-orange
http://www.news.com.au/world/asia/vietnams-horrific-legacy-the-children-of-agent-orange/story-fnh81fz8-1227367090862

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1157/judicial-watch-levant-report-rezie-teroristicke-chatry-in-flagranti

NIC SE NEZMENILO

http://youtube.com/watch?v=nstPVE2oGj0

Jen FASISTICKY sliz dostal kridla a vyleza z der!

Uřvaní putinovští idioti. Dělají to z blbosti, nebo za peníze. O jejich nebezpečí obsáhle promlouvá mnohonásobný velvyslanec Petr Kolář
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Urvani-putinovsti-idioti-Delaji-to-z-blbosti-nebo-za-penize-O-jejich-nebezpeci-obsahle-promlouva-mnohonasobny-velvyslanec-Petr-Kolar-377459

Koláři, gaunery z NATO může hájit a velebit zase jen gauner…, zdenek7, 30. 5. 2015 17:02:26

tento pán je idiot už řadu let a léčení není, zasejedu, 30. 5. 2015 16:56:44
v jeho prospěch,naopak se jeho duševní stav prudce zhoršuje……….Měl by být izolován,než někoho zavraždí!!!!!!!

Kolář je uřvaný Porošenkův idiot., sojka, 30. 5. 2015 16:55:54
Nikdo už jemu ani jemu podobným (Fištejn, Romancov, Mitrofanov, atd.) nevěří jediné slovo. Klidně si může nadávat, jak chce. Putin je borec a s tím neudělá nikdo nic.

Re: Kolář je uřvaný Porošenkův idiot., Pepa-druhý, 30. 5. 2015 17:02:19
pravda

:-))))))))))))))))))))))

!
Návštěvník
!

Варшавский договор. Рассекреченные страницы. Документальный фильм

https://www.youtube.com/watch?v=bwKGHMbwVaQ

chce to titulky

Pozorovatelka
Autor

Omluva, že je to mimo téma, ale je to jednak k tématu, jelikož jde o dobrou práci USA na pádu české vlády:

Nevinná Nečasová, nevinní poslanci ODS, hlavní účel celý ten humbuk splnil: Nečas padl. Poprvé jsem psala v červnu 2013, že o nic jiného nejde a po dvou letech najednou odborník v Hyde Parku vysvětluje, že Nagyová se dopustila vlastně jenom přečinu http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/29.5.2015/
A v USA vyškolený Ištván se Šlachtou se dušují, že postupovali správně. Jistěže správně, otázka je pro koho.
Ano, bude ještě odvolání, ale to mezitím veřejnost už přijme skutečnost, že kauza už se jen pomaloučku uzavírá. Humbuk se samozřejmě musel udělat pořádný, jinak by jen kvůli nějakému přečinu nemohla padnout vláda….

Komentář už jsem napsala i k původnímu článku, ale tam asi “zapadl”: https://aeronet.cz/news/cim-se-provinil-zeman-skonci-jako-necas-o-nebezpeci-pussyriotismu-dalajlamismu-a-antizemanismu-to-je-parafraze-k-memu-staremu-clanku-o-padu-necase-predcasnych-volbach-2013-o-babisovi-u-moci-a-o/

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že Nečasovi zlomila vaz jeho návštěva v Rusku a prohlášení, že atomovou elektrárnu postaví rusové… Tím si podepsal konec, podobně jako Němcov prohlášením, že ho Putin chce zabít…Je nebezpečné být politikem…

Jozef
Návštěvník
Jozef

Taktiež ma to už unavuje. Za sociku som počúval Kryla nadával na Rusov, lebo to bolo vtedy trendy alebo ako sa dnes vraví je to in. Počas ZVS som videl ruských vojakov na cvičisku tak už vtedy ČSĽA nemala na nich. Pracoval som s ruskými inžiniermi keď montovali nové lietadlá u nás. Boli to inteligentní ľudia žiadny ochlastovia . Niektorí vojaci hlavne tí, ktorí mali koľajničky na výložkach na nich nadávali, že sú to okupanti a proste tieto bláboly čo počúvam dnes a pritom vzdelanostne a ani inteligenciou im nesiahali ani po členky. To pre mňa znamená, že proti Rusku bojovať nepôjdem. Zaráža ma však v diskusiách tendencia (proti Rusku EU a NATO uspeje) nielen na Aronet. Predpokladám, že tieto články väčšinou čítajú SLOVANIA
lepšie povedané Slaviani. Takže predpoklad, mali by to byť zlučovacie tendencie.
Lenže problém Slovanov je, že sme rozdelení a tí ktorí nás rozdeľujú, sa tešia tomu ako sa im to darí. Napríklad aj dnes som reagoval v jednom z článkov, že som rád, že sa Československo rozdelilo. Môj problém je, že som bol rád keď sa to stalo ale dnes si uvedomujem, že to bolo účelové. Tak ako bola rozbitá Juhoslávia. V každej diskusii
sa nájdu ľudia, ktorí vnesú nenávisť medzi národy. Takže bratia ČESI, SLOVÁCI, RUSI, POLIACI,SLOVINCI, SRBI a ďalší nenechajte sa rozhodiť a upadnúť v nenávisť.
SLAVIAN necíti a ani nepozná nenávisť. Môže cítiť zlosť ale nikdy nenávisť. Preto nájdime spoločnú reč iba takto budeme silní. A toho sa bojí svetová mocenská klika a VATIKÁN.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Souhlasím s vaším názorem. Několik let jsem žila jak na východ od našich hranic, tak na západ. O politiku a historii jsem se vůbec nezajímala. Ale ten život tam i tam mi otevřel oči. Dám malý příklad. Když jsem byla na návštěvě v ruské rodině, ti lidé i když to byli obyčejní lidé, snažili se mne pohostit co nejlépe, na stole byly všemožné lahůdky a zábava byla srdečná. Cítila jsem se tam jako doma, žádné falešné úsměvy a tak.
Naproti tomu, na návštěvě v anglické rodině jsem byla upozorněna, že si můžu nabídnout k čaji 2, slovy dvě sušenky a ne víc. O nějakých lahůdkách nemůže být řeč, pokud za takovou lahůdku nepovažujete sendvič s okurkou. Největší překvapení jsem ale zažila, když, jako host na svatbě, jsem měla novomanželům zaplatit za jejich svatební fotky, které jsem dostala. Víckrát jsem na jejich pozvání nereagovala… Zjistila jsem, že mezi ty lidi nepatřím a mnohem blíže mám svým naturelem a povahou k rusům.
Hodně našich lidí si říká, že k slovanům nepatří, že mají keltskou krev, ale je to jen takové přání, které je otcem myšlenky. Náš slovanský jazyk, určitá nedůslednost a improvizace nás prozrazuje. A měli bychom konečně pochopit, že západ nás nikdy úpřimně nepřijme a měli bychom se podle toho zařídit. Jsme malá země, takže geopoliticky vždy budeme pod vlivem západu, nebo východu. Je to náš osud. Ale měli bychom si stranu ke které se přikloníme vybírat na základě historických zkušeností. A západ nás pokaždé zradil… Úplnou suverenitu nebudeme mít nikdy, Švýcarsko je jenom jedno…

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Spousta běžných lidí je stejně přívětivá na západě jako na východě. Mě osobně služební cesty zavedly v USA do Irvingu (stát Texas) a lidé jsou tam podstatně ochotnější vám pomoci než třeba u nás. Pozvání od tamních kolegů k nim domů je normální jev, jsou všímaví a pochopitelně po vás za to nic nechtějí.
No a v Německu (západ země: Mainnheim) jsou také lidé úplně normální, nevidím nějak výraznou změnu mezi jejich chováním a třeba chováním lidí u nás v Česku. Jen snad že tam na každém kroku potkáte nějakého turka, černocha nebo třeba pákistánce. Hitler by se asi hodně divil, jak se Německo změnilo.
Ze slovanů mám zkušenosti kromě Slováků jen se Slovinci a Chorvaty, a i to byli většinou velmi milí lidé. A také znám jednoho ukrajince (vysokoškolák), který pracuje u nás ve firmě, spolehlivý a pracovitý člověk přímo z Donětsku, který má trvalý pobyt i s rodinou u nás (neměl rád ani proruské ani prozápadní vlády, všichni prý hrabali hlavně pro sebe). Jinak to, že jsou přímo v městě Donětsk i v celé oblasti vojáci z Ruska měl z první ruky, ve městě mu zůstali rodiče i známí, část z nich ale později utekla do vnitrozemí Ukrajiny.
—–
Co se týká Slovanské vzájemnosti, tak to je bohužel jen zbožné přání, Polsko (největší západoslovanský stát) a Rusko (největší východoslovanský stát) spolu bojují už víc než 500 let, Chorvati a Srbové se nemusí už taky nějakou stovku let a oba tyto národy nemají rády bosňáky, což jsou často slované, kteří přijali muslimskou víru.
Ukrajina a Rusko jsou spolu v nevraživosti od roku 1917, kdy vznikla samostatná Ukrajina, než byla o pár let později násilně připojena k SSSR a než ji zpustošil velký hladomor. No a jejich dnešní nenávist je vzhledem k stejné víře (pravoslaví), stejné krvi (východní slované) a stejné výchově (v rámci SSSR) nepochopitelná. Jsou to v podstatně naprosto stejné národy a stejní lidé, rozhodně jsou si ještě víc bližší než Češi a Slováci. Přitom my češi máme podle několika genetických analýz z poslední doby slovanské kořeny jen cca z 40%. Vzorkem bylo několik tisíc lidí z různých oblastí a zatím je to nejpřesnější genetická analýza u nás.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Zareagovala bych na část vašeho příspěvku, který se týká historie vztahů Ukrajiny a Ruska. Předně, Ukrajina byla stvořena carským Ruskem.
Určitě jste viděl mapku, jakým způsobem vznikala. Nejdříve si řekněme, co vlastně slovo Ukrajina znamená. V původním znění její název zněl Okrajina , byl to vlastně hraniční pásmo Velkého Ruska, okraj Ruska, tzv Okrajina. Vznikala tak, že k původní Kyjevské Rusi, sem tam, některý z Ruských carů, pak stranických vůdců, nějaké území Ukrajině přidal. Přitom to území pořád patřilo Rusku. Dnes jsem už jednou psala o Brest – Litevské smlouvě a doufala jsem, že jsem to napsala srozumitelně. Takže i Ukrajina vznikla, jako samostatný stát, jako důsledek později anulované B-L smlouvy. Takže o násilném připojení Ukrajiny k SSSR nemůže být řeč, smlouva anulovaná, to znamená, závazky z ní neplatí. Samostatná Ukrajina neexistuje.
Co se týče hladomoru. K tomu bych řekla jen tolik, že pořád se omílá jen “A” tedy skutečnost, že hladomor nastal, ale už se neříká” B” a to důvod, proč tato skutečnost nastala. Shrnu to jen ve zkratce.
K tomu se musíme vrátit do období po revoluci 1917. Rusko byla ekonomicky rozložení země, potřebovala celou zemi industrializovat a aby to proběhlo relativně rychle, základní technologie nakupovali v zahraničí. Co se ale nestalo, v zahraničí za stroje a technologie nepožadovalo platbu ve zlatě, ale v obilí. Určitě vám dojde proč, zlato se jíst nedá, obilí ano. Takže i tímto způsobem se západní státy snažily Rusku uškodit a za žádnou cenu nedovolit, aby povstalo z popele. Myslím, že jako základní objasnění to stačí.
No a poslední poznámka, to, že Slované mají takové vztahy mezi sebou, jak popisujete, to je přece základní premise západu : Rozděluj a panuj.

Ještě přidávám mapku vzniku Ukrajiny. Jak vidíte jsou to všechno dary ruských carů a pánů Lenina, Stalina a Chruščova (Krym). Takže o nějaké starobylé původní Ukrajině nemůže být řeč. Základem byla Kyjevská RUS.
comment image

Aksal
Návštěvník
Aksal

Tady je mapka srozumitelnějšícomment image

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

K té Brestlitevské smlouvě asi tolik. Vypovědělo ji samo Rusko (SSSR) v okamžiku, kdy se Německo vzdalo spojencům. Takže smlouva. která neplatila ještě ani rok byla SSSR prostě ignorována. Vítězní spojenci byli postaveni před hotovou věc a tak s tím později souhlasili. Jenže v té době se díky revoluci velké části Ruska osamostatnily a Rudá armáda musela pracně dobývat jednotlivé nepřátelsky naladěné oblastii, které nesouhlasily s revolucí jež proběhla v Petrohradě.

To mi připomíná oblasti Luhansko a Donětsko, které nesouhlasily s revolucí v Kyjevě a snaží se osamostatnit. SSSR to v 20. letech vyřešilo čistě vojensky, kdy většinu těchto oblastí dobylo zpět a nastolilo teror.

Ano Kyjevská Rus byla první velká říše slovanů v této oblasti, kde se vajgarský rod Ruriků z Novgorodu postupně zmocnil dalších území směrem na jih a nakonec přesunul centrum nové říše do Kyjeva. Sláva Kyjevské Rusi však trvala pouhých 150 let, kdy došlo k rozpadu území na jednotlivé knížectví, které spolu často bojovaly.
Území dnešní Ukrajiny bylo rozděleno mezi několik knížectví a od roku 1240 spadala většina tohoto území pod Zlatou hordu.Menší západní oblast přešla pod Litvu a menší východní pod Rusko.
1569 přešla většina západních oblastí pod Polsko.
1648 vypuklo Chmelnického povstání a mezi lety 1648 až 1654 vznikl samostatný stát Kozácký Hetmanát.
1659 se oblast znovu dělí podle řeky Dněpr mezi Polsko-Litevskou nadvládu a nadvládu Ruska.
Rusko se většiny území zmocňuje teprve v roce 1795, až na několik západních oblastí, které získává Rakousko-Uhersko.
V následujícím století proběhne o tuto oblast ještě několik válek (Krymská…) a teprve potom (1856) Rusko trvale a podle všech smluv získává definitivně tuto oblast.

Ano Ukrajina v nynější podobě je složena z několika rozdílných oblastí a bohužel pokračují boje o nadvládu tohoto území, které s přestávkami probíhají už od 12. století. Tato oblast byla vždycky těžce zkoušená, ale z výše uvedeného je vidět, že nemáte pravdu v tom, že by patřila celou dobu Rusku.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Nedá se upřít, že máte celkem přehled a hromadu detailních údajů. Problém je v tom, že zřejmě tyto informace získáváte jen ze západních zdrojů. Asi nevládnete ruským jazykem, takže pohled z jiné strany dostáváte jen zprostředkovaně. No a prostředník může, tu něco zamlčet, tu něco přikrášlit, tu něco shodit… Podívejte se na seriál o největších takových bitvách II.sv.války, nějak tam postrádám bitvu u Kurska 🙂 A tak bych mohla pokračovat…

mat4
Návštěvník
mat4

Vas asi demagogia zhlta uplne.

“Polsko (největší západoslovanský stát) a Rusko (největší východoslovanský stát) spolu bojují už víc než 500 let”

Vatikan/Bank of England napada Rusko viac ako 500 rokov.

” Chorvati a Srbové se nemusí už taky nějakou stovku let”

Zase dosledok rozsirovania vplyvu Vatikanu proti Konstantinopolu.

“Ukrajina a Rusko jsou spolu v nevraživosti”

Ukrajina ma problem z Ruskom od cias Mazepu.

“stejné výchově (v rámci SSSR) nepochopitelná”

Pochybujem o Vasej inteligencii, kedze zamerne zabudate na dedovizen, ktoru mozte menit len v priebehu dlhsieho casoveho obdobia (minimalne tri generacie.)

“než ji zpustošil velký hladomor.”

Toto sa snad ani neda komentovat. =D

“jen cca z 40%”

Takze zvysnych 60% je germanskeho povodu ? 😀

Aleš K
Návštěvník
Aleš K

Madam, opět zůstanu na zemi, v této kotlině. Tak jak Vy popisujete život a návyky tam či onde v zahraničí, toulám se svým životem po této naší pidizemičce. Je to neuvěřitelné pro mladší generace, že i současným šedesátníkům bylo před 30 lety 30, zatímco dnešním třicátníkům nemusí být těch 60… V 15 letech jsem vypadl z domu a anžto rodičové nebyli ani v KSČ ani v JZD, vyhlídky na středoškolská studia nulová. SŠ byla vyhrazena už vybraným, povětšinou dětičkám předsedům či funkcionářům JZD, NV… Tak jsem ze sebe udělal dělnickou třídu a někde jinde studoval jako dělňas… Jako jediný ze 30 žáků z devítiletky jsem dosáhl vš vzdělání, ti vybraní končili na sś hnojárně. Dodnes nemohou přenést přes srdce, že synek z chalupy dosáhl vyššího vzdělání než mají oni. Žil jsem na venkově a takové dětství přeji každému. Žil, pracoval a studoval jsem ve velkém městě a sbíral životní zkušenosti… Nyní, v “dědství” jsem opět na venkově, ale v jiné části této zemičky… a nestačím se divit. Tolik zloby, nesnášenlivosti, podlosti… je tu mezi lidma. Nikoliv vůči mé osobě, jako přivandrovalci – takto budete označeni vždy, ale vůči sobě navzájem. Můžete jezdit roky třebas do Slavonic… ale běda vám, když si tam někde koupíte bydlení na dožití, běda vám. Sežerou vás. Ta naše zemička se na glóbu schová pod mušinec, ale takové rozdíly lidských povach, to je až k neuvěření. Chápu ty, co říkají “Jihočechy mít nemusím”, já už také ne. Vím, že kdesi ve vísce u Prahy nám Moravanům říkali, máme raději vás, než ty … “s temperamentem třeboňského kapra”.
Z tohoto důvodu nemohu posoudit a posuzovat Němce, Rakušany (prababička byla vídeňačka jak poleno), Poláky… je to také asi o tom kterém místě… Čím víc toho vím, tak zjišťuji, že vlastně nevím…
Text jsem zpětně nekontroloval, tak prosím za prominutí příp. překlepů, nedoklepů