Generál Manelis: Ruský IL-20 vlétl do prostoru, kde IDF prováděla vzdušnou operaci...

Generál Manelis: Ruský IL-20 vlétl do prostoru, kde IDF prováděla vzdušnou operaci proti Íránu a Hizbaláhu. Izrael si vyhrazuje právo na pokračování vzdušných úderů v Sýrii proti cílům, které ohrožují bezpečnost Izraele! S tímto poselstvím letí do Moskvy emisar Netanyahuovy vlády. Omluva za smrt 15 ruských vojáků nepřišla, jenom kondolence, protože vinu Tel Aviv svaluje na Damašek a Teherán!

Generál Manelis: Ruský IL-20 vlétl do prostoru, kde IDF prováděla vzdušnou operaci proti Íránu a Hizbaláhu. Izrael si vyhrazuje právo na pokračování vzdušných úderů v Sýrii proti cílům, které ohrožují bezpečnost Izraele! S tímto poselstvím letí do Moskvy emisar Netanyahuovy vlády. Omluva za smrt 15 ruských vojáků nepřišla, jenom kondolence, protože vinu Tel Aviv svaluje na Damašek a Teherán!

Celý incident sestřelení ruského průzkumného letadla IL-20 nedaleko letiště Hmeimím začíná nabírat naprosto absurdní obrysy.  Mainstreamová média včera přinesla informaci, že se izraelský premiér Benjamin Netanyahu omluvil Rusku za celý incident, kdy skupina stíhaček F-16 izraelského letectva se schovala do radarového stínu za ruským IL-20 a syrská PVO tak omylem trefila ruský stroj. Jenže tato informace není pravdivá.

Podle izraelského listu Haaretz [1] vyjádřil izraelský premiér během telefonického rozhovoru ruskému prezidentovi upřímnou soustrast ke ztrátě ruských vojáků, ale za akci izraelských strojů se neomluvil, ani za smrt ruských vojáků. Benjamin Netanyahu obvinil z tragédie syrskou vládu a také Teherán. Podle názoru Benjamina Netanyahua vlétlo ruské letadlo do operační zóny izraelského letectva, kde právě stroje F-16 prováděly údery proti objektům, kde íránští specialisté vyrábí a sestavují řízené rakety, které potom chystají přesunout do Libanonu, ze kterého potom chtějí těmito raketami ostřelovat Izrael.

Brigádní generál IDF Ronen Manelis.

Další dezinformace, která přišla z mainstreamu včera, je účel cesty vysokého styčného důstojníka izraelského letectva, který je na cestě do Moskvy. Média přinesla informace, že prý letí do Ruska žehlit situaci a veze omluvu.  To ovšem není pravda. Podle listu Haaretz se na této návštěvě dohodli v telefonickém rozhovoru právě Vladimir Putin a Benjamin Netanyahu. Styčný důstojník IAF veze do Moskvy nikoliv omluvu, ale plán rozdělení syrského vzdušného prostoru, letové dráhy, plán úderů IDF, letové hladiny strojů F-16 a seznam kódových signálů IFF, aby Rusové věděli, které stroje F-16 patří Izraeli. Styčný důstojník má Vladimiru Putinovi tlumočit, že Izrael si vyhrazuje právo na pokračování v úderech v Sýrii proti Íránu a Hizballáhu. De facto Izrael tak vysílá do Moskvy emisara, který vyloží Putinovi postoj Netanyahuovy vlády.

Netanyahu se Putinovi za smrt 15 ruských vojáků neomluvil, naopak obvinil Sýrii a Írán z tohoto incidentu

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanyahu tak telefonicky vyjádřil Vladimiru Putinovi soustrast za smrt 15 vojáků, ale  bez omluvy ze strany Izraele a navíc dodal, že zodpovědnost za sestřelení ruského letadla spočívá na Sýrii a Teheránu. Znovu zdůraznil, že Izrael je odhodlán zabránit Íránu v budování vojenského zázemí v Sýrii a potlačí pokusy Teheránu v Sýrii o pomoc Hizballáhu dodávkami smrtících zbraní proti Izraeli. Během hovoru s Putinem potom Netanyahu zdůraznil, že je důležité pokračovat v koordinaci bezpečnostní situace v Sýrii s Ruskem, což podle jeho slov zachránilo v uplynulých třech letech mnoho životů na obou stranách. Nabídl, že pošle Rusku všechny nezbytné detaily, aby se vyšetřil incident, a to včetně vyslání šéfa izraelských leteckých sil do Moskvy, který vysvětlí, jaké operace IDF v Sýrii provádí na ochranu Izraele. Všimla si toho i ruská televize [2], že od Izraele nepřišla žádná omluva, pouze vysvětlující stanovisko IDF zaslané do Moskvy a tlumočené Putinovi ze strany Netanyahua při telefonickém rozhovoru.

Ruský Iljušin IL-20.

Mluvčí izraelské armády Brig. Gen. Ronen Manelis uvedl ve svém prohlášení, že Izrael “vyjadřuje smutek za smrt členů posádky ruského letadla, které bylo dnes večer sestřeleno kvůli syrské protiletadlové palbě” a dodal, že Izrael činí Asadův režim plně odpovědný za incident. “Izrael viní z incidentu také Írán a teroristickou organizaci Hizbaláh”, uvedl v prohlášení. “Přes noc se stíhačky IDF zaměřovaly na zařízení v Sýrii, ze kterých systémy pro výrobu přesných a smrtících zbraní mají být přesunuty pod hlavičkou Íránu do rukou Hizbaláhu v Libanonu.” Manelis uvedl, že Izrael a Rusko mají systém na zabraňovaní eskalace konfliktů, který se v posledních letech mnohokrát ukázal být účinný, a že “tento systém se používá i dnes.”

Podle brigádního generála IDF už byly izraelské stíhačky v domovském vzdušném prostoru a syrská PVO tak pálila rakety de facto na Izrael

Na počáteční dotaz generálního štábu IDF a předsednictva vlády Manelis uvedl, že rozsáhlá a nepřesná protiletadlová palba ze strany syrských jednotek je hlavní příčinou sestřelu IL-20. “Když syrská armáda vypustila rakety, které narazily na ruské letadlo, letadla IAF už byla v izraelském vzdušném prostoru,” řekl v prohlášení Manelis a dodal, že IL-20 nebyl v oblasti operace přítomen během izraelského leteckého útoku. Také uvedl, že syrské protiletecké baterie vystřelily bez ohledu na to, aby se obtěžovaly zajistit,  jestli ve vzduchu nejsou žádná ruská letadla.”

Syrský zastaralý PVO systém S-200.

Z těchto citací a výroků izraelského generála vidíte postoj Izraele, natvrdo a bez mediálního zkreslení. Izrael ani na okamžik nepovažuje smrt 15 ruských vojáků za svoji vinu, nikde žádná omluva, nikde není spatřována vina izraelských pilotů, generál dokonce uvádí, že izraelské stíhačky v době vystřelení raket už byly v izraelském vzdušném prostoru. To ovšem odporuje tvrzení ruského generálního štábu. Na straně Izraele nedošlo k vyhození zodpovědných velitelů nebo pilotů, naopak Izrael si vyhrazuje právo na další bombardování Sýrie, další vzdušné údery proti syrské armádě, proti objektům na syrském území a s touto klauzulí dnes přiletěl do Moskvy velitel IAF Amikam Norkin [3] jako zástupce a emisar izraelského letectva. Rusové dostanou IFF kódy operačních jestřábů IAF a ruská letadla se jim budou muset vyhýbat ve vzdušném prostoru Sýrie, aby se incident neopakoval.

Izrael vytvoří s Ruskem společné JTAC centrum pro koordinace letových operací nad Sýrií

Pokud nad tím kroutíte hlavou, jak si tohle všechno může Izrael dovolovat a operovat ve vzdušném prostoru cizí svrchované země a Rusko si nedovolí na izraelská letadla vypálit ani jednu jedinou raketu, jak je možné, že izraelský generál veze do Moskvy místo omluvy kódy Friendly / Foe svých stíhaček, tak musí každému dojít, že to co tady vidíme a zažíváme, to není absurdní divadlo Járy Cimrmana, to je realita bizarního vztahu mezi Tel Avivem a Moskvou, kterou řídí židovské skupiny mocných zákulisních hráčů v politice, kteří využívají obrovského početního zastoupení ruských Židů v Izraeli a obráceně, velké zastoupení izraelských Židů v ruské politice a v Moskvě. Rusko se již v noci dohodlo s Izraelem na změnách ve vzdušném prostoru v Sýrii.

Ruské SU-24 na základně Hmeimím v Sýrii.

Izrael a Rusko otevřou společnou operační bojovou komunikační linku (JTAC), která bude provozována v angličtině a velení vzdušných operací IAF a ruské velení v Sýrii si budou přes JTAC vyměňovat informace, kde zrovna kdo plánuje vzdušné manévry. Syrská armáda do JTAC přístup mít nebude, uvedl Manelis dnes dopoledne pro izraelskou státní televizi. Na ruských médiích o dohodě zatím nevidím ani čárku a ani izraelská média o tomto neinformují. Ne, že by to bylo podstatné, takový systém už funguje v Sýrii mezi Ruskem a Izraelem 3 roky, ale dosud se systém používal jen jako požární hlásič, když někde hrozila eskalace.

Friend or Foe?

Nyní by se již mělo komunikovat aktivně na operační úrovni každý den. To zabrání dalším kolizím mezi IAF a ruským letectvem. Nezabrání a neukončí to však vzdušné akce IAF proti ruskému spojenci, proti syrské armádě. Ruský novinář Alexej Semjonov včera položil Vladimiru Putinovi provokativní otázku na tiskové konferenci, že kdo je tedy spojencem Ruska v Sýrii, Bašár Asad a jeho syrská armáda, anebo Izrael a izraelská IDF? A Vladimir Putin na to odpověděl, že Rusko bude spolupracovat se všemi partnery v Sýrii na urovnání konfliktu.

Nejen Turecko, USA a Izrael, ale řada dalších zemí působí v Sýrii.

Taková diplomatická odpověď sice pěkně zní, ale pouze potvrzuje to, o čem tady píšu v několika posledních článcích. Rusko se pokouší v Sýrii spolupracovat se Sýrií, Íránem, Tureckem a Izraelem, ale aby se nedostalo do války s některou ze stran, nemůže ruská armáda v Sýrii dělat vůbec nic, aby nebyla zatažena do krvavého konfliktu. A to ani ve chvíli, kdy umírají ruští vojáci, nebo ruští dobrovolníci. Izraeli nelze zabránit v jeho umanutém rozhodnutí útočit na Írán v Sýrii, takže Rusko se o to ani snažit nebude a jen sleduje, jak izraelská letadla bombardují objekty syrské armády, kde jsou prý íránské zbraně určené pro Hizbaláh. Rusko nezasahuje ani proti tureckému letectvu, které bombarduje pro změnu Kurdy na severu Sýrie.

Daň za politickou realitu v Sýrii?

Nezasahuje ani proti americkým letadlům na východě Sýrie. Rusové tak jsou v Sýrii čistě jako síla, která má stabilizovat pozici Bašára Asada, ale nemá za úkol osvobodit Sýrii od vlivu cizích mocností. A propuštění teroristů a jejich plánovaný odchod z Idlíbu zcela změní pozici Ruska v očích Asadovy vlády. V Idlíbu jsou totiž stovky Turků z tajné služby Turecka, stovky operátorů izraelského Mossadu, stovky operátorů americké CIA a tisíce džihádistů ze zakavkazských zemí, kteří se po odchodu z Idlíbu rozejdou z určité části domů, do Ruska, do bývalých sovětských republik, ale i do Evropy, jako uprchlíci. Je to daň za politickou realitu. Ta realita praví, že Rusovi není dovoleno zabíjet v Idlíbu teroristy, když jsou to ve skutečnosti občané Izraele, Turecka, USA, Velké Británie nebo Francie v roli operátorů tajných služeb a vojenských poradců.

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše nepohodlné, necenzurované a faktograficky nekompromisní články, které označují a popisují fakta bez ideologického nátěru, přispějte prosím, podle svých aktuálních možností, do konce tohoto měsíce jakoukoliv finanční částkou na zachování provozu našeho serveru, a to na naší obvyklé darovací stránce zde. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, BitCoinem anebo poštovní poukázkou na účet. Nezávislé a svobodné články nemohou vycházet bez Vaší podpory, protože nás sponzorují a financují pouze čtenáři jako jste Vy. Nemáme za sebou fondy, neziskovky, státní ani evropské dotace. Nemáme granty od zahraničních nadací, bez Vaší pomoci tento projekt nepřežije. Děkujeme všem, kteří již tento měsíc přispěli, moc si vážíme vaší podpory!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Bývalí generál je id_iot!!! Medzinárodné právo ho zrejme nezaujíma, že? Niet čo viac dodať.

Neznámý
Návštěvník
Neznámý

“Podle názoru Benjamina Netanyahua vlétlo ruské letadlo do operační zóny izraelského letectva, kde právě stroje F-16 prováděly údery proti objektům, kde íránští specialisté …”
………..
Prostě je to jako v tom absurdním vtipu:
“Cizí letadlo nás zákeřně napadlo zatímco my jsme jenom poklidně bombardovali jeho města a vesnice”.

azby
Návštěvník
azby
Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Proste po precteni clanku mam dojem, ze Assad tohle divadlo musi videt jako takovy Mnichov pro Cechy v r. 1938. A bohuzel Rusko se tim stavi na stranu zapadnich spojencu vuci nam onehdy. A mam za to ze tak to mohou chapat i nekteri Rusove u nich doma. Bohuzel.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Kdo může za IL 20…sputník teď….
Ruské komando a 22 tun zlata… zabaveno v iglibu… http://rusvesna.su/news/1537540399

Bubla
Návštěvník
Bubla

Prostě závěr války v sýrii je, že IS je prací USA. Říkám to jako amerikanofil, a je mi to líto.
https://cz.sputniknews.com/politika/201809228117154-islamsky-stat-usa-teroristicka-skupina-palmyra/

Bubla
Návštěvník
Bubla
minidaz
Návštěvník
minidaz

Dobrý den,
mám prosbu na Administratora, vím že trochu od tématu, nicméně nedávno jsem zde viděl interaktivní historickou mapu po měsících od roku 1000 po současnost, kde 1 sec = 1 měsíc.
A můj dotaz zní, nemáte prosím ještě někde tento odkaz?
Děkuji za pomoc při hledání.

Alanis
Návštěvník
Pozorovatelka
Autor

Bílé přilby – avizované video chemického útoku v Idlibu je na světě, prý bylo i v angličtině, ale z YT bylo odstraněno, nově dostupné pouze v arabštině
https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=Gy-akgzvVZY
https://echo.msk.ru/news/2282502-echo.html
https://lenta.ru/news/2018/09/22/idlib/
…..
Před pár dny
https://www.youtube.com/watch?v=lM00orelT5I
https://www.youtube.com/watch?v=E69kjQAoHCU

Leonardo
Návštěvník
Leonardo

To arabské video bude jen nově nahrané. Přesně takové jsem viděl už před několika měsíci..

Pozorovatelka
Autor

Leonardo
Před časem Rusko avizovalo, že Bílé přilby točí další fake video, tentokrát o chemickém útoku v Idlibu. V reakci na to měla západní koalice spustit útok proti Asadovi, s prohlášením k útoku se přidal i Trump (čemuž samozřejmě v jeho případě nemusíme věřit).

Je celkem jedno, z jakých záběrů je vytvořeno video, které teď do světa vyslala Sýrie, podstatné je, že odhaluje, že je to fake. Což v souvislosti s tím, že Holandsko(!) nedávno odstoupilo od financování Bílých přileb, je ukázkou, že sionisté v Sýrii prohrávají.

Že je to ve prospěch Íránu (Globalistů), to už je další věc, naštěstí Putin ale ví, co dělá.

Leonardo
Návštěvník
Leonardo

A proběhlo to i mainstreamem, že to je fake a další pokus o provokaci? Rád bych se s tím podělil i s lidmi z mého okolí, ale oni pokud to není na mainstreamu, tak tomu prostě neuvěří. Moc děkuji

Alkaponek
Návštěvník
Alkaponek

Se nepoučili ani v tom, jak lékařskou pomoc při chemickém útoku zinscenovat… žádný ochranný oděv, holé ruce, matka si jde kolem na čumendu s dvěma malými dětmi… ti se už ani nesnaží, aby to bylo reálné.