“Friday Night” s šéfredaktorem AE News na Svobodném Vysílači CS

“Friday Night” s šéfredaktorem AE News na Svobodném Vysílači CS

“Friday Night” s šéfredaktorem AE News na Svobodném Vysílači CS

Pracovní týden je opět u konce a čtenáři Aeronetu tak už správně tuší, že dnes večer od 19:00 bude na rádiu Svobodný Vysílač CS další diskusní pořad s našim šéfredaktorem. Moderovat dnes budou Martin Dukát a Vítek. Bude se hovořit o kauze TV Nova a předání transkriptu pořadu Střepiny ruskému ministerstvu zahraničí v reakci na skandální výroky o prezidentu Putinovi, proberou se zásadní informace o plánu amerického koncernu Anheuser-Busch zavést do procesu výroby evropských pivovarů geneticky modifikované potravinářské komponenty a řeč bude i o posledních výsledcích vyšetřování letu MH17. V pořadu se zanalyzují všechny další důležité události za uplynulý týden z domova i ze světa a v závěru pořadu bude dán opět prostor i posluchačům na telefonu a na skypu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu. Pokud by vypadl během živého vysílání hlavní stream, záloha bude k dispozici zde. Záznam pořadu najdete v průběhu víkendu na konci této pozvánky.

Záznam pořadu:

2015-10-16 – Studio Kladno – Host vysílání: Šéfredaktor Aeronet.cz pan VK. Témata: Útok na svobodu slova v ČR. Imigranti a nebezpečí islamizace. Plán amerického koncernu Anheuser-Busch zavést do procesu výroby evropských pivovarů geneticky modifikované potravinářské komponenty. Dění na Ukrajině. Kauze TV Nova a předání transkriptu pořadu Střepiny ruskému ministerstvu zahraničí v reakci na skandální výroky o prezidentu Putinovi. V interaktivní části vystoupil i koordinátor SVCS Pavel Hlávka. Moderují a diskutují: Martin Dukát a Vítek

Stream (spusťte přehrávač níže) anebo Download

-Administrator-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
ran
Návštěvník
ran

Neznate nekdo nazev te znelky na zacatku vysilani? Myslim, ze je to Jan Hammer, ale nemuzu ji najit. Dik.
Mimochodem prvni pokus o odeslani prispevku mu hlasi pokazde spatne napsany captcha kod a az druhy je odeslan na schvaleni. Je to fakt otrava. Skoda

Pomucka
Návštěvník
Pomucka

Podobny komentar ohledne Captcha kódu melo hodne lidi, ale podle admina to nejde nakonfigurovat. Stranky jsou ukladany v docasne pameti serveru kvuli rychlejsimu nacitani v prohlizeci. Bohuzel je kazda stranka ulozena i s captchou, ktera pak neni aktualni.
Dost casto pomaha, kdyz po dopsani prispevku nejdrive kliknete na “Obnovovaci” kolecko vpravo od Captcha kodu a pak teprve opisete aktualizovany kod a hned komentar odeslete.

Lenka
Návštěvník
Lenka

Pane VK, stále si myslíte, že to Angela ustojí a že Němci budou tolerantní k přistěhovalcům?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383771-kanclercino-zvladneme-to-uz-nezabira.html

Lenka
Návštěvník
Lenka

“Dluhy se mají splácet”, to je pravda. Bohužel v dnešní době se nesplácí dluhy, ale likvidační úroky. Než dojde ke splácení jistiny, dlužník už pravděpodobně vydechl naposledy. A dále: šlo v případě Řecka o dluhy smysluplné, které pomohly hospodářství? Houby. Šlo o zaháčkování země, k přelévání peněz z bank do bank a krmení bank úroky a poplatky.
Dojímá mě, pane VK, vaše starost o německé důchodce, že by přišli o důchody. No vždyť jím jednou budete i vy, takže rozumím. Ale dojímá vás a Angelu, že Německo vysává českou ekonomiku a český důchodce v mnoha případech žije pod hranicí chudoby? Dojímají vás sebevraždy nešťastných řeckých důchodců, kteří nemají na chleba? Je zarážející, že Německo má peníze na migranty, ale aby event. kompenzovalo ztráty svým německým důchodcům, na to nemá.
Nerozumím tomu, že jednou říkáte, že musí být statisícové demonstrace, aby se něco změnilo a pak říkáte, že jedině volby. Jak je vidět z celé Evropy, bohužel, obojí je k ničemu.
Říkáte následně vystoupit z EU a NATO. Také říkáte, že vystoupení by bylo tak komplikované, že je prakticky nemožné. Následovaly by sankce, vydírání, vyhrožování, vstup policie či vojsk zemí EU, uplácení, chudnutí a sociální nepokoje obyvatel, aktivizace opozice a odpůrců znárodnění,…. Působil jste na mě v pořadu chvílemi jako agent mající za úkol tlumit vášně obyvatel.
Pane VK, obávám se, že jsme se chytli jako svět do pasti, ze které není, bez boží pomoci, úniku.
Uvítala bych, pokud byste se k tomuto tématu vrátil ještě tento pátek a pokud moje připomínky nepovažujete za totálně blbý, byla bych ráda, pokud byste k nim něco řekl. Děkuji. Lenka

Jana Černíková
Návštěvník
Jana Černíková

Myslím, že Vaše připomínky jsou zcela na místě. Dnes už neplatí, že „dluhy se musí splácet“, a tohle heslo bude platit stále méně. Dluhy se mají splácet, pokud je to tak, že obě strany jdou do vztahu dlužník-věřitel dobrovolně a ZÁROVEŇ obě strany realisticky vyhodnotí, že je možné a reálné dluh splatit – pokud možno díky činnosti, která přinese společnosti nějakou hodnotu.

Když reálná ekonomika není už dlouhodobě schopná vydělat kromě jistin i na úroky dluhů, tak finanční systém funguje už jen díky tomu, že se „tváří“, že všechny ty dluhy je možné splatit – a to tak, že se půjčují další dluhy na splácení předchozích. A tak „díky“ tomu systém zatím běží dál, banky nemusejí odepisovat svoje aktiva (nesplatitelné úvěry) a krátit tak svůj zisk a přes úroky sají dál – jednotlivce, firmy i celé státy. A tak to nezadržitelně směřuje ke stavu, kdy se dluhy prostě budou muset škrtat – a dokonce to bude mít i opodstatnění jak ekonomické, tak právní.

To, co provedlo Německo Řecku, to se mu jednou ošklivě vrátí. V situaci, kdy i MMF volal po zmírnění řeckého dluhu, tak Německo dál razilo svoje heslo „dluhy se musí platit“. Dluhy se nemusí platit, když slouží jako nástroj agrese, nástroj zotročení jiné země – Německo je zkrátka pořád stejné, jen změnilo arzenál… Němci stále volili paní Merkel, protože mají pocit, že ona všechno zařídí, že se tak nemusejí o nic starat – až jednou zjistí, že se prostě musejí starat sami, tak to bude hodně hořké probuzení. Na druhou stranu – Řekové v tom samozřejmě nejsou nevinně – ani oni se nestarali, a když k tomu ještě přidáme jejich bezstarostný naturel, tak je jasné, proč to hořké probuzení zažívají jako první.

Jana Černíková
Návštěvník
Jana Černíková

Já se spíš obávám, že jsem postoj Německa pochopila až moc dobře… A pokud Vy věříte, že v případě Řecka šlo o záchranu penzijních fondů, tak určitá média odvedla svoji „práci“ na jedničku.

1/ Není pravdou, že řecký dluh je financován německými penzijními fondy – 80% řeckého dluhu je v držení ECB/EFSF/členských států + MMF, zbytek připadá na soukromé subjekty, především banky.

2/ Existuje mnoho analýz, které jasně ukazují, kdo z „pomoci“ Řecku profituje. Na Řeky dopadlo vyšší DPH, úsporné programy a nucená privatizace cennějších zbytků řeckého státního majetku – a té se samozřejmě rádi účastní němečtí investoři. Peníze ze záchranných balíčků jen protečou účty a vrací se věřitelům. Je to úplně stejné, jako když člověku, který je finančně na dně, někdo půjčí další peníze jen proto, aby ho připravil o to poslední, co má, třeba o dům – je to lichva „nejhrubšího zrna“.

3/ I kdyby tady šlo o penzijní fondy, jakožto že nejde, potom nechápu, jak německé vedení mohlo přežít dopady hypoteční krize v USA – ta na penzijní fondy, a nejen na ně, dopadla v daleko větší míře. Zdaleka nešlo jen o propad trhů, ale i o to, že americké banky obratně našly způsob, jak se zbavit svých úvěrových ztrát – z bezcenných úvěrů se sekuritizací udělaly „lákavé“ investiční instrumenty a ty potom skupovaly penzijní fondy, životní pojišťovny i podílové fondy – tedy drobní střadatelé – z nemalé části neameričtí. Kdo tehdy zachraňoval německé penzisty? Nikdo, a přesto – kancléřka i penzisté přežili.

4/ Když už by se státy chtěly starat o blaho penzistů/drobných investorů, tak by spíš měly zajistit takovou regulaci, aby se penzijní/podílové fondy a životní pojišťovny nestávaly „smetištěm“ finančních trhů. Banky dnes dokáží opravdu čarovat a i ten nejhorší investiční odpad „zabalí“ tak, že vznikne produkt se super ratingem – a další cesta jak přesunout finanční rizika a ztráty bank na drobné střadatele je na světě.

A něčemu nerozumím – téma penzijních fondů a řeckého dluhu tady v jednom z Vašich článků poměrně nedávno už zaznělo – a když porovnám Váš pohled tehdy a teď, tak ten rozdíl je neskutečný – čím to? To, co teď obhajujete, mě dost šokuje a připomíná mi hodně přístup USA, které neváhají hospodářsky nebo válečně „rozebrat“ kohokoliv, kdo se nechá, jen aby zachránily svoji ekonomiku a životní standard. pokr. dále

Jana Černíková
Návštěvník
Jana Černíková

…dokončení
Dál si myslím, že Vaše teorie „měkkých“ a „tvrdých“ peněz neodpovídá realitě, i když tuším, co se tím snažíte postihnout. Všechny peníze dnes vznikají jako zápis v počítači a pokud by finanční systém byl v ostatních parametrech nepokřivený, tak by to nepředstavovalo žádný problém. Krytost nebo nekrytost peněz se neodvozuje od toho, kdo je vlastní, ale od toho, jestli jsou kryté skutečnu produkcí nebo ne – a to se poměřuje na agregátní úrovni. A obávám se, že i důsledky narůstající nekrytosti budou mít „agregátní“ dopady.

xerox
Návštěvník
xerox

vedoucí … ,, Demonstrace musí být obrovské .. ,,
v čechách bylo demonstrací za čtvrt století habaděj a nic se nezměnilo , výsledek je že si demokrati dělaj z lidí blázny a vše vrcholí rozpadem společnosti a současným hitem třeba tzv. zvýšení důchodu o 40 korun / měsíčně …
pokud chcete příklad ze zahraničí tak snad stačí připomenout řecko … tam ty vaše obrovské demonstrace probíhaly jako na běžícím pásu a snad víte jak to nakonec dopadlo …
s tím souvisí i to jakési vystoupení z eu a nato , snad se někdo nedomnívá že být v těchto zprofanovaných institucí je pro nás výhodné … nařizování jakýchsi kvót arabského odpadu snad mluví jasně …

,, .. změna založena na demokratických principech .. krvavý Majdan .. revolucionář .. ,,
tak předně , kdy už se chcete za každou cenu držet modelu přežitého nefunkčního stylu a argumentace toho vašeho dema , tak polistopadový vývoj u nás neměl s jakousi demo nic společného , pučisté na čele s havloidy protiprávně rozbili republiku a protiprávně – chceteli nedemo , zlikvidovali a rozprodali hospodářství …
tzv. kyjevský majdan byl umělý a zmanipulovaný a neměl nic společného s autentickou a opravdovou snahou ukrajinců o změnu a to že lidé z dnešní ukrajiny utíkají je toho důkazem …
v dějinách států se o jakoukoliv změnu nebo posun pokud nešel od elity dobrovolně , vždy zasloužila nespokojená část společnosti , později oslavovaná nebo proklínaná dle toho jak byla úspěšná a prospěšná , ono to totiž jinak ani nejde …

takže abych to shrnul , jediné co brání bývalým východním státům odejít z tohoto zanikajícího evropského světa a spolupracovat a řídit si svůj stát svobodně s kým chceme je fatální zhroucení společnosti do dnešní podoby , to znamená podpindostníková tzv. ,, elita ,, a plná ekonomická závislost neboli koloniální západní mašinérie kterou vy nazýváte eufemisticky ,, lumpárnou ,, …

celá vaše argumentace má značku – fiat …

albatros
Návštěvník
albatros

Koukám, že fiat urážky sou teď v oblibě 🙂 Pan VK je chytrej člověk, ale prostě zakrývá, že v otázce jak na to pluje dost na povrchu.
Vlastně jen doufá, že Německo a GP v případě mírové legální změny vlády nepoužije tvrdé nástroje na ČR a my budeme moci se postupně osamostatnit v průběhu třeba 10 let. Pokud se mýlí, tak sme v tý zadní části. Bylo by férové kdyby to přiznal a pohli bychom se dál.

Vítek
Návštěvník
Vítek

Co se mého angažmá týče, pořad stejný zůstane, nicméně rád bych pouvažoval o větším prostoru pro posluchače v poměru 2/2 hodiny než 3/1. Bylo hodně témat, která se natáhla, a jak tu paní/slečna Enigma namítla, na hodně lidí vč. jí samé, se nedostalo.

Ohledně vyjadřování mých “nesouhlasů”, OK, jen se obávám, aby se nenašli lidé z druhého pole, kterým bude vadit zase tohle aneb nezavděčíš se všem, není to pořad pro mě, proto se snažím držet zkrátka, třebaže bych měl k tomu u dost věcí, co říct. Ohledně prezidenta Zemana, zde váhám vyjádřit jednoznačný soud jako pan VK. Měl jsem vždy za to, že Zeman své názory prezentuje podle jeho nejlepšího svědomí a rozumu, ke kterým došel klasickou komparativní metodou, nehledal jsem v tom jeho hlubší participaci v transatlantických vazbách. U něj nemám jednoznačně jasno, zda tak činí na vlastní pěst, nebo v zájmu transatlantického křídla GP.

Ohledně primitivních manipulačních technik SVCS coby fiat alternativou: Snažím se v pořadech, na kterých se podílím, pouštět i kratší šoty (ne články), které podpoří argumentaci tak, že nám nikdo nemůže říct, že jsme si to vymysleli, nebo pochybovat, jestli je to vůbec pravda, či obviňovat, že jsme panikáři. Když pustíme českého muslima v mešitě, má to relevanci. Když řekneme, že “on tam říkal to a to”, je to super, ale jednak to nemá šťávu, a jednak to sklouzne do polohy jedna paní povídala, kde si to přečetli, napsat se dá cokoli atd. Pokud Vám to příjde jako primitivní technika ve stylu fiatu, poprosím Vás o konkrétní návrhy, jak jednotlivá témata prezentovat neprimitivně.

Třeba když uvedu, že islámský termín Džihád znamená zápas, který může probíhat mečem i slovy. V Mohamedových hadísech je džihádu zasvěceno celých 1400 hadísů, z nichž se více než 98 % vztahuje k džihádu mečem a jen 2 % pojednávají o „větším“ džihádu jako vnitřním zápase. Info ověřené od CSPI. Je to primitivní manipulace navozující dojem, že jsou všichni muslimové konzumující džihád agresivní a radikální, a je 98% pravděpodobnost spáchání teroristického útoku?

albatros
Návštěvník
albatros

Dobrý, tahle odpověď je v pořádku a řekněte Martinovi, že takhle se má odpovídat. Konkrétně a slušně.

1. Více prostoru posluchačům jednoznačně souhlas

2. Pan Zeman, souhlas. Někdy je doutník prostě jen doutník a pokud si vzpomenete na postoje Zemana před volbami a první rok po volbách, tak ten postoj byl Hodně jinde než dnes. On do těch voleb šel jako euro hujer a velice pozitivně naladěn vůči EU. Doslova na něm bylo vidět jak pomalu den za dnem obrací po tom co začal chápat informace z NEmainstreamu.

3. Pánové s FIAT TROLLINGEM, jsou dosti průhlední. Nevšímat.

Souhlas
Návštěvník
Souhlas

Pane Vitku,

1) Podporuji Vas navrh na format 2/2. V pripade, ze by nekdy volalo mene posluchacu, lze mit pripravena zalozni temata k diskuzi (coz asi stejne delate i ve formatu 3/1).

2) Zcela s Vami souhlasim, ze uprednostnujete hosta poradu. Takovy format je spravny, obvykly a tak by to melo vypadat. Pokud je pozvan host, nemel by hostitel venovat vyznamnou cast poradu reseni vlastnich/osobnich problemu nebo preferovat v diskuzni casti svoje kamaradicky na ukor ostatnich posluchacu. Oboji je neslusne a netaktni vuci hostovi i posluchacum a navic pusobi urazlive, kdyz pak SVCS zada kazdou prestavku o prispevky na provoz.

At se dilo dari!

Martin Dukát SVCS Kladno
Návštěvník
Martin Dukát SVCS Kladno

Zas a znova pane Souhlas já určuju jak se bude vysílat a nic se měnit nebude!!! (vysílá se totiž z mé techniky za mé peníze) zařiďte si své studio tam si můžete vysílat jak chcete (jako to dělám já)

Martin
Návštěvník
Martin

Martinovi D. – vaše ego je fantastické. Sice vysíláte za své peníze, ze svého pultu, ale vězte, že značku Svobodný vysílač jste ani nevymyslel, ani nemůže být vaše. Jde o historicky všenárodní fenomén. Pod Slobodným vysielačem Banská Bystrica začalo vysílání v období SNP, tato značka byla použita i v době Pražského povstání v květnu 1945, a skutečně hrdinně vysílaly Svobodné vysílače po 21. srpnu 68. Tuto značku dále převzal Noro Lichtner.
Mám dojem, že značku , a není vaše, silně diskreditujete.

Honza
Návštěvník
Honza

Rozumný pohled na věc. Nemohlo by se nějak rádio obejít bez pana Dukáta. Bez něj by jistě byla šance na oslovení širší veřejnosti. S jeho stylem komunikace bych řekl, že to celé trochu táhne k zemi, což je škoda, protože zde potenciál rádia je, i v jeho finanční samostatnost.

Martin Dukát SVCS Kladno
Návštěvník
Martin Dukát SVCS Kladno

Pro Honzu: Naše studio Kladno je neposluchanější studio a mne mají naši posluchači (né anonymové jako Vy, kteří si pustí SVCS jen kvůli pořadu s panem VK) rádi protože nepodléhám diktátu žádného posluchače! Jsem totiž na Svobodném vysílači apropo nejsme klasické rádio takže mne nikdo nemůže odvolat. Začněte vysílat Vy sám a ukažte zda jste schopen udělat obdobný pořad. Ale chápu že jednoduché kritizovat druhé…:-))

albatros
Návštěvník
albatros

Diktát 🙂 Jak vám může posluchač diktovat, když není váš nadřízený?
Byl tu návrh od Vítka, aby se věnovalo více času posluchačům a několik lidí to podpořilo a Vy tu hned vyšilujete jakoby sme Vás chtěli alespoň zakázat. Poslechněte si jak dělal infovojnu Noro a kolik desítek, skoro stovek dotazů zvládl za stejný čas.

Monika
Návštěvník
Monika

Měli bychom mít stále na paměti to, že se našlo pár lidí, kteří nám věnují těm na druhé straně svůj drahocenný čas a nutí nás přemýšlet o tom, co se kolem nás děje. Važme si jich a buďme k nim tolerantní. Panu VK děkuji k doplnění diskuze s p. Hlávkou a jeho času i o víkendu. Velice zajímavý názor k zamyšlení.

Radek
Návštěvník
Radek

Jsem spíše anglofil a beseda mě dost vyděsila. Bohužel realita spíše potvrzuje autorova slova. Napadá mě v těchto souvislostech stále tatáž otázka. Proč to ti Američané vlastně dělají…peníze, moc, světovláda…nebo jim tam bouchne Yelowstone?…fakt nevím.

Otazka posluchace pro moderatory SVCS
Návštěvník
Otazka posluchace pro moderatory SVCS

Pan Hlavka zavolal jako posluchac a mely by pro neho platit stejna pravidla jako pro ostatni. Proc tomu tak nebylo?
Proc pan Hlavka dostal tolik prostoru a bylo mu dovoleno neustale skakat do reci protistrane?
Jine posluchace jste upozornovali na pravidla diskuze, ale v pripade pana Hlavky tomu tak nebylo. Proc?
Pravidla diskuze by mela platit i pro pana Hlavku. Nebo je to snad proto, ze je vas nadrizeny (a kamarad)?
Opakovane zduraznujete, ze vysilani nedelate pro penize, ale jste pritom servilni vuci svemu sefovi (ci kamaradovi)? Z jakeho duvodu?
A v pripade, ze by si pan Hlavka vynucoval vasi servilitu, tak proc to nezabalite?
Poslouchal jsem vsechny porady s panem VK na SVCS a tento posledni byl zdaleka nejhure moderatorsky zvladnuty. Ke konci diskuzni casti to zacalo pripominat OVM Kalousek vs Babis.

Otazka posluchace pro moderatory SVCS
Návštěvník
Otazka posluchace pro moderatory SVCS

Ticho po pesine?

Navrh
Návštěvník
Navrh

Prosim vas, utnete tuhle diskuzi a vyrizovani vzkazu obou redakci ve verejnem prostoru. Moc vam to obema skodi a BISka urcite jasa!
DIskutujte a poradte se, prosim vas, offline.
Pokud chcete jinak vyborny porad vylepsit, muzete vyzvat posluchace k vyjadreni jejich nazoru a navrhu v diskuzich na AE nebo SVCS.
Aeronet a Svobodny vysilac jsou skvele a diky moc za vsechnu vasi praci!

elko
Návštěvník
elko

přesně. lidi, kteří to dělají bez peněz ve volném čase a z entuziasmu, si zaslouží pochvalu, ne kritiku. Držím Vám palce, jste skvělí

Martin Dukát SVCS Kladno
Návštěvník
Martin Dukát SVCS Kladno

Pane elko: Děkujeme za váš inteligentní a lidský příspěvek… Moc si vaší pochvaly vážíme, pro takové lidi jako jste Vy tenhle pořad děláme. A né pro bandu chat povalečů kteří by ani nezavolali ze strachu do vysílání… Nikdy nic neudělali pro druhé jen na druhé nadávají (To platí pro většinu zdejších přispěvatelů) Neni se čemu divit proč zde máme vládu jakou máme je obrazem zdejších diskutérů !!! Kteří jí volí !!! Kolik z Vás chytráků by bylo schopno udělat komplet takový pořad jako děláme my?

albatros
Návštěvník
albatros

No zas to nepřehánějte. Nemůžete vědět kdo co dělá a nedělá pro druhé. Pokud děláte tento typ veřejné práce, tak kritice se prostě nevyhnete i když třeba neoprávněné. Vaše reakce sou značně přehnané a podívejte se kolik negativních komentářů ste si sám vyrobil Vaším prvním příspěvkem. Je to zbytečné a nesouhlas se dá vyjádřit i jinak než jen arogantní odpovědí, tak nás neposlouchejte. Stačí když budete slušně odpovídat na konkrétní kritiku a ne jen obecně a uraženě.

elko
Návštěvník
elko

zdá se, že byl zablokován sputnik. To mne mrzí, na ty krátké zprávy ze světa jsem si zvykla
Jinak se, prosím, nehádejte. Aeronet i Svobodné rádio jsou dobrá média, každý jinak

zvedavec
Návštěvník
zvedavec

Hmm .. od zahajeni ruske kampane v Syrii sleduji denne ceskou i anglickou verzi Sputniku jako pohled druhe strany vedle ceskych pro-americkych medii, ale nikdy jsem nezaznamenal zadne vypadky.

albatros
Návštěvník
albatros

Trochu z jiného soudku. Tady je z dnes ukázkový příklad jak pracují česká média. To první video je vypovídající. http://www.novinky.cz/domaci/383725-vlastizradci-nackove-demonstranti-v-praze-se-stretli-kvuli-uprchlikum.html

Aneb hodní sluníčkáři versus agresivní holé lebky. Všechny 3. 🙂 Opět mediální propaganda.

JD
Návštěvník
JD