Francie odvysílala dokument o Majdanu, Ukrajina marně usilovala o jeho zákaz. Opět...

Francie odvysílala dokument o Majdanu, Ukrajina marně usilovala o jeho zákaz. Opět ruská propaganda? A Turecko v roli Ukrajiny?

Francie odvysílala dokument o Majdanu, Ukrajina marně usilovala o jeho zákaz. Opět ruská propaganda? A Turecko v roli Ukrajiny?

Francouzský spisovatel a investigativní  novinář Paul Moreira natočil dokument o ukrajinské revoluci z roku 2014, zvané “Majdan”, nazval jej “Masky revoluce” a včera jej odvysílala francouzská televize Canal+.

Dokument byl k odvysílání naplánován na 1. února. Paul Moreira odstraňuje masky současné Ukrajiny a předvádí podobu studené války mezi Východem a Západem,”  uváděl předtím Canal+ . Film je zdokumentováním šetření Paula Moreira o dění na Ukrajině v roce 2014: je o krajních radikálních skupinách, údajně podporovaných USA, stejně jako o vraždícím násilí v ukrajinském městě Oděsa.

Ukrajinské úřady od začátku tvrdí, že dokument je “podvod” a že není příkladem “plurality sdělovacích prostředků”, protože “zkresluje pohled na situaci na Ukrajině.” “Verze událostí na Ukrajině, představované ve filmu. jsou vhodné pro uši příznivců konspiračních teorií a pro-ruských propagandistů. Dokument je vrcholem dezinformací, “uvádí se v ukrajinském prohlášení. Ukrajina se všemožně snažila, aby dokument nebyl odvysílán – diplomaté neustávali v naléhání, aby Canal + “znova zvážil jeho odvysílání “. Ukrajinské velvyslanectví současně vytvořilo seznam toho, co by francouzský kanál měl o Majdanu vysílat.

Na ukrajinský nátlak reagoval autor dokumentu: “Moje šetření bylo v rozporu s obecně přijímanými inforformacemi. Věděl jsem, že jsem šel do konfrontace se silnou opozicí a že budu viněn z hraní do rukou Putina a že dokument bude označen za propagandu. Neočekával jsem ale, že narazím na jeho popření, někdy hraničící až s hysterií. Ukrajina mě nazvala  “teroristou”, placeným ruskými tajnými službami a vyzývá k zákazu filmu. Dokonce i ukrajinský velvyslanec vyvíjí nátlak na Canal Plus. To je to, co mě nejvíc překvapuje. Myslím, že Ukrajina se musí naléhavě zabývat otázkou polovojenských skupin, které jsou, jak je uvedeno ve filmu, největší hrozbou pro demokracii Ukrajiny” (více a zdroj zde).

Po analýze událostí na Majdanu Moreira dospěl k závěru, že z nepokojů těžily nacionalistické skupiny, jako je například “Pravý sektor”. Filmový štáb navštívil v nechvalně proslulý Dům odborových svazů v Oděse, kde v květnu 2014 došlo k masakru. Film je rekonstrukcí událostí a ukazuje roli iniciátorů masakru – vůdce ukrajinských nacionalistických skupin. Podle autora dokumentu takové události  nemají nic společného s bojem za demokracii. 

Dokument dále hovoří, že Spojené státy hrály v organizaci nepokojů v Kyjevě a dalších ukrajinských městech významnou roli. Americký viceprezident Joseph Biden, senátor John McCain, bývalý šéf CIA Davida Petraeus, mluvčí ministerstva zahraničí Victoria Nuland – všichni tito lidé navštívili Kyjev uprostřed revolučního chaosu.

“Nově vzniklé orgány v Kyjevě zcela změnily předchozí politické hřiště a plně se obrátily ke Spojeným státům. Ale nakonec se zdá, že Ukrajina byla jen obyčejným pěšákem v geopolitické hře Spojených států proti Rusku “, říká autor dokumentu (zdroj zde).

Část dokumentu Paula Moreira, který 1. února odvysílala francouzská televize Canal Plus:

Aktualizace: dokument v plné verzi a s ruským překladem:

Ruská propaganda? Anebo “není nacionalismus jako nacionalismus”?

Jsou tomu právě téměř dva roky, kdy zatímco se Rusko a Putin radovali z OH v Soči, na Ukrajině byl zorganizován Majdan. S OH to samozřejmě nemělo nic společného, to pouze nastala doba k realizaci dlouhodobého plánu s názvem “Velký Blízký východ” ,resp. “Sedm zemí do pěti let“), ve kterém m.j. šlo o zavření ruských kohoutků s plynem do Evropy a o otevření blízkovýchodních – íránských (což se obojí už téměř podařilo obzvláště poté, co byly zrušeny proti-íránské sankce). Vším je to veliká hra, jak odstavit Evropu od ruských energetických zdrojů a tím nejen Rusko ekonomicky položit (dění pokračuje přes stále klesající ceny ropy), ale zároveň posílit vazalství Evropy směrem k USA a jejich dolar.

K čemuž ovšem je nutné zpracovat ještě Turecko. A o to právě ve velkém běží a náš prezident velmi dobře věděl o čem hovoří, když pronesl větu “Ukrajina byla jen lehká viróza”. Protože v Turecku nejde jen o to, jak ruské kohoutky zavřít, ale především o to, jak je nahradit íránskými. K čemuž má  posloužit vznik Kurdistánu, který na rozdíl od Turecka nebude mít mocenské ambice, ale naopak bude vděčný za konečně vlastní stát a je otázkou, jestli Rusko tento zájem globalistů nerealizuje místo USA, které si to jako země NATO k Turecku nemohou dovolit a jestli tak Rusko nečiní s tím, že na oplátku si na Turecku vybojuje svůj zájem, kterým by mohlo být ovládnutí Bosporu a Dardanel.

V době ukrajinského Majdanu ale vzniklo to, co je dnes označováno za novodobou ruskou propagandu – v Česku i v celé Evropě bylo zahájeno tažení proti všem, kteří o Majdanu informovali jinak, než jak se to v rámci procesu “Sedm zemí do pěti let” hodilo. Jinými slovy – o nacionalistech na Ukrajině, kteří v tomto plánu měli určenou roli, se nesmělo psát a hovořit, protože cokoliv, co je v amerických zájmech proti Rusku, bylo a je dobré (“prostředky světí účel”).

Ze stejného důvodu se nehodil ani francouzský dokument o ukrajinských nacionalistech, obzvláště pak informace o jejich napojení na USA a jistě nebylo jen v ukrajinském zájmu, aby dokument nebyl odvysílán.

Ale co takhle, kdyby to byl dokument o francouzských nacionalistech, resp. dokument o straně Marie Le Penn, která je aktuálně na prvním místě v americkém hledáčku financování evropských stran a tedy na prvním místě v tom, že na své kampaně si půjčila od Rusů?Takový dokument o nacionalistech by se hodil? Samozřejmě, že hodil, protože platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Ukrajinští nacionalisté, kteří mají zacíleno na vyvražďování Rusů, jsou v pořádku, zatímco francouzští nacionalisté, kteří vystupují proti islamizaci Evropy, jsou špatní…

Nebudu se nyní zabývat tím, zda francouzský nacionalismus není účelový v tom smyslu, že jeho úkolem je vyhrocení vztahů mezi křesťany a muslimy, což  je v zájmu nikoliv pouze amerických, ale především globálních elit (je snad náhoda, že většina teroristických útoků se odehrává na území Francie – viz Charlie Hebdo či nedávné útoky v Paříži), podstatným faktem pro mě je, že ve hře o “Veliký Blízký východ” (jak na toto pojmenování upozornil mluvčí Putina Dmitrij Peskov v nedávném dokumentu “Světový řád podle Ruska“, kde upozornil i na nově se objevující termín, hodný zamyšlení, “Velká Asie”) jakýkoliv prostředek plní účel, tedy jej plní i ukrajinský nacionalismus.

Přesnější ovšem je, že již splnil, protože o Ukrajinu poté, co ruské trubky do Evropy zavřela, stále více již není zájem.  Marně nyní Ukrajina protestuje proti Nord Streamu 2 (Ukrajina podala žalobu), marně volá po bezvízovém vztahu se zeměmi EU, marně volá po americké vojenské pomoci. Nedávno se dokonce objevila zpráva, že holandské vyšetřování ji viní ze sestřelení Boeingu. A její nabídka, že pomůže Spojeným státům v boji proti IS už je směšná i zoufalá zároveň. Jediné, co z Ukrajiny zůstalo, je Majdan jako téma antiruské propagandy. A to potvrzuje dokument, který byl navzdory ukrajinským snahám o jeho zákaz ve francouzské televizi odvysílán!

Ukrajina byla jen “lehká viróza”, co bude s Tureckem?

Už to, že dokument odvysílán byl, říká mnohé. Především to dle mého je potvrzením, že propagandistické tažení proti Rusku nyní probíhá přes zcela jiné území a tím územím už několik týdnů je Turecko! To už ale je na jiné téma a k tomu dodám jen tolik, že dokud Rusko nevstoupilo do Sýrie, vztahy Turecka s Ruskem byly nadstandardní.  Ale  jakmile Rusko do Sýrie vstoupilo, tzn. že vstoupilo do hry o “Velký Blízký východ” na způsob “Jestli je boj nevyhnutelný, udeř jako první”, nestalo se nic jiného, než že Turecko začalo naplno plnit stejnou roli, jakou do nedávna plnila Ukrajina. Jestli z toho i Turecko vyjde jen na způsob “lehké virózy”, je těžké říct, každopádně – když už tak nečiní politici a média – mělo by Turecko Ukrajinu vnímat jako varování. A především jeho vůdcové, kteří kradenou ropou ve spolupráci s USA a SA snižují její ceny tak, aby to poškodilo nejen Rusko, ale také Írán a snaží se tak udržet hegemonii dolaru, by se měli nad dokumentem francouzského novináře zamyslet. USA jsou odepsány, příštím vůdcem světa bude Čína. Ale i ona musí počítat se světovou rolí Ruska, jak to možná potvrzují i izraelská média : “Příštím vůdcem Blízkého východu bude Rusko”.

-Pozorovatelka-  2.2.2016

 

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kocour
Návštěvník
Kocour
konzerva
Návštěvník
konzerva

Už je na youtube dokument otitulkován aspoň ve slovenštině…

Petr Gabriel
Návštěvník
Petr Gabriel

Dokument byl sice bez jakýchkoliv údajů, popisujících třeba události v Oděse. Tam byl poradce generál Martynčuk, který poradil zmlácené a zkrvavené odnést do sklepa a tam je zanechat na zemi dvě minuty, kde dýchali chlór, a potom je vynesli k zadnímu východu a nechali ležet. na dlažbě. Zdravotnice sklánějící se nad nimi na nic závadného nepřišla. Potom je ale odvezli do nemocnice a v ní zakrátko všech 150 zemřelo na otravu chlorem. Uvnitř budovy zemřelo po boji i upálením i sestřelením z římsy 50 odborářských pracovníků(mezi nimi 8 žen). Střílející policista Mihola byl po několika dnech připraven o hlavu na společné zahradě u jeho obecního bytu. Zmíněný generál policie vystudoval americkou chemickou, evropskou univerzitu v Budapešti. Tady radil mladým příslušníkům nacionální strany Ukrajiny, řízené z Kyjeva .

konzerva
Návštěvník
konzerva

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tNeWv8S6ABw Zde je to přeloženo do ruštiny, ale není to moc kvalitní…jinak nový pjakin z 2.2. a opět nářez…

milan
Návštěvník
milan
VM64
Návštěvník
VM64

Oko za oko, zub za zub. Jejich mladá režisérka světového věhlasu, bohužel mi vypadlo její příjmení, taky natočila estrádu o Zemanovi a putinovcech a ejhle, tam skákali radostí metr do výšky, jakou pravdu to natočila….

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

Jestlipak tu máme nějaké nové fotičky?? http://mafro.rajce.idnes.cz/nastenka/#

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia
bokke
Návštěvník
bokke

To je z Bogoty, Kolumbie……

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

Díky znalče..Ještě jsem dosud ČECH a nee milí AMERIČANÉ ČEČENEC…

Zdenio
Návštěvník
Zdenio

„Příštím vůdcem Blízkého východu bude Rusko“. Od Majdanu, kdo umí část mezi řádky, vůbec nepochybuje.

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia