“Filipínské policejní síly se stále chovají jako američtí psi” – VIDEO. Boj...

“Filipínské policejní síly se stále chovají jako američtí psi” – VIDEO. Boj proti americkým základnám u Jihočínského moře

“Filipínské policejní síly se stále chovají jako američtí psi” – VIDEO. Boj proti americkým základnám u Jihočínského moře

Nejdříve oficiální zpráva:

Stovky Filipínců žádaly před velvyslanectvím USA v Manile odchod amerických vojáků ze země. Došlo i na násilí – policisté pak se svou dodávkou vjeli do davu a zranili několik lidí. Skoro třicet demonstrantů skončilo ve vazbě. Od té doby, co nastoupil do prezidentského úřadu Rodrigo Duterte, se vztahy mezi USA a Filipínami značně zhoršily.

Filipínci protestují proti přítomnosti amerických vojáků v zemi

Demonstranti v Manile prorazili linii pořádkové policie a házeli na ni kameny. Policie pak použila proti protestujícím slzný plyn. Televizní záběry ukázaly, jak následně vjela dodávkou ve vysoké rychlosti do davu. Jednu ženu vůz nabral a táhl ji podél silnice, poté se odplazila pryč.

Varujeme, že následující záběry jsou drastické:

Podle BBC není jasné, kolik lidí utrpělo zranění a jak vážná. Levicový aktivista Renato Reyes tvrdí, že nejméně tři lidé skončili v nemocnici. „I když prezident zavedl nezávislou zahraniční politiku, filipínské policejní síly se stále chovají jako američtí psi,“ podotkl.

Duterte je nyní v Pekingu a snaží se zlepšit vztahy s Čínou. Ty byly za jeho předchůdce napjaté kvůli územním sporům v Jihočínském moři.

Vztahy Filipín s USA se zhoršují od nástupu Duterteho do úřadu před pár měsíci. Nová hlava státu odstartovala tvrdý boj s překupníky drog, při němž už zemřelo 2300 lidí. Za to kritizovala Filipíny i organizace OSN, Duterte se ale výtkám bránil a pozurážel amerického velvyslance i šéfa Bílého domu Baracka Obamu.

Vojáci mají za úkol cvičit filipínské jednotky

Američtí vojáci působí na Filipínách téměř 15 let jako instruktoři a poradci tamních jednotek, jež bojují proti islamistům. V dubnu 2014 podepsal Duterteho předchůdce s USA novou desetiletou bezpečnostní dohodu, díky níž získala americká armáda větší přístup na filipínské základny. Letos v září ale Duterte vyzval ke stažení amerických vojáků z jihu země.

Zpráva převzata ze zdroje zde

O co jde na Filipínách?

Filipíny jsou ostrovní stát, hraničící z jedné strany s Tichým oceánem a z druhé s Jihočínským mořem. O to jako o strategické území (obchodní cesty plus údajné zásoby fosilních paliv) mají zájem jak USA tak Čína a napětí v této oblasti houstne od doby, kdy v ní Čína začala stavět umělé ostrovy. Filipíny byly kdysi španělskou a později americkou kolonií a i když v roce 1946 získaly nezávislost, nadále zůstávaly pod vlivem Spojených států, obzvláště v letech 1966-1986 za vlády diktátorského a proamerického prezidenta Ferdinanda Marcose.

Spory o Jihočínské moře vedou Filipíny i s Čínou (více)

Jak sílí celosvětový vliv Číny, Spojené státy o to více posilují vojenskou přítomnost v této oblasti, zatím poslední posílení bylo dohodnuto v dubnu 2016, cituji:

“USA rozmístí na Filipínách pět vojenských základen, píší The New York Times. Informuje se, že odpovídající dvoustranná dohoda bude podepsána v tomto týdnu. Smlouva na deset let dovolí USA stavět vlastní objekty, ale také používat již existující objekty na pěti filipínských vojenských základnách, mezi nimiž je jedna základna pozemních vojsk a čtyři letecké základny. Americká strana se zavazuje zaplatit Filipínám 40 milionů dolarů, které budou využity na modernizaci námořnictva a obsluhu bezpilotních pozorovacích strojů na ostrovech, které jsou republikou kontrolované. Jak říkají analytici, zvláštní zájem pro USA představuje letecká základna Antonio Bautista na ostrově Palavan, která se nachází v bezprostřední blízkosti sporného teritoria v Jihočínském moři.” (zdroj zde )

Prezident Obama v Manile promlouvá k americkým a filipínským vojákům

Nový prezident R. Duterte – vzpoura proti USA hlavním úkolem?

Situace se ale mění s příchodem prezidenta Rodriga Duterte, který do funkce nastoupil v květnu 2016 a za tu dobu na sebe nejvíce upozornil urážkami prezidenta Obamy (zde)

Duterte o sobě říká, že chce být jako Hitler a chová se diktátorsky, ale zdá se, že za hlavní úkol si vzal dehonestaci USA. A když to domyslíme pragmaticky, tak výsledkem může (mělo by)? být zrušení dubnové dohody mezi USA a Filipínami, možná až zrušení amerických základen na Filipínách. Ve výsledku by to pak znamenalo především snížení rizika vojenského střetu mezi USA a Čínou v této oblasti. Fakt, že sám Duterte se právě nachází v Pekingu, kde jedná o zlepšení vztahů mezi Filipínami a Čínou, je potvrzením, jaký kurz v zahraničních vztazích Filipíny nabraly (více zde).

V souhrnu ale můžeme v osobě R. Duterte vidět člověka globalistů, který plní úkol odstavování vlivu USA z další oblasti světa. Že se policie vůči demonstrantům zachovala jako “američtí psi”, tím možná nejen nepochopila, že časy se mění, ale především vyvolala efekt “čím hůře, tím lépe”. Tím mám na mysli, že příští antiamerické demonstrace mohou být ještě mohutnější a že nový prezident bude mít proti “domácí” proamerické policii v rukou trumf.

PS: Na Filipíny se právě blíží tajfun (zde), když došlo k historicky nejsilnějšímu tajfunu v roce 2013 (zde), na Filipíny okamžitě (!) dorazila americká vojenská pomoc (zde) – tehdy se současně objevily spekulace, že tajfun byl vytvořen uměle…

– Pozorovatelka-  19.10.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Porad mi nejde na rozum, jak podle vas muze ten GP (pokud nejaky je) provadet nejakou politiku a prosazovat sve zajmy (na planete). Na to by prece potreboval nejake nastroje – rozvetvenou sit “pomocniku” a dale take urcite nejake represivni slozky, pokud nekdo nebude poslouchat prikazy a take svoji armadu. Me z toho vychazi jen to, ze nejenom ze neni hmatatelny dukaz, ze by neco takoveho existovalo, ale zacinam se cim dal tim vice priklanet k nazoru, ze tento GP neni pozemskeho puvodu a ma represivni slozky nepopsatelne s nasimi. Pokud by tomu tak nebylo, muzete mi nekdo vysvetlit jakymi mechanismy by prosazoval ve svete sve zajmy a proc by ho nekdo poslouchal, pokud by nad sebou nevidel nejakeho “strasaka”. Diky za info.

Jaromír Štěpán
Návštěvník
Jaromír Štěpán

Nakreslete si kružnici.

Označte body na kružnici podle systému, známému v kartografii jako světové strany. Začněte nahoře, na severu.

Bude tam dvanáct bodů, které označte podle české abecedy takto; sever (S), severoseverozápad (SSZ), západoseverozápad (ZSZ), západ (Z), západojihozápad (ZJZ), jihojihozápad (JJZ), jih (J), jihojihovýchod (JJV), východojihovýchod (VJV), východ (V), východoseverovýchod (VSV), severoseverovýchod (SSV).

Nyní zakreslete spojení mezi body, za pomoci grafického znázornění typu vektor. Počátečním bodem prvého vektoru bude (S) a šipka vektoru skončí v bodě (J). Dále pokračujte takto; počátek (J) a šipka (SSZ); počátek (SSZ) a šipka (VJV); počátek (VJV) a šipka (V); počátek (V) a šipka (Z); počátek (Z) a šipka (ZSZ); počátek (ZSZ) a šipka (SSV); počátek (SSV) a šipka (VSV); počátek (VSV) a šipka (JJZ); počátek (JJZ) a šipka (JJV); počátek (JJV) a šipka (ZJZ); počátek (ZJZ) a šipka (S).

Toto je grafické zobrazení tzv vektorového kruhu.
Každý z bodů má svou polaritu (+/-) a náleží k němu patřičný objem dalších informačních dat, která souvisejí s jeho polohou.

Podle vztahů mezi jednotlivými body, probíhají proměny.
Až skončíte kreslení/rýsování grafu tzv vektorového kruhu, spatříte projekci v rovině (2D).

Pokud se obrátíte za dalším výkladem, nebo pokud se začnete věnovat studiu, dokážete velmi záhy vnímat i zřetelnější podobu skutečnosti, kterou lze označit za vícerozměrnou (více než 3D), protože v takové skutečnosti, lze vnímat navíc i prostor, i čas.

Je to dost sofistikované. Více,než se může na prvý pohled zdát. Pokud se takovým studiem začnete zabývat, pochopíte, že pro Vás začal nový život a sotva budete chtít hledat cestu zpátky.

Rád Vám pomohu při studiu. Chybí mi technické prostředky (hardware) a znalosti práce s ním. Pokud najdete čas a odvahu přicestovat do Zlína, pomohu s výkladem a Vy, záhy sám naleznete odpověď na otázky, které tak moudře umíte formulovat.

Přeji Vám krásné bytí.
Jaromír Štěpán

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Zdravím Vás, pane Štěpáne, po odmlce se vracím, a vidím Váš, opět zajímavý koment…;-)
V té souvislosti mne napadá, jestli Vy považujete Slunce za +, a Měsíc za -.??.
Děkuji za odpověď.

Jaromír Štěpán
Návštěvník
Jaromír Štěpán

Dobrý den paní Zvědavá maminko.

Vše je současně i kladné i záporné, t.j současně i Jang, i Jin. Snadno se dá v těch pojmech a grafech, zabloudit.

Pan Jedinec, ve svém trefném diskusním příspěvku (Dnes 7:43), na to s humorným nadhledem upozorňuje. Má pravdu.
Současně platí, že je velmi nadaný a pracovitý. Má dobré předpoklady k tomu, aby se bloudění vyhnul.

My všichni, kdo zavítáme na stránky Aeronetu, sdílíme mezi sebou písemnou formou. Při čtení a psaní, běží v každém z nás veliké množství, proměn energie. Tato energie ovlivňuje nejenom každého z nás, ale všechny a všechno, kdož se nacházíme nejenom na Zemi, ale i ve Sluneční soustavě (v popisované souvislosti, zatím nebudu odvádět Vaši laskavou pozornost dále od naší hvězdy).
Podle zákona akce a reakce, dochází ke zpětnému působení od všeho a všech, na všechno a všechny.

Svou roli zde, v popisovaných souvislostech, sehrává i sama konstrukce programové aplikace, kterou užívají provozovatelé, jež známe jako redakce Aeronetu. Nevím, kdo byl programátor, chybí i bližší údaje o něm.

Podle letos připomenutého výročí , dvou let od zahájení provozu Aeronetu, deklarovaného jeho redakcí, lze usuzovat na přitažlivost a dlouhodobou trvanlivost proměn, které dostal do vínku tento alternativní server.

Důležitou roli při písemném sdílení mezi lidskými bytostmi, hraje ještě verbální a písemná podoba jazyka, který je pro sdílení používán.

Pokud se děje v hieroglifech, je sdílení bližší tomu, co známe jako ozvučený film. Uživatel hieroglifů rozhýbává jednotlivé obrázky.

Pokud se děje v češtině, je sdílení jiné. Z emocí vytváříme zpravidla písmena, z písmen slova a teprve z těchto slov vytváříme dokonalejší obrázky.

Mezi těmito dvěma příklady písemného sdílení, existuje ještě celá škála dalších možností, umožňujících grafickou podobu komunikace mezi lidskými bytostmi. Grafitti a kabinky, na které správně upozorňuje pan Jedinec, mezi ně patří.

Patří se připomenout, že nejlépe připravenou ke komunikaci, je každá nově zrozená lidská bytost (pro zjednodušení se vyhýbám prenatálnímu období života).
Dokud svým vlivem nezasáhne státní škola, můžete s dětmi úspěšně rozebírat i ty nejsložitější věděcké disciplíny. Včetně vektorového kruhu a zákonitostí proměn. Je to velmi dobrá investice do budoucnosti. Učí se při ní i sami učitelé (rodiče)

Po naformátování lidského mozku, psanou podobou mateřského jazyka, dochází k významné proměně bytosti.

Záleží na kvalitě školního systému, té které lidské skupiny, jakými cestami se bude ubírat její mládež.
Vždy hrozí možnost násilného střetu generací. Je to o proměnách energetických těl. Mladí, ve skupinách jež žijí ve městech, vždy pocítí nutkání, vyhradit dinosaurům prostor v ohrazených parcích (žertuji o sobě a svém místě v mém pokolení).

Dinoparky, jsou ještě ta lepší varianta. Bolestivější je případ, kdy jsou starší ročníky označeny přímo za zkameněliny a je s nimi podle toho zacházeno.

Když by jste měla příležitost navštívit odpočivadla kolem cyklistické stezky ze Zlína k zooparku, mohla by jste na konci týdne pozorovat, jak se spolu sdílejí zábavu kojenci, děti, mladí i staří, kteří mají své kořeny v Mongolsku.

Vše podléhá zákonitostem nikdy nekončících proměn a silám, znázorněným ve vektorovém kruhu. Má to své cykly, které jsou definovány jízdním řádem pohybu těles ve Sluneční soustavě.

Můj čas zde, vyprší za několik okamžiků. Na delší čas. Přeji Vám, paní Zvědavá maminko, aby Vám a Vašim Blízkým, lilo Světlo.
Krásně buďte.
Aeronet to předá ostatním.
Jaromír Štěpán

Jedinec
Návštěvník
Jedinec

[_BLOKOVÉ_SCHÉMA_VEKTOROVÉHO_ČTVERCE_]
[Podívej se doleva]——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–>[Podívej se doprava]——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–>[Podívej se dozadu]——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–>[Nevrť se a ser]

Ale uznávám, že vektorový kruh je o něco sofistikovanější než tradiční kabinková manipulace. Také vyžaduje úplně jinou úroveň sugestibility.

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Schema jsem si nakreslil. Velmi se to podoba ve feng-shui tzv. letici hvezde. Mate pro me jeste nekajou dalsi informaci? Zatim mi neni moc jasne, k cemuze by to melo slouzit. Dekuji.

Jedinec
Návštěvník
Jedinec

Aby vám to zamotalo hlavu a vy “už jste nehleděl zpět”. Ta závrať tajemného zasvěcení. Jó, která jednou zkusí, ta už nechce jinak. Pohádkový dědeček vyčenichal důvěřivce.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

V r. 2009 jsem se znamymi navstivil Filipiny. Na ostrove Mindanao ve meste Surigao del Norte jsme stravili par dni a pri prochazce jsem si vsiml na plote mistniho osobniho pristavu velke tabule. Byla tam popsana historie mesta a mmj. take informace o osudu mistniho nabrezi v onom pristavu. V dobe valky se mesta zmocnili Japonci kteri se tam vylodili a pri bojich bylo mesto a i strategicky pristav ponicene. Americane mesto posleze osvobodili a spolu s mistnimi nabrezi opravili. Jenze – Japonci jsou narod houzevnaty a v dalsich bojich Surigao dobili zpatky. Americane nelenili a tentokrat zmasakrovali Japonce i s mestem a z pristavniho nabrezi coby “strategic point” zbyly ruiny. Inu, rukopis by mel nam Cechum prijit znamy. Radeji jsem se nezeptal, jestli ve meste nekde stoji pomnik “Diky, Ameriko!”

xerox
Návštěvník
xerox

tak trochu s křížkem po funuse …

,, Ohlašuji svůj rozchod se Spojenými státy. Amerika prohrála,“ řekl Duterte na čínsko-filipínském podnikatelském fóru v Pekingu
Filipínský prezident dodal, že stojí také o dohodu s Ruskem: „Zařadil jsem se do vašeho ideologického proudu a možná pojedu také do Ruska hovořit s (prezidentem) Putinem. Řeknu mu, že proti světu stojíme tři – Čína, Filipíny a Rusko. Je to jediná cesta ,,
https://goo.gl/uJ9ryj

po nedávné slovní přípravě duerte odpálil pořádnej šrapnel …

Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Chtěl bych nejen AE News vyjádřit bezvýhradnou podporu před dezinformačními a tučně placenými pokusy bránit pravdě, aby vyšla na světlo Boží! Chraňte si své úředníky, ale nám dlouhodobě utlačovaným dejte konečně pokoj!
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/chovanec-a-pavel-debatovali-o-boji-s-dezinformacemi_402464.html

nespokojený občan se stavem v ČR
Návštěvník
nespokojený občan se stavem v ČR

Pravděpodobně jsme již součástí Merkel protektorátu, DO***** !!!!!!!!

nespokojený občan se stavem v ČR
Návštěvník
nespokojený občan se stavem v ČR

Neuvěřitelný zákon ze Slovenska. Obsloužíte ve svém podniku sankciovanou osobu? Zaplatíte pokutu 132 tisíc eur!

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9000-zakon-slovensko-sankce-osoba-pokuta

nespokojený občan se stavem v ČR
Návštěvník
nespokojený občan se stavem v ČR

No u nás se už policie ani nemusí obtěžovat, pošlou na vás rovnou tu schopnější z Německa!!

Německá policie může rozhánět demonstrace na celém území ČR.

https://www.youtube.com/watch?v=05Eh8uOTTOY&feature=youtu.be

smith
Návštěvník
smith

Jistě, sice se nás nikdo neptá, ale rozhoduje za nás: toto přijala vláda, která je zvolena a má se starat o stát a národ…k čertu s nimi…

Donda sprtspudlak
Návštěvník
Donda sprtspudlak

Je to hrůza,jaká lůza nás reprezentuje-oni budou zasahovat na celém území sousedního státu,ovšem jen skopčáci u nás,naši kašpárci vedení chovancem ani náhodou! Už vidím,jak je tam skopčáci nechávají třískat do svých!
Jestliže takovou smlouvu podepíše kdokoliv od nás,zbývá ho jen utopit ve Vltavě!

kari
Návštěvník
kari

Filipinci nemeli tu smlouvu s USA o prodlouzeni zakladen uz prodluzovat. Filipinsti vojaci na te fotce, kdyz promlouva prezident Ameriky, stoji v pozoru jak….Co hodlj USA delat? Muzou vyhrozovat Korejcium, mohou stavet do late filipinske vojaky, mohli povrazdit milion iracanu, ale co dal? Filipinci je tam budou nenavidet, a stejne se jim tam postavi do cesty Cina. Na Blizkem vychode se jim pri drancovani zdroju postavi zase do cesty Rusko. Nerozumim tomu, jak to USA planuje resit. To hodlaj valcit s Ruskem, a s Cinou soucasne? Vzdyt konec koncu USA nemusi drancovat Arabase , ani v Jihicinskem mori. Maj prece sve zdroje, svou vyuzitelnou bridlucnou ropu. Nebo snad ne? ?

Cest a Slavu Predkum
Návštěvník
Cest a Slavu Predkum

nejde o to jak to chteji resit oni tusi ze uz prohrali ale nedokazi si to pripustit od mala tam jsou lidem gumovany hlavy jak jsou nejlepsi a ty nejvetsi ubozaky co to sezrali i s navijakem vybrali do nejvysich sfer rizeni statu ,protoze umi dobre plnit rozkazy podivejte se na nase politiky jsou to ubozi prisluhovaci co za vymenu za pohodli penizky a trochu moci udelaji cokoli ,proste presne tak ma fungovat demokracvie ktera tyhle jedince vybira uz od prvniho dne ve skole aneb “ti nejvic nejneschopnejsi z nas nam budou vladnout” nejhorsi na tom je ze tihle lide veri tomu ze muzou vyhrat pomoci valky ze to zase vyjde ale stejne na tom vubec nezalezi at se ti ubozaci rozhodnou jak chteji na vas to vliv mit nemuze vy tady na zemi na konci veku mate moznost se duchovne vyvinout skoro skokove protoze tyhle casy jsou nejtezzsi a nezalezi na tom jestli to lidstvo jako celek zvladne nebo opet zanikne kazdy totiz ma zodpovednost sam za sebe a za svuj vyvoj…ted uz zalezi jen na tom kolik jedincu to pochopilo a kdyz ne tak bud bude lidstvo zniceno vlastni pricinou nebo se o to postara vyssi moc 🙂