Fendrychovy multikulti rady a poučky k nezaplacení, aneb proč bychom měli milovat...

Fendrychovy multikulti rady a poučky k nezaplacení, aneb proč bychom měli milovat Angelu!

Fendrychovy multikulti rady a poučky k nezaplacení, aneb proč bychom měli milovat Angelu!

Pan Fendrych má zřejmě patent na rozum. Alespoň to svými radami a poučkami naznačuje, více v článku zde. Angela Merkelová  podle něj není žádnou ďáblicí, žádným nepřítelem, ale náš klíčový, životně důležitý spojenec. To by prý podle měli místní politici a občané pomalu začít chápat. Jakby ne, naši občané jsou přece hloupí a naprosto nechápající ovce. Na druhé straně, nic překvapujícího, pan Fendrych je znám svým příklonem  k západní politice, je stoupencem pražské kavárny, kritik všeho, co z jeho pohledu kritizovat lze. Např. hejtmana Haška. Tomu vyčítá, že odmítá přítomnost imigrantů jenom proto, že říká cituji: „Nechci v ČR a na jižní Moravě zavádět multikulti, které zklamalo po desítkách let v západní Evropě, pokud cenou je obava z každodenních útoků a vraždění Evropanů, na nic takového si nemíním zvykat. Nechci, abychom v našem státě uhýbali dodržování pravidel platných pro nás všechny a tolerovali například systém práva šaría, tedy v praxi například sňatky s nezletilými dívkami a mnohoženství.”

Na to pan Fendrych reaguje slovy: „Nechutné.  Ale nevadí. Hodí se. Hašek předvádí nejsprostší populismus.“ Nepřehlédněte prosím slovo „nejsprostší“ populismus. Pokud by napsal „nejprostší“ (od slova prostý), lze jeho kritiku ještě  pochopit, ale co je na tom „sprostého“? Pan Fendrych prostě má své měřítko hodnot, pokud to řekne člověk jemu politicky nesympatický, má k němu nejen osobní averzi, ale je schopen jej označit velmi nevybíravým způsobem za autora nejen sprostého, ale dokonce nejsprostšího populismu. Netvrdím, že pan hejtman Hašek má vždy a ve všem opravdu, ale tady nejde ani tak o pravdu, jako o to, jak jeho názor pojmenovává. Potud, co se pana hejtmana Haška týká.

BN-LP573_MERKEL_J_20151208120106.jpg
Už brzy i v Praze před Strakovkou…

Zcela jiného názoru je pan Fendrycha na český národ. Zatím co Němce pan Fendrych nepovažuje za nějaké veleindividuality (podle mne je v tomto případě značně podhodnocuje), na druhé straně prý vynikají jako „mančaft“.  O tom není sporu, Němci mají skutečně navrch nad námi Čechy, ale je to také tím, je je jich podstatně více (co do počtu obyvatel) než nás. Konstatuje, že Němci mají nemnoho výrazných osobností (pozoruhodný úsudek), zato prý mají systém, disciplínu, sebedůvěru, vytrvalost. Podle něj chovají úctu k autoritám (my ne) a vědí, že je třeba se dohodnout (my ne). Chce tím snad říct, že bychom měli chovat úctu např. k Havlovi coby autoritě? Že nám chybí snaha se dohodnout? Ano, má částečně pravdu, ale je to snad typická česká vlastnost neumět se dohodnout? Má tím rovněž na mysli Havla, který byl ochoten se dohodnout tím, že kývl na všechno, jen když si tím upevnil svou opileckou image? Je snad pozitivní, že byl schopen se „dohodnout“ s Němci, kterým se vlastizrádně „omluvil“ za příkoří, spáchaných při odsunu sudetských Němců z Československa? Nebo přistoupení do členského svazku NATO?

Že jsme ekonomicky závislí na Německu, není pochyb. Ale nejen to, Němci také z velké části vlastní naše průmyslové podniky, obchodní řetězce, suroviny atd., takže z tohoto pohledu jsme jistě více než na Německu závislí. To je ale jedna stránka vzájemných styků a vztahů, druhá je imigrantská krize, vyvolaná, resp. způsobená samotnou kancléřkou Merkelovou.  Že je potřeba o imigraci jednat, je nabíledni, jiná věc je, zda premiér Sobotka podle pana Fendrycha, bude ochoten se „domluvit“, tedy řiťolezecky podlehnout názorům frau Merkelové. Není totiž pochyb, že kromě jiného, se bude paní Merkelová snažit pana premiéra Sobotku přesvědčit či spíše vyvrátit negativní hodnocení jejího přístupu k imigrantské politice a z toho plynoucích problémů (nebezpečí) pro ČR.

6145ff693c8ae69db1130afadebc48d2.jpg
Martin Fendrych v Bakalově vydavatelství Economia, pod které spadá Fendrychův server Akrualne.cz

Fendrych se zdviženým prstem poukazuje na potřebu debaty o vztazích, která je prý zásadní. Odvolává se rovněž na hejtmana Haška který píše o propasti mezi vedením EU a členskými státy, zejména občany členských států. Podle pana Fendrycha je však důležitější  propast mezi životní úrovní Němců a Čechů. Potíž prý tkví v tom, že Německo si svou životní úroveň zasloužilo. Prý proč ne my? Takovou otázku může položit jen člověk mdlého rozumu, člověk, který o politice ví asi tolik, jako Ferda Mravenec o magnetickém poli. Nelze říct, že by pan Fendrych byl hloupý, naopak je až příliš vychytralý, nicméně otázka na životní úroveň mezi námi a Německem je opravdu hodně stupidní. Přesto je odpověď na ni (tedy jak pro koho) zřejmá. Bohužel pro chytrolína a rozumy rozdávajícího pana Fendrycha ne. Zřejmě mu nedochází, kdo nebo co je Německo a co je Česká republika. Ale to je problém pana Fendrycha, že přes své rádoby  politické „poradenství“ není schopen si na tuto otázku sám odpovědět.

Jestliže pan Fendrych na závěr svých rad poznamenává, že návštěva Angely Merkelové je nabídka k sebevědomému rozhovoru, což prý ovšem vyžaduje sebevědomé politiky, sebevědomý, nevyplašený, nevyděšený národ pak se ptám, v čem spatřuje český národ vyplašený, vyděšený, nesebevědomý. Pokud jde o politiky pak ano, s jeho názorem lze souhlasit. Protože ne národ, ale máme nesebevědomé, vyděšené, vyplašené a (mnohdy i samotnými Němci) zkorumpované a vlastizrádné politiky. Jejich podporovatele z řad pražské kavárny, sluníčkářů a havloidů nevyjímaje.

Jiří  B a ť a, 25. srpna 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Byly časy, kdy jistý Jan Ruml se svým náměstkem Naserem Fendrychem započali úspěšnou destrukci policejního aparátu. Coby prezident a dobrý křesťan byl tuším nějaký Novotný. Kde se vzal, tu se vzal. Dobrému křesťanovi nebylo nijak proti mysli, aby frekventanti policejní školy čerpali vědomosti v čas. Playboy, jak jim bylo doporučováno shora jmenovaným destruktivním duem, ale i jistým panem Kořánem, primátorem hl. města Prahy, v civilu překladatelem pornoliteratury.
Že něco není v pořádku svědčí fakt, že tito aktéři nejenže volně běhají po svobodě, ale bezostyšně dál páchají zlo, destrukci. Ono vlastně český stát zanikl, to de iure, zásluhou vlastního obyvatelstva, to de facto. Soudný člověk řekne, to může udělat jenom blbec. A hle, stalo se.
Češi, Moravané, Slezané… mají utrum na 300 let dopředu. S použitím současných vyjadřovacích prostředků to je 30 desítek let, ale spíše “spousty desítek” (podle moderátorky TV NÓVA).
Jinými slovy, dokud nebudou zákonných 2 metry pod zemí, furt budou šířit ty svoje kydy…
O názorové nejednotnosti Čechů co slovanského plémě psal i Fr. Palacký. Jeho přítel, dnes již zapomenutý Karel Havlíček Borovský se měl, na sklonku života svého vyjádřit v tom smyslu, že český člověk nestojí za odplivnutí. Jsem štědřejší než K. H. B. a tvrdím, že za odplivnutí stojí.
Ostatně, jakou erudici má onen Fendrych, krom štrachání svými lepkavými dlaněmi v kapsách a kufrech…?!?

Norbert
Návštěvník
Norbert

Jestli mně paměť neklame, tentýž zavazadlový chmaták a pašerák drog doporučoval policajtům jako povinnou četbu jedině Reflex§

.B.
Návštěvník
.B.

TV Nova včera perlila – téměř zatajila protesty proti Makrele, prý se pískalo, ale přišli i vítači: záběr na Peszinskiho. Jinak nic. Ale dozvěděli jsme se, že jejím nejoblíbenějším jídlem je bramborová polévka.
A tato věta z reportáže se mi vryla do paměti: ” děti Merklová nemá, svůj život totiž zasvětila práci pro blaho své země”. Nekecám, opravdu to zaznělo.

Holy
Návštěvník
Holy

Lzidomedia v tichosti presla fakt, ze nekdo najel terenim autem do kolony Makrely. Jestlize do nej najel, mel v umyslu neco vic? Treba vystrelit nebo hodit naloz!? Jsem uz na tomhle svete docela dlouho, ale v zivote jsem neslysel, ze by nejaka navsteva nadzvedla Cechy zpusobem vedoucimu az k utoku na kolonu statni navstevy!!!

Forever
Návštěvník
Forever

Evropa opět pod nadvládou Německa
comment image

comment image

comment image

comment image

comment image

kari
Návštěvník
kari

Merkelova si pry v Praze “libovala”ze vztah CR a Nemecka je pry vyborny. Ta zenska je snad hlucha a slepa. Lidi na ni piskali, rvali, vystrcili zadek, jeji vseobecna neoblibenost v CR je znama dlouho, nemecke politiky ma vetsina Cechu plne zuby a boji se toho vseho, a oni jsou vztahy Cechu a Nemcu vyborne? Ta Merkela snad neni pri smyslech.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Kazdy kdo vstoupi do aktivni politiky bud uz je, nebo se stane blaznem. Stupen blaznovstvi se zvysuje s “dulezitosti” funkce ve state.
Proto jeji libovani si v cemkoliv je zcela prirozené.

zunaza
Návštěvník
zuzana
Návštěvník
zuzana

benjamin fulford je rozprávkár, má moc bujnú fantáziu. Už pomaly rok stále píše to isté a nejak sa zatiaľ nič nedeje. .

sycho
Návštěvník
sycho

Tak Vam nevim, pana fullforda na ruznych kanalech “potkavam” uz asi 2 roky a vetsinou cekam, jestli se nekdy stane neco z toho, co predpovida. Vetsinou jsou to veci, ktere jsou velmi spatne nebo vubec overit. Nicmene asi pred rokem (leto 2015) fullford prohlasil, ze britska kralovska rodina je v rozkladu a zacnou vyplyvat na povrch jiste neprijemne skutecnosti, mimo jine i to, ze za vrazdu (ano vrazdu) princezny Diany muze jeji byvaly manzel, princ Charles. V prosinci 2015 jsem zaznamenal zpravu, ze jeden ze synu Charlese (ted uz nevim, ktery z princu to byl) obvinuje sveho otce z vrady matky. Zprava pochazela z mainstreamu, tzn. verohodnost pomerne velka, protoze zprava to byla jiste pro mainstream neprijemna, i kdyz nekde kolem kategorie bulvaru, nejspis proto, aby to nebylo brano tak vazne…

Od te doby si davam na “proroctvi” benjamina fullforda trosku vetsi pozor a beru je trosku vice jako bernou minci…

konzerva
Návštěvník
konzerva

Co chcete po bývalém nosiči zavazadel z letiště ruzyně…fet, alkohol , peníze atd. a teď dělá chytrýho…

pedros
Návštěvník
pedros

Na počest enždely hitler,se měli v praze “sejít”všichni myslivci a vypálit “čestnou”ránu,hrubýma brokama, na její počest přímo na ni!Věčná škoda každé rány,která padne vedle!

xmarek
Návštěvník
xmarek

Před chvíli zkončil rozhovor Sobotky, Merkelové s novináři a Sobotka už pár vteřin po té twittoval. Takže lži a někdo jiný za něj dělá tuto práci. Za tímto: http://goo.gl/iKiiV3 si prostě stojím a ta pasáž o médiích je pravdivá. Cíl je jasný. Ucpat veřejnosti ústa.