FATCA: Máte dolarový účet v ČR? Americké úřady o vás od 1....

FATCA: Máte dolarový účet v ČR? Americké úřady o vás od 1. července vědí více než Policie ČR, Ministerstvo vnitra nebo organizovaný zločin!

FATCA: Máte dolarový účet v ČR? Americké úřady o vás od 1. července vědí více než Policie ČR, Ministerstvo vnitra nebo organizovaný zločin!

Ochrana soukromí? Ochrana osobních údajů? Ochrana informací v obchodním styku? Tak na tohle všechno můžete od 1. července tohoto roku zapomenout, pokud máte dolarový účet u kterékoliv banky v EU nebo v jiném státu, který podepsal se Spojenými státy dohodu Foreign Account Tax Compliance Act, tedy zkráceně FATCA [1]. Tato zkratka už v USA vešla ve známost pod zkomoleným názvem “Fat Cat”, tedy “Tlustá kočka”. A de facto je to trefná zkomolenina, protože jaká zrůda se skrývá za tímto názvem, to si smrtelný člověk ani nedokáže představit. A co je horší, v mainstreamových médiích se o tom člověk ani nedozví, anebo jenom tak, aby tomu nikdo nevěnoval pozornost.

[FOTO] FATCA – Foreign Account Tax Compliance Act, zákon USA pro vazaly v Evropě…

FATCA je zhmotněním románu George Orwella “1984”, a to ještě v hrozivějším pojetí, které je natolik nepochopitelné, že v knižní předloze by se něco takového považovalo za nesmysl. O co tedy jde? No, jde o dohodu mezi USA zastoupené vládou Baracka Husseina (alias Obamy) a ostatními západními zeměmi o poskytování veškerých informací o všech klientech v těchto zemích, kteří disponují USD assety. A je úplně jedno, jestli jde o asset v bance, nebo o penzijní spoření, o podnikatelský účet, o americké bondy vedené u některých z EU bank v USD, o bankovní certifikáty denominované v USD, o PayPal účet vedený vcelku nebo jen z určité části v USD, o platební nebo kreditní kartu vedenou v USD anebo o jakýkoliv finanční produkt denominovaný v USD. Bez ohledu na to, jestli dolarovým assetem (toto slovo si dobře zapamatujte, v příštích letech ho uslyšíte v médiích čím dál častěji) disponuje Američan nebo Čech, bez ohledu na to, jestli držitel assetu má nebo nemá americké občanství, zkrátka bez ohledu na zákony České Republiky či zákony jiné země, správce assetu (tzn. banka, fond, pojišťovna nebo instituce) musí poskytnout americké straně 4x do roka, tedy kvartálně, veškeré informace o majiteli dolarového assetu.

To znamená vaše nacionále, rodné číslo, bydliště, telefony, e-maily a veškeré informace o operacích s USD assetem za uplynulý kvartál, opět se jmény a nacionálemi subjektů, se kterými jste v rámci nakládání s assetem přišli do styku. Tady je na řadě malé vysvětlení, které však pro vás jako pro laiky bude vcelku klíčové. Určitě jste si všimli, že hovořím neustále o “assetech” a nikoliv o dolarech nebo o penězích. No, budete asi překvapení, ale narozdíl od peněz může asset představovat zdánlivě neslučitelné věci: závazky a pohledávky, obojí může být “asset”, nemovitosti a zástavní právo, obojí může být “asset”. Čili mluvíme-li o dolarových assetech, mluvíme o veškerých aktivech i pasívech denominovaných v dolarech, jakožto v rezervní světové měně.

[POSTER] Dolarové parníky drží nad hladinou už jen cizí měny a cizí vlády…

Spojené státy v roce 2009 zaútočily na Švýcarsko, kde to celé začalo. Americké subjekty, jak fyzické, tak i právnické osoby, si tzv. “ulejvaly” do švýcarských bank nezdaněné peníze. Obamova vláda tomuto chtěla učinit přítrž a tak se “domluvila” se Švýcarskem na tom, že švýcarské banky budou USA informovat o účtech amerických klientů svých bank. Až do této chvíle můžeme říct, že nešlo o nic zvláštního, minimálně ne z pohledu snahy o zamezení daňovým únikům. Ovšem v roce 2012 vyplavalo na světlo světa něco jiného. Spojené státy 3 roky v tichosti vyjednávaly s EU o smlouvě FATCA, která by švýcarský model povznesla na úplně jinou úroveň.

A také k tomu došlo. FATCA navázala tam, kde skončila dohoda mezi USA a Švýcarskem v roce 2009. Rozsah a pravomoci USA však jsou doslova drakonické. EU musela souhlasit s ustanovením, že “správci dolarových assetů” (opět si všimněte, nemluví se jen o dolarech jako o penězích) musí USA 4x ročně poskytovat informace o VŠECH majitelích assetů, NEJEN O OBČANECH USA! A aby toho nebylo málo, FATCA je dohoda, která se řídí jurisdikcí federálních zákonů USA, nikoliv jurisdikcí zákonů těch zemí, ve kterých má majitel assetu své občanství. I proto Brusel dosud utajuje podrobnosti o dohodě, protože je jasné, že je v rozporu se zákony EU. Díky tomuto musí instituce v Evropě (banky, pojišťovny atd.) předávat americké straně 4x ročně nejdůvěrnější soukromé informace o svých klientech, majitelích dolarových assetů, i když je to v rozporu se zákony domovské země! Chápete?

Za normálních okolností neexistuje, aby někdo byl povinen porušovat zákony o ochraně soukromí, bankovního tajemství, ochraně osobních údajů občanů, ale pokud jde o USA, oni smějí všechno, protože EU, Brusel a následně členské vlády zemí EU dovolí Američanům naprosto všechno! Servilita až za hrob.

[FOTO] Některé švýcarské banky už dokonce začaly odmítat americké klienty…

Dnes dopoledne jsem se byl proto v Česku ptát ve své bance na podrobnosti, neboť jsem majitelem dvou USD účtů, jednoho osobního a druhého podnikatelského a zajímalo mě, jaké údaje banka do USA poskytne. Slečna na přepážce ČSOB mne odkázala na paní vedoucí. Mojim dotazem byla zaskočena, ale požádala mne o strpení, že zavolá na vedení a pokusí se získat informace. Po půl hodině (nevím, jestli čekala na spojení anebo tak dlouho mluvila s centrálou ČSOB) se vrátila a informovala mne, že skutečně ano, do 1. října nejpozději musí banka poskytnout americké straně informace o transakcích na mojich dolarových účtech a spolu s nimi i základní informace o mé osobě.

Když jsem se ptal, jaké soukromé informace to budou, nevěděla mi odpovědět. Ale určitě to prý bude bydliště, možná telefon, možná e-mailová adresa, ale to netuší prý ani na vedení, tomu ale nevěřím. Vědí to určitě moc dobře. V naprostém zděšení jsem prohodil poznámku: “Takže, teď už budou mít Američané na mne telefon a e-mail, takže obojí mi může jejich NSA v klidu napíchnout, ne?” Paní mne ujistila, že ochranu osobních údajů bere ČSOB velmi vážně a v souladu se zákony ČR. “A poskytování osobních citlivých údajů cizí zemi za mořem je v souladu se zákony ČR?”, ptal jsem se. To prý nedokáže posoudit, ale podle zákona to prý musí být. Ještě jsem se ptal, jestli banka odesílá kamsi do pryč do Ameriky i údaje o obchodních klientech, kterým jsem peníze v USD posílal anebo oni mně naopak platili, a to prý také americká strana dostane, protože je to prý kvůli ochraně před terorismem, aby mohli identifikovat, komu se peníze posílají nebo od koho přijímají.

To mě přivedlo ještě na jeden dotaz, zeptal jsem se, co když posílám peníze z USD účtu na EURový někomu jinému, během převodu proběhne přece konverze, protože takových plateb mám většinu na účtech. To paní nevěděla, takže šla opět volat a to už bylo rychlejší, dostala odpověď obratem, a prý ano, i takové transakce podléhají reportování do USA kvartálně, neboť ta povinnost hlásit Američanům dolarové transakce se vztahuje na všechny operace, které ve svém průběhu nakládají s dolary a je prý jedno, jestli je to na začátku nebo na konci transakce.

[VIDEO] FATCA vysvětlená i naprostým laikům během 4 minut, bez cenzury… natvrdo!

Takže potěš koště. Paráda. Čili si to můžeme shrnout: NSA odposlouchává celý svět, jen tak zbůhdarma do větru a zřejmě to nemá ty “správný grády”. Takže s pomocí FATCA to bude teď přesnější a identifikovatelné, tzv. “targetované”. Spolu s reportama od bank získají Američané osobní údaje úplně cizích státních příslušníků z EU, získají informace o jejich businessu a obchodních partnerech, graficky se to dá potom pěkně znázornit pomocí “pavouka” na tabuli, kdo má s kým napojení, dostanou k tomu od bank z EU zřejmě i telefonní čísla a e-maily, možná i oskenované občanky a cestovní pasy (protože ty jsou potřeba při zakládání účtu v bankách), protože to se člověk na zákaznické lince nedozví, tam člověka jenom chlácholí a ujišťujou, že vše je podle zákona… ano, podle zákona… který se řídí federální jurisdikcí USA, která je mnohdy v rozporu s českými zákony.

Celé to směřuje k naprosto totalitní trans-atlantické společnosti, která bude završena podpisem TTIP, tedy bezcelní zónou mezi EU a USA, protože FATCA je pouze prvním předpokladem pro realizaci TTIP ve svém komplexním rozsahu. Kontrola “assetů” už začala i v EU, prostřednictvím zavedení SEPA. FATCA je však v tomto pohledu už mnohem dál. Čekají nás opravdu divoké časy. Závěrem zbýva jen dodat, že Česko v tichosti podepsalo Američanům tuto dohodu v plném znění, a to jen před pár dny, 4. srpna [2].

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Stan
Návštěvník
Stan

Od 21. září bez reakce osloveného. Jak příznačné.

Josef Kadleček
Návštěvník
Josef Kadleček

No, už aby konečně převálcoval BRICS dolar, jako “reservní měnu”. Pak bude i FATCA, TTIP a podobné sviňárničky amíkům k ničemu, páč dolar nikdo nebude muset používat. Mě je sice šumák, protože nemám ani koruny, natož ty rotačkové papírky s názvem dolar, ale z principu by amíci za tohle měli dostat spíš přes držku a ne, že ti naši hlavní političtí řiťolezci ještě zvýší svou aktivitu a kanceláře si rovnou přemístí do americké ambasády.

Jan Vacha
Návštěvník
Jan Vacha

Nevím, co je divného na tom, pokud provádím zahraniční finanční transakci, uvádět a sdělovat svoje informace.
Naopak to považuji za naprostou nezbytnost. Umím si představit, že jsou lidé, kterým to bytostně nevyhovuje.
Co naopak nechápu je, proč u nás už dávno nepracuje finanční policie, která by automaticky a důsledně dohlížela nejen na finanční transakce, ale také např. na původ majetku.
Co se týká tzv. ”amerického vměšování se ”, jestliže je náš lid ochoten sledovat, jak nejen naši politici nemravně rozkrádají vše co se dá, potom nechť přijde někdo jiný, klidně ”amík ”, a dohlédne a zprostředkuje lepší a kvalitnější kulturu, a to nejen na politické scéně a v prezidentské kanceláři. Přeji všem hezký den…

Důchodce Jan
Návštěvník
Důchodce Jan

Ale to přeci čistá ruská propaganda!
To nemá nic společného se realitou, ale na druhou stranu Rusko je tu vychvalováno kde se dá, podezřele jako ve všech ostatních článcích. Rusi, nechte nás na pokoji!

Chlapec z dediny
Návštěvník

To už aby sa človek bál obchodovať elektronickou menou a na všetko používal hotovosť alebo zlaté tehličky!

Dalibor
Návštěvník
Dalibor

Vážení,
díky “demokracii” si zde Pozorovetelka může psát co ji napadne. Ale pozor, ve většině s ní souhlasím. Celkem vzato, a to ze všech na těchto stránkách publikovaných článků je jasné že konec naší civilizace se neodvratně blíží, ať krachem dolaru a následnou ekonomickou krizí, i když tlak USA na udržení moci bude trvat a sílit, nebo vyčerpáním přírodních zdrojů a kolapsem energetické základny, celosvětovou pandemií nebo čímkoli zapříčiněným kolapsem ekosystému. Jo, můžeme si vybrat.
Teď ale trochu poučení pro autorku. Jste jistě vzdělaná dáma a historie má ve vašem životě také své místo. Vraťme se o pár desítek let zpět a vzpomeňme na „akci K“ a tisíce jiných podobných. Každý vládnoucí režim se pokouší co nejdéle udržet stávající stav a ke konci jeho vlády podle hesla „kopající kobyla“ začíná tlačit na pilu. K tomu ale režim potřebuje data a informace. Lidé na všech diskusích a vůbec všude kde projevují svoje názory jsou sledováni (nebudu vysvětlovat) a na jejich osobní konto v registrech NWO přibývají znaménka +či – , někdy i červeně. Je naivní si myslet že přihlášený a evidovaný přispěvatel je známý a naproti tomu neevidovaný anonym je nedohledatelný. Jsou specializované servery přes které se dá psát a které zaručují anonymitu, ale jen jako. Pokud na tom NWO bude záležet, najdou každého, i třeba jen díky tomu že všechny kamínky ze sledování telefonů a další elektronické komunikace poskládají dohromady jako je to v článku výše. Podle mne ani nemá cenu a je zbytečné se pokoušet psát anonymně. Zkuste si dát do vyhledavače vaše jméno, telefonní číslo nebo e-mailovou adresu a najdete i hodně stará data a to nemluvím o legálních státních registrech nebo datech ze sčítání oveček. O sociálních sítích tipu Facebok ani nemá cenu mluvit.
Pokud tito pisálci a řečníci jen tlachají, tak to v podstatě nikomu nevadí a revoluci tím neudělají. Pokud se ale na obzoru objeví bod zlomu, v tu chvíli dojde i na ně. Každý vládnoucí systém má mnoho možností jak se takovýchto „živlů“ zbavit. Někdy to nespěchá tak začneme politické procesy a soudy jako po roce 48, nebo na ně hodíme finanční machinace, znásilnění a jiné trestné věci a státní moc a soudy to zařídí, někdy by se to nedočkalo souhlasu veřejnosti, tak jakoukoli formou za hranice, nebo třeba na výlet do lesa, třeba se poučí, v individuálních případech a pokud to spěchá tak to může být autonehoda, sebevražda, nemoc, nešťastná náhoda, nebo i neobjasněná vražda. V době „gulagů“ mizely přes noc celé rodiny, ráno se našel otevřený a prázdný byt a každý se bál zeptat. Vždy ale o vás VĚDÍ a pokud začne jít do tuhého, není nad to mít doma u dveří taštičku s nejnutnějšími potřebami pro pobyt mimo domov.
Tak, a dnes jsem si vysloužil další červené mínus.
Dalibor Kostelec.
Ps: i tobě zvoní hrana.

TSq
Návštěvník

“”Díky „demokracii“ si zde Pozorovetelka může psát co ji napadne.

Nejde jenom o psaní, a že psaní čtou, mocenský systém si najde přesně toho, koho chce, stačí ukázat prstem..a je vymalováno, zbytečný se bránit. Bylo i za poloboha flaškoviče, je i dnes.
Jediný řešení včas kličkovat, v IT to lze, IP se dá uklidit k ledu, lze i mobil, spotřební zboží,
horší je zbytek, jeden zajíc, stovky hlavní a tisíce broků,
TO chce hlavu šachisty,
sbírají o nás informace, kam se podíváme, od kamer, přes banky, všechny smluvní vztahy, kdo s kým, kde….klubové a nákupní karty, od HM až po obyčejný obchodníky….jsme pod lupou informačního vládce….všemocného imperia.

Stačí, když si vzpomeneme na mobily, že odposlechy nelze ani lokalizace, dnes běžné a zákonné, mobil o člověku vykecá takový věci, že by se našinec divil, hlavně, když si koupí „dělo“ za 10.000Kč,
perfektní policejní obojek.
Občane zaplať si svoje vlastní vězení !!

Říkám si, proč jim to usnadňovat, ať se předvedou, jak jest ve slavném filmu “..snažte se pane zástupče, snažte se!! Jinak bysme vás museli vyměnit.”

Jeden „fór“ pro ilustraci, až moc reálný.
Všechen SW tvrdě vyžaduje aktualizaci přes net, mobil i NB, dostal jsem oba, fungl nový, stačilo, aby si smočili s netem a už chtěli cpát svoje trojany a fishe.

I stařičká Noka se dožadovala aktualizace, briketa -10let, jen pouze 1x jsem se z ní připojil k netu a pořád klofe, že by si chtěla cucnout, ofiko podpora skončila před dost lety, divný, jak komu.

Dalibor
Návštěvník
Dalibor

RE:TSq
Koukám že víš jak to funguje. Položím ti jedinou otázku, a to jestli se odborník dokáže sto%ně ubránit sledování. Když odpovíš pravdu tak NE, a to jim stačí. Pokud si někdo zaslouží být na tabuli tak NWO nasadí další techniku a lidi a zjistí o něm ůplně vše, a to zpětně mnoho let. A pokud to nesplní předpoklady tak se to přiměřeně dobarví. Můj názor je že obrana by stála mnoho energie a nepřinese to užitek. Smiřuji se s tím že jsem sledován, ano jsem “živel” ale co jsem řek a uděllj je moje práce a klidně si to zodpovím.

TSq
Návštěvník

Dalibor : Na 100% není nic na tomto světě, takže zbytečná otázka.
Není 100% zbraň a není 100% ochrany, vždycky se v tom motá lidský faktor a ten dělá divy. A ještě jeden, Pozorovatelka zmiňuje astrologii a já dodávám Boží Vůle, což pro mne pragmatika bylo hodně těžké skousnout, ale spolehlivě funguje.

“Pokud si někdo zaslouží být na tabuli.. ”
Stačí ukázat prstem a ani to nemusí být NWO, dnes se takto běžně vyřizují účty i mezi sousedy..

“zjistí o něm úplně vše zpětně mnoho let.”
Technika a mannschaft bohatě stačí pro daný účel, na mne např.vyhrabali, co jsem dělal 5.12.1973, nestačil jsem se divit, ale info seděly přesně, úřední mašinerie funguje spolehlivě s jakoukoli technikou i růčo.

“tak se to přiměřeně dobarví. ”
Jemná slova, natvrdo se lže. Účel světí prostředky,
Kdo chce psa bíti, vždycky si hůl najde.
Za vším je politická vůle a “Qui Bono?” Vše koření Boží Vůle, sem patří známá věta “Řekni Bohům svoje plány a uslyšíš hurónský smích”

zlinm@n
Návštěvník

V návrhu zákona i v popisu vidím předávání údajů jen jedenkrát ročně (nikoliv 4x)… ne že by to hrálo roli. Ale nemohu nikde najít znění té podepsané smlouvy s ČR. Můžete přidat odkaz?

TSq
Návštěvník

K věci se vyjadřuje http://forum.class1.cz/viewtopic.php?f=22&t=15850
odkaz vede na stránky MV a tam je hov..odně, ostatně jak jinak.
Technicky sem si dohrabal a osobně v bance získal i za cenu virválu,
článek nelže slovem, VK má má skvělý zdroje

Josef
Návštěvník
Josef

Takze amici vedi o kazdem ulitem dolaru v zapadnich bankach vsech oligarchu putinu i kozenych a rittingu.
Ne tak docela spatny! Ovsem co nam to pomuze? Pro ne dulezita informace, to jiste. Naproti tomu konto normalniho obcana majiciho nejaky tisic dolaru na uctu nas dvakrat nemusi palit.

Michal
Návštěvník
Michal

To je úplně k hovnu Putin asi nebude tak úplně blbej aby měl ulitý prachy v měně která nemá poslední dobu žádnou stabilitu to spíš se stane to že to odnese při prvním průseru ten obyčejnej člověk s těma pár dolarama jelikož méně movití lidé se okrádaj lépe než pracháči ty maj omezené možnosti se bránit a kdo nám zaručí že stěma osobníma data je zacházeno citlivě??Až se zase stane že je někdo ukradne a použije tak sem zvědavej jak se ktomu budou Amíci stavět budou znás dělat ještě větší pitomce než doposud

TSq
Návštěvník

+1

Moyo
Návštěvník
Moyo

Mám dotaz, to s tím PayPalem mě zajímá. Mám tam EUR i USD účet, takže když cokoliv nakoupím nebo někomu pošlu peníze, a ten člověk třeba potom udělá nějaký průser, tak po mně pujdou?