Fake news média: Donald Trump podepsal zákon, který umožňuje americkým poskytovatelům internetu...

Fake news média: Donald Trump podepsal zákon, který umožňuje americkým poskytovatelům internetu prodávat behaviorální data uživatelů. Jenže to už dávno dělají Google, Facebook i Microsoft! Chceme všechno zadarmo a tohle je důsledek?

Fake news média: Donald Trump podepsal zákon, který umožňuje americkým poskytovatelům internetu prodávat behaviorální data uživatelů. Jenže to už dávno dělají Google, Facebook i Microsoft! Chceme všechno zadarmo a tohle je důsledek?

Donald Trump v pondělí podepsal velmi kontroverzní a z pohledu uživatelů internetu prý doslova drakonický zákon, ale ve skutečnosti je to celé jinak a opět tady kalí vody americký fake news MSM (mainstream) sektor, který se opět snaží poškodit Donalda Trumpa. Nový Trumpův zákon o soukromí na internetu totiž ruší předchozí zákon Baracka Obamy [1], který nařizoval provozovatelům internetových sítí nejprve získat od koncového uživatele souhlas se shromažďováním jeho tzv. behaviorálních dat. To jsou soukromá data uživatelů, která se generují v průběhu času na koncovém zařízení tím, jak člověk používá internet a operační systém. Behaviorální data by se česky nazvala jako “data o chování”, v tomto případě o chování uživatele. Mezi behaviorální data patří seznamy navštívených stránek, periodicita návštěv, klíčová slova hledaná skrze webové prohlížeče, jejich periodicita, geografická data, sociální profil uživatele, věk, zájmy a sociální propojení s ostatními subjekty v okolí.

Sběr behaviorálních dat nyní mohou provádět v USA i operátoři sítí.

Behaviorální data jsou zlatým hřebem pro marketingové firmy a strategie firem a tato data se vyvažují zlatem. Bohužel, na druhé straně jsou tato data personalizována na každou osobu, takže data mohou být i velmi nebezpečně zneužita, protože rozsah sběru behaviorálních dat nemá omezení. Takže ve spolupráci s operačním systém Windows 10 to už došlo tak daleko, že operační systém přímo zachycuje, co píšete a odesílá to k analýze na servery partnerských firem Microsoftu. Prý je to kvůli zlepšení uživatelských zážitků a analýzám predikce textu. Tak určitě. Původní Obamův zákon pro tyto praktiky vyžadoval souhlas uživatele, tzn. nějaké odkliknutí EULA smlouvy při instalaci operačního systému nebo souhlas při podpisu smlouvy s poskytovatelem internetu. Dosud však mohly v USA tato data sbírat jenom softwarové firmy, ne provozovatelé infrastruktury. A tady se nám ukazuje holá realita.

Globalisté podle Obamy směli sbírat data, národní firmy nikoliv!

Zatímco globalistické softwarové firmy jako Google, Microsoft, Facebook, Amazon, Apple a další mohly podle Obamova zakona sbírat behaviorální data o uživatelích, americké domácí firmy, které provozují v USA fyzickou infrastrukturu sítí, to dělat nemohly. Národní americké firmy tak byly diskriminovány, zatímco globalistické firmy mohly na softwarové úrovni sbírat o uživatelích data, jak se jim zlíbilo. Trump proto tento Obamův paskvil zrušil a poskytl právo na sběr dat i americkým národní firmám, americkým operátorům sítí.

Trumpův zákon proto Obamovu regulaci pro operátory ruší, protože podle Trumpa jde o neoprávněný zásah do podnikání provozovatelů internetové infrastruktury. Pokud někdo používá soukromou síť operátora, soukromý operátor má právo si určit, za jakých podmínek tam mohou zákazníci fungovat. A protože operátoři sítí žijí z poplatků za přenosy a tyto poplatky jsou dlouhodobě nízké, tak nyní chtějí plus k tomu vydělávat na sběru a následném prodeji behaviorálních dat svých klientů, jako vydělávají softwarové společnosti. Trump totiž razí ideu, že soukromé vlastnictví rovná se absolutní právo vlastníka určovat si své podmínky nakládání s majetkem, a v tomto ohledu nelze Trumpovi nic vyčítat. On pouze plní své zásady a jak sliboval před volbami, ruší regulace. A regulace sběru dat o uživatelích internetu ze strany provozovatelů sítí z dob Obamovy vlády byla jednou z nich.

Globalistické firmy vesele sbíralz data o lidech, američtí operátoři nesměli.

Na praxi to nebude mít žádný vliv. Behaviorální data dnes sbírají všechny velké firmy a bez odsouhlasení EULA se vám ani nenainstaluje prohlížeč. A jeho instalací souhlasíte úplně se vším. To samé při podpisu smlouvy o odběru internetu, nebo při zakoupení SIM karty do telefonu, všude je uvedeno, že v důsledku toho a toho může provozovatel, nebo třetí strany, shromažďovat data o všem možném. Trump do toho vnesl pouze to, že teď bude trh narovnán. Kritici předchozího zákona argumentovali tím, že nutí ISP operátory získávat tyto souhlasy od zákazníků, zatímco Google nebo Facebook nic takového nepotřebovali, takže Trumpův zákon staví provozovatele internetu na stejnou úroveň jako softwarové giganty.

Behaviorální data hradí náklady na provoz internetových služeb

Přeloženo do laické řečí, zatímco dříve mohli behaviorální data sbírat jenom firmy, které neprovozují fyzické sítě, dnes nově můžou tato data shromažďovat i operátoři sítí. To je jediná změna, kterou přináší Trumpova novela. Je to ale v pořádku? Ne, není. Jenže tím se zase dostáváme k vlastnictví a ke sporu, kde soukromé vlastnictví má končit? Typickým příkladem je pronájem bytu. A teď si vezměte, že by majitel bytu řekl, že vám dovolí v bytě bydlet zdarma, nebo téměř zdarma za nějaký pakatel pár korun na den, ale podmiňoval by to tím, že o vás bude sbírat behaviorální data a informace o chování a bude potom data prodávat. Souhlasili byste s tím? Mnoho lidí ano. Kdo by to nebral, že? A mnoho lidí ne, protože kdo chce soukromí, připlatí si. To je právě ten klíčový problém internetu, který si dodnes nikdo neuvědomuje.

Obama udělal z lidí idioty. Vzal americkým operátorům sítí možnost zisku ze sběru dat, ale softwarovým globalistickým gigantům právo na sběr neomezil.

Sítě dnes mají soukromé vlastníky. Proudí po nich miliony terabajtů dat každý den, ale poplatky za přenos jsou opravdu směšné vzhledem k objemům. Co kdyby se stalo, že by internet začal fungovat tak, jak bylo kdysi počátkem 70. let uvažováno, že by data proudila po síti stejně, jako proudí auta po silnicích? Některé cesty by byly laciné a tím pádem pomalejší, některé by se platily jako dálnice a tam by to frčelo a některé by byly zdarma, které by byly zahlcené. Tento model byl nakonec zavržen, protože by to zabrzdilo rozšíření internetu. Ale dnes se ta otázka znovu vrací. Operátoři sítí chtějí konečně z provozu internetu vydělávat, takže buď zpoplatní průjezdy jednotlivých paketů jejich sítí, anebo budou mít zisk z prodeje behaviorálních dat a klientů sítě se to finančně nedotkne.

Když Trump dělá pořádky

Jakkoliv je to úděsné, Trumpovo řešení je jediné, které má hlavu a patu z hlediska businessu. Každý chce vydělat, internet není zadarmo. To však neznamená, že by lidé si měli říct, že se nic neděje. Naopak, děje se toho až moc a behaviorální data jsou sbírána každým okamžikem a lidé tomu sami napomáhají tím, když o sobě na sociální sítě píší věci o rodině, o počtu dětí, o zálibách atd. Tyto údaje mají personalizační charakter a jejich sběrem se vytváří behaviorální data, určují se trendy, nákupní a prodejní strategie, aktualizují se portfolia produktů, výrobci aut mění kolekce barev, podle preferencí lidí, kteří hledají na Googlu hesla aut a jejich barev atd. Stejně tak ale data může používat i stát, aby viděl, kdo koho nenávidí z politiků, kdo má jaké preference a jakou oblibu u voličů, z jakého spektra se voliči rekrutují apod.

Donald Trump plní slib o rušení Obamovo regulací.

Obamův předchozí zákon byl podvod. Tvářil se, že někoho chrání, ale ve skutečnosti diskriminoval americké národní firmy a provozovatele internetu v USA, zatímco regulace sběru dat se vůbec nedotýkala globalistických softwarových firem jako je Google, Microsoft nebo Facebook. Oni jako globalčiky mohli sbírat data bez souhlasu, ale američtí operátoři sítí nemohli. Mainstreamové fake news vysílačky tuto skutečnost prostě tají, nebo jí zkreslují. Není přece možné, aby existovala situace, kdy někdo data na internetu sbírat může a někdo jiný nemůže. To je pokrytectví. Buď ať nikdo nesmí (a skončí tím reklama a také skončí internetové přenosy zadarmo pro datové pakety), anebo ať všichni mohou sbírat data. Férový přístup. To první je utopie, takže Trump zvolil druhou cestu. A podívejte se, jak jednohlasně na něho teď plive mainstream i alternativa. Nikdo jako by nepochopil, co předchozí Obamův zákon znamenal: diskriminaci US operátorů, ale ponechání výhody sběru dat globalistickým firmám.

Kdo chce soukromí, musí se rozloučit s myšlenkou internetu zadarmo

Bylo by skvělé, kdyby data nesměl sbírat nikdo, ale z čeho by potom byly placeny služby, které jsou dnes pro uživatele zdánlivě zdarma? Třeba posílání emailů na druhý konec planety bez poplatků za dálkové pakety, jako byly kdysi dávno poplatky za volání “meziměsto”? Zmizely by freemaily jako Seznam nebo Gmail, lidé by si museli cvakat za poštovní schránky, zmizel by YouTube a Facebook. Ne, že by to byla ztráta pro mně, ale pro dost lidí určitě. Všechno, co je dnes na internetu zdánlivě zdarma, je ve skutečnosti placeno reklamou. A ta je cílena na uživatele právě podle zpracování behaviorálních dat, které někdo jiný musí nasbírat. Chtěli jste to zadarmo, tak to máte, chtělo by se říct. Bohužel, nic není na světě zadarmo, to jen někdo jiný tu věc za vás zaplatil. A nezaplatil to zadarmo. Něco to bude stát. Co to bude stát? Data o našem soukromí! Soukromí ale řešit jde, placené VPN, placený email u Protonu, placené aplikace v mobilech. Sice to není záruka konce sběru behaviorálních dat o vás, ale je to dobrý začátek.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Rozhodnutí pragmatického businessmana. Voliči nemohou být zklamaní.

Micanut
Návštěvník
Micanut

No, to, jak zatim reagpval na Syria false flag, me dost zarazi. A navic posila cleny armady do zemi, kde bez pozvani nema bota ciziho vojala co delat. Take to mi vadi silne. Ma jedne strange dela dost dobreho, ale mezinarodne jsem zatim z neho vedle.

nývlt
Návštěvník
nývlt

Jeden přítel mi řek, že na Proton se nejde registrovat přes starší prohlížeče, nebo Tor. Je to pravda? Třeba PaleMoon je fiktívní firefox, ale nevím, zda ho Proton přijme. Myslím na ty otravné hlášky typu: “vaše verze prohlížeče není…atd”

konzerva
Návštěvník
konzerva
konzerva
Návštěvník
konzerva
Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Co by Trump neudělal pro Izrael….

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Zdravim Vas pani Pozorovatelko po delsi dobe 🙂
No nejsem zastancem nikoho ale muzete se se na to podivat i tak, ze Trump se musi k tomu nejak postavit kdyz uz tahaji i jeho zetaka – Zida pred vysetrovaci komisi kvuli udajnym stykum s Rusy. To uz jde primo o jeho rodinu a je to podlost nejhrubsiho zrna.
Ale rekl bych ze jeho akcent jde vice na Obamu nez na Assada. Nehlede na to ze Tyllerson rekl pred 4mi dny ze jim Assad nevadi a hned tu mame odezvu v podobe teto – po kolikate uz -chemicke mizerie. Je to spise znamka toho, ze veci jdou zcela mimo Trumpovu kontrolu – a to se tyka zejmena tajnych sluzeb – uz jsem na to poukazoval v prispevku nize. Tam je ten problem.
Jinak se ale priklanim spis k ruske verzi ze byl zasazeny sklad s temito latkami – coz ovsem nevylucuje moznost ze to bylo zamerne naraficene..

Jaris
Návštěvník
Jaris

Carlosi, co kdyz Tyllerson rekl, ze sundani Assada neni uz jejich prioritou, aby odlakal pozornost, ze s chemickym vybuchem nemaji nic spolecneho. Pre chvili jsem na Sputniku cetla chytry komentar, ze Syrie musela pod rozhodnutim OSN znicit VSECHNY chemicke zbrane, jinak by dopadla jako Libye. Kdopak asi dodal teroristum chemicke zbrane a jak je mozne, ze je vubec meli v prve rade?
Assad ani Rusko za timto chemickym utokem nestoji. Je to dalsi “fase flag”.
Valcit se bude, jak jinak by se Amerika uzivila?

4321
Návštěvník
4321

Já bych raději obrovský (velký) židovský Izrael, jako silnou hradbu pro Evropu před islámem, než-li Evropu na milost nějakému iránsko-ruskému holportu. Ale není nad Velký Irán, že?

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

At se na to divate jak chcete ale proti tomuhle je Trump porad jeste bridil:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/socialni-site-v-nemecku-malo-mazou-nahlasene-prispevky-vlada/r~792d334219e111e7a8d6002590604f2e/

To uz je fakt paranoia – nejen cenzura, ale jeste z lidi delaji bonzaky.
Nepochybne Sammstagova parta v Praze se brzy pripoji – nebo bude proste donucena.
Nemecke „Industrie Standart“- y opet ovladnou Evropu.
Goebbles by se radoval !

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Nezlobte se, pane Vedoucí Kolotoče, ale připadne mi to jako omlouvání Donalda za právě provedenou legalizaci celoplošného šmírování, které Barry ještě tak nějak kulantně zastíral…
Předpokládám, že i v US právu je na nějaké významné pozici pevně zakotveno právo na SOUKROMÍ, a zřejmě bude na vyšší úrovni, než tento “Trumpův drakonický zákon”. ( Mohu se mýlit…)

Další nesrovnalostí je obchodní stránka věci: pokud nepsaná smlouva – tj. publikovaná nabídka (poskytovatele, že internet je veřejný, zdarma a pro všechny), je akceptována příjemcem ( za nabídnutých podmínek), tak pokud tyto nabídnuté podmínky ve skutečnosti neplatí ( případně sloužily pouze k jiným, postranním účelům), je to podvod.
Je to stejné, jako když dealer nabízí první dávky drogy neznalému zdarma s tím, že zažije neuvěřitelné věci. už mu ale neřekne, že až se stane závislým, sedře ho z kůže, a je mu úplně jedno, jak skončí,
Je to stejné, jako když banka, která vidí Váš účet, Vám vnucuje hypotéky a půjčky za pro sebe výhodné úroky, ale už ji nezajímá, pokud onemocníte, nebo přijdete o práci, a klidně Vám sebere střechu nad hlavou.

A lidé, kteří buď jsou zvědaví, a hledají informace, nebo osamělí, a hledají komunikaci, si už pěkně zvykli na internet, který měl být pro všechny a zadarmo ( protože “kde lépe a rychleji nalézt informace, než na síti”, a ” kde se lépe pobavit, než v síti”), přestali číst knihy, přestali komunikovat LIDSKY ( = dostali je tam, kam jsme potřebovali), tak teď jim ukážeme, co za to!
“Demokratická” TOTALITA. Nějaké SOUKROMÍ není v rámci “nadnárodní mezilidské korektnosti” “IN”.
Žádný tajnůstky – jsme si všichni sestry a bratři rovní….. a jeden BRATR je VELKÝ a rovnější…
Orwell jako vyšitej.
Ještě že mám pero, papír, vytištěné adresy, a zatím funguje pošta.
Stačil by jeden EMP výboj, a mnozí dnešní mladí by ani nenašli babičku, protože její adresu, fotku, i mapu mají pouze v telefonu….

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Pane VK, z pozice dnes už jen čtenáře si dovolím vstoupit do diskuse a možná i dovysvětlím, proč jen “z pozice čtenáře”. Kromě toho, že souhlasím s názorem “Vabio” především v bodě A, mě zaujalo, že je to v krátké době už Váš druhý článek, kde vyvracíte tvrzení mainstreamových médií – nedávno to byl R. Tillerson, nyní D. Trump a to tak, aby jejich kroky vyzněly v pozitivnějším smyslu. Nic proti tomu, všichni víme, o čem je mainstream a je v pořádku na lži mainstreamu upozorňovat. Ale když vezmu, že změna, kterou D. Trump podepsal a která přinese zisky i americkým národním firmám, českého člověka vůbec nemusí zajímat, mám ještě jiný problém.

Nedávno mainstream přinesl zprávu, že USA mají novou zbraň, proti které na světě neexistuje obrana – byla to zpráva, o které jste napsal článek
https://aeronet.cz/news/raketoplan-x-37b-je-americkou-odpovedi-na-ruskou-technologii-dead-hand-potvrzuji-to-i-fotografie-cenove-dostupna-varianta-projektu-aurora-raketoplany-budou-vozit-bomby-az-nad-teheran/
a do článku jste i vložil odkaz na novinky.cz
https://www.novinky.cz/veda-skoly/433298-supertajny-raketoplan-x-37b-uz-je-v-kosmu-677-dni-a-stale-neni-jasne-co-tam-dela.html
V tomto případě jste však mainstream nijak nekritizoval, mým pohledem jste dokonce zprávu mainstreamu podal ve stylu “papežštější než papež” a to už titulkem se slovy “…raketoplán X-37B je americkou odpovědí na ruskou technologii….”

Tehdy jsem se velmi držela, abych nereagovala s tím, že Rusko o této zbraní ví už od roku 2010, kdy ji nazvalo “ošklivým káčátkem a labutí písní” a smálo se tomu, že používá ruské motory
http://www.buran.ru/htm/x-37b.htm
že o ní psalo např. i v roce 2014 (a jak můžete vidět – ze stejného roku je i fotka, kterou jste v článku použil):
http://zoom.cnews.ru/rnd/article/item/bespilotnyj_shattl_x37b_na_orbite_uzhe_600_sutok
https://lenta.ru/news/2015/05/20/boeing/
Ale ve Vašem článku se – v rámci objektivity – nic z ruské strany neobjevilo a jako celek přinesl jen tu myšlenku, že USA jsou prostě mistři světa…

A co tím chci říct? Vaše nasazení k vyvracení lží mainstreamu pokud jde o USA, je nesrovnatelné s vyvracením lží pokud jde o Rusko. Ke zmiňovanému článku se Administrátor vyjádřil, že o X-37B dlouze hovořil A. Jones – no tak to teda musí být pravda, když to říká Američan! A asi stejná “pravda” jako ta, kterou jste použil v článku o Navalném – že Medvěděv je blízkým přítelem Putina. Mě se tím vším však stále více potvrzuje to, proč jsem přestala na AEN psát – AEN pro mě přestal být neutrálním webem a když vezmu články o X-37B a Navalném, tak z těch cítím dokonce až antiruskou tendenci.

Je mi líto, jestli Vám křivdím a připouštím, že si toho nemusíte být vědomý a že se jen řídíte potřebou prostě každý den nějaký článek napsat, ale Vaše proamerické naladění je u Vás už tak spontánní, že si asi neuvědomujete, jak začíná být až do očí bijící – tedy pro mě, protože píšu jen za sebe.

A je toho víc, co bych mohla zmínit, ale co si trávím jen pro sebe. A píšu Vám to jen jako diskusní komentář – nikoliv jako samostatný článek…

.B.
Návštěvník
.B.

Dejme tomu, že to Trump myslí dobře. Ale s kým by to chtěl prosadit, když okolo něj jsou jen jestřábi, neoconi a Bannon?
Také považuji za zbytečné číst, jak CNN překroutila tu Tillersonovu, tu Trumpovu větu. Je mi to totiž opravdu fuk.
Směřuje to ke katastrofě – a asi poslední věc, co mě teď zajímá jsou úvahy, kdo je pro Američany horší. Mě je to jedno.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Psala jsem SEM dnes kolem 02. hod. koment o pochopení pana VK a jeho vazeb na US, a také o potřebě Trumpa přesvědčit US lidi….
Dosud ho zde nevidím – bylo něco špatně, pane Admine?

albatros
Návštěvník
albatros

Já teda sem ten pocit, že by šlo o nějaké vysmívání se Rusku z toho článku o X-37B neměl. Mě to přišlo jako pokus informovat o nové technologii v době, kdy o tom psal mainstream jako o tajuplné misi a zároveň jako varování. Taky sem tam hned hodil do komentu, že Rusko má to a to a není tak úplně bezbranné, ale to nakonec musí vědět Rusové nejlíp.
Mě zas přijde, že jakmile se někdo zmíní o Rusku ne oslavným způsobem, tak dete hned do vrtule a linkujete jak o život, bez urážky.
Objektivně vzato má Rusko některé technologie vyspělejší než SSa, ale má je v malých počtech viz. tank Armata nebo pěchotní výzbroj Ratnik, stejně jako nové obrněné vozy a transportéry. No a jestli je problém A. Jones apod. tak stejným způsobem je tady pan nedotknutelný Pjakin, přičemž nesouhlasit s Pjakinem je cesta do mínusákova.
Obecně nevidím důvod proč něco negovat nebo vyzdvihovat jen proto, že to má americkou nebo ruskou nálepku. Důležité sou fakta. Tak to vidim jako čtenář nezatížený ruskou nebo americkou “výchovou”.

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

albatros- to podepisu lip bych to nenapsal

NoName312
Návštěvník
NoName312

Ja se take podepisuji..

NoName312

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

pane kolotoc to taky podepisu to jste napsal dobre

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

“Vladimir Putin ovládá procesy řízení v Rusku a není v tak kritické pozici jako Trump.” – chystá se snad na Spojené státy, které za celou svou historii nepoznaly válku, další válečné tažení tak, jako na Rusko? A proč by mělo Česko věřit, že Trump a USA ho zachrání, když to byli právě anglosaští “spojenci”, kdo Česko/Slovensko potopil?

A k tomu, že jste 11 let žil v USA – víte, ten zavražděný Čech také slušně 11 let žil v Británii a možná podporoval “téze” a “procesy řízení” Farage a když přišlo na lámání chleba, tak mu to bylo houby platné, protože prostě byl Čech! Dnes Zaorálek poslal Británii notu, kde žádá ujištění, že v rozsudku nehrála roli národnostní otázka
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/brit-ubil-cecha-je-volny-zaoralek-ovlivnila-soud-narodnost-obeti_424573.html
K čertu s tím anglosaským světem!

Lásku k USA Vám neberu, ale např. velmi nesouhlasím s Vaším názorem, že Rusko má dodávat zdroje, Čína vyrábět zboží a Spojené státy jen spotřebovávat, jak jste to obsáhle popsal například i v tomto článku
https://aeronet.cz/news/globalizace-ma-metafyzicke-telo-jehoz-organismus-funguje-jako-u-cloveka-proc-bez-ruska-a-usa-nelze-dokoncit-realizaci-nwo-proc-globaliste-nenechaji-padnout-americky-dolar-kdo-utika-na-vychod-ocit/

mantid
Návštěvník
mantid

@Pozorovatelka:

Chtěl jsem se Vás vlastně zeptat, zda zvažujete psaní článků, ať už zde nebo jinde? Je pravdou, že na jiném serveru byste měla situaci “těžší”? Nebo plánujete vlastní platformu, máte takovou možnost? Opravdu hodně otázek zůstalo otevřeno a já myslím, že by Vaše svobodomyslné pokračování uvítalo více čtenářů.

4321
Návštěvník
4321

Ano sám Trump nás sice sám o sobě asi nezachrání, ale mohl by být nápomocnou součastí toho – jedna z věcí, která by tohleto umožnit mohla. Ale první, čeho musí Trump dosáhnout je ovládnout procesy řízení ve vlastní zemi, tak jako Vladimír Putin v Rusku. Bohužel s Trumpem to nevidím zrovna růžově. Velmi se obávám toho, že nás po podzmních volbách definitivně pohltí Německo a Das Neue Evropa. Babiš je silný Trójský kůň pro průměrné čechy a Sobotkova ČSSD sice ztratí, ale a i tak jí ještě něco zbude. Mnozí lidi se nechají zblbnout velmi lehce a nevadí jim ani, že jim tato koaliční vláda za zády už vyčleňuje z rozpočtu obrovské částky úrčené k integraci migrantů a ve školkách a školkách učí jejich děti mezitím si na ně zvykat – viz. projekt Robinson.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Pane VK … cituji – “Když vidím, že se mainstream pouští do Trumpa, musím se ho zastat.” – konec citace …. to je docela silný výrok, kterým ukazujete svoji emoční zaujatost.
Nic proti tomu, je to Vaše právo. Byť je otázkou, co Vás k tomu někde uvnitř vede.

Pokud by někde uvnitř Vás to pouštení se do Trumpa nenašlo emoční odezvu, tak byste pravděpodobně tu větu napsal jinak … něco ve stylu “Když vidím, že mainstream opětovně zkresluje skutečnosti, tak bych to rád v rámci svého chápání uvedl na pravou míru.” … tak by to bylo (alespoň z mého úhlu pohledu) emočně neutrální postavení, ale … pokud MUSÍTE … tak je to prostě jinak.

Z drobností se skládá každý celek a přesně takovéto “nevinné věty” řeknou pozornému čitateli více, než tisíc prohlášení. Z každého z nás denně ústy vypadávají věci, které si ani neuvědomujeme a které toho o každém řeknou dost.

Každopádně je dobré si to přiznat (to své emoční nastavení) a tak ho i veřejně komunikovat. Jinými slovy, Aeronet již neprezentovat jako nestrannou alternativu, ale jako pro Trupovský medialní server.

Myslím, že v ČR a blízkém okolí se děje denně tolik věcí, že byste vždy našel zajímavé téma na každý den a rozhodně by nebylo nutné prokládat články tolika věcmi týkajícími se USA/Trumpa. A už vůbec se zabývat podružnostmi … na ty se dá upozornit v rámci nějaké ukázky v článku, ale psát kvůli tomu článek…. no, každý to asi vidíme jinak.

Zajímavé jsou úvahy, komentáře, Vaše úhly pohledu, stejně tak jako byly fajn tyto úvahy i od Pozorovatelky a byly by i od dalších přisvěpovatelů, pokud by byli.

PS
Pane Administrátore, toto není útok na úrovni 3. či 4. odporového gradientu, toto je postřeh čtenáře.

.B.
Návštěvník
.B.

Zřejmě si neuvědomujete, že probíhá příprava na střet v Sýrii mezi USA, Izraelem a dalšími na jedné straně a Rusekm na druhé.
Celosvětově jsou distribuovány podobná videa:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/chemicke-zbrane-v-praxi-nalet-v-syrii-neprezilo-58-lidi-vcetne-11-deti-29690?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Kdo by si myslel, že to je jen obvyklá provokace se tentokrát podle mne mýlí. Bažina prostě hraje vabank i s vědomím, že následky mohou být fatální.

Sled událostí je dechberoucí. Protesty v Minsku. Protesty v Rusku. Útok v Rusku. Obvinění Ruska a Assada z válečných zločinů. Slova, že je nutný úder proti Severní Koreji. Rozdmýchávání dění na Ukrajině.

Jak to může dobře skončit, když povážíme, že krok zpět už nelze udělat? Odvolá snad Západ své fantasmagorie? Řekne: helejte, ok, trochu jsme se kočkovali, ale….kámoši?

Situace jen eskaluje, ukazuje se, že volit mezi Clinton a Trumpem bylo volit mezi válkou a válkou.
To by musel vyhrát Ron Paul, abych uvěřil ve změnu.

.B.
Návštěvník
.B.

P.S. co volba mezi nimi představuje pro USA je mi úplně šumák. Mě nezajímá, jak si budou žít v USA.
Pro nás jsou oba katastrofa.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Připomenu svůj článek z listopadu 2016
https://aeronet.cz/news/clintonova-usa-vs-globaliste-a-rusko-trump-globaliste-a-usa-vs-rusko/
a tady např. tato zpráva
https://cz.sputniknews.com/svet/201704025035402-stala-zastupkine-USA-OSN-Trump-kritika-Rusko/
K tomu si připomeňme, že Trumpův muž č. 1 Bannon chce stejnou leninskou revoluci v USA, jako Dugin v Rusku a že oba si přejí “velkou válku kontinentů” a ta má být spuštěna na Ukrajině.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Napsala jsem ještě jiný komentář, který skončil v processing, tak k němu a celkově něco pozitivního o tom “neschopném” Rusku
http://echo24.cz/a/wZcgD/pentagon-usa-a-evropa-nemaji-obranu-proti-nove-ruske-strele

.B.
Návštěvník
.B.

Ovšem USA na to říkají, že “je třeba jednat” a mluvit s Ruskem “z pozice síly”.
Ani rétorika, ani provokace nepolevily. Naopak.
Držme Putinovi všechny palce!

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

A tady ještě Dugin, přítel A. Jonese (a Bannona) o Izraeli a Sýrii
https://www.youtube.com/watch?v=c5TsBZURUG4

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

to znamena ze oba jsou magori. Ja si preju aby me prestali bolet zada.A toho se konecne dockam az to ty magori spustej

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

B- neboj ,valka urcite bude jenom nevime kdy.Valky vzdycky byly ,ted vsak pribyde daleko vice mrtvol.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Vyvolávání napětí, strachu, nenávisti a polarizace světa je v zájmu výrobců a obchodníků se zbraněmi. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války.Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit. Jedna možná cesta realizace potřebné změny je uvedena v článku: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.htmlZde napište svůj komentář… a pozor, nekrmte trolly!

zarathustra
Návštěvník
zarathustra

jasne dejme tomu zacnu se zajimat o generatory a hned druhej den mam na vsech strankach co si prohlizim reklamy na generatory.To fungufe.
Ja vsak si platim za ty ucpane dalnice na internetu tu nejvyssi cenu ,kdybych platil mene ,coz bych mohl,tak se dostanu na ty uplne ucpany cesty.
Takze jak rikate o tech free emailech ,tak nemuzou byt free kdyz si platim internet.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Je to stejné jako s lichvou – nelíbí se vám lichva? Změňte svět svého života… Všechno je přeci jenom kšeft, že pane Vedoucí…

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

🙂 🙂 Chtel jste spis rict “zmente si svyho Zida” ! 🙂