Exkluzivní svědectví: O tom, jak redaktor Respektu a držitelka Sórošovy ceny z...

Exkluzivní svědectví: O tom, jak redaktor Respektu a držitelka Sórošovy ceny z České televize chtěli odhalit pana VK z Aeronetu a přitom zapomněli, že éra STB už dávno pominula!

Exkluzivní svědectví: O tom, jak redaktor Respektu a držitelka Sórošovy ceny z České televize chtěli odhalit pana VK z Aeronetu a přitom zapomněli, že éra STB už dávno pominula!

Redakce AE News přináší exkluzivní svědectví o metodách práce novináře Respektu pana Ondřeje Kundry a redaktorky České televize Anety Snopové. Tento článek odhaluje natvrdo způsob normalizační novinářské činnosti, která by se klidně dala přirovnat k honu na čarodějnice, nebo spíš jednoho čarodějníka. Investigativní novinařina má mnoho podob, ale způsoby a metody obou zmíněných osob zasluhují mimořádnou pozrnost, protože v redakci začínáme mít pocit, že tyto útoky na AE News jsou vedeny ve snaze odhalit ruské peníze v pozadí financování české alternativy a vyrobit z nás špiony Kremlu. Koneckonců, Ondřej Kundra o tom dokonce hovořil ve videu na DVTV zde, doporučuji zhlédnout celé, abyste si udělali představu o tom, jak vypadá obsese a utkvělá představa novináře o nebezpečí ruských špionů.

Jak už jsme dříve informovali zde, redaktor Respektu pan Ondřej Kundra a reportérka ČT paní Aneta Snopová zazvonili minulý pátek u dveří našeho kamaráda a spolupracovníka. V naději, že právě odhalili identitu pana VK, si domluvili schůzku v restauraci a udělali s naším kolegou rozhovor. Vyptávali se ho na všechno možné a chtěli po něm, aby se přiznal, že je pan VK. Svatá prostoto! Oni si vážně myslí, že AE News je projekt řízený z obýváku. Jak celý rozhovor plynul, muselo začít panu Kundrovi docházet, že náš kamarád opravdu, ale opravdu není pan VK. Takové zklamání! Samozřejmě, že takovou návštěvu jsme nemohli nechat bez odezvy a já sám jsem k tomu napsal úvodní komentář v tomto článku zde. A po jeho zveřejnění se začaly dít věci. Asi jsme šlápli panu Bakalovi na kuří oko.

1206252-407030.jpg
Erik Tabery (šéfredaktor Respektu), Aneta Snopová (Česká televize) a Markéta Dobiášová.
Vítr fouká od Bakaly a George Sóroše

Ve středu se totiž našemu kamarádovi znovu ozvala redaktorka ČT paní/slečna Aneta Snopová. Ta je držitelkou novinářské ceny George Sóroše a jeho fondu Open Society Fund za rok 2013 (více zde), konkrétně za reportáž roku o nákupu letadel CASA. A protože my se na Aeronetu těžce opíráme do George Sorose a píšeme o něm velmi často a velmi kriticky, už je jasné, která bije. Aneta Snopová se už vidí s další cenou od Open Society Fondu za investigativní reportáž roku o tom, jak spolu s panem Kundrou odhalili ruské kremelské financování Aeronetu a pana VK. Nikdy jsem netušil, že můj pseudonym odvozený od jednoho výroku Harryho S. Trumana, bude jednou cílem investigativního pátrání dvou postaviček českého mainstreamu, redaktora placeného z peněz uhlobarona a reportérky televize, která je centrem chazarského éthosu v ČR.

Abyste si udělali živou představu, jak celá kauza probíhala, náš kamarád sepsal vlastními slovy celý zážitek a musíme říct, že je to opravdu síla. V době, kdy Evropou pochodují miliony migrantů a česká země přichází o identitu, tak dva novináři se snaží najít jednoho šéfredaktora, který jediné co dělá, je psaní článků a komentování na nezávislém rádiu. Posuďte sami, jak to všechno probíhalo:

Svědectví jako z dob za minulého režimu

(Začátek svědectví) V pátek odpoledne zazvoní někdo u dveří. Otec myslel, že jsou to zase nějací dealeři. V podstatě byli. Obchodníci s informacemi. Samotný Kundra v doprovodu držitelky ceny Sórošovy nadace Anety Snopové. Mysleli si totiž, že se jim na základě neoprávněně získaných informací podařilo konečně odhalit totožnost VK.

Průběh “rozhovoru” viz. předchozí maily, co jsem poslal do redakce (pozn. obsah emailů je zestručněn níže). Snad jen dodat, že se pomocí sugestivních otázek typu: “Víte, že vás vyšetřuje PČR?”, “Máte děti?”, “Baví vás vaše práce?”, “Jak se odvděčíte svým rodičům?” snažili, abych sdělil všechny své kontakty, rozpočet, pohyby na účtu a aktuální stav konta. Že je už stejně znají!!

A nechápali, jak mohu důvěřovat někomu, koho vůbec neznám. Zatímco jim ne, i když jsou něco jako oficiální činitelé. A že mi mohou pomoci jako “korunnímu” svědkovi se z této šlamastiky dostat! A jestli se přece jen nepřiznám, že jsem VK a že bych vydal své prohlášení a doznání. Musel bych být ale schizofrenik.

novinarska-cena.jpg
Aneta Snopová úplně vlevo při tiskové konferenci v Sórošově české pobočce Open Society Fund v Praze po převzetí novinářských cen za rok 2013.

O jejich charakteru svědčí i to, že po mém ukončení této schůzky, kde se vzal, tu se vzal kameraman! Nezmohl jsem se, bohužel, na slovo protestu. Po zjištění, že asi opravdu nejsem ten, koho tak usilovně hledají a na bombastickou reportáž to asi fakt nestačí, mi ve středu na můj soukromý telefon (kde vzali číslo?!) volá pí. Snopová. Objevily se prý nové informace z vyšetřování finanční policie. A ona za mnou opět přijede a ochotně mi je sdělí. Chce mi pomoci vyhnout se nastávajícím problémům. A pohanění celé naší rodiny. Toto jsem už samozřejmě odmítl s námitkou, že v tom případě paní Snopová flagrantně maří policejní vyšetřování, když mi chce všechno dobrácky zatepla vyzvonit. Tak si alespoň u kávy prý popovídáme o počasí, škemrala.

Také si stěžovala, že AE jim “vrátil úder”, doslova na ně spáchal útok tímto článkem zde. Díky tomuto představení ze strany mainstreamu jsem si konečně ujasnil situaci v pohledu na autority. Tímto děkuji agentům v roli novinářů, že mi otevřeli oči. Už jsem to nutně potřeboval. Odpouštím jim, je mi jich líto. Ještě budu muset zapracovat na té lásce. (Konec svědectví)

Už i na BIS musí vědět, že nás neplatí Rusové

Jak je z popisů a reakcí našeho kamaráda patrné, česká novinařina je přesně v těch místech, o kterých hovořil Miloš Zeman před mnoha lety tak nevybíravým způsobem. K celé péči obou redaktorů o náš server AE News bych řekl jen tolik, že česká BIS zajisté moc dobře ví, že nejsme financováni Ruskem, ani ruskou ambasádou v Praze, protože když už mají k těm účtům přístup, tak z nich jasně vidí, že všechny peníze, které dostáváme, jsou drobné dary od našich čtenářů, žádné kufry a balíky peněz zasílané z Kajmanských ostrovů nebo z Ruska. Nevíme, zda-li je pravda, co oba reportéři tvrdili našemu kamarádovi o policii apod., ale přijímání darů od čtenářů není zatím v ČR trestné, a protože se jedná o náhodné a příležitostné dobrovolné dary uzavřené skupiny fyzických osob (čtenářů) a nikoliv o účelovou veřejnou sbírku, vztahuje se na vybírané peníze zákon o danění darů fyzických osob v platném znění novely z roku 2014, kdy se dary daní pouze v případě, že součet darů od jedné fyzické osoby za kalendářní rok přesáhne 15.000,- Kč a na bankovních účtech takovou štědrou osobu nemáme. A kdybychom měli a kontrolní úřad by doměřil daň, tak by se doplatila.

Image00x.jpg
Ondřej Kundra při přebírání ceny Novinářská křepelka

AE News je dobrovolnický projekt postavený na principu guerillové architektury a fungujeme pod ochranou holandského mediálního zákona, kdy jednotlivé osoby se vzájemně neznají a nikdy se neviděli. Toto pravidlo sice může někdo porušit, ale to je na vlastní dobrovůli a riziku každého subjekta. Vzájemně komunikujeme, spolupracujeme, důvěřujeme si. Za jediným cílem, přinášet svobodné informace, poskytovat publikační prostor a diskuse českým a slovenským občanům. Jsme jediný server v ČR s guerillovou (multicell) architekturou, podobně jako Wikileaks. Věděli jsme, proč musíme náš projekt řídit z Holandska pod ochranou holandského mediálního zákona, protože tato epizoda s panem Kundrou a paní Snopovou jasně ukázala, že když je někdo v ČR nepohodlný, pošlou se na něho vyzvědači s praktikami STB. Pro nás nepředstavuje autoritu někdo, kdo si říká novinář, a přitom bere peníze a výplaty od vydavatelství, které ztrátově financuje Zdeněk Bakala. Není pro nás autoritou ani redaktorka, která je držitelkou ceny chazarské nadace pana Sóroše, jehož Open Society Fund organizace rozvrací vlády v mnoha zemích světa, viz. video zde.

Každý takovýto útok v konečném důsledku pomáhá AE News. Občané vidí, jak v ČR fungují novináři a mainstream. Úskoky, lži, praktiky estébáků, snahy o zastrašování, výhrůžky policií. Zvonění u dveří bez předchozího pozvání, systém dva na jednoho, vyhrožování finančním úřadem, taktika vyvolání strachu subjekta a následně nabídka pomoci, vytahování informací o rodině, kamera schovaná za rohem. Metoda novinářských “výslechů” má stejná pravidla, jako používala STB v 80. letech. Vyvolat strach a pocit viny v subjektovi, vyvolat zoufalství, ale potom nabídnout subjektovi záchranu, když začne mluvit a podepíše spolupráci. Je mi opravdu na zvracení, co se to v Česku děje. Je sice pravda, že tady v Německu to není teď snadné, dokonce už i komici z televize končí u soudu kvůli básničce proti prezidentovi Turecka, ale není tady situace, že by novináři pořádali hony na servery kvůli tomu, že si někdo myslí, že je sponzoruje Rusko. Paranoia českých novinářů o ruské stopě v ČR je diagnóza, to je psychotický stav, který by měl řešit spíše lékař, psychiatr, a ne šéfredaktor AE News ve svém článku. Každý čtenář AE News může posoudit, jestli píšeme ruskou propagandu, anebo jen informuje o věcech pravdivě a tak, jak se západní média neodvažují.

Na závěr jen moje oblíbené heslo: “Nezajímejte se o jméno messengera. Zajímejte se o zprávu, kterou vám přinesl!”

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jaromír Merhaut
Návštěvník
Jaromír Merhaut

Vypadá to, že brzy spadne klec:-)

All
Návštěvník
All

HM, hezké počtení

No osobně strach z Ruska nemám. Opravdu se domníváte, že ty toky imigrantů zvládnete demokraticky … jako jim slušně říct, že by mohli jít domu, nebo jinam ?

člověk který nechce bránit bránit svůj domov, si ho nezaslouží.

Velice se mi líbila představa při pádu Říše římské jak římani vysvětlují Hunům a Gótům, že tady už několik století jejich rodiny žiji.

Taktéž velikost armády nebyla dostačující k tomu, aby dokázala zabezpečit hranice říše. Státní správa se ocitla v rozkladu, současně ekonomika impéria byla rozvrácena příliš vysokými daněmi, které zbavovaly obyvatelstvo loajality k římskému státu.

K uvedenému článku … jsou to jen hry v přestávce mezi válkami.

IDe
Návštěvník
IDe

Na pomoc soudruhovi Pelikánovi i soudruhům z Respektu a ČT uložil jsem tuto, v prvním protektorátu již osvědčenou pomůcku:

http://www.imgup.cz/image/TI9

Agnes
Návštěvník
Agnes

Dnes měl Ondřej Kundra v ČRo v pořadu “Dvacet minut radiožurnálu” rozhovor, kde rozkrývá Aeronet a další “proruské weby”. To musíte slyšet . V odhalování ruských “špiónů” prý bude dále pokračovat. Viz pořad :http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/ondrej-kundra-o-propagande-a-anonymnich-webech-nejde-se-schovavat-za-svobodu-slova-policie-muze-byt-aktivnejsi–1609526

okal
Návštěvník
okal

Již poněkolikáté upozorňuji na manipulace i zde, v současnosti, může jen primitiv srovnávat prostředky na sledování v časech STB a současné metody sledování nepohodlných osob BIS.
Při tom situace v nasazování operativních prostředků v současnosti je enormní. Takže doporučuji autorům změnit stále opakované klišé na ” současná doba sledování BIS “

Námořní atašé
Návštěvník
Námořní atašé

Je jasné, kdo za vším stojí. Putin. Nelíbilo se mu prozrazení jeho agentů p. Kundrou, proto osobně zorganizoval provokaci. Záznam této brilantní zpravodajské hry byl poslán na ruskou ambasádu a bude ve vhodné chvíli zveřejněn.

oblivion
Návštěvník
oblivion

Dufam ze toto nemyslis vazne. ak ano tak vacsieho retardovaneho kretena som nevidel…si totalne vygumovana hlava ……

rakos
Návštěvník
rakos

Pisalek Wirnitzer z iBabis aspiruje na Palatovu a Sorosovu cenu.

…Putinuv režim v Rusku…

http://zpravy.idnes.cz/analyza-obnoveni-vyroby-stihacky-f-22-raptor-fzu-/zahranicni.aspx?c=A160422_090220_zahranicni_jw

Berezin
Návštěvník
Berezin

Ptám se bez kontextu k minulosti: chcete v našich zemích slyšet češtinu, slovenštinu, polštinu, ruštinu nebo “arabskou” němčinu a angličtinu?
Myslím, že téhle písni rozumíme všichni.

https://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs

Zazní tam i ruské slovo, foneticky přepisuji – “fašisty”, myšleno Němci.

Jedna myšlenka z minulo – součastnosti platná stále navzdory po bodech:
1. Němci nemohli vystát Židy
2. Němci nemohli vystát Slovany
3. Arabové nemohli vystát Židy
4. Arabové nemohli vystát černochy

a to vše platí bohužel naopak.

5. Židé to všechno pochopili a :
6. Židé sjednitili Němce, Arabi a černochy pod jeden multi- národ.Evropské unie.

A o tom to všechno je.přemýšlejte o tom, kdou jsou “fašisté”

aquagenic
Návštěvník
aquagenic

Proboha proč pro ty nafoukané pisálkovské svazáky používáte oslovení “novinář”? Vždyť to je brutální urážka profese novináře. Novináři v ČR už prakticky žádní nejsou. Většinou jsou to jenom pisálkovští svazáci, jako vystřižení z komunistického tisku 50. let minulého století.

Fff
Návštěvník
Fff

Škoda, že tak nezaklopali mne…Asi by na pár dní bol zo mňa VK a pod ťarchou ,,dôkazov,, by som sa im priznal…a následne aj pár dní spolupracoval…a ptom by som z nich urobil volov na celú republiku na tri zimy

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Ale to by si fakt zasloužili.. 🙂

Fanny
Návštěvník
Fanny

Zahlédla jsem DVTV rozhovor a musím uznat,ze Kundra je těžce,ale těžce paranoidní,je těmi špióny primo posedlý,je mi ho líto asi ma tím pádem hodně těžký život.