Exkluzivně: Stopy vlastnických struktur firmy, která má těžit lithium na Cínovci, končí...

Exkluzivně: Stopy vlastnických struktur firmy, která má těžit lithium na Cínovci, končí u rodinného klanu se zlatými doly v Rusku a u lidí v Trumpově administrativě! BlackRock Group, Evy Hambro, Craig Phillips, Hillary Clinton a celá armáda právníků, která je připravena v arbitráži sedřít Českou republiku z kůže!

Exkluzivně: Stopy vlastnických struktur firmy, která má těžit lithium na Cínovci, končí u rodinného klanu se zlatými doly v Rusku a u lidí v Trumpově administrativě! BlackRock Group, Evy Hambro, Craig Phillips, Hillary Clinton a celá armáda právníků, která je připravena v arbitráži sedřít Českou republiku z kůže!

Kauza a skandál okolo těžby cínoveckého lithia, který bude v pondělí 16. října řešit poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi, má další kritický a zřejmě rozhodující moment. Naší redakci se podařilo zjistit, že za nepřehlednou sítí firem a vztahů, které se snaží zakrýt vlastnickou strukturu australské společnosti European Metals Holdings, je americký miliardář Evy Hambro [1], který je hlavním americkým vůdcem prosazení elektrifikace automobilismu v USA a stojí v čele celosvětové těžební společnosti The BlackRock World Mining Trust, kterou vytvořil, řídí ji a částkou 800 milionů britských liber ji podpořil největší investiční trust na světě, americký BlackRock Investments [2].

Podle našich informací se má Cínovecké lithium stát hlavním zdrojem pro výrobu lithiových baterií pro americká auta a v první řadě americký spotřební trh. BR World Mining Trust má v plánu do roku 2022 ovládnout většinu světových nalezišť litihia a skrze místní společnosti, ve kterých získá otevřený i skrytý majetkový podíl, chce ovládnout veškerou produkci lithia a jeho zpracování do roku 2030. Podle těchto exkluzivních informací naší redakce ovládá Evy Hambro a skupina BlackRock a její investiční divize v tomto okamžiku už 30% veškeré světové produkce lithia přímo i nepřímo skrze třetí schránkové firmy kvůli daňovým optimalizacím a Česká republika je dosud největším potenciálním nalezištěm v portfoliu BR World Mining Trust.

Centrála BlackRock Group v New Yorku.

Evy Hambro je jedním ze 3 synů britského židovského bankéře a oligarchy Petera Hambra [3] původem z rodiny dánských židovských bankéřů (tzv. Levitů). O historii této židovské bankéřské rodiny původem z Dánska je více zde. Jde o vůbec jednu z nejstarších bankéřských rodin na světě, kterou založil Calmer Joachim Levy v roce 1747, změnil si později jméno na Hambro. Peter Hambro je dnes známý především provozem své ruské těžební společnosti na zlato Peter Hambro Mining, plc. Ta byla v roce 2009 přejmenována na název “Petropavlovsk” [4][5]. Letos v červnu byl Peter Hambro odvolán z představenstva firmy [6], ale nadále firmu kontroluje. Historie rodiny Hambro vychází z několik staletí staré tradice hanzovního a později bankovního systému v Dánsku a jejich Hambros Bank, která dnes funguje už jen jako součást Société Générale. Rodina se za II. sv. války dokonce podílela na Projektu Manhattan, tedy na pracích a financování výzkumu a následně výroby první atomové bomby.

Těžbu lithia na Cínovci bude kontrolovat rodina zlatokopa

Dnes se rodina Hambro věnuje těžařství drahých kovů, především zlata. Peter Hambro provozuje v Rusku zmíněnou společnost na těžbu zlata, jeho syn Evy (jde o židovské mužské jméno) pracuje v USA pro investiční trust BlackRock v čele World Mining Trust, který se zabývá právě těžbou lithia. Tímto je tedy konečně odhaleno, kdo stojí za podivnou australskou těžební schránkovou společností European Metals Holdings, která nikdy nic netěžila a má za sebou jenom dluhy, ztráty, pětiletou papírovou historii bez jediného kopnutí do země mimo území ČR a obrovskou spleť nepřehledných investorů, schránkových společností a častých změn názvů společností, stejně jako častých změn ředitelů v čelech jednotlivých firem, které drží podíly v EMH. Psali jsme o tom zde.

Evy Hambro, CEO BlackRock World Mining Trust.

Pokud se pokusíme rozklíčovat celou cestu, uvidíme následující souvislosti. Jedním z hlavních akcionářů EMH je společnost Cadence Minerals. Ta vlastní firmu Bacanora Minerals. Jedním z investorů v Bacanora Minerals je firma MNG Investments, na kterou Zdeněk Bakala převedl prázdnou a zdechlou rybu, vytunelované OKD. Investiční trust BlacRock z USA však drží v Bacanora Minerals svůj podíl [7]. Už ve středu na to upozornil Andrej Babiš zde. Ale to není všechno, redakce AE News šla mnohem dál.

Původní matka OKD, společnost New World Resources (NWR), má také napojení na Black Rock Group, protože vlastní 12.3% zajištěných dluhů NWR, které budou splatné v roce 2018. A dalších více jak 17% nezajištěných dluhů je splatných v roce 2021 [8]. Je tohle vůbec normální, co je to česká vláda za diletanty? Jak může chtít svěřit těžbu lithia někomu, kdo je majetkově a vlastnicky napojený na zkrachovalé OKD a NWR po éře podnikání Zdeňka Bakaly a navíc drží pohledávky vůči ČR? Je tohle znak amatérismu, anebo je to řízený úmysl poškodit české občany a spáchat zločin rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví? Ten zákon již neexistuje, byl zrušen po roce 1989. A to je chyba. Protože rozkrádání z kapsy občanů se po roce 1989 rozmohlo opravdu nevídaným způsobem.

BlackRock má v portfoliu i Hillary Clinton a její investice do těžby nerostů

Volební kampaň Hillary Clinton počítala v případě vítězství ve volbách se zahrnutím šéfa BlackRock Group, Laurence D. Finka, do úzkého výběru na post ministra financí USA [9]. Samotná rodina Hillary Clinton má investiční vstup ve skupině a právě Hillary Clinton v kampani, spolu s Barackem Obamou, lobovala za přechod USA k alternativním pohonům a k přechodu do éry elektromobilismu. Je naprosto logické, že Evy Hambro a skupina BlackRock vidí ve zkorumpované České republice obrovskou příležitost, jak se dostat k neuvěřitelnému bohatství, které si “hloupí Češi, ta podřadná rasa a chátra”, jak říkal v době Mnichova Hermann Göring s opovržením o českém národu, nechají klidně ukrást pod nosem. Oni jsou zvyklí nechávat se okrádat. Pánové přijdou, pánové si vezmou, Čechům se hodí kost. Čechům se hodí 10% z vytěžené a nezpracované rudy, která nestojí nic. A Čechům se řekne, jak skvělý je to obchod, protože tomu nerozumí.

Peter Hambro, zkušený těžař zlata v Rusku.

Abyste si nemysleli, že Zdeněk Bakala je hlupák, je potřeba, aby někdo profackoval ministry v české vládě třeba následujícím faktem. Zdeněk Bakala prodal přesně před rokem britskou společnost Ferrexpo za 2.1 miliardy korun [10]. Bakala akcie Ferrexpa prodal přes společnost Wigmore Street, kterou sám vlastní společně s firmou BXR Group. Bakala, jehož majetek časopis Forbes odhaduje na 20 miliard korun, rovněž patří k zakladatelům BXR. A co se stalo potom? Vzápětí v lednu 2017 skupina BlackRock nakoupila Bakalou prodané akcie britské Ferrexpo plc. obratem ruky, konkrétně assety na Ukrajině. Wigmore Street si ponechává ve Ferrexpu zhruba 13% podíl po dokončení transakce [11].

Takže, zatímco ve zkorumpovaném Česku se vedou úvahy nad tím, kdo bude sanovat dluhy po Bakalovi a jeho zkrachovalé OKD, tak mezitím pan Bakala vesele kšeftuje miliardové ziskové obchody s divizemi investiční skupiny BlackRock v Londýně. A zatímco zkrachovalé OKD asi zřejmě zatáhne jako obvykle český stát, resp. daňový poplatník, tak mezitím Zdeněk Bakala přes spletenec firem od Austrálie až po New York se pokouší kromě uhlí odklonit z českých rukou i lithium a posunout ho do náruče těžařské rodiny Hambro a americké mamutí investiční skupiny BlackRock (zadarmo to jistě nebude), která je největší stínovou bankou na světě a kontroluje americký kongres, Demokratickou stranu a veškeré klíčové bull-risk investice na Wall Street.

Pokud těžba lithia pro “Australany” nedopadne, v arbitráži právníci BlackRocku oškubou ČR o biliony korun. O tom není sebemenších pochyb!

Australská firma European Metals Holding spěchala, aby měla v ruce nějaký hmatatelný papír. Podepsané memorandum, které obsahuje odkaz na smlouvu o ochraně investic podepsané mezi Austrálií a ČR z roku 1993, zakládá České republice nezvratitelný závazek chránit veškeré investice, závazky a náklady, které australská firma měla, má, anebo bude mít v souvislosti s realizací těžby lithia na Cínovci. Pokud k těžbě nedojde, dojde ke zmaření investice v celém rozsahu a vzhledem k tomu, že dceřinná společnosti Geomet už vynaložila do průzkumu těžby přes čtvrt miliardy korun, potom se dá očekávat mohutná arbitráž ze strany skutečných vlastníků a investorů australské firmy, lze očekávat krvavé žaloby od skupiny BlackRock, která má palce a prsty až na úrovni amerického kongresu, ministerstva financí USA a v okolí FEDu.

Laurence Fink, CEO BlackRock.

O tom, jakou mocí disponuje BlackRock Group, o tom svědčí i fakt, že Donald Trump musel skousnout, že ministr financí Steven Mnuchin (Goldman Sachs) si přivedl s sebou Craiga Phillipse, jednoho z největších fanoušků a mecenášů Hillary Clinton, který pracoval v pozici investičního ředitele v BlackRock Group [12]. Donald Trump se nevzmohl na odpor. A právě takto mocná skupina bankéřů stojí v pozadí australské těžební společnosti na Cínovci, právě oni obchodují se Zdeňkem Bakalou, ať už jsou to investiční nákupy od Bakaly, nebo rizikový zajištěný či nezajištěný kapitál, o kterém vědí, že nakonec to zacvaká daňový poplatník, protože dámy a pánové, páni poslanci, kteří tento článek budete číst, protože Česko snese fšecko! A vy, voliči v ČR, musíte změnit myšlení a vypráskat při volbách ze sněmovny tu chátru, která dopustila všechny ty tunely, všechny ty Bakaly, všechny ty OKD, všechny ty Mostecké Uhelné, všechny odkláněče, kteří vám za bílého dne rozkrádají před vašima očima zemi už celých 28 let!

Nejen o skandálním odhalení o tom, komu nakonec lithium na Cínovci patří, budeme hovořit dnes na Svobodném rádiu od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu. A nezapomeňte sdílet tento článek na sociálních sítích, hlavně svým politikům a kandiátům, aby věděli, jaká hra se hraje s českými občany a jejich bohatstvím.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
serak
Návštěvník
serak

Líthium už naši ekonomiku nezachrání. Ale alespoň o trošku oddálí bankrot a konec všeho dobrého co tady v ČR po těch ,,havloidních zrůdách ještě zůstalo”. Zbytečné se bavit dál a rozčilovat se. Vždyť je všechno už dávno rozkradeno a zničeno. Teď každý SÁM za sebe 😀

lezec
Návštěvník
lezec

Vážení,
vaší diskuzí jsem byl nesmírnĕ pobaven, od tĕžby lithia v ČR jste přešli od osobních urážek (brutopýr) navzájem až po protižidovské výroky, s tématem původního článku nesouvisejícím.
Z obsahu příspĕvků lze vyčíst, že mnozí z vás žijí v cizinĕ. Já, ateista žiji už přez 35 let ve Švýcarsku.
Jejich přímá demokracie by mohla být pro vás vzorem. Zde vůle lidu překoná parlament (Bundesrat), rozhodnou volby, bez podvodů a machinací stran. Tak to má dle mého názoru být.
Ať o své budoucnosti rozhoduje vĕtšina lidí zemĕ a ne zkorumpovaní politici pod diktátem EU!
Jak by bylo možné tohoto docílit v ČR mi známo není. Snad jít volit a odvolit tu kriminální sebranku, která si z vás dĕlá jen legraci (Kalousek), na výbĕr však kandidáty nemáte, což je smutné..
Z Havla, kterému vĕtšina národa tleskala a vĕřila není třeba dĕlat zrůdu, byl jen nastrčen, V. Klaus
vám zavedl dnešní realitu a jeho nástupci. Popřemýšlejte o tom a pak se o tématech, které jsou
aktuální s doložením zdrojů vyjadřujte. Jinak je to o ničem…
Dĕkuji.

blondyna
Návštěvník
blondyna

tahle naleziste lithia musi byt primarne a neoddiskutovatelne v rukach ceskeho statu . V ceske zemi. Ve statni firme, vlastnikem musi zustat cesky lid a penize z pripadneho prodeje lithia musi plynout do rozpoctu Ceske republiky. Bez diskuze.

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Veškeré přístupové cesty k nalezišti skoupit. Zakázat jakoukoliv výstavbu nových a všude k cestám postavit značky zákaz vjezdu na 3,5t.

mantid
Návštěvník
mantid

OT:

Já se opravdu omlouvám za OT jako prase, ale nedá mi to. Nevíte někdo, z redakce či diskutujících, kdo je Petr Chobot a jaká je informační validita jeho přednášek? Kdekoliv na netu si o tomhle chlápkovi přečtu jen špatné recenze, ale když si teď namátkově pouštím tento pořad: https://www.youtube.com/watch?v=Mpc8ofksz7M tak mě tedy zaráží, že otevřeně hovoří o věcech, které znám převážně z AE News – příčiny islámské invaze v Evropě, mocenské struktury světa apod. Tím nechci nikoho s nikým spojovat, jen by mě zajímalo, zda je tak nebezpečný psychopat, jak o něm píší, nebo jen říká pravdu a proto je vůči němu vedena mediální masáž. Předem moc děkuji.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Chobota si poslechni a udělej si názor sám.

mantid
Návštěvník
mantid

Jo, doposlechl jsem celé 2,5 hodiny a udivila mě právě shoda těch informací. Islámská invaze, GP, zánik bílé rasy atd. Asi by bylo lepší neptat se na názory druhých, ale myslel jsem, že zde je diskuze. Když ale vidím to rozpačité ticho a mínusy místo diskuzních názorů, tak musím uznat, že alternativní a svobodomyslná diskuze se tu opravdu stáčí spíše do diskuzní samohoňky. Ale co, k čertu s tím.

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

Petr Chobot je především – nevím jako to říct nejlépe – Ezoterik ? Zkrátka se zajímá o duchovní stránku lidské existence. Bez příklonu k náboženství – zkrátka jede spiritualitu, filozofii a nějaký šamanismus. Je na vás, jestli o tento pohled stojíte či ne. Když se třeba podíváte na to o čem mluvil a mluví, tak je jasné, že na úrovni lidského vědomí je celkem vpředu – v době kdy ostatní nechápavě zírali, tak on už mluvil o ohrožení svobody a likvidace bílé rasy a tradičních evropských hodnot. Sice tedy z dost nezvyklého úhlu pohledu (pro většinu), přesto se ale jeho informace dost shodují s tím co se děje. Dál si musíte už udělat názor sám. V názoru na P. Chobota je celkem vidět, jak je kdo ovlivněn vlastními postoji k náboženství, spiritualitě a vůbec nemateriální stránce existence jako takové.

dušan
Návštěvník
dušan

Ak je to pravda ….

Mimochodom pán Levi patrí medzi zaujímavé rodiny sveta. A to nehovorím že patrí medzi “židov”.

Black rock patrí medzi ekonomické vysávače zdrojov z celého sveta do SŠA.

Tieto informácie samozrejme púšťajú tajné služby.

tana
Návštěvník
tana

Je zajímavé, že kdykoli člověk pustí ČT, je zahlcen zprávami o miliardách připravených na investiční pobídky, furt slyšíme o čerpání a nečerpání dotací atd…
Ale že by ty nečerpané, propadlé atd. prostředky ministerstvo průmyslu smysluplně utratilo na průzkum a těžbu lithia? V zemi plně závislé na automobilovém průmyslu?
Když je to zpracování tak zdraví škodlivé, tak ať v rámci EU najdou nějaký region, kde by to šlo. Poláci nejsou cimprlich, svoje smrady k nám posílají bezostyšně.
A těm klokanům můžou klidně v té firmě nechat nějakých 10%, o zbytek by se měl podělit stát s automobilkami.
Jestli EU chce udělat něco smysluplného, musí zakázat členským zemím EU vkládat do smluv i pouhou zmínku o arbitrážích. Všechny členské státy EU jsou právními státy, takže poškozené firmy se musí obracet na soudy a řídit se jejich rozhodnutími.
Arbitráže podkopávají samotný systém práva a jsou proti základním lidským právům – právu na spravedlivý proces. My, občané, svěřujeme své peníze vybrané formou daně státu, aby jich využil ve prospěch nás, svých občanů. Platbou za arbitráže stát zpronevěřuje peníze každého z nás.
Ochrana investic je jedna věc, ale každý musí nést zodpovědnost za svoje investice sám. A být připraven na prohru.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Tano, “..EU musi zakazat vkladani arbitrazi do smluv…” 😉
Prave arbitraze jsou ucelem techto jejich smluv, kdy se obchazi jak mistni prislusnost, tak i narodni soudy…
“..vsechny clenske staty jsou pravnimi staty …” – v cem spociva “pravnost” Statu, kdyz ten Stat NEMUZE samostatne o nicem podstatnem (cizi imigranti na vlastni uzemi), a casto i nepodstatnem (tvaruzky) ROZHODOVAT, ale pouze SCHVALOVAT a IMPLEMENTOVAT (= zaradit do povinnosti svych obcanu – bez moznosti protestu).
Prectete si v nasi Ustave dukladne cl.10, a mozna s prekvapenim mnohe pochopite, jako ja….
Nase Moc Vykonna je podrizena imaginarni Komisi EU a Americkemu utocnemu Paktu NATO,
Moc Soudni pres tucne mesicni apanaze Soudcu a nasazeneho Ministra take,
a nase Prokuratura (Statni Zastupitelstvi) , jako “pojistka demokracie”, je prave likvidovana vytvorenim funkce ” Evropskeho Prokuratora” ( nekdo sem vkladal info+link, ja uz jsem reagovala s pouzitim vulgarismu – neslo to jinak :-()

Takze KDE je ten NAS pravni Stat?
Nechavame si nekym UKRAST REPUBLIKU, vcetne vsech NASICH prav!

tana
Návštěvník
tana

Zvědavá matko, před nějakou dobou jsem na německé TV viděla reportáž o arbitráži, vedené proti Německu.
Firma stavěla něco v ústí Labe a ekologové ji donutili provést jistá opatření, prodražující stavbu.
V arbitráži byli Němci odsouzeni k úhradě vícenákladů a zdržení stavby jednorázově + průběžným platbám po x let za “zmařenou investici” mnohonásobně převyšující náklady.
Smlouva byla dána ke zkoumání právníkům z VŠ a odborníkům na mezinárodní právo.
Ze všech expertiz vyplynulo, že je smlouva postavena tak, že arbitráž není možno nikdy vyhrát.
Na Americké straně se sešikovala skupina “investorů do arbitráží proti EU”, představovaná nejagresivnějšími důchodovými fondy.
V Německém případě se záležitost řešila přes firmu v Kanadě, v případě lithia jde o Austrálii, protože s nimi mají USA smlouvy o arbitrážích a oni mají zase s námi o “ochraně investic”.
Němci pojali podezření, že “investice” byla už zahájena s vidinou možné arbitráže.
Takže Německo v rámci EU chce zakázat na území EU jakékoli smlouvy obsahující doložku o arbitážích. Proti jsou poslanci, “mající v arbitrážích své zájmy”.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Blac Rock založený 1988 řediteluje žid Larry Fink. Ovládá i ČNB, které “spravuje” dluhopisové portfólio. Dluhopisy byly nakoupeny za prodané české zlato i za 1,5 bilionu vytištěných jalových korun.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

Není čas na hrdinství s rozpatláváním volebních programů a hnoje okolo .
Tuna keců keců kde koho o kde čem .
Tady jde o jistotu že vyházíme zmetky .
Hrr na ně …těžko když se nahrnuly pidistrany jako i v minulosti .
Tak se letos se sebezapřením dostavte k volbám ,třeba to vyjde,
a poťouchle to naházejme nenáviděným komoušům .
Buďme Češi smějící se bestie .

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Pavlinko, souhlas.

Valaška
Návštěvník
Valaška

Nejde mi to moc dobře přes hubu, ale musím to říct, spíš tedy napsat-naše vláda je sebranka úplatných hajzlů.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

židů

Jaris
Návštěvník
Jaris

Ja bych spise rekla, ze sabesgoju uplacenymi zidy.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Šábesgojů je tam asi o něco málo početně víc než pejzatech, v tomto ti Jaris dávám za pravdu.