Exkluzivně: ČT zmanipulovala průzkum! Vyhrožování českým občanům zabralo, většina odpůrců amerického konvoje...

Exkluzivně: ČT zmanipulovala průzkum! Vyhrožování českým občanům zabralo, většina odpůrců amerického konvoje se zalekla perzekucí a trestního stíhání. Na ulici tak vyšli jen ti nejstatečnější! AE News už i ve vysílání BBC

Exkluzivně: ČT zmanipulovala průzkum! Vyhrožování českým občanům zabralo, většina odpůrců amerického konvoje se zalekla perzekucí a trestního stíhání. Na ulici tak vyšli jen ti nejstatečnější! AE News už i ve vysílání BBC

Redakce AE News před několika okamžiky získala interní materiál k průzkumu České televize, který uvedla česká média před několika dny. Průzkum podle ČT uváděl, že 82% obyvatel nemá výhrady k průjezdu amerického konvoje. Od našeho informačního zdroje z renomované průzkumové agentury, který nám už před časem poskytl exkluzivní rozhovor [1], jsme dnes získali další znepokojivé, ale pro nás už nijak překvapivé informace. Průzkum totiž probíhal s jinak položenou otázkou, než jak prezentuje Česká televize.

Otázka položená na respondenty totiž původně ve skutečnosti zněla: “Měla by Česká republika plnit své smluvní závazky vůči NATO s ohledem na podporu a logistiku vojenské techniky?”

Na Novinky.cz a na ostatních serverech je ale uvedené něco naprosto jiného: “Nedávný průzkum ČT ale ukázal, že 82 procent oslovených obyvatel ČR nemělo výhrady k průjezdu amerického konvoje…“, píší Novinky [2].

Toto je naprosto skandální překrucování průzkumů. My velice děkujeme panu Petrovi za zaslání materiálů z agentury a zvažujeme další kroky, jakým způsobem bychom je mohli použit k tomu, aby zodpovědné vedení ČT vyvodilo z tohoto překrucování zadaných průzkumů odpovědnost. ČT si podle všeho zadala průzkum u 4 českých agentur, ale použila výsledek jen z 1 průzkumu a ten prezentovala jinak, než jak zněla otázka na respondenty. Zároveň hledáme cestu, jak zajistit, abychom postoupením materiálů neohrozili našeho informátora. Toto je totiž další naprosto bezprecedentní skandál a manipulace s veřejným míněním v ČR, o kterém se veřejnost musí dozvědět!

Původní průzkumová otázka položená respondentům je totiž podle pana Petra absolutně neutrální, není v ní zmínka o Dragounské jízdě, ani o americké armádě. Kdo provedl dezinterpretaci této otázky? Byl to někdo v ČT? Nebo v médiích, která informaci z Kavčích Hor převzala?

Občané nesouhlasící s průjezdem amerického konvoje se báli vyjít na ulici! Podle pana Petra to vyplývá z jiných paralelních průzkumů agentury, pro kterou pracuje. Z výsledků vyplývá, že největší vliv na rozhodnutí odpůrců nejít do ulic byla reportáž na TV Nova odvysílaná 17. března, o které jsme dokonce psali [3], kde se uvádělo, že demonstrantům hrozí vysoké tresty za protesty proti průjezdu konvoje. Na druhém místě byla podobná reportáž na ČT a na místě třetím vystoupení pana ministra Stropnického na tiskové konferenci k příjezdu vojsk.

Podle pana Petra bylo na stole agentury 5 různě formulovaných otázek, jsou to tyto:

  1. Souhlasíte s průjezdem kolony americké armády přes území České republiky?
  2. Souhlasíte s přesunem vracející se americké armády ze cvičení v Pobaltí, jehož trasa povede přes území ČR?
  3. Souhlasíte s přesunem vojsk členských států NATO přes území ČR?
  4. Měla by Česká republika plnit své smluvní závazky vůči NATO s ohledem na podporu a logistiku vojenské techniky?
  5. Měla by americká armáda přesouvat své zbraně po českých silnicích?

Průzkum se nakonec realizoval s otázkou č. 4, která je podle pana Petra z celého portfolia otázek zcela a jednoznačně nejvíce neutrální a předurčuje odpověď respondenta. Pokud by na otázku respondent odpověděl NE, potom by to znamenalo, že souhlasí s nerespektováním závazků k NATO, na které se otázka odkazuje. I přesto to však 18% respondentů udělalo, což je alarmující výsledek, který znamená, že odpor vůči (nejen průjezdu) americké armádě a NATO v ČR musí být opravdu až děsivě obrovský.

Zásadní zprávou dne je AE News na BBC. Vzhledem k tomu, že náš server AE News se už dostal i do televizního vysílání stanice BBC včera, a to včetně jejich webu [4], naše redakce se rozhodla najmout si právníka na mediální právo a veškeré další kroky a nově získané materiály od pana Petra budeme konzultovat s ním, protože v této chvíli už opravdu je třeba, abychom se připravili na obranu, protože falešné spojování našeho serveru s Kremlem nás už opravdu začíná ohrožovat. Naprosto pokřivený mediální obraz o nás přebírají už i západní televizní stanice a toto už opravdu překračuje veškeré myslitelné meze.

Protože české úřady obstavily účet našemu (dnes již bývalému) sponzorovi, jsme nyní plně závislí na finančních příspěvcích a darech od našich čtenářů. Někdo z vlivných si myslel, že když nám sestřelí generálního sponzora, že se položíme. Naopak, je to výzva. Příspěvky na provoz od čtenářů nám pomáhají. A nevadí, že fungujeme s minimálním rozpočtem. To hlavní a důležité, to je podpora čtenářů a všech lidí, kteří sundali klapky z očí a řekli dost mediálnímu šovinismu z mainstreamu.

Náš server není závislý na ruském kapitálu, v tom je naše síla, ale pouze a jedině na podpoře našich sympatizantů, čtenářů a občanů, kterým není budoucnost naší vlasti lhostejná. Naše děti můžou žít v krásné zemi, anebo můžou umírat v uniformách na bojištích v cizině, pod vlajkou z hvězd a pruhů. Média, agentury, průzkumy, televize, rádio, noviny, servery mainstreamu… tam všude připravují naší zemi na válku a konfrontaci. A neštítí se ničeho, ani manipulování průzkumů, ani korumpování českých neziskovek [5], ani vysílání propagandy v médiích.

Naštěstí jsou tu vlastenci, whistlebloweři, kterým děkujeme za všechnu tu obětavost a riziko, které podstupují, když nám poskytují informace ze svého okolí. Je to čest, že máme důvěru vlastenců, že máme spoustu tichých přátel, v Česku i na Slovensku, že národní uvědomělost Čechů a Slováků žije. Režim vám může vzít peníze, obstavit účty, pošpinit vás, ale nemůže porazit myšlenku. Myšlenku svobody, skutečné a pravé pluralitní demokracie, svobody slova a zejména národní suverenity bez ohnutých zad a bez lokajů.

Redakce AE News tímto děkuje všem, kteří našli odvahu a i přes mohutné vyhrožování z médií se odhodlali protestovat proti válce, proti demonstraci síly a proti průjezdu útočných amerických vojsk. Hrdinství má mnoho podob a tento protest byl jedním z nich.

Update 4. 4. 2015 – A je to venku…

Jen pár hodin po tomto našem článku přispěchal pro změnu Český rozhlas s novým průzkumem, a to je překvapení. Z původního průzkumu pro ČT, který údajně měl dokazovat, že s průjezdem amerického konvoje souhlasí 82% občanů, se najednou v novém průzkumu pro Český rozhlas, a to jen pár dnů poté, stalo pouhých 38% podporovatelů průjezdu a naproti tomu celých 25% odpůrců [6].

Jak sami vidíte, náš článek odpálil lavinu a pravda holt musela z mainstreamu vyjít na povrch. Je to zkrátka potvrzení materiálů od pana Petra, kde ta čísla tomu důvěrně odpovídají, že s průzkumem pro ČT někdo opravdu manipuloval na objednávku. My v redakci máme k dispozici průzkumy za několik let zpětně a víme moc dobře, jak slabá je podpora občanů ČR vůči cizím vojskům, bez ohledu na to, jakou vlajkou mávají, a proto, když jsme viděli ten průzkum z ČT, bylo i nám jasné, že tam něco není v pořádku. Mimochodem, podpora průjezdu 82% nebyla dokonce ani v Polsku, a tam mají Američany doslova za polobohy. Alespoň ale čtenáři vidí, jak nebezpečný je vliv propagandy České televize. Jak snadno lze z této instituce, kterou si všichni platíme hned 2x (jednou ze státního rozpočtu a podruhé z koncesionářských poplatků), manipulovat veřejným míněním.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jueda
Návštěvník
jueda

Není pochyb o tom že naše média mají k nezávislosti a objektivitě hodně daleko. Politická garnitura si zaměňuje svoje přání za přání národa. Lidi nebuďme blby,už dnes se tu nedá pořádně a slušně žít. Amíci nás zatáhnout do války a ten pravičácký xindl bude dávno v bezpečí. Rusko bylo protipól rozpínavosti Ameriky která si myslí že celý svět bude tancovat jak oni budou pískat. Copak si nemůžeme vládnout sami kde máme svou hrdost???

Jirka
Návštěvník
Jirka

No, pocházím z menší vesnice a musím uznat, že v místní restauraci je po 22 hodině skutečně minimálně 50% odpůrců konvoje a NATO obecně. Ovšem v jiné době a na jiných místech je to maximálně 10% a to pravděpodobně nadhodnocuji, protože reálně znám pouze 2 osoby s alespoň dokončeným základním vzděláním, které by byly proti. Nicméně i tak – názor duševně méně schopných jedinců má právo na svou prezentaci, každý rozumně uvažující člověk si to musí přebrat sám.

hledač šepotu
Návštěvník
hledač šepotu

Mě ČT a jejich lži nevadí. Lžou sami sobě.

Jaromír Exner
Návštěvník
Jaromír Exner

Tak masáž je vidět tady. Nikde nikoho nikdo neperzekuoval, jestli si někdo stáhl kalhoty a vystrkoval prdel na amíky, tak v souladu se zákonem ho sebrali policajti, protože se dopustil minimálně přestupku, možná i tr. činu výtržnictví. Ale proč používat mozek, že? Protože když tady jednáte v mezích zíkona, nikdo na vás nemůže, ale to je pro zdejší štváče asi vysoká politická. A pro úplnost, mávat sem nebyl, ani teď, ani v 89tém. A jestli si neumíte spočítat, že jakákoliv média jsou zaměřena určitým směrem, a že vás tlačí tam, kam někdo potřebují, tak jste klasičtí ovčani, a jedno, jestli levicoví, pravicoví, střední, ale dotlačení tzv. mainstreamem tam, kam je třeba. Jak levice, tak pravice potřebuje svou superzákladnu. Jo, i u nás jsou lidé, kteří na všechny směry dlabou, ale bohužel, nesnášejí nás jak pravičáci, tak levičáci. Ale je to jak v manželství. Nikdy není vina (chyba) jen na jedné straně, bohužel, naše politbyra si myslí, že sežrali všechna Šalamounova hovna a ovčan půjde tam, kam chtějí oni. Běda tomu, co nejde ani jedním směrem, nemá z čeho vybírat při volbách. Ale psát, že se lidé báli protestovat proti “Jízdě Dragounů”, to je ubohé a trapné.

Tom
Návštěvník
Tom

Tohle by asi nemělo zapadnout. Svědectví lidí, protestujících proti americkému konvoji, kteří byli zmláceni fanatickou mládeží. Policie pouze přihlížela a zbitým, většinou starším a starým lidem (i ženám) doporučila příště na podobné akce nechodit. Jednotky SA jsou v České republice znovu aktivní. Už mlátí staré lidi. http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/pravda-o-udalostech-okolo-americkeho-konvoje.html

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Redakce AE News, proč je na tento měsíc potřeba o tolik vyšší částka než na měsíc předchozí? Bude tento rostoucí trend pokračovat? Děkuji.

dfdfg
Návštěvník
dfdfg

Už aby tyhle kreténský kremrolefilní stránky blokli…

e
Návštěvník
e

tak ty seš dobře vymytej americkej anální alpinista

Michal
Návštěvník
Michal

:DDD a čo by si rád, také stádo do akého patríš?

Spravedlivy
Návštěvník
Spravedlivy

ááá – ty jsi určitě ten DEMOKRAT
pro vás je JINÝ NÁZOR NEPŘIJATELNÝ A HNED BY JSTE BLOKOVALI – ó jak JSTE UBOZÍ A TRAPNÍ !
STYĎTE SE BUDIŽKNIČEMOVÉ A VLASTIZRÁDCI !!

M.H.
Návštěvník
M.H.

Děkuji vám za články a zdravím redakci. Myslím, že v každém regionu je trochu jiná situace. Sbírám podpisy pro petici proti základnám NATO u nás a dalším dragounským jízdám. Jen z toho pomyšlení je mi zle, zažila jsem zde vojska v r. 1968. Někdo je pro, ale většina lidí proti. Z mých setkání je to do 15 % lidí vítajících zde Američana. (Východočeský kraj.) Doma mám muže, který je pro. Máme se rádi, a politika musí u nás být tabu. Dlužno říci, že on nezná nic jiného, než Čt 1 a Čt 24 . Tam je vidět katastrofický účinek médií na toho, kdo se spokojí s jednoduše předloženými “fakty”. Strašné, co takhle konzumovaná média dovedou udělat s jinak celkem bystrým a schopným mužem. Na naší společnosti se nejvíce provinila naše média. Bohužel, kde jsou peníze, je i moc.

meg
Návštěvník
meg

No, Váš muž bude určitě to všechno ostatní co píšete, ale bystrý zcela určitě moc nebude…..

kocman
Návštěvník
kocman

Proc nezobrazite muj nazor? Asi se nehodi agentum kremlu,ze?

okal
Návštěvník
okal

Těch 82 % souhlasících občanů je do nebe volající blbost. Ale skutečně může to být 82 % procent, ale když spočítají dohromady názory “modrých soudruhů” a “hnědých soudruhů” a jiných kolaborantů.