Evropské hodnoty zaútočily na prezidenta Zemana, že prý tlumočí ruskou propagandu. Ruština...

Evropské hodnoty zaútočily na prezidenta Zemana, že prý tlumočí ruskou propagandu. Ruština přitom na Ukrajině opravdu není “rozeznávána” úřady!

Evropské hodnoty zaútočily na prezidenta Zemana, že prý tlumočí ruskou propagandu. Ruština přitom na Ukrajině opravdu není “rozeznávána” úřady!

Evropské hodnoty opět zaútočily na prezidenta republiky Miloše Zemana. Zástupce think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda uveřejnil na portálu Respekt, který provozuje vydavatelství Economia bývalého uhlobarona Zdeňka Bakaly, další pamflet o tom, že prezident Zeman je trojský kůň Ruska v ČR [1]. Tentokrát se do prezidenta navezl tím, že ho obvinil ze šíření lží o Ukrajině, konkrétně o zákazu ruského jazyka na Ukrajině. Informaci převzala redakce iDnes.cz a opět nezapomněla zmínit údajné “proruské weby” a náš Aeronet [2]. Tuto informaci o zákazu ruštiny na Ukrajině v roce 2014 uveřejnila ruská média s bulvárními titulky, ale ve skutečnosti celá ta zpráva je úplně jiná a Jakub Janda tuto informaci v Respektu samozřejmě neuvedl. Je proto opět úlohou alternativy, konkrétně našeho Aeronetu, abychom uvedli celou věc na pravou míru a pana prezidenta se zastali, protože tlumočil pouze to, k čemu na Ukrajině v roce 2014 opravdu došlo, ale explicitně nelze hovořit o zákazu ruštiny, ale pouze o jejím vytěsnění a nepodporování ze strany ukrajinských orgánů. Nejprve trochu historie.

maxresdefault.jpg
Jakub Janda na Respektu vyložil, jak je Miloš Zeman trojským koněm Kremlu.

Dne 23. února 2014 byl v ukrajinském parlamentu prosazen populistický zákon navržený Vjačeslavem Kyrylenkem, aby ukrajinština byla uznána jako jediný státní jazyk a tento zákon byl opravdu schválen a na Ukrajině je ve faktické platnosti. Přestože stále čeká na podpis prezidenta, zákon je uplatňován na všech úrovních státní správy “de facto”, přestože Porošenko otálí s jeho podpisem, ale zákon nevetoval a zákon je připraven k podpisu.

Na Ukrajině mluvit rusky na úřadech se rovná pokusu o sebevraždu

Ukrajinská ústava však garantuje menšinám použití jejich jazyků, ale pouze v oblastech jejich bydliště, kde je populace daného etnika větší, než 10% a místní úřady musí podle ústavy v takovém případě komunikovat s místními etniky v jejich jazyce. Kyrylenkův zákon má ale pro menšiny (nejen pro Rusy) na Ukrajině dalekosáhlé důsledky. Status “státního jazyka” schválením tohoto zákona má tak od té doby pouze ukrajinština. Ruština a další jazyky jsou podle ústavy “regionální jazyky” a jsou tedy podporované ze strany státu pouze v regionech, které splňují 10% klauzuli. Ukrajina zahájila likvidaci ruštiny tvrdě. Přestala vyplácet rusky mluvící zaměstnance státních úřadů v regionech v odvetě po anexi Krymu, takže když někdo přijde dnes na úřad v malém městě, je odkázán do Kyjeva na ruskojazyčné oddělení příslušného ministerstva. Zvláštní, že pan Janda o tom ve svém článku v Respektu nepíše.

MBB5754f4_profimedia_0195668637.jpg
Vladimir Putin a Miloš Zeman jsou trnem v oku českému neziskovému sektoru, americkým fondům, US ambasádě, České televizi a kruhům okolo oligarchy Zdeňka Bakaly.

Po státním převratu na Ukrajině došlo k masovému exodu rusky mluvících obyvatel Ukrajiny ze země. Do Ruska uteklo podle pozorovatelů 900,000 občanů Ukrajiny [3], jiné zdroje uvádí čísla ještě mnohem vyšší. Nejde přitom jen o uprchlíky z Doněcka, kde od jara 2014 až do zimy 2015 prováděla ukrajinská armáda genocidu vlastního obyvatelstva jenom kvůli tomu, že mluvilo rusky (za tyto zločiny by se měla Ukrajina obyvatelům Donbasu omluvit, to oznámila Naďa Savčenková k obrovskému překvapení západních šíbrů na Ukrajině a neziskovek z USA, více zde). Je to národní tragédie, rozkol ve společnosti. Savčenková, národní ukrajinská hrdinka, tak začíná používat kremelskou a proruskou naraci, co na to říká Jakub Janda? Je snad Savčenková také agentem Kremlu? Ale právě masovým exodem rusky mluvících občanů z Ukrajiny došlo k tomu, že dnes v mnoha regionech, městech a oblastech na Ukrajině pod kontrolou Kyjeva není 10-procentní ústavní klauzule splněna a místní úřady státu tak již ruštinu ani nepodporují.

Etnické čistky na Donbasu nepotřebovaly zákon o zákazu ruštiny

Není to tedy o zákazu ruštiny, ale je to o jejím vytěsnění z Ukrajiny, kdy genocidou proti ruskému etniku na Ukrajině v letech 2014 až 2015 došlo k masivnímu exodu rusky mluvícího obyvatelstvo, což se dalo přirovnat k “ethnic cleansing” operaci (v podobné pozici, jako když Madlenka Albright dohlížela na vyvražďování Rusů v Čečensku a Dagestánu v 90. letech), kdy mezi obyvatelstvem s ruským jazykem Kyjev zasel strach a obavy a toto obyvatelstvo začalo z Ukrajiny prchat. Dnešní Ukrajina je tak etnicky redefinovaná v tom smyslu, že etnické obyvatelstvo s ruským jazykem bylo vytlačeno z velkých a středních měst, kde logicky sídlí drtivá většina úřadů, soudů, škol, katastrů a na malých obcích a v malých městech není nic. Takže i obyvatelstvo, které před čistkami neuteklo a dál používá ruštinu, musí přejít na ukrajinštinu, protože při komunikaci s úřady musí jezdit do větších měst a do regionů, kde 10% klauzule zastoupení ruského obyvatelstva již není splněna.

rozhovor_jiri_dienstbier_a_jakub_janda_z_evropskych_hodnot.jpg
Jiří Dienstbier v rozhovoru s Jakubem Jandou.

Ruština tak na Ukrajině byla de facto zakázána, jenom to nebylo provedeno jako zákaz, ale jako demografická změna v regionech na Ukrajině tak, aby ústavní klauzule o regionálních jazycích nebyla splněna. To je celé tajemství toho údajného “zákazu”. Dalším krokem k likvidaci ruštiny na Ukrajině je tentokrát už opravdový zákaz vysílání a promítání ruských filmů [4] vyrobených po 1. lednu 2014. Režim v Kyjevě si od toho slibuje hlavně odtržení místní mládeže od ruské tvorby, protože ruská produkce zahrnovala většinu tvorby pro děti a mládež na Ukrajině. Ukrajinské děti se tak dívají tajně např. na ruský animovaný seriál Маша и Медведь (Máša a medvěd) na internetu na YouTube [5], protože Česká tel… pardon, chci řict ukrajinská státní televize jim už ruské animáky pouštět nebude. Kyjevský režim tak plní zadání amerických elit takovým děsivým způsobem, který vidíme pomalu i v ČR. Více než polovina ukrajinské vlády je složená z cizích státních příslušníků, kteří razí pochopitelně na Ukrajině teze ve prospěch cizích mocností. Stejně tak, jako dnes razí v Česku americké (ale také norské) zájmy Jiří Dienstbier (má americké občanství) ve věci adopcí dětí homosexuály, více zde. S lidmi jako Jakub Janda si tudíž určitě výborně rozumí, protože i pan Janda má z gay-promo a lobby  průmyslu jisté zkušenosti.

Mluvte rusky na úřadě, kde visí portrét Bandery na zdi…

Takže nedostupnost možností použití ruského jazyka na úřadech na Ukrajině působí zpětnou vazbou na úpadek zájmu o podporu a rozvoj menšinových jazyků na Ukrajině a když přijdete jako etnický Rus někde na Ukrajině na úřad ve velkém městě, vyděsí vás obrovský portrét masového vraha Bandery, který nově visí prakticky v každém druhém úřadě na Ukrajině, vyděsí vás nástěnky na chodbě s tématikou Pravého sektoru a v takové atmosféře začít mluvit rusky by se mohlo reálně rovnat pokusu o sebevraždu. Takže vytěsňování ruštiny na Ukrajině je dokonáno a rusky na ukrajinských úřadech prostě mluvit nelze. To je fakt a realita. Bohužel, ruská bulvární média toto interpretovala tak, že došlo k zákazu ruštiny legislativně, což není pravda, ale zákon z února 2014 a následně genocida rusky mluvícího obyvatelstva na Ukrajině v letech 2014 až 2015 způsobila, že ústavní klauzule o regionálních jazycích není splněna a navíc ruština již není de facto státním jazykem na Ukrajině po přijetí zmíněného (leč prezidentem dosud nepodepsaného) zákona, takže se na ruštinu pohlíží jako na regionální jazyk a vztahuje se na ní 10% klauzule.

milos-zeman-a5-page-001.jpg
Podpora občanů prezidentu republiky je neziskovkám trnem v oku.

Trvalé útoky proti prezidentu republiky ze strany neziskového sektoru v ČR, České televize a médií Bakalova vydavatelství Economia jsou v jedné linii s útoky proti české alternativě a serverům, jako je právě Aeronet. Neschopnost věcné argumentace je tak ze stran těchto neziskovek a mediálních outletů ve vlastnictví pražské kavárenské lobby a oligarchů transformována do pouhého kydání špíny, na prezidenta, na alternativu a lidi, kteří se snaží dělat jinou politiku a jiný mediální obsah, než jen indoktrinovaný éthos nadnárodních elit v České republice.

V Česku se zakáže mluvit a psát pod trestem 12-letého kriminálu!

Není daleko doba, kdy právě prezident republiky bude muset převzít veškeré řídící procesy v zemi ve chvíli, kdy loutkové struktury vlády svojí servilitou vůči cizím subjektům přivedou zemi na pokraj demografického, ale i demokratického rozvratu. Snaha kriminalizovat projevy svobody slova na internetu a zavírat občany do vězení až na 12 let [6] za to, že u piva v hospodě řeknou o někom, že si někdo zasloužil odvetu za něco, co předtím provedl špatného, to je prostě důkaz toho,  že demokracie už v České republice leží bradou vzhůru. Když islamisté podřežou v kostele faráře, je to tragédie. Když ale v reakci na to pár lidí vypálí v noci mešitu, kdy tam nikdo není a ráno lidé napíšou na internetu, že dobře jim tak, zasloužili si to muslimáci, tak člověk půjde za tento názor na Facebooku na 12 roků do kriminálu? A kdo vlastně bude určovat, co je terorismus? Policista v čepici? Politik? Poradce premiéra na telefonu? Na emailu? Neziskovka? Schapiro? Juncker?

imagefrd.jpg
Neziskovky v ČR indoktrinují protiruskou propagandou už i malé děti, které ještě neumí číst.

Opět můžete vidět, že svoboda slova umírá a právě alternativa musí poskytovat svobodný diskusní prostor a musí zajistit, že diskusní příspěvky se nedostanou do rukou policie v ČR, protože i pouhá jedna věta vysloveného názoru vás může nově dostat do kriminálu až na 12 let. A právě neziskový sektor a organizace typu Evropské hodnoty provádějí dezinformační kampaně proti alternativě a proti prezidentu republiky, protože jsou bytostně závislé na jejich existenci. Bez prezidenta a bez alternativy by tyto neziskovky ani neměly na co čerpat své dotační tituly od cizích fondů. Svým útočením pouze vykazují činnost. Je to ovšem útočení, které je namířené proti občanům ČR a proti zájmům českého národa. Zatímco na Ukrajině už nelze ruštinu používat při komunikaci s většinou státních orgánů, v Česku brzy nastane jiná situace. Bude se mluvit arabsky, persky, paštunsky a také anglicky, německy a ukrajinsky. Neziskovky, jako ta Jandovo, se o to zajisté postarají.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
joejoe
Návštěvník
joejoe

Je na case prevzit pravoplatny mandat narodem z rukou teto zkorumpovane vlastizradne luzy, odriznout parazity od statnich penezovodu,islam postavit mimo zakon a Schapira vyhostit !!!!!!!!!

skyllaacharybda
Návštěvník
skyllaacharybda

pokud útočí odporný ANÁL ytyk Janda se svojí odpornou černou dírou o nic nejde jen o bláboly nedostudovaného kuřbuřta….

skyllaacharybda
Návštěvník
skyllaacharybda

zarážející je, že tyto flákače podporuje stát!

joejoe
Návštěvník
joejoe

Tito “Onanove” jsou tim nejhorsim, co vzniklo z nenavistnych ideologickych rodin zvracenych neomarxistu. A verte tomu, ze tato luza lemplu bude horsi nez jejich rodice.

xmarek
Návštěvník
xmarek

Každém jsem na této “točně” říkal: “Přečti si nejdříve warování: http://goo.gl/4jzRTt než začneš číst ty plky od blázna Quardy co věří jen vlastním lžím viz: http://goo.gl/iKiiV3 Jak je to možné? Netuším.
“Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem.” JFK
A já jen dělám co umím. 😉

Porošenko Pedro
Návštěvník
Porošenko Pedro

Think Tank Europske hodnoty 🙂 Zástupca think-tanku Európske hodnoty Jakub Janda:

comment image

Hanick
Návštěvník
Hanick

Exhibicionista, pornosmrad a vyžírka Janda. jeho Think tank je financován bohužel i ze státního rozpočtu, ale hlavně ze zdrojů pátých kolon v zemi. Také od mezinárodního zločinného hazardního Sorose. Lidi typu Jandy by měli být uvázáni na náměstí a ukazováni veřejnosti jako škodná.

Nosanj
Návštěvník
Nosanj

Už aby ta současná hradní garnitura zmizela.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pan Prezident ukazuje Jandovi a podobným “hodnotám” velmi jasně, kde je jejich místo:

„Jakub Janda před kamerou vydatně onanoval jako pornoherec a díky tomu je pro mě osobou nedůvěryhodnou. Zastávám názor, že potřebujeme ejakulaci myšlenek a ne spermatu,“ řekla hlava státu.

Telička: „I 26 let po listopadu to u nás smrdí. Reakce ODS a Kalouska mě pouze utvrzuje, že celá reorganizace policie fakt smrdí.“
„Pan Telička dostal od Bakalovy NWR šedesát miliónů. Teď má tu drzost se vyjadřovat k reorganizaci policie. To je opravdu něco neuvěřitelného,“ zareagoval prezident Zeman, „nevěřím žádnému jeho názoru.“

Tomatoma
Návštěvník
Tomatoma

Velmi se mi líbí ta fotka jak proti sobě sedí buzerant a americký šašek… to nemá chybu. Jeden blb vetší než druhý….

mr.nobody
Návštěvník
mr.nobody

gaypornoherec nema vahu slova…neverim mu nic…