Evropská komise na ČR: Přestaňte kontrolovat polské maso, nebo přijdou sankce! Česká...

Evropská komise na ČR: Přestaňte kontrolovat polské maso, nebo přijdou sankce! Česká veterinární inspekce přitom dnes objevila další dodávku kuřecího masa z Polska, které je napadeno salmonelou! Česko je potravinovou popelnicí Evropy už nejen obrazně, ale dokonce už i ve skutečnosti! A když Češi namítají, že polské maso je otrávené, tak Brusel hrozí sankcemi za to, že české úřady nechtějí maso pustit Čechům na talíře!

Evropská komise na ČR: Přestaňte kontrolovat polské maso, nebo přijdou sankce! Česká veterinární inspekce přitom dnes objevila další dodávku kuřecího masa z Polska, které je napadeno salmonelou! Česko je potravinovou popelnicí Evropy už nejen obrazně, ale dokonce už i ve skutečnosti! A když Češi namítají, že polské maso je otrávené, tak Brusel hrozí sankcemi za to, že české úřady nechtějí maso pustit Čechům na talíře!

Dnešní neuvěřitelná reakce Bruselu na důkladné veterinární kontroly polského masa v Česku opět odhaluje, o čem tady píšu a hovořím už delší dobu. Cílem je genocida českého národa, který už nemá dokonce ani právo se bránit dodávkám otráveného a infikovaného masa. Evropská komise dnes totiž vyzvala českou vládu, aby ukončila kontroly polského masa [1], protože se prý jedná o nedovolené ochranářské praktiky v rozporu s evropskými pravidly volného trhu. Přitom česká veterinární inspekce dnes odhalila další dodávku závadného polského masa, tentokrát kuřecího masa napadeného salmonelou [2]. Zásilka byla objevena ve skladu v Lounech a jedná se o necelých 5 tun kuřecího masa z Polska.

Na Slovensku se s tím nepářou…

Česká vláda už na to reagovala tím, že příkaz Evropské komise k ukončení kontrol polského masa nebude respektovat a kontroly budou dále pokračovat. Jenže Brusel už oznámil,  že příští týden se bude v Evropské komisi hlasovat o tzv. bezpečnosti masa v EU, a pokud toto hlasování projde, potom všechno maso v EU bude označené za bezpečné a mimořádné kontroly masa nebudou smět být prováděny bez souhlasu Evropské komise a Evropského úřadu pro bezpečnosti potravin. Jinými slovy, členské státy by tím ztratily právo na vlastní ochranu trhu před nebezpečným masem. Pokud by Brusel neodsouhlasil mimořádné kontroly, potom by nebylo možné je provádět, a to ani v případě, že by veterinární správa prokazatelně zadržela zásilky kontaminovaného masa.

Brusel: Češi nám nechtějí jíst zkažené maso z Polska. Co s tím uděláme?

Tohle už připomíná doslova absurdní scény z Cimrmana, protože všichni vědí, že v Polsku se na hygienické předpisy a přísné veterinární kontroly nikdy nehrálo a hrát nebude, každou chvíli jsou hlášeny problémy s polským hovězím masem, vepřovým masem, kuřecím mase, vejci, posypovou solí atd. To nejsou izolované případy. Celé to přitom má úplně bizarní nádech black noir příběhu, protože všechny země EU na západě si své trhy důkladně chrání a veškeré maso si řetězce na západě kontrolují samy, ale v případě Česka je to úplně jinak. Polské maso chodí do Česka způsobem, že se naveze do nějakého skladu ve Středních Čechách a z něho si toto maso přebírají obchodní řetězce, které sledují cenu. A protože cena rozhoduje, většina z masa v ČR tak pochází z Polska, což je doslova unikát.

Maso zadržené veterinární správou, modrá tekutina slouží k úmyslnému znehodnocení masa, aby se už nedalo prodávat.

 

Např. v Německu tvoří polské maso jen 15% celkového objemu na trhu, jak bylo uvedeno minulý týden v pořadu na ARD, nejvíce masa je z domácí produkce, téměř 40%, dále velké zastoupení má Francie a také Argentina. Česko je někde úplně jinde, pokud jde o hovězí a kuřecí maso, více jak 80% produkce pochází z Polska, u vepřového masa je to méně, zhruba 55% a podobně je to i s vejci. Proč je polské maso v ČR tak silně zastoupeno na trhu? No ano, tušíte správně, je to kvůli nízké kupní síle českého obyvatelstva a nízkým mzdám. Spotřebitel v ČR tak preferuje cenu nad kvalitou do takové míry, že řetězce se tomu musí přizpůsobit. Možná jste si všimli, že v českých řetězcích pomalu mizí kvalitní šunky, salámy z Maďarska se dováží pouze v menších a menších baleních, ve třetinových nebo čtvrtinových baleních, tzv. malé štangle, protože velké dlouhé štangle kvalitního salámu by nikdo nekoupil, protože na to lidé nemají peníze.

Nemáte peníze a chcete ochutnávku něčeho lepšího? Kupte si kakabus!

Nový fenomén se jmenuje “krájený kvalitní balený salám” pod operativní položkovou zkratkou KKBS (slangově mezi manažery v supermarketech přezdívaný “kakabus”). Jsou to nakrájená kolečka kvalitních salámů ve fóliovém balení a vaničce, kde jsou kolečka tak zhruba na 2 chleby a tím to hasne. Lidé totiž nejsou ochotni už kupovat ani ty čtvrtinové štangle, a tak výrobci přišli s nakrájenými kolečky, protože nenakrájená štangle  by měla tloušťku asi 1,8 cm a lidem by se to doma blbě krájelo a hlavně opticky pro zákazníka by nebylo přitažlivé a měl by pocit, že za takové silné kolečko odkrojené ze štangle platí moc peněz

Takže se to strojně nakrájí a úhledně poskládá na plato a zataví do fólie. A pozor, už zdaleka nejde jen o nejkvalitnější salámy, ale i o obyčejné salámy všeho druhu, protože lidé jedou na cenu a kakabus má ještě jednu výhodu, nakrájená kolečka jsou konzervována solným roztokem pro prodloužení trvanlivosti, takže kakabus v neporušeném obalu vydrží i měsíc. S normálním salámem nakrájeným v pultovém prodeji to nikdy nezkoušejte takto dlouho skladovat, otrávíte se.

Vlevo a vpravo salámy v balení KKBS, uprostřed maďarská štangle velikosti 1/3 (třetina standardní velké štangle).

Toto je pouze příklad toho, jak se řetězce přizpůsobují nízké kupní síle obyvatelstva. Lidé mají omezený objem prostředků a o zákazníka se vede válka v záplavě nekonečných akcí a slev, jenže ty slevy se musí někde generovat, a to pouze tak, že vstupní zdroje jsou tak extrémně levné, že jde generovat nejen zisk, ale i nabízet slevy. Sami to dobře znáte. Koupíte v Německu nějaký potravinový výrobek, který má stejný obal jako v Česku, ale ten německý chutná úplně jinak než ten český. Párky, čokolády, paštiky, salámy, sušenky, džusy, to všechno má jiné složení v Německu a jiné v Česku. Dávat do kvalitních párků drůbeží strojně oddělený separát, to v Německu neexistuje. V Česku a podle informací i na Slovensku je to ale zcela běžná praxe.

Jako slepice na smeťáku 30 let po sametu

Pamatuji si na jednu příhodu, kterou mi vyprávěl kolega. Bydlel v malé obci a za obcí byla skládka. Strašila tam široko daleko a byla upřímná snaha ji odstranit. Jenže místní lidé se postavili proti. Důvodem bylo to, že na tuto skládku chodily slepice z blízkých chalup a zobaly tam červy a žížaly, kterých na skládce, kam se vyvážel komunální a potravinový odpad, bylo požehnaně. Chodili tam dokonce při dešti rybáři sbírat dešťovky, dlouhé žížaly. Pro slepice existovaly už za komunistů krmné směsi, ale to nikdo nekupoval. Slepicím se házelo zrní, ale to samo o sobě nestačí. Slepice potřebuje hrabat a zobat červy a žížaly. Prostě MNV tehdy tu skládku nechal na místě, protože to bylo laciné hrabiště pro slepice místních chovatelů.

Česká “spotřebitelka” v roce 1990 šla příkladem…

A kolega mi tehdy říkal, jak byl z toho zděšen a povídá mi: “Jestli dojde k zdražování jídla, jak teď zvolili Havla prezidentem, tak mám strach, abychom jednou neskončili jako ty slepice a jejich chovatelé, co si chrochtají nad levnou nabídkou smetiště…” A to bylo hned zkraje roku 1990, ale dodnes si na to pamatuji jako na kuriozitu, která mi utkvěla v hlavě, no a vidíte, uběhlo 30 roků a z Česka se stala oficiálně potravinová popelnice Evropy. Jenže ty slepice z těch žížal na smetišti alespoň profitovaly a prosperovaly, ale to se o nákupech laciného, nízkokvalitního, ošizeného a dokonce už jedovatého a zkaženého masa v českých obchodech říct nedá. Nízké mzdy však více kvality nemohou zajistit, pouze předražené odpadky nebo pod fólií schovaný kakabus.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Antonín Körber
Návštěvník
Antonín Körber

Jediná možnost je v těch Prodejnách užitkových a zvláště nebezpečných jedů nic nekupovat,……oni na všechno přijdou sami…….zatím všechno slevňují,pak to začnou vyhazovat……….možná,že dojdou poté i na něco rozumného…….

Pijack
Návštěvník
Pijack

Nemám vůbec chuť to Bruselské fašizoidní svinstvo komentovat, aby nové evropské gestpo serwer AERONET nevynulo.