Eurokomisařka Jourová: Jsem pro regulaci tisku a médií, pokud to bude nezbytné!...

Eurokomisařka Jourová: Jsem pro regulaci tisku a médií, pokud to bude nezbytné! Média prý mají Evropu sjednocovat, ne rozdělovat! Jourová vylíčila, jak si představuje “rozumnou” regulaci a cenzuru tisku a médií v Evropě! Tradičním médiím prý klesá čtenost, inzerce a kvalita, takže je to třeba regulovat, rozuměj dotovat! Gleichschaltung mainstreamu a Bruselu je na dohled!

Eurokomisařka Jourová: Jsem pro regulaci tisku a médií, pokud to bude nezbytné! Média prý mají Evropu sjednocovat, ne rozdělovat! Jourová vylíčila, jak si představuje “rozumnou” regulaci a cenzuru tisku a médií v Evropě! Tradičním médiím prý klesá čtenost, inzerce a kvalita, takže je to třeba regulovat, rozuměj dotovat! Gleichschaltung mainstreamu a Bruselu je na dohled!

Evropská komisařka Věra Jourová (Hnutí ANO) vyvolala další skandál a pozdvižení. Britský tisk totiž zaregistroval její prohlášení, že Evropská unie by v případě nezbytnosti a potřeby měla přistoupit k “rozumné” regulaci médií a tisku [1]. Podle jejího názoru by média v Evropě měla celou EU spojovat a nikoliv rozdělovat. Největším problémem prý jsou tradiční tisková média, která prý ztrácí čtenáře, inzerenty a v důsledku potom i kvalitní novináře, takže noviny a servery mainstreamu už potom nepíšou tak kvalitně a dobře jako kdysi. A tuto situaci je prý potřeba regulovat. Jourová tyto názory uvedla v reakci na britský bulvární The Sun, který minulý týden uvedl článek “Špinavé krysy z EU” v reakci na způsob chování evropských politiků k Therese Mayové na setkání v Salcburku v Rakousku, kde se opět neúspěšně jednalo o podmínkách Brexitu.

Jourová navrhla regulaci médií v EU kvůli nadpisu v britském bulváru.

Evropská komisařka zmínila právě mainstreamová média v to smyslu, že ztrácí čtenáře a inzerenty, což je logické, protože čtenáři začínají chápat, že mainstream už dávno nepřináší zpravodajství, ale virtuální realitu vyrobenou na zakázku. A logicky tak více a více čtenářů mainstreamu vyhledává alternativní zdroje informací, tzn. alternativní zpravodajské servery. Velkým mainstreamovým serverům tak neklesají jenom zisky z reklamy a předplatného, ale především politický vliv a schopnost formovat informační pole v jednotlivých zemích. To je totiž mnohem důležitější.

Proboha, snad si nemyslíte, že Andrej Babiš koupil Mafru kvůli tomu, aby mu vydělávala peníze? A snad si nemyslíte, že Zdeněk Bakala provozuje dlouhé roky ztrátovou Economii [2], aby mu tahala peníze z kapsy? Úlohou tiskových médií není vydělávat peníze, ale ovlivňovat veřejné mínění a nastolovat společenská témata a kauzy, které mají pomoci určité skupině politické scény a současně poškodit jinou skupiny politické scény. Mainstreamová média jsou tiskovými orgány politických stran, případně politických světonázorů.

Dokument z Bruselu: “Vliv konstruktivních a pro-evropsky zaměřených médií v Evropě rapidně upadá”

Logicky tak mainstreamová média nestojí a nepadají s provozním ziskem, ale pouze s tím, jestli dokáží nebo už nedokáží ovlivňovat v zemi politické a společenské procesy řízení. A právě to už tato média nedokáží, a proto klesá jejich vliv, proto mecenáši schovaní do role jako inzerentů přestávají pumpovat své peníze do mainstreamových tiskovin a serverů. Situace je alarmující, takže celá věc se pomalu přenesla do Bruselu a právě Věra Jourová, tedy kůň Andreje Babiše, vyzývá k regulaci médií.

Pod tímto slovem si ale ne nezbytně představujte cenzuru nepohodlných alternativních serverů, i když ani to není vyloučené. Ovšem z informací, které naše redakce má z bruselských kuloárů, vyplývá nové a zajímavé zjištění, že Evropská komise zvažuje regulaci tiskového a mediálního prostoru v Evropě v návaznosti na dotace pro tisková média. Je to čerstvá informace, kterou naše redakce získala zřejmě jako první v České republice.

Eurokomisařka Věra Jourová (Hnutí ANO).

V dokumentu se uvádí, že vliv konstruktivních a pro-evropsky zaměřených médií v Evropě rapidně upadá, jednak kvůli tzv. ruské propagandě, dále kvůli tzv. alternativním webům a v neposlední řadě kvůli rozmachu protievropských a protimigračních stran v EU. Podle analýzy to prý vede k tomu, že zavedená tisková média ztrácí schopnost a vliv na formování veřejného mínění v EU, které se následně radikalizuje a polarizuje. Slovo “polarizace” je v dokumentu zmiňováno velmi často. Kvalitní novináři prý odchází z mainstreamových médií, a to hned z několika důvodů. Jednak jsou to důvody finanční, kdy provozovatel a majitel média už nechce platit takové honoráře za články, které sice jsou nadále kvalitní, ale médium jako celek už neovládá a neovlivňuje veřejné mínění. V České republice byl o tom přinesen důkaz v poslední době hned dvakrát po sobě.

Mainstream v Česku vybouchl hned dvakrát po sobě v poslední době, jeho vliv na formování veřejného mínění se hroutí

Celý minulý rok mainstreamová média v ČR útočila na Andreje Babiše. Očekávalo se, že kauza Čapí hnízdo úplně politicky zničí Hnutí ANO a Andreje Babiše. Jenže stal se přesný opak, veřejnost na proti-babišovskou  mediální smršť v roce 2017 už nereagovala a naopak Hnutí ANO v podzimních volbách drtivě zvítězilo s náskokem skoro 20% hlasů před ostatními stranami. To bylo první totální selhání českého mainstreamu, který neměl vliv na to, aby kauza Čapí hnízdo ovlivnila volby. Hned o pár měsíců později přišlo další selhání mainstreamu, tentokrát při volbě prezidenta.

Mainstream masivně protlačoval Jiřího Drahoše a naopak dehonestoval Miloše Zemana. Mediální éthos byl nastavený natolik nepřátelsky vůči Miloši Zemanovi ze strany mainstreamu, až to bylo opravdu podezřelé a opravdu okaté. A přesto volby dopadly jinak, Miloš Zeman byl znovu zvolen do funkce prezidenta. Mainstream tak selhal i podruhé, a právě to byla poslední kapka. Mecenáši mainstreamu si uvědomili, že krmí chcíplou rybu, myšleno mainstream, a přiškrtili penězovody. Důsledkem jsou odchody novinářů, deziluze, hledání viníků, prostě blbá nálada.

Miloš Zeman a Jiří Drahoš ve volbách: Bylo to ve skutečnosti střetnutí mediální alternativy s mediálním mainstreamem.

Naproti tomu se zdá, že malé alternativní zpravodajské servery zvítězily, kde se dalo. Roste jejich vliv, čtenost, pomohly zvolit do parlamentu SPD, pomohly znovu zvolit Miloše Zemana, přitahují pozornost stále širší části veřejnosti, a to s minimálními rozpočty ve srovnání s mamutím mainstreamem. Takže není divu, že v Bruselu se zrodila myšlenka, že EU bude na základě regulace médií rozdělovat dotace, podobně jako se dnes z EU čerpají tradiční dotace na cyklostezky podél hlavních silnic, takže cyklisté do plic dýchají emise z aut a tiráků, lavičky uprostřed lesa, rozhledny v údolích a podobné úchylnosti. Mainstreamová média by se tak mohla dočkat toho, že když budou psát o Bruselu v pozitivním světle, Evropská komise těmto médiím bude kompenzovat finanční ztráty z posledních let, aby mohly udržet novináře, aby nemusely mainstreamové redakce propouštět atd. De facto by tak “regulace” znamenala propagandu transparentně placenou z fondů EU.

Prudká reakce britského bulváru na ponížení Theresy May v Salcburku je vlastně jen záminkou Jourové k oznámení regulace tisku a médií v EU

A že to směruje právě k dotacím pro mainstream z EU, to potvrzují i slova Evy Jourové [3] pro server Novinky.cz, kde uvádí, že právě tradiční média nemohou už odvádět kvalitní práci, protože ztrácí čtenáře a dobří redaktoři prý odcházejí. Tím nepřímo ukazuje na hlavní problém, tedy na nedostatek peněz mainstreamu. Nikde se tam nezmiňuje vliv alternativy, odchod čtenářů k alternativním zdrojům, pouze se akcentuje skutečnost, že mainstream ztrácí inzerenty, předplatitele, čtenáře a tím pádem peníze, takže si nemůže udržet kvalitní novináře.

Evropská unie má jasno, že dobrovolně a zadarmo už dnes nikdo pro podporu Evropské unie články psát nebude, protože Evropa se posouvá někam úplně jinam. Takže se budou hledat cesty, jak mainstreamovým médiím sanovat jejich finanční ztráty, ale je otázkou, jestli to bude stačit na to, aby mainstream získal zpátky svůj vliv. Celý informační prostor se změnil, nově se ukazuje, že lidé dokáží informovat sami sebe pomocí emailů, diskusí na alternativních serverech, na sociálních sítích a nepotřebují k tomu mainstream.

Theresa May v Salcburku jako “Červená dáma”, symbol globalistů. Nic není takové, jak se může zdát…

V dnešní době už není potřeba jít do stánku a koupit si noviny. Není ani potřeba pustit si večer Českou nebo jinou televizi a podívat se na Televizní noviny. V dnešní době si lidé informace najdou na internetu, a to zdaleka nejen na tom českém. Lidé dnes mohou porovnávat a konfrontovat informace České televize a Ruské televize. Mohou porovnávat i se stanoviskem amerických médií, jak těch mainstreamových, tak i těch alternativních. Nastává tak situace, že lidé si uvědomují, proč by měli odebírat noviny, které odebírali 20 let, když to, co se v nich dočtou, se událo včera? Než vyjdou noviny ráno, tak člověk se o události dozví úplně všechno již předchozí den z internetu a ze sociálních sítí. Tisková média se tak posunují ze zpravodajství k publicistice a komentářům, a to už není takový důvod k odebírání denního tisku. To je prostě vývoj civilizace, technologický vývoj jde dopředu.

Digitální ekonomika je zde a mainstreamová média na ni nejsou připravena. Přijdou o svůj vliv, budou se muset transformovat, nebo zcela zaniknou

Proto si všimněte, jak mainstreamová média mění prodejní modely, články nově schovávají za tzv. paywall, tzn. musíte za ně zaplatit, abyste si je mohli přečíst na webu vydavatele, nově vznikají elektronické předplacené modely odběru tiskovin, ale hlavně roste konkurence a počet informačních zdrojů, ze kterých si čtenář může vybrat. Papírové noviny nemohl a dodnes nemůže vydávat jen tak každý, je to nákladné, musí se platit distribuce, ne každá síť dovolí šířit do svých stánků všechno, stejně tak musí vydavatel řešit remitendu, tedy vrácení neprodaných výtisků ze stánků a jejich uskladnění atd.

Takže dokud se informace šířily tiskem, nemohl jen tak někdo z ulice nebo z gauče ovlivňovat informační prostor. S příchodem internetu se to všechno změnilo. Informační prostor může ovlivňovat každý, kdo má co říct a umí to formulovat tak, aby tomu ostatní porozuměli. A to je digitální ekonomika, co bylo papírové, bude nově digitální a datové. A to je problém pro Brusel. To se prý musí regulovat.

Kromě dotací z EU pro kolabující mainstream se tak dají očekávat v blízkém horizontu i další opatření, blokace přístupů na nepohodlné weby podle vzoru Číny, blokace u mobilních operátorů, mazání zpráv na sociálních sítích a mazání profilů. První vlaštovku jsme v ČR již zaznamenali počátkem tohoto roku, když náš server jako první v ČR medializoval skandál [4][5] se zahazováním a nedoručováním emailů na Bakalovy freemailové servery Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz, pokud hlavičky nebo těla emailů obsahovaly doménové odkazy nebo zmínky o doménách českých a slovenských alternativních zpravodajských webů. Pokud v emailech byl URL odkaz na náš server, nebo textový název celé domény “aeronet.cz”, email prostě nikdy nedošel. Nakonec, po mediální skandalizaci na Aeronetu, byla blokace ze strany Bakalových serverů zrušena, ale pošta z alternativy chodí na Centrum.cz nadále do spamu. Takže to byl pouze začátek cenzury. Jourová tak nyní zatroubila ke druhé vlně útoku na svobodu šíření informací.

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše nepohodlné, necenzurované a faktograficky nekompromisní články, které označují a popisují fakta bez ideologického nátěru, přispějte prosím, podle svých aktuálních možností, do konce tohoto měsíce jakoukoliv finanční částkou na zachování provozu našeho serveru, a to na naší obvyklé darovací stránce zde. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, BitCoinem anebo poštovní poukázkou na účet. Nezávislé a svobodné články nemohou vycházet bez Vaší podpory, protože nás sponzorují a financují pouze čtenáři jako jste Vy. Zatím jsme vybrali jen cca. 58% a do konce měsíce zbývá už jen 4 dní. Nemáme za sebou fondy, neziskovky, státní ani evropské dotace. Nemáme granty od zahraničních nadací, bez Vaší pomoci tento projekt nepřežije. Děkujeme všem, kteří již tento měsíc přispěli, moc si vážíme vaší podpory!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
oblakyprevaskyho
Návštěvník
oblakyprevaskyho

vkladam odkaz z ineho clanku, nechem robit o tom nejaky blog, pride mi to rychlejsie, situacia je rovnaka vsade a pricina, z toho striktneho pravneho pohladu ak hladame achillovu patu systemu je toto asi najlpesi nalez, inak sa budeme tocit medi ilegalnymi neustavnymi volbami, impotentnymi demonstraciami a nakoniec maximalne nekoordinovanej ozbrojenej vzbure bez idey

najsilnejsia idea je v skratje ze moc pochadza od obcanov a ustava je zabezpeka proti moci ktora sa spreneverila, treba si uvedomit ze ich protiustavne konanie sa naprava inak ako volbami ale nie tak ako to oni dualisticky postavili volby-terorizmus, ustava plati aj v case neslobody a je kladivom na zlocincov, ich moc aurtomaticky zanikla ked zamontovali do ustavy protiustavny clanol ako v CR tak aj SR (o odovzdani pravomoci cudzim mocnostiam, co je v rozpore so samotnou podstatou statu, moc obcanov je neodnatelna aj keby o to prosili, taky suhlas ani nie je mozne dat), tie clanky ich priamo bez dokazov usvedcuju hoci su autom,aticky neplatne, su nasa najacsia zbran a dokaz

viac v linku o clankoch 7.2 v SR a 10a v CR, potom rovno si dajte odkaz youtube nizsie, ak ste na slovensku nezaregistrovali tuto skupinu co ukazuje ako podkopad odspodu mafiu cisto ustavou a psychologicky, oni su v skutocnosti ti mafiani velmi slabi len im nikto nepovedal ze su ilegalny, to s anerobi demonstraciami ani vypisovanim na sudy a parlamernty , kazdy vie ze su tie zilegalne, oni su na strane neparva my automaticky ziskavame pravo na vbykon moci, kazdy obcan ho ma je to prirodzene pravo, neodnatelne, uz len to vedomie ma neuveritelnu silu

https://aeronet.cz/news/hamacek-chce-do-ceska-natahat-50-arabskych-sirotku-ze-syrie-nekteri-vsak-prosli-tabory-islamskeho-statu-nejde-jen-o-male-deti-ale-uz-skoro-o-dospele-teenagery-andrej-babis-to-ostre-odmita/#comment-200015

toto je takmer ideal ako sa ma uradovat v uliciach, staci malo a system sa moze zrutit, v skutocnosti nam ustava dava , ak berieme svetske zakony spickove moznosti, ustava je zmluva ktora nielen defiuje zkaladne neodnatelne prava ale sluzi aj ako poistka na navratenie moci, tym zl;ocincom bola len prepozicana nemaju na nu monopol, su to makety obcanov, ale aj my co sme to este nezistili:
https://www.youtube.com/watch?v=G3EaK4n6Q-A

pripadne dalsie veci:
https://youtu.be/_icos8M7s44?t=341
https://www.youtube.com/watch?v=eatRywZafsk

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Prehnitá kapitalistická spoločnosť a celý západ sa stal hrobom demokracie a slobody!!! Tieto vyjadrenia sú toho jasným dôkazom.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Masmédia debilizují populaci a snižují tak její konkurenční sílu a způsobilost. A to chce, proboha, kdo? Samozřejmě, že je třeba regulovat tato regresivní média, také omezit prostor pro bezduchou komerci a bezcennou reklamu a namísto toho podporovat ta média, která nevytvářejí ve společnosti závažný informační dluh, nemastí si na zbytečné komerci vlastní kapsy, ale pracují pro společnost.

Hypothesis, Dr. Steven Jones – film o nálezu nanotermitu ve WTC – https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0

anonym
Návštěvník
anonym

Tak já jsem se teprve dnes prokopala ke zhlédnutí videa ve článku a ozkoušela jsem to. Mám emailovou schránku na Atlas.cz, což je též Bakaly a taky na Seznam.cz. Ze Seznamu jsem odeslala link Aeronetu na Atlas a nedošlo. Oproti videu, nedošel ani text se slovem Aeronet, tedy došel, ale spadlo to do spamu. Byla by zajímavá situace, že někomu pošlete důležitou zprávu a na okraj ještě odkaz na nějaký alternativní web a Bakala vám to nechá ztopit. Co potom s tím jiného, než civilně právní pře. Ovšem Bakala na právníky má, pro normálního občana je právník drahá záležitost. Nejlépe asi tyto emailové portály Bakaly Centrum.cz a Atlas.cz bojkotovat, zrušit, nebo prostě nepoužívat.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Mě by víc vyhovovalo, kdyby to tlusté prase s doutníkem někdo konečně zastřelil.

anonym
Návštěvník
anonym

Jo, to by asi vyhovovalo více lidem, jenže když to takhle budete říkat veřejně, tak vás mohou i postihovat. Ovšem “tusté prase” je neurčitý objekt, to je výhoda vašeho vyjádření. Buďte opatrnější na slova, doba je zlá………….

Pijack
Návštěvník
Pijack

Jj, za 20 let internetu jsme se už naučili, jak diskutovat 🙂

novyjoke
Návštěvník
novyjoke

migranti zavrazdili v nice chlapa pozor video je velice brutalni.sirte at lide vidi…jewtube ho maze.https://www.liveleak.com/view?t=CQEBa_1538299766

Pijack
Návštěvník
Pijack

Na tom chodníku v krvi měla ležet makrela.

lord Vetinary
Návštěvník
lord Vetinary

Taky – ..”Prisnil sa mi sen, čo nemôže byť pravdou,
Niečo na polceste medzi pohrebom a svadbou,…”…:

comment image

http://zulovy.blogspot.com/

A vzpomínka na staré časy diktatury, když nás komanči drtili ve svobodě vyjadřování a podnikání, zkrátka v té krásné době, kdy všechno stálo jen “za hovno” a nebuzeroval nás Brusel a nikým nevolená zdegenerovaná západní šlechta…!

https://www.youtube.com/watch?v=ejyA22n-_mc

Vlad
Návštěvník
Vlad
lord Vetinary
Návštěvník
lord Vetinary

Takže “ona” ji opravdu má???!

To jsem se po dlouhé době spletl, protože jsem si myslel, že mimozemšťani jejich původu frndu nemají a tady na Zemi se rozmnožovat nemohou, …. a proto jsou bezdětní, a z toho důvodu kurví svět všem lidem kolem sebe, protože se mstí ze závisti…
Takže chyba bude asi o něco hlouběji.. : D

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Takže menší zlo minulé doby zde adorujete jako “dobro”? To je poněkud zvrácený druh myšlení (nemluvě o tom morbidním obrázku).

V minulých časech bylo i mnoho dobrého, lidského, stejně jako je i dnes. Jediné v čem se musí lidé ještě zlepšovat je umět lépe rozlišovat a to, co lidské není, vykořeňovat včas už v zárodku.

Radek
Návštěvník
Radek

Forever Slav Obsáhlá reakce,ale poněkud zcestna! Ale abych nemluvil od věci jako Ty, tak se Tě ptám!Jaký komentář máš k uvedenému článku s videem?!

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Radek

Naučte se aspoň trochu psát. To se nedá číst.
Ale k věci:

Je čistě mojí věcí, zda a k čemu se hodlám vyjádřit. Nemám potřebu se za každou cenu vyjadřovat úplně ke všemu, jako řada zdejších lidí, kteří svými “hodnotnými komentáři” zahlcují diskuzi. Když se hodlám k něčemu fakt a opravdu vyjádřit a sdělit nějaké zajímavé informace, tak napíšu komentář.
Btw. ve svém komentáři jsem se věnoval diskuzi níže. Nic víc, nic míň.

PS: Co je na mém komentáři níže zcestného? Není to snad pravda?

Radek
Návštěvník
Radek

Zajímalo by mě,kde mám pravopisnou chybu pane učiteli?

jara
Návštěvník
jara

Chybí ti tam tečka, čárka, znaménko, mezery, dokonce i v této tvojí otázce.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Zde na diskuzích vznikly dvě skupiny lidí (nebudu nikoho jmenovat, každý pozná, o kom mluvím):

1) Bez komentářů – lidé, kteří defacto vlastně svým komentářem nepřinášejí nic hodnotného. Jen druhým akorát nadávají. Ok, nemám nic proti kritice druhých. Ale tato kritika by měla být zároveň založena na slušných a kvalitních argumentech. Pravda, často zde má druhá strana vskutku debi*lní a laciné argumenty, ale to neznamená, že se musím hned uchýlit k bezduchým nadávkám. Já sám se, pokud možno, vždy snažím slušně argumentovat.

1) Putinofilové a “HURÁ SLOVANÉ” – lidé, většinou bolševici, kteří obdivují a oslavují vše, co pochází z Ruska (už jen z geografického hlediska). V tomto svém zápalu zacházejí tak daleko, že nakonec obhajují řadu věcí, kterou jsou Rusku a Rusům ke škodě (sovětská éra, Putinova-Medvěděvova politika, atd.). Jsou naprosto ignorantní vůči faktům a skutečnostem, které jim neladí s jejich dogmaty a myšlenkovými konstrukty. Diskuze v tomto ohledu s nimi není možná, jelikož jejich argumenty jsou většinou veskrze založené na slepé víře a dogmatech, než na racionálních argumentech.

Na druhé straně jsou tito “Hurá Slované” důslední v kritice různých malicherných věcí, jako např. slovanský nick napsaný v angličtině, germánský původ ruské carské rodiny Romanovců, atd. Co je na nich ještě více ironické, je to, že vyznávají řadu věcí, které způsobili Rusku a ruskému národu veliké utrpení. Zejména BOLŠEVISMUS (ať už marx-leninský či nacionální bolševismus [který prosazují Putin a Medvěděv). Na druhé straně tvrdě potírají všechny příznivce nacionálního socialismu z řad slovanských příslušníků. Dle jejich logiky každý slovanský nacionální socialista nemůže být dobrým Slovanem. Na druhé straně dle jejich logiky bolševik z řad slovanských příslušníků kupodivu může být dobrým Slovanem. Proti těmto bolševikům žádné silné kritické poznámky nečiní. Chápete tuto absurdní logiku?!

Oblázek
Návštěvník
Oblázek

A kde jsem já?

hirameki
Návštěvník
hirameki

si to přečti od forévra, najdeš se. a když ne, tak se raduj.

anonym
Návštěvník
anonym

VY prostě jen nemůžete pochopit, že národní socialismus, ať už má v programu tisíc dobrých věcí, je to jen cesta, která končí na stejné úrovni jako každý jiný socialismus, tedy i ten liberální. To je zakazovat, cenzurovat, a přerozdělovat. Samozřejmě, že liberální socialismus bude např. homouše podporovat a oslavovat, zatímco národní socialismus je bude potírat, ale to je vskutku jen ta cesta nahoru a ne cíl. Když by se nedej bože, dostali do jednotné vlády národní socialisté, koukal by jste, jak by rychle přinutili obecný lid na ně pracovat, omezili vše co ještě máme a zbývá a radosti by byli jen pro ně. Vše befelem a direktivou zhora. Národovectví je jen zástěrka na cestě k moci. Skutečné svodné pronárodní strany u nás prakticky neexistují a proto je část lidí volí, neb doufají právě v ten národní program a národní program je na této ideologii navěšen jako krásný kámen na prstýnku z falešného zlata. Bohužel, národní socialisté jsou stejně globální stranou jako komunisté. Jiná cesta, ale stejný cíl. Urvat moc, a začít usurpovat lid. Pozavíráme bezdomovce, zakážeme prostituci, prodloužíme pracovní dobu, uzavřeme hospody a bary, lidi musí ráno do práce, omezíme trhy, zdražíme benzin, omezíme teplo v bytech, teplá voda jen dvakrát týdně, zregulujeme internet, nedovolíme stavět jedotlivcům, vše jen pro národ, tedy pro národní sociality. Kdo není s námi je proti nám, je heslo komoušů i nácků. I mnoho těch, co nejsou nácky by rádo vidělo všechny cizince v zemi opouštět zemi, a to náckové velmi dobře vědí, a tím jedině získávají body do voleb. bohužel to není jediný cíl národního socializmu. Prostě slovo socialismus z té ideologie nevymažete, ať už je cesta ke konečnému cíli jakákoliv.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Tak me napada, ze nez aby se sdelovaci prostredky dotovaly, se mozna zrusej uplne, a zbydou jen online zpravy. Jestli si plebs v pristich prezidentskych volbach zase zvoli nepohodlneho kandidata prezidentem, nejspis se lidem v ČR zatrhne i prima volba prezidenta. I ten Zlaty slavik snad uz je zruseny, jsem nekde cetla. Podejd by ne, kdyz si tam luza neustale volila komunistickeho Karla Gotta, Lucii Bilou, ktera vystoupila s Alexandrovci (to si teda dobolila fakt prilis, zpivat s ruskym sborem :- )), a navrch si spodina zvolila Ortel. A mame po Slavikovi. Tak nejak to bude..☺

Jaris
Návštěvník
Jaris

Slava, ze je po Slavikovi! Mladi zpivat neumi a poslouchat se to neda. Ti stari opelichani slavici Gott, Pilarova, Zagorova a spol duchodcu jsou karikatury samy o sobe. Meli by konecne opustit jeviste nez je odtamtud kopne nekdo do zadnice za prescasy.Tecka

hirameki
Návštěvník
hirameki

no, konečně trochu rozumnější názor na popík, Jaris. Zagorka zpívat moc neuměla, ale měla styl, budiž. got ( používám slovní tvar zmíněný bublifukem v jednom výpadu vůči mně, napsal tehdy, zuřivě rozeslintán, doslova “got” ) je hlasový virtuos, mimořádně pěvecky vybavený, ale během kariéry stále více bezduché stupiditě propadající, což ale není jeho vina. spíše jeho textařů. Pilarka totéž v bledě modrém, snad spíše v ženském. nejlepší byli oba v časech “Kdyby tisíc klarinetů”. včetně Matušky, samozřejmě. neřekl bych, že všichni mladí neumějí zpívat a že se to poslouchat nedá. už dávno český popík příp. postpopík a řekněme i pop-rock ( Olympic, Lucie ) není o bell cantu
( viz “got” ), ale spíše o nějaké osobité poetice. Lucii nemusím, hlavně kvůli tomu hnusnému vyblitému ( hlas ) Kollerovi, ale uznávám, že mají občas velice osobité texty.

ale oba víme, že Slavík byl asi zrušen kvůli tomu, aby náhodou Ortel nedostal zase nějak moc hlasů.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Hirameki
Zpev ma byt bel canto, tecka. Kdo zpivat neumi, a tim nemyslim pouze operni hlas, by na jeviste vubec nemel lezt a zpivat si tak v koupelne. Skupiny jsem nikdy nemusela a vetsina tech pandrholu jsem shledala trapnymi.
Lucie Bila zpivat podle mne umi, ale nelibi se mi, kdyz svuj hlas ruzne pitvori. Nema to zapotrebi. Samozrejme Gott, Pilarka a Matuska zpivali ve svych nejlepsich letech dobre. Gott byl vydreny tenorista, Pilarka jako koloraturni sopran zpivala take dobre, ikdyz na muj vkus mela barvu hlasu jako britvu. Matuska byl jediny zpevak s prirozenym talentem a verim, ze misto hlasovych cviceni si nalil akorat vodu do odparovace a dal panaka. Ten dovedl odejit s gracii.
Ovsem Gott, Pilarova a sislalka Zagorova, ktera se za svou karieru nenaucila spravne vyslovovat slova, by meli mit trochu sebekritiky, udelat posledni poklonu a odporoucet se do zakulisi. Vsichni navic vypadaji jako mumie a vypada to divne divat se na krepcici starce a stareny. Pop patri mladezi. Pisnicky jsou o lasce, o zamilovanosti, o touhach, o mladi a nadejich. O cem tak mohou zpivat tihle duchodci?

hirameki
Návštěvník
hirameki

nemyslím, že má být zpěv bel canto. to byste vygumovala právo na existenci třeba šanzonu, jazzu ( namátkou Ella Fitzgerald – skvělá! ), ne, nemusí být bel canto. rap už třeba nemusím, ale zpěvní projev v řadě žánrů moderní hudby je více o výrazu, sdělování citů, názorů etc- tedy záleží i na textu – ( např. Peter Gabriel, taky ne bel canto ) – tedy je více o tom než o vyzpívání stupnice či stupnic v plném rozsahu. tolik můj pohled/poslech. a Beatles? bel canto? Queen a Mercury? jo, Mercury měl slušný dispozice, ale bel canto to taky nebylo.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jazz se jeste da poslouchat. Vetsinou je vsak monotonni, postaveny na nekonecne improvizaci ze ktere maji vice poteseni hraci nez publikum.
Skupiny dlouhovlasych a neupravenych sumaru, co si doma zapomneli tricko, nepokladam za hudbu. Nic mne nedokaze vytocit vic nez nekontrolovatelne rvouci reproduktory tehle silencu, aby nebylo slyset, ze ti sumari vlastne nic neumi. Akorat kazi vkus mladezi. Vzdyt takove sroceni tisice skakajicich posluchacu a par trdlujicich blaznu na volnem prostranstvi s postavenou tribunou, vypada presne jak kdyz odtrhnou prkno od pekla. Brrr!

hirameki
Návštěvník
hirameki

jo s Vaším názorem na Matušku souhlas. podmanivej po všech stránkách. že to říkám já.

anonym
Návštěvník
anonym

lucinka Bílá hlavně s písní Petřín je Petřín, kluci s klukama a holky s holkama, tou se proslavila a hlavně odkopala. Ono nejde jen o to zpívat, ale taky co zpívat a kdo tomu zpěvákovi co napíše. Gotíček byl už tak přidrzlý, že v polovině sedmdesátých let pěl svým krásným tenoter refrén “eloín”. Když budu toužit po židovské hudbě, půjdu si někam poslechnout židovský šramlík, ale když chci z rádia český popík, tak eloín nemám zrovna náladu poslouchat.
Uvědomte si laskavě, že tahle sorta komoušema protěžovaných umělců, do nás ten multikulturalismus nalejvala tím nejodsouzeníhodnějším způsobem už hluboko za totátáče. Později se pak odkryli úplně.
Taky si přeberte, jaké písně a od koho se u nás přebíraly a textovaly. Prakticky jen od západních liberálních socialistických umělců. Buďto texty zůstaly v tomto duchu, nebo byli naprosto banální o ničem.

anonym
Návštěvník
anonym

Je kategorie lidí, pro který se popík prostě posloucha nedá, i když by tam pělo tisíc viruozů. Jsou zase jiní, co si popík poslechnou rády. A pak jsou ti, co starý popík poslouchají téměř výhradně, protože to je pro ně nostalgie časů, kdy se jim žilo lépe. Pamatujte, že hudbu vždy doprovází emoce a vzpomínky, ať už zvolíte jakýkoliv žánr.
A že tihle matadoři uplynulých let o kterých mluvíte, nevědí, kdy včas odejít, je to typicky komediantský prvek. Všichni by chtěli zůtat na jevišti až do posledního dechu, možná se dají ještě poslouchat, ale už se na ně nedá dívat. Jsou omšelí a jen to lidem připomíná vlastní či budoucí starobu. Prostě pryč s tím, prostor by měli dostat zas jiní.
S ortelem máte naprostou pravdu.

Oblázek
Návštěvník
Oblázek

Děkuji vám za krásnou odpověď k tématu JVHJ. Dala jste mi naději. Třeba se pravdu dozvíme pod kamenem. Kdo ví.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

(pokračování)
JEN ŽID VÍ, PROČ NEŽID MLUVÍ TAK, JAK MLUVÍ
A s onou komunikační transplantací je to stejné jako s transplantací v medicíně. Člověk s transplantovaným orgánem sice může žít, ale jeho život už nikdy nebude takový, jako byl předtím, tedy když byl zdravý.
Nežid je přesvědčen, že ví, proč mluví tak, jak mluví, že mluví tak, jak on sám chce. To je však kardinální omyl, protože to, o čem a proč mluví Nežid tak, jak mluví, ví pouze a výhradně Žid.
Když v minulosti děvečka sloužila u sedláka, jasně věděla, komu slouží. Největší tragédií současného světa je to, že Nežid neví, že vším, co koná, slouží Židovi, že je otrok v židovském područí. Ba co více – Nežid nemá ani ponětí o tom, že vůbec někomu slouží, natož pak Židovi.

ŽID MYSLÍ ZA NEŽIDA
Žid tímto způsobem nejenže dostal pod kontrolu verbální komunikaci Nežida, on ji přímo a doslova diktuje, tedy ovládá. Jinak řečeno – když se dva a více Nežidů baví mezi sebou, vždy spolu mluví ve prospěch Žida, tudíž si spolu vzájemně nerozumí, protože si rozumět ani nemohou. Skrze verbální komunikaci Žid již ovládl myšlení Nežida, chcete-li: myslí za něho.
A Nežid není schopen odporu, protože ztratil víru v sebe sama ihned po té, co ztratil víru v Boha (nikoli opačně).
Nežid žije ve světě Žida, nikoli ve svém vlastním, o jehož existenci, bohužel, dnes už nemá ani tušení. Nežid věří tomu, že to, co říká, pochází z jeho hlavy (že na to přišel on) jedině proto, že ztratil víru v Boha, resp. ve chvíli, kdy ztratil víru v Boha, ztratil víru v sebe (opět nikoli opačně).
Tedy shrnuto a podtrženo: bezbožný Nežid nevěří sám sobě, tudíž ochotně mluví a jedná tak, jak si Žid přeje a svůj život dobrovolně žije podle toho, jak mu ho Žid „nalinkuje“.
Ve skutečnosti Nežid samozřejmě nemyslí. Přesněji řečeno: nemyslí sám za sebe a pro sebe, myslí pouze pro Žida v kontextu jeho instrukcí. Nežid se chová jako malé dítě, když jen opakuje slova, aniž by chápal jejich záludný smysl, souvislosti a zejména cíl. To však Židovi bohatě stačí k tomu, a on si ani nic víc nepřeje, aby tato nežidovská verbální komunikace umožňovala realizaci konkrétních událostí (činů, skutků, momentů), které potřebuje jako prostředek pro uskutečnění svých plánů.
Ďábelská genialita židovské strategie a taktiky spočívá v tom, že Nežid tak činí naprosto dobrovolně, ba co více – s úpornou snahou prostoduchého monstra činí i to, co by už nemusel, byv přesvědčen, že na to přišel on sám, že on (Nežid) sám něco ovlivňuje, o něčem rozhoduje, že on (Nežid) určuje běh dějin.
Nežid dnes už nerozhoduje vůbec o ničem, protože o ničem rozhodovat nesmí. Dokonce už nerozhoduje ani sám o sobě, protože toto výsostné právo každého jedince zpronevěřil za materiální požitky, které mu Žid milostivě a s opovržením občas hodí pod nohy. Celá tato katastrofa je bolestnější o to více, že kdyby Nežid měl dnes opravdu rozhodovat o něčem skutečném (tedy v prvé řadě sám o sobě) už by toho nebyl schopen.
Z Nežidů se stali zbabělci, jejichž bezbožnost, sobectví, hloupost, namyšlenost, neodůvodněné sebevědomí a domýšlivost, touha po moci a penězích a naivní panovačnost jim učinily ze života jednu velkou honbu za zlatým teletem.
Nežid žije život umělého Žida.

ORGANIZACE ZBABĚLÉHO HOUFU JE BEZCENNÁ
Protože Žid je odvěký zbabělec, stal se zbabělec i z Nežida. Z tohoto důvodu je jakékoli sdružování Nežidů, které by mělo vyjádřit protest proti Židovi, odsouzeno již předem k
neúspěchu, protože, jak kdysi napsal pan Miroslav Dolejší: „Organizace zbabělého houfu je bezcenná!“
A stejně tak bezcenný je i pozemský život Nežidů. Život Nežida má význam (byť jen dočasný) pouze pro Žida (pro Nežida je vlastní život bezvýznamný, on to však takto nevnímá – bohužel), a to pouze jako jeden z prostředků jeho nedosažitelné snahy o absolutní nad-vládu nad světem.

LIDSTVO GENETICKY CHÁTRÁ
Vinou absence duchovního života lidstvo jako celek geneticky chátrá. Z lidského jedince se stala bezduchá, beztvará hromádka kostí potažená kůží. Jeho pozemský život dnes už nedává žádný smysl, není sám sobě užitečný. Člověk dobrovolně zasvěcuje svůj život honbě za zlatým teletem a za to bude náležitě potrestán. Kvůli oné dobrovolnosti tedy rozhodně nelze souhlasit s názorem, že Žid ničí životy Nežidů.
Skutečnost je mnohem tragičtější – Nežid se totiž Židově zvůli podrobil bez jakéhokoli protestu, protože tento způsob žití je pro něho přece mnohem pohodlnější než např. výše zmíněný život asketický.
Chcete-li jinak: za svůj život si neseme zodpovědnost sami. Že jsme o něm ve své pohodlnosti a ve svém slabošství dobrovolně nechali rozhodovat Žida, není vina jeho (Žida), ale naše. My jsme se totiž postupem času naučili, opět z pohodlnosti sobě vlastní, hledat viníky všude kolem sebe a odmítáme přijímat zodpovědnost za sebe samotné, za svá rozhodnutí a své činy.
Čas na prozření dávno minul a teď si ho člověk už nezaslouží, protože se o to odmítá jakkoli přičinit. ….
(Jaromír Hejna; Svět v pasti ŽIDOSLOV aneb současnost bez budoucnosti)

MaC
Návštěvník
MaC

ačkoli v 99% se značkou ‘AntiSion’ souhlasím, toto jsou hrozné kecy.. trachtát poražence..
příroda nezná tyto ‘intelektuální’ temíny. naproti tomu dávám termíny – hostitel / parazit, predátor / kořist, silný / slabý. a teď to porovnej s relativními termíny typu dobro / zlo, žid / nežid.. pokud mě nechápete , rozumím, ale vysvětlování by bylo na delší text.