Éto děbily? Britové zachytili na dvou snímcích dva agenty GRU samostatně ve...

Éto děbily? Britové zachytili na dvou snímcích dva agenty GRU samostatně ve stejný čas na sekundu přesně! Disponuje Rusko zařízením na ohýbání časoprostoru? Theresa May tancovala v Africe čarodějnický tanec, ale kouzla na cestování časem umí jenom Rusové! Anebo MI5 zase něco podělala, nebo jde o pouhé vrtění psem kvůli vládní krizi v Londýně?

Éto děbily? Britové zachytili na dvou snímcích dva agenty GRU samostatně ve stejný čas na sekundu přesně! Disponuje Rusko zařízením na ohýbání časoprostoru? Theresa May tancovala v Africe čarodějnický tanec, ale kouzla na cestování časem umí jenom Rusové! Anebo MI5 zase něco podělala, nebo jde o pouhé vrtění psem kvůli vládní krizi v Londýně?

A máme tady opět další skandál a obrovskou trhlinu v integritě informačního pole, jako už jsme viděli tolikrát v mnoha jiných kauzách a světových událostech. Ruské ministerstvo zahraničí ústy mluvčí Marie Zacharovové upozornilo na podivné rozpory v posledních důkazech britských orgánů v kauze Novičok. Britská MI5 a následně vláda Theresy May obvinila dva muže, údajně agenty ruské vojenské rozvědky GRU, že jsou pachateli chemického útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Julii.

Do země prý přiletěli na jaře několik dní před útokem, po obhlédnutí terénu nastříkali novičok z parfémové lahvičky na dveře Skripalova domu a poté odletěli ze země. Stopy po látce byly prý nalezeny i v hotelu, kde byli oba muži ubytováni. Je však záhadou, že neumřeli, když v hotelu byla zjištěna kontaminace, takže parfémová nádobka asi moc dobře netěsnila. Nu, Rusové jsou asi zocelení lidé a těm novičok nevadí, když se od něho trochu upatlají, protože nádobka netěsní, ne?

V této lahvičce od parfému prý byl novičok, tvrdí MI5.

Ne, teď vážně. Oba muži přiletěli do Británie s cestovními pasy na jména Alexander Petrov [1] a Ruslan Boširov [2] a MI5 je přesvědčena, že jde o falešná jména [3]. Jako důkaz poskytla MI5 londýnské policii celou sérii fotografií obou mužů, jenže někde se stala chyba, která ovšem doslova bije do očí. Britská kontrarozvědka totiž publikovala i dvě fotografie z letiště Gatwick, kde byli oba muži vyfoceni, jenže na fotografiích je jeden problém. Časová razítka videozáznamů na obou fotografiích jsou stejná, na sekundu přesně, a to přesto, že na obou fotografiích jsou oba muži zachyceni samostatně v průchodu, nikoliv spolu [4].

Dva záběry, jeden čas, dokonalé překrytí obrazů, změna záběru je pouze v náklonu kamery

Důkaz vyplývající z překryvu obou snímků, změna je pouze v natočení kamery podél osy “z”

Při provedení testu pomocí funkce “overlay” ve Photoshopu je možné odhalit, že obě fotografie byly pořízeny z jedné kamery, ale s rozdílným náklonem v protilehlé ose “z”, tzv. “tilt” náklon. Všechno souhlasí, svislé lišty na zdi, roh a okraje červeně orámované cedule na zdi, turnikety na zdech a hlavně pozice obou osob. Naprosto dokonale se překrývají na setinu vteřiny.

Upozornila na to právě Maria Zacharová po konzultaci s ruskými bezpečnostními složkami, které ihned začaly vyhodnocovat nové obvinění z Londýna. Takováto bizarní nesrovnalost má hned několik potenciálních vysvětlení. MI5 nesrovnalost zdůvodňuje tím, že šlo o dva různé průchody a jde pouze o časovou shodu ze dvou kamer. Tak určitě, zastavit video ze dvou kamer na stejné sekundě a zachytit dva muže ve stejném místě, to vyžaduje opravdu velkou shodu náhod. Jsou ale i jiná vysvětlení.

 

MI5 sedla k Photoshopu, ale přehlédla datum

Jako první je zde varianta, že obě fotografie byly upraveny ve Photoshopu dvěma různými speciality MI5 na dezinformační operace. Ty má na starosti v MI5 speciální skupina analytiků. Práce na výrobě dezinformačních materiálů je delegována do více skupin, je tak možné, že každou fotografii upravoval někdo jiný a nedošlo mezi nimi ke komunikaci a k dohodě, že mají upravit i časové razítko kamery. Prostě chyba řízení. Takovéto chyby jsou opravdu naprosto amatérské a ukazují na bordel, který vládne nejen v celé Velké Británii, ale hlavně v MI5.

Odvedení pozornosti od vládní krize

Novičok slouží pouze k odvedení pozornosti od krize uvnitř vlády Theresy May, ze které odchází její lidé, vláda doslova kolabuje. Vyjednávání o Brexitu nemají žádné dobré vyhlídky a reálně hrozí, že Velká Británie vystoupí z EU bez dohod s Bruselem. Taková varianta by znamenala, že vláda Theresy May vstoupí do války s britskými bankami a globalisty. Londýnské City je nervovým bodem světového sionismus a židovstva, které ustanovilo Londýn jako pilíř Atlantidy na jednom břehu, který kontroluje obchod a finance směrem na západ, do USA, tak i směrem na východ do Evropy.

Brexit nejvíce poškodí Dům Sion, ale posílí Čínu a Chasidy v Rusku, kteří jsou hlavními organizátory britského exitu z EU. Moše Kantor o tom hovořil na sympóziu v Davosu letošní rok, že Brexit posílí Čínu a Rusko, ale ve skutečnosti měl na mysli posílení Evropského židovského kongresu, kterému předsedá jako náčelník bojového štábu ve válce s domem Sion. Když britská média zaplní znovu novičok, Mayová získá čas a sníží se tlak na rezignaci její menšinové vlády. Toto je nejpravděpodobnější varianta.

Poslední možnost je z oblasti sci-fi, že Rusové disponují zařízením pro manipulaci s časoprostorem, díky čemuž dva různí lidé mohou být odděleně na jednom místě ve stejnou chvíli. S ohledem na reálný základ však tuto variantu budeme považovat pouze za vtip, protože vysvětlení je podle všeho mnohem jednodušší. Když se podíváte na fotografie, vidíte, že snímky byly pořízeny z bezpečnostního nahrávacího zařízení, na fotografiích vidíte i grafické rozhraní a obslužný interface.

Obsluha letiště použila dokonce digitální zoom, přiblížení na obličej, takže fotky zachycují oba muže s různým přiblížením, kamery jsou jinak nastavené na dálku. Z nějakého důvodu obsluha zastavila kamerový záznam na sekundu přesně v jednom místě a okamžiku, což je opravdu divné, pokud budeme uvažovat, že jde o dvě různé kamery a dvě různá místa.

MI5 odstranila ze snímků z bezpečnostních kamer horní okraj, kde se nachází popis čísla kamery a jejího umístění v objektu

Velké podezření budí oříznutá horní část snímků, která chybí. Pokud vás zajímá, co horní části fotografií z bezpečnostních kamer obsahují, je to snadná odpověď. Vlevo nahoře je uvedeno číslo kamery, vpravo nahoře umístění kamery, obvykle popis místa. MI5 horní část snímků úmyslně ořízla, takže není možné říct, jestli oba snímky byly pořízeny ze dvou různých kamer ze dvou různých míst, anebo z jedné jediné kamery, ale s různými přiblíženími obrazu, avšak se stejným časovým razítkem.

To by opět potvrzovalo úpravy ve Photoshopu, pokud tedy vyloučíme zařízení na ohýbání časoprostoru. Stejně tak je třeba se zeptat, proč MI5 ořízla horní část záznamů z CCTV kamer, ale ponechala časová razítka. Museli přece vědět, že si toho někdo všimne a vyvolá to mnoho otazníků. Pokud by MI5 fotografie nijak necenzurovala a neořezávala horní okraj snímků, bylo by na nich třeba vidět, že jde o záběry ze dvou kamer na různých místech na Gatwicku a oba muži nějakou náhodou doopravdy byli na sekundu přesně ve dvou různých průchodech. Jenže když MI5 tyto fotografie nahoře ořízla, tak už to začíná opravdu smrdět manipulací.

Umístění kamery je obvykle uvedeno v horní části obrazového záznamu.

Stejně tak si všimněte, že úhel kamery zachycující Ruslana Boširova je od horizontální osy menší, což je vidět vpravo na stěně, kde je vidět roh cedule s červeným okrajem. Kamera je pootočená více nahoru a zachycuje tak levý horní okraj cedule. Na druhé fotografii je kamera natočená dolů více k podlaze, takže vpravo vidíme už jenom svislý červený pruh okraje cedule, horní roh cedule nevidíme. Obě kamery jsou typu “rybí oko”, takže zkreslují prostor, především okraje obrazu a jejich vzdálenost.

Nelze tedy říct, jestli jde o dvě různé kamery ve dvou průchodech, anebo o jednu kameru s různým zaostřením a přiblížením. Veškeré dohady a spekulace by objasnil horní okraj fotografií, který ovšem MI5 ořízla a zcenzurovala. Proč se nesmíme dozvědět, co tam bylo napsáno? Viděli bychom snad, že šlo o jednu a tutéž kameru? A proč MI5 trvalo půl roku objevit tyto dva údajné agenty GRU? Do Británie přece přiletěli na ruské pasy, jak MI5 tvrdí a jak fotografie potvrzují, tak už 2. března, takže pouhé 2 dny před útokem na Sergeje Skripala.

Proč MI5 trvalo půl roku vyhledání údajně ruských agentů z databáze cestovních pasů z letiště?

Zkuste se zamyslet, co by asi udělala MI5 hned v březnu? Zkontrolovala by záznamy všech Rusů, kteří v předchozích dnech přiletěli do Velké Británie. To je maličkost, protože seznamy cestujících jsou evidovány online v centrálních databázích, takže stačí si vyhledat všechny cestující, kteří “od – do” přiletěli do země a hned by měli seznam všech Rusů. Zeptám se jako u blbejch a omlouvám se za dotaz, ale to opravdu MI5 trvalo půl roku, než vyhrabali fotky 2 údajných Rusů z letiště Gatwick? Jeden by si myslel, že to bylo přece to první, co by v březnu MI5 udělala na všech letištích, ne? A díky databázím obličejů, které shromažďují britské pouliční kamery v celé zemi, by museli zpravodajci tyto dva muže odhalit během několika hodin. A od kdy se bojová a prudce toxická látka transportuje ve flakonu od voňavky s mechanickou pumpičkou, která logicky netěsní? Jak je možné, že oba muži neskončili v hotelu nebo už v letadle bradou vzhůru?

Všechny tyto podivnosti ukazují, že celá kauza Skripal nakonec může být pouze mechanismem na odvádění pozornosti od krize vlády Theresy Mayové, která se hroutí, Boris Johnson už počátkem léta rezignoval, z její vlády odešlo podle britských médií už 18 lidí, zejména poradců, kteří nechtějí mít s krachem vyjednávání o Brexitu s EU nic společného.

Proto se nelze divit tomu, že Theresa May se obrátila s žádostí o pomoc na okultní síly, když při návštěvě v Keni si zatancovala “tanec oživlých mrtvol”, přinejmenším to tak vypadalo, i když více než mrtvolu ten tanec připomínal robota, kyborga. Keňské tance mají původ v kmenových rituálech pro komunikaci s Bohy, ale její vláda v Londýně bude potřebovat víc, než jenom přízeň Bohů, protože už příští rok 29. března vystoupí Velká Británie z EU a válka domu Sion začne naplno, hlavně v Evropě a na hranicích Ruska. Do té doby uvidíme a uslyšíme o Novičoku ještě několikrát. Terezka hraje hlavně o čas.

Britská ambasáda v Moskvě oběma údajným agentům GRU vystavila víza do Británie a vzala si od nich otisky prstů. Londýn ale teď nechce ruským úřadům otisky poskytnout pro ověření údajné identity!

Maria Zacharovová pro ruský TV kanál Vesti [5] uvedla, že oba dva údajní agenti GRU prý přiletěli na Gatwick z Moskvy a oba dva přicestovali na britská víza od britské ambasády v Moskvě. Tak to tvrdí Londýn. A tady to začíná být ještě více absurdní. Zacharovová uvedla, že Britové od vízových žadatelů v Rusku shromažďují otisky prstů, než jim jsou víza vydána, takže ruské ministerstvo zahraničí požádalo Londýn o poskytnutí těchto otisků prstů, které britská ambasáda získala od obou mužů, když jim vydávala víza. Jenže podle Zacharovové britská strana žádné otisky ruským úřadům poskytnout nechce, takže nelze ověřit totožnosti obou osob na ruské straně, pokud je pravda, že do Británie cestovali pod falešnými pasy. Zároveň je zcela absurdní, že by ruská GRU posílala své agenty, aby si žádali na britské ambasádě v Moskvě o víza. To je úplně choré, takhle tajné služby vůbec nepracují a cestovní doklady si zajišťují úplně jinak.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Tak veru je to podvrh. Briti si urobili zase iba hanbu. Ako by im nestačilo to že niekto dokáže prepašovať do Británie bojovú chemickú látku!!! Veď si ľudovo povedané sami nasr_ali do vlastného hniezda. Úbožiaci.

Kuba
Návštěvník
Kuba

Na vašem místě, pane šéfredaktore bych opravdu brzdil s kritikou MI5, myslím si, že vědí dobře, co dělají a jsou rozhodně většími odborníky jako vy. Je historicky naprosto nepochybné, že Rusové své zrádce v řadách špionů vždy nemilosrdně zlikvidovali. Když se pak dovídáme o ruském dementi k obviněním z vraždy těchto lidí, vždy po krátké době se objeví na netu konspirační teorie zpochybňující tyto obvinění. Můžete si být úplně 100% jisti, že pocházejí z Moskvy.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Těm dvěma Rusům, co deska s pohádkou, že byli v Salsbury jako turisti byhc nevěřil ani pozdrav… na druhou stanu nevěřím ani ťuk té “slavné” britské rozvědce. Osobně to vidím tak: Ti 2 nepochybně něco s ruskými tajnými službami mají společné a britové o nich bezpochyby věděli už v té době a dost možná je i sledovali. A bezpochyby také ví, že ti chlapi prostě nemůžou (nesmějí) říct, kdo vlastně jsou a pro koho pracují – takže je jasné, že budou mít už z tohoto důvodu problémy cokoliv vysvětlit, aby to znělo věrohodně. Kdyby chtěli Skřipala odrovnat, tak je Skřipal prostě po smrti a nemá smysl o tom vést jakoukoliv debatu. Mohli ho zastřelit, mohli ho otrávit (otrávit, ne amatérsky přiotrávit). A použili by k tomu něco, co by je s Ruskem nikdy nespojilo a ne bojový plyn, který byl vyvinut v Rusku (například takový Antrax je spolehlivý a v podstatě universální). Nemluvě o dalších možnostech, které tajné služby mají a my o tom nemáme ani potuchy. Takže celé to je jenom jakási hra tajných služeb (včetně možnosti vyřizování si nějakých starých účtů) s pozadím, o kterém se můžeme jenom dohadovat s tím, že nejde vyloučit ani to, že to opravdu zinscenovala britská tajná služba a jenom využila těch 2 rusů na které to šlo hodit. Pořád totiž nikdo pořádně nevysvětlil, jak je možné, že v podstatě okamžitě byla lidem odvezeným standartní záchrankou poskytnuta vysoce profesionální, oborná a hlavně speciální zdravotní péče zaměřená právě na novičok, přičemž záchrana života obou přiotrávěných byla odůvodněna právě tou bleskově poskytnutou odpovídající léčbou (bez ní by byli prý mrtví). Jenom odborné potvrzení, že šlo o novičok, trvalo tuším 3 týdny – přesto britové to věděli v podstatě okamžitě. A nebo jsou Rusové fakt takový neschopní amatéři…, ale pak nechápu tu hysterii kolem Ruska, když by na celé Rusko stačil jeden James Bond na poloviční úvazek, aby se s těmi amatéry vypořádal 🙂

r.m.
Návštěvník
r.m.

když březnu Alexandr Petrov a Ruslan Boširov opouštěli svůj pokoj v hotelu City Stay na východním předměstí Londýna, možná z nedbalosti nebo omylem zde po sobě zanechali stopu. O tři měsíce později britská policie místo prohledala a zjistila, že dva zdejší mopy, jimiž zřejmě uklízečka vytírala po jejich odchodu místnost, vykazují kontaminaci nervovým jedem novičok.
https://www.respekt.cz/tydenik/2018/37/smrt-v-lahvicce-parfemu?issueId=100347
židem Bakalou placená a židem editorem Lamperem kontrolovaná novinařina, všimněte si jednoho slova v textu – zřejmě
v praxi to vypadá takhle: židem Bakalou zřejmě placená a zřejmě židem editorem Lamperem kontrolovaná novinařina…)))
éto skutečně děbily, protože dva mopy se určitě nepoužívají jen na jednu místnost a navíc by jimi stopy po údajném novičoku rozpatlaly po baráku
to může vymyslet jen mozek, který si uklízením nikdy nevydělával

josef
Návštěvník
josef

Tak ještě jednou analýza zfalšovaných fotek údajných ruských agentů.
https://youtu.be/YfP64vzNCfw

r.m.
Návštěvník
r.m.

nechápu, kterej mamlas ti dal za tuhle dobrou práci mínus, díky

Vlastimil Čech
Návštěvník
Vlastimil Čech

he,he, he… Na té úvodní fotografii má Mayová pusu jak poštovní schránku. Děla to ze zlozvyku, nebo ji ta pusa tak sama narostla?

hirameki
Návštěvník
hirameki

mnoho Angličanek má takovou kuní mor.u. viz třeba i expremiérka Thatcherová – ta již tedy nemá nic … ale měla.

Jetosmutne
Návštěvník
Jetosmutne

No to je ale idiotizmus…MI5 by mala vyhodit tych babrakov,ktorym to dala padelat….haaah to su idioti ja sa iba smejem ked o tomto pripade pocuje alebo citam…toto by aj skolka zvladla lepsie ako MI5???

Vlastimil Čech
Návštěvník
Vlastimil Čech

Víte co? Mám dojem, že to ti kluci špionští udělali schválně, aby bylo vidět, jak pitomé rozkazy dostávají. “Vyrobte z ničeho ruské špiony!”
“Pane, my nechceme”
“Jaké nechceme!, to je rozkaz, vy jste naši britští špioni! Vyrobte a hotovo”
No a tak kluci z MI 5 něco vyrobili… a je znát , co si sami o té věci s novičokem myslí…

M.C.
Návštěvník
M.C.

To je taky možné, že vláda dala příkaz a ti kdo to měli vykonat s konáním vlády nesouhlasí a rozhodli se ji veřejně zesměšnit tím, že naoko splní rozkaz, ale nasekají tam neznalému člověku nezřetelné chyby, aby se politici veřejně zesměšnili.
Což se stalo.
Jenže to by nemohla být jen tak něčí soukromá iniciativa, to by muselo být kapku šířeji založené a podpořené spiknutí, bez toho je to minimálně profesní sebevražda zúčastněných.

mirek
Návštěvník
mirek

Agenti zachytili akorat jak takzvane “britske bezpecnostni urady” standardne manipuluji a pokrivuji dukazy dle politicke objednavky… (a ne casoprostor) 😀

Mik
Návštěvník
Mik

Pardon..ale zamerte se na pravy spodni roh snimku…jde o cervene znaky…na jednom cara na druhem cast ctverce…jde o jinou chodbu

Mik
Návštěvník
Mik

Jde o vyrazny rozdil v sile cervene cary..ramecku

M.C.
Návštěvník
M.C.

Na tom obrázku co postoval Thanatos jsou vidět čtyři stejné chodby vedle sebe a ta červená čára je lemování obdélníku s nějakým, rovněž červeným nápisem.
https://aeronet.cz/news/eto-debily-britove-zachytili-na-dvou-snimcich-dva-agenty-gru-samostatne-ve-stejny-cas-na-sekundu-presne-disponuje-rusko-zarizenim-na-ohybani-casoprostoru-theresa-may-tancovala-v-africe/#comment-190705
Zřejmě je tam těch chodbiček ještě více, pět nebo šest, soudě podle části nápisu nad nimi.
Celý nápis je zřejmě International arrivals – Mezinárodní přílety a část slova ,, Inter” by při použitém fontu zabrala šířku nejméně jedné chodby.

vlky
Návštěvník
vlky

Podívej se na video, odkaz je v diskuzi nad … Tam je to jasně vysvětleno, obraz je převrácen o 180 stupňů, proto pravé dolní rohy nesouhlasí.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Koho to jsou agenti…..SVR zahraniční rozvědka a nebo od vojáků…GRU.??

M.C.
Návštěvník
M.C.

Nejspíš toho, kdo tuto šaškárnu zorganizoval…
Četl jsem knihu Lovec špionů, napsanou šéfem britské kontrarozvědky, kde popisuje boj proti sovětské výzvědné službě v Británii v 50. a 60. letech. Mj. i pátrání po Cambridgeské pětce, případ Lonsdale apod.
Je tam uvedeno, že už v šedesátých letech uměly tajné služby otrávit vybranou osobu takovými látkami, které se rychle rozložily i v mrtvém člověku a v krátké době se jejich použití stalo neprůkazným. Látka třeba vyvolala selhání srdce a při pitvě den dva po smrti už byl problém určit, jestli to bylo skutečné selhání srdce, nebo tomu někdo pomohl.
Od té doby výzkum značně pokročil.
Kdyby to Rusové považovali za nutné, mohli Skripala tímto způsobem zlikvidovat v době, kdy seděl v Rusku ve vězení. Pitval by ho vybraný patolog a při pitvě by se nic nezjistilo.
Ale ne, oni ho nenechali ani odsedět celý trest, pustili ho na svobodu, nechali ho vycestovat do Británie a teprve po několika letech se ho rozhodli ho zlikvidovat. A ještě takovým spektakulárním způsobem.
Tajná služba se proto nazývá tajnou, že se snaží nebýt při své práci viděna a nezanechávat stopy. Otrávení člověka něčím, co se dá zjistit a určit a ukazuje přímo na mateřskou zemi je diletantismus nejhrubšího zrna, to by neudělali ani agenti banánové republiky. Ti by ho otrávili v Británii volně prodejnou chemikálií. Policie by sice zjistila, že byl otráven a čím byl otráven, ale aspoň by to neukazovalo přímo na původce.

Způsob provedení ukazuje na narychlo zorganizovanou operaci pod falešnou vlajkou zaměřenou na neinformovanou veřejnost v západních zemích, vypočítanou na efekt, proto musela být použita ,,nervově-paralytická látka”, aby se veřejnost vyděsila a aby mohly být prováděny spektakulární manévry a bylo co dávat do médií.
Buď to dělali diletanti, nebo si řekli, že veřejnost to sežere i tak a není třeba se s tím piplat do detailů, protože kdokoliv, kdo o tom něco ví se tomu musí zasmát, kolik je v tom nasekáno chyb.

Deratizér
Návštěvník
Deratizér

Ohledně snímků vše nesouhlasí! Odlesky na kovových zábranách jsou odlišné, rovněž některé stíny. Zcela určitě těch průchodů je několik vedle sebe, umístění kamer a osvětlení bude z konstrukčních hledisek toho průchodu totožné. K oříznutí snímků nahoře byl jen jeden důvod a to zdůraznění objektu na fotografii, fotografové tomu říkají “výřez”. A výběr snímku stejného času u dvou kamer je na operátorovi, který to vybíral. Jestli ti dva muži s šli spolu a každý zamířil do jiného tunelu, rozdíl při výstupu mohl být jen pár vteřin nebo vůbec žádný. Kdyby byly zveřejněny snímky s odlišným časem několika vteřin, stejně by to vedlo ke spekulacím, proto podle mne operátor zvolil stejný čas anebo se mu to jen zdálo logičtější právě kvůli těm spekulacím.

M.C.
Návštěvník
M.C.

V tom případě operátorova logika naprosto selhala.
Výřez ze snímku pro zvýraznění konkrétní osoby se dělá tehdy, když je na snímku osob více a není zcela jasné, která z nich je ta důležitá. Případně pro zvětšení nějakého detailu. Zde to postrádá smysl.
Naopak tím přibývá další otázka: Kde jsou jejich spolucestující? Že by agenti schválně počkali až všichni odejdou, aby jejich obličeje kamery mohly co nejlépe zaostřit?
I takového amatéra jako jsem já by napadlo zařadit se do fronty lidí a v těch pár vteřinách co půjdu přímo pod kamerou se náhodou podívat na hodinky. Nebo bych se zrovna rukou poškrábal na nose.
Tyhle kamery určitě nikdo za provozu ručně nezaostřuje, protože by na každou z nich musel být zvlášť člověk. Dělá to automatika a pro automatiku je nejhorší právě nekontrastní, neustále se měnící obraz, ze kterého se jí těžko vybírá.