Erik Best: “Souhlasím s ruským prezidentem. USA chtějí destabilizovat svět”. S Ruskem...

Erik Best: “Souhlasím s ruským prezidentem. USA chtějí destabilizovat svět”. S Ruskem se nikdo nebude bavit?

Erik Best: “Souhlasím s ruským prezidentem. USA chtějí destabilizovat svět”. S Ruskem se nikdo nebude bavit?

Nedávno jsem narazila na článek z března 2014, tedy z doby, kdy Rusko tzv. anektovalo Krym. Jeho autorem je Jefim Fištejn, článek vyšel na stránkách Reflexu pod názvem “Drsná pravda o Putinovi” a cituji z něj část:

“Důležitou součástí propagandistické kampaně doprovázející novou politiku Kremlu je kompletní informační blokáda, sterilizace mediálního prostoru, nepřetržité „kobercové nálety“ ohlupujících lží. Cíl strategie je zřejmý: totální militarizace společenského vědomí, neustálé přiživováni vysokého grádu válečné hysterie, vytváření „obrazu nepřítele“ všudypřítomného, a proto vyžadujícího denní veřejná cvičení v nenávisti. Všechno, co činí, přisuzuje Kreml svým protivníkům. Tvrdí, že Majdan byl organizován za peníze západních zemí – přitom posílá placené provokatéry, aby podněcovali nepokoje v Doněcku a Charkově. Tvrdí, že v důsledku „státního převratu“ se k moci na Ukrajině dostali „fašisti“ – a přitom zve na Krym pozorovatele z řad nejznámějších evropských neonacistů. Právě tak popisuje psychiatrie chování sociopata: ten je vždy přesvědčen, že je schopen dokázat těm hlupákům kolem, že bílé je ve skutečnosti černé a vždy přisuzuje nepřátelům vlastní proradné chování. Pokud se sociopat nachází vespod společenské pyramidy, dříve nebo později zkrachuje. Je-li na vrcholu pyramidy, výsledkem je opak: sociopatův názor se stává obecně povinným náboženstvím. Pak dříve nebo později krachuje společnost, v jejímž čele stojí.”

“To všechno dokonale předvedl Vladimír Putin ve svém historickém projevu před Státní dumou k uznání krymského referenda. Celou svou intonací a vokabulářem dával najevo, že za svůj historický triumf vděčí Rusko jemu a nikomu jinému. Zábor Krymu že byl jeho osobním rozhodnutím, všem ostatním že svěřil roli panošů – byť nadšených. Mluvil před exaltovaným hledištěm svou atmosférou silně připomínajícím 17. sjezd KSSS. Dumská veřejnost byla přemožena návalem vlasteneckých citů. Někteří vstávali, do řečnických pauz cosi souhlasně vykřikovali, ženy nahlas vzlykaly štěstím, upadaly do orgastických mdlob, z nichž byly vytrhovány frenetickým aplausem. Dumští komunisti, v klopě mašle v barvách svatého Georgije, patrona to ruské armády, se okázale křižovali a provolávali slávu: „Hospodin budiž pochválen!“ “

“Obzvlášť zle vyčinil Putin Západu a zejména Spojeným státům. Jejich postoj označil za zcela pokrytecký. Cožpak války, které vedly, nebyly porušením mezinárodního práva? Není snad kosovský precedens „absolutně totéž, co Krym“? A co mají na mysli, když vyhrožují sankcemi a prorokují zostření vnitřní situace v Rusku – chtějí tím povzbudit „škůdce národa“ a vytvořit pátou kolonu?”

Článek je to dlouhý a nejlépe, ať si jej každý přečte sám, já už ocituji jen větu z jeho závěru: “Svým chováním Putin fakticky uvolnil ruce Západu, který nyní nemusí brát ohledy na ruský postoj. Nikoho ve světě už nenapadne konzultovat s Moskvou plánování jakýchkoli mezinárodních akcí. “

Autora článku jsem neznala do doby, než jsem jej nedávno viděla v závěru pořadu “Uchem jehly” , kde jsem s jeho mnoha názory souhlasila – dokud jsem nenarazila na zmiňovaný článek. Následně jsem dohledala, že Jefim Fištejn se narodil v Kyjevě, že je to v Česku žijící a česky píšící publicista, esejista a scenárista židovského původu, který je nejvíce známý pro své dlouholeté redakční působení v Rádiu Svobodná Evropa (zdroj a více) . A jak jsem dodatečně zjistila shlédnutím pořadu ze záznamu (tedy nikoliv jen jeho závěru) – že je to každým coulem havlista.

V bohaté diskusi pod zmiňovaným článkem je jen málo oponentů, většina panu Fištejnovi tleská. A já si říkám, že je fajn číst takový článek s dostupem cca dvou let a to především v souvislosti s větou “Nikoho ve světě už nenapadne konzultovat s Moskvou plánování jakýchkoliv mezinárodních akcí.” Jak se totiž čas posunul, Rusko na mezinárodní scéně sehrává stále významnější roli – od dohody s Íránem přes projev Putina v OSN a následný vstup Ruska do Sýrie až po dohodu Ruska s USA o příměří v Sýrii, o které američtí analytici hovoří jako o kapitulaci USA.

A jak můžeme pozorovat dále, v amerických prezidentských volbách to vypadá na úspěch Donalda Trumpa, kandidáta, který sympatizuje s Putinem a Ruskem. A poslední ukázkou změny kursu směrem k Rusku je vyjádření Čechoameričana Erika Besta, jehož slova jsem použila v titulku : “Souhlasím s ruským prezidentem. USA chtějí destabilizovat svět”. Slova Erika Besta pocházejí z přednášky v aule právnické fakulty v Olomouci, kde spolu s Robertem Zbíralem diskutoval se studenty na téma amerických voleb.  Cituji:

“Hosté včerejší diskuse se shodli, že jeho úspěch (pozn.: D. Trumpa) vychází ze stavu současné americké společnosti. „Trump má obrovskou výhodu. Našel způsob, jak oslovit frustrované a nespokojené Američany. A to je téměř každý,“ řekl Erik Best, Čechoameričan, který vyrůstal v republikánské rodině. Jeho slova potvrdil i Robert Zbíral z katedry politologie a společenských věd právnické fakulty. „Ani já se nedivím, že někdo jako Trump může pobláznit Ameriku. Ta je totiž stejně rozdělená a nehomogenní jako Evropa, ať už ekonomicky nebo sociálně. Trumpovi nahrává i současný systém výběru kandidátů,“ reagoval Zbíral, který strávil v USA skoro dva roky.”

“A co když Donald Trump skutečně vyhraje volby? Erik Best je přesvědčen, že v roli prezidenta bude mírnější a obklopí se schopnými lidmi. „I kdyby snad jako prezident pobíhal po Bílém domě s kufříkem s jadernými kódy, věřím, že mu nikdo nedovolí rakety odpálit,“ doplnil s nadsázkou Zbíral.” (zdroj)

Podrobnější reportáž o přednášce přinesly Parlamentní listy, které Erika Besta citovaly takto: „Nejsem žádný putinovec, ale souhlasím s tím, co prohlásil ruský prezident o tom, že USA vždy chtějí destabilizaci světa. Ani já nerozumím jejich nynější politice na Středním a Blízkém východě, ale pokud se jedná o to destabilizovat tento region, tak se jim to skvěle daří,“ uvedl mimo jiné při besedě na Univerzitě Palackého v Olomouci” (zdroj a více).

Erik Best a Robert Zbíral diskutovali se studenty práv o amerických volbách

Zapomeňme nyní na postavy Jefima Fištejma i Erika Besta, resp. vnímejme je pouze jako posly informací, a to jak z doby před dvěma lety, tak ze současnosti. A co pro tyto informace platí? Že ani ti, kteří se považují za odborníky na mezinárodní politiku (viz Jefim Fištejn, co by bývalý komentátor rádia Svobodná Evropa) nechápou, o co v současném světě jde (resp. chápou, až když začíná být jasněji – viz Erik Best), natož aby to chápali politici (obzvláště ti čeští i v EU), kteří stále drží směr USA. A kteří stále věří, že Rusko je zlo a že není vyššího úkolu, než umlčet každého, kdo to tak nevidí (m.j. i tzv. “proruskou propagandu”).

Dovolím si tvrdit, že podobně, jako Jefim Fištejn, i oni “spláčou nad výdělkem”, jelikož svět jde úplně jiným směrem, než jak si myslí USA a jak si myslí jejich vlezdoz.delci. A s Ruskem ne, že se nepočítá, ale naopak se s ním počítá, a to tak, že velmi!

Ukrajina nebude do EU a NATO přijata ještě 25 let a MMF dal za pravdu Rusku

Že v USA slaví úspěch proruský kandidát, to je na jiné téma (a dovolím si tvrdit, že i zde je všechno jinak, než jak to vypadá), ale komu ještě pořád nedošlo, že v rámci globální politiky o Ukrajinu vůbec nešlo a nadále nejde a že tedy americká politika na Ukrajině byla jen fraškou, tomu bych ráda připomněla čerstvé vyjádření šéfa EU Jean-Claude Junckera, že Ukrajina ještě 25 let nebude přijata ani do NATO ani do EU (zdroj). A dále další nedávnou zprávu, že Ukrajina od MMF další peníze nedostane, dokud nesplatí dluh Moskvě, viz MMF se zastal Ruska.  

Shrnutí

V každé zlomové době svět stál před volbou, kde je pravda a na čí stranu se přidat. Pravda se ale vždy ukazuje až s odstupem času, zatímco vždy existuje určité procento lidí, kteří ji vidí dříve, než se stane zjevnou. Budu se opakovat, ale už dva roky po článku Jefima Fištejna je zřejmé, jak se mýlil! Některým to dochází (viz tzv. proruské weby, či snad – aniž bych mu to podsouvala – Erik Best a jeho vyjádření), jiným to teprve dojde.

Ano, Spojené státy právě oznámily prodloužení anti ruských sankcí o další rok, ale zároveň vyšla zpráva, že Obama je může kdykoliv (tedy nakolik mu to jeho volební období ještě umožní) zrušit – více zde., takže ono spíše jde o nějakou “dojmologii” než o reálný fakt. Nemluvě o tom, že na antiruské sankce více doplácejí ti, kteří je ukládají, než Rusko  – viz například zpráva “Rusko blíže ke kořenům, Rusové skupují pozemky”  – cena pozemku je asi tolik, co rozpočet tříčlenné rodiny za jednu zahraniční dovolenou.

Po této odbočce, která je potvrzením, že Rusko nemusí mít obavy, že by bez Západu umřelo hlady či nepřežilo, a jejímž dalším potvrzením je zpráva, cituji:

Motory, které zajistí přežití lidstva v příštím historickém období, máme pouze my, protože americké pokusy vedoucí tímto směrem, se ukázaly jako velmi nešťastné,“ říká Ostrecov. „Jejich jaderná termoemisní zařízení (reaktory), například ta, které byla vytvořena podle projektu Pluto, nesplnila očekávání, a Američané od jejich dalšího vývoje upustili, když upřednostnili levnější a efektivnější motory na tekuté palivo“  –  zdroj a více,

se vraťme zpět na mezinárodní scénu a k geopolitice. Dva roky staré tvrzení, že s Ruskem nikdo nebude počítat a nikdo se s ním nebude bavit, dostává stále více na frak. A realita je taková, že obzvláště řešení situace v nejžhavější oblasti současného světa, na Blízkém východě a kolem Turecka, se bez Ruska neobejde. Proč, to by bylo na další článek například o tom, že Spojené státy v žádném případě nemohou realizovat vznik Kurdistánu, o který jde v rámci globální politiky, protože by to pro ně znamenalo postavit se spojenci NATO s druhou největší armádou, Turecku. Nemluvě o tom, že o politiku a la “americký sen” a s ní spojený americký dolar již z globálního hlediska není zájem, což je další důvod, proč na Blízkém východě (nejen) USA padají z lopaty, zatímco role Ruska stoupá.

PS: Protože vše se lámalo přes Ukrajinu, kde po Majdanu následovala tzv. anexe Krymu, tedy událost, po které pohledem proamerických politiků se “s Ruskem nikdo nebude bavit”, vkládám ještě video o dění, o kterém Jefim Fištejn před dvěma lety tak horlivě psal slovy: “Někteří vstávali, do řečnických pauz cosi souhlasně vykřikovali, ženy nahlas vzlykaly štěstím, upadaly do orgastických mdlob, z nichž byly vytrhovány frenetickým aplausem. Dumští komunisti, v klopě mašle v barvách svatého Georgije, patrona to ruské armády, se okázale křižovali a provolávali slávu: „Hospodin budiž pochválen!“ ”  a ve kterém je k vidění Putin v krymské Sevastopoli hned v květnu 2014 (a ve kterém doporučuji čas 11:52, kde Putin hovoří k veteránům VVV slovy “Nikdy vás nezradíme” – čekalo se snad, že Sevastopotol bude “spík engliš”, jak bylo plánováno?  ):

A to nehovořím o nedávném francouzském (!) tedy nikoliv ruském (!) dokumentu, který vznikl cca dva roky po ukrajinském Majdanu, “Masky revoluce” a který m.j. přes postavu Viktorie Nulandové naplno odhaluje roli USA v ukrajinském dění.

Mám ráda pohledy na veškeré dění až v souvislostech. Obávám se, že většině politiků (nejen českých) takový pohled schází. Jejich škoda, že nyní jim nezbývá, než s odstupem času zírat, jak je všechno jinak. Přičemž největší zrcadlo jim právě nastavují ty jejich “dokonalé” Júesej a v nich právě Donald Trump…

-Pozorovatelka- 4.3.2016

     

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
investor
Návštěvník
investor

Vyborny clanek, Pozorovatelko. O korupcnim pozadi kyjevskeho majdanu neni nejmensich pochybnosti. Miliardy USD na svrzeni zakonne vlady, vrazdeni lidi na obou stranach a na vyvolani obcanske valky priznali US senatori, politici i nekteri evropsti nejvyssi politici.

Pozoruji svet vetsinou z Blizkeho vychodu a musim s vami plne souhlasit, ze “o politiku a la ‘americký sen’ a s ní spojený americký dolar již z globálního hlediska není zájem, což je další důvod, proč na Blízkém východě (nejen) USA padají z lopaty, zatímco role Ruska stoupá”. USA jiz totiz davno zadnou politiku nemaji. Tu jim ukradla (spolu s 98% hodnoty dolaru), demokracii a svobodou US financne-militantni mafie a obcanum za to dala astronomicke zadluzeni dosahujici strasidelnych 300-400% HDP (nikoli oficialnich pouze 103%)… To je pricinou, proc USA nezbyva, nez vysavat cely svet, vyvolavat valky, svrhavat legitimni demokraticky zvolene vlady, vytvaret teroristicke site (jak priznala i Clintonova) a skodit kazdemu, kde je to jen trochu mozne…

nademese
Návštěvník
nademese

Erik Best je rozumný a INTELIGENTNÍ chlap.Před mnoha lety s ním byl rozhovor odvysílaný rozhovor v TV.Intuice mně nezklamala….již tehdy.Dlouho jsem o něm neslyšel, nečetl…až tady.
Všiměte si “jak je nad věcí”.Měl by se mu dát větší prostor v publikování jeho zajímavých názorů.

Ščors
Návštěvník
Ščors

Doporučuji shlédnout nějaký dokument, jak je to ve skutečnosti s americkým HDP. Zvedat a držet nad vodou naprosto krachující zbytky ekonomiky jen tím, že navyšuji portfolia podniků novými emisemi, které si sami Korporáti zpětně kupují za hajzlpapír-pardon-kvantitativní uvolňování se zápornou sazbou-smolík. Mít sídlo firmy v USA a vyrábět v Číně-taky nebude ono. Hlavní vývozní artikl z USA do Číny je odpad. To taky nesvědčí o vyspělosti. Tahle bublina bohužel brzy splaskne. http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7555 . Hlubší rozbor, proč tenhle systém nemůže fungovat: http://www.warandpeace.ru/en/analysis/view/109712/. Rus přežije vše a vždy. Má totiž všechny suroviny a naprostý dostatek půdy. Korporáti jen skoupenou zeměkouli za hajzlpapír – dolar, který když přestaneme uznávat – položí se. Na tohohle koně může vsadit jen silně retardovaný jedinec…..

Aksal
Návštěvník
Aksal

Už starší zmínka o Aeronetu, ale pokud ji nemáte ve sbírce, můžete si ji doplnit. Čas 30:30
https://www.youtube.com/watch?v=HEx1-X4GX5M

Ilona
Návštěvník
Ilona

Документальный фильм 2016 Путин как есть.

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

KAZATEL-MT24-ZJ,13,12-GN,1,2
Návštěvník
KAZATEL-MT24-ZJ,13,12-GN,1,2

BRZY SI USA A RUSKO ROZDELÍ EVROPU
S pomocí syrského konfliktu se Rusko pokouší vytvořit „nový hierarchický pořádek“ ve světě. Dočasné přerušení palby má prověřit, nakolik Vladimir Putin kontroluje situaci, píše Die Zeit.
Pokud bude příměří zachováno, tak se to stane počátkem rozdělení Blízkého východu mezi Rusko a USA, za kterým bude jako další na řadě Evropa, píše vydání.
Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20160305/2513754/zeit-ukonceni-valka-syrie-rusko-usa-evropa.html#ixzz427A3vBJQ

Forever
Návštěvník
Forever

Jefim Fištejn? Tohoto Žida snad nemá cenu ani komentovat.
Židé, to jsou největší škůdci a rozvračeči – lituji, že to musím teď takhle říct, ale Talmud a celkově historie Židů hovoří za vše.
Oni Židé byli a jsou jen nástrojem na rozvrácení konkurenčních systémů na Zemi ve prospěch, jak to jen nazvat, hmmm, říkejte tomu, jak chcete, GP či Satan atd.

Po pravdě, abych byl upřímný, dlouho sem nechápal nenávist vůči Židům, teda do té doby, než jsem si přečetl Talmud – člověku je z toho až zle – Talmud defacto = židovský Mein Kampf. A když se podíváme do historie, konkrétně chazarských Židů, co ideu židovství přejali – všude, kam Židé vlezli, tam byli vždy vhodným nástrojem na rozvrácení, zničení a ovládnutí celého určitého tamního systému, když si to zrovna GP či říkejte tomu klidně Satan či nějaká entita, co chtěla ovládnout planetu Zemi a lidstvo s ním, přál. Viz. např. USA – kde sejmuli Abrahama Lincolna, Rusko – viz VŘSR, SSSR – viz pád východního bloku, v současnosti Ukrajina – viz Majdan – Jaroš, Porošenko, Tymošenková, Jaceňuk, Firťaš, Kolomojskij – VŠICHNI Židé.

Židé = bílé koně NWO

Žid sloužil a slouží jen jako nástroj k nastolení světovlády – je to něco jako, když se globální vládnoucí elity rozhodly využít německý národ k nastolení NWO – rozdíl je v tom, že Němcům byl předhozen Mein Kampf, který obsahoval myšlenky o nadřazenosti Němců nad neněmci, zatímco Židům byl předhozen Talmud, který obsahuje myšlenky o nadřazenosti Židů nad Góji (nežidy).
Čili, podobně, jako kdysi německý národ, tak po velkou část historie lidstva jsou Židé nástrojem a předvojem vedoucí k nastolení NWO. Globální elity SKRZE Židy ovládají svět. To je smutná realita.

jk novak
Návštěvník
jk novak

Jefim Fištejn je špičkový expert na přeměnu jeho protiruské nenávisti na žurnalistické výplody.

zombie
Návštěvník
zombie

tak myslím,že už to jméno Jefim Fištejn mluví snad za vše-tomu bych nevěřil ani to,že nechodí udávat na obec nebo že v synagoze nepigluje ministranty…

erika
Návštěvník
erika

Fištejnove tvrdenia sú do puntíku pravdivé, akonáhle si namiesto Ruska dosadíme USA.
Sama Nulandová predsa priznala, že Ukrajina ich stála 5 mld dolárov.Telefonát s Ashtonovou zase odhalil, že nestrieľali chlapci z Berkutu, ale najatí dolároví strelci, ktorí mali svoju presne určenú úlohu a tú splnili.
Odesa, ktorá nemá obdobu v povojnových dejinách Európy, nechala bandu “civilizovaných” chladnou. Poznali vrahov? asi áno, veď ich sami najali aj zaplatili.
Krutosť a sadizmus odignorovali a rovnako kazetové bomby a biely fosfor v donecko-luhanskej oblasti. Nemôžu to kritizovať, veď im to svinstvo sami dodali…
V Kyjeve sa pretŕčali americkí generáli, machri zo CIA, politici od elít po šedý priemer až k vysloveným nulám. Nespomínam si na žiadny masívny nápor Rusov, iba nápor tejto euroatlantickej, vojny chtivej a zapredanej smečky…
Boli tam aj európski roztlieskavači washingtonskej politiky, s hanbou musím priznať, že aj mnohí zo SR. Rovnako od elít po vyslovené nuly.
Opusťme túto loď bláznov, ktorí vidia všetko naopak, ktorí stratili morálku, spreneverili sa ideálom a zapredali aj svoje svedomie.
Poďme von z EÚ a zo zločineckého vojnového paktu NATO, ktorý nás miesto ochrany ohrozuje.