Erik Best o “proruských” webech. A summit NATO a zoufalství Západu

Erik Best o “proruských” webech. A summit NATO a zoufalství Západu

Erik Best o “proruských” webech. A summit NATO a zoufalství Západu

Na internetu se objevil článek Erika Besta na téma českých webů, chválících Putina a Rusko a kritizujících Obamu a USA. Článek vkládám.

Představte si český web, na kterém se pravidelně objevují články chválící Vladimíra Putina a kritizující americkou zahraniční politiku. V článcích se můžete dočíst třeba něco takového: „Obamova zahraniční politika je strašný průšvih. Chybí jí vize, účel, směr i strategie. Každá z vojenských operací Spojených států na Blízkém východě, od Iráku přes Egypt až po Libyi, pomohla uvrhnout region do chaosu a vytvořit prostor, ve kterém může Islámský stát růst a prosperovat.“

Web by mohl zajít ještě dál a zpochybnit Obamovu loajalitu. Také by mohl naznačit, že jeho administrativa aktivně podporovala al-Káidu v Iráku. Články by si mohly pohrávat s myšlenou, že je Obama utajený muslim, který ve skutečnosti straní teroristům.

V případě Ruska pak web prohlašuje, že je potřeba uvolnit napětí a najít společnou řeč s pomocí společných zájmů, jako je boj proti terorismu. O Vladimiru Putinovi píše, že je to skvělý lídr, který přesně ví, co chce.

Takový web by byl v Česku pravděpodobně označen za proruský. Jeho jméno by se objevilo na neformální černé listině, kterou vedou různé neziskové organizace.

Think tank Evropské hodnoty, financovaný z velké části z prostředků EU, by web mohl zahrnout do své studie proruských serverů a analyzovat, jak používá manipulativní techniky a démonizaci. Mezi dalšími zkoumanými stránkami by byly Parlamentní listy, AC24 a Sputnik News (pozn.: ve zmiňované studii nebyl Aeronet hodnocen).

Ve velmi podobné studii nedávno think tank dospěl k závěru, že Sputnik News je sice proruský, příliš ale informacemi ve prospěch Ruska nemanipuluje. To je skutečně zásadní objev, vzhledem k tomu, že je Sputnik News oficiálně orgánem ruské vlády!

Jde o dost trapné opomenutí a podobně trapné by bylo, kdyby Evropské hodnoty na svůj seznam zařadily náš fiktivní web. Všechna výše citovaná „proruská“ prohlášení má totiž na svědomí Donald Trump. Představte si, jaká by to byla sranda, kdyby think tank financovaný EU prohlásil českou verzi Trumpových stránek – nebo dokonce stránky Bílého domu, pokud se Trump stane prezidentem – za proruské.

Článek původně vyšel v anglickém znění v placeném zpravodaji Friday Edition.

Převzato ze zdroje zde

Související:

Nejsem putinovec, ale souhlasím s ruským prezidentem. USA chtějí destabilizovat svět, prohlásil na univerzitě Erik Best.

Dodatek – summit NATO, Gruzie, Moldávie

Zatím nikdo neví, jak volby v USA dopadnou, ale nad H. Clintonovou stále visí hrozba v souvislosti s emailovou korespondencí (vyšetřování stále pokračuje a dle mého není náhoda, že tato kauza vůbec vznikla) a D.  Trump se skutečně vítězem voleb stát může.

Co mě ale dále v souvislosti s USA zaujalo, že na varšavském summitu NATO B. Obama označil brexit za stejnou hrozbu jako Rusko. Čímž potvrdil, jakou ránu Spojené státy brexitem dostaly  (jejich “spojenec” Británie dnes tuto ráno potvrdila, když na žádost aktivistů o nové referendum odpověděla, že výsledky brexitu jsou nevratné). Co z toho plyne? Že USA jsou stále více v koncích. A Obamovo volání z Varšavy, jak NATO je zárukou “západních hodnot” a poklonkování evropských vůdců témuž, je směšné: USA jsou v dlouhodobém rozkladu a nyní v panice z brexitu a Evropa dobrovolně západní hodnoty pohřbívá vítáním uprchlíků. A to má být to, co NATO bude chránit a navíc to bude chránit na západních hranicích Ruska?

Od začátku summitu se z médií 24 hodin denně valí jediná zpráva: Rusko je hrozba! Správně by ale mělo být: hrozbou je končící moc Spojených států, které jedinou možnost sebezáchrany vidí v nějaké té další válce na evropském kontinentu. Přes Ukrajinu se to nepodařilo především proto, že Ukrajina není členem NATO, proto vůči tzv. “zeleným mužíčkům” na Krymu (které média opět tak pohotově vytáhla), nebylo možné zasáhnout a bylo nutné si vystačit s koláčky Nulandové, do kterých USA investovaly pět miliard dolarů.

Ve velkém je na summitu zmiňovaná Gruzie – země na jižní hranici Ruska, kde už snahy o konflikt s Ruskem byly přes Abcházii a Osetii (a také přes Čečensko). Gruzie je zatím ale pouze čekatel (Gruzie pokročila v členství do NATO), ač dnešní zpráva říká, že Gruzie už je ke vstupu do NATO připravena .

Gruzie – další země základen NATO? (A doporučuji si na mapě všimnout Arménie a Ázerbájdžánu, kde to vře kvůli Náhornímu Karabachu)

Další zemí, o které se na summitu hovoří, je Moldávie – země mezi Ukrajinou (budoucí člen NATO) a Rumunskem (členem NATO)

Navíc je Moldávie územím, na kterém leží Podněstří, které by se případně mohlo stát součástí Ukrajiny – Novoruska

Pohledem na mapy dostává zájem summitu NATO o Gruzii a Moldávii zcela jinou podobu – jde o jižní hranice Ruska. Mezitím se ale zájem poté, co to přes Ukrajinu nevyšlo, soustředil opět na severozápadní ruskou hranici – na Litvu, Estonsko, Lotyšsko a Polsko. Čtyři vojenské základny v zemích, které všechny jsou členy NATO, to je jiná káva! Vyprovokovat nějaký ten konflikt nebude pro USA žádný problém (koláčky to jistí) a protože v tomto případě bude platit článek 5 Charty NATO – “Útok na kteroukoliv členskou zemi bude útokem proti NATO”, článek může být aktivován na to ta ta…

A 4500 vojáků ve čtyřech základnách bude připraveno na místě, tzn. na hranicích s Ruskem… A v souhrnu je téma současného summitu NATO, které lze shrnout do sdělení “další obsazování ruských hranic”, nazýváno “mechanismem ochrany západních hodnot před ruskou agresí” … Což v situaci, kdy USA jsou v šoku z brexitu a Evropa v rozkladu pod uprchlickou vlnou, působí přinejmenším směšně.

Vrátím se na závěr k článku Erika Besta a k další aktuální informaci z Británie – ke kání se Tonyho Blaira za invazi do Iráku. Tony Blair ve svém dvouhodinovém pokorném projevu řekl m.j. větu, že “běh času ukázal, že Irák byla chyba”. A “běh času”, o ten jde. Běh času už ukázal, že jestliže soud za válečné zločiny dnes hrozí T. Blairovi, stejně tak by hrozil i Havlovi za jeho životní selhání, když svým podpisem invazi do Iráku schválil. A stejný běh času ukáže, že ti, kteří se dnes všemi možnými i nemožnými způsoby snaží likvidovat tzv. “proruské weby”, stejně jako ti, kteří stále slepě naslouchají zájmům USA, pouze stojí na straně, ze které hrozí to největší nebezpečí – nebezpečí končící hegemonie Spojených států.  Jak známo – chcípající kobyla nejvíce kope. A jak známo – je jí jedno, kdo pojde i s ní.

Na závěry summitu NATO Rusko odpoví – a ať se tomu nikdo nediví, obzvláště ať se tomu nediví Spojené státy, u kterých si neumím dost dobře představit reakci, kdyby stejným způsobem Rusko stavělo základny na jejich hranicích! Rusko zatím ale reagovalo pouze sdělením: “Kreml věří, že zvítězí zdravý rozum”. A nezbývá, než Rusku děkovat, že zdravý rozum má a všechny provokace ustává!

A velmi se těším na dobu, kdy i Evropské hodnoty pochopí, že peníze za jakoukoliv cenu nejsou ta největší hodnota…

-Pozorovatelka- 9.7.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Donda sprtspudlak
Návštěvník
Donda sprtspudlak

Mám divný pocit a není mi jasno-na co máme vůbec armádu?Buď cvičí s cizákama,nebo je rozlezlá po světě na zbytečných misích.Povodně nemáme (zatím),mloky nezadržuje byť pochodují Evropou,tak na co? A jsem bytostně přesvědčen,že v případě nějaké bestiální mločí invaze (ala’ notičky z Bruselu a Doroty z germánie)bude chránit mloky,vítače a podobné slunéčka islamotečná.Napadá mě citát z filmu:”Mám nápad-zruším armádu!!!”.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Není náhodou, že současně se summitem NATO zasedá ve Varšavě Světová rada míru.
V souvislosti se zasedáním Světové rady míru ve Varšavě je možné upozornit na existenci Hnutí za zachování civilizace a života na zemi. Toto hnutí založené Petrem Chobotem má následující základní Programové cíle:
1.Odstranit ze života každého člověka bolest, nemoc a životní omezení v maximální možné míře a maximálně efektivně
2.Vytvářet ty nejlepší podmínky pro rozvoj lidského vědomí včetně dosahování a porozumění jeho transpersonálních oblastí
3.Maximálně omezit prostor pro ekonomickou, politickou a náboženskou manipulaci a jiné zneužívání lidských bytostí
4.Cíleně přispívat k odstraňování cenzury znemožňující racionální veřejnou diskuzi na tabuizovaná témata vědy, jako je mimosmyslové vnímání, život po životě, mimozemské aktivity na Zemi, alternativní zdroje energie atd.
5.Anulovat veškeré snahy o destabilizaci současné lidské civilizace ze strany diktátorských režimů, globálních gangsterů a nezodpovědných sociálních experimentátorů
6.Posilňovat v každém člověku systematicky touhu po poznávání a osvobození se z nevědomosti, která je tím nejhorším otroctvím a největším rizikem pro každého jedince, lidskou civilizaci a v současné době i pro celou biosféru planety Země
7.Vytvářet systematicky a efektivně podmínky pro všeobecné prosazení takového modelu lidské společnosti po celém povrchu planety Země v rámci, kterého mohou lidské bytosti prožívat své životy důstojně a naplňovat je neomezeným studiem, sebezdokonalováním – a to v dokonalém vzájemném respektu a láskyplné hravosti
Základní myšlenky uvedeného hnutí v podstatě souzní s obsahem mého „Dopisu všem lidem na planetě“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

tana
Návštěvník
tana

Již bod 1 je neakceptovatelný, bolest signalizuje, že se s “tělem něco děje”. Bez bolesti zubů nepůjdete k zubaři, nejen že Vám shnijou zuby, ale dostanete infekci do celého těla. Kromě toho budete zfetovaní jakýmisi oblbováky. Bez bolesti neproběhne jediný přirozený porod. Bez bolesti nikdo ani neprocítí skutečnou radost.
Ve Spartě mrzáky shazovali ze skály.

.B.
Návštěvník
.B.
konzerva
Návštěvník
konzerva

Mimo téma, proč ukrajinská sbu a cia kryjí sestřelení boeingu na ukrajině. Opět bude výročí této události a na netu se objevují další věci…http://rusvesna.su/recent_opinions/1468158510

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Když si položíte pravítko na mapu uvedené výše (od výběžku Estonska s bodem koncem Turkyš hranic) Tak takhle vypadala mapa za II světové války, když Polsko podepsalo pakt s Němcem a ten uvažoval napadnout Rusko. Nyní se situace opakuje. Pouze je změna kdo je agresor proti Rusku. Jsme to mi a několik pitomců co si nedokážou vzpomenout jak dopadl Napoleón, Hitler a jiní v minulosti. A mermo mocí si chtějí dokázat, že nejsou zbyteční. Celé NATO, OSN a SSa jsou k smíchu. Nic nedohodli pouze vymýšlejí pííííííííííííííííííííč..inky, aby je nezrušily. Nebýt válečného průmyslu, dávno by lidi v SSa žraly trávu.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Přesně, tyhle pofidérní mezinárodní organizace jako NATO, EU a z podstatné části i OSN, nic nedělají, jen předstírají činnost a chrlí nesmysly do vzduchu, aby nebyly zrušeny. Samozřejmě, pokud oni “bojují proti Rusku” a dokonce vedou tzv. “hybridní válku” proti sofistikovanému nepříteli, tak vypadají velice tvrdě a všichni mají nárok na mimořádné prémie a skvělé finanční ohodnocení 🙂 Ve skutečnosti zase lžou, až se práší a velice dobře to vědí.

mareciino
Návštěvník
mareciino

jedno stale nechapem…. na zaklade coho tvrdite, ze USA straca hegemonne postavenie…ja to vidim momentalne tak, ze amerika nikdy silnejsia nebola… dokonca NATO stoji na ich armade… prave s nimi podpisuju jednotlive casti sveta obchodne zmluvy. To, ze Velka Britania robi niekolko krokov smerom od EU nie je nic ine ako uvolnenie ruk eurofasistickej vlade, k vacsej centralizacii, pricom VB si potrebuje zachovat svoje prastare pravomoci rozhodovat sama o sebe… system moci, kde na vrchole stoji svetova siomafia, sidliaca kadetade, ale hlavne vo VB a USA, momentalne ocistuje od nastavajucich mocenskych zvratenosti jedno zo svojich hniezd, Velku Britaniu… Dalsou vecou su americke tajne sluzby…NATO je sice samostatna organizacia, no po dalsie, informacne stoji na informaciach a na cinnostiach CIA a Mossadu… tak o co ide? Podla mna USA na sile naberaju, neslabnu…a to ze maju nejake financne problemy? myslite ze je problem vytvorit financny nastroj, ktory to cele vyriesi? ved predsa osoby, ktore stoja na americkym prezidentom, vlastnia celosvetovy bankovy system… sktrnut par nul, utopit ich v niecom, vytvorit financny nastroj nie je ziadny problem!!!!!!USA a VB maju momentalne “FIREWALL” aky nema nikto na svete…ten FIREWALL sa vola siomafia….

4321
Návštěvník
4321

6.7.2016 nic?