Erdogan o puči: “Je to dar od Boha”. Aktualizace: Vystoupí Turecko z...

Erdogan o puči: “Je to dar od Boha”. Aktualizace: Vystoupí Turecko z NATO?

Erdogan o puči: “Je to dar od Boha”. Aktualizace: Vystoupí Turecko z NATO?

Zatímco byl Erdogan na dovolené, došlo v Turecku k pokusu o vojenský převrat. Celá akce trvala jen několik hodin a zúčastnilo se jí jen velmi malé procento turecké armády. A kromě toho, že akce má na svědomí smrt necelé dvoustovky lidí, mezi nimiž jsou i civilisté, jako by k žádnému pokusu ani nedošlo – Erdogan je dále vládcem země a svět vyjadřuje podporu jeho demokraticky zvolené vládě.

Turkish President Tayyip Erdogan speaks to media in the resort town of Marmaris

Na analýzy je stále příliš brzy a ani se k ním nepovažuji za kompetentní, ale jaký je efekt této několikahodinové a podle mizerné účasti armády předem k neúspěchu odsouzené akce? Posílení moci Erdogana.

Ale od začátku – jak už se ptají jiní, jak je možné, že v dnešní době žádné tajné služby, a to ani ruské ani americké, nezaznamenaly, že se nějaký puč chystá? Putin až nyní narychlo nařizuje dopravu všech ruských občanů z Turecka (momentálně je v tam asi pět tisíc ruských turistů a turecké hotely jim dokonce nabízejí prodloužení pobytu zdarma) a narychlo ruší veškeré letecké (kromě letů pro ruské občany) i námořní spojení s Tureckem. Proč Rusko, které má s tureckým vojenským velitelstvím nadstandardní vztahy, o ničem nevědělo? Dovolím si tvrdit, že kdyby turecká armáda něco skutečně chystala, Rusko by to vědělo jako první (viz postoj turecké armády k Rusku v době sestřelení Su-24).

Pokud jde o Spojené státy, ty jsou nyní v podstatě obviňovány, že strůjce puče žije v USA a že pokud jej Američané nevydají, automaticky se tak stanou nepřítelem Turecka. Podle Erdogana je totiž hlavním organizátorem puče turecký duchovní Muhammed Fethullah Gülen – islámský učenec, myslitel, intelektuál, aktivista, teolog, autor a básník, obhájce vzdělání a emeritní kazatel. Vůdcem náboženského hnutí, ke kterému se hlásí přes 10 milionů členů, který v USA žije v podstatě v azylu.

 Muhammed Fethullah Gülen

A pokud by člověk, žijící v USA, byl skutečně organizátorem puče, opravdu by o tom Spojené státy rovněž nevěděly jako první? A pokud by s pučem souhlasily, opravdu by se spokojily s tak mizernou účastí armády? Nemluvě o tom, že Kerry vypadá jako Alenka v říši divů, když na obvinění USA a Gullena reaguje, že Spojené státy žádnou žádost o jeho vydání neobdržely  a navíc žádá důkazy o jeho vině.

Když si shrneme tuto část, tak pro celý svět, resp. pro všechny tajné služby, přišla zpráva o puči v Turecku jako blesk z čistého nebe. A stále více se zdá, že jediný, kdo o “puči” věděl, byl Erdogan.

Jedním z účastníků puče byl člověk, který sestřelil ruské Su-24

Někteří z účastníků puče se obrátili se žádostí o azyl na Řecko, kam měli přiletět vojenským vrtulníkem. A mezi nimi měl být i člověk, který sestřelil ruské Su-24. Kde je logika? Člověk, který stál na straně Erdogana proti Rusku najednou je nepřítelem Erdogana? Ale není to nakonec tak, že ve skutečnosti je to přítel Erdogana a že totéž platí pro všechny organizátory “puče”? A že jádro pokusu o převrat tvořili lidé na straně Erdogana, kteří na sebe nabalili i skutečné jeho nepřátelé jen s tím cílem, aby byli odhaleni a následně zlikvidováni? Nešlo ve skutečnosti o provokaci zorganizovanou Erdoganem za účelem následné čistky v armádě? A že to je skutečný důvod, proč o přípravě “puče” žádné tajné služby nevěděly?

I v mainstreamu se už včera objevila teorie, že šlo o provokativní akci Erdogana, která mu má posloužit k upevnění moci. A co vidíme dnes?

Kromě zmiňovaného duchovního Gullena, žijícího v USA, je to dále generálporučík Metin Liydila, jeden z velitelů pozemních sil a dalším viníkem je bývalý velitel vzdušných sil Turecka Akin Ozturk

Akin Ozturk, bývalý velitel tureckého letectva, který v roce 2015 odešel z vojenské služby, ale i nadále zůstal členem Nejvyšší vojenské rady  

Probíhají čistky, turecká vláda bude projednávat obnovení trestu smrti

A co vidíme dále? Po “puči” bylo zatčeno cca 2900 lidí/vojáků. Dále turecké úřady zbavily hodnosti 2745 soudců. K tomu dnes bude turecká vláda projednávat obnovení trestu smrti . Souzeno má být 5 generálů a 28 plukovníků.

“Je to dar od Boha”

A pod těmito fakty se nezdá nepravděpodobné, že Erdogan o puči skutečně pronesl větu: “Je to dar od Boha”. Příznivci této verze podle listu The Independent citují tureckého prezidenta, který se na letišti v Istanbulu měl vyjádřit přesně těmi slovy.

Zdroj dále uvádí: “Možná budeme svědky předčasných voleb, ve kterých se Erdogan bude snažit zajistit většinu hlasů. Možná se dočkáme změny ústavy k horšímu, protože ta bude trvat na islamistických motivech,” – píše korespondent evropského vydání internetových novin “Politika” Ryan Heath a cituje svůj zdroj v Turecku, který také vidí pokus o převrat jako objedávku Erdogana.

Shrnutí

Pokud se teorie, že puč byl zinscenován samotným Erdoganem, ukáže jako pravdivá, pak to Erdogan měl vymyšleno dobře. Za dobu svého úřadování si nadělal nepřátelé na všechny strany – od USA přes Evropu až k Rusku, proto i převrat, zorganizovaný jeho vlastní armádou, vypadal velmi důvěryhodně. A právě proto, že celá zmiňovaná osa – USA, Evropa i Rusko – by jeho pád uvítala, přistoupil ve svém  zoufalství ke kroku, jak svou moc posílit, tzn. jak odhalit a zlikvidovat nepřátelé ve vlastní armádě. A k tomu soudce, novináře a další a další – až k duchovnímu, žijícímu v USA. Tím posledním krokem možná vyslal Spojeným státům dokonce signál, že nebudou-li na jeho straně, měly by si uvědomit, že Turecko je zemí s druhou největší armádou NATO.

Důvody k tomuto kopání na všechny strany Erdogan má už tak dlouho, jak dlouho ví o plánech na vznik Kurdistánu (Velké Arménie?), tzn. o plánech, které Turecko o kus jeho území připraví. Tyto plány jsou mu připomínány nejen celosvětovou podporou Kurdů, ale i stále dalším a dalším uznáváním arménské genocidy. A on nemá s kým bránit Turecko v takové podobě, v jaké je. Jediného spojence, který mu chtěl pomoci, Rusko, odkopal sestřelením ruského letadla a nyní je z něj sám voják v poli, jehož odstranění si přejí všichni (obzvláště jim vydíraná EU).  A udělal další zoufalý tah – připravil si půdu pro čistky v armádě. Ale je to jen prodlužování jeho agonie a tímto krokem si proti sobě poštve ještě větší část armády (a společnosti), než jakou má proti sobě dnes  – ač to tak po včerejšku nevypadá. Ale to jen proto, že tento “puč” ve skutečnosti podle všeho armádou organizován nebyl.

-Pozorovatelka-  16.7.2016

Aktualizace:

Vystoupí Turecko z NATO?

Než jsem napsala tento článek, do diskusního komentáře jinde (16.7. v 15:17 zde) jsem vložila obrázek F.Gullena a k němu napsala komentář: “Stane se důvodem roztržky mezi Tureckem a USA?” . A jak uvádím dále, Kerry se na tuto informaci tváří jako Alenka v říši divů, zatímco Turecko současně přispěchalo s obviněním, že země, která chrání organizátora puče, je nepřítelem Turecka.  Od první chvíle mi obvinění tureckého duchovního a s ním USA přišlo jako snad nejdůležitější informace, ale až s dalším vývojem se mi to začíná potvrzovat. A to o to víc, že před pár dny jsem psala, že role NATO v Evropě je už jen na přechodnou dobu, protože EU bude budovat vlastní armádu, což se mi potvrdilo následným prohlášením Merkelové, že Německá armáda se má podílet na utváření ´světového řádu´.        

A touto optikou dostává turecký puč ještě jinou podobu a to sice tu, že Turecko se může stát základním prvkem likvidace NATO v Evropě.

Ihned po obvinění F. Gullena/USA totiž Turecko uzavřelo americkou vojenskou základnu Incirlik, ze které startují i letadla NATO. Spojené státy informovalo, že vzdušný prostor je uzavřen do doby, než bude získána úplná kontrola nad situací po pokusu o převrat. Byly zastaveny dodávky elektrické energie a konzulát vyzývá americké občany, aby nenavštěvovali leteckou základnu do jejího návratu k normálnímu pracovnímu režimu (zdroj a více).

Vzápětí se objevily další zprávy, že Ankara nabírá kurz odchodu z NATO a současně se snaží o vymanění z vlivu USA.

A do toho přišla zpráva, kterou je možné označit za paniku USA. Spojené státy totiž požadovaly, aby Rada bezpečnosti OSN přijala rezoluci k odsouzení puče v Turecku a k uznání turecké vlády jako jediné demokraticky zvolené. Rezoluce ale neprošla, protože ji zablokoval Egypt, který argumentoval tím, že RB OSN nemá právo rozhodovat, která vláda byla demokraticky zvolená a která nikoliv (pozn.: co se Putin na toto téma nahovořil!)

V souhrnu si tak dnes Spojené státy mohou připsat další dvě facky (po brexitu): obvinění Turecka z pokusu o vojenský převrat a s tím související možnost odchodu Turecka z NATO a neúspěch na půdě OSN. A touto optikou by pokus o puč v Turecku měl ještě jiný rozměr – mohl by být akcí globalistů jak k dalšímu házení USA přes palubu, tak akcí k vymaňování Evropy z NATO a tím i z vlivu USA. Což by velmi ladilo i s analýzou, která se týkala nejen brexitu, ale obzvláště NATO v tom smyslu, že brzy přijde o své členy Německo a Francii. A to by ladilo i s tím, že prezident Zeman navrhuje referendum o setrvání v NATO. Ve výsledku Turecko může být jen spouštěčem, protože nějak se začít muselo (a s tím by možná ladila i turecká omluva Rusku za sestřelení Su-24, ač zatím nebyla Erdoganova a nebyla podle ruských představ).

-Pozorovatelka- 17.7.2016, 00:55 h

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
falken
Návštěvník
falken

nemám problém s čímkoliv co půjde po krku jakýmkoliv gaunerům, zejména těm celosvětově organizovaným, jako je velmi pravděpodobně Hizmet a moje velice oblíbená Scientologie 🙂 … no place to hide 🙂 no problem with NWO, really…. NO PROBLEM 🙂

monsanto
Návštěvník
monsanto

Video shrnujici turecky pseudo puc, proc se nepodaril a jake dusledky z toho vyplyvaji,napr, omezeni cinnosti Turecka v Syrii a Iraku poskytne Kurdum moznost obsadit prihranicni oblasti, ktere Turecko drive zabralo.

https://southfront.org/studying-turkish-coup-attempt/ (anglicky)

vilon
Návštěvník
vilon

No nič, v prvom rade, dávam do pozornosti posledný odstavec v článku, považujem ho za dôležitý. Zdá sa že tu ide o čas, narýchlo puč, a iné urýchlené akcie v Europe, Brexitom začínajúc. Lebo – blíži sa čas inaugurácie nového prezidenta-tky USA, a to už bude rýchlý spád událostí. Parafráza na vývoj pred r.39, ked sa stihli zachrániť tí židia, čo vedeli, alebo tušili pogromy a nasadli na lode do Ameriky. Dnes to môže urobiť len ten, čo dostane vízum, a má peniaze na prežitie v novom domove – Rusku. Ano, dnes sa zachráni len ten, čo ujde na Východ. Tipujem, že vyhrá Hitlery Clinton, a tá bude naprávať, čo spackal Obama, stanné právo, sorošové brainwashingy a neoconský veľký útok za nástup NWO.! Ešte má akú takú podporu – je to dosť silné zastúpenie NATO v Europe, protiputinovskú elitu v Rusku, Gruziu, Azerbajdžan, Baltické štáty, áno, ona to chce fanaticky poštvať proti Rusku, skôr kým sa NATO nerozpadne. Vystrelí prvá, neviem akú zámienku si zvolí, ale môže to byť strašné pre Strednú Europu, pre nás, lebo Rusi rýchlo odpovedia a s plnou silou.”a živí budú závidieť mrtvým” – neviem na čo myslela baba Vanga tým rokom 2016, potom 2018, a vraj to skončí až v 2023! Dosť dlhá doba. Neviem, či sa toho roku dožijem….

stano
Návštěvník
stano

Vypočuj si aspoň prvých 15 minút:

Svobodné rádio 16.07.2016 Situace v Turecku ( vypočuj aspoň 10 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=w-C_m3u4UKg

monsanto
Návštěvník
monsanto

Pozoruhodny detail o puci od globalistu z Reuters.

Letadlo prezidenta Erdogana, kterym priletal do Istanbulu behem fraskoveho prevratu, pry bylo zamereno dvema F-16 patrici pucistum. Udajne meli zacileno i na dalsi 2 vojenske F-16 doprovazejici Erdogana.

Proc nevystrelili ale zustava zahadou.

http://www.reuters.com/article/us-turkey-security-plot-insight-idUSKCN0ZX0Q9

xerox
Návštěvník
xerox

zdá se že gp nemá pochopení pro erdoganovo přežití a podporuje tezi o pučistickém bábkovém divadle …
tu zprávu už honem rozšiřuje i český mainstream – https://goo.gl/vEKyv6

monsanto
Návštěvník
monsanto

Pane jo, ze by puciste chytili druhy dech?! V Turecku zmizelo 42 vojenskych helikopter a zvedaji se obavy z dalsi vlny prevratu.
Erdogan povolal do Istanbulu 2000 vojaku, poslal do vzduchu stihacky F-16 a piloti dostali rozkaz bez varovani sundat jakoukoliv helikopteru, ktera se objevi ve vzduchu!

https://www.rt.com/news/351776-istanbul-emergency-police-f16-erdogan/
http://sputniknews.com/news/20160717/1043162524/helicopters-turkey-coup-erdogan-weapons.html

Spektátor Čumilovič Puk
Návštěvník
Soldieress of Darkness
Návštěvník
Soldieress of Darkness

Erdogan s vytřeštěnýma očima v mobilu CNN Turk:
https://www.youtube.com/watch?v=j3SRQJ4cgJI

Proč upíráte vzbouřencům jejich zásluhy – i když se převrat nakonec nepodařil, protože obyvatelstvo bylo pasivní. Myslíte, že ješitný Erdogan by se tak ponížil a naplánoval si, jak bude hystericky telefonovat v pátek večer mobilem do CNN Turk? Také z USA se nezaznělo “významné ticho”, ale zazněla Obamova podpora Erdoganově vládě.

Thom
Návštěvník
Thom

Prečo ten pán na videu hovorí pozpátku? 🙂
Ak to bol zinscenovaný prevrat a vojenské zložky si zahrali divadlo, nie je mi jasný dôvod streľby do civilov. Mohli použiť slepú muníciu a figurantov. Z tých záberov by to ani nešlo poznať. Predišlo by sa masakru a následným lynčom. Muselo byť vojakom jasné, že sa po streľbe do civilov odtiaľ nedostanú a hnev davu ich dostane. Boli obetovaní?
Prečo pučistov “zachraňovali” policajne zložky a nie vojenské?
Čas ukáže.

2xs
Návštěvník
2xs

Proč civilové? 1) Proč ne? Pro tyhle politické špičky není jeden lidský život (ani sto) vůbec ničím… jen jakási neosobní pracovní sila a spotřební materiál, součást statistik a maximálně zdroj a prostředek politických emocí. 2) protože pokud má puč vypadat věrohodně, je tvorba kulis potřebná 3) pro někoho ovládaného magií / démonem snad i jako lidské oběti.
Úvahy, že tam nahoře někomu jde o předejití masakru nebo lynčům, jsou úplně mimo. Vybourejte si z hlavy představy, že jednotlivý lidský život něco znamená a je hoden prioritní ochrany. Tak to prostě nikdy nebylo. Účel světí prostředky – Lusitania, Pearl Harbor, NY 9/11… O lidi nikdy nešlo. NIKDY. Ani přes všelijaké vznešené kecy, humanismus, listiny základních práv a podobné pi*oviny. To je jen budování falešné iluze, aby pomalejší věřili, že jsou důležití… že jsou něco, že je někdo má zájem chránit. Ale nejsou nic. A hra na ochranu (a obrana) je jen kšeft a možná součást silového vymezení teritoria těmi mocnými, a to za pomoci právě vybavených “mravenců” určených případně k ztrátám.