Elektronický koncentrák je tady! Omezení výběrů hotovosti z bankomatů J. P. Morgan je obranný mechanismus před zavedením negativních úrokových sazeb dolaru ze strany FEDu. V USA začal run na bankomaty!

V pátek probleskla médii informace o tom, že J. P. Morgan (kmenová banka amerického FEDu) omezila výběry ze svých bankomatů na 1.000,- USD na kartu a den [1]. Technici banky rovněž provedli taková opatření, aby bankomaty již nemohly vydávat stodolarové bankovky, což je nejvyšší nominální bankovka amerického dolaru. Oficiálním důvodem je prý snaha zabránit praní špinavých peněz a financování terorismu, což je pochopitelně argument, který je natolik nevěrohodný, že mu nevěří ani samotní bankéři. Teroristům určitě nebude vadit, že za zbraně budou muset zaplatit bankovkami nižších nominálů. V podsvětí v USA to už dlouhé dekády dokonce funguje tak, že nejvíce špinavých peněz a obchodů probíhá úmyslně ve 20-dolarových bankovkách, což je často zachyceno i v amerických filmových detektivkách. Malé bankovky nevzbuzují podezření při placení, banky při ukládání peněz na účet nic nenamítají, protože 20-dolarové bankovky jsou nejčastějším platidlem v maloobchodní síti v USA. Pokud by skutečně někdo chtěl omezit praní špinavých peněz, musel by začít omezovat právě dvacetidolarovky.

V USA začal run na banky, většina bankomatů CHASE je v obležení

USA hlásí již od pátku dlouhé fronty před bankomaty J. P. Morgan a jeho banky CHASE, fronty se tvoří i před bankomaty ostatních bank. Fronty se tvoří i v Rusku a na Ukrajině u bankomatů cizích poboček této americké banky. Zatím se zdá, že jde pouze o run na bankomaty a nikoliv přepážky bank. To lze ale očekávat ve chvíli, kdy peníze v bankomatech dojdou. Více napoví počátek týdne, kdy se otevřou přepážky. Omezování dostupnosti 100-dolarových bankovek by nespustilo takovou odezvu veřejnosti, kdyby spolu s tím banka neomezila i výběrové limity na jeden tisíc dolarů denně a kartu. Obyvatelé toto vyhodnotili jako situaci z roku 2008 před krachem jiné kmenové banky FEDu, Lehman Brothers. Pokud by měl J. P. Morgan problémy s likviditou, mohlo by to položit celý FED [2].

ChaseBankRunNYC-3.jpg
V USA začal run na banky, po víkendu může být ještě hůře…

Skutečným důvodem pro omezování výběrů hotovosti z bank v USA je chystané zavedení negativních úrokových sazeb americké centrální banky FEDu, který má na pondělí naplánované mimořádné zasedání v této věci. Negativní úrok je finanční instrument, kdy centrální banka emituje peníze (v tomto případě americký dolar) a půjčuje je komerčním bankám na celém světě (nejen v USA) za negativní úrokovou sazbu. To znamená, že komerční banka, která si půjčí od FEDu peníze, bude muset po určité době vrátit méně peněz, než kolik byla původní jistina. Je to tedy přesný opak úroku a komerční banky jsou tak nově motivovány, aby si půjčovaly více peněz od FEDu a zároveň, aby na straně druhé nabízely koncovým spotřebitelům levnější hypotéky, úvěry a půjčky. Může se zdát, že negativní úroková sazba posílí spotřebu a ekonomiku, ale nad tím visí obrovský otazník, protože negativní úroková sazba není instrumentem posilování, ale spíše záchrany.

Negativní úrok a omezení hotovosti jsou dvě strany téže mince

Negativní úrok v doslovném pojetí znamená, že z jednoho emitovaného dolaru na komerčním trhu nejen, že nejde vydělat nic, ale dokonce se lze dočkat i malé ztráty z jednoho dolaru. Z tohoto důvodu potom vyplývá, že na trhu je dolar ve stavu ztrátového nominálu a reakcí na to budou záporné sazby úročení vkladů koncových klientů komerčních bank, tzn. spotřebitelů. Pokud tedy máte úspory v bance, banka vám bude namísto připisování peněz z úroků naopak peníze brát, protože úročení vkladů bude záporné. Spolu s bankovními poplatky, kterých je zejména v ČR a v SR tolik, že jednomu přechází zrak (až na výjimky v podobě malých bank anebo business účtů, ale pouze s určitými objemy a operacemi za měsíc), to potom znamená, že zanikne důvod, aby občané nadále drželi úspory v bankách.

hqdefault.jpg
Policie chrání pobočku J. P. Morgan Chase již od pátku

Státní režimy zemí, které spadají pod osu NYLON (USA a Evropa), proto připravují malou monetární revoluci, postupné zrušení hotovosti a ustanovení jediného platebního systému v elektronické podobě [3]. Tomuto modelu se říká také elektronický koncentrák, a to z toho důvodu, že když člověk nebude mít přímou kontrolu nad svými penězi a nebude je fyzicky držet v rukách v podobě papírových bankovek a mincí, stane se plně ovladatelným otrokem a loutkou v rukách elit. Kdykoliv jedinec se rozhodne v jakékoliv věci postavit elitám na odpor (ať už globálním nebo národním), tak bude okamžitě odstaven od svých elektronických peněz a během několika dnů a týdnů doslova zemře hladem. Podobně jako lidé v koncentrácích za II. sv války.

20160404_atm1.jpg
Lidé stojí frontu na výběr hotovosti z bankomatu. Ilustrační foto.

Američané toto vědí, a proto v USA probíhají zvýšené výběry z bankomatů. Cílem ovšem není omezit výběry velkých bankovek, ale zcela eliminovat používání hotovosti jako takové. Ne naráz, ale postupně za pomoci salámové metody. A to nelze provést dobrovolně ve chvíli, kdy banky zavádí negativní úroky. Proč by lidé drželi peníze v bankách, když jim banky místo úroků za poctivě vydělané peníze naopak peníze vezmou, nejen na poplatcích, ale i na negativních úrocích? Takže lidé budou peníze vybírat, budou rušit účty a budou si pořizovat domácí trezory pro úschovu hotovosti. Ovšem režim se bude tomuto procesu bránit. Resp. systém se tomu brání už dnes. Pokud jste zaměstnáni, dostáváte výplatu na svůj účet. Inkaso a věci spojené s energiemi platíte trvalým příkazem opět ze svého účtu. Pokud nakupujete na internetu, potřebujete platební kartu a opět účet, se kterým je karta spojená.

jpmorgan-atm-lockdown-1078x515.jpg
Bankomaty J. P. Morgan omezily výběry hotovosti na 1,000 USD za den na jednu kartu.

Takže celý systém se dostane do následující situace: Lidé si v bankách ponechají jen své běžné účty, na kterých stejně žádné vysoké zůstatky nenechávají. Takže negativní úrok se jich až natolik nedotkne. Ovšem u spořících účtů nastane krize! Pokud přestanou spořící účty vydělávat, nebude důvod je v bankách držet, právě naopak. Pokud máte např. na spořícím účtu 1 milion korun a negativní úrok by se dostal na 2% PA, potom by vám takový vklad v bance za rok “vydělal” celých 20 tisíc korun do mínusu, takže na konci roku byste měli z milionu jenom 980 tisíc. Sami jistě uznáte, že takový spořák by šel rychle do kytek.

Proto se bankovní elity snaží postupně eliminovat hotovostní operace a dostupnost hotovosti pod různými záminkami. Jednou to jsou špinavé peníze, jindy boj proti terorismu, příště zase boj proti daňovým únikům atd. Taktéž v Evropě se hovoří o tom, že dojde ke zrušení největší eurové bankovky v nominálu 500 EUR [4]. Proces rušení hotovosti bude postupný. Kromě rušení bankovek určitých nominálů to bude nová legislativa, která zamezí používání hotovosti ve většině oblastí lidského života. Hotovostí už nezaplatíte na úřadech a přepážkách státní správy. Daně a odvody nebude možné hradit v hotovosti. Platby za energie a služby v určité chvíli budou akceptované jen bezhotovostně. Ale tím hlavním problémem a obavou elit jsou úspory obyvatel.

jpmorgan-atm-withdrawals-700x350.png
Některé bankomaty CHASE byly o víkendu raději odpojeny.

Lidé si klidně ponechají běžné účty, ale z nich banky mnoho nemají. Úspory nelze lidem ani zakázat, ani jim je nějak sebrat proti jejich vůli. Ale pokud dojde ke zrušení hotovosti, mají banky vyhráno a můžou negativní úroky prohlubovat ve spolupráci s centrální bankou podle libosti. Veškeré úspory občanů budou mít v elektronickém koncentráku jenom a pouze elektronickou podobu, nebude možné je fyzicky vybrat do ruky, banky budou mít totální kontrolu nejen nad účty fyzických osob, ale i firem a podniků a v konečném důsledku nad jednotlivými státy, protože i stát je dlužníkem, i stát si musí půjčovat na světových kapitálových trzích. Hromadění papírových rezerv cizích měn, což je klasická bankovní mechanika, zejména Číny, bude v určité chvíli znemožněna.

Elektronický koncentrák postihne všechny, paradoxně i banky

Dokonce i samotné banky v určité chvíli o papírové peníze přijdou a jejich majetky budou mít jen podobu jedniček a nul kdesi na datovém serveru v USA pod kontrolou FEDu nebo ECB. Do značné míry tomu tak je už dnes, ale banky stále musí držet hotovostní objemy rezerv ze zákona. A komerční banky budou muset poslouchat FED a ECB, vlády zemí budou muset poslouchat FED a ECB, prezidenti zemí budou muset poslouchat FED a ECB. Protože přijde den, kdy i nejodvážnější prezident a vlastenec bude mít svůj prezidentský plat vyplácený v elektronické podobě z účtu banky, která veškeré své elektronické peníze originuje a “zhmotňuje” na vzdáleném serveru FEDu nebo ECB. A když prezident řekne něco, co se elitám nebude líbit, tak mu “vypnou” veškeré jeho úspory. A jaký byl prezident? Začne platit Bitcoinem?

Systém negativních úroků a omezování dostupnosti hotovosti jsou spojené nádoby stejného konceptu realizace elektronického koncentráku v rámci nasunování NWO do struktur zemí tzv. západní civilizace. Je nezbytné, aby v určité chvíli byla hotovost ukotvena do ústavy každé země, aby bylo zaručeno, že hotovost je legálním platidlem pro vypořádání veškerých plateb a dluhů ve společnosti, bez ohledu na postavení subjektu věřitele, jestli jde o fyzickou nebo právnickou osobu, anebo jestli jde o státní úřad nebo instituci. Pokud hotovost a její použití nebude ukotveno v ústavě, dočkáme se realizace elektronického koncentráku velmi brzy i v ČR a na Slovensku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zdena
Návštěvník
zdena

Uz v roce 2012 se v bankomatu Bank of Amerika mohlo denne vybrat 200 dollaru, u prepazky nebylo temer zadne omezeni. U lidi to nevyvolavalo zadne zdeseni.

Alaveon
Návštěvník
Alaveon

… lehman brothers nie su ziadna kmenova banka, nikdy neboli, bola to velka banka a najma poistovna v usa ktora zacala krizu, tak ako j p morgan nie je ziaden kmen fedu, FED je centralna banka a vzhladom k faktu ze jej vsetci len dlzia a ona nikomu, tak nie je mozne aby padla…

k tomu 1000 a viac dolarov z bankomatu je prehnane, to treba brat osobne z banky, ci uz kvoli bezpecnosti ale aj kvoli fyzickym limitom bankomatov, v usa 100 dolarovky su tak pase jak svina, v niektoryh obchodoch ked to vytiahnete tak na vas pozeraju ako na exota… toto je totalny nonsens a len poukazuje na nevzdelanost, neschopnost a velku zakomplexovanost autora 🙂

rakos
Návštěvník
rakos

Lehman Brothers … ctvrta nejvetsi investicni banka v USA se 150 tradici, globalni instituce s pobockami po celem svete (Evropa, Autralie, Asie vcetne Japonska, Hong Kongu…), zalozena v roce 1850, zkrachovala 2008 diky financni krizi s nemovitostmi.

Alaveon
Návštěvník
Alaveon

pretoze davali viac ako jednu hypoteku na jeden dom, pretoze poistovali nehnutelnosti aj tri krat kazdu vzdy inym klientom, ani si neodpovedal… len si povedal co boli lehman brothers…

Saper
Návštěvník
Saper

Ked mam nakup 150 usd a platim dvomi 100 dolarovkami budu pozert na mna ako na exota? Exoti su potom oni a pod totalnou kontrolou. Sloboda v USA skoncila pred 30 rokmi odvtedy sa supu pomaly dolu vodou

dr.Gonzo
Návštěvník
dr.Gonzo

J.P. Morgan Chase omezila vybery pouze pro zakazniky jinych bank. Duvodem neni ani to, co uvadi banka (ze velke vybery mohou byt znakem prani spinavych penez), ani to, co se spekuluje zde (jde elektronicky koncentrak apod.). Nejspise se jim to proste na poplatcich nevyplaci a zaroven na to doplaceji jejich vlastni zakaznici, protoze bankomat je docasne nefunkcni, nez prijede doplnovaci sluzba.
Nezminit fakt, ze omezeni se tyka pouze zakazniku jinych bank (non-customers) me v clanku dlouhem 1500 slov prijde jako dost zavazne opomenuti. To, zda slo o umysl, necham na uvaze kazdeho, ale ja si myslim svoje:)

Aleš
Návštěvník
Aleš
Nikaj P.
Návštěvník
Nikaj P.

Dovolim si takovou mensi odbocku… Co rikate na nekolik minut dlouhy komentar hlavni zaporne postavy v poslednim dile, posledni seste serie, Walking Dead ohledne NWO? Jeste nikde jsem se s necim podobnym nesetkal…

Nademese
Návštěvník
Nademese

Držme se tématu.Lidi neplaťte přes karty v obchoďácích, na benzinkách atd., i když je to určitě pohodlnější.Raději vyberte celou výplatu v hotovosti a potřebné a pravidelné závazky a platby provádějte třeba složenkami.Možná si myslíte že ušetříteTeď a momentálně ano, ale za dva tři roky?

Milan
Návštěvník
Milan

Njn, ale až zvedou “mocní” bezhotovostní platební styk, tak už nebudete mít nad svými penězi vůbec kontrolu a banky si budou moci dělat, co budou chtít, i ty záporné úroky. Cca před měsícem říkal Singer u Moravce, že záporné úroky Neee, no a nyní už prohlašuje, že by to nebylo špatné.

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

demokracie a svoboda v praxi

http://www.hlavnespravy.sk/horuca-sprava-policajna-razia-v-in-tv/766373

Horúca správa: Policajné komando obsadilo priestory televízie IN TV!

.B.
Návštěvník
.B.

Mimo téma, ale považuji to za důležité: zaujal mne výplod Kotrby na PL, je to sice známý popleta, ale celkem věrně papouškuje myšlenky Miloše Zemana. Proto se ptám: obrací se Zeman k Rusku zády?

Výtah z Kotrbových myšlenek:

“Tupě velmocensky uvažující Putin Zemana nedávno podrazil, Rusko se zachovalo nepochopitelně ignorantsky, když zcenzurovalo Zemanův rozhovor pro Pěrvyj kanal. A chová se tak doteď v mnoha dalších případech. Není to (dnes už bývalým) velvyslancem, je to nepochopením evropského a zvláště specificky českého vztahu k Moskvě. Rusko potřebuje stále mít podřízené a služebné satelity, nepotřebuje mít přátele na principu rovnoprávnosti a vzájemné výhodnosti. Nepotřebuje win-win strategii. A tak vztahy mezi Moskvou a Pražským hradem ochladly. Stejně tak ochladly vztahy mezi Putinem a Lukašenkem. Zbabělost Moskvy před ukrajinskou krizí byla demotivující. Následky bezpohlavní a vypočítavé koketérie s ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem řeší Rusko doteď. Až v Sýrii došlo ke změně a otázkou je, došlo-li by ke změně, kdyby Rusko nemělo v Sýrii vojenský přístav Tartus. V Libyi Rusové žádnou základnu neměli a tak Libyi nechali svou nečinností v Radě bezpečnosti OSN rozvrátit. Takto se nechová velmoc. Takto se chová zesláblá a bojácná velmoc.”

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Putin-podrazil-Zemana-Rusove-na-Cesko-kaslou-rika-Stepan-Kotrba-a-rozebira-Cinu-jeji-budoucnost-a-naseho-prezidenta-ktery-ukazal-Zapadu-430283

Norman Schwarzkopf
Návštěvník
Norman Schwarzkopf

Zatímco prochlastaný demokrat Kalousek spolu s bandou eko-feťáků ze strany Zelených mávají praporem Tibetu do televizních kamer vyváženého zpravodajství České televize. “Diktátor” Putin proti invazi analfabetů, sexuálních násilníků a pedofilů zřizuje Národní gardu.

https://www.youtube.com/watch?v=DaV_uo0vfdY

Amus
Návštěvník
Amus

Takže marže místo úroku.