Důvod přítomnosti ruských vojáků v Sýrii odhalen, budují tam leteckou základnu! Američané...

Důvod přítomnosti ruských vojáků v Sýrii odhalen, budují tam leteckou základnu! Američané se bojí radaru, odhalení svých falešných bombardování a konce vyzbrojování islamistů!

Důvod přítomnosti ruských vojáků v Sýrii odhalen, budují tam leteckou základnu! Američané se bojí radaru, odhalení svých falešných bombardování a konce vyzbrojování islamistů!

Britský server Express přinesl zprávu [1] o tom, že disponuje informacemi o příčinách ruské aktivity v Sýrii. Rusové budují nedaleko Damašku leteckou základnu pro cca. 1,000 ruských vojáků a další personál. Je to jasný důkaz o tom, že Moskva se rozhodla zahájit vedení vlastních leteckých úderů proti Islámskému státu, protože Rusové mají čím dál tím větší pochybnosti o účinnosti amerických a britských náletů. Ty probíhají podle informací Moskvy v největším měřítku právě v noci a kurdské milice dlouhodobě informují o podivných nepřesnostech těchto náletů.

Jalové bombardování IS

Jak už dříve vyplulo na povrch, obvinění se nejčastěji týkají toho, že noční americké nálety jsou pouze zvukovým a optickým divadlem, protože bomby sice padají do blízkosti pozic Islámského státu, ty se z nich ale každý večer před soumrakem stahují a místa tak zůstávají prázdná. Bomby z amerických a britských letadel tak padají do prázdných pozic, kde nejsou ani vojáci IS, ani jejich vojenská technika.

russian-troops-syria-342845.jpg
Amatérské fotografie ruské techniky a vojáků v Sýrii

Podezření Moskvy, že Pentagon varuje předáky Islámského státu před každým nočním náletem a tím pádem, že USA přímo podporují činnost IS, potvrdil i pilot F-18 amerického námořnictva na televizní stanici Fox News, že piloti mají naopak při denním bombardování skutečných a pravých pozic Islámského státu svázané ruce, protože velení jim nedovoluje na pozice IS zaútočit [2]. V noci se vizuální konfirmace nepoužívá, bomby se shazují jen podle GPS koordinátů, které piloti dostanou před vzletem. Sami ale nemůžou potvrdit, kam bomby dopadnou, jestli na pozice IS nebo někam úplně do prázdna, odkud se IS už stáhl.

Američtí piloti mají svázané ruce nebo bombardují prázdné pozice!

Pilot vypověděl, že byly chvíle, kdy měl jednotky IS přímo pod sebou, viděl je zcela jasně, ale nedostal povolení k útoku. Jak sám uvedl, určitě potom islámisté zabili mnoho nevinných civilistů. Povolení totiž mnohdy přichází až po hodinovém zpoždění, kdy už pochopitelně je konvoj IS pryč. Mluvčí velení amerického vojenského letectva to ale odmítl a uvedl, že povolení k útoku přichází do 10 minut… Takový pěkný nechtěný vtip, protože pokud nepřijde povolení k útoku ihned po navázání vizuálního kontaktu pilota s cílem, tak jsou islámisté stejně už dávno pryč.

Velení amerického námořnictva a Pentagon toto omlouvají tím, že chtějí předejít omylům, aby piloti omylem nesvrhli bomby na jednotky omylem považované za IS, když by to přitom mohli být Kurdové nebo jiné spojenecké jednotky. S tím ale ostře nesouhlasí američtí piloti, protože v oblastech, nad kterými operují, jsou v srdci Islámského státu, v prostoru hlavního města islamistů v Rakká, na severovýchodě Sýrie. A tam žádné kurdské ani jiné spojenecké jednotky nejsou. Pentagon tak drží ochranou ruku nad Islámským státem a současná letecká iniciativa USA a Velké Británie proti IS je pouze divadlem pro média.

Bomby totiž padají ze západních stíhaček úmyslně mimo cíl zejména v noci, anebo přes den nepadají vůbec. Není proto divu, že Islámský stát nemá žádné ztráty a pokračuje úspěšně v dobývání Sýrie, právě dnes dobyl město Idlib [3]. Jak tedy vidíte, bomby z amerických a britských letadel opravdu asi nepadají tam, kam by měly. Ruský generál Šojgu to v neděli nazval “jalovým bombardováním” a zřejmě není daleko od pravdy. Američané bojují proti IS jenom naoko, pro média a pro veřejnost. Ve skutečnosti je IS pod ochranou Pentagonu.

RT_putin_assad_lpl_130830_16x9_992.jpg
Demonstrace v Damašku na podporu Bašára Assada a spojenectví s Ruskem

Americké zděšení, že Rusové chtějí začít bombardovat IS doopravdy, doslova otřáslo Pentagonem a americký ministr zahraničí John Kerry ihned volal do Moskvy a vyjádřil obavy z ruské participace v Sýrii, že by mohlo dojít k eskalaci situace. Není divu, ruské bomby by opravdu totiž mohly začít padat na skutečné pozice IS a nejenom do prázdných jalových míst, čímž by postup IS proti Bašáru Assadovi, kterého chtějí USA odstranit, byl ohrožen.

Rusové nás budou špehovat v Sýrii, bojí se Pentagon

Je zde však jedno mnohem větší nebezpečí pro USA. Ruská vojenská základna bude vybavena radary a sledovacími systémy a USA se bojí, že Rusové budou natáčet veškerý vzdušný provoz a pozice, které americké stíhačky bombardují. USA by tak musely opravdu začít bombardovat poctivě a skutečné pozice IS, protože jinak by to Rusové okamžitě odhalili a skandál by byl na světě.

Ruská angažovanost v Sýrii tak opravdu může přinést po dlouhé době opravdové údery proti IS a možná skončí i letecké noční shozy vybavení a materiálu z amerických letadel do pozic Islámského státu, na které upozorňují pešmergové na straně koalice už přes půl roku. Z noční oblohy padají na padácích kontejnery a palety, přímo do oblastí ovládaných IS uprostřed syrské pouště.

Jestli jde přímo o shozy vybavení pro IS organizované Pentagonem anebo je to iniciativa CIA, která také vede své vlastní soukromé války na Blízkém východě, to není možné určit. Je však jednoznačné, že ruská letecká základna s radary by tomuto učinila přítrž, jako když nový šerif přijde do města ovládaného bezprávím, anebo naopak právem nejsilnějšího. USA už v zoufalství zatlačily na Bulharsko, aby znemožnilo Rusku přelety letadel z Kaliningradské oblasti do Sýrie, servilní Bulharsko žádosti vyhovělo. Ale nejen Bulharsko, Američané zatlačili i na Athény a i ty musely zvažovat uzavření svého vzdušného prostor pro ruská zásobovací letadla směřující z Kaliningradu do Sýrie [4][5]. Řecko nakonec americké žádosti nevyhovělo [6]. USA se bojí, že Rusko se dodávkami snaží udržet režim Bašára Assada u moci [7]. No, to by jeden nehádal. A koho se snaží udržet v Sýrii u moci Američané? Komu tedy oni letecky shazují pomoc, když Rusové nesmějí do Sýrie ani doletět přes Evropu?

Opět zde vidíte několik kamínků do mozaiky v rámci globální politiky, které když si poskládáte do obrazu uprchlické krize v Evropě, uvidíte viníka současné migrační krize v celém světle. Americký imperialismus se nijak nezměnil, naopak nabírá na neskutečné síle.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
nestrany
Návštěvník
nestrany

Velice zajimavy clanek jen jedna vec jsou slova druha ciny a treti dukazy a nazor cloveka ktery se necha ovlivnit jen slovy je bezcenny.

ruslan
Návštěvník
ruslan

Slava Rossiji

Martin
Návštěvník
Martin

Rusko vlastni vakuové bomby. Ať si počkají až IS potáhne pouští všichni pěkně pohromadě a pustí to tam. A hotovo…

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Myslím si, že autor článku jen špatně pochopil situaci. Vidí to moc černě a přisuzuje našim přátelům z Ameriky a Británie ošklivé záměry, které určitě nemají. Jsou to kluci šikovní, situaci mají pevně v rukou a pomoc Rusů nepotřebují. I bez nich už brzy v Sýrii nastolí ráj na Zemi. To, že to neúspěšně zkoušeli v Iráku, Afganistánu, Lybii, Egyptě, Ukrajině…., se nepočítá. Každý dělá chyby. Je třeba to hodit za hlavu a důvěřovat jim. Tentokrát se jim to určitě povede!

nechcemeZiadnuVelmoc
Návštěvník
nechcemeZiadnuVelmoc

ach jaj zena. bud si slusne platena za takyto komentar, alebo si prava blondyna…

Přemek
Návštěvník
Přemek

US síla neroste, pouze roste chaos v řízení jejich státu. Docházejí peníze a placený efekt ne a ne nastat. Nervozita je obrovská, kriminálníci z části CIA a z vládou placených soukromých kontraktorů právě tančí na palubě Titanicu. Za rok tu bude jiný svět. Je jen na nás, zda budeme své osody řídit sami nebo se necháme vláčet vším, na čem těm, co nás vláčí, ani zbla nezáleží…

xerox
Návštěvník
xerox

stejně je to dobrodružství , ale putin chyby nedělá tak uvidíme … každopádně budou ostře sledováni světovým tiskem a vystaveni všem možným a nemožným provokacím …

Alois
Návštěvník
Alois

Cituji “odhalení svých falešných bombardování a konce vyzbrojování islamistů”. Ale vždyť už to ví celý svět že IS je součástí strategie US Army. Výzbroj, výcvik, infrastruktura, od ponožek po tanky je to všechno MADE IN USA. Už je to dokonce i oficiálně potvrzeno!!! Tak jaké odhalování? Hlavní problém není v odhalování tohoto svinstva , ale v jeho pojmenování.
Bohužel všechno naše “objektivní” zpravodajství je také “MADE IN USA”.
Ale já se ptám jsou Češi opravdu tak blbý národ, že to všechno nevidí? Myslím že menšina má rozum, ale většina zůstává věrná novodobé české tradici:
Vítali jsme Františka Jozefa, vítali jsme hitlerovce, dost nás vítalo i vojska varšavské smlouvy, teď vítáme planetární vrahy.. americké vojáky a jimi vycvičené naše katy: bojovníky islamského státu. Zkrátka české hodnoty, historie, kultura jsou většině ukradeny.
V takové zemi už nechci žít!

Jitka
Návštěvník
Jitka

No nevím, koukla jsem se na web USA armády a nic o vyzbrojování tam není, tak bud je vyzbrojuje někdo z Evropy nebo Asad. V každém případě je třeba zajistit bezpečnost a eliminovat ozbrojence. Nejlépe mezinárodní operací.

Přemek
Návštěvník
Přemek

Podle obsahu webu armády USA na něco soudíte, Jitko? Myslíte, že to je moudré?

albatros
Návštěvník
albatros

Áloijs nebuďte tak hysterický, Češi jsou na tom ještě velmi dobře v porovnání se západní Evropou. Takový Švédi sou už tak daleko, že vzrůst znásilnění o 1600% je nějak netrápí a za znásilnění mladý holky na škole dostal chlapec 51 dní veřejně prospěšných prací. Tam sou dál, prostě západ hahaha 😉

Přemek
Návštěvník
Přemek

Hitlera ani vojska VS většina nevítala a skřípala zubama, Aloisi. Ohledně císaře pána mi jaksi chybí autentičtí svědkové… Nejsme tak blbí, jen se občas jako blbí chováme, když chceme bez potu a osobní statečnosti jen své pivo a párek…

Jaris
Návštěvník
Jaris

Alois, nezoufej, v Ceske republice je porad hodne spravnych lidi, kteri maji mozek i srdce na spravnem miste a budou ochotni republiku branit, pokud dojde ke konfliktu. Urcite nepujdou proti Rusum, ale verim tomu, ze se k nim pripoji jako v minulosti i proti vuli politiku. Staci procitat komentare,kde je jasne videt, ze vetsina vidi situaci docela strizlive. A to je dulezite, ze je nas vetsina.

Mirek
Návštěvník
Mirek

“Už je to dokonce i oficiálně potvrzeno!!! ” Kde lze najit oficialni potvrzeni ?

kozak
Návštěvník
kozak

Pokud je tato informace pravdivá, tak je mi na blití co si USA dovoluje.Usaci jdou ekonomicky do lejna, tak se chytaji každého stébla a to tak, že všude všechno rozjebou a potom počítají kolik jim to vynese při obnově. Nechtějí si přiznat, že kapitalismus je zhouba lidstva příklad(viz. slavné jejich město motorů a atomobilů. Detroit). Ale že, ty šupáci zatáhnou do toho Evropu, tak to pěkně podělali….Modlim se za to, že Rus s Čínou jim sejme ty klapky z oči a začnou se chovat jako lidi a ne jak prase v žitě, který si sice řekl, než šel na porážku. “Byl jsem v žitě”.

Akrij
Návštěvník
Akrij

“Nemáte-li co skrývat, nemáte se čeho obávat” vyhlásil Obama v jednom ze svých projevů.

Není bez zajímavosti, že při tom stál, jako vždy, za několika-centimetrovým neprůstřelným sklem.

xerox
Návštěvník
xerox

Akrij … dalo by se říct , že čím menší je obava babráka ohambího , tím tlustší má plexisklo … :–)

jardob
Návštěvník
jardob

Dobrý článok, vďaka…:-)
S tým Gréckom ste si istý? Tu napríklad píšu, že Rusku vyhoveli na žiadosť..:
http://cz.sputniknews.com/svet/20150909/1096479.html

Možno je to tak, že chvíľu váhali, a keď Rusko dostalo povolenie na prelet od Iránu, tak to už nemuseli riešiť, pritom nestratili tvár…