Dragounská jízda: Nesouhlas s průjezdem americké bojové techniky přes české území se...

Dragounská jízda: Nesouhlas s průjezdem americké bojové techniky přes české území se vyostřuje, čeští vlastenci a aktivisté proti válce zablokují na hranicích průjezd americkým zbraním. Víme první!

Dragounská jízda: Nesouhlas s průjezdem americké bojové techniky přes české území se vyostřuje, čeští vlastenci a aktivisté proti válce zablokují na hranicích průjezd americkým zbraním. Víme první!

Redakce AE News obdržela čerstvou aktuální informaci od organizátorů protestní akce, jejímž cílem je vyjádření nesouhlasu s aktivitami NATO v Evropě, které v důsledku státního převratu na Ukrajině minulý rok vedou postupně k destabilizaci bezpečnostní situace na našem kontinentu, směřují k vyostřování a eskalaci napětí v regionu a reálně hrozí přerůst až ve III. sv. válku a válečný nukleární konflikt v Evropě.

Odmítáme demonstrativní průjezd amerického expedičního sboru českým územím, který doslova navozuje reminiscenci okupačních událostí a dragounských jízd Wehrmachtu z let 1938, 1939 a sovětské defilé z roku 1968. Demonstrace dobyvatelských schopností amerických ozbrojených sil, které rozvrátily nejprve Afghánistán, poté Irák a nakonec celý Blízký Východ spolu s podporou vzniku dnešního Islámského státu, který vznikl z finanční a zbrojní americké podpory tehdejším (prý umírněným) povstalcům proti Bašáru Asadovi v Sýrii, neznamená posílení bezpečnosti pro Českou republiku, ale naopak její bezprostřední ohrožení.

Ve chvíli, kdy se situace na Ukrajině stabilizuje díky plnění Minského protokolu, který je zásluhou vlivu především ruské diplomacie naplňován ze strany obou znesvářených stran v zájmu zachování míru, je průjezd obrněnou technikou amerických ozbrojených sil Evropou možné považovat za sabotování snah o deeskalaci napětí v celém evropském regionu.

Česká vláda musí odmítnout tento průjezd a zajistit přesun americké techniky běžným způsobem, aby přesun nemohl být považován za demonstraci sil a provokaci, nejlépe tedy po železnici, a to tak, aby americké zbraně byly podle předpisů a mezinárodních smluv přesouvány v době míru výhradně po cizí ose a zakryté plachtami. Demonstrativní průjezd zbraní cizí mocnosti jsme už v naší zemi několikrát zažili a vzhledem k situaci na Ukrajině, která je jen 300 km vzdálena od našich hranic, hrozí vypuknutí dalšího kola horečného zbrojení mezi východem a západem, které jsme zažili v 80. letech minulého století.

Realizační výbor občanského protestu, který se právě teď formuje a připravuje k tomu, aby se v nejkrajnějším případě i pokusil vjezdu americké techniky na naše území zabránit, vyzývá všechny občany České republiky, aby vyjádřili svůj nesouhlas s průjezdem amerických expedičních vojsk přes území republiky. Okupační vojska americké armády, která nadále zůstávají v Německu jako reminiscence konce II. sv. války, nepřispívají k budování míru v Evropě. Naopak, jsou nástrojem americké válečné propagandy a snah o zatažení svrchovaných evropských států do válečného střetnutí s Ruskou federací, a to proti vůli většiny obyvatel těchto zemí.

Zablokování hraničních přechodů podle vzoru rakouských demonstrantů proti Temelínu z 90. let je posledním řešením, jak dát americkým ozbrojeným silám a jejich generálům jasně najevo, že v Evropě chceme budovat mír, ne konfrontaci pod koly obrněných transportérů. V Evropě chceme bezpečnost a spolupráci mezi východem a západem, ne barevné revoluce, ani demonstrace či státní převraty orchestrované poradci z amerických ambasád a placenými neziskovkami.

Nesouhlas s průjezdem americké bojové techniky přes české území se vyostřuje, čeští vlastenci a aktivisté proti válce zablokují na hranicích průjezd koloně! Víme první!

Americká vojska, která se teď stahují ze cvičení z Pobaltí, dosáhla jediného: uvedení ozbrojených sil Ruské federace do vyššího stupně pohotovosti počínaje dnešním dnem. Země v Pobaltí jsou opět o něco méně bezpečné než předtím. Každou akcí NATO na hranicích s Ruskem dosahujeme jen další a další eskalace napětí. Prospěch z toho mají jen americké zbrojní koncerny a výrobci munice. Musíme připomenout českým politikům, aby si uvědomili, že v případě války s Ruskem nepůjde o útok na jednoho člena aliance, kterému ostatní země NATO přispěchají na pomoc.

Půjde naopak dozajista o plošný nukleární útok na všechny země NATO a v tom okamžiku nebude mít koncept kolektivní obrany žádný smysl. Každá země NATO bude mít po vypuknutí nukleární války dost starostí sama se sebou a kolektivní obrana NATO se zhroutí po první jaderné výměně. Žádná vojenská posila, žádný expediční sobr nikomu nepřijede na pomoc. Otevřete oči! Myslíte si, že americké protiraketové zbraně budou bránit Prahu na úkor Washingtonu nebo Chicaga? Střední Evropa bude obětována!

To bylo jasné už i generálům Varšavské smlouvy, že pokud by USA zaútočily jako první na Sovětský svaz, socialistickým zemím ve Střední Evropě by nikdo ze SSSR na pomoc nepřišel. Proto tyto země udržovaly mohutné armády po celých 40 let po II. sv. válce. Kolektivní obrana má význam jen proti nepřátelům, kteří nedisponují jaderným arzenálem a pouze v případě, že členské země aliance rovněž udržují vysoké vojenské stavy. Členské země NATO ale mají malé expediční armády, které nejsou koncipovány pro obranu vlasti, ale pro zahraniční mise jako vojenská a politická podpora americkým válečným hrám ve světě.

Česká republika a její politická reprezentace by měla jít příkladem a postavit se na odpor snahám o zneužívání NATO pro expediční účely amerických ozbrojených sil a pro vyvolávání střetů a zvyšování napětí s jadernou velmocí na východě. Chceme mír!

Pavel Pospíšil, přípravný výbor protestu proti dragounské jízdě

Exkluzivně pro redakci AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
klukjakobuk
Návštěvník
klukjakobuk

Taky jsem bojkotoval kolonu ale s US vlajkou v ruce.

Vláďa
Návštěvník
Vláďa

To tedy byla blokáda :D) Ještěže jsou alespoň předpovědi počasí spolehlivější než tenhle Aéronet

Jan
Návštěvník
Jan

Národ vajíčkářů. Většina Čechů umí jenom kecat a mlžit. O nás bez nás byl Mnichov, všichni nás prodali a ani jsme se nebránili. A nyní zase remcáme a kdyby nás někdo napadl, tak ti co remcají nejvíc, si budou chránit prdel jako první a zase budeme čumět. Jsme malá země s velkou koncentrací domýšlivých blbů, kolem kterých se točí svět.

Rassija
Návštěvník
Rassija

Ti co zde pochlebují imbecilnímu”demokratickému”státu USA,jsou totálně vypatlané gumy.!!!.Jsou to ti a jejich potomci,jenž zdrhli před Hitlerem do zahraničí,poté i před komunisty ve 48 roce a dnes jsou u moci v českých zemích.
Proč? Český národ se umí jen plazit hubou v bahně,nemá svoji hrdost,každému poklonkuje a leze do řiti.Od Masaryka se nechá střílet,za Hitlera zvedá ruce k pozdravu,za komunistů je jako ovce,za Havla a jemu podobných pijanů cinká klíčema.Docela sranda…A dnes vivat Amerika,ta ale na Vás sere i její generálové.!!!.Jste pro ně jen počítačovou hrou na vojáčky.
Dochází jim dech,nejsou suroviny,potřebují Rusko a Vy zde v Evropě jste jen nepotřebný plebs,který je třeba do konfliktu zatáhnou,aby oligarchové v bílém domě měli čisté ruce.Živý budou závidět mrtvým.!.Mají ale smůlu,budou hnáni jako svině k Atlantiku i za něj-tak je psáno ve 2-tisíce let starých letopisech.
Proto je tu americkou pakáž hnát sviňským krokem nemají zde co pohledávat a všemožně se bránit proti zlu,jenž páchají tyto vojenské,okupační americké jednotky,naše vláda,přisluhovači,zrádci a zloději.Kde je Vaše hrdost a národní identita,lidé bděte a vzpamatujte se.! Čtvrtina národa žije v nuzotě,polovina v bídě a děláte ze sebe pohunky zbývající čtvrtině,aby měli tučná konta a vyžrané pupky.
Bude dobře až to na Vás spadne,to už není pak co řešit,Zdarec.

knp
Návštěvník
knp

By mně zajímalo odkud máš čísla, že žijeme v nuzotě a polovina v bídě 🙂 Takovýhle slova čtu jen od lidí, co to mají odtud. Pěkně slepá mediální aeronetmasáž 🙂
Když se podívám na lidi okolo sebe, tak v nuzotě nebo bídě je sotva 10%. A to žiju standardním životem pracujícího člověka, bydlícího v paneláku..

F. Demuetig
Návštěvník
F. Demuetig

Tak bych řekl milý rusáku nebo rusofile nebo co jsi vlastně zač, že vám všem po včerejšku a dnešku pěkně sklaplo co?.My Češi víme velice dobře kde je naše místo a kdo je náš opravdový spojenec. Rusák to teda rozhodně není.A co báťuška Putler. Asi vzteky šílí co, že ta jeho banda ruskejch podvraťáků co tu šířej jeho propagandu zase pohořela.Jo hochu
my s vámi nechceme mít nic spečného. Stačilo těch 40 let a rok 68 navrch aby jsme poznali co jste za sebranku. Já si vás z roku 68 velice dobře pamatuju jak nějakej poloasiat v rubášce chtěl střílet na mého tátu protože měl na klopě trikoloru . To byli ti skuteční vrazi.
Jen škoda že ti kluci americký mají 70 let zpoždění.

Agent Havloid
Návštěvník
Agent Havloid

Navhoval bych zablokovat konvoj v CR natrvalo

shane
Návštěvník
shane

jsem čech,je to taky moje země. a pro mě každý, kdo pochlebuje jakýkoliv cizí mocnosti, je podle mě prachsprostý opovržení hodný kolaborant . A na vzpomínku ukončení 2 světové války, to mohou pouze se ctí veteráni či jejich potomci v civilu…… vše ostatní je jen známkou
snadné zmanipulovatelnosti blbečků,kteří jsou schopni provolávat slávu komukoliv,,,,,, třeba i Mašínum.

okal
Návštěvník
okal

Češi vždy lezli někomu do prdele, za Rakousko – Uherska , rakušákům , za První republiky Francii, potom Němcům za Hitlera , pak Sověts. svazu , potom Němcům a teď USA , potom “modrým soudruhům” píšící články typu “málo bylo Mašínů” a stále se nachází nový a nový kolaboranti !

okal
Návštěvník
okal

Lidé v Polsku nadšeně vítají americké vojáky !
Píší pisálkové z Novinek.cz na Seznamu.cz

čech,který se za češství začíná stydět
Návštěvník
čech,který se za češství začíná stydět

Už mě to sere,češi holt potřebují na svém území nějakého cizího vojáka.Ať rusa vis.1968 nebo”amíka” či germána.

CHARTA 2015
Návštěvník
CHARTA 2015

Priatelia Chartisti.
Bratia Česi potrebujú pomoc.
Zastavenie okupácie našich krajín okupačnými vojskami USA a NATO je nevyhnutné k zachovaniu mieru.
Nie len Česká republika a Slovensko sú v ohrození. V ohrození je MIER v Európe i na svete.
Zločinci v uniformách USA znásilňujú naše krajiny a prichádzajú sem provokovať a vyzývať nás k nenávisti proti Rusku a Rusom, prichádzajú sem , aby nás zatiahli do vojny, ktorú my nechceme, ale oni si ju želajú..
Toto im nesmieme dovoliť.
Chartisti, občania Slovenska, pomôžme bratom Čechom v odpore proti okupantom!
http://www.charta2015.com