Dragoon Fail: Průjezd amerických vojsk porušuje Washingtonskou smlouvu NATO

Dragoon Fail: Průjezd amerických vojsk porušuje Washingtonskou smlouvu NATO

Dragoon Fail: Průjezd amerických vojsk porušuje Washingtonskou smlouvu NATO

Redakce AE News přináší zajímavý příspěvek od jednoho z našich čtenářů, který nám zaslal do redakční pošty a který nás velmi zaujal a velmi za něj děkujeme.

Možná by bylo účelné před průjezdem kolony Armády USA shrnout, co nám Američané a členství v NATO přineslo: 1) 14 dní po vstupu nám přineslo účast v přinejmenším sporné operaci v Kosovu a mnohé další účasti v útocích proti do té doby suverénním státům, 2) pravděpodobnou účast České republiky na převozech zajatců do tzv. zahraničních mučíren, 3) v rámci boje proti terorismu absolutní ztrátu soukromí. V rámci protiteroristické hysterie přijala administrativa pana Bushe zákony, jakými jsou Patriot Act, FISA a mnohé další, jimiž degradovala a některých případech poškodila základní lidská mnoha lidí, včetně jejich spojenců. Ze strany našich spojenců, a to i naším přičiněním, byly pošlapávány i ta nejzákladnější práva lidských bytostí jako je právo na život a zdraví, na spravedlivý proces a na soukromí.

[FOTO] Dragounská jízda amerických kovbojů míří do Česka…

Na základě zcela smyšlených nebo upravených “důkazů” byly napadány a ničeny státy v nichž dnes vládne chaos a násilí. Mně skutečně není jedno, že byli v tajných věznicích CIA tajně mučeni lidé, přestože mělo jít o teroristy. V některých případech šlo o omyl a tito lidé byli přesto vystavováni krutému a ponižujícímu zacházení. V některých případech byli tajnými službami unášeni lidé z “demokratických spojeneckých zemí” a vydáváni k mučení diktátorům jako je Kaddáfí. viz. http://www.theguardian.com/world/2012/feb/14/mi6-licence-to-kill-and-torture Cenzurovanou zprávu Amerického kongresu o mučení ze strany agentů CIA si můžete přečíst zde: http://www.intelligence.senate.gov/study2014/sscistudy1.pdf

Popisovaná zařízení bývají střežena mimo jiné též příslušníky armády spojených států např. Guantanámo. O soukromí nás všechny včetně dnešních zastánců průjezdu připravil zákon FISA a na něj navázané programy např. Xkeyscore, Prism, Tailored operations a mnohé další. A to přestože jsme “spojenci” a přestože tím byla pošlapána naše Ústavní práva viz. např. judikát PI US 24/11, který takové metody zakazuje i naší policii. Každý, kdo schvaluje tuto činnost “spojeneckých” tajných služeb a “spojenců”, by se měl právem stydět, protože tím také schvaluje únosy, mučení a vraždy tedy zločiny proti lidskosti. A proto bychom my ostatní měli jako lidé cítit morální povinnost proti NATO, průjezdu vojska USA a našemu členství v NATO demonstrovat, bez ohledu na politickou příslušnost nebo náboženství. Právo na protest proti takovému jednání je základním lidským právem a je morální povinností každého slušného člověka.

Bez zájmu by neměl zůstat ani článek 1 Washingtonské smlouvy, který zní: ČLÁNEK 1 Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN. Takže Dragoon Ride je flagrantním porušením tohoto článku … protože jde o demonstraci síly, tedy pohrůžku silou. Bez zájmu by nemusel být ani bezhlavý úprk Armády USA z Jemenu, kde jejich vládní spojenci momentálně prohrávají. http://edition.cnn.com/2015/03/23/middleeast/yemen-unrest/ Možná by tedy bylo na místě říci, že pokud naší armádě poteče do bot, je možné, že naši “spojenci” zmizí za západní hranicí dříve, než je stihne zpozorovat případný protivník. Ostatně to u nás pravděpodobně nacvičují.

– any.c –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
pepík
Návštěvník
pepík

Já to pro tebe, “administrátore”, zjednoduším, aby jsi to lépe chápal.

čl. 1 Washingtonské úmluvy zakazuje hrozbu silou – dám ti příklad, aby rozuměl, co je to “hrozba silou”. Když si na ulici vyhlédnu postarší dámu, přijdu k ní, a řeknu: “Dej mi peněženku, nebo tě zmlátím” – to je hrozba silou.

Co je to demonstrace síly? Když budu na ulici chodit v uplém tílku, aby můj otravný soused viděl moje mohutné, vyrýsované bicepsy, prsní a břišní svaly. Tím mu zároveň dávám jasně najevo: “Neotravuj mě, sousede, protože jsem mnohem silnější, než ty a nemuselo by se ti to vyplatit”.

Rozumíte tomu? Konečně? Americký konvoj ukazoval Rusku: “Jsme odhodlánit bránit naše spojence. Dej si pohov, Putine” (demonstrace síly). Kdyby NATO shromáždilo na hranicích s Ruskem desetitisíce svých vojáků a potom mu “diplomaticky” řeklo “vrať Ukrajině Krym” – to by byla hrozba silou.

Shodou okolností je to právě Rusko, které na hranicích s Ukrajinou už přes rok shromažďuje na 80 000 svých vojáků “na cvičení”.

Díky za přečtení, doufám, že jsem vám to dobře vysvětlil.

Švejk
Návštěvník
Švejk

Lidi neblázněte, toto je regulerní závěr cvičení…
Pod názvem dragounská jízda jde o nácvik útěku americké armády z východní fronty….

blee
Návštěvník
blee

“Demonstrace sily” je neco uplne jineho nez “hrozba silou”. To prvni je defenzivni chovani “nech me na pokoji, umim se branit”, druhe je projev agrese “udelej co chci, jinak pouziji nasili”.

Nerikam, ze amici v mezinarodnich vztazich nehrozi silou, nicmene neni to tento pripad.

- Kdokoli -
Návštěvník
- Kdokoli -

Jednak se mi libi ten Kodokan Judo styl na protiproudu ale ještě me napadla jedna forma protestu…. kdysá se tu premalovaval na ruzovo tank. V české mysli to porad ještě je, mluvilo se o tom i za hranicema. Fakt mi to prijde jako pekna symbolika. Takze – coz takhle sehnat fakt velky množství ruzovy barvy a pouzit ji na silnici, kudy pojedou? bud proste uniforme urcitej usek na jednu ruzovou, bo ve spojeni s napisy, bo třebas jen velky ruzovy napisy na silnici, tesne před tim [par hodin] nez pojedou, aby to zas nebylo možno premalovat na cernou … 😉

Hrozba silou
Návštěvník
Hrozba silou

Líbí se mi tento “výklad práva”. Autor zřejmě našel zapomenutá skripta pro 1.semestr práv a přečetl úvodník. Ale jinak se mi ta domněnka velmi líbí. Pokud Rusko považuje konvoj 100 vozidel za hrozbu a má naděláno v kalhotách, tak je to dobrá zpráva o tom, že jejich armáda by se neubránila asi 100 vozidlům. A pokud je jejich armáda silná a neohrožená, tak přece nebude nic vykřikovat o hrozbě?

Mirec
Návštěvník
Mirec

zasypte ich vajíčkami alebo radšej šutrami aj za nás Slovákov…

FUCK Pindostan occupation
Návštěvník
FUCK Pindostan occupation

Mezinárodní “instituce” jsou pod nadvládou a veskrze ovládány amižidy a jinými zkurvenci,respektovat žida=souhlasit s jistou smrtí.
Včera jsem se díval na technické dostupné stránky toho amizmrdšrotu,a je to šrot na zatímních hliněných kolech ve všech směrech.
Pár RPG,které mezi lidmi po zradě židovského agenta Gorbačova a odsunu SSSR armády,o které nikdo ani nevěděl ,…pár starých RPG,loveckých kulovnic s tříštivým nábojem (ne FMJ),brokovnic a molotovů a hlavně mizivé množství dobře organizovaného odporu a odboje pošle celý usraelský okupační trapný pojízdný plechový cirkus tam,kam patří,do kovošrotu ,posádky amižidostupidů nevyjímaje do provozů přípraven žrádla pro psy a kočky.
Smrt Usraeli,smrt USSA!

smallboss
Návštěvník
smallboss

Néní pán náhodou placený provokatér?
Já bych doporučil spíše tento přístup:
Jejich provokace – naše šance: Proti americkému konvoji bojovým uměním Kodokan Judo? Velezrádný protiútok. Vláda a vlast není totéž. Lze do zeleného mozku zasít semínko pochyb?
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1564-jejich-provokace-nase-sance-proti-americkemu-konvoji-bojovym-umenim-kodokan-judo-velezradny-protiutok-vlada-a-vlast-neni-totez-lze-do-zeleneho-mozku-zasit-seminko-pochyb.htm

Ach jo
Návštěvník
Ach jo

Ten pán nebude placený provokatér, za takové kecy mu nikdo nezaplatí. Spíše je to frustrovaný debil. Bohužel.

trodas
Návštěvník

Nenásilný odpor anglickými transparenty (mě napadá něco jako “YOU GOV LIED ABOUT 9/11 – YOU TRUST THEM?” ) je lepší než cokoliv jiného. Nejlépe ovšem cestu zatarasit, aby si Amíci měli čas transparenty přečíst, než budou demonstranti odřezání ze řetězů a odneseni z cesty.

xerox
Návštěvník
xerox

dovolávat se – osn , je v dnešní době více méně beznadějné …
vzpomíná si snad někdo na nějakou zprávu z posledních let , že osn zasedala nebo na rozhodnutí rady bezpečnosti osn … ? …

mezinárodní instituce se přestali respektovat a je třeba obnovit jejich funkčnost a pravomoc , komu to vyhovuje a kdo nemá zájem cokoliv s někým něco řešit , ptát se , dovolovat se … kdo jede na svoje triko v xxl válkách a podporuje barevný chaos zvoucí se demo revoluce po celém světě je celkem zřejmé …