Donate

Pozor – Změna čísel bankovních účtů od 23. 5. 2018!

O nás

AE News je nezávislý zpravodajský portál financovaný výhradně z příspěvků našich čtenářů, podporovatelů, sympatizantů a přátel svobody slova. Pokud se Vám náš zpravodajský server líbí a je to jen trochu možné, zvažte prosím finanční příspěvek, a to buď prostřednictvím našeho PayPal účtu anebo převodem na některý z našich níže uvedených bankovních účtů. Náš server potřebuje Vaši pomoc, jsme v nelehké situaci, která existenčně ohrožuje náš provoz, více v článku zde. Děkujeme předem za každý finanční obnos, malý nebo velký, protože každá částka nám pomůže.

Vaše finanční příspěvky jdou každý měsíc na úhradu provozu našeho serveru v datacentru v Holandsku, datových přenosů a nákladů nezbytných na uchování administrativního sídla firmy a právní subjektivity naší americké společnosti, která provozuje tento portál pod ochranou 1. dodatku Ústavy USA. Abychom mohli fungovat pod ochranou americké Ústavy, který mj. garantuje zpravodajským a publikačním serverům 100% míru imunity pro autory článků i účastníky diskusí v komentářích pod články před právními postihy a žalobami za projevy a názory publikovanými v tisku či na internetu, musíme mít stálé sídlo firmy v USA. Vaše finanční příspěvky tak navíc pokrývají i náklady na naše sídlo v New Yorku, energie, telefon, fax a pojištění. Honoráře autorům článků nevyplácíme a mzdy si neplatíme, protože jsme dobrovolnický a nevýdělečný server. Vaše finanční příspěvky proto jdou jen a výhradně na výše vyjmenované účely zachování provozu našeho serveru a právní subjektivity naší americké společnosti, která zastřešuje provoz našeho portálu po právní stránce.

Píšeme pro vás, pro naše čtenáře. Každý obnos, kterým nám přispějete, pomůže našemu serveru v jeho přežití další měsíc. Bez vás to ale opravdu nezvládneme. Děkujeme za každou částku, neboť každý finanční příspěvek pomáhá. AE News nabízí několik cest, kterými můžete přispět na náš provoz:

PayPal

Platby skrze PayPal jsou nejbezpečnější formou plateb na internetu. Po jednoduchém vyplnění příspěvkového formuláře úplně dole na této stránce a po stlačení tlačítka “Darovat” budete přesměrování na zabezpečenou stránku PayPalu. Platby zpracovává společnost PayPal, naše redakce nemá přístup k vašim platebním instrumentům.

Po dokončení platby budete automaticky přesměrováni z PayPalu zpět na stránky AE News, kde se Vám zobrazí potvrzení o provedení platby a poděkování. Toto přesměrování zpět na AE News může trvat déle, než je uváděných 5 sekund ze strany PayPalu, především v době, kdy má náš web vysokou čtenářskou zátěž, takže prosíme mějte strpení a nezavírejte prohlížeč, nikam neklikejte a počkejte, až se Vám zobrazí poděkování na našem webu. Pokud nepočkáte na přesměrování, Váš dar se nám nezanese do databáze, ani do počítadla vybraných příspěvků.

Upozornění: Během transakce mezi našimi stránkami a PayPalem musíte mít ve svém webovém prohlížeči povolený Javascript pro obě stránky (aeronet.cz a paypal.com) a žádný plugin v prohlížeči nesmí skripty na těchto dvou stránkách blokovat. Pokud používáte blokovací pluginy jako např. “NoScript” nebo “AdBlock”, je třeba je nejprve vypnout před zahájením platby PayPalem. Důležité je také připomenout, že Váš dar zaslaný přes PayPal se započítá do našeho webového počítadla se zpožděním, a to maximálně 120 minut. Celý náš web se totiž ukládá do vyrovnávací proxy-cache Cloudflare, a ta se obnovuje aktualizovaným živým obsahem našeho serveru 1x za 2 hodiny. Děkujeme za pochopení.

Bitcoin

Pokud vyžadujete absolutní soukromí a anonymitu, můžete nám přispět na náš bitcoinový účet uvedený níže, anebo oskenujte níže zobrazený QR piktogram pomocí čtečky QR kódů v chytrém telefonu. Použití Bitcoinu vyžaduje základní znalosti o této kryptografické měně. Nejrychlejší způsob, jak začít platit Bitcoinem, je otevření bitcoinové peněženky na internetu, poměrně slušná je na blockchain.info a jakmile máte peněženku založenou, můžete si do ní v některé internetové směnárně zakoupit Bitcoiny, třeba za české koruny (zde) anebo za EURa (zde). Celý proces založení peněženky a nákupu Bitconů je rámcově vysvětlený v tomto videu na YouTube.

AE News Bitcoin účet:    19psuosDkxDb2f4b1Z81gfcysQXeQxfTHA

Při používání Bitcoinu je třeba mít na paměti, že veškeré prostředky, které do nákupu Bitcoinu vložíte, mohou velmi rychle měnit svojí konvertibilní hodnotu vůči reálným bankovním měnám. Cena Bitcoinů ve Vaší peněžence může růst, ale zároveň může i významně klesat. Bitcoin je spekulativní měna s charakteristickým deflačním projevem silných výkyvů hodnot, takže uchovávat reálné prostředky v Bitcoinech po delší dobu může nést určitá rizika. Nakupujte Bitcoiny ve směnárnách do své peněženky vždy jen těsně předtím, než jdete někomu nakoupené Bitcoiny obratem z peněženky poslat.

ZMĚNA!

Došlo ke změně čísel bankovních účtů níže pro ČR a SR od 23. 5. 2018 – Pokud máte nastavené trvalé příkazy na staré účty, změňte si je prosím. Omlouváme se za komplikace.

Bankovním převodem v ČR

Upozornění: Při zasílání příspěvků na účet nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést slovo “Dar”.

Čtenáři z České republiky mohou své příspěvky zasílat na náš korunový účet u Fio Banky

číslo účtu: 2800923662 / 2010

IBAN: CZ6620100000002800923662      BIC: FIOBCZPP

Bankovním převodem v SR

Upozornění: Při zasílání příspěvků na účet nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést slovo “Dar”.

Slovenští čtenáři mohou přispívat na provoz AE News na náš eurový účet u slovenské Fio Banky běžným SEPA převodem.

číslo účtu: 2800923662 / 8330

IBAN: SK7783300000002800923662      BIC: FIOZSKBAXXX

Bankovním převodem ze zemí Eurozóny (SEPA)

Pokud žijete v zahraničí v rámci zemí Eurozóny, můžete nám přispět bankovním SEPA převodem ze svého eurového účtu na náš slovenský eurový účet uvedený výše. Vyhněte se prosím zasílání příspěvků z Eurozóny na náš český účet, protože ten je veden v korunách a dojde tak ke konverzi z EUR na koruny, která není výhodná, neboť my musíme faktury a platby za provoz AE News opět platit v Eurech, takže dochází ke dvojí konverzi a zbytečné ztrátě hodnoty příspěvku ve směnných bankovních kurzech EUR -> CZK a CZK -> EUR.

Bankovním převodem ze zemí mimo EU

Pokud žijete v zemi, která podporuje standardní zahraniční bankovní převody podle systému IBAN / BIC, můžete nám přispět ze zahraničí na náš výše uvedený slovenský eurový účet u Fio Banky. Pokud žijete v USA, kde banky používají systém SWIFT namísto IBAN, doporučujeme raději zvážit zaslání příspěvku PayPalem nebo kreditní/debetní kartou prostřednictvím PayPalu, protože bankovní převody z USA do Eurozóny a potažmo do celé EU podléhají vysokým poplatkům, které de facto znehodnocují jakýkoli finanční příspěvek pro náš server zaslaný touto cestou. Pokud se však rozhodnete i tak poslat příspěvek bankovním převodem z USA, zašlete ho taktéž pouze na náš slovenský eurový účet.

Poštovní poukázkou na kterékoliv poště v ČR nebo v SR

Pokud nemáte bankovní účet a upřednostňujete hotovost, můžete přispět na provoz našeho serveru prostřednictvím poštovní poukázky, kterou podáte a zaplatíte na kterékoliv poště. Dárci z ČR použijí poukázku České pošty typu “A” [info], dárci ze Slovenska naopak použijí zelenou poukázku označenou jako “Poštový poukaz na účet” používaný Slovenskou poštou [info]. Na poukázku vyplníte číslo našeho bankovního účtu (na českou poukázku vyplníte náš český účet, na slovenskou poukázku náš slovenský účet, viz. naše bankovní účty výše), vypíšete sumu, vyplníte odesílatele, jako příjemce (adresáta) uvedete “AE News” a složíte na poštovní přepážce hotovost spolu s takto vyplněnou poukázkou.

Jak přispět kreditní nebo debetní kartou?

Vyplňte formulář níže, jako kdybyste chtěli platit PayPalem a po vyplnění stlačte tlačítko Donate. Budete přesměrováni na stránku PayPalu. V ní najdete odkaz pro realizaci platby kartou, pokud nemáte otevřený PayPal účet. Klikněte na volbu “Don’t have a PayPal account?” (viz. obrázek níže) a vyplňte údaje o své kreditní nebo debetní kartě. PayPal vás může vyzvat při této příležitosti k otevření PayPal účtu. K dokončení platby to však není potřebné.

credit-card-not-paypal

Níže je umístěný formulář pro online dar prostřednictvím PayPalu nebo platební karty. Pokud chcete přispívat pravidelně mesíčně zvolenou částkou, zaškrtněte volbu “Ano, každý měsíc”. Zvolte si částku podle svých možností a stiskněte tlačítko “Donate”. Budete přesměrováni na platební bránu PayPal, kde se můžete zalogovat do svého PayPal účtu a dokončit platbu. Pokud nemáte PayPal účet, můžete na bráně PayPal místo zalogování zvolit platbu kartou.

 

Informace o PayPal příspěvku

Informace o přispěvateli

Just a moment while we redirect you to PayPal 
Just a moment while we process your donation 
Please insert all the required fields
Please insert correct email
Please fill in a valid amount