Do Česka přijede čínský prezident. “Američané musí přenechat první místo Číně”

Do Česka přijede čínský prezident. “Američané musí přenechat první místo Číně”

Do Česka přijede čínský prezident. “Američané musí přenechat první místo Číně”

Čínský prezident Si Ťin-pching přiletí v pondělí do Česka nebo Československa vůbec poprvé. Protokoláři se proto při plánování přijímacích ceremonií i průběhu samotné návštěvy nemohli inspirovat v minulosti. Čínský prezident bude v úterý uvítán na třetím hradním nádvoří. Dosud byli hosté obvykle vítáni na prvním nádvoří.

Čínský prezident bude na Hradě přivítán v úterý dopoledne. Ceremoniál bude podle Forejta specifický i vypálením čestných 21 salv. Tato zvyklost podle něj vznikla v námořnictvu. Když se válečná loď blížila do cizího přístavu, vypálila salvu ze všech svých děl, aby dala najevo, že jsou prázdné. Protože lodě mívaly na každé straně deset děl, společně se signálním dělem jich bylo 21. Zvyk se začal časem používat pro přivítání významných návštěv.

Další specifikum uvítacího ceremoniálu bude představovat přítomnost nejen čestných jednotek Hradní stráže a pražské vojenské posádky, ale i vojáků čtvrté brigády rychlého nasazení z Tábora a policistů. „To nikdy nebylo,“ řekl Forejt k přítomnosti policistů. Důvodem podle něj je důležitost policistů v současné bezpečnostní situaci v Evropě. „Pan prezident se rozhodl, že je tímto gestem přizve na zajištění oficiálního aktu,“ dodal. Hrad očekává, že se policisté budou účastnit i dalších státních aktů v budoucnosti.

První přivítání čínského prezidenta ale bude pravděpodobně očekávat již v okamžiku, kdy jeho letadlo vletí do českého vzdušného prostoru. Zda čínskou hlavu státu skutečně doprovodí až do přistání české stíhačky, Forejt nepotvrdil. Řekl ale, že takové gesto bývá „součástí protokolárního uvítání na nejvyšší úrovni i v jiných zemí“.

Na letišti pak na Si Ťin-pchinga bude čekat ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Se Zemanem se čínský prezident poprvé potká pozdě odpoledne v Lánech. Na tomto setkání se oba státníci podle Forejta domluvili již při schůzce v Číně. Poznamenal, že Zeman považuje Lány za svůj domov. „Když pozvete někoho k sobě domů, je to výjimečné, přátelské gesto,“ řekl.

Na večeři na Pražský hrad bylo pozváno kolem 150 hostů. Podle Forejta bude její průběh obdobný jiným podobným případem. Hosté budou představováni ve Španělském sále a samotná večeře se uskuteční u jednoho velkého stolu v Rudolfově galerii. Seznam hostů Hrad nezveřejnil. K účasti se v minulých dnech přihlásili třeba bývalý prezident Václav Klaus a pražský arcibiskup Dominik Duka.

Kromě Zemana se Si Ťin-pching v úterý setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou, šéfy obou komor Parlamentu Milanem Štěchem a Janem Hamáčkem i s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou. Ve středu před odletem do USA zavítá na podnikatelské fórum a do Strahovského kláštera.

Zdroj a více zde 

“Američané musí přenechat první místo Číně”

Kromě bohatých kritických reakcí českého (přesněji USA) mainstreamu, které Zemanovi nemohou přijít na jméno a ohánějí se čínským režimem, porušujícím lidská práva, k setkání s čínským prezidentem se přihlásil dokonce i Dominik Duka (což, bohužel, vypovídá o mnohém).

K reakci se přidala i Česká televize, která se tématu věnovala v pořadu čt24 interview , kde hostem byl ekonom Aleš Michl, poradce ministra financí Babiše. Z jeho úst zazněla m.j. citovaná věta “Američané musí přenechat první místo Číně”, v dalším pak popisoval, jak poprvé v historii je bohatství na Východě, nikoliv na Západě. Zuzana Tvarůžková se ptala i na Rusko, ale tam odpověď vyzněla podobně, když host řekl: “Západ ať se obává svých dluhů”.

V souhrnu zde ale máme další potvrzení, že USA končí. A pro ty, kteří si to neuvědomili už před časem, když čínský prezident navštívil VB, připomínám, s jakou pompou byl tehdy přivítán:

Pražská kavárna a antizemanovci to špatně tráví, ale fakt je takový, že USA končí. A další fakt je takový, že Čína a Rusko jsou spojenci. Jak to bude dále a jestli Čína v budoucnu pouze nevystřídá USA, to ukáže čas. Některým by ale mohlo také dojít, proč si Evropa (přesněji Evropský svaz socialistických republik – ESSR) spolupráci s Čínou přeje, zatímco Rusko ji vadí a že odpověď je nejspíše v tom, že marxismus je v pořádku, zatímco stalinismus se nehodí. ..

Tak či tak – obě tyto starobylé kultury mohou světu nabídnout mnohem více, než jak to po více než dvě století předvádějí dětinsky sebestředné USA, které uvěřily ve svou výjimečnost. A ač mám vůči Číně výhrady, v současnosti nelze jinak, než čínsko-ruské spojenectví vítat – proto nelze než vítat i kroky prezidenta Zemana směrem k Rusku a k Číně (a to kroky nejen moudré, ale i velmi statečné). A k tomu věřit, že Spojeným státům ze ztráty pozice nb1 “nehrábne.”

-Pozorovatelka-   24.3.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Fannyx
Návštěvník
Fannyx

Se podívejte, jak se kvičí na Šafrově Svobodném foru a na Reflexu . . chlapci rychle ukázali, jak je to provázaní se Šapirem 🙂 Zeman je borec, celou tu galérku ouchyláů taktně odkryl 🙂

kurvos
Návštěvník
kurvos

Číňanovi nevěřím ani jeho žlutej nos mezi šikmýma křiváckýma očima! Je to stejnej militantní ksindl s celosvětovýma velmocenskýma ambicema jako mají USA. Na renovaci učení Konfucia v Číně nadobro zapomeňte minimálně na nejbližších 100 let. To se mi už zdá menší zlo spojit se v budoucnu Ruskem. Proč je tedy tento server rovnou nepožádá o peníze na provoz přímo, když nálepka proruský web tady už dávno je. Zkuste napsat na ruské MZ. 10-20 tis. USD je pro ně snad pakatel i za nízkých cen ropy a mohli by zaplatit provozní náklady vždy na rok dopředu.

xzden
Návštěvník
xzden

Důvody proč NWO podsouvá Čínu na post “globálního leadera” objasňují i informace v tomto dokumentu:

https://www.youtube.com/watch?v=26Ea084KgM8
https://www.youtube.com/watch?v=CblJRMyYerA
https://www.youtube.com/watch?v=akMjxoQbHHg

rakos
Návštěvník
rakos

No ono to rusko cinske spojenectvi neni az tak silne, jak se puvodne predpokladalo. Cina neposkytla Rusku levnejsi pujcky a Rusko se muselo opet obratit na zapad.
Vydani 10-letych ruskych statnich Eurobondu v hodnote 3 miliard nebylo az tak uspesne. Americke banky (Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Chase, Morgan Stanley and Wells Fargo) se “demokraticky” rozhodly ruske dluhopisy nenakupovat a podobne se zachovaly i nektere velke evropske banky (BNP Paribas, Credit Suisse, Deutsche Bank, HSBC, UBS). V BRICS hraje Ruko az druhe housle a navic Cina se sblizuje s Pakistanem, dlouholetym a uhlavnim nepritelem Indie, coz neprispiva k prilisne pohode v tomto uskupeni.
https://www.rt.com/business/337017-global-banks-russia-bond/
Ostatne podobne se, myslim, vyjadroval i pan VK v nekterem z minulych Friday Nights.

pedros
Návštěvník
pedros

Čína není ruský přítel,ani náhodou.Není ani nepřítel,zatim.Čína potřebuje ruské technologie.V základních vědách jsou díky Stalinovi stále daleko vpředu.A že zneužívá,nebo spíše využívá oslabení Ruska angložidovským zadržováním,je nabíledni.
Rusi mají jedinou možnost-spoléhat se pouze a jenom sami na sebe.Proto nedávno ze zjuganova vypadlo-je nutné začít používat stalinské metody-samosebou,že v řízení hospodářství,školství a ve vybudování čistě ruského finančního systému,ať to stojí co to stojí!
Putin má,bohužel,minimální manévrovací prostor,než měl Stalin.I tak ho dokáže mistrovsky využívat.To co mohl Stalin udělat ze dne na den,Putinovi trvá léta.BOHUŽEL,jinak to nejde.

.B.
Návštěvník
.B.

Já nevím, jak Vy, ale mě Čína děsí. Spojení komunusticko – marxistické diktatury a kapitalismu bez jakékoli sociální stránky není lepší, než jakýkoliv režim “západního” střihu. (Pochopitelně, je mnohem lepší, než diktatura Lámů v Tibetu, o tom žádná). Nicméně: pokud má tohle vystřídat USA, tak díky, ale raději ne.
Rusko, to je jiná píseň. Ale těch není 1,5 miliardy.