Dienstbier by chtěl “pomoci” dlužníkům delšími osobními bankroty. Odtržení od reality dosahuje...

Dienstbier by chtěl “pomoci” dlužníkům delšími osobními bankroty. Odtržení od reality dosahuje u politiků nevídaných rozměrů!

Dienstbier by chtěl “pomoci” dlužníkům delšími osobními bankroty. Odtržení od reality dosahuje u politiků nevídaných rozměrů!

Problematika vysokého počtu exekucí a především vícenásobných exekucí trápí nejen dlužníky a věřitele, ale i politiky. Když jsem si ale dnes přečetl nápad pana Dienstbiera [1], tak mi doslova zaskočilo v krku. Až tak? Podle bývalého neúspěšného kandidáta na prezidenta by měli na osobní bankrot dosáhnout i lidé, kteří nedokáží podle současného zákona o insolvencích fyzických osob zajistit splacení 30% svých dluhů do 5 let. Prý by se měla lhůta splácení prodloužit a lidé by museli ukázat, že se hodně snaží splatit tolik, kolik to jen půjde. Lhůta by se měla prodloužit možná na 6 nebo 7 let, možná i 8 roků a výsledkem změny by bylo oddlužení lidí, kteří mají mnoho exekucí a na osobní bankrot podle současného zákona nedosáhnou.

3-profimedia_0181629743.jpg
Exekuce přijde jako nic. Stačí nemoc v rodině, krach podnikání, rozvod…

Tito lidé končí obvykle na černém trhu práce, protože oficiálně pracovat by znamenalo přijít o většinu peněz, protože exekutoři by hned výdělek obstavili a nechali by člověku životní minimum. Takže pan Dienstbier bouchl do stolu a přišel s nápadem, že když lidé budou splácet déle a méně, že dosáhnou na oddlužení. Bože, do čeho jsi to duši dal? Člověk, který spadne do exekucí (hovořím o množném čísle), tak má asi tak půl milionu jiných starostí, než se starat o to, jak splatit věřitelům 3 nebo 4% z dluhů, a to za cenu přežívání na životním minimu po dobu bůhví kolika let. Dlužník obvykle má rodinu, má děti, má byt v pronájmu, protože vlastní byt nebo dům už dávno nemá, protože to je první věc, na co Dr. Hyena (rozuměj exekutor) hodí své oko ve chvíli, kdy dlužník má první malou exekucičku za neplacení odvozu popelnic. Jistě, to je extrém, ale vícenásobný dlužník prostě již nemovitosti dávno nemá. Jediné, co může mít, je mzda nebo plat, na kterou exekutor číhá jako hladový vlk na povážlivě vychrtlého zajíce po extrémně dlouhé zimě na Yukonu.

Hra na schovávanou, štěkací pes a práce “na Černocha”

Pravda je taková, že lidé se naučili v dluzích chodit. Pokud člověk ví, že už nezvládne splácet, začnou se kupit upomínky, začnou vyzvánět cizí telefonní čísla a různé vymahačské firmičky typu Intrum Iustitia, tak už se člověk veze a každý chce zaplatit. Následuje obstavený účet v bance, první plombička na katastru nemovitostí, po ní druhá, třetí… osmá, hele, před barákem stojí auto a někdo zvoní, to bude kolektor, přišel si pro splátku od té zelené bestie Cetelemu. Koupíme si psa, vlčáka, to zabere. A opravdu. Následuje odpojení domovního zvonku, protože naštvaní věřitelé zkouší triky, jak dostat člověka z baráku nebo z bytu ven, přilepí na domovní zvonek isolepu, aby tlačítko bylo stále sepnuté a zvonilo. To jistě rozhodí nervy dlužníkovi. Merde! Odpojení zvonku vyřeší problém. Na chvíli. Pes venku sice štěkotem pravidelně oznámí, když přijde k brance věřitel nebo vymahač, ale štěkot brzy ustane, otravný potížista odejde. Mámo, postav na kafe, už odtáhnul!

exekuce_3.jpg
Chlapce z vymahačské firmy branka nezastaví, ale ostrý pes za ní ano…

Pokud je v rodině jeden dlužník, obvykle trpí celá rodina. Jiná situace nastane, když dluží všichni v rodině, to je v Česku nový trend. Holt, slušnej oddíl. To je totiž potom o zábavu opravdu postaráno. V takové chvíli jde rodina na pracák a na sociálku, na každou osobu se zažádá o dávky a na ně exekutor sáhnout nesmí, je na to judikatura hned několika soudů. Dávky jsou totiž vypočítávány podle sociální potřebnosti, z titulu nouze či nezbytné potřeby a na tyto dávky exekutor sáhnout nesmí. Dlužná rodina potom žije na útraty státu a systému, s deseti i dvaceti exekucemi v celé rodině. A pan Dienstbier si myslí, že lidé budou 8 let za ty samé peníze, které berou od sociálky, zařezávat osmičky, resp. dvanáctky v montovnách a vstávat ráno v půl čtvrtý?

Jumbo dlužník, který zvládal platit, ale přišla nehoda

Vezmeme si model jiné rodiny. Ta se dostala také do dluhů. A také do více exekucí. Ale jinou cestou. Manžel vydělával velké peníze, soukromý podnikatel. Dostatečný příjem. Takže hned hypo na krku, náročná manželka, která nic lacinějšího, než od Prady na sobě nenosí, lízačky na auta, desítky spotřebáků, nejen od Cetelemů, ale prakticky od všech, protože je to tak snadné, i v tom Tescu vám skrze rozhlas z tlampačů ze stropu nabízí, abyste navštívili stánek Tesco finančních služeb. Jdete koupit mléko a odejdete s novou televizí a sekyrou 15 klacků na novém úvěru. Ale splácíte, není problém. Až do chvíle, kdy manžel spadne v práci z lešení z osmi metrů, skončí na vozíku. Invalida, klempírování po špitálech. Něco uhradí úrazová pojistka, ale manžel bohužel přežil, a proto se na pojistce tolik nedostane, jako když je tam smrťák.

-QeMvgCY.png
Zelená bestie Cetelem od francouzského bankovního kolosu BNP Paribas, architekta zavlečení hypoteční krize z USA do Evropy v roce 2008.

Firma jde do kytek, zástupce je nemehlo. Firma končí. Jsou sice nějaké úspory, půl roku to jde. Úspory vyschnou. První upomínka na splátku. Druhá. Pak desátá. No, a potom už to následuje podobně, jako v předchozím odstavci o první rodince, nákup štěkacího psa, odpojení zvonků, hry na schovávanou se vzteklými věřiteli, změna čísel telefonů, přechod na anonymní předplacenky a poskytování čísel jen rodině a rodičům, aby se nikdo nová čísla nedozvěděl a neotravoval. Potom exekuce na barák, stěhování do nájemního bytu. Sociálka, pracák, dávky. Exekuce na barák nepokryje dluhy, protože v dražbě se barák za 4 mega prodal až ve 3. kole dražby za slabé mega. Exekuce pokračují, ale už nemáte majetek, kromě osobního. Ten moc nehodí, takže exekutoři na něj kašlou ve chvíli, kdy dluhy přesahují úroveň, kdy by stačilo provést exekuci jen movitých věci.

crop-298090-exekuce.jpg
Exekutor přijde pro movité věci jen v případě, že dlužíte pouhých pár tisíc, jinak to nemá smysl a exekutor jde výhradně po nemovitém majetku.

Když někdo dluží a ví, že bude dlužit a poveze se na vlně exekucí, zavčas to začne ošetřovat. Pokud má auto psané na sebe, prodá ho leasingovce na zpětné financování. To je poslední trend. Tím ho ochráníte a získáte navíc prašule, auto patří najednou leasingovce, vy ho jen splácíte. Exekutor na něj sice v dopravním registru hodí plombu, ale exekutor auto zabavit nemůže. A vy po splacení leasingu si ho “zapomenete” na sebe přepsat. Leasingovka to neřeší, protože jí to nic nestojí a není za nic zodpovědná, auto je psané na vás, ale leasingovka je uvedená v registru vozidel jako věřitel, resp. jako břemeno a exekutor nesmí na vůz sáhnout. Leasingovka vám pošle výzvu, abyste si vyzvedl na pobočce papíry k přepisu vozu po ukončení leasingu a odkupu vozu za zůstatkovou cenu. To sice uděláte, papíry převezmete, ale přepis na dopravním inspektorátu už neprovedete. Auto tak zůstává psané na finanční leasingovou instituci, resp. zůstane tam blokace leasingovky. A zůstane tam napsaná tak dlouho, dokud auto nepřepíšete na sebe se zmocňovacími papíry, které jste dostali od leasingovky po splacení vozu. Pokud máte auto na leasing od počátku, máte o starost méně a nemusíte řešit zpětné financování.

Dlužník se musí naučit chodit mezi exekucemi

Obstavený bankovní účet je nepříjemnost, ale řešení je v pohodě. Musíte sehnat příbuzného nebo dobrého kamaráda, který vám otevře účet a vás přidá na seznam disponentů k účtu. O takovém účtu se exekutor nedozví, protože není psaný na vás. Disponenti se neodhalují exekutorovi ze strany banky. Dalším řešením je Blesk peněženka. Bez registrace. Takových karet můžete mít desítky. Když přerostou dluhy přes hlavu, člověk se buď sesype, anebo se v tom naučí chodit. Vlastně mu nic jiného ani nezbývá. Systém oddlužení v ČR je vtip a neřeší hlavní problém, nízké výdělky obyvatel a vysoké ceny vzhledem ke mzdám. Zatímco ceny zboží a služeb jsou v ČR srovnatelné s Německem, nejbohatší zemí EU, mzdy dosahují v ČR jen 30% průměrné německé mzdy, u mediánové mzdy je to dokonce jen 21% a v některých oborech (zdravotnictví, farmacie, věda a výzkum) je to méně než 20 procent.

38198-jiri-dienstbier-653x367.jpg
Jiří Dienstbier by rád prodloužil dlužníkům život na životním minimu, aby dosáhli na bankrot tvrdou prací v montovnách… za mzdu, kterou stejně berou na dávkách od státu bez práce… hahaha… pane Dienstbier, oni jsou hlava!

V takové situaci jsou lidé nuceni a doslova provokováni reklamami v televizi a tisku k půjčkám, protože bez půjček by si občané v ČR nemohli dovolit životní standard, který je třeba právě v Německu, tzn. pěkné domy, byty, nová a drahá auta, značkové oblečení, spotřební elektronika, zahraniční dovolené. A ne každý dokáže splácet stabilně 5, 10 nebo 25 let. Je potom logické, že dlužníci potom budou raději pracovat načerno a budou žít mimo systém. A to je ta lepší varianta. Ta horší je, že tento systém vychová armádu lidí, která si zvykne žít na sociálních dávkách kvůli permanentním exekucím a dluhům, které sice vytvořili sami, ale systém je k tomu vybízel a de facto okolnostmi donutil, aby se zadlužili.

Realita je jasná: Každodenní masáž v televizi, tisku a rozhlasu, která provokuje lidí k tomu, aby si brali půjčky a zoufale nízká cena práce v ČR jsou hlavními viníky exekucí v ČR. Pan Dienstbier by si měl uvědomit, že ke vzniku dluhu je potřeba vytvořit podmínky. Půjdete si půjčit peníze, když jdete nakoupit rohlíky a máslo? Asi ne. Jdete si půjčit peníze, když si jdete koupit telefon? Asi také ne, ale tady už to není tak jednoznačné. Dnes si lidé půjčují peníze i na koupi telefonu. A když se koupí televize? Nebo lednice? Pračka? Auto? Dříve bylo zvykem si nejprve peníze našetřit a teprve potom se věc šla koupit. Člověk musel čekat, neměl to hned, ale nebyly potom dluhy. Možná by bylo načase lidi opět naučit šetření a trpělivosti. Ubylo by exekucí. Osvěta lidí, výchova v rodině, naučit děti hodnotu peněz, učit k trpělivosti, že věc se může koupit tehdy, až si na ní člověk našetří. Ale realita NWO je neúprosná, protože mnoho lidí oprávněně namítne, není z čeho spořit! Ale to už není o exekucích, to je o politickém směřování ČR v rámci procesů NWO. Od vyspělé průmyslové země k rozvojovému státu s chudým a zadluženým obyvatelstvem v rámci globálního chudnutí. A toto nelze vyřešit sebelepším zákonem o osobních bankrotech, pane Dienstbiere.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Občan
Návštěvník
Občan

Americký Ministr opět promluvil……
http://www.novinky.cz/domaci/401434-dienstbier-nacisticke-symboly-na-prazskych-podnicich-odsoudil.html
I dikuse je výživná.
False flag ( akce cizím jménem) jako vyšitej.
Naše ( americké) tajné služby, v dnešní době kamer na každém rohu, kdyby se opravdu jednalo o nějaké “extremisty”, už by je dávno identifikovali….jen chtít!
Aby z toho ale zase nevypadl ten borec v hnědé bundě s islámským šátkem ;-)…
Zřejmě se tedy nedozvíme, kdo byl ten “pachatel”.

historik
Návštěvník
historik

Americký Žid, rozesmáté Služební Pivo, má národu vskutku co říci. Jeho taťka chlastal z Havlem a během Klausovy privatizace si nakradl přehršli milionů Kč.
Radíme mladému, ať si zakoupí ruský kuličkový sčot od ruského cara mající výhodu, že se mu na něj nedostane pražádný hekr a nechť si počítá své miliony pod peřinou a národu ten Eurokecal přestane už venkoncem škodit.

dany
Návštěvník
dany

Ministr bez portfeje.Dlouho o něm nebylo slyšet.Naposled se v únoru zastával feťáků, kteří podprují nelegální a protizákonnou migraci.Najednou je odborníkem na “sociální” ekonomii a snaží se být “džentlmenem” v očích občanů ČR,kteří se dostali do dluhové pasti (pravda často vlastní vinou) a chce je ještě více a na delší dobu dostat do područí povětšinou zahraničních sionistických bank.Dozajista už také přemýšlí (v souladu s befely soudruhů z EU) jakou sociální gáži bude vyplácet nelegálním migrantům, které chce přijmout, aby se tady cítili jako “doma” a nestrádali útrapami.Dozajista svoje inteligentní nápady konzultuje s muslimským bratro-soudruhem ministrem spravedlnosti.Jak spravedlivé, pravda.

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

Blesk peněženka je sice fajn, ale spousta věcí s ní zaplatit nejde. o něco lepší jsou internetové peněženky skrill a neteller. Nechtěl by pan vedoucí rozebrat fungování zločinecké organizace ČKP která vyloženě dělá z lidí bezdomovce. sice k letošnímu roku ji už byly přistřihnuty drápky protože už začalo na veřejnost hodně prosakovat jaké praktiky k vlastnímu obohacení tato společnost používá ale to zlo co napáchala za posledních několik let není o nic menší než nějaká společnost poskytující lichvářské půjčky. Jediný rozdíl je v tom že ti lidé si nic nepůjčili, jen měli smůlu že prodali auto člověku který jej na sebe nepřihlásil, nebo v evidenci měli vrak rozebraný na zahrádce. Pokuty a několikasetkorunové pokuty za každý dopis snadno udělali z banální částky desetinásobky během jednoho dvou let. Pan vedoucí má totiž schopnost nazývat věci pravými jmény.

učitelka, ale nepoučitelná
Návštěvník
učitelka, ale nepoučitelná

a nesmíme zapomítat na to, že zaměstnavatel o ,,lidi s exekucí,, nestojí, jakmile se toto objeví na povrchu, praxe je, že se neprodlouží smlouva, nebo končí hned ve zkušebce, automaticky mají punc nespolehlivých, nezodpovědných, výkyvových a či já já vím jakých ještě …takže jedna podmínka k oddlužení – zaměstnání na dobu neurčitou je jen k smíchu

lenka
Návštěvník
lenka

Kdyby půjčovali peníze jen na základě potvrzení příjmů jako dřív, protože často lidi nejsou finančně gramotní a ocitnou se v dluhové pasti, do které pak vtáhnou rodinu i blízké….nevydělali by. Tak raději budou okázale projevovat starostlivost o chudé takovými nápady.

rakos
Návštěvník
rakos

A uz je to tady, zavirani nepohodlnych lidi rezimu:

Hanobení se má týkat i třídy či sexuální orientace. Přání EU, tvrdí resort
http://zpravy.idnes.cz/novela-trestniho-zakonku-ohledne-hanobeni-fjv-/domaci.aspx?c=A160412_154015_krimi_cen

Ministerstvo spravedlnosti zvažuje, že by rozšířilo působnost trestných činů hanobení či podněcování k nenávisti. Ty se dosud týkaly národa, rasy, etnické či jiné skupiny. Nově by zahrnovaly i sexuální orientaci, pohlavní identitu či třídu. Ministerstvo argumentuje rozhodnutím Evropské unie.

Administrator
Admin

Hanobení miliardářů, to bude ten nejtěžší zločin. Už ani slovo proti Bakalovi nebo Babišovi. Kdo špitne, za katr!

rakos
Návštěvník
rakos

Blizi se placeni kreditu za poruseni slovniho moralniho statutu – Demolition Man (1993):
https://www.youtube.com/watch?v=h9ROqL8lhk4
https://youtu.be/dz4HEEiJuGo

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Vidim to presne tak, jak to rekl kdysi Alexander Solzenicin pri jedné debate po rozpadu SSSR s Philippe de Villiers.
« Zapadni civilizace postrada své disidenty …a to vede k jejimu moralnimu upadku. Zapad procitne jen tehdy, az budou vezeni plna disidentu a nebudou stacit pojmout dalsi. »

K tomu je porad jeste daleko, ale systém na tom tvrde pracuje.

rakos
Návštěvník
rakos

Cilem je zadluzit vsechny. Nejdrive studentska pujcka na vzdelani, pak pujcka na auto, byt nebo dum, vybaveni domacnosti a vetsina lidi se z techto splatek nevyhrabe do duchodu. Staci byt chvili bez prace nebo nemocny a pokud clovek nema mnohamesicni financni polstar, tak nasleduje exekuce, azylovy dum, nizkoprahove centrum, dum na pul cesty nebo ulice. Pres 70 000 bezdomovcu v Cesku by mohlo vypravet, jak to jde rychle.

lalala
Návštěvník
lalala

VK Vaše články čtu rád a ve většině věcí s Vámi i souhlasím. Tady ale i přes to, že systém je nastaven špatně a nápad p Diestbiera nic nevyřeší, tak mi přijde, že se dlužníků až příliš moc zastáváte.
Uznávám, že mohou být výjimky, ale ve většině případů se člověk dostane do dluhů vlastní blbostí. A nezlobte se na mne, ale s takovýma opravdu nemám nejmenší soucit. Kupování věcí na dluh mi opravdu nepřijde normální a za sebe mohu říct, že jsem si v životě nic na dluh nekoupil a rozhodně nic takového bych ani nikdy neudělal. Totéž je běžné v mé rodině a i u většiny mých přátel. A podotýkám, že se v penězích rozhodně netopím, ale prostě na věci, na které nemám, tak ty si nekupuji – přes to prostě vlak nejede.
Pokud někdo ovšem cokoliv kupuje na dluh, tak buď ať splácí nebo ať si jde klidně žrát trávu na louku. Znova zdůrazňuji, že uznávám, že mohou být výjimky, ale takové případy už by se pak musely řešit nějak individuálně.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Naprosto s Vámi souhlasím. Sebemasivnější propagace lichvy, jakkoli je hnusná, nemůže nikoho zbavit zodpovědnosti za jeho rozhodnutí. Když se jednou někdo k něčemu zaváže, tak to musí dodržet – nebo si nést následky.

Dušan
Návštěvník
Dušan

Viete čo je to životný štandard, spoločenská manipulácia a inklúzia.

Choďte sa znova pozrieť do školy kde ste chodili. Spomeniete si na to kto nemal adidas ten nebol hodný “kamatrátstva”?

Áno, slabší jedinci podľahnú a stanú sa úplnými biorobtmi kde človek z reklami sa stáva pre toho jedinca Ikonou (podľahne reklame).

Je zle nastavená spoločnosť počínaje svetonázorom, ideologiou, ekonomikou a končiac nepriamou genocídou (alkohol aj minimálny je proste zlo).

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Otázka je zcela jednoduchá – je člověk zodpovědný za své činy nebo ne?

Venny
Návštěvník
Venny

Samozřejmě, pokud je schopen právních úkonů.
Jenže to platí jak pro toho, kdo půjčku požaduje, tak pro toho, kdo ji poskytuje. Věřitel špatně postavil svůj podnikatelský záměr a tratí? Chyba. Musí si ji vyžrat tak, jako jiný podnikatel / firma v jiném oboru, např. stavitelství, zemědělství, doprava…

opus
Návštěvník
opus

Dobře napsaný článek a vystihuje realitu. Zvláště se mi líbil závěr, že lidé by měli být šetrní a spořit a přidal bych, že by si pak více vážili toho co nabyli. Ale současně, že není z čeho spořit. Ostaně ta poslední úvaha je i příčinou polarizace společnosti. Lidé s vyššími příjmy obvykle žehrají na dlužníky, že si za to mohou sami, že všechno chtějí hned a že oni si také museli našetřit. ale právě jim nějak uniká, že měli z čeho.

Pan Dienstbier to je skutečně kapitola sama pro sebe. A přestože je z ČSSD neházel bych celé ČSSD do jednoho pytle. Za poslední dva roky má ČSSD výrazné ekonomické úspěchy, razantně o 25% se zvýšila minimální mzda a průměrná mzda se zvýšila o 1500Kč. Sučasně prudce poklesla o 30% nezaměstnanost.

Udělalo se hodně i na poli těch obávaných exekurtorů. Už nemohou zdaleka tak snadno okrádat lidi jako dříve. Věci záladní potřeby jako je postel, lednička, pračka a jiné jsou explicitně v zákoně a ty vám nesmí zabavit. Dřívě mohli dělat daleko větší stresy. Takže ČSSD přeci jen udělala docela dost, aby ty exekutory umravnila.

Nejlepším ukazatelem jak je vláda schopná či neschopná a co dělá pro lidi je demografická křivka. Prostě jednoduše, za vlád ČSSD se rodí vždy více dětí a za vlád pravice to šlo vždy ke dnu.

Takže i když jsou v ČSSD takoví lidé jako Dienstbier, který je skutečně održený od reality, přesto budu volit ČSSD, protože ČSSD byla vždy požehnáním pro občany ČR.

Mari144
Návštěvník
Mari144

Opusi, a ve kterém že to soukromém podniku zvýšili mzdy o 25%???Tam se dnes ale táké nevydělává tak jak před několika roky, i když je to více jako ve státní sféře.Asi si to vše pletete,když házíte firmy do jedné třídy.ČSSD bych za těch 25% pro jednu skupinu nechválil. Chválím ale např. kapitalistickou vládu UK, která ženám v Dagenhamu (viz film “Vyrobeno v Dagenhamu” na základě skutečné události,je jich ale více) zvýšila mzdy celoplošně a to zákonem! A to v soukromé! firmě na potahy Fordů!A neznám vládu UK, která by byla levičácká a dělala tak z populismu, jak se to děje například na SK.Navíc mají prezidenta který zbohatl právě na nečem takovém jako ze Zelená bestie….,najednou ale u něho nastalo osvícení. Asi i proto letěl hned po zvolení do W.D.C.:-).Který korpo by svévolně zvýšil mzdy, když na 1 místo čeká venku 10 zájemců o chléb?To by byl s prominutím nesvéprávný.Myslím, že na problémy ožebračování společnosti a její občanů se je třeba dívat více zeširoka, více si přečíst z historie,vidět,analyzovat a přemýšlet,případně debatovat o tématu a hlavně se probudit,pokud již tento vzácný dar již nenastal:-).