Deset odpovědí na otázky učitelce Tykalové, která neumí svým studentům vysvětlit realitu...

Deset odpovědí na otázky učitelce Tykalové, která neumí svým studentům vysvětlit realitu procesů NWO v Evropě. Čtenář AE News: “Tohle stvoření učit moje dítě, půjdu si hodit mašli!” a jiné sluníčkové laskominy!

Deset odpovědí na otázky učitelce Tykalové, která neumí svým studentům vysvětlit realitu procesů NWO v Evropě. Čtenář AE News: “Tohle stvoření učit moje dítě, půjdu si hodit mašli!” a jiné sluníčkové laskominy!

Redakce AE News byla upozorněna na propagandistický pamflet Lucie Tykalové, která na svém blogu na serveru iDnes.cz uveřejnila otevřený dopis prezidentu Miloši Zemanovi o tom, jak neumí svým studentům vysvětlit výroky prezidenta Zemana a jeho prý závadové chování. Junge Fronte Heute o tom dokonce napsala článek na titulku iDnes.cz v rámci provokace. Několik našich čtenářů nás upozornilo, že tato aktivistka, která vyučuje společenské vědy a český jazyk, se profiluje proti prezidentu Zemanovi už delší dobu v roli sluníčkové údernice. Ve skutečnosti je Lucie Tykalová produktem tzv. Nové Evropy a ztělesňuje tzv. Euročlověka, tedy osobu s inteligenčním kvocientem někde okolo 69 až 74 a nebezpečným vlivem na společnost, neboť vychovává mládež k ideologickému obrazu multikulturalismu, inkluze a likvidace národního patriotismu.

Ve svém provolání k prezidentu Zemanovi položila celkem 10 dotazů, na které prý neumí studentům odpovědět. Ačkoliv dialektika nebude její silnou stránkou, tato forma otevřeného dopisu může pomoci její mediální profilaci a možná i získání lépe placeného místa v některé pražské neziskovce, které již o její služby projevily zájem. Užitečných idiotů je v dnešní době všude zapotřebí, pomáhají totiž procesu degenerace tradičních hodnot ve společnosti, jako je např. vztah k vlasti, upřednostňování národa před cizinci, úcta k prezidentovi, apolitický postoj učitele ve vzdělávacím procesu atd.

tykalova.jpg
Lucie Tykalová

Protože paní/slečna Tykalová neumí na svých 10 otázek položených prezidentu Zemanovi v rámci dialektiky si odpovědět sama, udělám to za ní. Možná se potom třískne plechovým pekáčem do hlavy a zvolá: “Eh, já kráva!” a dojde k prozření. Možná ale také ne, protože podle teorie dutých nádob je prázdná hlava spíše tamtamovým bubnem, než nádobou na myšlenky. Stálo by i za to zamyslet se nad tím, jestli učitelka, která nedokáže odpovědět na takovéto triviální otázky svým studentům, je vůbec dostatečně kvalifikovaná pro vzdělávací proces. Kde nic není, ani smrt nebere. Ale pojďme na odpovědi k jejím otázkám. Učitelka Tykalová se prezidenta Zemana ptá:

Jak je možné, že prezident země může:
  • Lhát (tvrdit něco, co není doložitelné)?

Paní Tykalová, to je v dnešní době zcela normální. O našem serveru mainstream tvrdí, že jsme proruský server sponzorovaný z Moskvy. Není to pravda, není to doložitelné, ale protože to o nás tvrdí všechna mainstream média, stala se z toho pravda. Hotovo, šmitec. O Bašáru Asadovi se na západě říká, že vraždí lidi, ale jediný, kdo tam v Sýrii masově kdy vraždil, jsou povstalci vycvičení a vyzbrojení USA. Lhaní a tvrzení něčeho, co není doložitelné, je dnes úplně normální. Třeba jako lhaní o tom, že Tibet byl láskyplný stát zalitý sluncem a nirvánou Šangrilá, a přitom pravda byla úplně jiná, více zde. Musíte si zvyknout na to, že lež je pouze pohledem na pravdu z jiné strany, která někomu vyhovuje, protože pohled na pravdu z té správné strany se zkrátka nenosí. Kdybyste pochopila pravdivostní mediální axiom (pravda je relativním pohledem na stav věcí z pohledu, který v rámci konsenzu více mediálních subjektů vyhovuje názorovým tezím společnosti jako celku), tak byste se takto neptala. Prezident Zeman nelže, pouze odhaluje a pojmenovává pravdu, kterou mnoho lidí není připraveno ještě akceptovat a prozřít.

  • Nerespektovat rozhodnutí soudu?

Pan Prezident nerespektuje soud? Tím, že se odvolal proti rozhodnutí soudu ve věci kolaboranta Peroutky a výroku o gentlemanovi, tak využil svého zákonného práva na opravný prostředek, milá paní učitelko. Anebo byste chtěla prezidentovi toto odepřít?

  • Neuznat svou chybu a neomluvit se?

Milá paní, byl jeden prezident jedné velké země. Jmenoval se Jirka Křoví, ale doma mu říkali George Bush. Rozpoutal dvě války, ve kterých zemřelo na 2 miliony lidí, vesměs civilistů. Myslíte, že pan Bush uznal svou chybu a omluvil se za vtrhnutí do Afghánistánu a Iráku na základě lživých důkazů o zbraních hromadného ničení? A co Evropská uhnije? Omluvila se za zahájení bombardování Libye v roce 2011, v jehož důsledku je dnes ze země druhé Somálsko? Pláčete na špatném hrobě, milá zlatá. Prezident Zeman svým výrokem o Peroutkovi, ať už byl nácek a kolaborant nebo nebyl, nikoho nezabil. To o panu Bushovi, Sarkozym, nebo Schwarzenbergovi, který rozvrat Libye podporoval, říct nelze a zůstává jim proto na rukách krev tisíců až milionů lidí. Svět je krutý. Nikdo se dnes neomlouvá, i když nemá pravdu, což pan Zeman ale měl a Peroutka je doopravdy cinklá persona.

  • Nepustit studenty na Albertov k výročí 17. listopadu?

Víte, kdyby před rokem se ti studenti nechovali jako hovada a neházeli rajčata a vejce na prezidenty a vrcholné představitele hned několika zemí EU (přičemž mířili tak blbě, že se netrefili do Zemana, ale do státníků Rakouska a Maďarska), tak by asi nebyl důvod studentům o rok později zahrazovat přístup na Albertov. S ohledem na situaci v Evropě, ve které pobíhají migranti a kombatanti ISILu a vyhazují do povětří kde co, by bylo velmi nebezpečné nechat studenty něco házet na prezidenta. Kdo by potom zaručil, že někdo mezi nimi nevrhne na pódium třeba odjištěný granát nebo molotov. Zkuste svým studentům říct, ať se chovají jako lidé a ne jako Palestinci v pásmu Gazy, kteří vrhají předměty na všechno, co se jim zrovna nelíbí.

  • Legitimizovat šíření nenávisti ve společnosti?

Pan prezident pojmenovává migranty pravými jmény. Ekonomičtí migranti (viz. irácká rodina z Jihlavy, která opovrhuje českým azylem a utekla za lepšími dávkami do Reichu autobusem, který jim ochotně vypravila neziskovka) nemají v Evropě co pohledávat. Mají se vrátit domů, do Iráku, který přece Američané už dávno demokraticky osvobodili, do Sýrie, kterou Rusko pomohlo z velké části osvobodit od ISILu. Vítat v ČR lidi, kteří přijeli za lepšími dávkami a chtějí do škol natáhnout Šaríju a halal žrádlo, to nikdo z normálních lidí s IQ 90 a více v ČR nechce. Pan Zeman má recht.

  • Pochlebovat zemi, kde se ve velkém porušují lidská práva?

Ehh… teď mluvíte o Bohuslavu Sobotkovi, USA a jejich Guantanámu?

  • Kouřit v nekuřáckém hotelu?

A nesmět kouřit v odjakživa kuřácké formance je v pořádku?

  • Doporučovat studentům kouření a alkohol?

To je jistě špatné. Ale stejně tak je špatné jim doporučovat multikulti, akceptaci inkluze, kamarádění s cikány, vystupování proti prezidentovi, rozdávání jim červených kartiček proti prezidentovi v rámci vyučování občanské nauky a další svinstva.

  • Vyzývat k agresi?

Kdo koho? Myslíte pana Schwarzenberga, který v roce 2012 horoval pro vyzbrojení Free Syrian Army v Sýrii českými zbraněmi, aby šla bojovat proti Bašáru Asadovi? Anebo myslíte ten náklad českých uniforem a bot pro ukrajinskou armádu v roce 2014, do které Kyjev potom oblékl ukrajinské vojáky, kteří masakrovali z těžkých zbraní artilerie Doněck a přilehlé okolí nedaleko Debalceva?

  • Mluvit sprostě a chovat se jako hulvát?

Opět jsem zmaten. To hovoříte o panu Kalouskovi?

Nejsem si jistý, jestli se moje odpověď k paní/slečně Tykalové dostane, ale k každém případě kritika prezidenta Zemana je z její strany zcela mimo mísu. Prezident pojmenovává věci pravými jmény a přesně tak, jak si zaslouží. Kunda sem, kunda tam je přesným vystižením situace, kdy skupina krav znesvětila pravoslavný kostel a západní média je div neoznačila za mučednice a matky Terezy. Pan prezident Zeman si zaslouží úctu a ocenění za svůj postoj, kterým hájí národní zájmy a nastavuje bariéru transatlantickým neoconům v ČR. To je věc, která zasluhuje ocenění a obdiv. A učitelka, která má závadový profil, by si raději měla hledat práci v neziskovkách a nevychovávat mládež, kde její činnost může napáchat nevratné škody.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Professor Wilhelm Boomberg
Návštěvník
Professor Wilhelm Boomberg

Ačkoliv jsem zemanovec, jednotlivé odpovědi by se daly jistě formulovat lépe. Valná většina z nich jsou ukázkový příkladem “red herring” manévru, neboli argumentačního klamu. Zcela určitě by se našlo lepší vysvětlení, proč pan prezident hulvát rozhodně není, a že jsou jeho prohlášení, pod pečlivým dozorem zemanobijců, permanentně vytrhávány z kontextu. Ukázkovým příkladem byl bonmot o kalašnikovu, či citování překladu ruské dívčí skupiny, a tak dále. Co se týče tzv. pravdy – ta jednoduše nemusí být absolutní, ale také pouze relativní, přičemž dokonce existují i pravdivistní paradoxy, ale to jsem odbočil..někdo si například může myslet, že američané provádějí pravidelné vojenské intervence bez souhlasu OSN do suverénních zemí, kam následně dosadí své loutkové vlády, přičemž se občané proti této vládě vzbouří a země upadnou do chaosu a občanských válek. “Kavárník” je pro změnu přesvědčen, že američané šíří demokracii a spravdelnost po celé planetě a pokoušejí se zbavit cizí země diktátorů a jejich krutovlád. Pravdu můžou mít v podstatě oba, a zároveň se oba mohou plést. Záleží, z jakého geopolitického úhlu na celou problematiku hledíte..zda li jste např. “komunistobijec” a pravicový liberál, či naopak národovec a panslavista..

ANO
Návštěvník
ANO

Ty odpovědi jsou pěkný matroš na téma demagogie. Líbí se mi jak se Zeman s*re do všeho a hraje si na to jakou má moc a přitom hovno hovno zlatá rybko. Sobotku na Hrad, to by byl panečku prezident!

La_da
Návštěvník
La_da

Šlo by to napsat i slušně a přitom by to mohlo být i výstižnější. Styl každého příspěvku, vypovídá hodně o osobě přispěvatele. Takže když to shrnu: děláte si akorát ostudu a moc lidí vám ten příspěvek nebude věřit, natož aby se nechal přesvědčit.

Libor
Návštěvník
Libor

Jsem zde poprvé a čtu si Váš článek i odpovědi. Je zajímavé, že jste všichni stejného názoru. Samozřejmě jde o demagogii a článek je jeho ukázkou. Zajímalo by mě, zda jsou příspěvky poctivě promazávány, aby zde tůstaly jen ty, které podporují zaměření webu tím správným směrem… A jestli tady ještě zítra bude i ten můj.

kurvos
Návštěvník
kurvos

Tvůj trollí příspěvek tady zítra i dále určitě bude viset, ale jak budeš psát další sračky v podobným duchu, redakční systém tě automaticky zařadí na černou listinu a zabanuje, no a tady si už nikdy neškrtneš. Nezapomeň, že jsi napsal na přední proruský web český republiky s milionovou sledovaností a všechno dozoruje ruská tajná služba GRU. Mají v tuto chvíli v Moskevský centrále všechny tvoje logy a přihlašovací údaje, ty už v PC nasazený exploity, takže po puči a nastolení nového prokremelského režimu nebude těžké tě vypátrat, zatknout a internovat v gulagu na Sibiři. Na to všechno mysli při psaní dalšího commentu, kolaborante z Jungmanky.

Námořní atašé
Návštěvník
Námořní atašé

Jestli je něco demagogie, tak to, že popisovaná reálná fakta jsou vydávána za názory jedné skupiny lidí.

Professor Wilhelm Boomberg
Návštěvník
Professor Wilhelm Boomberg

To, že odpovědi pro paní učitelku nejsou zrovna “košer”, neznamená, že na otázky nelze skutečně rozumně odpovědět a vyvrátit její zaryté zemanofobní “klišé” předvědčení, které z oněch otázek vyplývá. Co se týče promazávání místních příspěvků – pokud se tak skutečně děje, je třeba si zároveň uvědomit, jaká je praxe na ostatních serverech.. že např. zemanovcům jsou na serveru Lžidnes pravidelně nahlášovány příspěvky zdejší zemanofobní kavárenskou úderkou, a málokterý zemanovec se tam ohřeje na delší dobu, i přesto že vkládá obvykle slušné a spisovné příspěvky. Osobně mi byl na Lžidnes smazán účet již asi 6x Naposledy minulý týden, kdy jsem opět dostal půlroční ban za desátý “trestný příspěvek” .Na facebookových stránkách je praxe podobná – stačí napsat něco nevhodného, co se nedrží středního proudu, např. na stránce ČT24, přičemž vám bude ihned zablokována možnost vkládání příspěvků, či po vás facebook rovnou začne požadovat předložení dokladů po kompletním uzamčení účtu..pokud zde tedy někdo vysmívá svým politickým oponentům, popírá alternativní geopolitický výklad a osobně je přesvědčen o tom, že mu mainstream předhazuje “crystal clear” pravdu, kdežto alternativní servery výhradně “rusofilní lži”, pak ať se tedy odebere na oné, jemu ideologicky bližší servery, a diskutuje raději tam 😉

Jana
Návštěvník
Jana

Napsal jste to krásně, myslím, že lépe formulovat odpovědi na její otázky nelze. Jsem taky učitelka, ale musím říci, že se stydím za takovéto projevy, které předvádí p. Tykalová a další podobně uvažující lidé. Myslím,že spíše bychom měli děti vést k úctě k lidem, vlasti a naučit se hájit hlavně své lidi a zem. A úcta k prezidentovi? Ať souhlasím nebo nesouhlasím s volbou, pořád je to prezident, kterého si zvolila většina lidí a měl by to každý respektovat. A pokud má odlišný názor, tak i ten se dá projevit slušně a s důstojností. Když už chtějí tito lidé – rádoby bojovníci za pravdu a lásku něco podnikat, měli by se zaměřit na podporu rodiny, starých lidí a dalších potřebných věcí, kterých máme myslím dost.

Lubos
Návštěvník
Lubos

Úcta musí byt zasloužená, nikoliv vyžadována! A pan prezident si za své chování podle me moc úcty nezaslouží.

radek
Návštěvník
radek

kráva jedna zasraná…

Frank
Návštěvník
Frank

Dneska očí kdejaký trotl a kdejaká kravka. A podle toho to také s naší mládeži vypadá.

Kravka
Návštěvník
Kravka

Jj zaci jsou arogantni a presprilis sebevedomi, neumi pracovat s informacemi, prestoze se jim rodice kazdy den odpoledne venuji aby s nimi prosli domaci ukoly a o vikendu s nimi podnikaji ruznorode aktivity. Presne tak to vypada v kazde rodine a pak tem snazivym rodicum to dite zkazi nejaka ucitelka!!! No je to fakt priserny. TAK SI TY DETI VYCHOVAVEJTE SAMI A ANI JE RADSI DO SKOLY NEPOSILEJTE

Kavalír
Návštěvník
Kavalír

Souhlasím s panem šéfredaktorem. Myslí ale, že jeho článek by si měli přečíst všichni ti sluníčkáři, pravdoláskaři, halvisté a při jeho čtení se sami nad sebou zamyslet. Snad pak někteří z nic prozří. I když na druhou stranu, většina jistě to vše ví a jejich postoj je úmyslně škodit státu a národu.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Dokončení předchozího příspěvku:
9) Vyzývat k agresi?
Vyzývat k agresi je naprosto špatné a u nás trestné. Je třeba ostře odlišovat agresi – útok porušující oprávněný zájem někoho jiného za účelem dosažení neférové výhody pro sebe a obranu svých nebo cizích oprávněných zájmů před cizí agresí. K tomu je třeba definovat pojem oprávněné zájmy jednotlivce, skupiny lidí, státu apod. Jinak se opět octneme u problému s dvojím metrem.
10) Mluvit sprostě a chovat se jako hulvát?
Únosná míra sprosté mluvy se velmi liší podle místa, času, osoby mluvčího a posluchačů. Zde je nutno posoudit konkrétní situaci. Formulace, která je za jedněch okolností naprosto na místě nebo jediná možná je za jiných okolností naprosto nepřípustná. Umělý problém vytvoříme, vytáhneme-li výrok pronesený v nějaké situaci mimo souvislosti do situace zcela jiné.
Chovat se jako hulvát je nesprávné v každé situaci, kdy se ostatní takto nechovají. Je ovšem opět třeba definovat pojem hulvát. Četl jsem kdysi názor, že všichni obdivují chování postavy doktora Štrosmajera a přitom to byl obyčejný hulvát. Zůstal jsem na to překvapeně koukat. Každý to holt chápe jinak.

V jiném článku na blogu paní učitelky je uveden její věk, necelých 35 let, čili je zřejmě ročník 1981. Z minulého režimu si toho tedy moc nepamatuje a je odchována pravdoláskařskou ideologií tak jako jsme my dříve narození byli odchováni ideologií marxisticko-leninskou. Dále se z toho dá dovozovat, že už řádově deset až dvanáct let učí (není jasné kdy odpromovala).
Začnu se ptát? Výše uvedené otázky jí museli do hlavy nasadit až její žáci? Ona si je předtím nepoložila? A jestliže položila, proč na ně nepožadovala odpověď ona za sebe a teď se schovává za své žáky?
Některé výtky na adresu prezidenta jsou oprávněné, o tom není sporu a pokud bychom takto začali posuzovat i ostatní politiky, zjistili bychom, že na tom nejsou o mnoho lépe. Možná nekuřáci by z toho vyšli lépe. Což samozřejmě na jedné straně Zemana neomlouvá, na druhé straně není fér nasazovat psí hlavu selektivně jenom jemu.
Když už soudíme a hodnotíme, měřme přitom stejným metrem.
Oblíbenec paní učitelky Václav Havel by v tomto hodnocení pravděpodobně dopadl ještě o dost hůře než Zeman, určitě ne lépe. Před časem přišel náš mladý s tím, že má za domácí úlohu napsat tři nejvýznamnější zásluhy Václava Havla o náš národ a stát. Zůstal jsem na něj překvapeně hledět. Ač jsem se snažil, nevzpomněl jsem si ani na jednu. Kdo víte, poraďte.
Mě na Zemanovi taky mnoho věcí nesedí a za ideálního politika ho ani zdaleka nepovažuji. Ale před Václavem Havlem, Karlem Schwarzenbergem nebo Václavem Klausem vede o několik koňských délek.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Kapku tomu nerozumím, druhá část se zobrazila hned, u první je uvedeno, že čeká na schválení. By mě zajímalo, jaké nevhodné slovo nebo spojení slov jsem tam použil, že to systém vyhodnotil jako potenciální problém.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Jak je možné, že prezident země může:
1) Lhát (tvrdit něco, co není doložitelné)?
Lhát znamená úmyslně říkat něco, o čem vím, že není pravda. Jestliže říkám něco, o čem jsem přesvědčen, že to pravda je a následně se prokáže, že to pravda není, jsem usvědčen nikoliv ze lži, ale z omylu. Tvrdit věci, které nejdou exaktně doložit, nebo k tomu mluvčí nemá možnost, případně to posluchač není schopen pochopit, nebo tomu nechce uvěřit, je ještě něco jiného. Dále je rozdíl, mezi tím, jestli to co říkám, předkládám jako pravdu nebo jako svůj názor.
Jmenovitě u Peroutky by protistrana udělala lépe, kdyby do toho Zemanova výroku nevrtala, protože by ho nezaregistrovalo tolik lidí a dávno by se na něj zapomnělo. Takto se zmiňovaný článek sice nenašel, ale našly se tři jiné články napsané v duchu toho, o čem mluvil Zeman. Já si taky nepamatuju všechno do detailu, ale pamatuju si princip, podstatu věci. S tím Zemanovým výrokem to bude podobné. MMCH, Peroutku bych za to zas tak neodsuzoval, to co napsal je nutno chápat v kontextu tehdejší doby.
2) Nerespektovat rozhodnutí soudu?
Nevím na co přesně tato otázka naráží. Principielně by měl každý právo respektovat a rozhodnutím soudů se řídit, jenže rozhodnutí našich soudů jsou leckdy podivná a v našich zákonech není jednoduché se vyznat a je v nich spousta nelogických ustanovení, nicméně člověk, který má na to, aby si zaplatil právní zastoupení by se měl bránit právní cestou.
3) Neuznat svou chybu a neomluvit se?
Každý slušný člověk by měl být schopen svou chybu uznat a měl by umět říct, sorry, mýlil jsem se nebo udělal jsem chybu. Jenže to není vždycky lehké a většina lidí s tím má občas problémy. Člověk ve funkci prezidenta by takový formát měl být. Jenže ať se rozhlížím, jak se rozhlížím, i do zahraničí, nevidím.
4) Nepustit studenty na Albertov k výročí 17. listopadu?
Jaké studenty? Zákon o právu shromažďovacím je obecně platný, výše je Zemanovi vyčítáno, že nemá dostatečný respekt k právu, kde mají respekt k právu ti ,,studenti“?
5) Legitimizovat šíření nenávisti ve společnosti?
A v čem je problém? Jestli něčí chování nenávist ostatních lidí vyvolává tak není nic proti ničemu o tom mluvit. Jiná věc je umělé vyrábění krizí, mediálních štvanic a vytváření obrazu nepřítele, cílené dehonestování nepohodlných lidí nepodloženými tvrzeními, to je skutečně špatně a dá se to hodnotit i jako trestný čin.
6) Pochlebovat zemi, kde se ve velkém porušují lidská práva?
Myslíte Spojené státy? Nebo Čínu, případně Německo? Lidská práva v evropském chápání jsou umělý konstrukt, který v jiných částech světa připadá lidem nepochopitelný a na hlavu postavený. V poslední době tak připadá i stále větší části Evropanů.
Celá věc by se velmi zjednodušila, kdyby politici a organizace sledující (ne)dodržování těchto ,,lidských práv“ dělali svoji práci objektivně a nehodnotili stejné jevy v různých státech naprosto odlišně v závislosti na tom, jestli je stát ,,spřátelený“ nebo ,,nepřátelský“. Potom dochází k tomu,že ,,naši“ se dopouštějí o třídu horších prasáren než ,,cizí“, nikomu to nevadí a obyvatelstvo je z toho zmateno. Kdo z lidskoprávních organizací kritizuje nahlas poměry v Saúdské Arábii, Bahrajnu, Ománu apod.?
Problematika lidských práv v celém světě by zasloužila přehodnotit, postavit z hlavy zpátky na nohy a přizpůsobit místním zvyklostem daných částí světa. Kde bereme jistotu že současné západoevropské chápání lidských práv je to nejsprávnější? Když to očividně v praxi nefunguje?
7) Kouřit v nekuřáckém hotelu?
Kouření v nekuřáckých prostorách kdekoliv je bezohlednost. V hotelu nebo v jeho okolí určitě nějaké místo pro kouření vyhrazené je.
Václav Havel neblahé paměti taky kouřil jak sádrový ježek a mj. způsobil požární poplach v JE Dukovany, když si zapálil na velíně.
8) Doporučovat studentům kouření a alkohol?
To je jeden z příkladů našich nedomyšlených zákonů. Jedna věc je kouření, jiná alkohol. Kouření je bezúčelný zlozvyk, zatímco pití alkoholu v rozumné míře má mnoho pozitivních účinků, které převažují nad negativními. Při pití v nerozumné míře převáží ty negativní účinky. Čím dříve se člověk naučí rozeznat svou individuální hranici mezi převážně pozitivními a převážně negativními účinky pro sebe, tím lépe pro něj. Nevidím důvod, proč by středoškoláci nemohli pít alkohol a proč by kvůli tomu měli být oni i lidé, kteří jim ho zpřístupní postihováni.
Naopak bychom neměli alkohol démonizovat a dodávat mu tak příchuť jakéhosi ,,zakázaného ovoce“. Tím dosáhneme přesného opaku. Alkohol je z návykových látek nejméně návykový a nejméně nebezpečný ve svých účincích, drogy jsou podstatně horší.

tana
Návštěvník
tana

Hlavně že paní učitelka UMÍ vysvětlit svým studentům , proč příslušníci neevropských národů žádají v Evropě maso zvířat zabitých podle pravidel kosher a halal.