David Bowie zemřel, David Bowie nezemřel. Video

David Bowie zemřel, David Bowie nezemřel. Video

David Bowie zemřel, David Bowie nezemřel. Video

Tyto stránky nejsou od toho, aby se zabývaly smrtí nějakého umělce, ale v případě Davida Bowieho snad lze udělat výjimku. Různé analýzy, čím a jestli David Bowie obohatil hudební svět, to ať proberou odborníci, mě jeho osobnost zajímá především z posledních let jeho života a tvorby. A jak jinak v mém případě – z astrologického hlediska, tzn. z hlediska fungování světa a z hlediska fungování každého jednotlivce v něm. A v tomto smyslu astrologické moudro říká, že každý člověk se rodí jako subjekt do určité objektivity a že účelem života každého jednotlivce je, aby slepé oči, které má v době narození, postupně otevíral tak, aby byly vidoucími ve chvíli smrti. Za tím účelem člověk prochází zkušenostmi – životními krizemi, po kterých by se měl stávat stále moudřejším a moudřejším.

Ve skutečnosti ale nejde o nic jiného, než o hledání vlastního subjektivního chování v určité objektivitě. Ještě jinak – ve skutečnosti jde o vývoj k takovým postojům, které člověka osvobodí od diktátu té objektivity, do které se zrodil poté, co si uvědomí, že nad diktátem kterékoliv doby stojí tzv. “vyšší zákony”, tzn. vyšší pravdy. Kompasem by přitom každému člověku nemělo být nic jiného, než svědomí.

7082398-3x2-700x467.jpg
David Bowie

Každý horoskop zrození má vždy čtyři části: tělo (fyzické a materiální záležitosti), duši (emoce a schopnost rozumět jak emocím vlastním, tak emocím druhých, tzn. empatii), ducha (víra, filozofie, světonázor) a – svědomí (jinak se mu říká také “Boží mlýny”, ale v základu jde o to, co člověka dostihne jako “osud” ve smyslu  “Netrestám tě za to kým jsi, ale za to, že nejsi tím, kým jsi měl být”). V základu nejde v lidském životě o nic jiného, než o docílení souladu mezi vědomím (tzv. denní projev, tzn. projev v době Slunce, tedy o ego, které se snaží s maximálním nasazením dokázat, že vše zvládá podle představ objektivity a že je v tom “in”) a mezi podvědomím (tzn. noční projev, tzn. projev v době Luny, tedy o duši, která odhaluje skutečné touhy a představy o vlastní existenci a kdy se naplno ozývá pravda o subjektivním založení každého jednotlivce). Účelem každé lidské existence je dostat objektivitu a subjektivitu do souladu tak, aby mezi nimi nebylo rozporu – aby se člověk stal pravdivým, což se mu obvykle daří až na smrtelné posteli. Ale v životě takový proces nikdo neumí zvládnout dobrovolně a kontrolovaně, proto to Vesmír zařídil tak, že podvědomí vždy zvítězí nad vědomím a podvědomí člověka vždy dovede přesně do takových situací a vztahů, jaké jsou za tím účelem nutné.

A to funguje tak, že když “nahoře” nastane konfrontační (účtovací) čas, tak dotyčný tváří v tvář nějakému skandálu (finančnímu, sexuálnímu či jinému) či tváří v tvář zdravotnímu problému přestává lpět na všem, na čem dosud stavěl své ego a ač by v takových chvílích raději nebyl (a bojuje o holé přežití), s odstupem času je za to vděčný, protože výsledkem je jeho transformace – proměna směrem ke svobodě duše a ducha. A ve výsledku zharmonizování toho, kým je navenek a kým uvnitř. Tedy – pokud je lekce správně pochopena…

david-bowie-blacks_3530005b.jpg
David Bowie ve svém posledním videoklipu

Docela průšvih je, že až po takových krizích si člověk vždy uvědomí, že konečně žije tak, jak si to vždy přál, jen to předtím neuměl. A to není nic jiného, než potvrzení, že svědomí (osud, “Bůh”) jej k tomu vždy nabádalo, ale on mu prostě nepřikládal význam, nechtěl mu naslouchat, protože přece je tak důležité poslouchat objektivitu a její diktát!

A tak tady máme politiky, kterým nejde o nic jiného, než o ego, podnikatelé, kterým nejde o nic jiného, než o ego a k tomu spoustu různých přisluhovačů každé doby, kterým rovněž nejde o nic jiného, než o ego. A s tím slepou touhu naplňovat představy o egu podle zrovna platné doby, bez ohledu na svědomí (“osud”). Ale jak se říká, boží mlýny melou a boží mlýny jsou vždy o vyšších pravdách, než jaké určuje aktuální doba.

Ta naše určuje, že úspěšný a “in” je ten, kdo vlastní “správnou” značku auta, “správné konto”, bydlení ve “správné” čtvrti, “správné” postavení atd., atd. Ale na podobných principech své ego stavěli už Římané, stejně jako přisluhovači fašismu i komunismu a jediné, co mají tyto doby společné je, že skutečná pravda nakonec vždy byla úplně jinde. Že vše, na čem lidé těchto dob stavěli své ego, se nakonec sesypalo jako domeček z karet a že to, co by pro ně mělo být – velmi často na staré roky – hodnotou, na které jediné by chtěli stavět své ego, tedy svědomí, jim ve finále ukazuje, že svůj život promarnili. A zpět už jej nelze koupit za žádné peníze….

David Bowie zemřel, David Bowie vstává z mrtvých. Video

Už jsem na těchto stránkách několikrát psala, že Pluto v horoskopu symbolizuje transformaci – krizi, po které se čas mění na “předtím a potom” a to nejednou tak, že velmi fatálně (právě se to týká jak USA, tak světa jako celku). Pluto je velmi pomalá planeta, zvěrokruhem projde jednou za 264 let a ne každému se “podaří”, aby zažil jeho přechod přes své Slunce.  V jednom znamení Pluto pobývá až 28 let (jak kdy, protože jako “extrémista” se Pluto zvěrokruhem pohybuje různě) a od roku 2010 do roku 2025 prochází znamením Kozoroha. A v současnosti (jeden až dva roky) je přesně v místech, kde stálo Slunce v době narození Davida Bowieho (byl narozen 8.1.1947). Ale nestačí jen přechod Pluta, musí být brán zřetel i na tranzity dalších planet a ty v případě Davida Bowieho potvrzují fatální událost jeho života (kdo rozumí, tak obzvláště Saturn v opozici na Venuši se přidal).

Ne každý zažije tranzit Pluta přes narozeninové Slunce, ale naprosto každý zažívá tranzity jiných planet, obzvláště Saturna, jehož tranzit je za lidský život možné zažít maximálně třikrát v nejzazším případě čtyřikrát (záleží na době narození a na tom, jestli člověku je dáno dožít se nějakých cca 90-ti let, protože tranzit Saturna se opakuje vždy až po cca 30-ti letech).  Říkám to proto, že lekce transformací (hledání harmonie mezi tím, co je ukazováno navenek a tím, co je cítěno uvnitř) pocítí naprosto každý, i když to vždy nemusí být v tak fatální podobě, jako v případě tranzitu Pluta. A to vždy bez ohledu na zrovna platnou objektivitu – ta totiž může být krásná, přesto je to člověku, který se subjektivně topí ve vztazích, finančních problémech či bojuje o zdraví až život vlastní či někoho blízkého, houby platné. Podstata takových lekcí však je stejná – človíčku, pochopil jsi něco o sobě, nebo dál budeš pokračovat beze změny?

Jedno z mouder astrologie zní, že člověk se rodí slepým s tím, aby se odcházejíc ze světa stal vidoucím. Někteří opravdu prozřou až na smrtelné posteli, někteří, bohužel, ani tam ne. Měla jsem to “štěstí” (uvozovky jsou sporné, protože svým způsobem to štěstí bylo o to víc, že dnes jen málokdo ví, jaké to je držet umírajícího za ruku a být u jeho posledního výdechu), že za svůj život jsem byla v blízkosti třech umírajících, a to až do poslední chvíle. Ale pouze v jednom případě jsem zažila proměnu umírajícího  – byla to mladá žena velmi podnikatelského ducha, která si od života dravě chtěla vzít maximum. Lpěla na všem, co doba symbolizovala jako “in”, ale jak postupovala nemoc, zcela přehodnotila pohled na smysl života a vůbec lidské existence. Malým lekcím nenaslouchala a “prozřela” až pod lekcí, ve které už nedostala šanci. Přesto po sobě stihla zanechat nádherný odkaz, kteří si mnozí čtou dosud!

Ale zpět k Davidu Bowiemu. Byl svůj a hudební odkaz po sobě jistě zanechal. Co ale hodnotím mnohem výše je, že po sobě zanechal i velmi lidský, řekla bych filozofický odkaz. Přisuzuji to tomu, že i malým lekcím naslouchal dříve, než přišla ta fatální a že i pod malými lekcemi se proměňoval a pod nimi lidem ukazoval pravdu o skutečném smyslu života. Jak jinak si lze vysvětlit, že v dobách, kdy světu dominuje kult věčného mládí, on natočil klip o stárnutí:

V klipu tři roky před smrtí je to podobné,  když se ptá, kde vlastně jsme:

A jestliže tedy David Bowie vydal klip Lazar jako svůj poslední (úvodní video), ze kterého můžeme číst, že pouze duch je tím, co tady po sobě může každý zanechat a že je to to jediné, čím člověk neumírá, ale žije dál, pak David Bowie zanechal odkaz, který je velkým poselstvím (V dnešní době totiž většinou platí: “Živý rodič, mrtvý kapitál”) .

Takový odkaz ovšem může zanechat pouze člověk, který už za života pochopil, co je nutné, aby neumřel slepý a aby po sobě zanechal to jediné, co jej může přežít, svého ducha. A že k tomu je nutné stát se pravdivým. Tedy nikoliv naslouchat diktátu doby a jeho poplatným pravdám, ale svému nitru, tzn. svému svědomí. Ať byl jeho život jakýkoliv, jako stárnoucí a umírající ukázal, o čem jsou skutečné pravdy života. Všechny své lekce k proměnám využil maximálně, a to až k veřejné ukázce té fatální, která čeká na každého – bez ohledu na subjektivní kult věčného mládí (a bez ohledu na objektivní kult věčného růstu).

A za ty pravdy čest jeho památce!

-Pozorovatelka- 11.1.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavel
Návštěvník
Alkid
Návštěvník
Alkid

Dostala se tahle zpráva k DB už v době než zemřel? http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/392404-nove-objevena-planeta-slunecni-soustavy-muze-prepsat-ucebnice.html Jak se tento objev promítne do horoskopů a obecně?

sensitiv
Návštěvník
sensitiv

Vibrace pana Bowieho byly stejně špatné za jeho života, stejně jako jsou teď po smrti a spálení fyzického těla. Má takové klasické materialistické vibrace, jako většina běžných lidí, takže jeho odkaz bych z vibračně energetického hlediska příliš nepřeceňoval, maximálně pěkná muzika, kde zobrazoval svůj vlastní vývoj a nechal si za to dobře zaplatit i předem, viz. zbankrotovalý finanční projekt Bowie Bonds za 35.000.000 GBP čistá ruka pro pana Bowie. Možná byl-je Bowie hledačem Pravdy, ale v tomto životě jí moc nenašel. Člověk, který je nějakým způsobem napojený na Božskou sílu, nemůže v žádném případě onemocnět rakovinou v jakékoli podobě. Podle typu tělesných orgánů napadených touto nemocí se dá identifikovat, jaké čakry měl člověk za svého života energeticky oslabené.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Ackoliv jsem byl velkym fanouskem DB, tak rozhodne nepochybuji o jeho celkove spise negativnim vlivu na spolecnost. Byl v podstate nastrojem systemu (treba podpora LGBT), hlavne v 70-80 letech, stejne jako spousta jemu podobnych. Hodne je to treba videt ve filmu “My děti ze stanice Zoo”, alespon ja to tak vnimal. Otazka je, jestli vubec vedel cemu slouzi, uvedomil si to spise az pozdeji, jak myslim psala i Pozorovatelka v clanku.

Hledal jsem na internetu, jestli uz mel vubec pohreb. Zadny neprobehl, jeho pranim bylo nemit pohreb, takze doslo pouze ke zpopelneni bez obradu.

A jeste jedna zajimavost, Madonna prave koncertuje, takze se chopila prilezitosti, vyjadrila litost a zahrala jeho pisen Rebel Rebel.
https://www.youtube.com/watch?v=lnBwJQnHH8o
Nebudu komentovat provedeni, tato pani by mela mit vzhledem k svemu veku uz nejakou soudnost, ale na konci videa se potvrzuje to, co jsem psal na zacatku (zhruba od 5:00). Madonna je typickym nastrojem systemu a prave od tech 5:00 to same potvrzuje i o DB. Navic je tam krasne videt, jak probiha “programovani” davu v praxi … Is it OK to be different ? Yeah :-).

Rozhodne ale plati, ze jeho vliv na hudbu je neoddiskutovatelny. A to, ze posledni desku cilene vydal par dni pred smrti znaci jenom to, ze jenom o penize rozhodne neslo.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Dekuji za clanek Pozorovatelko, to by si mela precist vetsina lidi v dnesni dobe.
Co se tyka posledniho alba Blackstar, tak doporucuji k poslechu, neco tak kvalitniho uz jsem dlouho neslysel. Jeste kdyz vezmu v potaz, kdy a za jakych okolnosti bylo vydano … to je proste Bowie.

Alenn
Návštěvník
Alenn

Jdi už stim plutem někam! Největší blbost věřit horoskopům. 0 statistika a vždy si všechno vyložit podle toho jak se hodí!

Námořní atašé
Návštěvník
Námořní atašé

Také jsem jim jako “katolický marxista” nevěřil. Ale dal jsem jim šanci. A ejhle – obecné charakteristiky se shodovaly tak na 80%, detailní na 95%. O tom by si prognostici mohli nechat zdát. A pozor : většinou se tvrdí, že vás “psychologicky” odhadnou a vytáhnou z lidí nenápadně info, které potřebují. Ovšem i při slepé zkoušce, kdy s dotyčnou osobou nebyli a vůbec ji neznali, stačilo zadat přesné datum narození a četli jak v knize o jejím zdr. i ps. stavu a co konkrétního prožili, prožívají a prožijí. Zkrátka udělejte si takový vlastní malý výzkum (samozřejmě zjistíte, že 70% se za astrology pouze považuje, ale kolik % je u nás skutečných doktorů, o politicích nemluvě). Aby jste nedopadli jako ten akademik, který tvrdil, že kameny z nebe nemohou padat, bo…!

LCZ
Návštěvník
LCZ

Prosím paní Pozorovatelku o koment k mému komentáři pod článkem “Silvestrovská noc…”
– pod komentářem přispěvatele “rad” v čase Jan 11, 2016 20:22 z pohledu astrologie.
Děkuji.

Piragost
Návštěvník
Piragost

Ano, princip přemýšlení je prakticky u všech odcházejících stejný-čas smíření a zpytování a přemýšlení. Tento projev člověka před odchodem je starý jak lidstvo samo. A tak do toho prosím netahejte exaktní “vědu” – astrologii. Mě osobně astrologie a tím pádem i horoskopy přijdou jako berlička pro jedince, jež mají málo vyvinutý systém logického uvažování. To vy určitě nejste. Mírně jsem zklamán, že na těchto stránkách najdu podobně laděný článek… Články, ve kterých se objevují citace a přirovnání z Bible-beru, neboť je v tom stará moudrost.

LCZ
Návštěvník
LCZ

Astrologii nerozumím, ale jak už jiní “kabrňáci” říkali, že všechno se vším souvisí.
Věřím tedy, že i zbytek vesmíru, který má svá pravidla ( která zkoumá lidstvo od nepaměti – astro-logie = věda o pohybu vesmírných těles), může svým působením mít vliv na různé přírodní jevy, včetně nás. Ostatně, jak vyplývá z různých dostupných materiálů, i ti, kteří si hrají na “ředitele Zeměkoule” s těmito pravidly počítají….

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

pro LIDOVÉ POZOROVATELE…Nezaměnovat s nacistickým plátkem.. https://www.youtube.com/watch?v=-K9TZg7lC2w No a tento feták již pokročil tak,že se nenechá zmrazit,jako potrhlý intelektuál Leary.. https://www.youtube.com/watch?v=QP4iMKhtq18 Tady v kráteru kromě Tomáše,Drtikola,Vacka a dalších figuroval nějaký Zbyněk Fišer https://www.youtube.com/watch?v=NzAYcISMdUk

- kdokoli -
Návštěvník
- kdokoli -

od potrhleho komentatora to oznaceni sedi…. Leary nam jeste ukaze, az ho hodi do mikrovlnky 😉