Další zoufalý pokus o poškození Aeronetu nevyšel, bylo však prý zjištěno, že...

Další zoufalý pokus o poškození Aeronetu nevyšel, bylo však prý zjištěno, že nejsme Rusové! Aneb gól do vlastní brány neziskovek?

Další zoufalý pokus o poškození Aeronetu nevyšel, bylo však prý zjištěno, že nejsme Rusové! Aneb gól do vlastní brány neziskovek?

Neziskovky se opět předvedly. Možná už ale i za hranou zákona! Několik čtenářů AE News nás dnes upozornilo, že na jednom podivném sluníčkovém neziskovém serveru vyšla informace o tom, že náš server byl údajně hacknutý a že identity provozovatelů Aeronetu byly odhaleny [1]. Když jsem si prošel “důkazy”, konkrétně oba logy v jejich článku, tak jsem si uvědomil, jak daleko Aeronet došel. Uvědomil jsem si, že naše práce zanechává v prostoru českých médií hlubokou stopu, jizvu na duších sluníčkových redaktorů a přátel multikulti integrátorů. Protože jak jinak by šlo vysvětlit, že někomu stojíme za takové zbytečné úsilí? Co tedy o nás bylo odhaleno?

Jedeme prý na WordPressu, což je prý nejhorší redakční systém a od Rusů by “hackeři” očekávali něco lepšího. Co na tom, že na WordPressu funguje jeden největší z IT informačních serverů na světě (TechCrunch), že na něm jede i oficiální ruský server Sputnik. Páni hackeři mají jasno, WP je fuj. WordPress je open source projekt, který prověřují desítky milionů zákazníků po celém světě a dostává bezpečnostní aktualizace pravidelně, jakmile se nějaké bezpečnostní hrozby objeví. Nemáme peníze na vlastní projekt, abychom si postavili redakční systém od základu úplně nový, páni a slečny z neziskovek. Nemáme “cash flow” jako vy. Ale to přece všichni vědí, mluvíme o tom celou dobu, že přežíváme z měsíce na měsíc a kde bychom vzali peníze na vlastní redakční systém za stovky tisíc korun?

not-sure-if-hacked-650x488.jpg
Aeronet opět cílem útoku!

Výpisy pluginů WordPressu nejsou žádný hack. Existují stovky skenovacích nástrojů zdarma, které vám o webu založeném na WordPressu vyjedou seznam známých signatur typických pro vybrané pluginy. O tom svědčí i fakt, že v jejich logu našich pluginů je pouze cca. 45% všech pluginů, které máme nainstalovány, takže jejich skenovací tool ty zbylé pluginy nebyl schopen z webové stránky identifikovat a odvodit podle signatur. Seznam přezdívek našich uživatelů také není tajný a nejde z nich nic odhalit, protože jsou veřejně dostupné z diskusí a seznamů článků autorů. A i kdyby znali třeba IP adresy některých redaktorů, moc jim to nepomůže, protože to jsou VPN IP adresy. Používáme několik VPN služeb v zemích okolo ČR (Německo, Slovensko, Maďarsko a další) a na web přistupujeme výhradně přes tyto VPN brány. O nějakých identitách a jejich odhalení nemůže být proto ani řeči, protože IP adresa není průkazem identity osoby, ale pouze hardwarovou adresou síťového zařízení, např. VPN routeru.

Ale když to tak analyzuji, tento “ne-hack” má jiný účel. Vyvolat strach našich čtenářů. O tom svědčí ten blábol v jejich článku o šmírování pomocí Google Analytics a Login Security Solution. Obojí přitom slouží úplně k něčemu jinému. Google Analytics je nezbytná součást SEO pro co nejlepší zaindexování a ranking našich článků ve vyhledávačích. Bojujeme o přežití a potřebujeme co nejvíce čtenářů a k tomu potřebujeme co nejlepší umístění ve vyhledávačích jako je Google Search. Google Analytics skript najdete na většině mainstreamových i alternativních serverů. Kdo nemá rád GA, stejně si ho zablokuje v prohlížeči, ale v tom případě nám trochu kazí ranking a indexing. Login Security Solution je plugin pro zabránění brute force útokům na uživatelské a redakční loginy. Nemá to nic společného se šmírováním, to je sprostá lež.

Dovolím si tady okopírovat (z diskuse na našem webu jinde) informace o webu, na kterém byl článek o našem údajném hacknutí uveřejněn. Zjištění od Pozorovatelky:

Autorkou článku je nějaká Ingrid Romancová. Po kliknutí přímo na její jméno se objeví další její články zde: http://www.evropsky-rozhled.eu/author/admin/

Jejich obsah ladí s tím, co lze o Ingrid Romancové dohledat, cituji:

Život a dílo známe komunistky, islamofilky Ingrid Romancové Ingrid Romancová – Internetový troll, stalinistka, islamofil, agentka CIA, FBI, NSA, BIS, BND, (nově zjišteno i KGB a GRU) a neúspěšná studentka Jihočeské Univerzity.

Vyznačuje se hlavně protičeskými názory, ač si sama neuvědomuje jaký občanský průkaz nosí. Podle některých neoficiálních zdrojů, se pracuje na tom aby jí byl občanský průkaz odebrán, z důvodů nesvéprávnosti. Dále pak nenadálou změnou názorů, kdykoliv na cokoliv, neschopnost rozumné argumentace, zrada, spam, stalking s fotoaparátem.

Ingrid také provozuje internetový plátek jménem „Evropské rozhledy“ kde publikují podobné psychicky narušené individua ultralevicové škváry (Hrebenar a další bezmozci). Divné je, že by nejradši evropskou kulturu změnila na komunisticko-islámskou šariu.

Tato hanebná fenka a zrádkyně českého národa, jakou česká republika nezná od dob „Zvacího dopisu“ se dále vyznačuje používáním slova nácek pro všechno a všechny kdo nesouhlasí s její komunistickou a antisemitskou ideologií – více: http://wikiingrid.blogspot.cz/2014/02/blog-post.html

Ingrid Romancová je i zde:

Další zoufalý pokus o poškození Aeronetu nevyšel, bylo však prý zjištěno, že nejsme Rusové! Aneb gól do vlastní brány?

http://www.ivcrn.cz/tag/ingrid-romancova/

Tolik tedy z nálezu Pozorovatelky o provozovatelce webu Evropské rozhledy. Na druhé straně však čekáme, že se nám teď omluví Echo24 za lživé nařčení, že jsme Rusové. Že se nám omluví časopis Respekt a redaktor pan Kundra, který nám dal ruskou nálepku, přestože se snažíme už rok vysvětlovat, že Rusové nejsme. Čekáme, že se nám omluví slečna Smoleňová, která o nás sepsala studii o ruských webech v ČR. Že se nám omluví pan Smatana ze Slovenska a smaže nás ze seznamu 42 závadných pro-ruských webů. Že se nám omluví americký časopis Forbes, britská BBC. A v neposlední řadě Česká televize, pan Kubal a TV Nova. Protože ti všichni o nás tvrdili, že jsme Rusové, nebo Ruskem řízení, nebo sponzorovaní. Jsme rádi, že “hackeři” paní/slečny Romancové to uvedli vše na pravou míru! Velmi nám tím pomohli v přesvědčování mainstreamu, že nejsme Rusové.

Naši čtenáři vědí, která bije. Vědí, že Aeronet je alternativním nepřítelem mainstreamu č. 1 v ČR a že budou hledat proti nám cesty, jak nás zdiskreditovat, zničit, ukončit. Tihle lidé, kteří nekopou za zájmy české vlasti a jako zaprodanci pracují proti serverům jako jsme my, jsou osamělí. Nemají podporu české veřejnosti, jako paraziti žijí ze zdrojů neziskovek, z daní občanů, které čerpají jako dotace od státu, ale ještě častěji od amerických a zahraničních fondů.

A protože vidí, že naši čtenáři nás svými finančními příspěvky drží nad vodou až podezřele dlouho, tak jim prostě začalo docházet, že tudy to nepůjde a pokusí se raději odehnat naše čtenáře. Když to nešlo dříve bláboly o tom, že nás platí Putin a příspěvky vybíráme jenom jako, tak teď to zkusí bláboly o nebezpečí, že špehujeme naše čtenáře. Jako bychom byli zvědaví, jestli Franta XYZ podle IP adresy bydlí v Praze nebo v Horní Dolní. Každý ví moc dobře, že IP adresy zde u nás prověřuje Akismet a Vanguard kvůli moderaci komentářů a jejich automatickému prověřování na spam a trolling. To není tajemství, to tady ví každý, mluvím o tom v diskusích každou chvíli. Že to nevědí “hackeři” slečny Romancové, to je její problém.

S naší prací neskončíme. I kdyby se jednoho dne objevili opravdoví hackeři a položili nám web, vstaneme znovu. A znovu. A znovu. A opět znovu. AE News neumlčí. Nejsme závislí na dotacích z EU nebo od vlády. Nás drží a podporují slušní občané ČR a SK, kterým osud rodné země není lhostejný. Lid je mnohem víc, než intriky neziskovek a zbankrotovaných existencí, které se snaží vnášet do české země uprchlíky, cizí zájmy a cizí cíle nejrůznějších strýčků Sórošů a jejich fondů.

Budou na nás útočit i nadále. Víme, že cesta, na kterou jsme před rokem nastoupili, je cestou boje a plnou nepřátel a protivenství. Nezalekneme se však ničeho zlého, neboť víme, že vy, naši čtenáři, jste s námi!

-Administrator-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Marcela
Návštěvník
Marcela

S “madam” Ingrid se nemá cenu vůbec zabývat. Zřejmě bude psychicky narušená. Nemá ani cenu se koukat na její web, ztráta času. Dík za zprávy, alespoň vy nezkreslujete informace.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Vážení, napadlo Vás proč jsou všichni rusofobové na Váš web tak nas..ní? Ne proto, že snad hlásáte ruskou propagandu, ale spíš proto, že mluvíte pravdu a oni neví jak své lži zakamuflovat a jak Vás umlčet.
Snaží se snaží, jak jim síly a dolary dovolují, ale pořád to nestačí. A myslím, že ani miliardy dolarů jim nepomůžou. Proč nekonají takový hon na ostatní podobné weby, ale Aeronet se vymyká? Snad proto, že nepracujete s úzkým pohledem na události, ale díváte se na věci z globálního hlediska a to někomu set sakra vadí… Vidíte někomu do kuchyně a hledá způsob, jak se Vás zbavit.
Ale už to nejste jenom vy provozovatelé webu, máte už své následovníky, kterým jste otevřeli oči a kteří prozřeli jak byli svou vládnoucí garniturou léta podváděni a oblbováni bludy z maistreamu. Takže vydržet, jejich čas se krátí…Nic netrvá věčně, ani USA a dolar 🙂

Aksal
Návštěvník
Aksal

Nevím jestli jste viděli další článek, kde Vás probírají…

http://www.ceska-justice.cz/2014/11/ruskou-propagandu-neumime-ani-vypnout-ani-prebit/

zombie
Návštěvník
zombie

ale nevím,jestli vám ty stránky někdo nehacknul-včera mě nešli vkládat příspěvky-to okno s těma písmenama se mě nezobrazovalo

Mokoš
Návštěvník
Mokoš

Ta slečna Romancová se snaží někoho zastrašit za účelem dosažení politických cílů? Není to náhodou definice terorismu? To bude asi tou její oblibou islámu

B
Návštěvník
B

Slečna je spíše trochu zmatená. Ale nepůsobí dojmem zlý megery pracující “za žold”. Ostatně, i témata jejího webu korespondují s agendou nechvalných NGO´s jen částečně.
Za vrchol hnusu pak považuji odkazy s jejím “životopisem”. To je větší špína, než komunistický zvratky za minulýho režimu.
Pokud je zde prezentujete v článku jako relevantní zdroj informací o osobě nebohé Romancové, padáte do stejný žumpy. To jsou útoky ad hoc, nikoli fundovaná kritika.

Pozorovatelka
Autor

Pátrání po osobě Ingrid Romancové je moje práce a věřte mi, že mi to bylo proti srsti, obzvláště vložení fotky. Ale vůči Vaší kritice se musím ohradit – pokud by se autorka nezaměřila na Aeronet a v článku dokonce nejmenovala všechny zde diskutující, nikdo zde by o její existenci vůbec nevěděl, ať by si psala, co chtěla. Jestli si ale někdo dá takovou práci se dehonestováním jak zdejších stránek tak se zastrašováním diskutujících, pak musí počítat s tím, že reakcí bude i pátrání po jeho osobě. Podle Vás by snad bylo správné nezajímat se o majitele stránek, které o nás psaly a nezajímat se o osobu autora článku, který nám věnoval tolik negativní pozornosti? Romancová se rozhodně za nebohou nepovažuje, když do něčeho takového šla a z Vaší reakce mám dojem, že by zde všichni před její prací měli padnout na kolena a tiše mlčet. Je mi to proti srsti, že zde má fotku a informace o své osobě, ale v tomto případě i já jsem zastáncem rčení: “Na hrubý pytel hrubá záplata”. A nejde jen o redakci a autory článků, ale především o zdejší čtenáře, do kterých se Romancová “obula” a především v jejich zájmů nemám problém se zveřejněním toho, co jsem o ní dohledala.

Tom
Návštěvník
Tom

Konečně přišli na to, že se nejedná o žádnou ruskou propagandu! Když to vzala do rukou “hackerská skupina, která už více jak tři roky provádí kyberútoky ve prospěch státu”, tak to vás maj perfektně prolustrovaný.. :))) Do teď jsem nevěřil tomu, že by tento web mohl vzbudit takový zájem státu/mainstreamu. Ale když jsem se díky tomuto článku podíval třeba na https://cs.wikipedia.org/wiki/Aeronet.cz, nestačil jsem se divit.. 🙂 Jen jsem zvědav na ty omluvy. 😛

vendel
Návštěvník
vendel

Není ta “fešanda”náhodou příbuzná se světoznámým politickým pornografem,zasloužilým etanolou,romancevem,mimořádně oblíbeným v “české tv”?

xerox
Návštěvník
xerox

tahle ta husička splňuje kritérium pro hlášku – že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel … v tomhle případě tedy sluníčkářům moc neposloužila … :–)

ale včéra jsem se zasmál skutečně od srdce … na americký vysílačce mluvili o těch běžencích co jsou zavření v té bělé pod bezdězem a upozorňovali na to , že budou mít volný pohyb jako je tomu běžně v podobných zařízeních na západě …
jako jeden z hlavních důvodů byl jmenován ten , krom tedy aby si mohli sami nakoupit a kdesi cosi , aby prý taky ti běženci mohli navštěvovat veřejné knihovny … a pak že nemají kulisákovic pohrobci smysl pro humor … nebo zase platí to přísloví o aktivním blbcovi , čert ví … :–)

bantustan
Návštěvník
bantustan