Další útok EU proti USA: Apple musí zaplatit 13 miliard EUR za...

Další útok EU proti USA: Apple musí zaplatit 13 miliard EUR za daňový kartel se zkorumpovanou irskou vládou! [CZ Titulky]

Další útok EU proti USA: Apple musí zaplatit 13 miliard EUR za daňový kartel se zkorumpovanou irskou vládou! [CZ Titulky]

Evropská komise po 3 letech vyšetřování obvinila amerického technologického obra Apple, že uzavřel s irskou vládou kartelovou dohodu na obcházení evropských daňových předpisů, a proto musí Apple Irsku doplatit zpětně 13 miliard EUR [1]. Oznámila to komisařka EK pro tržní konkurenci Margrethe Vestager. Společnost Apple před mnoha lety uzavřela s irskou vládou speciální dohodu o danění intelektuálního obsahu a prodejů produktů portfolia Apple realizovaných mimo území Irska, kdy společnost Apple se zavázala odvádět Irsku daně ve výší 0.005% svých příjmů. V samotném Irsku všechny ostatní společnosti by však normálně platily okolo 12% nebo i více, takže Evropská komise označila takovou dohodu mezi Applem a Irskem za nelegální a v rozporu s pravidly EU. Irsko nyní má po Applu požadovat doplacení daní do výše 12% a po započtení pokuty by suma měla přesáhnout 13 miliard EUR. Jenže na celé věci je pikantní skutečnost, že Irsko od Applu žádné další peníze nechce. Evropská komise proto pohrozila, že pokud Irsko peníze od Applu nevybere, bude mu hrozit zastavení dotačních titulů z EU, protože ty jsou vázány na odpovídající daňová pravidla země, která o dotace žádá.

960x0.jpg
Margrethe Vestager, komisařka Evropské komise pro tržní konkurenci.

Postoji Irska se nelze divit, protože celá země a její ekonomika je postavena na bázi daňového ráje, kam bohaté firmy z celého světa přesouvají centrály svých firem, aby využily výhody nízkých daní v zemi. Problém v Applu je ale v tom, že nízké daně okolo 12% připadaly Applu příliš vysoké, a tak si s irskou vládou firma dojednala daňovou výjimku. Tato výjimka nyní byla shledána jako nedovolená podpora vybrané firmě na úkor ostatních firem. Smutné na celém případu je skutečnost, že irští politici jsou sebranka opravdu k pohledání. Po výbuchu hypoteční bubliny v USA v roce 2008 dopadla hospodářská krize na Irsko opravdu drsně.

A zejména na daňové irské poplatníky. Nejprve byly zavedeny úsporné balíčky, kdy byly důchodcům zrušeny benefity různého charakteru, příplatky na léky, náklady na dopravu, rodičovská podpora atd. Vzápětí poté následoval plivanec do obličeje obyvatel, když v roce 2010 vláda rozhodla o mamutím bailoutu bankéřů zkrachovalých irských bank. Většina peněz odešla do Panamy, na Kajmanské ostrovy, do Belize a také do Švýcarska.

screen%20shot%202016-08-30%20at%2011.00.27.png
Schéma daňových úniků Applu v EU.

Irská vláda schválila obdobu náhubkového zákona, kdy média nesměla na adresu bankéřů psát hanlivé články, byly zakázány demonstrace proti rozhodnutí vlády o bailoutech, z tématu zlatých padáků pro bankéře se stalo hlavní téma, o kterém se ale nesmělo veřejně mluvit v hanlivých konotacích. Jenže to nebylo všechno. V roce 2013 irská vláda vyrobila sérii nových daní, kromě jiného byl zavedena daň za vlastnictví a použití vody, kterou musí platit každá osoba, která prokazatelně používá vodu. Je to obdoba daně ze vzduchu, o které se někdy vypráví ve vtipech, ale to by bylo na občany asi moc, takže irští politici uvalili daň na používání vody.

Po obrovských protestech až teprve letos v květnu vláda couvla a pozastavila vybírání daně z použití vody, ale zákon nezrušila. Pouze je pozastaven výběr daně. Absurdní rovina spočívala v tom, že když jste nechtěli platit daň z vody, museli jste prokázat, že se myjete z vody, za kterou již daň byla zaplacena v podobě balené vody, anebo jste museli dokázat, že se nemyjete, ani neumýváte nádobí. Dokázat to mohou obvykle ale jen bezdomovci v Irsku. Zákon se vztahuje na veškerou vodu, včetně rosy, vzdušné vlhkosti vysrážené do nádoby, vodních par zachycených do sběrného systému (odsávače, digestoře) anebo vody dešťové.

LYNXNPEC7T0G3.jpeg
Apple je značka, která reprezentuje americký elitismus ve světě. Útok EK proti Applu proto vysílá jasný vzkaz.

Zatímco tedy Irsko uzavírá s Applem dohody o prakticky nulovém placení daní, aby Tim Cook mohl rýžovat na ovcích velké zisky, tak ta samá vláda vyplatila z peněz daňových poplatníků bankstery a ještě zdanila použití veškeré vody v zemi. Krok Evropské komise lze ovšem z hlediska globální politiky chápat jako další útok z EU proti zájmům USA a amerických firem v Evropě. Po včerejším ostrém výroku německého vice-kancléře Sigmara Gabriela proti TTIP (více zde) je toto dnes další úder proti americkým zájmům v Evropě. Jak bylo řečeno ve videu nahoře, Brexit zahájil v Evropě de-globalizaci a de-dolarizaci. USA ztrácejí den za dnem v Evropě své pozice a do voleb v USA se budou útoky ještě více prohlubovat.

Americký ministr financí Jack Lew již reagoval na stanovisko Evropské komise a pohrozil, že podnikne odvetná opatření proti EU, pokud budou požadovat po americké firmě Apple daně mimo rámec dohodnutý smlouvou s irskou vládou. Signály toho, že Brusel vnímá konec Obamovy vlády, jsou vidět všude v EU. Americká moc se blíží k přerodu, k velkým změnám a bruselské elity to už jasně cítí. A změny to budou ve směru k oslabení americké globální moci ve světě. V Evropě se už ani nečeká na výsledek amerických voleb do Bílého domu. To je zajímavý signál, který by se neměl brát na lehkou váhu.

*Titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” dole v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Co se dostali na povrch první zprávy o daňové politice firmy OHRYZEK, jsem říkal:Tohle je pouze začátek, Jejich světovou moc jste vytvořily Vy lidé co jejich výrobky kupujete a jste závislý na jejich technologii. Když nebudete kupovat produkty OHRYZKU, nebude nikdo kdo by Vám vrtal v soukromí. Ať OHRYZEK platí, uvědomte si, že Vy platíte daně státu a zaplatíte daň i z výrobku od OHRYZKU.

kari
Návštěvník
kari

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/167195-zapad-by-mel-umoznit-existenci-islamskeho-statu-prohlasil-izraelsky-profesor/
je to mimo tema ale tohle tvrdi clovek, ktery provadi studie pro izraelskou vladu i pro NATO. Nevim, co si o tom mam myslet. Myslela jsem si, ze vznikne snaha islam.stat proste uznat jako stat, je jasme ze isis je uz dlouho “tolerovan”. Je zajimave, ze poprve se verejne vola po uznani isis z Izraele. ( ocekavala bych, ze to pujde spis z nejake muslimske zeme)

pedros
Návštěvník
pedros

isil je přece neregulérní armáda anglosionistů,stvořena analogicky jako historicky nedávno,ADOLF HITLER,a určena k etnickému vyčištění území pro projekt zvaný-velký izrael!Asi nepočítali s ruským angažmá takového rozsahu a proto ta supernenávistní kampaň proti Putinovi a snaha zachránit isil za jakoukoliv cenu!Připomenu jenom přímou výhružku Rusku od us depártmentu,že zavřou okna k “dohodám”!Rusové ten projekt všivých sionistů na dlouhý čas minimálně zastavili!Což je setsakra dobře!

smith
Návštěvník
smith

Stalo se naprostým standardem, že velké firmy téměř neplatí daně: mateřská firma je v zemi s nejnižším, nebo nízkým daňovým zatížením a i to málo, co by na daních měly odvést je snižováno různými interními operacemi mezi mateřskou firmou a pobočkami. Takže ve finále neplatí v podstatě nic a ještě jim vlády z různých důvodů přispívají, atd…… De facto daně platí střední a malé firmy a podnikající fyzické osoby, které jsou k tomu ještě nuceny všemožnými restrikcemi a opatřeními…všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější…

pedros
Návštěvník
pedros

-To co dělá irská lumposiokracie,dělal léta i dnešní “šéf”eu,juncker!
-A vnitropodnikové ceny jsou kapitolou na dlouhé povídání!Je to legalizovaná zločinná činnost o jaké se může malým firmám jenom zdát a óesvéóčkám už vůbec!

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Kolikpak asi my v ČR máme ( a měli jsme) amerirických firem na daňových prázdninách?
Ještě bude veselo…

Škoda jen, že i takové ex české poklady, jako např. AVG, už jsou dnes americké.
Nejsem počítačový expert, ale selský rozum mi říká, že je teď dobrá příležitost pro naše počítačové mozky vyvinout alternativy k americkým systémům a produktům, až to jednou někdo shodí…

Pozorovatelka
Autor
smith
Návštěvník
smith

Děkuji Pozorovatelko za velmi přínosné příspěvky: chci se zeptat na Váš názor na Merklovou, zda je příkladem člověka, který se nechá dokonale ovládat a nemá jinou možnost, nebo už tomu propadla natolik, že tomu věří. A ještě by mě zajímal Váš názo na naše současné politické špičky: mám totiž pocit, že všechno je jedna velká lež a současní představitelé nás vedou úplně jiným směrem, než prezentují….s výjimkou prezidenta, kde jsem přesvědčen o jeho správném postoji, děkuji

Pozorovatelka
Autor

O Merkelové jsem obšírně psala zde
https://aeronet.cz/news/horoskop-angely-merkelove-a-s-ni-evropy-a-dve-videa-o-soucasnem-svete-evrope-migraci-a-o-kosmickych-cyklech/
Její hlavní problém vidím v tom, že je závislá na uznání “autorit”, což z ní činí poslušnou realizátorku toho, co se od ní čeká, byť by to bylo cokoliv – proto tak dobře fungovala v minulém a funguje i v tomto systému. K objektivitě jako takové je samozřejmě hluchá a slepá.
Ostatní politici – to je podobné, přičemž společným jmenovatelem všech jsou ambice, resp. představa politiků o tom, co znamená být na vrcholu společenského řebříčku. V politice jde v každém systému vždy přesně o tyto typy lidí a je úplně jedno. jaký systém zrovna platí. Pokud mezi ně i přijde někdo morální a slušný, buď odejde, protože na to nemá žaludek anebo se pokrytecky zapojí do soukolí, jen aby neztratil společenský status.
A děkuji i já Vám.

smith
Návštěvník
smith

Děkuji za odpověď: přiznám se, že jsem spíše koketoval s myšlenkou, že krom jiného Merklovou drží v šachu za její kostlivce z minulosti….
Ať je to Merklová, nebo naše současné vládní špičky: ve výsledku je to stejné, v podstatě z nějakých důvodů – ať jsou to ambice, opojení mocí, penězi, atd. – jdou proti lidem, pro které mají pracovat a kteří je platí a de facto jsou zaměstnanci občanů. Vzhledem k tomu, že jsem patriot, nejen k místu, kde žiji, ale český patriot, tak se s tím nedokážu srovnat: neumím pochopit jejich podlé chování, ačkoli na druhou stranu si zároveň myslím, že to je zároveň jednání krátkozraké, které se dříve či později obrátí proti nim, nebo je převálcuje jako nás všechny a pokud si myslí, že ne, že oni jsou ti vyvolení, tak se hluboce mýlí.
Zamýšlím se nad otázkou, zda je možné, aby i běžní občané/ kteří opravdu jen přijímají to, co je jim předkládáno v médiích/ také prohlédli…. a zda je možné, aby se našla osobnost, která strhne dav a zamíchá kartami v ČR ve prospěch národa a našich tradic a zda je možné, aby se to stalo i v evropském měřítku…
To, že Evropa je v rozkladu, že se řeší zdroje, nadspotřeba, atd… to “každý” rozumný člověk ví a řešením není jen islamizace starého kontinentu a vlastně jeho “výmaz”: jsou i jiná řešení, ale to má jednu podmínku: změnit diametrálně myšlení a přístup: a v tom je asi ten problém, nejsem si jistý, zda jsme tak daleko….zjednodušeně řečeno: změnit čistě materiální přístup na přístup materiálně-duchovní, vyvážený….
Hm, asi je to zatím utopie….
Troufám si říct, že mi budete rozumět, co jsem chtěl sdělit.
Ještě jednou děkuji.

LCZ
Návštěvník
LCZ

Omlouvám se že vstupuji, ale přidám jen info pro smithe.
Jestli se nemýlím, Německo má od 2WW podepsaný s USA tzv. Kancléřský Akt = podřízenost USA.
Co se týče našich “vládních špiček” , a nejenom těch, ale veškerých výkonných orgánů Státu, máme obdobu tohoto i v naší Ústavě = podřízenost mezinárodním Smlouvám = tj. např. EU a NATO….
Takže co tam ti herci odkývají, je pouze divadlo.
Nerozhodují nic, pouze “implementují” ( zavádějí).
Situace je horší, než si mnozí dovedou vůbec představit.
Proto je potřeba volit – pokud možno Vlastence…..

smith
Návštěvník
smith

Děkuji za vstup: ano ta situace je horší, než si kdo dokáže představit a běžní občané absolutně netuší, co se děje a co se chystá. Národní vlády prostě přestaly mít rozhodovací mandát: příprava na faktické zrušení jednotlivých států, jejich historie, tradic, atd…… takže souhlasím s Vámi, je potřeba vlastence… jen jestli to ještě vůbec je reálné, ale něco mi říká, že ano…

monsanto
Návštěvník
monsanto
Olgoj Chorchoj
Návštěvník
Olgoj Chorchoj

Copak nam matrice rika?

Peluch
Návštěvník
Peluch

to se ptate nepraveho

Olgoj Chorchoj
Návštěvník
Olgoj Chorchoj

Kdyz vidim ostatni odpovedi, co jsem dostalm tak vam musim dat za pravdu. Komentare jak z novinek nebo Okamurova FB profilu

Janaz
Návštěvník
Janaz

Aká otázka, taká odpoveď.

pedros
Návštěvník
pedros

židák nenávidí velmistra Putina,že mu je už dobré doslova COKOLI, a tak to nechali proběhnout všemi podřízenými médii!Každé”médium”které tu informaci ve stejný čas vypustilo patří do stejné tlupy!Stačí se pouze poohlédnout a uvidíte,kdo se taky “odkopal”a patří do “sítě”!
v čehoch-třeba novinky,čt,eurozprávy…

monsanto
Návštěvník
monsanto

Ze Vladimir Putin je oblibeny a nekteri borci se po nem prejmenovali, prestoze by jeden ocekaval, ze jejich vzorem bude spise Cerny muz z Bile chatrce.

Ano, vetsina americkych medii utoci na Trumpa, vcetne jeho vlastni republikanske Fox News a snazi se ho spojovat se zlym Putinem, ale v tomhle pripade tuto zpravu uverejnila ruska RT a spise jako sutku.

A reakce ctenaru RT byly vetsinou zertovne, napr. “Jeste, ze ho nezastrelili, predstav si potom ten titulek”. Ale ohlas na AE je opacny, negativni.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

“Matrice” zřejmě chce napovědět, že ačkoliv by soudruzi tuze rádi…., skončí tak leda v Blesku…

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Ja si myslim, ze vse co se projednava na verejnosti je jenom hra, aby se zaplnila medialni prazdnota kolem zasluh zkorumpované evropské komise, v jejim “boji” proti vlastni korupci.
Nakonec z toho nebude nic. Apple pritlaci na spravna mista v EU a bublina splaskne. Zadny urednik neodola moci penez.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

“Po výbuchu hypoteční bubliny v USA v roce 2008 dopadla hospodářská krize na Irsko opravdu drsně.”
No a nejlepe to okomentoval “An Irishman abroad” – stale aktualni a hlavne – VSEOBECNE PLATNE.
https://www.youtube.com/watch?v=koY6kXhQDQo

jiný satan
Návštěvník
jiný satan

Někdo věří v boha,já věřím v AE news.

vedomi
Návštěvník
vedomi

To je začátek paniky, teprve bude veselo.