Další paskvil z poslanecké sněmovny: Na zabavení nelegální zbraně musí být soudní...

Další paskvil z poslanecké sněmovny: Na zabavení nelegální zbraně musí být soudní příkaz, na zabavení legální však stačí “podezření” policisty!

Další paskvil z poslanecké sněmovny: Na zabavení nelegální zbraně musí být soudní příkaz, na zabavení legální však stačí “podezření” policisty!

V Německu se o českých poslancích vypráví nepublikovatelné vtipy. Od těch vcelku obecných o zkorumpovatelnosti, opilectví a diletantismu, až po obvinění z napojení na české podsvětí a mafii. Sluníčkový aktivista by se ohradil a namítl by, že jde o německé stereotypy o Česku, které se nezakládají na realitě. Čeští občané ale vědí svoje. Stovky a stovky poslaneckých novel, oprav novel a novel odvozených z novel dávají těmto stereotypům za pravdu. Minulý pátek se poslanecké sněmovně povedl další husarský kousek, který připomíná absurdistán a zřejmě se stane kandidátem na nejvíce zpackanou novelu roku, tedy pokud jí ovšem netrumfne ta o zákazu kouření.

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly, a tak poslanci, ve snaze ochránit občany od šílených střelců, schválili minulý pátek neuvěřitelný zákon. Policie bude moci, na základě pouhého podezření policisty, zabavit legálně drženou zbraň majitelovi, a pokud jí majitel odmítne vydat s poukazem, že se nedopustil žádného trestného činu, tak policie bude moci opět bez soudního povolení vtrhnout do bytu, prohledat dům, převrátit ho naruby a zabavit zbraň. Toto všechno bez rozhodnutí soudu. Minulý pátek jsem hovořil na Svobodném rádiu o tom, že Česko není právní stát. Netušil jsem, že pár hodin předtím čeští poslanci moje slova potvrdili svým hlasováním.

strelnice_MCH.jpg
Milan Chovanec, ministr vnitra, na střelnici.

Ale to není všechno. Nyní se ukazuje, že tento zákon, který je paskvilem a zřejmě skončí žalobou u ústavního soudu pro porušení zákonnosti, vyrobil nevědomky prostředí, které bude občany motivovat k nelegálnímu držení zbraní. Pokud se totiž občan stane majitelem nelegální zbraně, nikdo k němu do bytu nevtrhne. A kdyby se policie dozvěděla o tom, že má člověk nelegální zbraň, musela by nejprve získat rozhodnutí soudu ke vstupu do bytu a k zadržení zbraně. Zatímco legální držitel zbraně, který nic neprovedl, bude čelit hrozbě, že když se jakémukoliv policistovi dotyčný občan znelíbí, vyzve ho k odevzdání zbraně. A když ji neodevzdá, vtrhnou mu policisté bez soudního příkazu do bytu.

Vyprávěl jsem tuto kauzu dnes našemu právníkovi ve firmě a nevěřil mi. Musel jsem mu ukázat odkaz na iDnes [1], aby tomu uvěřil. Jenom zakroutil hlavou. Každý si dovede představit absurditu takového zákona, kdy držitel zbraně prošel zákonným procesem získání zbrojní licence, musel zaplatit všechny potřebné poplatky a školení, musel zakoupit zbraň, ale k odebrání zbraně stačí, pokud kterýkoliv policista v ČR subjektivně usoudí (aniž by byl lékař!) o držitelovi, že již není psychicky způsobilý k držení zbraně. Přesně takto to stojí v novém zákoně.

1607432-667004.jpg
Bez zbrojáku jedině plynové pistole a flobertky.

Tak mně napadá, jestli by policisté nemohli třeba začít dělat i specialisty na klinikách, posudkové lékaře pro přiznávání a odebírání invalidních důchodů. Když jsou takoví specialisté, podle názoru poslanců, že dokážou odborně posoudit psychický stav držitele zbraně, tak by byla škoda je nevyužít jako odborníky pro výpomoc ve zdravotnictví. Proč troškařit, ne? Já myslím, že takový policista je určitě odborníkem nejen přes psychologii, ale třeba i jako stavební inženýr, nebo finanční analytik. A proč vlastně živit soudy a soudce? Není to zbytečné? Však řadový policista, když nepotřebuje soudní příkaz pro zabavení legální zbraně, protože dokáže sám posoudit psychický stav držitele, určitě zvládne soudit i drobné případy, rozkrádačky, vloupání, možná i nějaké to “elpíčko” by zvládl spravedlivě rozsoudit. Jen do toho, žádný čaj!

Aby absurdita byla dokonalá, do novely zákona o zbraních se nedostaly povinné psychotesty! Chápete? Jak už jsem říkal, geniální policisté to budou v terénu posuzovat sami, kdo je a není psychicky způsobilý. Pěkně za běhu. A psychologové s diplomem se půjdou pást. Už nebudou potřeba. Ovšem největší dystopická perla vypadla z úst ministra Chovance. K tomu prostě není slov:

    „Svět se změnil a ať se nám to líbí nebo ne, tak je méně bezpečný. I já jsem držitelem zbraně a pokud za mnou přijde policista a řekne: ‚Pane Chovanče z těch a z těch důvodů nám vydejte zbraň‘, tak jí vydám dobrovolně. Pak si můžu stěžovat. Pokud ji člověk dobrovolně nevydá, teprve poté policie vstupuje do jeho obydlí,“ řekl Chovanec. Policie podle něho bude tento nástroj používat jen v ojedinělých případech.

Ministr vnitra Milan Chovanec tak de facto staví řadového policistu nad zákon, nad soud, nad úroveň zákonného principu ústavnosti, že občan nesmí být zbaven svých práv, lidských, občanských a majetkových, jestliže neporušil zákon a o tomto porušení nerozhodl justiční orgán. Dělba moci v ČR je ještě pořád, pane Chovanče, platná a exekutivní moc (policie) nemůže a nesmí suplovat úlohu justiční moci. Policista nemůže zasáhnout do majetkových a občanských práv, jestliže nedochází v daném okamžiku k páchání trestného činu. Zbraň, která je v legálním držení, je majetkem držitele, který za ní zaplatil. Zbrojní licence byla vydána zákonným způsobem. Odebrání zbraně nelze provést bez odebrání licence ze zákonného důvodu. Zákonným důvodem nemůže být “důvodné podezření” policisty z náhlé změny psychické způsobilosti držitele zbrojní licence, s výjimkou situace, kdy podezření je založeno na aktuálním páchání trestného činu v daném okamžiku. V každém jiném případě je zadržení zbraně na základě pouhého úmyslu policisty zasažením do vlastnických, a v případě vtrhnutí do obydlí, i občanských práv.

zeman-samopal.jpg
Prezident republiky Miloš Zeman s pěchotní puškou české výroby CZ 805 Bren.

Pokud by poslanci chtěli pomoci bezpečnosti lidí, zavedli by do zákona povinné psychotesty. Jenže to se nestalo. Jediné, co se změnilo, že poslanci udělili policii justiční pravomoc a udělili policistům funkci a úlohu posudkových lékařů a psychologů. Jaký paskvil z toho vylezl, to si každý asi teď dokáže představit. Jenom si představte, jak policisté “odborně” posuzují psychickou a zdravotní způsobilost držitele zbraně. Chlap se na ně ošklivě podívá a policisté pojmou podezření a vyzvou ho, aby odevzdal zbraň. Hotovo, šmitec. To je opravdu perfektní. Takový bordel, jaký panuje v poslanecké sněmovně v ČR, to nemají opravdu ani v banánových republikách.

A tak dobrá rada držitelům zbraní na závěr: Až potkáte policistu, buďte na něho milí, abyste si ho nenaštvali a nesebral vám zbraň. Protože bůhví, jak byste jí potom dostávali zpátky. To je totiž další věc, kterou zákon jaksi nedomyslel. Jestliže policista odebral zbraň “z důvodného podezření”, nemusíte zbraň dostat zpět ani v případě, že si dojdete k psychologovi pro posudek. Zákon nic takového neřeší, protože i když dostanete nový posudek, novou licenci dostat nemusíte, protože policista bude mít pořád jaksi “důvodné podezření”. Tímto způsobem může Chovanec a jeho ministerstvo vnitra postupně “odzbrojit” celou republiku a všechny současné legální držitele zbrojáků. Policistů na to má dost.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
miglanc
Návštěvník
miglanc

ááá koukám že jste nikdo asi nečetl a a ni nebyl v jú es ej to by jste koukali co maj policisté za pravomoci,a ne že kdejakej chytrej novinář by si s nima vytíral půlky a remcal do nich.moooc chytrej server je tohle.ps a to nejsem ani jsem nebyl komouš homo uš

tana
Návštěvník
tana

Včera v německé TV byla debata o tom, zdali se lidé cítí bezpečni. Bezpečně se necítil nikdo.
Reportáž ukazovala, jak si Němci pořizují pepřové spreje a makety zbraní, obchod vzrostl 10x.
Taxikář jezdí v neprůstřelné vestě, paní se bojí po 18.h vycházet, jiná byla vykradena.
Policie nic nedělá, po taxikáři, ohrožovaném nožem chtěli vědět jeho polohu s tím, že za 1/2h tam někdo přijede.
V lepších čtvrtích si platí hlídací službu 50-150 EUR/měsíc to vyjde za každý dům.

Otir
Návštěvník
Otir

Já tady už nechci být.

Lake
Návštěvník
Lake

Je to lepší taktika, jak od EU
které chce úplně zakázat legální držení zbraně. Pár takových vniknutí do bytu na falešné udání, které se objeví v médiích, (když budete třeba v práci, či na dovolené…rozbité dveře, vaše osobní věci, vaše soukromí manželčino spodní prádlo, PC, dokumenty, fotky, peníze), to vše bude probráno, něco i zcizeno. Jsem přesvědčen, že nikdy nebudete doma, když přijdou. Jak se utahuje režim, bude stačit, že vystupujete třeba proti imigrantům, politickým zlodějům, atd., takže jako nepohodlnému vám rychle zajistí “udavače” a v klidu si proberou vaši domácnost od podlahy až po strop. Sami se pak budete rádi dobrovolně vzdávat legálně držené zbraně 😉 Kampak se hrabe EU na naši politickou a justiční mafii…éra STB se vrací. Do toho ty reflexní vesty…mám dojem, že by si měli poslanci radikálně zvednout platy, protože tím, jak přemýšlí, jak vyjít od výplaty k výplatě, se nemohou soustředit na vlastní práci a vznikají pak takové paskvily, kterými se baví už i politici v Německu.

Suntzu
Návštěvník
Suntzu

Hezký článek, až na popisek u prezidenta Zemana, spíše drží Scorpion EVO 3 A (možná i civilní verzi S), nikoliv BREN.

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

http://www.novinky.cz/domaci/402986-ceske-zbrojare-strasi-smernice-eu.html
Co ještě očekávat od europosranců?????
Nyní řešíme horníky a za chvilku budeme řešit zbrojíře. Pak budeme řešit kováře, jelikož ti umí vykovat sečné zbraně, pak na řadu přijdou výrobci letecké gumy. Jelikož lidi přejdou na praky a pak zakážou výrobu ložisek, jelikož kuličky používají jako střelivo. Potom dojde na výrobce konopných lan, jelikož z nich lze vyrobit katapulty (to je to co používali Práčata) a k tomu koželužný průmysl, jelikož je třeba kousek kůže jako obal pro střelu. No a nakonec zavřou všechny povrchové doly na kámen, jelikož to bude zakázané střelivo do katapultů, či metacích praků.
A nakonec budou zrušeny hymny a bude jediná. A to píseň: jsem nahy až na kožu. Jelikož vše je použitelné jako zbraň a vše bude zakázané, zbude nám jen holá prdel.

marmaris
Návštěvník
marmaris

No a potom musejí taky zakázat holé prdele, protože i z hovna lze udělat kuličku, usušit ji, popřípadě smíchat s hlínou, čímž vznikne docela tvrdá vrhací nálož. :DD

Otir
Návštěvník
Otir

🙂 …..oni spíš zakážou vláknitou stravu anebo jídlo vůbec, aby pokud možno se netvořila žádná stolice. Bude se moct jenm pít.

tana
Návštěvník
tana

Jen tak na okraj, ty zabavené zbraně se budou skladovat kde? Hlídat je bude kdo ?
Pokud vím, tak se veřejnost o tom, co bylo vyšetřeno ve Vrběticích a jiných skladech nic moc nedozvěděla. Ani nevíme, kolik výbušnin tam bylo, kolik shořelo, bylo-li něco ukradeno..

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Nic se hlídat nebude. Vítkovice steel pořád mají horkou pec a taví železa na ocel.
Tak se zabavených zbraní vznikne socha mami Perkelmerkel. Vrbětice podle mě byli řízené akce pro likvidaci munice. Jelikož jak je možné, aby již v zabezpečeném prostoru vybuchl druhý sklad.

nasertivní
Návštěvník
nasertivní

Nikoliv pro likvidaci, ale pro zašantročení munice. A ty zabavené zbraně? Budou rozdány tzv. ” imigrantům”. Dvě mouchy jednou ranou.

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Článek nemusím a ani nechci číst. Jelikož stupidita české justice a poslaneckého rozumu je hluboko pod laťkou měřitelnosti. Vše směřuje k odzbrojení Evropy, hlavně té Slovanské. Zničení jakékoliv výroby zbraní a donucení národů být pouze bezmocnými ovcemi.
Směrnice není zákon. Mi jsme svobodní, mi rozhodujeme kdo bude nám ,,vládnout”.
Mi volíme poslance, tak ať už někdo práskne do stolu a řekne:,, mi na Vás v Bruselu se.em”.
Až přijde do tuhého, zbude pouze volat: pomóóc. To bude pozdě! Kulku kamenem nezastavíš.
Je jasné, že nějaké pravidla musí být, ale mi máme nejlepší systém evidence zbraní, vydávání zbrojních průkazů. Prostě celou administrativu vypracovanou do posledního detailu.
Vše je k ničemu, když vůl a kráva chce rozhodovat o tom o čem nic nevědí.
Případy zneužití legální zbraně k trestné činnosti jsou u nás zanedbatelné, k počtu případů v opěvovaných SSa.
Přečtěte si tohle.
http://www.novinky.cz/domaci/402986-ceske-zbrojare-strasi-smernice-eu.html

Řešíme horníky, budeme řešit zbrojíře. A koho budeme řešit příště? Kováře?
Jelikož umí vykovat motyku, sekeru, nože?
To je jak v pohádce:,, zavedeme daň z hlíny”. U nás Evropských koloniích zrušíme jakýkoliv sytém odporu a zbraní na obranu. Tato směrnice porušuje právo na obranu, a je to paskvil.

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Jakou hru to s námi bohorovná vrchnost hraje? Už zase naše vlastní postoje předhonily evropské požadavky. Tedy opět papežštější než papež, tak jak to naše věrchuška předváděla za nacistů i za komunistů. Servilní Boguš a jeho suita je jen stádo kokotů bez koulí a jejich zákony budou platit tak dlouho, dokud většina národa nedojde k názoru, že jejich absurdnost vylučuje kolektivní akceptaci a ochotu se jim podřizovat. A to se v současném bordelu, kdy si nekontrolovaně po Evropě brázdí imigranti s kvérama a serou na Evropské zákony může lehce stát. Každému co jeho jest. Tedy i současné garnituře bude předložen účet. A dost možná, že si okolnosti vynutí účet bez sametu. Hranice mezi ochotou platit daně a být za to otrokem a emancipací je totiž jak ostří žiletky.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Vždyť to je zákon, který pochází z dílny komise EU. Podobný a ještě horší platí už ve všech zemích západní Evropy a v Německu taky. To nadáváte na špatném hrobě, jedná se o uvádění právního řádu do souladu s EU.