Další „kráva“(sorry) na politické scéně. Je poslední?

Další „kráva“(sorry) na politické scéně. Je poslední?

Další „kráva“(sorry) na politické scéně. Je poslední?

     Není to tak dávno, co v některých médiích byla prezentována informace, týkající se pozoruhodné pocty, které dostalo jedné z předních světových političek, bývalé ministryni zahraničních věcí USA, české rodačce Marii Janě Körbelové (po roce 1945 Korbelové), dnes známá jako Madeleine Albrightová. Této „pocty“ se jí dostalo od srbského režiséra Emira Kusturici (zcela jistě nikoliv bezdůvodně) nelichotivým titulem, že je „kráva“. Její ruce jsou totiž kromě jiného, potřísněny krví, ať už se jedná o události v Kosovu, irácké sankce nebo ty nejčerstvější, tedy na Ukrajině, kde plně schvaluje postup současné vlády a ukrajinské armády a nabádá k opatřením proti Rusku. Paní bývalá ministryně M. Albrightová se také „vyznamenala“ v souvislosti s událostmi na Balkáně, kdy se „proslavila“výkřiky „ get out, get out“ a urážlivým „disgusting Serbs“ , což v českém překladu znamená „hnusní nebo odporní Srbové“! Takže titul „kráva“ č. 1. i po zásluze patří.

[FOTO] Madeleine Albright

     Další adeptkou tohoto titulu je, jak jinak opět žena a to německá kancléřka Angela Merkelová, která se pod tlakem EU naváží do ruského prezidenta Putina s obviněním, že Rusko zasahuje do vnitřních záležitostí mnoha zemí, které usilují o sblížení s Evropskou unií, konkrétně v Moldavsku, Ukrajině i Gruzii, které přijaly svrchovaná rozhodnutí podepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Tuto bohapustou lež a bezostyšné pokrytectví vznesla pro nedělní vydání německého deníku Die Welt. Jsou už politici tak vyčerpaní, že nejsou sto zvažovat, co říkají?

Angela ve vleku americké administrativy

     Je to totiž stejná zprofanovaná rétorika jako tvrzení Američanů, že Rusko jako agresor usiluje o invazi do pobaltských států. Pro představitele EU i naše některé řiťolezce je proto Rusko pro nás nebezpečím, kterému musíme čelit podporou militantních plánů USA, jak nás k tomu věrolomně nabádá v amerických službách vlastizrádný Schwarzenberg a jeho guerillas boys. Nestoudné tvrzení, že se Rusko vměšuje do vnitřních záležitostí cizích států je výraz bezvýchodnosti ze situace kolem Ukrajiny. Paní Merkelová vzhledem k funkci, kterou vykonává, není hloupá ženská, pokud jde o záležitosti svého Německa. Na úrovni vedoucího postavení nejsilnějších států Evropy v EU (SNR, Francie, Velká Británie) se však pohybuje jako slon v porcelánu. Musí přece vědět, že taková irelevantní tvrzení či konstatování nemůže obstát, byť ji v tom bude řada i našich řiťolezců významně podporovat.

Další „kráva“(sorry) na politické scéně. Je poslední?

[FOTO] Na koberečku u Obamy během schůzky G20

     Pokud se někdo vměšuje, potažmo zasahuje do vnitřních záležitostí cizích států, jsou to především USA a aniž je potřeba jmenovat celou řadu předchozích případů, stačí jen připomenout jejich poslední aktivitu na Ukrajině (pokud nepočítáme červené karty v ČR). Co Spojené státy opravňovalo ovlivňovat vnitřní záležitosti suverénního státu, jakým byla (dnes už není, jenom si na to hraje) Ukrajina? Kdo rozpoutal snahu implementovat na Ukrajinu americkou demokracii vkladem 5 miliard USD, které se rozplynuly jako pára nad hrncem, aniž bylo v zemi dosaženo relevantních výsledků? Kdo, kromě EU s nerealizovanou Asociační dohodou, podporovatel Majdan? Kdo byl iniciátorem, resp. strůjcem sestřelení civilního dopravního letadla MH-17 nad Ukrajinou, kde zahynulo téměř 300 lidí? Takových KDO, PROČ, KOMU atd., je bezpočet, ale paní Merkelová bude tvrdit (aniž by zmínila i USA), že jediné Rusko se vměšuje do vnitřních záležitostí cizích států.

[FOTO] Angela Merkel a její legendární mobil, který jí odposlouchávala Obamova NSA

     Apropó, co opravňuje paní Merkelovou zabývat se vnitřními záležitostmi států jako je Moldavsko, Gruzie, Abcházie, Jižní Osetie nebo Podněsteří a potažmo samotné Ukrajiny? Žádný z těchto států není členem Evropské unie ani NATO a jen nějaké virtuální přísliby o možném členství v těchto strukturách někdy za bůhví kolik let nikomu nedává právo se zabývat jejími vnitřními záležitostmi a to ani paní kancléřce SRN Merkelové. Důvody, jako je demokratizace země, respektování lidských práv lze řešit na půdě OSN a ne cestou, jakou zvolily USA a potažmo i EU s NATO.

Ruská karta

     Pokud se Rusko, event. sám V. Putin, o tyto země zajímá, pak asi proto, že to jsou země, se kterými je Rusko nějakým způsobem propojeno, třeba jen tím, že jsou to země bývalého SSSR a nejspíše má proto také svoje důvody (stejně, jako mají „své“ důvody třeba USA pro své účasti v konfliktech na blízkém Východě). Rusko a jeho prezident Putin mají k těmto zemím rozhodně blíž, než SRN, Francie, V.Británie, o USA ani nemluvě o kterých nelze říct, že by se do záležitostí těchto zemí nějakým způsobem nemontovaly.

     Jestliže toto jako holý fakt nemůže paní Merkelová pochopit a v zájmu zachování svého otřeseného postavení a jisté politické bezradnosti se dopouští neskutečně trapného politického faux pas, pak nechť je mi prominuto, ale nominace na „krávu“ č.2 na mezinárodní politické scéně je, si myslím, tímto zcela zdůvodněné.

 Jiří B a ť a , 9.12.2014

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
okal
Návštěvník
okal

Vypadá to na krávy nedojené proto, že se jim to tlačí na mozek. Ale v tomto případě souhlasím s tím, že říkat jim krávy je urážka tohoto užitečného zvířete.

Miloslav
Návštěvník
Miloslav

Současná národní i mezinárodní politika je bohužel založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí.
Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat nebo to špatně dopadne a po třetí světové válce, jak praví klasik, bude následovat čtvrtá, která bude vedena pomocí klacků a kamenů. Jedna z možných cest řešení naznačeného problému je popsána v „Prognóze budoucnosti lidstva“, která je uvedena v příkladu použití Teorie vševývoje. Tato prognóza je např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
Uvedená prognóza vznikla jako příklad řešení libovolně zvoleného problému aplikací TEORIE VŠEVÝVOJE, která je na: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

trodas
Návštěvník

Nesouhlasím s tím, že jde o krávy. To je 1) urážka tohoto užitečného zvířete 2) naprosté nedocenění těchto osob.

Paní Albrightová je v prvé řadě válečný zločinec, jenž schvaloval sankce na Irák i když věděla, že to zabilo 500 000 dětí v Iráku. Takto na otázku novinářky, zdali to „stálo za to“ reagovala:
http://youtu.be/HP7L8bw5QF4?t=4m30s
“We have heard that half a milion children died. I mean, this this is more children that died in Hiroschima. And, you know, is the price worth it? I think this is a very hard choice. But the price we think, the price is worth it.”

Otázka pro všechny lidi světa zní: pokud někdo participuje a omlouvá vraždu 500 000 dětí – neměl by být za mřížemi jakožto obzvláště hnusný válečný zločinec?
Co se pamatuji, tak za vraždu „jen“ čtyř dětí padlo zasloužené doživotí:
http://www.novinky.cz/krimi/321649-.html
Za vraždu 500 000 dětí? Vyznamenání a medaile?

A aby toho nebylo málo tak z následných válek a dění v Iráku víme, že ani vyvraždění 500 000 dětí nepomohlo tomu, aby se z Iráku stala demokracie, protože demokracie prostě nevyroste z hlavní zbraní…

Paní Merkelová se na Ukrajině zřejmě snaží “maši Madlenku” dohnat… mám za to, že by měly být zastavena za jakoukoliv cenu.

Frank
Návštěvník
Frank

Kráva snad ani ne, ale zcela jistě pussy.

Divenka Prostá
Návštěvník
Divenka Prostá

Byla bych zvědavá co si myslí ten rádoby neutrálně působící troll “Rafael van Horn” o vyváženosti českých médii. Ale o tom raději cudně pomlčí a “nenápadně” se naváží do Aeronetu. Jeho logika “Američani jsou sice osvědčené svi.., ale Rusové určitě také” je smutná až úsměvná. Havloidy jsou v koncích.
„Slušná vlezlost – to je naše heslo! Všechny, kteří se budou pokoušet Vás usvědčit, obviňte z bolševismu a antisemitismu! Hrajte si na vyváženého! Nadávejte jim do bolševiků a antisemitů a uvidíte, s jakým gustem Vás ostatní Nežidé podpoří!“
Čerpáno z “Protokoly sionských mudrců” : Robert Helebrandt

Rafael van Horn
Návštěvník
Rafael van Horn

Vypadáte na první pohled jako velmi zajímavé medium, ovšem abyste jím skutečně byli, nesmíte střílet pouze jedním směrem. A tento článek je příliš jednobarevný. Tohle je v dnešní době asi jediný spolehlivý ukazatel. Rusko i USA si zaslouží kritiku, a pořádnou. Pokud je někdo kritický pouze jedním směrem, vím, co si o tom mám myslet.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

lubajs12

Nemusíme chodit moc daleko – manžel Merkelové pracoval pilně pro Pentagon, ona sama byla vedena u Stasi jako “Erika”. Největší aroganci projevuje Německo v ukrajinské krizi. Německo, a to jak Merkelová, tak i její tehdejší ministr zahraničních věcí Westerwelle masivně podporovali státní převrat na Ukrajině a majdan, neboli násilnou polofašistickou revoluci, které se ve svých důsledcích převalila – jak jinak – v občanskou válku a přeměnila Ukrajnu v nejrozvrácenější zemi evropského kontinentu. Jinak to dopadnout nemohlo, protože západ Ukrajiny silně protiruský a silně profašistický a východ silně proruský a protifašistický prostě spolu žít za změněné situace nemohou. Ale nejen to, Německo podporuje v podstatě vyvražďování civilního obyvatelstva ze strany ukrajinské vlády a jejích často polofašistických ozbrojených složek. A do toho Merkelová si dovoluje dávat Rusku rady a pokyny, co má a co nemá dělat. Vrchol absurdity. Bez majdanu by nebyla dnes Ukrajina rozvrácená. Bez majdanu by se Ukrajina nestala největším ohrožením pro evropský mír. Němci vyvolali v Evropě mnoho válek a zejména poslední světová, nebýt tehdejšího Sovětského svazu málem měla za následek zánik lidstva… Evropa by se měla rychle vzpamatovat a přitáhnout Německu uzdu. Asi to bude velmi složité i když to včera jeden franz. levicový politik, Jean-Luc Mélenchon to včera zkusil:

https://twitter.com/JLMelenchon/status/541613491267059712 (Drž hubu, Merkelová!)

Ale ostatní evropské národy by měli alespoň začít tím, že bude Německo v EU přehlasováváno. Mimochodem : tím by snad konečně získalo EU nějaký nový smysluplný impuls. Tak uvidíme. Musíme očekávat od Německa mnohé…

lubajs12
Návštěvník

To video jsem viděl a Merkelová se tam tvářila kysele, nevěděla kam uhnout pohledem. Jenže nic se nezmění, politici nemají páteř a jsou pokrytci, platí to dokonce i pro ženy političky. Jen se z té kritiky trochu otřepou a potom opět jedou bez studu ve stejné politické línii. Američané na ní asi “něco” fakt mají a tak stejně Merkelová nemá na výběr, pokud se nechce stát obětí nějakého skandálu.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Poslankyně Bundestagu Sahra Wagenknecht: “Kde to žijete, paní Merkelová??”
Ve všeobecné rozpravě v Bundestagu obviňuje Sahra Wagenknecht kancléřku Angelu Merkelovou z návratu do doby studené války, doslova: “Promarnila jste dědictví politiky uvolňování a Evropu jste dovedla do studené války a na okraj požáru, protože nemáte odvahu vzdorovat americké vládě.” (české titulky, to stojí za 7 minut pozornosti):
https://www.youtube.com/watch?v=t3PQ8y7aClA

trodas
Návštěvník

Vida, hlas rozumu 😉 Válčení nikdo nechce (mimo USA), tak proč bychom měli na Rusko hučet, když jen hasí, co USA rozdmýchali?

Všechny mainstream média jsou propagandou
—————————————–
http://youtube.com/watch?v=uRVwSoFvviU
http://youtube.com/watch?v=sT4s4OKZe8Y
Bývalý MSNBC novinář: “Byli jsme zaplaveni telefonáty z Bílého domu, když jsme se kriticky vyjádřili k vládě.” Když novinářka Amber Lyon natočila dokument o tom, jak diktátor v Bahrainu používá zbraně dodané z USA proti svým lidem, tak bez vysvětlení nebyl dokument nikdy publikován a byla z CNN vyhozena. Uvádí mimo jiné: “Bahrain platí CNN za příznivé zprávy o sobě.” “Považuji to za reklamy na diktátory.” “Ostatní “žurnalisté” mi volali, abych pozměnila své zprávy tak, aby byly příznivé pro vládu USA.” “Occupy hnutí bylo hned z počátku považováno za něco, co “nestojí za to, aby se o tom vysílaly zprávy.””
http://news.firedoglake.com/2014/03/10/center-for-american-progress-takes-direction-from-obama-white-house/