Další dezerce 17 ukrajinských vojáků do Ruska. Ano, to je znamení, že...

Další dezerce 17 ukrajinských vojáků do Ruska. Ano, to je znamení, že ukrajinská armáda vítězí a má drtivou převahu, oponují západní média!

Před malou chvílí uvedly zpravodajské agentury další zprávu o tom, že z oblasti bojů na východě Ukrajiny dezertovalo do Ruska dalších 17 ukrajinských vojáků a složili tam zbraně [1]. Ruská strana jim poskytla jídlo a umožnila jim zůstat na ruské půdě. Diametrálních odlišností informací o vývoji siutace v oblasti si začínají všímat už i obyčejní občané na západě. Zatímco od západních zpravodajských agentur slyší každým dnem zprávy o “závěrečné fázi osvobozovací operace” ukrajinské armády, nezávislá média přinášejí úplně jiné zprávy. A podporují je i videozáběry.

V noci se podařilo doněcké doobraně prolomit obklíčení na dalších dvou místech na východě města, díky čemuž se podařilo otevřít kroidor pro zásobování a také přísun munice a dalších posil. Kyjevská propaganda v zoufalství uvedla, že posily pocházejí z ruského humanitárního konvoje. Jenže ten ještě nepřekročil ukrajinské hranice a je vzdálený 150 km od Doněcku. I kdyby se někomu podařilo potají z Ruska překročit hranice, do Doněcka by se nedostal, neboť by narazil na ukrajinské obklíčení města.

[VIDEO] Povstalci dobývají zpět města v doněcké oblasti, ztráty ukrajinské armády jsou děsivé…

Včerejší prolomení blokády na severu Doněcku, v jehož důsledku ustupující ukrajinská armáda nasadila bílý fosfor, aby zpomalila domobranu v protiofenzívě [2], tak bylo dnes doplněno úspěšným prolomením obklíčení i na východě města. Právě z této oblasti dezertovalo těchto 17 ukrajinských vojáků. Ztráty na životech během nočních bojů nejsou prozatím známé, ale podle všech zpráv to vypadá, že ukrajinská armáda drží své pozice jen kvůli tomu, že na severu, východě a jihu nemá kam ustoupit, neboť zásobování ukrajinských pozic je odříznuto povstalci. Ti nemají zatím prostředky na eliminaci ukrajinských pozic, ale mají dost sil na to, aby ničili zásobovací cesty s proviantem a municí pro ukrajinské vojáky. Dezerce dalších ukrajinských vojáků to potvrzuje a ukazuje, že jde o efektivní taktitku domobrany.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Ondra
Návštěvník

Vlada buzerantou v Kieve je brzo skonci , lide uz zacinaji chapat ze EU a USA im nic ne da a jeste prisla s valkou a zabila im rodici , tak ze uz brzo vlada v Kieve pude na vidle , armada Ukrainy fasisty zacinaji otacet kulemety proti vlady fasistou v Kieve co ridi CIA USA ofis Kiev !

janaX
Návštěvník
janaX

U Doněcka se bojuje za Prahu (Evropu).

trodas
Návštěvník

A málo-kdo si to přes mediální propagandu uvědomuje. Tady jsou hordy neonácků, páchající válečné zločiny, proti kterým by se mělo se vší rozhodností zakročit – třebas i smrtící silou, když to jinak nejde… Ale to není jen můj názor, to říká i Ukrajinský ministr vnitra Avakov:

Šéf Pravého sektoru hrozí ozbrojeným pochodem na Kyjev :mrgreen:
http://novinky.cz/zahranicni/evropa/345187-.html
Bojové oddíly Pravého sektoru označil za nelegální bandy, které bojují bez pravidel a mimo zákon. „Pro koho Jaroš pracuje?” uzavírá své prohlášení Avakov. (ministr vnitra Avakov)

„Pokud nebudou naše požadavky splněny, během 48 hodin odvoláme naše jednotky z fronty a zahájíme pochod na Kyjev. Pochodové kolony Pravého sektoru se vydají na cestu v plné zbroji,” napsal Jaroš. Avakova označil za vůdce “vnitřní kontrarevoluce”.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Protifašističtí bojovníci dostali nečekanou posilu 🙂 3x Huráááá!

LK
Návštěvník
LK

Mainstreamoví novináři musí být už totálně zoufalí. Kdo má ty lži pořád vymýšlet?!

http://fojtik.blog.idnes.cz/c/422251/Tajemna-tiskova-konference-v-Donecku.html

“Musí být hodně zoufalé udržovat nařízený propagandistický směr mediálního zpracovávání českých občanů a přitom dostávat tak ubohé podklady.

Jako s těmi desítkami ruských transportérů a tanků, co zničila ukrajinská armáda pár přesnými zásahy tak dokonale, že po troskách nezbyl ani mastný flek. Ani tu zkázu ruské anexe nedokázal nikdo vyfotografovat,” píše pan Fojtík.

Navíc se zdá, že ukrajinská armáda je v totálním chaosu:

http://fojtik.blog.idnes.cz/c/422305/Boeing-mohli-uplne-klidne-sestrelit-prislusnici-kyjevske-armady.html

“Aktualne.cz: A jaká je tam bezpečnostní situace?

Vládne tu jeden velký chaos. Jednotky nemají jasné velení.

Chtěli jsme mluvit s velitelem jednoho z vojáků a on mi řekl, že ho nezná. Že jich má tolik, že si je nemůže pamatovat.

Slyšel jsem také o tom, jak vojáci odmítli volný průchod generálovi. Nejde tady o organizovanou armádu s jasnou hierarchií.”

trodas
Návštěvník

Jen 17? Bylo by třeba tak 1700+ aby “dezertovalo” – jinak řečeno, aby přestali poslouchat nácky v Kyjevě, jenž se dostali k moci pučem a měli by být zavřeni až zčernají za válečné zločiny…

Nicméně dobrá zpráva, díky za ni. Co se rozporu mezi tvrzeními neonácků a realitou týče, tak se zdá, že už to nebude trvat dlouho a pravdu se dozvíme.

Jinak ze včerejší zprávy jsem pochopil, že Rusko má zajistit bezpečnost toho konvoje na území Novorissijska. Tedy jsem si to přeložil jako povolení Rudé Armádě tam vjet a situaci zabezpečit. Někdo jiný si to asi přeložil stejně, tak dnes byla zase zpráva, že konvoj stojí na hranicích. Absurdní zdržování neonácků.

Nejvíce vypovídající byl požadavek, aby pomoc byla přeložena na Ukajinské vozidla. Proč asi, že. Takové vozidla by pak zajely přímo k jednotkám a pomoc (potraviny) by se dostaly k Ukrajinským vojákům, či spíše vojákům neonacistické chunty:
http://www.globalresearch.ca/there-are-no-neo-nazis-in-the-ukraine-and-the-obama-administration-does-not-support-fascists/5370269

TeeRex
Návštěvník
TeeRex

Ty záběry zničených transportérů musejí být staré už několik dní, určitě nejsou ze včerejší noci. Vyhořelý trasportér doutná ještě i několik dní.