ČSSD se rozhodla hrát vabank, Chovanec dal povel do sněmovny k vydání...

ČSSD se rozhodla hrát vabank, Chovanec dal povel do sněmovny k vydání Babiše k trestnímu stíhání 2 měsíce před volbami! Všici kradnú, ale zavřít chtějí Andreje?

ČSSD se rozhodla hrát vabank, Chovanec dal povel do sněmovny k vydání Babiše k trestnímu stíhání 2 měsíce před volbami! Všici kradnú, ale zavřít chtějí Andreje?

Když před čtvrt rokem probíhala vládní krize s nuceným odchodem Andreje Babiše z vlády, které vyústilo v demisi Bohuslava Sobotky, kterou si vzápětí ale rozmyslel a místo toho nakonec vyhodil Babiše z vlády, napsal jsem tady na Aeronetu k celé kauze několik článků [1][2][3][4][5][6][7], kde jsem varoval, co se stane. Upozorňoval jsem, že Andrej Babiš se stane mučedníkem, že kauza posílí preference ANO a naopak oslabí ČSSD. Přesně k tomu nakonec došlo. Bohužel, ČSSD se vůbec z ničeho nepoučila a její poslední krok z dneška je regulérní sebevraždou pro celý český národ. Jak před několika hodinami oznámila česká média, pražské krajské ředitelství policie v Praze podalo žádost do Poslanecké sněmovny k vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání kvůli podezření z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo [8]. Žádost o vydání tak přišla prakticky 2 měsíce před říjnovými volbami do poslanecké sněmovny. Nikdo z voličů Andreje Babiše nemusí být génius, aby pochopil, že jde o práci Milana Chovance a jeho ministerstva vnitra, které kontroluje policii.

Milan Chovanec a Andrej Babiš.

ČSSD se rozhodla zahrát vabank, protože má pocit, že už není co ztratit, ale že naopak ČSSD může něco získat. Tím něčím nejsou vyšší volební preference, ale menší odstup po volbách od ANO a zamýšlený nižší volební výsledek Babišova hnutí. Takovéto uvažování má ale jednu zásadní vadu. Stíhání Andreje Babiše bude znamenat oficiální roli mučedníka pro Andreje se vším všudy. Andrej Babiš tak bude následující dva měsíce každý den v médiích, kde se bude řešit jeho stíhání a Andrej v každém televizním vstupu bude zcela zdarma propagovat hnutí ANO a sám sebe slovy o tom, že je to spiknutí proti němu, protože všichni v ČSSD kradli a kradnú, že celé obvinění je účelové pro poškození hnutí ANO před volbami a že on makal 3 a půl roku ve vládě, zatímco ostatní se tam flákali, když tedy zrovna nekradli. Znovu to musím zopakovat, co už jsem psal před 3 měsíci. Voliči Andreje Babiše nevolí Babiše kvůli tomu, co o něm říkají jeho odpůrci, ale kvůli tomu, co říká o těchto odpůrcích Babiš. Andrej je pro voliče ANO guru, jehož slova se nezpochybňují.

ČSSD se rozhodla k poslednímu zoufalému útoku

Ve chvíli, kdy ministrem vnitra je de facto pravděpodobný nový předseda ČSSD, i když i to se teprve ukáže, ve chvíli, kdy zbývají dva měsíce do voleb, tak dát povel policii ke stíhání předsedy koaliční strany, se kterou ČSSD vládne, je de facto vyhlášení války a spálení veškerých mostů. Je to vyslaný signál, že ČSSD už neuvažuje o koaliční spolupráci s hnutím ANO, ale nikomu asi není jasné, co jiného tím ČSSD získá. Pokud někdo uvažuje o tom, že ČSSD by vytvořila koalici v mnohabarevném slepenci s TOP09, ODS a ještě s nějakou stranou v parlamentu po volbách a tím by získali křehkou stojedničku, tak taková teorie je pouze z říše sci-fi, i když jak víme, Česko snese fšecko a v parlamentu nic není vyloučené. ČSSD zde spoléhá na to, že Andrej Babiš vyhraje s malým náskokem a současně nikdo s ním nebude chtít uzavřít koalici. Jenže takový kalkul, který už jednou nastal právě při volebním debaklu Jiřího Paroubka v roce 2010, který s ČSSD zvítězil ve volbách, ale pouze o dvě procenta před druhou ODS, že nakonec vládu sestavoval Petr Nečas, protože s Paroubkovo ČSSD nikdo tehdy nechtěl jít do koalice, nemusí nakonec vyjít.

Objekt Čapí hnízdo.

Tento scénář se bude v roce 2017 jen těžko opakovat, protože Andrej Babiš má duhový elektorát, přitahuje voliče levice i pravice, i když těch opravdu pravicových je podstatně méně, především kvůli EET, zasahování do práv provozovatelů hospod kvůli kouření atd. Jak ukázala vládní krize v květnu, obvinění Andreje Babiše z podvodů v kauze dotací pro Čapí hnízdo a v kauze nezdaněných korunových dluhopisů zaúčinkovalo na voliče tak, že hnutí ANO prolomilo hranici 30%, zatímco ČSSD se propadla k 10% a Bohuslav Sobotka oznámil rezignaci na funkci předsedy ČSSD. Jenže se zdá, že ČSSD nic nepochopila a nepoučila se. Povel k vydání Babiše k trestnímu stíhání tak bude ze strany ANO použito jako předvolební argumentační munice Andreje Babiše proti ČSSD, proti Milanu Chovancovi a spolu s mediálním prostorem v médiích bude každý večer Babiš tepat do svých voličů mantru o tom, že on není politik, a proto ostatní politici mu jdou po krku, protože politici kradnú a Babiš s tím chtěl skoncovat, ale oni ho z vlády vyštípali a teď ho chtějí dostat do tepláků.

Specifický český volič chce Babiše, protože je miliardář, který nekradne…

A netrvalo dlouho a Andrej Babiš již pro server Novinky.cz reagoval [9] naprosto očekávaně. Podle jeho názoru jde o poslední zoufalý pokus tzv. tradičních politických stran, jak zlikvidovat Andreje Babiše ještě dříve, než lidé půjdou na podzim k volbám. Podle Babiše mu to připadá, jako bychom byli v 50. letech v dobách politických monstr-procesů. Je naprosto jasné, že jeho voliči to vidí úplně stejně a pokud někdo by byl nerozhodnutý, tak potom se bude asi řídit jinými parametry, než jsou Čapí hnízda nebo korunové dluhopisy. Volební preference v ČR se nerozdělují podle toho, kdo má nebo nemá pravdu, ale pouze podle toho, kdo má nebo nemá sympatie českého specifického voliče. A český specifický volič, to je případ sám pro sebe. Když měl pocit, že tradiční strany nefungují, zvolil do parlamentu podnikatelský subjekt pana Bárty a jeho Věci Veřejné. Když český specifický volič zjistil, že ODS už není dostatečně pravicová, zvolil do sněmovny subjekt nazvaný TOP09, který založil lidovec Miroslav Kalousek, kterého předtím jeho partaj vyhodila poté, co chtěl v roce 2006 uzavřít koalici s ČSSD, která by se opírala o hlasy komunistů [10]. To už voliči KDU-ČSL nerozdýchali a předsednictvo Kalouska ze strany vyhodilo.

Andrej Babiš v poslanecké sněmovně.

Ale to není všechno. Když český specifický volič zjistil, že ani Věci Veřejné, ani TOP09, ani Zelení, na které jsme zapomněli, nedokážou přinést změnu, nasypal v roce 2013 hlasy největšímu oligarchovi v ČR a údajnému bývalému spolupracovníkovi StB Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. A ten se dostal k moci na základě jednoduché mantry. Od roku 2013 tvrdí, že on maká, zatímco všichni politici kradnú. Jako miliardářovi to voliči věří, protože proč by miliardář kradl, že? Lidé zapomínají, že objem peněz a majetků není zárukou nekradnutí, viz. Zdeněk Bakala a jeho vytunelované OKD. Nutno zdůraznit, že Bakala byl miliardář ještě předtím, než v roce 2003 za podivných okolností koupil od Bohuslava Sobotky, tehdejšího ministra financí, OKD na Ostravsku a spolu s OKD i tisíce hornických bytů, které místo odprodeje nájemníkům si ponechal a převedl na firmu RPG Byty, která je pronajímala. Jenže miliardy jsou velmí silným argumentem pro voliče, že takový politik nebude krást, když má tolik peněz.

Lidový dům dohnal advokáta do hrobu, teď chce dohnat Babiše?

Agrofert je jedním z největších průmyslových holdingů v celé Evropské unii. Firma je největším producentem umělých zemědělských hnojiv v Evropě, právě teď v Německu ve Wittenbergu staví Agrofert novou továrnu na hnojiva [11], takže Andrej Babiš má nezpochybnitelný status oligarchy evropského formátu. Jeho impérium disponuje daleko větší moci, než třeba čokoládové impérium Petro Porošenka, ukrajinského prezidenta. ČSSD zapomíná, že aby mohla jít proti Babišovi, musela by sama ČSSD mít čistý stůl, a ten sakra nemá. Dodnes dluží přes 300 milionů korun rodině po právníku Altnerovi, který v 90. letech zastupoval ČSSD v kauze o vlastnictví Lidového domu. ČSSD dosud nezaplatila, advokát Zdeněk Altner nakonec ve věku 69 let zemřel a výplaty 338 milionů korun od ČSSD se nedočkal [12]. Andrej Babiš tuhle kauzu velmi rád opakuje a připomíná na volebních mítincích s voliči a lidé na tuto kauzu slyší. Není divu, pokud někdo prosazuje právní stát, ale nemá se k zaplacení výloh advokátovi po dobu 20 let, tak je asi někde nějaký problém s charakterovou integritou takové strany.

Zdeněk Altner, advokát. Dnes je již po smrti.

ČSSD tak tímto krokem zajistila, že Andrej Babiš bude mít následující dva měsíce zcela zdarma přístup do českých médií, kde využije kauzu ke svému vylíčení jako mučedníka, přičemž mu bude stačit pořád dokola opakovat, že on není politik, že on maká, zatímco tradiční politické strany kradnú, a proto se ho chtějí zbavit. Proti Babišovi nelze jít s flintou s broky, protože broky gumu nerozbijí. Gumový Babiš je prototypem politika Nové Evropy, je pro něho chystána role státního manažera. ČSSD pouze urychluje Babišův nástup k moci, posiluje jeho mediální pozici před voliči, kdy je vykreslován jako oběť a mučedník. Bohuslav Sobotka musel kvůli zpackanému útoku proti Babišovi odejít. Pokud se ČSSD rozhodla z Babiše udělat oběť tím, že okatě dva měsíce před volbami skrze Chovance vydají Babiše policii, definitivně se v Lidovém domě všichni dočista zbláznili.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miňo
Návštěvník
Miňo

Som veľmi smutný keď čítam niektoré komentáre a len sa potvrdzuje to, že niektorí ľudia sú úplne mimo misu, preto vôbec nechápem načo chodia sem na Aeronet, len ak je ich zámerom provokovať ostatných čitateľov.
Pán VK, preto som presvedčený, že tomuto národu zatiaľ niet pomoci.

david svarozić
Návštěvník
david svarozić

Jelikož veškerá česká politika je provázaná principem – každý ví něco na někoho, přijde mi to spíše jako nějaká deep dohoda, jejíž smyslem je vymazat ČSSD z politické mapy a posílit ANO natolik, aby mohlo společně s KDU/ČSL vládnout bez další podpory. Aktéři této dohody budou kromě majitelů ANO a AB přirozeně špičky ČSSD, případně jejich vodiči loutek. Dnešní politik je především podnikatel a pragmatik. Když tedy podnikatal za úplatu zničí firmu, která ho živí, proč by politik nemohl zničit svoji vlastní stranu. Přijde vám to jako nereálné? Mně tedy moc ne.

zdenka Nováková
Návštěvník
zdenka Nováková

Proto budu volit SPD,mohli by jít i do koalice s Realisty

senil
Návštěvník
senil

Bohužel tenhle národ si opět zvolí zkorumpováné socialisty a bývalé estébáky. Vidina toho, že něco dostají zadarmo a závist, že někdo se má lépe je lákavá.
Proto i taková podpora EET – závistiví lidé si myslí, že bohatší soused živnostník podvádí a EET si na něj dohlídne. To že ti nejvýš kradou v částkách milion krát větších jim moc nevadí zřejme…
Stačí kvalitní marketing a kobliha zdarma a o voliče má Babiš postaráno.

http://www.epshark.cz/clanek/110/socialismus-ma-vetsina-naroda-vypaleny-do-mozku-jako-cejch

Frank
Návštěvník
Frank

Raději zkorumpované socialisty, než čobola, bolševika a prolhaného estébáka.

Len
Návštěvník
Len

Babiš není nic jiného než bezohledný žralok, který ke svému majetku přišel tak, že využil právnických chyb původních majitelů. Vlastní sice obrovské množství firem, ale to neznamená, že mnohé nežijí jen z podstaty – viz. Kostelecké uzeniny. A také nevěřím tomu, že si je Andrejko svým pánem – pokud skupovává takovéto množství firem, někdo nad ním drží ochrannou ruku.

Klokan
Návštěvník
Klokan

Ano, s tím úplně souhlasím. Už nějaký rok vidím, jak mu vše prochází. Ale stačí se podívat trošku hlouběji do dostupných materiálů a hned víte, která bije. Velmi mě překvapuje, že v době digitalizace, internetu a ve jménu nedávné historie , také zázračného nabytí majetku jedné osobě není nikomu nic podezřelé. Kdy my se poučíme?? Dostane -li se k moci – do čela státu, vývoj nebude v rovnováze, je naší povinností volit ČSSD. A to v právě řadě proto, že ona jediná má šanci Babiše ve volbách porazit, udělat koalici a postupně jej vyřadit během dalšího volebního období ze hry úplně. Je otázka času, kdy by pohltil více a více firem a jeho moc by neměla konce. Myslím, však, že od EU a hlavních hráčů vývoje světa má zelenou. Udělejme vše proto, aby nebyl u moci.

Kadlik
Návštěvník
Kadlik

v lidovem dome se nigdo nezblazni akorat si je tam uz vsetky pan STB kupil a oni ted jen prevadeji sve volice na stranu velkeho adreje presne jak se dohodly 🙂

Černodar
Návštěvník
Černodar

Babiš dostal v devadesátých letech megalomanský úvěr od citybank(Rotschild), takže kdo nad ním drží ruku a kdo ho vodí na provázcích je více než jasné.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Všiml jsem si, že Babiš velmi zestárnul a má na první pohled strhané rysy. Být alfa-samcem znamená neustále odrářet útoky ostatních, kteří se chtějí probít na tuto pozici. Bohužel naše politika se dá srovnat leda tak s vlčí smečkou. Kvůli politice možná přijde o mnoho let svého života ……..

Babiš má ovšem za sebou stínovou vládu, která za ním stojí. Je to vize nové Evropy, která má být spravována jako firma. Možná se znemožní, ale pak přijde někdo jiný třeba ještě horší až do té doby dokud se tento nelidský způsob vlády udrží.

alek
Návštěvník
alek

Uplatnil by se jako plačka na funusech, tam by to pasovalo nejlíp.
“Fšeci kradnů, len JA som anjel” to už musí urážet každého i s IQ tykve.
Jakoby těch nadutých tupých co z nás dělají debilní stádo nebylo už i tak dost.

.lak
Návštěvník
Majsan
Návštěvník
Majsan

chapete ze to je jen predvolebka….

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Babiš je jako každý politik loutka. Bohužel až dějiny ukážou jak to myslel a co dokázal.
Podnikání na dotacích bych zrušil a vše co nahrabali (všichni podnikatelé formou dotací) vrátit. A myslím tím i stroje a zařízení výroby, jelikož vše jsme zaplatili mi obyčejní občané. Chovanec, Babiš, Stropnický (viz předávání ceny na MOTO GP Brno) jsou populisti. Leští si své korýtko a nenechají si jej vzít.
Kdo má prachy a rozum, ten do politiky neleze.
Babiš chce něco co nejde změnit. Politika je svině. kdyby volby něco změnili, dávno by je zakázali.
Pokud jde po Babišovi gang okolo lithia nevím, ale určitě je už rozhodnuto kdo to bude těžit a za kolik se to bude prodávat. Mi obyčejní otroci jsme stejně už v ryti.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Odchovanci vládnou na vnitru….. včetně dotazu na to co to je CTHH….. vnitro hraje mrtvého brouka…jinak včera večer tento článek byl přesměrováván na hlavní stránku ksichtbuku…možná to bylo jen u mně?…. http://www.nwoo.org/2017/08/10/dotaznik-pro-radka-velicku-cenzura-debatni-klub/