ČSSD podepsala memorandum o cínoveckém lithiu s firmou, která nemá žádnou historii,...

ČSSD podepsala memorandum o cínoveckém lithiu s firmou, která nemá žádnou historii, její akcie drží schránkové společnosti a v čele její dceřinné firmy v ČR sedí člověk, který pracoval pro Bakalu. Webové stránky Cínovce jsou mimo provoz, lidé prý moc “čuměli” na profilovky v souvislosti s kšeftem za 3 biliony korun!

ČSSD podepsala memorandum o cínoveckém lithiu s firmou, která nemá žádnou historii, její akcie drží schránkové společnosti a v čele její dceřinné firmy v ČR sedí člověk, který pracoval pro Bakalu. Webové stránky Cínovce jsou mimo provoz, lidé prý moc “čuměli” na profilovky v souvislosti s kšeftem za 3 biliony korun!

V kauze Cínoveckého lithia vyplouvají na povrch neustále další a další souvislosti a de facto se pomalu schyluje k největšímu skandálu po roce 1989 v České republice. Už včera se objevily informace, které uveřejnil Ondřej Maděra na serveru AC24 [1], který v textu upozornil na to, že pod Cínovcem se nachází nejen lithium, ale i rubidium, což je taktéž velmi důležitý materiál pro 21. století a pro tzv. 4. průmyslovou revoluci. Nicméně nesdílím s panem Maděrou jeho účetní pohled na hodnotu rubidia, protože tento prvek nepatří na světovém trhu mezi natolik ceněné “rare minerals”, tedy vzácné (jedinečné) kovy. Rubidium je 16. nejčastějším prvkem na Zemi z celé Mendělejevovy tabulky, dokonce i olova, mědi nebo cínu je na Zemi méně, než kolik je zásob rubidia, a to třeba z mědi se dělají tak běžné věci jako instalatérské trubky, klempíři používají materiál na oplechování střech, na stavbách se používá měď pro elektrické rozvody, okapy, kabely atd. Nemyslím si proto, že by rubidium bylo hlavním cílem boje o těžbu rud na Cínovci, tam se opravdu hraje o lithium, o zlato 21. století.

Lithium může dopadnout stejně jako uhlí v OKD. A opět je u toho ČSSD a Lidový dům.

Největší automobilka na světě, německý koncern VW, oznámil v polovině září, že všechna jeho auta do roku 2030 budou nabízena jak se spalovacími, tak i s elektrickými agregáty [2]. Už v roce 2025 bude ale Volkswagen a jeho dceřinné automobilky (včetně Škody) nabízet celkem 80 různých modelů vozů s čistě elektrickými pohony. A co je důležité, VW spolupracuje s Elonem Muskem, který se chystá postavit po celém světě desítky závodů nazývaných “Gigafactory”, které budou řízeny umělou inteligencí (AI) a budou ze sebe chrlit lithiové akumulátory (tzv. power blocks, nebo též power baterie) pro automobily s elektrickými agregáty [3]. Volkswagen chce vyrobit první elektromobily na platformě VW Golf a VW Passat, které budou cenově i dojezdově konkurovat právě Elonu Muskovi a jeho novému vozu Tesla Model 3, jehož cena bude pouhých $35,000, takže s takovou cenou se elektrická auta stanou plně konkurenceschopnými s běžnými auty se spalovacími motory [4].

Svět míří k elektrifikaci dopravy

Tyto kroky k elektrifikaci automobilismu jsou noční můrou pro Saúdskou Arábii, sionisty a americký petrodolar. Elektrická auta nejezdí na ropu. Důsledek rozmachu elektrických aut bude znamenat pád americké moci ve světe následovaný pádem amerického petrodolaru. Rodina Saudů to ví, a proto došlo k překvapivé a nečekané návštěvě saúdskoarabského krále minulý týden v Moskvě [5]. Saudové se bojí o život, protože jakmile padne petrodolar, Američané přestanou vojensky chránit vládnoucí klan Saudů v Saúdské Arábii. A právě Saúdská Arábie by se mohla stát druhou Sýrií. Američané se pokusí nadále udržet ropu ve své výjimečné světové surovinové pozici, ale tato snaha bude limitní, i kdyby USA zůstaly u fosilních paliv, jak propaguje Donald Trump, který hlásá otevírání uhelných dolů a těžbu ropy na Aljašce. USA možná zůstanou v pozici fosilních paliv, ale svět se posune k elektromobilismu, AI, robotice, kybernetickým systémům, zkrátka do éry tzv. 4. průmyslové revoluce.

VW oznámilo, že do roku 2030 bude každé druhé auto z koncernu poháněno elektromotorem.

A celá tato 4. průmyslová revoluce bude stát na novém svatém grálu, na novém “zlatě”, které se stane nejcennější komoditou na světě, na lithiu. Dokonce si troufám tvrdit, že lithium bude cennější než zlato v jedné chvíli, protože lithium bude mít jednu zvláštní a nedocenitelnou vlastnost. Lithium bude platidlem, které bude kryté svoji vlastní hodnotou pro pohyb a hybnost civilizace. Bez lithia se nerozjedou auta. Lithium bude mít status látky, která pohání svět. A protože lithia je na Zemi opravdu malé množství, poroste cena lithia závratným tempem. Ve chvíli, kdy takový gigant jako VW oznamuje, že do roku 2030 bude každé jeho druhé vyrobené auto elektrické, potom to znamená, že když největší automobilka na světě jde do elektřiny, ostatní automobilky půjdou za ní. Není totiž vyhnutí. Pařížský klimatický protokol totiž nastavil takové přísné limity na emise pro jednotlivé státy, že nepůjde udělat nic jiného, než přejít z fosilního automobilismu na elektrický. Ten, kdo bude vlastnit lithium, stane se novým Rockefellerem 21. století.

Lithium se stane novým zlatem a platební jednotkou

Nikoho asi nepřekvapí, že právě objev lithia v severočeském Cínovci odstartoval takový mediální zájem o kauzu, kdy pouhých 17 dní před volbami do sněmovny podepsal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) memorandum s australským “těžařem” European Metals Holdings (web mají zde) o tom, že obě strany si ujasňují, že EMH chce těžit lithium a česká vláda jim v tom nebude bránit [6]. Přímo v memorandu v jeho anglické verzi [7] je přitom jasně uvedeno, že obě strany se zavazují k podpoře a ochraně investic podle platné mezistátní smlouvy mezi ČR a Austrálií z roku 1993. A společnost EMH už do průzkumu na Cínovci investovala přes čtvrt miliardy korun, oficiálně 270 milionů korun. Odhadované zásoby a ceny lithia k současnému datu se odhadují na 3 až 4 biliony korun. Jenže, jak už jsem nahoře uvedl, cena lithia raketově poroste v následujících letech na celém světě do astronomických výšin. Dokonce se může stát, že petrodolar zanikne a někde jinde vznikne “lithiodolar”. Americké elity a neoconi se pokusí donutit světové producenty lithia, mezi nimi v budoucnu i ČR, aby lithium prodávaly jen a pouze za americký dolar. A proč si to myslím?

Množství jednotlivých nerostů na Zemi.

Protože pozadí celé společnosti European Metals Holdings doslova křičí do světa, že něco není v pořádku a tuhle firmu rozhodně neovládají Australané, minimálně to potvrzuje do očí bijící přehled hlavních akcionářů EMH, kteří jsou uvedeni přímo zde na webu této těžařské společnosti. Takže, pokud ne Australané, tak kdo? Češi? Ale, no tak! Tato australská společnost nemá žádnou těžební historii. Nikdy nic netěžila a je zcela bez zkušeností. Byla založena 8. března (MDŽ) 2012 ještě jako Equamineral Holdings Limited, ale 27. března 2014 se přejmenovala na současný název European Metals Holdings jako veřejně zobchodovatelná společnost soukromého typu [8]. Firma může vydávat akcie, ale nejde o akciovou společnost. Anglosaské obchodní právo toto umožňuje. Pokud se podíváme na akcionáře firmy, tak největší skoro 27% balík akcií drží britská schránková společnost Computershare Company Nominees Ltd. [9] To je schránková firma, která nabízí tzv. nominee služby [10]. Pokud jste tento název nikdy neslyšeli, jde o službu, kdy firma dosadí do vaší firmy své lidi, zaměstnance, kteří ve veřejných registrech potom figurují jako ředitelé a statutáři firmy místo vás. Pokud nechcete, aby vaše jméno figurovalo v roli podílníka nebo statutáře v obchodním registru, dosadíte místo sebe do pozice “nominanta”. Tím skryjete jak vlastnictví firmy, tak i svůj obchodní podíl.

Australského těžaře, který má na Cínovci těžit lithium, vlastní a ovládají schránkové společnosti s nedohledatelnou vlastnickou strukturou

A právě tato britská firma má ve společnost European Metals Holdings největší akciový podíl. Co to znamená? Tento balík akcií drží Computershare Company Nominees Ltd ve prospěch svých klientů, které nelze dohledat. Otázka pro blbé: Vláda ČR jen tak mírnix týrnix podepisuje memoranda na mezistátní úrovni s firmou, kde jako akcionáři figurují schránkové firmy a místo koncových majitelů akcií pouze nominanti? Česko opravdu snese fšecko? Lidový dům v roli řádného hospodáře totálně zešílel? Když se podíváme do britského obchodního registru, tak ředitelé a zástupci Computershare Company Nominees Ltd se v registru mění prakticky několikrát za rok jako na běžícím pásu [11]. Tohle je jako normální? Jako fakt? A český volič je za debila s velkou kulatou a dutou hlavou? Ale to není všechno. Protože druhý největší držitel akcií je také z Velké Británie a také mění své názvy a struktury jako spodní prádlo.

Tesla Model 3, první cenově dostupný elektromobil Elona Muska.

Téměř 21% akcií EHM drží Cadence Minerals Plc, britská společnost, která poskytuje blíže neurčené jiné služby podle britského obchodního registru [12]. Tato firma rovněž mění své názvy, dříve RARE EARTH MINERALS PLC, předtím ještě ZEST GROUP PLC a úplně na počátku BOREDALE PLC. Společnost Cadence Minerals Plc je firma, která se věnuje správě assetů třetích stran, jde o klasický trust. To je další termín, které české obchodní právo nezná. Trust je podnikání s prostředky třetích stran v pozici private equity, nikoliv svěřeneckých fondů. Nejblíže je tomuto tzv. tiché společenství, ale anglosaské právo považuje trust za společnost korporativního typu. Výhodou trustu je opět skrytí identity vlastníků investičního portfolia. V obchodním registru figurují dosazené figury, které reprezentují společnost navenek, ale společnost disponuje cizím kapitálem. Firma je povinna informovat obchodní komisi o původu peněz, tzv. allotment notification. V britském obchodním registru vidíte komunikaci firmy s obchodní komisí zde. Vlastnickou strukturu ale nesmí obchodní komise odhalit nikomu, s výjimkou rozhodnutí britského soudu. Ale to stále není všechno.

Česká vláda podepsala memorandum s někým, kdo nemá za sebou žádnou těžařskou historii, pouze neprůhlednou změť nominantů, trustových holdingů a častých změn názvů subjektů

Dalším držitelem zhruba 10% je soukromá společnost ARMCO BARRIERS PTY. LTD, která také několikrát změnila své jméno a o společnosti není více dostupných informací. Firma vyrábí silniční armatury, železobetonová svodidla, bariéry atd. Nikde není o nějaké hlubinné těžbě a zkušenostech s ní vůbec nic. Šéf EMH Keith Coughlan drží zhruba 6.5% a tečkou a fackou na závěr je další schránková společnost, tentokrát v podobě JP Morgan Nominees Australia Limited, což je australská pobočka americké banky FEDu JP Morgan pro tzv. trust affiliates. A to už se pomalu blížíme k pravým vlastníkům. Firma nabízí trustové služby nominantů pro soukromé investory, kteří chtějí skrýt svoji identitu. Místo nich figurují nominanti JP Morgan.

Shrnuto odshora dolů, společnost European Metals Holdings je natolik neprůhledný holding, resp. trust, se kterým by žádná vláda nikdy neměla vstoupit do jednání, protože koncoví vlastníci kapitálu, kterým disponuje EMH, nejsou normálními prostředky dohledatelní. Takovéto firmě chce ČSSD přenechat těžbu národního pokladu v podobě lithia? Copak si vláda ČR neudělala na firmu European Metals Holdings žádný due diligence? Nikdo se nezajímal o to, kdo ovládá schránkové firmy, které mají ve svých čelech nominanty namísto koncových vlastníků? A je to vůbec legální? Může vláda ČR uzavírat smlouvy s někým, u koho není známé koncové vlastnictví? To je vláda ČR plná diletantů?

Šéfem české prospektorské společnosti Geomet, kterou od roku 2013 plně vlastní australská EMH, je Richard Pavlík. Na oficiálních stránkách australského těžaře je uvedena historie pana Pavlíka [13]. Nevím, jestli to někoho překvapí, ale spíš asi ne:

Richard Pavlík je generálním ředitelem společnosti Geomet s.r.o., která je dceřinou společností EMH, která ji 100% vlastní, je to vysoce zkušený český báňský manažer. Je držitelem titulu magisterský inženýr z Technické univerzity v Ostravě v České republice. Je bývalým vedoucím projektu a poradcem generálního ředitele společnosti OKD. OKD je (pozn. už není, je v bankrotu) v České republice významným výrobcem uhlí. Má téměř 30 let zkušeností z oboru v České republice.

Richard Pavlík má také zkušenosti jako projektový analytik v Normandy Capital v Sydney v rámci postgraduálního programu na Swinburne University. V rámci OKD a New World Resources působil jako hlavní inženýr a jako vedoucí geodézie a geologie. Pracoval také jako vedoucí dozorčí rady společnosti NWR Karbonia, polské dceřiné společnosti společnosti New World Resources (UK) Limited. Má důvěrnou znalost těžby v České republice.

Okolo privatizace těžby lithia se opět točí Bakalovi lidé a opět politici z Lidového domu

Jinými slovy, Richard Pavlík je kůň Zdeňka Bakaly a jeho bývalé OKD a NWR. Má tohle ještě nějaký smysl dál komentovat? Kdo asi tak vlastní akcie v těch výše zmíněných schránkových společnostech a trustech? A jak je možné, že se nějací Australané dozvěděli o Cínovci? A proč žádná z firem v holdingu EMH za sebou nemá žádné skutečné těžební projekty? Vlastnická struktura EMH má charakter investičního trustu, ale rozhodně ne zkušenosti s těžbou čehokoliv. Jediné, co těží třeba JP Morgan, to jsou peníze. Takže znovu se musím zeptat. České vládě a ČSSD nestačil ten průser s privatizací OKD? Oni vážně chtějí předat těžbu někomu, kde figuruje Bakalův vrcholný manažer z NRW a OKD? To jsme opravdu jako občané v roli naprostých idiotů?

Proč v této kauze nekonají příslušné orgány? Má vůbec vláda ČR právní mandát k tomu, aby podepisovala mezinárodní memoranda a smlouvy s holdingovými trusty, u kterých nelze dohledat koncové kapitálové vlastníky? Jenže ani Bakala není ten, kdo řídí zdroje. Jeho napojení už v rámci NWR na americké zdroje a kapitál je moc dobře známé z minulosti. Takže lithium bude nakonec říkat “pane” americkým neoconům, sionistům z FEDu. Když padá petrodolar, musí se podchytit lithium. A když k tomu připočteme Karla Janečka, jeho firmu Cínovecká Deponie a jeho napojení na americké ministerstvo zahraničí a ambasádu v Praze, vedle které má sídlo a napojení na Madeleine Albright, která také o těžbu lithia prý usiluje [14], tak se nám ten kruh najednou uzavírá.

Jiří Havlíček z ČSSD (vpravo) a šéf EMH Keith Coughlan podepisují v Ústí nad Labem memorandum o porozumění k těžbě lithia na Cínovci.

Perličkou na závěr je vnitřní informace z radnice v severočeském Dubí, pod kterou Cínovec spadá. Napsal nám do redakce člověk, který se identifikoval jako člen zastupitelstva (z Dubí) a upozornil nás, že prý vedení obce nařídilo zablokovat webové propagační stránky Cínovce [15], protože lidé “moc čuměli” po vypuknutí skandálu s lithiem na profilové stránky Cínovce a zastupitelům obce Dubí zasílali vulgární dotazy, jaké napojení mají radní na australské těžaře a kolik peněz každý ze zastupitelů dostal nasypáno. Naše redakce pro tato obvinění žádné důkazy nemá, takže se k tomu nebudeme vyjadřovat, ale pravdou je, že webové stránky Cínovce jsou opravdu najednou nedostupné. Sami si přeberte, co za tím asi je. Webové stránky Cínovce prostě administrátor zakázal a šmitec! Česko snese fakt a opravdu už úplně fšecko?

Šiřte prosím tento článek na sociálních sítích a dejte vědět svým politikům a kandidátům, že lithium na Cínovci se nesmí dostat do rukou holdingové firmy s nedohledatelným vlastnictvím. Klidně by se mohlo stát, že lithium by nakonec patřilo lidem, kteří přivedli k bankrotu OKD. Nelze přece dávat těžbu čehokoliv do rukou někomu, jehož veškerá těžební historie spočívá pouze v názvu firmy a jehož vlastnická struktura spočívá v rukách firem, které nabízí nominanty a bílé koně do čel představenstev společností.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Anan
Návštěvník
Anan

Není možné, aby to nikdo z vlády nevěděl. Pracovala se na tom už roky (i vlády předešlé) jak rozebrat naše přírodní zdroje. To memorandum je závazné a je otázkou jestli se ho podaří zrušit po usnesení poslanecké sněmovny. OKD, Diag human, vodní zdroje atd. I zákony jsou v otázce průzkumu zdrojů, jejich těžby nastavené tak aby ČR ostrouhala a nedostala nic. Začalo to zrušením zákona o tom, že cizinci si u nás můžou kupovat v podstatě co chtějí.

PetrZam
Návštěvník
PetrZam

Babiš – představitel korporátního fašizmu. Ve věci lithia na nás hraje divadlo. Jede v tom taky. Důkazy už zde byly předloženy. A tady fotečky o jeho kamarádech. https://www.stalose.com/item-68916-babi%c5%a1ovo-ano-je-napojen%c3%a9-na-zlo%c4%8dince-sor . Babiš se také vyjadřoval, že by se sem mohla přesunout Sorosova universita. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-pozval-Sorosovu-univerzitu-A-toto-nastalo-482469 . Je to prostě dobrák.

Marid
Návštěvník
Marid

Porad se lide nedokazi poucit z historie….reseni znal uz Hitler. Ze vsech pozic, kde se da cokoliv nicit, zidy vyhnal. Dokud toto lide neudelaji, nic se nezmeni, jen budou nove a nove scenare pro hloupe. Slyseli jste Pjakina? Rusko ma uz s GP partnerske vztahy. A vzpomente na Putinum obrat k zidum a jeho ritolezectvi Izraeli. Jednat a ne resit nejake Babisovy kecy. No jo, ale nejde to. Nejsou chlapi, jen muzske atrapy.

tana
Návštěvník
tana

Dopadneme jako Indové, když došlo k havárii chemičky, vlastněné Američany, která zničila zdraví tisíců lidí, USA okamžitě odvezli “svoje manažery”, nevydali je indickému soudu a doma si je “soudili” po svém tak, že nemocní a pozůstalí nedostali nic.
Jsem proti tomu, aby se náš stát zbavil 100% kontroly nad těžbou a zpracováním a zároveň se zbavil příjmů a daní s těžbou spojenými. Zahraniční firma může vstoupit do procesu jen, když bude daně odvádět tady a bude podléhat přísné státní kontrole a stát bude určovat výši dividend a schvalovat jejich převod do zahraničí.
V případě havárie nebo pracovní neschopnosti stát zajišťuje sanaci a léčení i vyplácení invalidních a pozůstaleckých důchodů, tudíž musí být v procesu rozhodování zastoupen. Když ne přes životní prostředí a průmysl, tak přes zdravotnictví a sociální věci.
Připadá mi šílené, že země, která je ekonomicky závislá na výrobě automobilů v době jejich přrchodu na elektropohon, a která má na svém území zásoby nerostu k výrobě baterií potřebných, se vzdá jejich těžby a zpracování ve vlastní režii.
Každý normálně uvažující člověk by využil toho, co má. Má státní společnost Dynamo, která těží uran a má zkušenosti s těžbou , má zainteresované automobilky vyrábějící v České republice, které budou baterie používat a mohou se na výstavbě těžařské a zpracovatelské firmy podílet, všechno v rámci České republiky a Evropy.
Proč živit klokany? Kdo už zase chce vydělávat na arbitrážích? Za podpis jakékoli smlouvy, ve které je zmínka o přípustnosti arbitráže, by měl následovat hrdelní trest pro dotyčného i jeho celou rodinu.

Hermes
Návštěvník
Hermes

Říkal jsem to hned na začátku, že EMH je jen nastrčený bílý kůň! Proto se také ty sv!ně snažily od toho neustále odpoutávat pozornost, ať už skrze mainstream nebo Bakalova média. Jenže smůla. Kéž by konečně padla kosa na kámen a vlastizrádci včetně těch v pozadí budou souzeni! Jinak mimochodem, koukal jsem se několikrát na web EMH. Několik věcí mě tam zarazilo.

Už onen titulek na úvodní stránce:

“We are an Australian and UK listed mineral exploration and development company
advancing the Cinovec Lithium / Tin Project in Czech Republic.”

Jaký “Tin Project” (tin = cín)? Tento podostravec tu totiž před několika dny vůbec nebyl. Bylo zde totiž pouze: “We are an Australian and UK listed mineral exploration and development company.”

A také mi zde nedává smysl, jak je možné, že holding sídlící kdesi u protinožců, má (jak náhodně) ambince se zaměřením “pro Evropu”.

Co se týče tzv. stopy pěnez, financování, vlastnické struktury, atd., tak to díky panu VK za článek. V tom se člověk opravdu ztrácí! A také to i začíná dávat smysl, jak se mohl “holding” sídlící u protinožců dozvědět o maličkém Severočeském Cínovci.. – TUNEL jako dělo! – Co TUNEL, ale ukradení národního bohatství země, kde peníze odtečou do nevyhledatelných struktur!

Místo toho tu budou fabriky, které budou zasírat životní prostředí bateriemi! Bohužel se to pořád točí dokonal – kolem monopolu “mocných” a jejich nenažraných korporací, kteří si za každou cenu chtějí zuby nehty udržet svoji dominanci. A Tesla Mobil (neboli auto NWO) zásadně nekupovat. Navíc je to i urážka a znesvěcení jména samotného génia, Tesly.

httx://www.imgup.cz/images/2017/10/12/final_battle.jpg

konzerva
Návštěvník
konzerva
senil
Návštěvník
senil

Tady bych si dovolil nesouhlasit. I když si nemyslím o ČSSD nic dobrého. Mnoho lidí žije v iluzi, že je v našich horách zakopán poklad v hodnotľ bilionô a díky němu zplatime dluhy, bude na dôchody a budeme si žít jak v dubaji. tak tomu není. je dokonce dos´t možné, že díky technologickým inovacím bue v budoucnu lithium bezcenné.

http://www.epshark.cz/clanek/151/causa-lithium

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Ano, pokrok se nezastavi. To samé me také napadlo …ale tudy cesta ven z bidy nevede! Kdyz se clovek bude neustale zabyvat predstavou “coby – kdyby”, tak se nikdy nepohne z mista!

Aktualne je lithium perspektivni nerost, jehoz hdnota bude stoupat tak dlouho, dokud se neobjevi jina, levnejsi a ucinnejsi technologie k ukladani energie.

Na vec lithia se musi nahlizet jako na jedinecnou prilezitost, ktera vsak nebude trvat vecne a na kterou se musi reagovat okamzite. Kazda prilezitost se musi chyti “za pacesy”, dokud je cas. Jinak nam zase ujede vlak!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Soudruh z CSSD veřejně nabádá k porušení Ústavního Zákona, který jasně garantuje VŠEM občanům naší Republiky PRÁVO NA SVOBODU SLOVA, A PRÁVO NA SVOBODU PŘESVĚDČENÍ A NÁZORU, a prosazuje protizákonné OMEZENÍ OSOBNÍ SVOBODY Občanů s jiným názorem.
TOTALITA 2.0 v plné síle vyplouvá…

frantazdepa
Návštěvník
frantazdepa

celej narod vidi co je to za okatej tunel, skvely zjisteni, pokracujte v patrani dal az do vlastniku tech fiktivne zalozenych firem, urcite je budou mazat a vytvaret nove pro financni toky, a docela sedi ten Janecek, myslim ze za tim stoji taky s Bakalou, je to miliardar, neco investuje aby z toho vydelal nase biliony a spaltil dluhy socanum, je mi z toho spatne, doufam ze po volbach pujdou do teplaku vsichni lidi nejsou blbi a porad to delaji, proto spechali vi ze se k lizu uz nedostanou Sobotka, Zaoralek, spiny

Geolog
Návštěvník
Geolog

Prosím vás, trochu první počítejte !
Na Cínovci leží tři bilióny – jenže v ekvivalentu uhličitanu lithného (Li2CO3). Abyste ho získali, tak první musíte vytěžit tvrdou horninu podobnou žule, namlít ji, vyseparovat litnou slídu a tu sále upravit. Tenhle proces jaksi nebude zadarmo. Tři bilióny jsou tedy jenom obrat při vytěžení celého ložiska. Je poněkud zákonité, že zisk bude jaksi o několik řádů nižší.
Zásoby lithné rudy jsou určeny na 650 miliónů tun. Australani chtějí těžit 1,8mio tun po dobu 21 let. Vytěží tedy asi 7% zásob. To mě jako krádež taky nepřipadá.
Navíc pokud se technologicky dotáhnou sodíkové články, tak se nám ty bilióny rozplynou jak pára nad hrncem, protože o Li prostě nebude zájem a na pokrytí mimoenergetické poptávky bohatě stačí technologicky nenáročná těžba ze solanek v jižní Americe.

Administrator
Admin

Budu hádat: Tiskový odbor Geometu anebo přímo Lidový dům? 🙂

frantazdepa
Návštěvník
frantazdepa

jde o tunel kdy se rozkradou stovky miliardy to je jasne, jaci Australani? ta firma byla zalozena jako fiktivni geometem aby pres ni sly ty miliardy a je rozlozena do dalsich falesnych firem zalozenych Bakalou , Janeckem aby si je mohli prevest zpet na sve ucty a cesky lid bude mit z toho hovno, Bakala Janecek jsou miliardari, o Bakalovi se vi ze je to lump, ale Janecek zklamal, nema nikdy dost, ono se to prosettri po volbach tohle neni normalni aby par lidi ze socanu a dva miliardari okradli 10 mil lidi, v Cine je za to trest smrti, volim SPD jen ti to skoumousema muzou zastavit, to je cesky lid co tvrde maka porad tak blbej a necha si srat na hlavu?

sv.občan
Návštěvník
sv.občan

To jsou stejný kecy, jaký se tady vedly o všem kolem nás hned po Velkém slavném Pádu. Výsledek – Přes prvopočáteční sliby a nesmyslnou ničím konkrétním opodstatněnou euforii Všude díry, tunely, binec, všechno nekonečně rozbagrovaný, haldy hlíny, odpadků, NIC NEFUNGUJE normálně. Jdi se naučit počítat do školy.

Za lithium v tržní hodnotě čtvrt MEGA stát dostane 10.000Kč. Za lithium v hodnotě budoucí, tedy několikanásobné, což se s lithiem stane, alespoň podle firmy, které to naši specialisté svěřili – opět 10.000Kč. To je jako správné, svěřit národní bohatství do pracek zlatokopa, soukromníka se všemi možnými zájmy, jen ne se zájmem o blaho občana ČR? Určitě není za současných podmínek a kdo se se na tom podílí, má velice pochybné a podezřelé motivace.

Seminář: Využití potenciálu těžby lithia a její problematika

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7949&v=TBUdybG52UU

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

sv. občan:
Zajímavá informace ze semináře ve videu: ” …další podstatné využití Lithia je zejména v psychiatrii – na uklidnění…”

Tak jsem zvědavě zadala spojení, které mi problesklo, a nestačím se divit:
https://www.youtube.com/results?search_query=chemtrails+lithium

Dr.Sheehan říká, že sebevražední pacienti, léčení Lithiem, po vysazení léčby až čtyřnásobně zvyšují riziko sebevraždy….https://youtu.be/Le2t8kwYoWc

Lithium se přidává do pitné vody, jako fluor “pro naše dobro”….
https://youtu.be/iVgPSDAQpVk

AAA…aaa …lithium reaguje s vodou…. https://youtu.be/zMk0zt9o87Q

Vypadá to, že nejenom baterky, ale genocidní guerilla NWO jede na plné obrátky…

P.Stoupal
Návštěvník
P.Stoupal

ministr Brabec (ANO) informuje 26.9.2017 ministra Havlíčka (ČSSD), že souhlasí s memorandem, které má podepsat 2.10. a že je to správný krok! Čili Babiš i Sobotka o tom moc dobře věděli již dávno předem. https://www.mpo.cz/assets/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/2017/10/Dopis_Brabec.pdf ANO je jasným spolupachatelem. Ministr živ. prostředí Brabec nás má za totální blby, jinak by si nikdy nedovolil prohlásit, že dopis nezaslal a že jde jakoby o chybu podřízeného. Svůj elektronický podpis tam dal., dopis tedy šel od něj, od Brabce. Nikdo z aktérů komplotu vůči občanům republiky však nepočítal s tím, že to praskne pouhé 2 dny po podpisu memoranda v Ústí. ČSSD + ANO spoléhali na to, že si toho nikdo nevšimne. A skutečně by se tak i stalo (mainstream vydal v úterý jen malou zprávičku , která zůstala zcela bez povšimnutí) , pokud by na scénu nevstoupilo bedlivé oko AE, který jako první již ve středu 4.10. přinesl ke kauze memoranda sáhodlouhý rozbor. A pak, kdy se to už nedalo ututlat – Babiš přešel na oko do útoku a hraje divadlo, že za vše může výhradně prý ČSSD. Takže jako obvykle: mlžení a lhaní. Vládní sebranka mafiánů teď bude házet vinu z jednoho na druhého tak dlouho, až zcela dezorientováni otupíme a rezignujeme. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/neni-to-muj-podpis-brani-se-ministr-brabec-cssd-ktera-tvrdi/r~ce373108ae6011e7a7000025900fea04/

PetrZam
Návštěvník
PetrZam

Nejen to. Babiš je prostě komik. V lednu jeho ministr podepíše prodloužení licence australské firmě. A v červnu shodí ze stolu návrh na zařazení bodu do poslanecké sněmovny s názvem Informace vlády k podmínkám těžby lithia v České republice. Je tam odkaz, jak kdo hlasoval – většina poslanců hnutí Ano byla proti zařazení tohoto bodu k projednání. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-najednou-bojovniku-za-ceske-lithium-Poslanec-vytahl-dukaz-jak-se-o-nem-hlasovalo-kdyz-se-o-tom-jeste-nemluvilo-507069

Boris
Návštěvník
Boris

Havlíčka pověsit za k.le do průvanu co ma běžný člověk dělat? Jak v takovém případě postupovat? Podat hromadné mega hromadné trestní oznámení občany ČR na Havlíčka a ostatní za takovou megazlodejinu je to celá s.urvená politická verbež hodna postavit ke zdi a bez milosti postřílet

frantazdepa
Návštěvník
frantazdepa

Havlicek je od prirody falesnej parchant, byl dosazenej, vse sedi, uz jak kouka odpovida falesnej az za na pudu, bych nerekl ze nejvetsi tunel stoleti v historii ceska udela neznamej parchant, takovou vec o biliony rozhodne sobotka s bakalou bez jednani vlady na australskou firmu bez hitorie bez zamestnancu bez lidi a s anonymnima vlastnikama v dalsich firmach neskutecne, jsme rozvojova zeme ze tohle porad dovolime