Couvající Merkur opět nezklamal: počítače „padají“, komunikace vázne, obchody se nehýbou a...

Couvající Merkur opět nezklamal: počítače „padají“, komunikace vázne, obchody se nehýbou a svět zblbnul. Dokonalost nebeské symboliky (video) nelze přelstít

Couvající Merkur opět nezklamal: počítače „padají“, komunikace vázne, obchody se nehýbou a svět zblbnul. Dokonalost nebeské symboliky (video) nelze přelstít

Původně jsem měla napsaný úplně jiný článek, ale když mi večer těsně před uložením zmizel v nenávratnu poté, co se počítač z nějakého záhadného důvodu rozhodl pro restart, neplánovaně jsem změnila téma. Ten zmizelý článek bude totiž v krátké době už třetím, který budu psát opětovně, přičemž v jednom případě se tak stalo, když měly výpadek i zdejší stránky (Administrátor sice dodatečně můj článek dohledal, ale to už jsem jej měla podruhé napsaný a vložený).  A to nehovořím, jak mi poslední dobou „padají“ „okna“ (všichni znají hlášku „a je po ptákách“) a včera jsem celé téhle techniky měla už docela dost (a zavzpomínala na ruční psaní). A pak mi došlo, že se děje jen to, před čím vždycky varuji své okolí- že totiž planeta Merkur už dva týdny couvá, je tzv. retrográdní.

Merkur je první planeta naší sluneční soustavy a celým zvěrokruhem projde za jeden rok. Je vládnoucí planetou znamení Blíženců a podle charakteristiky tohoto znamení můžeme vyčíst, jak na tom jsme s „blíženeckou“ energií a jak se této energii všeobecně (objektivně) daří. Základní energii Blíženců představují tyto oblasti: informace, kontakty, obchody, rychlost.  Komunikace jako myšlenka a jako psané a mluvené slovo, stejně jako komunikace co by cesta (chodník, silnice, telefonní síť, internetová síť). Většina Blíženců je v těchto oblastech jako ryba ve vodě, ale všichni v sobě tuto energii máme a podle postavení Merkura v osobním horoskopu lze rozpoznat, nakolik ji máme rozvinutou (každý není schopen vyřizovat dva telefonní hovory najednou a ještě u toho řídit anebo prodat led Eskymákům, jak se to v nadsázce říká o Blíženecích). Z postavení Merkura ve všeobecném horoskopu pak lze rozpoznat, jak se této energii daří v objektivní rovině.

A nejhůře se jí daří v době, kdy Merkur couvá – pohledem ze Země se pohybuje pozpátku. Naši předkové odpozorovali, že kdykoliv tomu tak bylo, na cestách je potkalo nějaké zdržení, dohody uzavřené v té době končily podvodem či jiným zklamáním a obchodům se nedařilo. O co víc my se nebeskými symboly neřídíme, o to více jsme na harmonicky plynoucí blíženecké energii závislí, a to právě kvůli závislosti na všech komunikačních prostředcích.

Couvající Merkur opět nezklamal: počítače „padají“, komunikace vázne, obchody se nehýbou a svět zblbnul. Dokonalost nebeské symboliky – video

Naše sluneční soustava

Před každým obdobím retrográdního Merkura radím nebrat na lehkou váhu žádný detail, který by v komunikaci mohl způsobit problém. Což znamená nejen mít v pořádku jakýkoliv přepravní prostředek, ale také zálohovat informace a data. A pokud možno, odložit obchody, dohody a všemožné smlouvy na jiné dny. A také se obrnit trpělivostí, protože o překvapení (zdržení, výpadky, překážky, marná očekávání a ztráty) nebude v těchto oblastech nouze. Samozřejmě je to konkrétně vždy odvislé od osobního horoskopu, přesto všeobecně retrográdní Merkur už tolikrát potvrdil, že když tahle planeta myšlení a komunikace couvá, tak tohle platí a ani tentokrát tomu není jinak.

Merkur se dostává do retrográdního chodu vždy třikrát za rok na tři týdny. Astronomicky jde o to, že přechází přes Slunce (stejně jako se to děje u Venuše, která se z Večernice mění na Jitřenku a naopak, jen Merkur se mění z Prométhea na Epiméthea a naopak). Letos k tomu došlo od 21. ledna do 11. února, podruhé se tak děje od 19. května do 11. června – tedy v našem současném období. Ale „dvakrát nevstoupíš do stejné řeky“ a každá jeho retrogradita se děje za jiných astrologických aspektů. A ty současné jsou obzvláště „tvrdé“ :

Couvající Merkur opět nezklamal: počítače „padají“, komunikace vázne, obchody se nehýbou a svět zblbnul. Dokonalost nebeské symboliky – video

Postavení planet 4.6.2015: v černých kroužcích Merkur “R” (retrográdní) v konjunkci se Sluncem a Marsem v Blíženích, opoziční Saturn ve Střelci a do kvadrátu Neptun v Rybách  

Merkur je Blížencích, je ve svém domovském znamení a tím jeho jeho „vliv“ zesílen. V Blížencích je zároveň i Slunce (Blíženci slaví narozeniny) a po dvou letech je tam i Mars (akčnost). Blíženecko-merkurická energie je tedy velmi silná, resp. chtěla by být, ale jako naschvál naráží na dvě překážky, jaké hned tak nepotkává – na opozičního Saturna (blok) ve Střelci a do kříže na Neptuna (mlha, záhada, „zloděj“) v Rybách. A když k tomu přičteme, že na ose Blíženci –Střelec se 2. června odehrál i úplněk, tak to už byl jen katalyzátor namíchané disharmonické směsi energií (podobným katalyzátorem bude Luna ještě 8.-9.6., kdy se spojí s Neptunem v Rybách). A jaké je z toho shrnutí?

Nedivme se, že za současného retrográdního Merkura více než jindy vypadávají komunikační prostředky a že informace záhadně mizí. Že komunikace vázne a že obtížně jdou obchody a záležitosti, spojené s financemi a účty (i náš účet zde) . Doba nás tlačí jít ve všem pořád vpřed, ač retrográdní Merkur je vždy symbolem zastavení se a třídění myšlenek – ale to by bylo na jiný článek. Mě dnes jde jen o vysvětlení, proč to v těchto naprosto pragmatických dennodenních věcech nyní vázne. A když už nám doba nedovoluje vypnutí, o kterém retrográdní Merkur je, chce to nyní alespoň trpělivost a opatrnost (současný Mars v Blížencích by akčnost snadno mohl měnit v agresivitu a také působit požáry jak ve vztazích, tak skutečné). A ač je tento “vliv” (vliv v uvozovkách, protože nejde o vliv planet, ale o jejich symboliku) platný všeobecně, nemohu nedodat, že nejaktuálnější je pro lidi se silně zdůrazněnou energií Blíženců a první dekády Střelců, Ryb a Panen.

Pro úplnost zbývá dodat, že v sobě vlastních intervalech se dostávají do retrográdního chodu všechny planety. A za další, že ve skutečnosti se všechny pohybují jenom vpřed a jejich zpětný chod je ve skutečnosti optickým klamem pro nás, pozemské pozorovatele. Ve vloženém horoskopu se nám Merkur 4.6. (den, kdy došlo k výpadku zdejších stránek) promítá na 6°znamení Blíženců, přičemž o dva týdny dříve jsme ho viděli už na 13° Blíženců. A touto optikou pořád couvá, dokud ho 11.6. neuvidíme dokonce opět až na 4° Blíženců, kde našim pohledem byl už na začátku května! Až pak se našim pohledem vydá opět vpřed (to už ale Merkur opět bude Prométheem a bude vycházet před Sluncem, čímž dostojí svému označení „Posla bohů“).

Pro nás to možná je něco na způsob časové smyčky planet, vznikající různou délkou jejich oběhů kolem Slunce. Jak to funguje, je zjevné v čase 0:10 – 01:05 na retrograditě planety Mars:

Pohledem ze Země vidíme Mars v určitém období vždy jako couvající a tak to platí pro všechny planety sluneční soustavy  

Nic to ovšem nemění na výpovědi, kterou nám tím nebeská symbolika nabízí. Pohledem ze Země je naše sluneční soustava dokonalými hodinami, které v prvé řadě ukazují KVALITU každého času. Následující video nelze popsat lépe, než vyjádřením našeho astrofyzika Jiřího Grygara: “Troufám si proto tvrdit, že věřící přírodovědec může dnes svou víru v Boha opřít také o kvalifikovaný údiv nad podivuhodným řádem materiálního světa, jak to kdysi tak předvídavě a výstižně vyjádřil žalmista Páně: “Nebesa vypravují slávu Boha silného a dílo rukou jeho obloha zvěstuje”  :

Sluneční soustava pohledem ze Země (geocentrický pohled). Země je uprostřed, malý “kroužek” kolem ní je Merkur, pentagramový obrazec patří Venuši. Model nezahrnuje planety Uran, Neptun a Pluto, které byly objeveny až v 18.-20. století.  

 

Na zblblé myšlení světových vůdců a astrologický pohled na současný stav světa zde není prostor – o tom vypovídají jiné planety a o tom bude závěrečná část série „O potopě světa“.  

 

– Pozorovatelka –   6.6.2015

   

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lada
Návštěvník
Lada

Pane majiteli,
esoterismus je těžce degradované duchovno, kterému se právě vždycky nejvíc dařilo v dobách úpadku a domnívám se, že podobné články patří někam do věštíren, nebo Rytmu života. Jestli vás děsí nálepka proruského webu, mě znechucuje tohle a docela lituji svého finančního příspěvku.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Je tu mnoho lidi, kteri astrologii zcela neveri a nechapou proc by mela fungovat a proc by planety mely ovlivnovat deni na Zemi. Lidska prirozenost tkvi v odmitani toho cemu nerozumi a co neni zname a nepripousteni si toho, ikdyz to objektivne existuje (znama historie o tom, ze zeme neni placata). Zde je potreba si uvedomit, ze absence dukazu neni dukazem absence. Prelozeno tzn. ze absenci teorie podle ktere dochazi k temto jevum nelze v zadnem pripade brat jako dukaz, ze k temto jevum nedochazi. To byste se dopustili logickeho omylu. Dokazat ze k jevum nedochazi lze pouze pomoci teorie, ktera prokaze ze k tomu nedochazi. A takova neexistuje. Nicmene, a tim vas asi prekvapim, existuje teorie opacna, a to ta, ktera tyto jevy vysvetluje! Samozrejme se jedna o pravoplatnou teorii, ktera je negovatelna a tim padem, pokud by se nasel dukaz ji vyvracejici, tak by se stala prokazatelne neplatnou. Ovsem o takovem dukazu pochybuji, nicmene samozrejme nikdy vyloucit nelze.

Teorii popisu velmi strucne a zjednodusene, bez nejakeho vysvetlovani. Berte to spise jako podnet pro dalsi studium. Bylo zjisteno, ze neutrina jsou hlavni castici, ktera ma co do cineni se slozenim “elementarnich” castic (elektrony, protony, neutrony), coz jak se ukazuje vubec nejsou elementarni castice. Superrychla neutrina jsou vyzarovana z centra nasi galaxie a prijimana nasim Sluncem. Pomalejsi neutrina jsou vyzarovana nasim Sluncem a prijimana nasi planetou (a ostatnimi planetami u nas). Jeste pomalejsi neutrina jsou pak vyzarovana nasi planetou (a ostatnimi planetami) a ty tvori mimo jine geopatogenni zony a take jsou prijimana veskerou florou a faunou na Zemi.

Dale bylo zjisteno, ze DNA diky fyzickemu slozeni organickych molekul, ktere tvori benzene ringy (predevsim molekuly CGAT) tvori antenu, ladenou na skalarni vlny techto neutrin. Dale bylo zjisteno, ze vzruchy ze synapsi v mozku nekonci jen tak v neuronech, ale pokracuji pres mikrotubuly do nuclea, kde jsou dale vedeny do DNA a zde uz mame onu antenu napojenou na to vnejsi vesmirne pole. Uz vam asi zacina svitat. Je zrejme, ze nejen aktualni “pocasi” na Slunci (erupce), ale i aktualni geometrie rozlozeni nasich planet na ekliptice ma zcela nepopiratelny vliv na vysledne pole neutrin (hustota, smer, frekvence, turbulence, stineni, zesilovani atd atd). A tim padem i vliv na floru a faunu (cili i cloveka). Aktualni geometrie planet ma take velky vliv pri narozeni cloveka, kdy se jeho DNA stabilizuje, coz odpovida potrebe data narozeni pro astrologii.

Rad bych uvedl, ze neverim vsemu co je v astrologii reseno, protoze astrologie neni bezchybna a jako kdyz mate spatny navod k autu tak havarujete, cili spatny navod prinasi nepresne vysledky. Nerikam taky, ze v astrologii je vsechno spatne. Proste pomoci metody pokus omyl dospeli po letech k urcitemu algoritmu, ktery nese nejake uspokojive vysledky. Dle meho nazoru by se mel provest komplexni vyzkum astrologickych vlivu pomoci dnes jiz zname teorie, zahodit to, co je zjevne zalozeno na nesmyslech a ponechat a vyzkoumat to co funguje a jak a proc. Ty vlivy jsou nepopiratelne, ale soucasny algoritmus vyzaduje zlepseni pomoci modernich metod.

Jinak nejsem priznivcem klasickeho astrologickeho mamba-jamba, ktere je pro me necitelne a i tento clanek jsem proste nemohl precist tak, abych mu rozumel. Navrhoval bych od toho se oprostit a zamerit se na srozumitelnost. Ty vlivy tam urcite jsou, to je podle me nepopiratelne, ale stredoveke formulace v prezentaci tomu nepomahaji.

gape
Návštěvník
gape

Jsem zemědělec, pročež všimnout si, že jarní tele je jiný než podzimní neni problém. Celá serie článků ve mne spíš ale startuje otázku, proč jsou na jedné straně tyto záležitosti označovány za pavědu a na straně druhé zcela evidentně využívány s určitým záměrem tím samým systémem, ježn je zpochybňuje. Jakkoliv je teď Merkur retrográdní, tak zrovna pro moji práci s inforacemi je to asi požehnáním. Poslední dny se mi skládá vše jak puzzle a synchro jede naplno, pravda, sdělení jsou to poněkud intuitivního charakteru a rozum doslova couvá, ale tak nějak mám jasno. Dík za ty info o DNA:-)

Manicka
Návštěvník
Manicka

Na tu otazku, proc jsou oznacovany za pavedu a zaroven pouzivany systemem bych mel myslim odpoved. GP nejenze astrologii aktivne pouziva, ale vykonavaji i mnoho jinych ritualu, stejne tak jako pouzivaji nesmirne mnozstvi informaci a technik, ktere se mezi bezne smrtelniky nedostanou. Proc se nedostanou? To je zamerem GP, udrzovat masy ve slepote, protoze jen hloupe masy lze ovladat. Prave proto je astrologie aktivne az agresivne zpochybnovana, prave proto dnesni veda uz 50 let preslapuje na miste a prave proto se podporuji vsechna multikulti-neoliberalni-svobodne-hnuti. Je to samozrejme zamer.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že není ani potřeba tak složitého vysvětlení vlivu vesmírných těles na objekty na Zemi. Jeden vliv známe všichni a to vliv měsíce na moře – příliv, odliv. A protože člověk, to je z velké části voda, z toho lze usuzovat, že vesmírná tělesa mají na nás podobný vliv, jako měsíc na odliv a příliv. Ty odlivy a přílivy se akorát konají v našich buňkách, důkazem je menstruace u žen, rození dětí většinou v noci atd. A to je jenom vliv Měsíce. Ostatní planety a Slunce jsou mnohem větší a tím pádem s větším vlivem, jenom trochu skrytějším. To, že ho nemůžeme přesně vědecky kvantifikovat, neznamená, že neexistuje… Takže až bude zase někdo odmítat vliv planet na náš život, ať si vzpomene na Měsíc…

gape
Návštěvník
gape

Vliv těles vnímám jasně. Mám ovšem jisté zkušenosti jež napovídají, že celé mysterium je člověku o dost blíže, že neni třeba výpočtů ni lejster a knih. Člověku je dáno rozumět i vnitřně veškerejm jevům svého okolí, o tom žádná, stačí chodit na podzim houbařit a je to do hodiny k dispozici, ale ty játra:-) Kdepak, nelze furt jen zřít, musí tu být ještě další metoda, uplně jednoduchá, která funguje pořád. A Ona je, řikám ji skutečná skutečnost. V trilogii zmíněné výše je celá řada nových slov pro nově odhalené jevy, aby mohly být komunikovány. Jedním z nich je fnord, řekněme jakýsi bludný kořen, či informační zkrat, v našich systémech víry o všem. Fnordy lze nalézt všude, chce to jistou praxi, ale pak je člověk až zaskočen, kolik jich je. Jsou to řekněme obrazně škodlivé programy, jež zpomalují náš hardware. Způsobují naše odloučení od skutečného zdroje tím, že obracejí naší víru od úctu si žádajícího k bludu. No a jelikož tu drbem Sluneční soustavu, tak začneme hned Sluncem. Skutečně vám připadá nositelem otcovských mužských kvalit? Jako ústřední hvězda soustavy okolo níž se vše točí, dárkyně životní energie, tepla a světla světa, mi připadá být spíš matkou. A měsíc? Neni snad na nebi aktivnějšího tělesa a ke slunci se má proporčně i barevně jak spermie k vajíčku. To jen tak pár zrnek ze světa fraktálních hologramů. O kvantovym skoku z tak primitivní fáze jako ryby, rovnou do finále spinu mezi vodnářský číšníky bohů už jsem psal, jsem zvědav na ten bonton:-) Na druhou stranu chápu i netrpělivost lidí, že by rádi hned rozuměli Saturnu, ale nejdřív to chce brousit čočky zření zdejšího.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Zcela logicky vysvetleni musi byt takove, ktere je dostacujici k vysvetleni daneho jevu. Vysvetleni z gravitacnimi vlivy mesice na vodu je spravne, nicmene ne plne postacujici k vysvetleni vsech aspektu techto jevu. Proto nelze vysvetleni zanedbat a zustat jen u jednoho aspektu. Je potreba problem pochopit do hloubky, protoze je tak budeme chapat co se deje a proc se deje a na zaklade toho s pouzitim lidskeho intelektu na tom stavet nove myslenky a budovat nove pristupy. To je zaklad evoluce lidske duse. Pokud chapeme jak je mozek propojen s dusi pomoci dna anten, muzeme chapat jak je materialni svet propojen se svetem duchovnim a na zaklade toho vybudovat zcela novy fenomen pochopeni prirody a cloveka, ktery nam umozni delat veci, ktere jsou dnes oznacovany za magii a paranormalni jevy.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Vazena Pozorovatelko, snad vam ma rada pomuze. Na psani textu pouzivam program Notepad++ (zdarma) https://notepad-plus-plus.org/. Jeho nejnovejsi verze funguje tak, ze text v nem napsany v nem nezmizi, ale zustane. A to ikdyz neni ulozeny a ikdyz program nebo pocitac spadne.

Nobody
Návštěvník

Nikdy jsem moc nevěřil na astrologii, karty, věštění apod. Jsem spíše ekonom a technik, takže tyto věci šly tak nějak mimo. Teď jsem si přečetl Váš článek a koukám jak tele. No ono na tom něco možná bude. Vysvětlilo by to moji příhodu ze čtvrtka 04.06. Mám poměrně nový PC (necelý rok starý) Lenovo All-in-one. Má na levém boku 2 USB porty, plus zdířky na sluchátka. Chtěl jsem se podívat do banky, tak jsem vyndal čtečku, vložil do ní kartu a připojil do jednoho z těch USB portu (dělám to stále stejně). Jenomže čtečka nereagovala, neblikala. OK, zkusil jsem druhý port, výsledek stejný. Protože to občas dělá i špatná čtečka, vložil jsem postupně do obou portů flešku, která má na konci diodku, jenž začne blikat. Stejný výsledek. Na zadní straně PC mám ještě jeden volný USB port, tak jsem to vyzkoušel na něm, vše OK. Nedokázal jsem pochopit, jak mohly odejít najednou oba USB porty.

V pátek ráno jsem chtěl odpojit PC s tím, že to odnesu do servisu. Než jsem ho odpojil, řekl jsem si vyzkoušej to znovu. Zázrak jak v Lourdech. Oba porty naprosto funkční a fungují stále i teď. Opravdu nechápu proč k tomu došlo. Takže po přečtení Vašeho článku a diskuse, možná změním svůj pohled na astrologii, numerologii a podobné, pro mě okultní vědy.

hahaha
Návštěvník
hahaha

Timto zabavnym clankem jste zneverohodnili vetsinu sve prace za posledni rok
Prizmantem tohoto clanku videt zbytek, znamena usmat se a premyslet co z toho co pisete je realne

Aksal
Návštěvník
Aksal

Nesouhlasím, i největší mužové historie včetně vládců se obraceli ke hvězdám. Není Vám divné, že služeb astrologů sami využívají, a nám vsugerovali, že je hloupost? Otázkou je, proč to dělají… Vy jste jasným příkladem, že se jim to povedlo 🙂

zajic1
Návštěvník
zajic1

ano i největší vládcové se obraceli ke hvězdám, ale také věděli že země je placatá a ty hvězdy jsou přibité hřebíky

Aksal
Návštěvník
Aksal

Pro Pozorovatelku a lidi, kteří přemýšlejí… Proč se nás Anglosasové pokoušejí zničit. Velice zajímavá teorie…Velice doporučuji, otevřou se Vám další obzory. Dají se nastavit konvertované titulky.

https://www.youtube.com/watch?v=zvUzUc6FquY

Noname
Návštěvník

Lidstvo en bloc úpí pod vládou znamení a planet….
Vyvolená nadrobí plebsu několik zrnek své gnóze;
a zobou všichni ohlížeje se, kdopak má své vole plnější dorbků jedovatých….

Zavádíte lidi !
stavíte je do područí živlů !

Boha živého, Pána času a milosti však vidět nechcete – proto se vám dá poznat sám, a to překvapivě a mocně, jak příšerně bloudíte.

TSq
Návštěvník
TSq

Bratr Koniáš pohovořil ..Vám se snad líbí jaké modly byly vystaveny ?

Človíček
Návštěvník
Človíček

Chudák Merkur a ještě Grygar do toho……

inspirala
Návštěvník
inspirala

Merkur je první planeta naší sluneční soustavy a kolem Slunce oběhne za jeden rok? Omyl. Merkur oběhne Slunce za přibližně 88 dní.