Coronavirus může v amerických dolarech přežívat až celé měsíce, bankovky jsou totiž...

Coronavirus může v amerických dolarech přežívat až celé měsíce, bankovky jsou totiž vyrobeny z bavlny a lnu! Šokující kolekce studií odhalují, že bankovky na bázi organických vláken fungují v podstatě jako viry a bakteriemi nasáknuté ručníky, které cestují z ruky člověka na peníze, z nich na potraviny a potom do úst člověka! Stafylokoky, houby, spóry, ATB rezistentní bakterie, chřipkové viry, MERS a SARS viry, to všechno přežívá v bankovkách až několik měsíců, protože neplatíme papírovými penězi, ale v podstatě kusy převážně bavlněných hadrů s potiskem!

Coronavirus může v amerických dolarech přežívat až celé měsíce, bankovky jsou totiž vyrobeny z bavlny a lnu! Šokující kolekce studií odhalují, že bankovky na bázi organických vláken fungují v podstatě jako viry a bakteriemi nasáknuté ručníky, které cestují z ruky člověka na peníze, z nich na potraviny a potom do úst člověka! Stafylokoky, houby, spóry, ATB rezistentní bakterie, chřipkové viry, MERS a SARS viry, to všechno přežívá v bankovkách až několik měsíců, protože neplatíme papírovými penězi, ale v podstatě kusy převážně bavlněných hadrů s potiskem!

V několika posledních článcích jsem se zabýval mechanikou přenosu Coronaviru a způsobem jeho šíření. Původně se všude tvrdilo, že virus se šíří aerobně, tedy vzduchem a lidé se nakazí prostým nasáním viru ze vzduchu. Jenže jak postupně plyne čas, začínají přicházet z celého světa informace o tom, že došlo k nákaze i lidí, kteří nikam necestovali, s nikým se nestýkali a dokonce neopouštěli své byty a domy. Dva nejkřiklavější případy jsme zde již probírali v předchozích článcích, byly to případu z USA a z Itálie. Dvě osoby v Oregonu a státě Washington kvůli nepohyblivosti si nechávaly donášet nákupy a pizzu domů donáškovou službou, v Itálii to potom byly dvě ženy po operaci nohou v domácí rekonvalescenci, které si objednávaly na donášku jídlo. Ve všech těchto případech platili tito lidé hotově. A v obou těchto případech došlo k nákaze Coronavirem.

Položím vám osobní otázku a sami si odpovězte soukromě: Když si objednáte domů pizzu na donášku, nebo když platíte v hotovosti v McDonaldu, v KFC nebo v jiném bistru a jdete si sednout a jíst, myjete si před jídlem ruce po zaplacení u kasy, než si sednete ke stolku a jdete jíst? Nechci po vás odpověď, protože je mi jasné, že nikdo si ruce nemyje. Teď to bude hodně nechutné, co budu popisovat, takže pokud čtete tento článek u kávy nebo jídla, raději s tím přestaňte.

Jakmile se dotknete bankovek v peněžence, dostanou se vám na prsty rukou kvasinky, bakterie fekálního původu, viry nejrůznějších kmenů, od chřipky, až po kmeny SARS a MERS. U pokladny zaplatíte za hamburgery, hranolky, kečupy, omáčky atd. Jdete si sednout ke stolku. Hamburger je sice zabalený do papíru, takže se prsty nemusíte jídla dotýkat, ale co hranolky? Jíte je vidličkou? No to asi ne, to byste byli za exota.

Nejčastěji se viry šíří cestou z bankovek na prsty a z prstů do úst během jídla, nejčastěji po placení za jídlo ke konzumaci na místě anebo v autě

Takže popadnete hranolky prsty, hranolky namočíte do omáčky a slupnete je. Právě jste viry z bankovek přenesli na hranolky a spolkli jste je. A jíte další hranolky a přenášíte další bakterie a viry do těla. A když skončíte, existuje velká skupina lidí, která si od mastnoty ještě olízne prsty. A to všechno poté, co jste o 10 minut předtím vzali za bakteriemi a viry olezlou kliku dveří restaurace, poté, co jste se prohrabovali peněženkou a mincemi při placení, a poté, co vám obsluha vrátila jiné peníze nazpět. Jen krátce poté jste si sedli ke stolu a začali těmi prsty nabírat hranolky a cpát je do sebe. Doufám, že teď už chápete, k čemu došlo u těch případů nákazy v USA a v Itálii.

Některé potraviny se prostě jinak než rukama nejedí.

Jakmile donáška přinesla nákupy a pizzy, tito lidé zaplatili penězi, dostali rozměněno a nazpátek, neumyli si ruce a šli rovnou baštit pizzu, samozřejmě holými prsty a rukama, protože vidličky tady rovněž nepřicházejí v úvahu. V těchto izolovaných případech se tak potvrdilo, že Coronavirus se z Číny do světa dostal v amerických bankovkách, které jsou celosvětovým platidlem.

A právě proto, abyste poznali tajemství bankovek, přináším vám níže překlad amerického článku z roku 2017 ze serveru Scientific American, který by si níže měl přečíst každý, kdo chce odhalit mechaniku přenosu Coronaviru a jeho šíření i mimo karantény izolovaných lidí. To, co z těchto karantén uniká bez povšimnutí, to jsou bankovky, které překvapivě nejsou vyrobené z papíru, jak si myslí 99% laické veřejnosti na světě, ale jsou vyrobeny převážně z bavlny a z menšího podílu lnu, případně polymerů. Peníze tak de facto představují kousky bavlněných hadrů nasáklých viry a bakteriemi. Zmíněný článek je níže:

Špinavé peníze

V posledních letech se nashromáždily studie, které přesně popisují, jak špinavé – konkrétně jak bakteriemi prolezlé – mohou být americké dolary a centy. Fekální bakterie a další patogeny možná přesedlaly z něčích rukou, nosu nebo ze zástěry na peněžní hotovost. A kvasinky nebo plísně se mohly na bankovkách také uchytit. Výsledkem by mohlo být trvalé riziko pro naše zdraví, kdykoli naše peníze změní majitele.

Vláknité povrchy americké měny poskytují bakteriím dostatečné štěrbiny, aby se cítily jako doma. A čím déle tyto peníze zůstávají v oběhu, tím větší příležitost nastává pro kontaminaci. Bankovky s nižší nominální hodnotou se používají častěji, takže studie naznačují, že americké pěti a desetidolarovky se pravděpodobně budou hemžit bakteriemi způsobujícími onemocnění. Podle nedávného přehledu studií „špinavých peněz“ je známo, že některé z těchto patogenů přežívají celé měsíce. Bohužel, špinavé dolary – ať už v nominálních hodnotách $ 1 nebo 100 $ – nejsou posílány do čistíren, když to potřebují. Podle Federálního rezervního systému mají tendenci cirkulovat mezi lidmi v rozmezí od 4 do 15 let [1] . A americké mince vydrží ještě déle: asi 25 let, uvádí FED.

Zatímco peníze stráví celou dobu putováním např. z nosu šňupače kokainu do rukou číšníka a následně do něčí zadní kapsy, setkávají se během toho s mikrobiálními organismy. Mnohé mohou být neškodné, ale jiné by nás mohly nakazit a data narůstající od 70. let 20. století upozorňují [2] na mikrobiální prostředí, které se může skrývat v našich penězích. Na americké měně mohou přežívat bakterie rezistentní na antibiotika, jako je např. na meticilin rezistentní Staphylococcus aureus (MRSA), který může způsobit život ohrožující infekci krve.

Galerie zhoubných patogenů izolovaných z bankovek nebo mincí také zahrnuje: Escherichia coli (která může způsobit krvavý průjem a někdy i selhání ledvin) a Pseudonomnas aeruoginosa (jenž způsobuje infekci močových a dýchacích cest). Samostatně mimo toto bylo v bankovkách nalezeno také malé množství kokainu [3], heroinu [4], kvasinek a hub. V roce 2010 analýza [5] australských výzkumníků se podívala na skutečný počet bakterií na centimetr čtvereční na různých bankovkách a zjistila, že průměrná americká bankovka obsahuje 10 takových mikrobů na čtvereční centimetr (vyšší číslo než to, co mají Austrálii a na Novém Zélandu na svých měnách.)

Tato patogenní družina bakterií a mikrobů pravděpodobně dalece přesahuje jen několik dolarů z rukou podsvětí, které se dostaly do vědeckých laboratoří. Vědci amerických leteckých sil US Air Force zveřejnili výsledky studie v roce 2002, která došla k závěru [6], že většina 1 dolarových bankovek – 94% z celkem 68 testovaných bankovek dolaru – nesla bakterie, včetně těch, které by mohly způsobit zápal plic nebo jiné závažné infekce. Toto riziko pro veřejné zdraví může podpořit argument pro zvažování bezhotovostní společnosti, tedy trvale kontroverzního návrhu, který nedávno získal podporu od ekonoma Kennetha Rogoffa v jeho nové knize The Curse of Cash [7]. Z důvodů, které mají více co do činění s kriminalitou a podporou hospodářské politiky než s veřejným zdravím, doporučuje následovat vládu zemí, jako je Švédsko, které již na mnoha místech přestaly poskytovat hotovost a místo toho vyžadují platby na základě platebních karet.

Tyto návrhy zjevně vyvolávají vážné úvahy, včetně neochoty mnoha lidí, aby někdo zaznamenával všechny jejich finanční transakce. Existují také logistické výzvy týkající se postupného vyřazování hotovosti – pravděpodobně těžkého úkolu, vzhledem k tomu, že Američané se hotovosti ještě nezbavili, přestože data ukazují [8], že ekonomicky by se Američané hotovosti raději měli zbavit. Pokud se však k otázce bezhotovostní společnosti přistupuje čistě z hlediska veřejného zdraví, odpověď se zdá být jasná.

Peníze mají jedinečně všudypřítomnou roli v každodenním životě. I když se často dotýkáme různých předmětů, které by dokázaly absorbovat, uchovávat a přenášet infekční organismy, peníze jsou všudypřítomné – a často jsou blízko jídla. “Je pravděpodobnější, že manipulujeme s penězi a potom s jídlem, než že se dotýkáme madel ve vozu metra nebo běžně používané kliky a teprve pak jídla,” poznamenává Manolis Angelakis, výzkumník infekčních chorob na univerzitě Aix-Marseille, který studoval špinavé peníze. Neexistuje žádný definitivní výzkum, který by spojoval dostatek indicií, aby se ukázalo, že špinavé peníze skutečně způsobují nemoci, ale máme silné nepřímé důkazy: chřipka, norovirus, rhinovirus a další a všechny byly přenášeny prostřednictvím přímého nebo přímého kontaktu v popisovaných studiích a zmíněné patogeny mohly snadno cestovat po trase ruka-peníze-ruka. V jedné studii [9] celkem desítka subjektů nakládala s šálkem kávy kontaminovaným rhinovirem – u poloviny osobo se následně vyvinula infekce.

Týká se to zejména a spíše složení amerických bankovek než složení [10] měděné ražby US mincí, které se zdají být bakteriím méně pohostinné. Americké bankovky vyrobené ze směsi 75 procent bavlny a 25 procent lnu mohou být pro bakterie atraktivnější než měny jiných zemí. Bylo zjištěno, že bankovky na bázi polymerů používané v Austrálii a Kanadě jsou „čistší“, což znamená, že jsou odolnější vůči nečistotám a bakteriím než bankovky na bázi bavlny. Neexistují přitom žádné plány na změnu složení amerických peněz, Federální rezervní systém však reagoval na dotazy. FED, který dohlíží na americkou národní měnovou politiku a stanoví úrokové sazby, uvedl, že americká měna není velmi účinným přenosovým agentem pro choroboplodné zárodky. Citoval studii [11] z roku 1982 o nevýrazném přežití chřipkových virů na površích bankovek v prostředí.

Další práce však zjistila, že na bankovkách mohou přetrvávat nesčetné mikroby, včetně chřipkových virů (v závislosti na faktorech, včetně vlhkosti). Švýcarští vědci v jedné studii [12] z roku 2008 zjistili, že chřipkové viry, které obvykle přežívají po dobu několika dnů na švýcarských francích, mohou přežít až 17 dní, pokud jsou doprovázeny mikroskopickými částicemi s vykašlaným hlenem – což způsobuje potíže lidem, kteří s bankovkami manipulují poté, co s nimi manipuloval někdo, kdo si dal ruku před ústa při kašlání, anebo si utřel prsty usmrkaný nos. Ještě další studie [13] o hotovosti z celého světa konkrétně poukazuje na vysoké bakteriální kolonie na penězích, s nimiž manipulují pracovníci potravin nebo v nemocnicích.

Nedávný laboratorní snímek amerického peněžního bakteriologického a virového “zvěřince” je rovněž znepokojivý. V posledních několika letech absolventka New York University Julia Maritz a její kolegové z NYU v Centru pro genomiku a systémovou biologii analyzovali genetický materiál na 80 dolarových bankovkách a našli zhruba 3 000 typů organismů, včetně bakterií spojených s pneumonií, otravami potravinami a infekcemi stafilokokem. Probíhající výzkum [14], dosud nepublikovaný, ale zahrnutý v The Wall Street Journal, také zdůraznil různé druhy vystavení amerických bankovek živým věcem a zeměpisu: Byly zjištěny americké bankovky se stopami DNA od různých zvířat – včetně bílého nosorožce. „Náš výzkum se však zaměřuje na přítomnost těchto mikroskopických organismů,“ říká Maritz. “Nepracujeme na aspektech přenositelnosti.” Nevíme, jestli tyto organismy způsobují nemoci lidem – není to něco, co by vyplývalo z typu dat, která vytváříme, “dodává.

V této souvislosti s penězi podrobenými kritice lékaři a vědci doporučují umývat si ruce před jídlem. Ale co jiného se dá udělat kromě toho? Možná Rogoffův návrh bezhotovostní společnosti není až tak přitažlivý, jak by se mohlo zdát. Pořád bychom se totiž dotýkali dalších zárodečných povrchů – včetně klávesnic terminálů používaných v mnoha bezhotovostních transakcích – ale každý kousek pomůže.

Zdroj: Scientific American [15]

Tento článek a popisované studie ze zabývaly americkým dolarem, ovšem pozor, v případě EURa je to úplně to samé, euro bankovky jsou rovněž vyrobeny převážně z bavlny a platí to o většině bankovek, pouze s několika výjimkami, kde je len nahrazen podílem polymerů, ovšem to nezabraňuje usazení virů a mkrobů, pouze to snižuje počet těchto organismů na centimetr čtvereční na těchto bankovkách. Představte si, že by se za jídlo platilo bavlněnými kapesníky a ponožkami.

Bavlněné peníze jsou jako kusy léta nepraných hadrů

Ponožky a kapesníky by lidem cestovaly z ruky do ruky, mnoho let. A potom byste šli do KFC, u kasy byste vytáhli tyto bavlněné fusekle a zaplatili s nimi. Nazpátek byste dostali jiné fusekle. Potom byste šli jíst, bez umytí rukou a prsty byste do sebe cpali hranolky, chicken wings, stripsy, pizzy a olizovali byste si konce prstů. Je to odporné, že? Jenže přesně takhle to dělá drtivá většina populace na světě každý den, když nakupuje jídlo ve fastfoodech a pokaždé, když člověk manipuluje s penězi a poté jde jíst, aniž by zajistil, že se prsty nedotkne naprosto žádné potraviny, která mu putuje do úst.

Smrkání do kapesníků se zdá být na první pohled hygienické, ale většina lidí smrká tak, jak je zobrazeno na obrázku, kdy hlen sice zůstane na stranách kapesníku, ale kapénky si smrkáte tímto způsobem rovnou do dlaní a ani o tom nevíte.

Cesta přenosu Coronaviru tak nemá nic společného ani s aerobní nákazou, ale ani s nízkými hygienickými návyky. Když jdete ze záchoda, obvykle si ruce umyjete. Ale když platíte penězi nákup ve fasfoodu nebo za donášku pizzy, jen málokdo si po zaplacení běží umýt ruce a teprve potom se vrhne na pizzu nebo stripsy. V podvědomí je totiž zafixováno, že pokud jsem nebyl na záchodě, ruce si mýt nemusím. Bankovky jsou tudíž hlavním vektorem šíření a přenosu viru, protože nakažený člověk chce být ohleduplný, a tak když zakašle, dá si ruku před ústa. Tou rukou potom sahá pro peníze v peněžence a platí jimi v supermarketu, v KFC, v McDonaldu, u pumpy a tyto vykašlané hleny a viry v nich přežívají v bavlněných a organickými vlákny zastoupených bankovkách až několik měsíců. Je to tak prosté a tak zjevné, proč se nákaza dostává do světa z uzavřených čínských karantén. Lidi totiž šlo izolovat, ale bankovky v rámci finančního oběhu prostě ne. A proto jedna rada na závěr: Lidi, myjte si ruce nejen po použití záchodu, ale i po manipulováním s penězi!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater
Návštěvník
aamater

Tak veru. Teraz to už viete.

Nové ID
Návštěvník
Nové ID

Zdravím ve spolek. Rovnou se přiznám, že jsem ani zdaleka nečetla všechny diskusní příspěvky. Není čas. Jen bych ráda lidem připomněla něco, co nikde moc nevídám. Asi to není in pro šíření strachu.
Máme imunitní systém (IS). Báječná to věc. Dokáže si poradit s obrovským množstvím věcí. Ony totiž, ať se to někomu líbí nebo ne, patogeny (viry, bakterie …) jsou úplně všude kolem nás. Nejen na bankovkách. A co se dlouhodobě ukazuje, že když se snažíme se jim vyhýbat, tak jsme na tom ve výsledku hůře. Čím naivnější je náš IS, tím náchylnější pak jsme. To platí i pro všechny na čistotu úzkostlivé osoby, které se snaží dezinfikovat co jen jde. Čistota půl zdraví – půl, ne celé. Neříkám, že má člověk být prase, ale nic se nesmí přehánět. Že se na bankovkách kde co přenáší, je dost možné, ale to prakticky i na všem, na co se podíváte. A že by z toho byla nějaká abnormální nemocnost, to není. Jsme vůči tomu imunní, protože se s tím běžně setkáváme. Problém může nastat, když se setkáme s něčím pro náš IS neznámým. To platí pro tento cornavirus stejně jako pro vše jiné. Opatrný musí být člověk obzvlášť když jede do dalekých krajin. Tamní domorodci jsou na svoje patogeny zvyklí. Pro našince to může být problém. Ale v tomto platí víc než kde jinde, že co nás nezabije, to nás posílí. Tak věřme svému IS. Stres ho oslabuje. Tak neblbněme.

Bohouš
Návštěvník
Bohouš

ČT necituji často, ale tohle je zajímavá informace. Podle emeryckých výzkumníků nejsou děti vůči viru imunní, ale průběh covid-19 je u nich tak pomalý, že nejeví příznaky a zároveň jsou přenašeči.
Vyplývá, že největšími semeništi jsou hromadná doprava a školská zařízení. Proč nejsou uzavřené?
Mohl takhle rafinovaný virus vzniknout samovolně?

kocour
Návštěvník
kocour

Ano, mohl. Viry existují tisíce let, mutují, přizpůsobují se aby přežily (i obyčejná chřipka zkouší nové a nové formy) – jako všechno živé…
Takže je pravděpodobnější a logičtější, že se to spíš událo samovolně.

Anan
Návštěvník
Anan

Zde je jenom pár informací o koronaviru v angličtině, protože je to USA patent:
(12) United States Patent Rota et al.
(10) Patent No.: US 7,220,852 B1
(45) Date of Patent: May 22, 2007
(54) CORONAVIRUS ISOLATED FROM HUMANS PRIORITY CLAIM
This application claims the benefit of U.S. Provisional Patent Application No. 60/465,927 filed Apr. 25, 2003,
which is incorporated herein by reference in its entirety.
STATEMENT OF GOVERNMENT SUPPORT
This invention was made by the Centers for Disease Control and Prevention, an agency of the United States
Government. Therefore, the U.S. Government has certain rights in this invention.
FIELD OF THE DISCLOSURE
This invention relates to a newly isolated human coronavirus. More particularly, it relates to an isolated coronavirus genome, isolated coronavirus proteins, and isolated nucleic acid molecules encoding the same. The disclosure further relates to methods of detecting a severe acute respiratory syndrome-associated coronavirus and compositions comprising immunogenic coronavirus compounds.

kocour
Návštěvník
kocour

Co to sem píšeš za hoaxy!
Dáváš sem výsledky výzkumu a sekvenování DNA viru SARS – CoV – z široké skupiny koronavirů – počátek 2003 – při epidemii SARS. Na základě těchto informací lze virus objevit ve stěru – lze dělat testy nemocných nebo vyvíjet vakcíny.
Nepiš sem nic v angličtině, aniž bys to přeložil a doufal, že jediný, co si z toho pár lidí vezme bude, že koronavirus je USA patent.

MEMZ
Návštěvník
MEMZ

Vy ste riadni trolkovia 😀 už len v kvapke prežije tak max 7 hodín v kvapke. Bez kvapky ani minútu.

Anan
Návštěvník
Anan

Nejde o to zda přežije, ale je to způsob jak dobrovolně nasilu zrušit hotovost a nechat jenom platebníl karty.

Dave
Návštěvník
Dave

Rád bych se lehce ohradil, omluvil, uvdel svůj komentář na pravou míru a vyjádřil se k vaší reakci v pátečním pořadu na svobodném vysílači.
Vlastně mě vaše kousavá reakce moc nepřekvapuje. Mohl jsem svůj koment ladit více konstruktivním, méně útočným směrem, a tím vás vybídnout spíše k zamyšlení než k jakémusi sebeobrannému reflexu. V podstatě se vám nedivím a ani vám to nezazlívám. Vím sám moc dobře, jak je náročné neustále poslouchat hloupou kritiku a reagovat na ni s chladnou hlavou bez emocí.
Rád čtu vaše celé články a poslouchám vaše pořady, stejně tak jako spousty dalších. Za posledních 20 let jsou to tisíce článků, knih a tisíce hodin mluveného slova. Nicméně, abych se dostal k podstatě…
Svým komentářem jsem chtěl poukázat a upozornit na to, že na mě, jako na běžného čtenáře, z článku nadevším vystupuje zásadní a zdůrazňované upozornění na přenos virů a bakterií bankovkami. Je sice zmíněna informace o kontroverzním plánu na zrušení hotovosti, ale myslím, že běžný čtenář to vnímá, jen jako určitou podřadnou vsuvku. Hlavní sdělení článku je převážně úplně jiné a také nadpis tomu odpovídá. Proto jsem si posteskl nad tím, že není dán řádný důraz na probíhající agendu ve smyslu, že sice ano, někdo se nám tu snaží protlačit myšlenku, že hotovost je tím hlavním šiřitelem nákazy a my tento názor v redakci sdílíme, ale pozor(!), musíme vždy a opět dostatečně zdůraznit, kdo a jaké zájmy za tím stojí a tím věc uvést na pravou míru, aby nedošlo k nesprávnému pochopení smyslu sdělení v tomto článku.
Sám moc dobře víte, že spousta lidí čte pouze nadpis, první odstavec, nebo jen nahodilé odstavce z článku a tím jim spousta informací do skládačky uniká – bohužel taková je doba a je třeba s tím počítat. Případně článek sice celý, ale proletí a vezme si jen to, co má silný informační a emoční náboj. Věřím, že člověk, který se k tomuto konkrétnímu článku dostane nahodile, si z něj vezme jen a pouze to, co chtějí elity šířit a to i v případě, že si jej přečte opravdu celý.
Jistě víte, že spousta výzkumů je účelových, nebo jejich výsledek je interpretován zkresleně a účelově, případně existují další relevantní odborné studie a výzkumy, které dojdou k jinému závěru, proto i přes to, že uvádíte zdroje, na kterých stavíte svá tvrzení, neberu to nikdy jako fakt a vás jako etalon pravdy, protože stejně jako každý i vy jste omylný. Proto jsem cítil potřebu se vyjádřit a nebrat předložené informace jako hotovou věc, kterou tvrdí určitá autorita, ostatně přesně tak, jak je spousta z nás zvyklá informace z jakýchkoliv médií a zdrojů přebírat, což, jak dobře víte, není moc rozumné.
Uvažuji i tím směrem, že objektivně existuje snaha alternativním webům podsouvat určité “podpultové” informace a tím zneužít jejich vlivu k zamýšleným účelům. Spousta jich takto potom jen podporuje procesy, jejichž výsledný vektor a účel nedohlédnou. Proto moje zmínka a úvaha nad tím, že skutečný počet mrtvých a nakažených nemusí být x-násobně vyšší, jak je na alternativě omíláno jako mantra, která vede pouze k vyvolání tolik potřebné paniky dále podporované informacemi o šíření nákazy pomocí peněz.
Nečetl jsem ostatní komentáře pod článkem a proto nevím, jestli se vaše reakce týkala právě toho mého nebo několika dalších podobných. Každopádně, pokud jsem svůj příspěvek napsal nešikovně, mrzí mě to, ale prosím zamyslete se také nad tím, zda i vaše následná reakce, ať už na můj či jiné komentáře, nebyla podobně nešikovná. Vzájemné osočování a napadání zcela jistě nikdy k ničemu dobrému nevede, je třeba si to stále připomínat a uvědomovat a to platí pro nás všechny. Za formu svého prvního příspěvku se tedy ještě jednou omlouvám.
Jinak vám samozřejmě děkuji za práci, kterou děláte, informace a vhledy, které nám zprostředkováváte, ale také děkuji nám všem, že jsme schopni uchovat si kritické myšlení a nadhled a to také (a především) nad sebou samými.

MEMZ
Návštěvník
MEMZ

Pravda.

Radek
Návštěvník
Radek

Dave

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-jizni-koreji-posilaji-do-karanteny-bankovky-cast-spali-40315804

VK si všímá informací, které jsou dostupné a ty pak analyzuje, poté z nich udělá článek. Co člověk to názor, já také ve všem nesouhlasím se vším co říká nebo napíše, ale vím, že netlačí nějakou globalistickou agendu nebo, když ho Pozorovatelka označila za sionistu. Jsem velmi rád, jak dělá svou práci.

Dave
Návštěvník
Dave

Radku, díky za reakci, ale přečtěte si prosím znovu můj příspěvek.

návštěvník
Návštěvník
návštěvník

Já tedy nevím, jak je to na dolarech, ale nám už ve škole říkali, že naše bankovky, které se vyrábějí také z textilních vláken, jsou napouštěny desinfekcí, aby se nešnířily choroby. Schválně zapátrám, co je na tom pravdy.

Dave
Návštěvník
Dave

celkem mě udivuje a překvapuje, že tu tak otevřeně podporujete agendu pro zrušení hotovosti. Celý článek je jenom takové “bububu, Bude lepší když se hotovosti zbavíme”. Což je přece přesně to, co by jsi elity přály. Takže plán je jasný: nakukat alternativním webům, že počet nakažených a mrtvých je x-násobně vyšší, než uvádějí oficiální čísla, způsobit paniku, potom to svést na hotovost a protlačit její zrušení

pesimista
Návštěvník
pesimista

O víkendu se po jarních prázdninách vrátí další tisíce rodin z alpských center včetně Itálie. ČR má oficiálně 12 nebo 13 infikovaných. Řílám si, kolik jich je ve skutečnosti a kolik dalších se vylíhne za týden nebo dva.

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Věřte tomu, že jich tady je už nyní spousty. Pro ty hovada to není problém na tu masu troubů to kdekoliv navalit z letadla. Věřím tomu, že v tom pojedou i politické špičky a to nejen zdejší. Celá tato akce je řízeným procesem, který je uměle vyvolán a uměle řízen. k smíchu byla nedávná akce tzv. prasečího viru z Jižní Afriky najednou ve střední Evropě. Blbec by řekl, divoké prase skočilo v Jaru do letadla a nechalo se vysadit padákem kdesi na Zlínsku, či kde najednou vzniklo ohnisko. A ty bláboly o tzv. bankovkách může baštit akorát idiot. Mám v živé paměti nedávné hovadiny s údajným bojem se vzteklinou. Po celé republice lítali letadly blbečci a rozhazovali návnady s plastovými kapslemi jakýchsi sraček. Házeli to všude. Bylo to v městech v parcích, já to našel na svém pozemku v záhonech. A pak, najednou ticho po pěšině. Je to všechno podvod.

Lynn
Návštěvník
Lynn

Takže mýt si poctivě ruce a když na něco sahám, třeba na peníze, kliku od od dveří, apod., tak tou rukou nesáhnu na obličej. A před každým jídlem si myji ruce a dělám to i v KFC., když si tam občas něco objednám. A samozřejmě je důležité také posilovat imunitu, Kdy\ž bude každý toto dělat, tak se žádného koronaviru nemusí bát.\v

Nikdo
Návštěvník
Nikdo

I vy naivo. 🙂