Co se v Rusku vlastně děje? Rubl padá, investoři odcházejí, Putin to...

Co se v Rusku vlastně děje? Rubl padá, investoři odcházejí, Putin to vede od deseti k pěti. Strýček Sam a celá hloupá Evropa se tetelí blahem. Putine, drž se a braň Rusko! Rusové, nebuďte slepí!

Co se v Rusku vlastně děje? Rubl padá, investoři odcházejí, Putin to vede od deseti k pěti. Strýček Sam a celá hloupá Evropa se tetelí blahem. Putine, drž se a braň Rusko! Rusové, nebuďte slepí!

Vladimír Putin dnes pronesl bilanční projev o Rusku a ruské ekonomice, který trval tři hodiny. Už dnes (a co teprve v příštích dnech) o něm informují veškerá média. Jak zveřejnila čtk, zásadní body jeho projevu se týkají ruské měny a měnové politiky, diplomacie a Západu a jak jinak – Ukrajiny. Což v podstatě je pravda, protože těchto bodů se logicky projev Putina musel týkat především.

Otázkou ovšem je úhel pohledu a jeho mediální prezentace národům Evropy, Spojeným státům americkým a světu vůbec. Ten je samozřejmě proamerický a v této optice nezůstala pozadu ani naše-vaše česká veřejnoprávní tv, která projevu Putina věnovala téměř celý svůj pořad Události, komentáře (další část zřejmě věnovala našemu “nej” prezidentovi, ale to už jsem se nedodívala, až tolik můj žaludek nevzdrží). Ke zhodnocení ruské krize rublu a padající ruské ekonomiky si samozřejmě přizvala komentátora nejvyššího kalibru: havlistu Karla Schwarzenberga, který se vyjádřil stylem sobě vlastním – Rusko si za svoji situaci může samo, protože chtělo podkopat autoritu NATO.  K tomu si Česká televize přizvala jednoho českého a jednoho amerického analytika, kteří pohovořili ve stejném duchu. Asi i ke svému vlastnímu překvapení a zklamání ale dala prostor i názoru nějakého Václava Žáka. Nikdy jsem o tom pánovi neslyšela a po dnešku si myslím, že v české televizi už ani žádný prostor nedostane. Ale budiž mu ke cti, že se vyjádřil tak, jak se vyjádřil.

Na větu z projevu, kde Putin tvrdí, že Rusko se ze své krize dostane do dvou let a že byla spuštěna vnějšími faktory a že to Západ je tím, kdo oslabuje Rusko, Václav Žák reaguje: “Otázka je, kdo si začal. A Vladimír Putin má pravdu”.

Na to reaguje kníže ze studia: ” Cena ropy pod 80 dolarů znamená pro Rusko velmi obtížnou situaci”.

Václav Žák: “Je to tlak na Rusko a jde o to, čeho chceme dosáhnout. V Německu byla zveřejněna výzva 60-ti prominentů, mezi nimi Romana Hercoga, bývalého prezidenta, který je považován za vysokou morální autoritu, která vyzývá k zastavení spirály vzájemného trestání, protože to nemůže dobře skončit a hrozí riziko války. Před 7-lety Putin jasně prohlásil, že není možné nereagovat na rozbití bezpečnostního systému, který provedly USA. Pan Schwarzenberg se tehdy smál, že to je to nejlepší potvrzení , jak je důležité, aby se NATO rozšiřovalo. To ale  byla velmi krátkozraká politika”. Kníže ze studia to komentuje, že sankce nebudou trvat dlouho, protože Rusko si snad konečně uvědomí, že musí přestat útočit na své sousedy a přestat se rozpínat … (ten náš (?) kníže umí být opravdu vtipný)

Následuje reportáž čt, jak ruští lidé doplácejí na krach rublu, jak se jim zvedají splátky na hypotéky a jak demonstrují proti politice ruské vlády. K tomu je přizvaný český analytik, který  dodává, že Rusové se už brzy začnou poohlížet po jiném vůdci.

Následuje opět část Putinova projevu, kterou si dovolím zdůraznit, protože “Z hlediska vyššího principu mravního” s ní souhlasím : “Někdy si i já dokonce myslím, že možná náš medvěd musí jen tiše sedět, nepronásledovat tajgou selátka ani divočáky, ale jen jíst bobule a med. Možná by ho pak nechali na pokoji. Ale ne, nenechají, protože oni se ho vždy budou snažit uvázat na řetěz. A až se jim to podaří, vytrhají mu zuby i drápy. Neřekli nám snad po pádu berlínské zdi, že se NATO nebude dále rozšiřovat na Východ? A začalo to okamžitě, dvě vlny rozšíření. A co je protiraketový systém u našich hranic, copak to není zeď?

Na to americký komentátor reaguje: “Nejbezpečnější hranice má Rusko se státy  NATO. A Putin je zoufalec, protože neví kudy kam, protože  Rusko stále více slábne, protože padají ceny ropy a k tomu na něj dopadají sankce.” Ostatně, já citace jen parafrázuji, poslechněte si ty Události, komentáře a projevy v nich sami: [Události, komentáře].

Dnes se ke mě dostala skvělá analýza z amerického zdroje, o co jde přes Ukrajinu a v celé té (zatím studené) válce s Ruskem, která v podstatě ještě v mnohem širších souvislostech potvrzuje to, co jsem psala v článku [Hlavní sankce proti Rusku: nízké ceny ropy. Saudská Arábie opět ve službách USA].

Co k tomu dodat? USA i Evropa se tetelí blahem, jak to přes tu ropu opět proti Rusku funguje [Rozklad Ruska podruhé]. Ruský lid dokonce začíná být přesně tam, kde ho Západ chce mít – začíná věřit (alespoň podle reportáží vysílaných v proamerických médiích, tzn. i v Česku), že za to může Putin.

Pro všechny Rusy si dovolím mít jeden aktuální vzkaz: Přemýšlejte a nedovolte další Majdan i ve Vaší zemi . Jako nešlo o Ukrajince, nejde ani o vás, ono jde jen a jen o americký dolar! Protestujte proti Putinovi a dopadnete stejně jako Ukrajina a tato její holá realita:

A je to tady! Juncker: EU nemůže více úvěrovat Ukrajinu!

Jean-Clause Juncker, šéf Evropské komise

Stalo se přesně to, co odborníci očekávali. Evropská unie není schopna financovat ukrajinský režim. [zdroj]. Ukrajincům (a dnes už i Rusům a Evropanům), bych ráda připomněla, že Ukrajinu nejen nikdo nechce do NATO, ale už jí nikdo nechce ani financovat (marně Soros volá po dalších dolarech [Proč se Soros bojí Putinovy strategie a proč hystericky kritizuje Merkelovou?]. A Putinovi držím palce, ať to ustojí a ruskému národu přeji, ať to vydrží a Putinovi ať věří. Protože veliké a nebezpečné zlo rozehrály USA. A co je mi obzvláště líto je, že ve hře je opět i Evropa (do třetice?).

Tu analýzu z amerického zdroje, o co vlastně jde (a Putin to moc dobře ví), vložím hned, jak mi to čas dovolí. Dnes ještě jednou jen doporučuji ke shlédnutí ty UK.

A pro K. Marxe někam tam do pekel mám vzkaz s parafrází jeho slov: “Tu slovanskou verbež nevyhladí ani třetí světová” [Zaměření Marxe a Engelse bylo protislovanské: “Všeobecná válka rozdrtí slovanské spojenectví a vyhladí tyto zatvrzelé národy, že i jejich samotná jména budou zapomenuta”].

 -Pozorovatelka-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
matka Tereza
Návštěvník

J.Vraja:
Smutné je, že někdo je ochoten a schopen tančit na vlastním hrobě. Tím myslím vás.

Problém přece není v tom, jestli “z Ruska k nám nikdy nepřišlo nic dobrého” anebo naopak “z USA k nám nikdy nepřišlo nic dobrého”. (Ostatně bych řekl, že platí obojí).

Problém je v tom, jak se k současné situaci postavit. A nemám na mysli nějaký morální postoj, protože k tomu stejně nemáme dost informací (média lžou na obou stranách). Na mysli mám postoj, který bude hájit a prosazovat naše zájmy.

A tím nejdůležitějším a současně nejaktuálnějším je, vůbec přežít. Jestli opravdu dojde k válce, tak moc šancí nemáme. Docela realistické mi přijde http://kokiho-blog.webnode.cz/news/na-vychodni-fronte-klid-/

vlad
Návštěvník

novy slogan znie: … Elitari vstetkych krajin spojte sa…! …
…vasa pycha predchadza pad!…

Jarda
Návštěvník
Jarda

Lidi jsou hloupí. Někdo je hloupí prorusky a někdo proamericky. Rusko bylo před šedesáti léty jiné než je dnes a USA již taky nejsou co byly před šedesáti lety.

Vladimír Chřestýš
Návštěvník
Vladimír Chřestýš

Chovejte se tady slušně Vrajo ! Tady nejste na schůzi nebo rautu ODS ! Lidé už vašich modrých zlodějen a ohlupování mají plné zuby. Berete jim to základní – střechu nad hlavou, něco do hrnce a další základní předpoklady pro život. Každý ovčák ví, že ovci může každý rok stříhat, ale když ji zařízne, tak má smůlu. Vy nevěříte ruským činitelům a věřte, že těm americkým a z EU už nevěří většina českého národa. A nedivte se, že lidé dávají důvěru Rusku – většina lidí umí číst mezi řádky a ví, kde je to zlo a skutečná agrese !

J.Vraja
Návštěvník
J.Vraja

Soudruzi a soiudružky Rusko je prostě na dně.

J.Vraja
Návštěvník
J.Vraja

Nejvíce se mi líbí,jak na tomto serveru bolševičští a proruští řiťolezci,zde vychvaluji ruské vlády.S Ruska k nám v životě nic dobrého nepřijde.Já zažil 21.srpen 1968,takže ruským vládním činitelům nevěřím ani dobrý den.Všichni proletáři všech zemí polibte nám pr… .

Montisan
Návštěvník
Montisan

To zas je blábol roku! Když je někdo bolševickej (prochazarskej), tak sotva může bej zároveň proruskej, přiblbliku ….

Hrdý Budžes
Návštěvník
Hrdý Budžes

Rusáci jsou svině. A už se to může říkat

xerox
Návštěvník
xerox

zdravím levitko , gratuluji k webu s panem vk …

pokles měn u vývozců ropy a plynu je objektivní tržní vývoj … nicméně i já si myslím , že přehnaně hluboký pád rublu byl načasován a řízen , k tomu mě vede zkušenost s pořádáním ruské olympiády v soči kam raději už ani nepřijeli západní politici , protože věděli co se chystá a nedovedli by se kouknout putinovi do očí …
puč v kyjevě gradoval v té samé době a naplno propukl na konci olympiády …

pád rublu vypukl těsně před hlavním projevem putina , měny ostatních států co vyváží ropu a plyn klesaly málo a postupně , v rusku to zdaleka bylo nejvíce a náhle a mělo to jednoznačně vyvolat paniku …

četl jsem na toto téma zajímavý názor , kde se mi to potvrzuje , autor tam přesně popisuje časovou osu začátku pádu rublu se zveřejněním dne kdy bude mít putin projev …

,, Starikov: Útok na rubl je útokem na Putina ,,

odkaz – http://goo.gl/627HLY

a jedna technická na závěr … jsou tu špatně vidět nejen časy příspěvků ale hlavně vložených odkazů , něco s tím udělejte je to hodně nepříjemný …

abaxas
Návštěvník
abaxas

I já tvrdím, že ISIL je placená ze západu, jen nejde o ropovod, více zde: http://citymart.cz/cenaropy.html

abaxas
Návštěvník
abaxas
Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Zajímavý komentář, nic méně závěr mě moc potěšil. Po dlouhé době jsem zaznamenal zmínku o proradných jezuitech. Málokdo si vůbec uvědomuje, že ten problém je v úplně jiné rovině a to v nesmiřitelném a odvěkém boji Vatikánu s Pravoslavnou církví. Zářným příkladem bylo nesmyslné bombardování Srbska a úmyslně vyvolaný konflikt pomocí Ustašovců. Jde zásadně o genocidu slovanů a to jako celku.