Člověk v tísni doplatil v Doněcku na politické výroky Jaromíra Štětiny v...

Člověk v tísni doplatil v Doněcku na politické výroky Jaromíra Štětiny v EU proti Rusku a separatistům na Ukrajině. Neziskovka přišla o akreditaci a čelí obvinění ze špionáže. Známe podrobnosti!

Člověk v tísni doplatil v Doněcku na politické výroky Jaromíra Štětiny v EU proti Rusku a separatistům na Ukrajině. Neziskovka přišla o akreditaci a čelí obvinění ze špionáže. Známe podrobnosti!

Boží mlýny melou pomalu, ale ty “proruské” melou o poznání rychleji. Před 2 týdny naše redakce AE News přinesla informace o tom, jaké zděšení vyvolal výrok europoslance Jaromíra Štětiny v Evropském parlamentu o tom, že Evropská unie je ve válce s Ruskem. Článek o kauze je zde. Hned druhý den toto citovala všechna ruská mainstreamová média a ruský hlavní televizní kanál Rossija 1 k tomu měl dokonce debatu, kde padala ostrá slova na adresu české vlády, byly navrhovány sankce namířené proti České republice a dokonce se navrhovalo, že zlepšení vztahů s USA by nemělo být reflektováno na ČR a zákaz dovozu potravin a vybraných druhů zboží do Ruska by měl zůstat v platnosti i poté, co Rusko zruší dovozní sankce s ostatními zeměmi EU.

CcEHU-5W0AEU-k6.jpg
Člověk v tísni na Ukrajině distribuuje humanitární pomoc.

Redakce AE News už tehdy upozorňovala, že europoslanec Jaromír Štětina poškozuje zájmy ČR a dnes tyto naše obavy došly naplnění. Získali jsme exkluzivní informace, že odvysílaná reportáž [1] ruské televize TVC je přímou odezvou na činnost Jaromíra Štětiny proti Ruské federaci. Informaci jsme dostali potvrzenou již ze dvou nezávislých ruských zdrojů. Jak už jsme dříve upozorňovali, ruská média nerozlišují vztahy mezi europoslanci a českou vládou.

Rusové nerozumí tomu, že europoslanec nemusí nezbytně prosazovat stejné cíle jako vláda. Výroky Jaromíra Štětiny jsou jeho vlastními myšlenkovými výtvory a není to oficiální postoj vlády ČR. Rusové však toto nerozlišují. Pokud je někdo europoslancem, podle jejich myšlení prosazuje zájmy ČR v EU a europoslanec je tak mluvčím nejen sám za sebe, ale i za celou českou vládu. Nemůže se prostě postavit a prohlásit před kamerami a celou Evropou, že EU je ve válce s Ruskem. Takové výroky jsou extrémně nebezpečné. A toto je důsledek.

[VIDEO] Jaromír Štětina v EU parlamentu s projevem, ve kterém mj. řekl, že EU je ve válce s Ruskem. Titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Štětinova humanitární organizace čelí obvinění ze špionáže

Ruská televize TVC odvysílala reportáž, v níž obviňuje na východní Ukrajině kooptované zaměstnance Člověka v tísni [2], že kšeftují s humanitární pomocí, a že neziskovka se podílí na špionáži. Vedení neziskovky se proti těmto obviněním ohradilo. Problém Člověka v tísni je v tom, že v roce 2014 tuto neziskovku zařadila ruská služba FSB mezi tzv. “chudožniky” (umělce), což je v kruzích ruských tajných služeb přezdívka pro nastrčené neziskovky, které pod krytím neziskového sektoru provádějí operační úkoly pro tajné služby, zatímco navenek jako “umělci” hrají hru na neziskovku a pomáhání lidem. Odtud proto pochází tato přezdívka.

Zaměstnanci Člověka v tísni a jejich operace a telefonické i emailové kontakty jsou odposlouchávány již od května 2014 (informace zazněla v pořadu Vremja minulý rok v souvislosti s dokumentem o roku 1968 v Praze) a z interních komunikací vyplývá, že Člověk v tísní má operační krytí více než ve 12 státech světa, nejčastěji ve spolupráci s federální americkou humanitární organizací USAID. Podrobně se rozvědka zajímá o jednoho ze tří spoluzakladatelů Člověka v tísni, europoslance Jaromíra Štětinu.

CcEHWyUXEAAU_cs.jpg
Veškerá pomoc Člověka v tísni má loga EU, přestože jde o soukromou českou neziskovku. Nikde nenajdete ani českou vlajku.

Na Ukrajině čelí Člověk v tísni mnoha obviněním, které ale ne vždy musí být vinou vedení neziskovky v Praze, ale příčinou je nezměrná korupce na Ukrajině. Kšeftování s humanitární pomocí neprobíhá zdaleka jenom tam, ale problémy se objevují i v Česku. Člověk v tísni při povodních v roce 2002 v Karlíně poskytl materiální pomoc firmám a majitelům zaplavených domů, ale po skončení povodní začala neziskovka rozesílat faktury za poskytnutí agregátů na vysoušení, čerpadel a vyprošťovací techniky. Jak se podařilo naší redakci zjistit, jednalo se přitom o bezplatně zapůjčené vybavení, které poskytly pražské firmy neziskovce v rámci solidarity.

Neziskovka sice opravdu měla vlastní náklady na dopravu a logistiku vybavení, ale přesto je otázkou, jestli je morální, aby neziskovka účtovala lidem ze zaplavených domů zapůjčení techniky, kterou sama neziskovka má pouze zapůjčenou. Tímto nechceme tvrdit, že došlo k nějaké špatnosti, ale pokud neziskovka má potřebu něco zpoplatňovat, není to neziskovka, ale komerční charita. V Česku sice právní subjektivita “komerční charity” neexistuje (na rozdíl třeba od Německa), ale pokud neziskovka provozuje zpoplatněnou činnost, měla by zvážit jiný obor, ve kterém chce působit.

Balíčky pomoci mají loga EU, ale česká vlajka nikde…

Doněckým úřadům na Člověku v tísni vadí, že je na úrovni vedení této organizace úzce propojené s osobnostmi a organizacemi, které nejenom, že nejsou nestranné, jak by se od humanitární organizace očekávalo, ale že jsou naopak silně protirusky, silně proti-povstalecky (na Ukrajině, ovšem ne v Sýrii) a silně pro-ukrajinsky orientované.

AHA601848_ukrajina135.JPG
Tohle není humanitární pomoc úředníků z Bruselu, ale česká dodávka české humanitární pomoci na Ukrajině. Jenom ta česká vlajka není nikde vidět.

Spoluzakladatelem Člověka v tísni není nikdo jiný, než právě Jaromír Štětina. Ten spoluzakládal tuto neziskovku se Šimonem Pánkem a Českou televizí, což je pro změnu natolik exponované protiruské médium, které Rossija 1 označila za nejnepřátelštější televizní stanici proti Rusku, hned po americké CNN. Ruské tajné služby si daly dohromady roli, kterou plní na Ukrajině Člověk v tísni. Spoluzakladatelem neziskovky je tak dnešní europoslanec, který mluví o tom, že EU je ve válce s Ruskem a spoluzakladatelem je také Česká televize,  která tvrdí o Rusku to samé, pouze jinými slovy a s jiným mediálním akcentem. A Šimon Pánek má napojení na americké kruhy, pražskou ambasádu USA a americký USAID. Při pohledu na dárce neziskovky musí být i povstalcům jasné, že Člověk v tísni není tradiční humanitka, ale již zmíněný nastrčený “chudožnik”.

chudozniky.png
Dárci Člověka v tísni.

Odebrání akreditace Člověku v tísni pro humanitární operace na východě Ukrajiny je první odvetou proti Jaromíru Štětinovi za jeho výroky v Evropském parlamentu. Server AE News se snaží už dlouhou dobu varovat před dopadem nezodpovědných výroků tohoto europoslance na české firmy, ale také i na české humanitární organizace, které případnou odvetu schytají jako první. A zdaleka nejde jenom o Jaromíra Štětinu. Tuto medvědí službu České republice poskytují i různé neziskovky v čele s Evropskými hodnotami, jejichž jediným výsledkem činnosti je poškozování zájmů českého průmyslu v Rusku. Každá neziskovka by měla pracovat ve prospěch národních zájmů, ne cizích a už vůbec ne trans-atlantických, které přivádějí Evropu na pokraj válečné konfrontace s Ruskem.

Štětina a Česká televize jako nejvyšší politbyro Pražské kavárny

Jak je vůbec možné, že veřejno-právní médium z daní českých občanů spoluprovozuje neziskovou organizaci? Opět se zde ukazuje, že Kavčí hory jsou stát ve státě a skrze neziskovou organizaci prosazuje své politické pohledy na Ukrajině. Představte si, že by ruská státní televize Rossija 1 založila s panem Žirinovským neziskovou společnost a s ní by operovala v České republice a rozdávala by humanitární pomoc chudým lidem podle jejich politického smýšlení, kdo je prorusky naladěný a kdo naopak. To by bylo řevu. Když ale totéž dělá pan Štětina a Česká televize skrze svého “chudožnika” na Ukrajině, tak to má být v pořádku?

Člověk v tísni podle našich informací objíždí s humanitární pomocí vesnice v Doněcku s kamiony, které jsou polepené vlajkami EU a lidem dodávají pomoc s dovětkem, že lidé na Ukrajině pod kontrolou Kyjeva se mají lépe a tyto humanitární dávky dostávají každý den. To ovšem není pravda, na Ukrajině žádná Bruselem organizovaná plošná materiálová pomoc neběží, neběžela a nikdy nepoběží, protože na to nejsou peníze. Ovšem taková slova působí na lidi v Doněcku jako propaganda a politické působení s cílem demoralizovat obyvatelstvo a obrátit ho proti vlastní povstalecké vládě. V Německu za války se za takovou činnost střílelo do hlavy. Člověk v tísni přišel jen o akreditaci. Může být rád.

ClovekVtisni.png
Jaromír Štětina je k překvapení některých lidí dokonce zakladatelem Člověka v tísni.

Problém je v tom, že Česká televize se vymkla z podkontroly občanů České republiky, Kavčí hory si dělají vlastní zahraniční politiku, redakce zpravodajství tam má vlastní politbyro a celé to platí český daňový soustrastník. Agilní europoslanec to tzv. politicky pokryje v parlamentu EU a Šimon Pánek pumpne Geroge Sorose skrze americkou ambasádu o peníze na zafinancování dalších “chudožniků” na Ukrajině a v Rusku. Taková humanitka má potom v očích Rusů asi takovou kredibilitu jako Al Capone, když přišel na letiště a zeptali se ho, jestli nemá k proclení nějakou zbraň nebo alkohol. Drzost neziskových organizací obvykle narazí až ve chvíli, kdy jejich činnost začne vadit zájmům země, ve které působí. Budiž toto varováním české vládě, aby si promluvila s panem Štětinou a důrazně ho varovala, aby již neohrožoval bezpečnostní a průmyslové zájmy ČR ve vztahu k vybraným zemím na východ od republiky.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Co byste chtěli po Bratrstvu kočičí pracky. Vždyť Štětináč byl z nich největší křivák a kretén

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

NEUVĚŘITELNÉ! Delegace OSN obvinila USA z podpory terorismu a vyzývá Američany, aby svrhly vládu.
https://www.youtube.com/watch?v=GPIV0UtezwE
Pani v OSN odhaľuje realitu sýrskeho konfliktu
https://www.youtube.com/watch?v=v1RbOJelf4Y

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

ČT h……..Události, komentáře už zase nám lžou
Bary a restaurace bez cigaret — Ruská kauza Člověka v tísni — Města bez aut?
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare

random
Návštěvník
random

Pokud ruske politicke, medialni elity prekladaji postoj jednoho poslance za nazor da se rict naseho naroda, tak je neco spatne. Jenze tak vypatlani nejsou, protoze to by byli na tom stejne jako stetina.
Dle meho by se mohlo jednat o to, ze proste jeho vystoupeni vyuzili a nahrabou si na tom vlastenecke body, protoze samozrejme na toto bude plebs doma slyset. Takze proc by se otravovali s tim, ze by kdyz uz na to maji celej porad napriklad oslovili zpravodaje v Praze atd. Nakonec rusove a informace to vzdycky slo dohromady- velice dobre vedi a to vic nez my vsichni dohromady jaka je presne situace u nas v zemi. Takze tak

Gončarov
Návštěvník
Gončarov

Proč musím cestou daní a výpalného pro českou lživizi platit šmejdy kteří nám jenom škodí?

SkomírajícíKozel
Návštěvník
SkomírajícíKozel

S Aeronetem jsem skončil… už ode mne nedostanete ani korunu. Jestliže po 5ti minutách mažete komentáře, kde nebylo nic závadného kromě poznámky, že čr je v prdeli, tak nejste o nic lepší než smradlavá čt.

Kandelábr
Návštěvník
Kandelábr

Strč si svých 5 kč do prdele kryple. Jsi na seznamu.

random
Návštěvník
random

Ty nejsi debil, ty jsi debyl. Borec trosku vystresnul, ted uz bude klidnej, ale ty si uvar hermankovej caj.

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Štětináč širolistý (Turgenia latifolia) je druh rostlin z čeledi miříkovité. Představuje jediný druh z rodu štětináč (Turgenia). V ČR se dříve vyskytoval na polích, úhorech a podél cest, dnes je ale nezvěstný.
Kéž by to byla pravda, mám na mysli ta poslední věta.

Jak se říká: na každé prase se vaří voda. Že na Ukrajině nejsou České vlajky na pytlech s moukou, je jasné. Ta vlajka se souhvězdím Velkých sviní má větší váhu.
Štětina je blb a v Opavě jsou stejní.
Máme zde obchod, no vlastně výdejnu potravin. Vše co prošlo, nebo projde expirací v superkaufech si jeden podnikatel domluvil, vozí to na jednu prodejnu a rozdává to potřebným. Město přislíbilo pomoc, ale couvlo v poslední možné chvíli.
Prý nemá to systém. Já mu fandím, proč to má skončit v kafilerce a na skládce, když tomu nic není. Spotřeba na jídle neznamená, že den po či týden je to jedovaté.
No a s neziskovou organizací to bude stejné. Špión sem, špión tam, nikdo neví kdo je kdo. Rus dobře ví co jsou zač špióni, nedávno vyhodily bunkr i s vedením evropských mocností ve válečné zóně v Syrii.

njustrit
Návštěvník
njustrit

Jezusmaria..uz je mi spatne z politickej korektnosti, nemohucnosti-alebo skorej neschopnosti sudnictva postihovat ”krivakov” ..a kde jakych ”umelcov”… je mi spatne,ako sa vsetci hraju na humanitu..tam,kde neni rady je len jedna pomoc dobra…. skoncit jako skodna…

xzden
Návštěvník
xzden

Jinak pokud někoho zajímají kořeny spolupráce havlistů (tj chartistického disentu”, napojeného na CIA) a islamistů, sežeňte si z antikvariátu paperback “Afghánský zápisník” vydaný na Západě v češtině jako čs. politický samizdat někdy v polovině 80.let.
Je věnován “novinářské” a “dobročinné” činnosti čs. emigrantů v tehdejší afghánské válce. Hned na 2. straně je bohatě zdobený celostránkový kaligrafický list s vyjádřením “hlubokého přátelství mezi organizací Jamaat-e-Islami a československým lidem”.
Jamaat-e-Islami mj politicky zastřešuje sunnitské islamisty.

http://www.cf2r.org/fr/foreign-analyzes/jamaat-e-islami-linked-islamist-terrorist-groups-in-pakistan-and-their-role-in-the-evolution-of-islamist-terrorism-in-the-sub-continent.php

http://discussionscanadaquebecenglish.blogspot.cz/2015/10/zunera-ishaq-terrorist-meeting-ther.html

comment image

Pozorovatelka
Autor

Nemám čas vložit jako ČLÁNEK, tak krátce:
Jakub Janda a Ondřej Kundra společně – Skautský institut 1.12.
Pozvánka na “Staromák” zde
https://pt-br.fievent.com/e/dezinformace-v-mediich/5442329
a zde
https://www.facebook.com/events/406991253023324/
Informace a foto z akce zde
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/413329/cesko-je-bastou-ruskych-spionu-desitky-agentu-pracuji-v-utajeni-pro-kreml.html
VIDEO z akce zde
https://www.youtube.com/watch?v=grWBuF8OQE8

Další společná akce 6.12., místo brněnská fakulta, pozvánka zde (pod odkazem je zajímavá diskuse)
https://www.evensi.cz/role-medii-v-ruske-dezinformacni-kampani-fakulta-socialnich/193105258
K akci 6.12. – jde o fakultu, která – cituji:
“Kdo má dostatečný morální kredit, aby mohl přednášet na vysoké škole? Masarykova univerzita v Brně pod vedením rektora Mikoláše Beka v tom asi nemá úplně jasno. Zatímco dříve nenechala vystoupit prezidenta Miloše Zemana a odůvodnila to tím, že odmítá podporu politických akcí, nyní si pozvala politického aktivistu Jakuba Jandu. ”
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/univerzita-pozvala-prednaset-gay-pornoherce-studenti-protestuji_408485.html

Jako nejpodstatnější na celé věci ale považuji to, že zde je zjevné, jak systém útočí především na děti (ZŠ) a studenty – tím si jistí úspěch STRATEGIE (horizont několika desetiletí). A má-li jej někdo porazit, musí to opět být stratég – tedy někdo, kdo pracuje se stejným časovým horizontem, protože všechno ostatní je jen bouřením se pacienta na operačním sále ve chvíli, kdy mu dojde, o co jde – ale to už je nachystaná nová generace plna nové ideologie a pacientovi už nikdo nenaslouchá… . A tím jsme opět u Ruska a Putina.

Pozorovatelka
Autor
Pozorovatelka
Autor

A pokud jde o Rusko, tam už je nachystán tento člověk
http://www.ssc.wisc.edu/soc/faculty/show-person.php?person_id=18
https://www.opendemocracy.net/openglobalrights/theodore-p-gerber/grounds-for-little-optimism-russian-public-opinion-on-human-right
a jeho role má začít přes Kyrgystán (což je mimochodem hned vedle Kazachstánu), ale o tom napíšu samostatně.

A u loga Open democracy stojí za pozornost ten motýl (viz The Economist a motýli klem Slunce a mezi papežem a Marxem či řeč ekonoma Zeleného, že svět je právě ve fázi kukly, což znamená transformace na způsob Fénixe)
comment image
https://www.opendemocracy.net/openglobalrights

Pozorovatelka
Autor

PS: Tím posledním komentářem jsem chtěla m.j. říct, že Soros je přežitek – on to byl jen slouha těch amerických elit, které věřili ve vůdčí roli Spojených států v UNIPOLÁRNÍM světě a končí stejně jako Spojené státy – protože nyní nastupuje vyšší level globalizace, a to budování MULTIPOLÁRNÍHO světa, které začalo “spontánní” revolucí v 89. .

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Aby to bylo VYROVNANÉ,měla by tam být i paní Bochníčková,vulgo Dolly Buster..Skautky by se necítily diskriminované…Ale Šabatová by to SPRRÁVNĚ urejdovala,žádný problém…