Čím se provinil Zeman? Skončí jako Nečas? O nebezpečí pussyriotismu, dalajlamismu a...

Čím se provinil Zeman? Skončí jako Nečas? O nebezpečí pussyriotismu, dalajlamismu a antizemanismu. To je parafráze k mému starému článku o pádu Nečase, předčasných volbách 2013, o Babišovi u moci a o Temelínu. A o manažerovi Janečkovi. Neudálo se snad všechno tak, jak to bylo v zájmech USA “zmanažováno”?

Následující článek jsem pro jiné stránky napsala 15. června 2013. Týkal se Nečase, Temelína, Pussy Riot, dalajlamismu, konce ODS, Babiše a Janečka. V podobném duchu na zdejších stránkách publikoval VK článek rovněž o Temelínu a o Babišovi a Zemanovi [zde]. V reakci vkládám svůj téměř rok a půl starý článek, ve kterém popisuji, co všechno bylo možné očekávat, jakmile se Nečas zachoval stejně, jako Zeman dnes. A z mého starého článku si odvoďte, co se dá nyní očekávat i kolem Zemana, ten text je zde:

Nečas se velmi provinil a mým pohledem se Nečas “proviňuje” už dlouho a není v ODS jediným “provinilcem” – rozuměj v tom smyslu, že od určité doby obrací a jakoby pokračuje ve šlépějích Klause. Začalo to v září 2012: 9. září 2012  – Premiér Petr Nečas se osobním dopisem omluvil prezidentu Václavu Klausovi za obecný výrok o “debilitě”, který pronesl v rozhovoru pro Lidové noviny v souvislosti s vládní snahou o zvýšení DPH. Premiér podotkl, že věta “to by byl krok za hranicí politické a ekonomické hlouposti, to už je na hranici politické a ekonomické debility” zazněla v souvislosti s otázkou na stažení balíčku ze Sněmovny [1]

Hned nato Nečas pronesl svůj památný projev, ze kterého byl havlista kníže na mrtvici a zmohl se jen na slova “Stydím se za svého premiéra”, jelikož jeho projev považoval za mezinárodní ostudu a byl to projev médií nazvaný:

O nebezpečí dalajlámismu, pussyriotismu a antinečasismu

“Premiér Petr Nečas se zase dopustil projevu!” Ať již se jím chtěl zpětně vlísat do přízně prezidenta Václava Klause, či to bylo jinak, není pro následující pohled důležité. Bude nás zajímat, co vlastně Nečas řekl a v jakém kontextu. Z projevu byl na mrtvici i kardinál Duka a od té doby začal kolem Nečase poprask, jak je vidno například z tohoto článku: [2]

Do toho přišli rebelové Tluchoř, Šnajdr a spol a Nečas pochopil, že se pod ODS otřásá židle a že pád ODS, respektive nepohodlného, protože proruského premiéra, je ve “vyšších” zájmech – tedy i v zájmech kmotrů a mafiánů sponzorujících ODS. Ty zájmy nelze nazvat jinak, než havlistické, tedy pravdoláskařské, proamerické, globalizační.

Nečas svůj obrácený postoj ukázal opětovně v říjnu, když vyhodil havlistu Jocha: Premiérův poradce Roman Joch se ostře pustil do prezidenta Klause. Incident v Chrastavě nebyl podle něj žádný atentát, ale pouze hloupý a dementní protest. Prezidenta Joch nazval “ufňukanou kremlofilní bábou” a Nečas ho obratem vyhodil [3].

V listopadu na sjezdu ODS nejeden člen vystupuje proti EU (Kuba, Kubera), kníže ve své zdravici pronese řeč, že se má zapomenout na dělení levice-pravice (jistě, EU na tohle nehraje!). A ještě do prosince 2012 Nečas tvrdě odmítá podepsání fiskálního paktu EU (za což ho Česká národní banka chválí), ale pod tlakem globalistů knížete a Kalouska nakonec 13. prosince bankovní unii podepsal. Vybojoval sice nějaké výjimky pro Česko (ze kterých ovšem ČNB nebyla nadšená, protože se jí zdály nedostatečné),  tak či tak si odporem a oddalováním podpisu nad sebou maloval hned po antipussyriotismu další ortel.

Vzápětí se svět raduje, že Klaus končí a nastupuje prezident, který bude k EU mnohem vstřícnější – což nakonec Zeman předvádí. Vztyčením vlajky EU na Hradě a podpisem fiskálního paktu potvrdil, že bude pokračovatelem Havla – že i on je na straně dalajlamismu a pussyriotismu, stejně jako celá ČSSD, která se mezitím v tichosti domlouvá na koalici s TOP 09.

Po odchodu Klause tak na půdě české republiky zůstává jediný politik, mařící globalistické zájmy, a to Nečas. Zatímco Janeček iniciuje žalobu na Klause za jeho amnestii, Janečkova Transparency internacionale pracuje na rozkladu ODS. Havlistická TOP 09 organizuje puč na primátora Svobodu a jakmile je dílo dokonáno, následuje puč na Nečase. “Důkazů” proti němu je spousta – jak by také ne?! Všichni jsou odpouslocháváni a každý má máslo na hlavě, stačí podle potřeby vytahovat. “Poslušní” mohou být v klidu, “neposlušní” mají smůlu…

Antidalajlamismus a antipussyriotismus prostě bude potrestán, obzvláště když graduje opětovným prohlášením Nečase v Rusku:

Nevytvářejte falešné modly, řekl Nečas v kauze Pussy Riot

Členky ruské skupiny Pussy Riot nejsou žádnými bojovnicemi za svobodu a lidská práva. Zneuctily pravoslavný chrám a byly za to – příliš přísně – potrestány. Na setkání s novináři v budově českého velvyslanectví v Moskvě to podle rozhlasové stanice Rádio Svoboda prohlásil český premiér Petr Nečas. Novináři by podle něj neměli vytvářet falešné modly [4]. Největším “problémem” se ale jeví, že Nečasův antipussyriotismus má tuto konkrétní podobu:

Český premiér Petr Nečas se v Soči setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. “Rusko pokládá Českou republiku za tradičního partnera a spolupráci s ní přikládá velký důraz, řekl při pondělním setkání s českým premiérem Petrem Nečasem v Soči ruský prezident Vladimir Putin.  Zároveň ocenil, že obchod mezi oběma státy už během loňského roku dosáhl předkrizové úrovně. Nečas zase označil Rusko za strategického hospodářského partnera.  Český premiér v Putinově rezidenci ohlásil, že během jeho návštěvy Ruska bude podepsáno několik předběžných úmluv a dohod v oblasti vodních a paroplynových elektráren a strojírenství. I to podle něj svědčí “o dosti velikém potenciálu vzájemné spolupráce, který chceme dále rozvíjet”.  Nečas také ocenil politický dialog na mezistátní úrovni, jakož i rozvoj vztahů s ruskými regiony. “Hovoříme o tom, že české firmy mají zájem nejen obchodovat s Ruskem, ale také v Rusku investovat a podnikat,” citovala Nečase ruská tisková agentura ITAR-TASS.

Český premiér se v pondělí sešel také se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem. V jeho moskevské rezidenci jednali mimo jiné o zakázce na dostavbu jihočeské jaderné elektrárny TEMELÍN. Premiér Medveděv řekl, že pokud v tendru vyhraje rusko-české konsorcium, získá český průmysl investice ve výši až šest miliard eur “.

Medvěděv: Ruská dostavba Temelína přinese Česku 155 miliard korun

Investice ve výši až šest miliard eur (až 156 miliard korun) získá podle ruského premiéra Dmitrije Medvěděva český průmysl, pokud v tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín zvítězí nabídka rusko-českého konsorcia. Medvěděv to řekl novinářům po setkání se svým českým protějškem Petrem Nečasem.

Tak to si Nečas dovolil moc!! Dávno se přece z dostavby Temelína raduje někdo jiný:

Vedeme, tvrdí Westinghouse v bitvě o dostavbu Temelína

Americko-japonský koncern Westinghouse průběžně vede v tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Tvrdí to alespoň generální ředitel firmy Danny Roderick. Podle ruské tiskové agentury RIA Novosti naopak vítězí česko-ruské Konsorcium MIR.1200. Energetická společnost ČEZ dnes oběma firmám předala hodnocení jejich nabídek, sám ČEZ však veřejně nikoho nefavorizoval. S oběma uchazeči chce ČEZ ještě jednat o vylepšení jejich návrhů [5] 

Je Temelín investice, která se stále vyplatí? 

Do všeho přilil oleje do ohně Kalousek a z jeho momentálního jednání je znát, že není v klidu a asi ví proč, neboť koncem května se vyjádřil v tomto smyslu: Ministr financí Miroslav Kalousek jako první vládní politik otevřeně vyjádřil obavy, před nimiž odborníci varují už dlouho – dostavba Temelína může být prodělečná.  Při úvahách o rozšíření jaderné elektrárny se původně vycházelo z mnohem vyšších cen elektrické energie, než jsou nyní. Za poslední dva roky však o třetinu zlevnila a dnes se pohybuje pod 40 eury za megawatthodinu. A za takových podmínek  není investice do elektrárny finančně návratná. „Abych se mohl pod něco tak obrovského podepsat, musel bych být ujištěn, že investice je efektivní. A nyní tím ujištěn nejsem,“ řekl Kalousek v rozhovoru pro HN. “Je to nesmírně vážná otázka. Bylo by to nesporně prorůstové opatření. Ale já jako ministr financí, který vykonává akcionářská práva v ČEZ, musím také vážit, jestli je to investice pro společnost efektivní. A tím si vůbec nejsem jistý. Zpracováváme proto spoustu dalších analýz. Původně byl Temelín vypočítán na daleko vyšší ceny elektřiny, než jsou teď. A budoucnost ceny elektřiny, což je klíčové pro efektivitu investice, je mimořádně nejistá. Druhým kritériem je cena. A musím říci, že nabídky obou uchazečů nás svou výší velmi nepříjemně překvapily”.

Nemám jasno, z jakého důvodu obrací Kalousek (že by Temelín nebyl v zájmech ČEZu?), ale zdá se, že nejen Nečas, ale i Kalousek kazí něčí plány. V takové situaci se jako nejlepší řešení logicky jeví předčasné volby…A jako by i Kalousek měl být hozen přes palubu, což by vysvětlovalo velmi zdrženlivé postoje Kalouska ke kauze Nečas-Nagyová…

Nové volby

A tady mám další problém: Po nových volbách v Česku už drahný čas nejvíce volá Janeček:

Janeček: Volby se musí změnit do čtvrt roku, vím jak

2.11.2012 – Snídejte šampaňské.  Volební systém při volbách do PS se musí změnit. Svoji představu popsal zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček na setkání s veřejností v úvodním dílu talk show Snídejte šampaňské [systém]. Změnu volebního systému je podle něj nutné uskutečnit co nejdříve, a to zhruba do tří měsíců, tedy před předčasnými volbami do sněmovny. Ty sice vyhlášeny nejsou, ale Janeček je pokládá za pravděpodobné. “Je potřeba to udělat co nejrychleji,” zdůraznil. Janeček o potřebě změnit systém voleb mluví už delší dobu –  V České republice se potichu chystá změna volebního systému, od které si Karel Janeček slibuje systém, který vybere “co nejkvalitnější zastupitele z řad občanů”, jak píše ve svém návrhu. Tato snaha o nový listopad 89 běží od loňského roku – “Miliardář Janeček chce na podzim uspořádat “něco na způsob” druhé sametové revoluce (poznámka: snaha byla korunována demonstracemi na Václavaku na jaře 2012 za pád vlády, kde ovšem i přes mohutné svozy přišlo málo lidí a kde si navíc ve finále Zavadil dal pivo s Kalouskem ). Cílem má být prosazení požadavků, které podle Janečka vynesou do politiky více slušných lidí. A to už po předčasných volbách, kterým se prý Česko nevyhne.”  Janeček to uvedl v diskusi s návštěvníky jeho právě zahájeného přednáškového turné, jehož zastávka se v pondělí konala v moravské Kroměříži, kde na toto téma promluvil vůbec poprvé. Online deník Aktuálně.cz byl u toho: “Moje představa je spíš druhý listopad,”  reagoval Janeček na hlasy z publika žádající skutečnou revoluci, kterou však šéf fondu odmítl jako “velmi nebezpečnou.” Podle něj je potřeba změnit systém zevnitř za pomoci “tlaku ulice”.  “Naplněný Václavák má 250 až 300 tisíc lidí, před tím už zjedi nemůžou couvnout.  Když to správně zmanažujeme, tak to bude fungovat,” řekl Janeček na přednášce organizované blogerským spolkem Kroměřížan.cz  15.5.2012.  [6] [7]

Tak si říkám, o co teď vlastně jde? A vychází mi, že je šance “zabít dvě mouchy jednou ranou”: 1/ Po Klausovi bude odstraněn i Nečas, neboť kdo je s Ruskem, ten je proti nám a s tím Temelínem si Nečas dovolil moc! 2/ Předčasnými volbami bude splněn i dávný plán o novém listopadu 89. Do čela státu bude prosazena “elita” z řad jednotlivců, konečně se možná dočká i Babiš a jeho ANO. V „nejhorším“ případě ve volbách zvítězí ČSSD, což je v pohodě – ze Zaorálka a spol by měl Havel opravdu radost! A skončím parafrází Janečka: ” Když to správně zmanažujeme, tak ten Nečas skončí a žádné Rusko nebude a nové volby budou.

Tolik můj téměř rok a půl starý článek.

===========

S odstupem času nejde nedodat, jaký byl průběh dalšího dění. K předčasným volbám, kterým se slovy Janečka “Česko nevyhlo” došlo přesně tak, jak Janeček řekl a to dokonce i v ten podzim 2013, jak to bylo v plánu. Důvod:

“Předčasné volby jsou vyústěním politické krize, kterou odstartoval červnový zásah ÚOOZ na Úřadu vlády a dalších místech. Ústřední postavou celé kauzy byla tehdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová.Tzv. aféra Nagyová zahýbala českou politickou scénou a vedla ke jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka. Té se však nepodařilo získat důvěru Poslanecké sněmovny, a tak úřaduje v demisi. Při hlasování o důvěře Rusnokově vládě se navíc ukázalo, že deklarovaná stojedničková většina koalice ODS, TOP 09 a LIDEM již neexistuje. TOP 09 se proto rozhodla podpořit předčasné volby. Díky tomu se v Poslanecké sněmovně našel dostatečný počet poslanců, kteří podali návrh na její rozpuštění” [8] .

Volby vynesly na výsluní Babišovo ANO a úspěch slavila i ČSSD – přesně tak, jak jsem v článku v červnu 2013 předpokládala. “Zmanažování” předčasných voleb bylo nutné o to víc, že v lednu téhož roku se prezidentem nestal K. Schwarzenberg, ale Zeman. A ten je prozatím trpěn, ale sledujme touto optikou vše, co se kolem něj děje a především – co se bude dít dál. A doporučuji národu, aby tuto optiku měl na paměti obzvláště u veškeré té kritiky vulgarismů Zemana, o ty totiž jde asi tolik, jako šlo v případě Nečase o Nagyovou (čímž rozhodně netvrdím, že to bylo v pořádku). A ještě si nemohu odpustit dodatek ke kritice Zemana za návštěvu Číny – aktuálně Obama Čínu vychvaluje jako přátelskou zemi, se kterou chtějí USA maximálně rozšířit své vztahy, viz: “Obama navštívil Čínu a nešetřil chválou. Je to prý mírumilovná, prosperující a stabilní země” [9] . Čím se tedy skutečně provinil Zeman a jak to bude dál? Bude i předčasná volba prezidenta? Zatím vše nasvědčuje, že národ už je zmanažovaný a jako jeden muž volá “ruský švábe”…

A jak to vůbec myslí Janeček s tím volebním systémem, který vynese do politiky více “slušných jednotlivců”, není tím náhodou myšlenou co nejvíce elitářů?

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
trodas
Návštěvník

Pan prezident Zeman že je sprostej? Co takhle… Kraďousek?

http://www.youtube.com/watch?v=xmc8dMI6Zpo

Tam lejna a ko*oti jen lítaj. Kdo chce přesný překlad Pussy Riot a přesné pojmenování toho, co Kraďousek spáchal s Služebním zákonem odsuzovat teď?

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Odkdy je Joch havlista? Vzdyt je to znamy ridigni katolik, ktery by uvital obnoveni barokniho katolickeho statusu quo. Je pro velikou tradicni rodinu, proti IGBT a podobne. Tedy je defacto klausovec s jedinym rozdilem – je protirusky, protivychodni a protipravoslavny. Nechce zde puch vodky a zemljanek.
Jsou – li tzv. havliste stoupenci Obamy a obecne americkych liberalnich demokratu, Joch je typicky republikan typu Palinove. Povazujete Palinovou a McCaina za havlovce?

bi5hop
Návštěvník
bi5hop

Prosím pozorovatelku, jestli by se vyjádřila ke své homofóbii. Páč ty kecy o nebezpečí homosexuality a dalajlamismu jsou asi tak racionální, jako moje niterná potřeba vymýtit zlo. 20% Savců má homosexuální sklony a tady si o tyhle témata otírá koule i ten kdo je evidentně nemá. Mezi mé opravdu dobré přátele patří i homosexuálové a nevnímám je ani za mák jako jakoukoliv hrozbu. A že se pár kašparů obleče poněkud nevšedně a poskakují po městě rozhodně nepředstavuje hrozbu. Nejnebezpečnější, dle mého názoru jsou diváci tv hovna, kde jsou krmeni pseudo-sociálnimi vzory existence a to je opravdu nebezpečné! K tomu z paty vytaženém termínu “dalajlamismu” se raději nebudu ani vyjadřovat, protože pisatelka krom Zemanových bujarých proslovu o budhismu ví asi tolik, kolik já o dynamice červích děr, čili nic.

Calembredaine
Návštěvník
Calembredaine

Buzerantismus čili homoflie je jev velmi nebezpečný, pozor, hergot! Homofilie je systematická glorifikace homosexuality, přičemž je považována nejen za normální, ale i za chování hodné obdivu a ochrany.
Poté, co dlouho požadovala status akceptované úchylky, přešla dnes homosexuální lobby k ujišťování o jakési nadřazenosti, nejen obrazně tím dává na srozuměnou, že heterosexuálové jsou nějakým způsobem podřadní, méněcenní, invalidní. Po rovnosti práv tedy přichází poţadavek na práva zvláštní, ba dokonce výsadní. Mluví se už o stíhání „homofobie“ (kritiky homosexuality), která má být jako rasismus nebo antisemitismus trestná. Jinými slovy: homomafie již nechce jen pokojně existovat, nýbrž také vládnout.
Homofilie představuje jeden z nejnápadnějších symptomů rozkladu a ztráty smyslu celé společnosti. Národ, v němž je na homosexualitu pohlíženo jako na jedno ze sedmi svobodných umění, se proviňuje proti zákonům biologie a etolo-gie, proti onomu „přírodnímu zákonu“, o kterém hovořil Robert Ardrey. Ohrožuje vlastní reprodukci, vlastní přežití.
Ospravedlňování a šíření homosexuality dnes však nepřichází náhodou: je úzce spřízněno s životu nepřátelskou gnózí zednářských lóží a směřuje, přesně jako glorifikace míšení, xenofilie, animozita k porodnosti nebo bezuzdný feminismus, ke zničení životní síly, germu Evropanů, jako předehře jejich plánovaného vyhlazení.

Calembredaine
Návštěvník
Calembredaine

oprava: … homofilie … požadavek …

fh
Návštěvník
fh
bi5hop
Návštěvník
bi5hop

Tak v prvé řadě jsem se ptal pozorovatelky, ale budiž. Teď bych rád uvedl na pravou míru některé skutečnosti, které si homofóbistické mozečky neustále slučují v jedno a to je mnohem nebezpečnější.
Je nesmírný rozdíl mezi tzv. homosexuálem a buznou. Drtivá většina homosexuálů nemá potřebu se oblizovat na veřejnosti, nemají potřebu chodit s přiznáním své sexuální orientace na čele, nebo triku. Prostě a jednoduše, líbí se jim stejné pohlaví, chtějí spolu žít v partnerském vztahu, se stejnými možnostmi, čili mít možnost svého partnera navštívit v nemocnici jako partner a osoba nejbližší a podobně. Nemá smysl to rozpitvávat. Tak to prostě je. Většina z nich ani nemá potřebu hromadně adoptovat děti a jsou si vědomi toho, že prostě nejsou výkvětem evoluce, která zajisté přežití druhu. To je třeba mít na paměti. To jsou homosexuálove. Pak tady máme buzny, ze kterých si dělají srandu nejvíce právě homosexuálové. Buzny se rády přibližují opačnému pohlaví, něž jaké jim bylo dáno. Jejich žargón je naprosto k smíchu, uboze používají svou orientaci jako svouidentifikaci a to zřejmě bude ta skupinka, na kterou tady narážíš. Je to v podstatě to samé, jako kdybych já řekl, že se stydím za to, že jsem čech, jako že se stydím a mám proč, ale to neznamená, že jsou všichni Češi hodni odporu a pohrdání. Pleteš si pojmy s dojmy, vykřikuješ helsa, žvaníš nesmysly a slučuješ neslučitelné jen proto, že se to hodí tvojí homofóbní stránce osobnosti. Byť to není úplně stejná situace, ve spoustě věcí je to podobné, proto připomenu. Jak je to dlouho, co nemohly ženy ani volit ? Jak je to dlouho, co nemohli černoši pomalu do autobusu ? A mohl bych pokračovat tak dlouho, že by tě to ani nebavilo číst. A ty žvásty o rozkladu společnosti a ztráty jejího smyslu. Ještě že jsem si u čtení zrovna neusrkával kafe, jak to často dělávám, poprskal bych si display 🙂 20% je koeficient, u většiny savců a s podivem je, že právě člověk má na tomto čísle, z pohledu všech savců, pramalý podíl. Příště, až budeš chtít hlásat moudra, doporučil bych ti aby ses s těmi lidmi o tom pobavil a nepřejímal homofóbní myšleny, které někdo z nějakého důvodu přetváří v konspirační teorie. A nakonec, takový osobní dotaz. Ty budeš asi nějaký mladý komunista že jo 😀

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Naprosto souhlasim vyjma jednoho a to, ze dotycny homofob urcite nebude komunista. Tedy ne komunista jako ja, v tom puvodnim avantgardnim vyznamu, jako v ranem predstalinskem SSSR. Komuniste podporuji osvobozeni VSECH kapitalem a imperialismem utlacovanych vrstev – tedy i gayu – a jsou proti cirkvi, tedy tmarske instituci co slouzi mocnym.

bi5hop
Návštěvník
bi5hop

Komunismus a komunisti jsou výplodem absurdna 🙂

Calembredaine
Návštěvník
Calembredaine

A dalajlamismus je extra anglosionistický svinstvo jak vyšitý! Nemá nic společnýho s nějakým budhismem či co ai jíným náboženstvím, je to čirá špinavá alias Velká hra, resp. její součást! Jedním z aktů klasické fáze Velké hry byla i Britská invaze do Tibetu v letech 1903 až 1904. Stejně jako v případě obou anglo-afghánských válek, i v tomto případě byla hlavním důvodem britské invaze obava, aby Ruské impérium nezískalo vliv v jednom z nárazníkových států obklopujících Britskou Indii. Na rozdíl od obou anglo-afghánských válek byla Britská invaze do Tibetu vojensky úspěšná. Britové vyhráli díky svému nesrovnatelně modernějšímu vyzbrojení (zejména kulometům „Maxim“) všechna vojenská střetnutí, ke kterým v průběhu invaze došlo. Tibeťané však bojovali sami, bez jakékoli vojenské podpory tehdy již velmi oslabeného Čínského impéria, jehož byl Tibet součástí a neobdrželi ani žádnou jinou vojenskou podporu. K prvnímu střetnutí a velkému masakru Tibeťanů došlo 31. března 1904 v tzv. bitvě u Guru. K dalšímu významnému střetnutí došlo v Gjance, kde se britská vojska po dělostřelecké palbě zmocnila pevnosti nad městem.
Když britsko-indická vojska vstoupila do Lhasy, Britové donutili zástupce jimi dosazené tibetské vlády (tehdejší dalajláma Thubtän Gjamccho z města uprchl do Vnějšího Mongolska) podepsat anglo-tibetskou smlouvu. Tibet se v ní zavázal k otevření hranic mezi Sikkimem a Tibetem pro volný obchod mezi britskými a tibetskými subjekty a k vyplacení odškodnění britské vládě za výlohy, které jí vznikly vysláním vojenských sil do Lhasy. Zároveň se zavázal, že bude všemožně podporovat britského obchodního pověřence se sídlem v Gjance. (Tento úřad existoval od roku 1904 až do roku 1944, od třicátých let dvacátého století paralelně s velitelstvím Britské mise ve Lhase.) V dohodě se Tibet také zavazoval, že bez britského souhlasu neodstoupí žádné ze svých území jiné mocnosti a neudělí žádné jiné mocnosti koncesi ke zřizování železnic, telegrafních linek a dolů.

V roce 1906 byla uzavřena úmluva mezi Británií a Čínou, v níž se Britové zavázali, že neanektují tibetské území a nebudou zasahovat do vnitřní správy Tibetu, a Číňané naopak, že totéž nedovolí žádnému jinému státu. V anglo-ruské smlouvě z roku 1907 Britové uznávají Tibet jako svrchované území Číny a zavazují se respektovat jeho územní celistvost, nevysílat do Lhasy své diplomatické zástupce a nevstupovat do jednání s Tibetem jinak, než jako prostředníci čínské vlády. Obě tyto bilaterální dohody měly v kontextu již existujících pravomocí Britů v Tibetu a Číně pouze formální charakter. V roce 1910 obsadila Tibet znovu i vojska Čínského impéria. Po odchodu čínských jednotek z Tibetu v roce 1912 byla až do čtyřicátých let dvacátého století britská posádka jedinou zahraniční vojenskou složkou přítomnou na tibetském území až do roku 1951, kdy se po vítězství v občanské válce vlády nad Čínou včetně Tibetu ujali komunisté. Britové museli odejít již dříve a měli je nahradit Američané, kteří se motaj všude kde nemaj. Porážkajejich chráněnce Čankajška ale zmařila plán na ovládnutí Tibetu USA. Proto byl použitá záložní plán – agenty CIA byl zverbován mladý dalajlama, aby se nagažoval v protičínském povstání 1959. To ale bylo rozdrceno. Dalajláma uprchl do Indie, kde požádal o politický azyl, a od té doby žije v emigraci. Čína téhož roku zrušila tibetské podanství a otrokářství. Osvobodila z věznic mnichů poloslepé ubožáky často s vypíchanýma očima za trest. Takový byl ten havloidy opěvovaný “svobodný Tibet”! Vzala půdu klášterům a dala ji těmto ubožákům! To se pochopitelně flanďáckým mnichům líbit nemohlo a nelíbilo, i proto se zaprodali americkýcm imperialsitům a židákům z Wall streetu. A tací by nás dnes chtěli poučovat o svobodě! A tomu se právě říká dalajlamismus ….

Calembredaine
Návštěvník
Calembredaine

Opravy a doplňky k textu: … ani jiným … použit … angažoval … imperialistům … Vojska ČLOA vstoupila do Tibetu již na podzim 1950, ale teprve na jaře 1951 byla tzv. sedmnáctibodovou smlouvou obnovena plná čísnká svrchovanost na Tibetem po letech zločinné anglosionistické okupace.

bi5hop
Návštěvník
bi5hop

No, tak hromada dat o tom, kdo tam kdy kde byl, s kým co podepsal, sama o sobě není tak směrodatná. Poukazovat na to, jestli někdo, nebo něco je nástrojem něčích snah, je podle mého také naprosto zbytečné, protože v globálu žijeme ve světě, kde prakticky všechno a všichni jsou nástrojem něčí potřeby. V historii bychom asi nenašli nějakou významnou udáost, kterou by se někdo nesnažil využít ve svůj prospěch. A opět ta samá téze, jako výše. Všichni mniši byli patologičtí vydloubávači očí a všichni co se jim to stalo si to nezasloužili? O asijské mentalitě a poněkud odlišných hodnotách na kterých jsou tamní společnosti tisíce let budované ani nemluvě. Lidé jsou progresivní druh, co si budeme povídat,s tím se má počítat. Předpokládat, že tady Dalajláma nadále připravuje jakýsi absurdní převrat je už opravdu za hranou, stejně jako spojovat tuto osobu s vydloubáváním oči. No a když už chceš kritizovat nějakou společnost, měl by sis pořádně projít zvyky a chování evropanů jen za posledních 500 a pak se ošívat nad nesrovnatelném počtu lidí, kterým někdo z nějakého důvodu vydloubl oči. Sám jsi nástroj něčí propagandy a o nějakém nadhledu nemůže být řeč o pozorovatelce nemluvě. Chtělo by to víc přemýšlet, v mnohem a mnohem širším rámci, pak se nad tím ještě jednou zamyslet, jen tak pro jistotu a pak teprve psát. Protože podjatost, nenávist a odpor jsou tak nepříjemně nakažlivé. Hezkým den všem homofóbům a těm co si denně z paty tahají nový terminus technicus jen proto aby byli zajímaví, těm ho přeji taky 🙂 PEACE

Disqus
Návštěvník
Disqus

Pokud Janecek mluvi o zmene v myslence Demokracie 2.1, tak z matematickeho pohledu je to ok.