CIA právě dodala syrským islamistům 500 protitankových střel! Saudská Arábie opět jako...

CIA právě dodala syrským islamistům 500 protitankových střel! Saudská Arábie opět jako prostředník McCainovy americké stínové vlády. Rozkaz zněl jasně: “Rusové nesmí projít!”

CIA právě dodala syrským islamistům 500 protitankových střel! Saudská Arábie opět jako prostředník McCainovy americké stínové vlády. Rozkaz zněl jasně: “Rusové nesmí projít!”

Jestli ještě někdo pochybuje o pravých úmyslech rozpolcené americké vlády (která má v současné chvíli dvě mocenská centra, Bílý dům a Philadelphskou komisi “vnitřního prediktora” s Johnem McCainem v čele), tak tato zpráva ho jednoznačně utvrdí v tom, že USA jsou v natolik zoufalé situaci, že už sahají ke všem prostředkům, jak zastavit ruské osvobozování Sýrie od teroristických skupin Al-Nusrá a Islámský stát.

CIA totiž v utajení a za pomoci Saúdské Arábie dodala tzv. “umírněným povstalcům” z FSA celkem 500 supermoderních amerických protitankových střel Raytheon BGM-71 TOW [1], které mají ničit tanky nejen Asadovy armády, ale zřejmě i těch několik ruských, které slouží k obraně ruské letecké základny v syrské Latakíji. Je zcela zjevné,  že v Sýrii nejde Američanům o žádnou porážku Islámského státu, ale jedině a pouze o odstranění Bašára Asada od moci.

13930216000261_PhotoI.jpg

Podle posledních zpráv syrští islámisté pomocí těchto raket TOW zničili minulý týden na 15 obrněných vozidel Asadovy armády při ofenzívě vládních vojsk v okolí Homsu. Pozorovatelé označili údery za “tankový masakr”. Náhlý ruský útok z Kaspického moře pomocí střel s plochou dráhou letu tak mohl být odvetou, při kterém byly zničeny sklady těchto raket. Z toho by mohlo pramenit i velké rozezlení v Pentagonu, které ruský útok až nezvykle ostře odsoudilo.

Je to logické. Pokud ruské střely zasáhly sklady s těmito protitankovými zbraněmi, je to velká škoda pro CIA. Rakety TOW mají ochranný elektronický zámek s transpondérem, který umožňuje jednotlivé střely trackovat jako balíčky FedExu pomocí družic na oběžné dráze. Je to bezpečnostní prvek všech posledních typů naváděných střel vyrobených po 11. září 2001. Rusové zřejmě umí jejich polohu zjišťovat také.

[VIDEO] Rakety TOW v Sýrii v rukách Islámského státu, FSA a dalších frakcí…

Bylo by zajímavé zjistit, co na to říká třeba pan premiér Sobotka, že američtí spojenci v NATO dodávají protitankové střely islamistům v Sýrii. A díky nekončící válce v Sýrii tak Evropu zaplavují migranti. Co takhle si předvolat někoho z americké ambasády v Praze? Oddělení přidělence CIA tam mají ve druhém patře z druhé strany do dvora, že by to mohl české vládě na koberečku vysvětlit, proč je Česko potom zaplaveno uprchlíky, když CIA dělá v Sýrii neustále své “black ops”. A také by mohl vysvětlit, proč obvykle končí americké zbraně v Sýrii nakonec v rukách úplně někoho jiného [2].

Už i americký list The Washington Post se ptá, jestli to nebyly právě americké dodávky zbraní syrským povstalcům, které vyprovokovaly a zatáhly Rusko do Sýrie [3]. Jak uvádí list, rakety TOW se dostávají do Sýrie přes Saúdskou Arábii, ale do Sýrie jdou přes turecké hranice. Turecko tedy dává těmto dodávkám mandát. Opět další otazník pro evropské politiky, proč raději nevracet migranty z Evropy do Turecka, když turecká vláda pomáhá destabilizovat už tak rozvrácenou Sýrii, ať se také postará o uprchlíky.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alkid
Návštěvník
Alkid

Sýrie musí nejdříve zajistit hranice, především tu s Tureckem.

jardob
Návštěvník
jardob

Výborný článok, len doplním a trochu opravím:
“.. v Sýrii nejde Američanům o žádnou porážku Islámského státu, ale jedině a pouze o odstranění Bašára Asada od moci..”

– žial, ani toto nie je celkom pravda z hladiska priorít… Ak by US šlo skutočne iba o odstránenie Asada, už by sa tak istotne stalo.. No za celé tie roky čo trvá Sýrsky konflikt, je záhadným spôsobom udržovaný balanc síl, medzi Islamistami a Kurdami s Asadom.. Zdá sa, že ich prioritou od začiatku bolo vytvoriť dlhotrvajúci sa, vlečúci sa konflikt. Ten jednak krmi ich zbrojný priemysel, ale hlavne plodí vlnu migrantov, a tiež nových islamistov, ktorý sa tak môžu šíriť zo štátu do štátu, od západu na východ, od severnej afriky, cez blízky východ až po Afganistan a Pakistan.. Veď odkedy bola vynajdená atomová bomba, konvenčné vojny (štát proti štátu) nie sú veľmi použiteľné, zato prišli do mody vojny skrze medzinárodný terorizmus, cudzími rukami, kde je ťažké obviniť skutočného autora agresie.
Náhla migrácia vo veľkých počtoch úplne kultúrne odlišnej masy ľudí je zrovnateľná s aktom agresie, a má veľa negatívnych aspektov nebezpečných pre národný štát ako taký. S migráciou sa zväzie aj medzinárodný terorizmus, a to už je vážne. Takto sa neocons nebránili oslabiť EU – svojho konkurenta, a tiež narobiť problémy Rusku a Číne, skrze vypestovanie Islamistov v Afganistane a zapáleniu priľahlých islamskych štátov. Toto bolo dôležitejšie než odstavenie Asada.
– Môj osobný názor je, že tento plán im pred mnohými rokmi ušil GP, v rámci jeho plánu na perestrojku USA. Na jednej strane skrze FED utok na ich ekonomiku (nafúknutie dolárovej bubliny, enormnými emisiami.), na druhej strane im nedovolil nechať padnúť dolar a začať odznovu (skrz tlak najväčších veriteľov). Museli sa uchýliť k ďalšej agresívnej zlodejskej vojnovej politike, a plán k tomu existoval. Na jednej strane sa USA dosť viditeľne správajú za posledné desaťročia ako vojnový agresor (od Kuvajtu, cez Juhosláviu až po Lýbiu a Sýriu) a na druhú stranu ide diskreditačná kampaň – Asange, Snowden, a ďalšie podpásovky, ktoré im GP hádže pod nohy, čím USA postupne čoraz viac strácajú autoritu a vplyv pred Svetom. Medzitým si svetová ekonomika (nástroj GP) vytvára novú infraštruktúru nezávislú na dolári, a novým “obľúbencom” GP sa stáva Čína. Ako možno vidieť, rôzne pokusi neoconov destabilizovať region juhovýchodnej Ázie sa neoconom nedarí, hold, je to nová bašta globalistov.

SamTingWong
Návštěvník
SamTingWong

Ten vztyčený ukazovák vedle otázky “Líbil se vám tento článek” vypadá jako pozdrav borečků z ISIL. Asi bych to vyměnil.

Kočkodlak
Návštěvník
Kočkodlak

A jako třešýnka na dortu – kontingent 50tun střeliva pro “umírněné” povstalce (http://cz.sputniknews.com/svet/20151012/1378267/usa-syrie-opozice-strelivo.html)
Jako by už nebylo evidentní že Assadův režim je nezbytný k poražení ISIL a všichni povstalci jsou předem určeni k definitivní likvidaci, jediný smysl těchto výpomocí je házet Rusku klacky pod nohy a celou operaci ještě zdramatizovat (neli zvrátit)
USA takto defacto ačkoliv nepřímo bojují v Sýrii proti Rusku, zatímco se velení jejich ozbrojených sil na jiném místě schází a domlouvají na koordinaci vzájemných operací.
Tohle je z americké strany prostě úplně na palici. jakých provokací se z jejich strany ještě dočkáme?

Administrator
Admin

Ta americká dvojí politika (kdy jedna část americké moci se domlouvá s Rusy na spolupráci a druhá část se naopak snaží Rusy zničit) je důsledkem mocenského dvouvládí v USA, o kterém už hovořil a vysvětloval ho VK v jednom z pořadů na Svobodném vysílači. Obamovo křídlo chce spolupráci s Rusy v Sýrii, McCainovo křídlo chce přímou, anebo alespoň proxy válku s Rusy, kdekoliv na světě, jakýmikoliv prostředky. Ukrajina nevyšla, tak zkouší Sýrii.

Aksal
Návštěvník
Aksal

K Saudské Arábii jenom malou poznámku. Pan Slovjev, který natáčel s panem prezidentem Putinem poslední rozhovor prozradil jednu malou, ale zásadní věc, kterou mu naznačil Putin mimo natáčení. Tou informací je to, že i když to tak nevypadá, podporuje Putina a potažmo Rusko mnohem víc zemí Blízkého východu, než se nám to jeví, ale je předčasné toto veřejně prezentovat… Putin také naznačil, že před ruskou operací promluvil s vládami zemí blízkého východu a zakončil to tím, že bez jejích souhlasu, by se k této operaci neodhodlal. Takže za oponou je to mnohem jednoznačnější, než se to zdá navenek…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Tady je potvrzení toho, co jsem psala výše…
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11346/

KP
Návštěvník
KP

Sice to sem nepatří, ale podívejte se jak herec Stropnický lže. Taková ostuda, že se nestydí.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383199-stropnicky-v-tom-zustal-sam-rusko-i-madarsko-poprelo-jeho-slova-o-ruske-podpore-migrantum.html

Kočkodlak
Návštěvník
Kočkodlak

najednou jsou konspirační teorie vhod 😀

jája
Návštěvník
jája

on možná nelže, ale nemá tu roznášet “z kavárny” drby 🙂 , ke kterým se nikdo nebude logicky hlásit 🙂

B
Návštěvník
B

Psal jsem to pod Pjakina, ale sem se to hodí víc.
Zapamatujme si aktuální zprávy o „znepokojení“ aerolinek z ruských raket.
Nebo si na ně alespon při false flag vzpomeňme.
Mimochodem, mainstream už otiskne opravdu každou sračku. Tyto rakety letí ve výšce 15 – 100 m nad povrchem. Letadla 10 km. Jak se můžou cítit ohroženy? A co americké rakety? Ty jsou v pořádku?