Chtělo by se, chtělo, jestřábům ruské země! Poetické video o zcela pragmatických...

Chtělo by se, chtělo, jestřábům ruské země! Poetické video o zcela pragmatických hodnotách

Dostávám spoustu odkazů na videa typu, jaké jsem právě vložila. Obvykle jde o videa tzv. duchovní, meditační a podobných kategorií. Jako člověk velmi pragmatický k ním sice mám úctu, ale můj “šálek kávy” to není. Přesto dnes dělám výjimku a vkládám video s názvem “Ty široká stepi”.

Video je sice poetické, ale když se nad ním zamyslíte, je velmi pragmatické. Ten orel vznášející se nad ruskou zemí – dosaďte si za něj Napoleona, Hitlera, EU, USA, globalisty a klidně třeba i Čínu. Fakt je ale takový, že na světě již není mnoho území s tak bohatými přírodními zdroji, jakými oplývá Rusko. Jistě všichni zaregistrovali nárůst sucha a větu o “modrém zlatě”, čímž je myšlena pitná voda. A takový Bajkal jí má 1/5 celosvětových zásob. A kde je ropa, plyn a různé kovy – z nichž například takové paladium, nezbytný to materiál pro ekologické motory, se z nějakých 50% nachází na území Ruska (po něm už pouze ve dvou lokalitách – cca 45% v jižní Africe a nějakých 5% v Kanadě).

A jak je vidno ve videu – co ty lány úrodné půdy, neznehodnocené GMO? Pořád si někdo myslí, že Rusko bez Západu umře hlady? Nezapomeňme, že peníze jsou až terciární ekonomická hodnota, která je zcela závislá na dvou předchozích : na primární hodnotě (co příroda dá) a na sekundární hodnotě (cena lidské práce poté, když člověk z přírodních zdrojů něco vytvoří – stůl ze dřeva, chleba z obilí, vodu z jezera, teplo a energie z plynu a ropy, atd.) Až pak mohou bankéři tvořit peníze z peněz, ale nebude-li primární a sekundární zdroj, bankéři si penězi mohou leda tak zatopit….

Jezero Bajkal
Bajkal ještě jednou

Jak říkám v úvodu, video je poetické (krásně poetické,) ale nic to nemění na faktu, že je i velmi pragmatické. Velmi pěkně totiž ukazuje, jaké hodnoty ve skutečnosti nikdy nepřestaly platit, resp. že pokud jestřáb ve svém finálním tažení neovládne i ruskou půdu a její zdroje, může si své penízky strčit někam… K tomu video velmi pragmaticky ukazuje, že když na to přijde, Rusko se bez amerických papírků (či jakýchkoliv jiných) obejde – vše, co je nutné k přežití, má. A protože opačně to neplatí, proto jestřáb krouží a krouží….  A jestli si někdo myslí, že někdy přestane, tak nepřestane a nepřestane… Ale naštěstí Rusko má i jiné hodnoty, než jak nacpat žaludky a to je důvod, proč to jestřábům v Rusku nikdy nevyšlo a proč jim to ani nevyjde! Jistě, Rusko není žádná dokonalá země. Ale já prostě nesnáším dravce, obzvláště pak ty v lidské podobě, tzn. ty věčně nenažrané…!

Čtenář Bantustan shodou okolností vložil odkaz na stejnou melodii, o které je úvodní video, a když už se to tak vyvinulo, vkládám i jim doporučené video:

PS – A když vidím to úvodní ruské video a v něm ty koně, nejde mi nevložit ještě jedno video – doufám, že optimistické pro všechny (a prosím, neřešit autora):

-Pozorovatelka –  12.3.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
pepe
Návštěvník
pepe

S radostí jsem zaznamenal že se odkazy otevírají v na nové kartě. I když si nenamlouvám že bych to ovlivnil za tento počin mockrát děkuji. Už se vidím jak celé noci čtu co jsem při litování vaším webem nestíhal. Díky.

Ščors
Návštěvník
Ščors

Jak Rusko zachránilo západní civilizaci: Zatímco národy na západě Evropy v relativním poklidu, měřeno hrůzami a utrpením Ruska, budovaly svoji civilizaci, na Rusko se valily vlny mongolských hord z východních stepí. Hořící vesnice i města, děti a hlavy padlých obránců narážené na kopí, „zdobená“ koňskými žíněmi, ženy znásilňované a odváděné do otroctví… (Srovnej tklivé elegie o našem utrpení pod Habsburky.)
Dvě stě padesát roků pod mongolským panstvím! Bylo to málo, či dost, aby kalich byl naplněn? Průraznost mongolské rasy byla v té době taková, že nestát v cestě Rusko, které většinu této „kinetické energie“ absorbovalo, její expanze by skončila na březích Atlantiku. Existovala by dnes západní civilizace (z jejíž podstaty dosud žijeme) potažmo i ta z ní vzniklá americká (?), nestát v cestě „překážející“ Rusko?
Napoleon, Hitler, „boží vyvolení“, gulagy – bylo to málo, či dost k naplnění kalicha?
Rusko zrazené a opuštěně. Noci plné úzkosti a obav o jeho osud. Bylo to málo, či dost…?
Evropu, zdevastovanou materiálně i morálně První válkou, nezajímal osud obrovské země na východě. Jen tu a tam článek nebo brožurka s tématem: Umírající Rusko. To byl celý zájem Evropy o jeho osud…však i Tatíček pravili, že každý národ si musí pomoci sám a že to, co se děje v Rusku, je jeho vnitřní záležitost (Prorok!) – a jeho lobbing u „anglosaských velmocí“ za hospodářskou pomoc bolševikům a za jejich uznání jako vlády Ruska!! K tomu skromné přiznání: Mohl jsem Rusko zachránit.
A Rusko tu je i bez jeho záchrany!
Síla státu se neměří jen růstem HDP, mírou zadlužení nebo palebnou silou zbraní, ale i jeho vnitřní kompatibilitou.
Není zázrakem, že Rusko, tolikrát stojící před branami smrti, a to jak té fyzické, tak i duchovní, se po sedmdesáti letech chazarsko-bolševické vlády (těch „vyvolených“) slavně navrátilo ke svým křesťanským kořenům? Nebylo to ale zadarmo. Krev mučedníků je semenem křesťanů, řekl Tertullián.
Schizma z roku 1054 otřáslo Církví i Evropou. Víme ale, že Bůh může i špatné změnit v opak, vždyť co by dnešní západní Církev, otřásaná skandály, liberalismem a devastovaná zednářskými „monsiňóry“, mohla ruskému národu nabídnout?
Takže vlastně díky i za onen rok…
O těch, co po staletí sužovali Rusko, Dostojevskij napsal: „A teď nám prodávají mýdlo.“ Tou jednou větou vyjádřil vitalitu a nezdolnost Ruska. Možná, že s podobnou nabídkou přijdou i z druhé strany?
Proto rada americkému Bafometovi: Neprovokujte Rusko!
A nepopulární vzkaz do vlastních řad. Mají pravdu ti, kteří říkají: Buď skončíme v pekle s Amerikou, nebo se zachráníme s Ruskem.

lordman
Návštěvník
lordman

Za ty slova Ti moc děkuji,svatá pravda.Běhá mi opravdu mráz po zádech,když to čtu.
Kdyby tak vstali naší otcové,žasli by jaké svině nám vládnou.

Plkal
Návštěvník
Plkal

Však je to taky velmi dobře vidět na současné ekonomice služeb. Pokud je ekonomika postavená na vzájemném poskytování služeb, tak z principu nemůže růst, protože je v ní jen omezený počet peněz, který navíc skončí v kapsách několika jedinců (většinou bankéřů). A žádné nastavování záporných úrokových sazeb nebo kvantitativní uvolňování tomu nepomůže. Růst je možný jen, pokud přicházejí další vstupy z primárních a sekundárních zdrojů (přírody a prvovýroby).

tana
Návštěvník
tana

Video je krásné a pravdivé. Vždycky jsem ruským turistům vysvětlovala zásadní rozdíl mezi “lidmi rovin” a “lidmi hor”.
Lidé hor mají přesně vymezený prostor, odcucsjdle docucsjdle je to moje, za kopcem nebo potokem sousedovo. A tak to chodí po staletí. Pro nás nedostižný vzor – Švýcarsko.
Jsme nesví v krajině, kde není kopec a na něm hrad, pod kopcem návrší, a na něm městečko s kostelem.
Lidé rovin jsou zvyklí na daleké obzory, seberou úrodu, zamrznou řeky, národy se dají na pochod. Na sever od nás lautrrovina až do Holandska. Proč by lezli do hor, když tam jsou samí nerudové, kteří je tam nechtějí pustit? A ty písně, táhlé, depresivní.
Já jsem na rovině žít nemohla, v Holandsku se žilo krásně, všechno fungovalo, lidé výborní, peněz dost, ale když jsme se přiblížili k Bavorské hranici – byli jsme už doma.

IDDQD
Návštěvník
IDDQD

A za kopcem se skrývá malebný domeček 😉
https://hotu.su/yakutsk/zhizn-v-sgorevshem-dome.html

Frank
Návštěvník
tana
Návštěvník
tana

Oba odkazy poukazují na užitečnost “domovského práva”, které se z našeho práva vytratilo někdy ke konci 1.. republiky. Tehdy bylo jasně dáno, že obec se o místní lidi v nouzi musí postarat. Pro cizince platilo, že nejdříve museli získat “domovský list”, který jim vystavila obec, pro kterou udělali něco dobrého, a teprve potom mohli podat žádost o udělení občanství.
S občanstvím muže získala občanství celá rodina. Provdala-li se žena za cizince, občanství své země ztratila.
Tento souhrn zákonů, převzatý z dob R-U, byl zrušen s nástupem NSDAP v Německu a následné emigrace z Německa, kdy nověpříchozí dostávali rychle Československé pasy, se kterými pokračovali dále. Bez toho by mnoho “demokratických” zemí těm lidem nevydalo vstupní vízum, protože odmítali přijímat Židy / na základě žádosti Švýcarska to bylo v německých pasech uvedeno/.
Takto popsaná cesta umožnila záchranu mnoha Německých Židů v USA, kde se židovská lobby snažila zabránit vstupu chudých Židů z Německa.
Výše uvedené skutečnosti zároveň objasňují postoj Švýcarů k imigrantům, poprvé byla udělena výjimka Čechoslovákům v 68, stejně ale měla domovská obec kardinální vliv na udělení občanství.

duorealista
Návštěvník
duorealista

Krása! Beze slov!

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia
IDDQD
Návštěvník
IDDQD
IDDQD
Návštěvník
IDDQD
Ščors
Návštěvník
Ščors
bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia
albatros
Návštěvník
albatros

Dravci sou součástí našeho světa a jako takové je respektuji. Psychopatické nenažrance, kteří nemají genetické ani morální zábrany chovat se jako zrůdy bych dravci nenazval, je to něco jako protipól dobra, čisté zlo.

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia