Česko: samý ruský špion, všude samá ruská propaganda!

Česko: samý ruský špion, všude samá ruská propaganda!

Česko: samý ruský špion, všude samá ruská propaganda!

Tak nějak by to mělo v Česku vypadat, podle Martina Fendrycha, komentátora Aktuálně.cz. Nemyslím, že tomu tak je, ale na druhé straně se nedivím ani panu Fendrychovi, ani jiným lidem, kteří tento názor mají. No jestli jde opravdu o názor, to je otázka, spíš bych to viděl jako nástroj zoufalé západní propagandy o neutěšeném stavu postojů českých občanů k celkem úspěšné politice Ruska a prezidenta Putina, které silně nabourává, resp. přehlušuje opačnou polarizaci propagandy, tentokrát té z USA.

     Pan Fendrych se nás občany snaží přesvědčit o nekalé činnosti stovek ruských špionů v Česku, jejichž cíl je (údajně) jasný: zpochybnit NATO, oslabit ČR, rozbít Evropskou unii. Podle Fendrycha se pozornost veřejnosti upíná na uprchlickou krizi v Evropě a přitom jí uniká, jak velký zájem o nás mají ruské tajné služby, jak je u nás nenápadně, leč masivně, čím dál víc uplatňován ruský vliv. Toho vlivu je až tolik, že např. v televizi je to samá ruská propaganda a o americký film nezavadíš, že? Tolik na úvod, aby bylo českému občanu jasné, jakých nepředložeností se dopouští, když oslabuje svoji pozornost nedůležitými otázkami uprchlické krize a nevidí strašné nebezpečí z činnosti ruských špionů a ruské propagandy!

0,,17623791_303,00.jpg
Česko je prý plné ruských důstojníků FSB a GRU.

   V článku Rusko v Česku. Putin v Česku. Vliv Kremlu je zde čím dál patrnější, hmatatelnější pan Fendrych popisuje, resp. upřesňuje zdroje, odkud je šířena škodlivá proruská propaganda, odkud jsou řízení ruští špioni atd. Ale hned k tomu také dodává, že tyto informace nelze doložit, nikdo vám je nepotvrdí, protože jde o tajné služby, jejich agenty a spolupracovníky. V tom má pan Fendrych pravdu, protože tak tomu je všude v celém světě. Přesto však pan Fendrych tvrdí, že stovky prokazatelně neidentifikovatelných špionů po celém Česku, mají za úkol získávat vojenské, obchodní a jiné, i kompromitující materiály a informace se snahou nás zevnitř rozkládat, aby prý stát zeslábl. Zřejmě už v každém druhém člověku vidí ruského špiona, pozoruje jejich široké působení v obchodní, vojenské, politické oblasti a sám na sobě pociťuje, jak nás oslabují a rozkládají. Nechci být škodolibý, ale pana Fendrycha snad postihla paranoia, když vidí špiony a propagandu tam, kde není.

     Nicméně, zkusme být objektivní a připusťme, že má pan Fendrych pravdu a že v Česku skutečně působí ruská propaganda a ruskými špiony se to jen hemží. Ale proboha, copak není dost důvodů, aby i ruská strana vyvíjela činnost ve svém zájmu, když své americké zájmy (včetně zájmů NATO) naprosto bezprecedentně obhajuje a prakticky legálně vykonává pražské americké velvyslanectví s panem Shapirem v čele? České vládě, politickým a dalším představitelům veřejného života nevadí, že se pan Shapiro provokativně, naprosto v rozporu s diplomatickými pravidly osobně angažuje v boji proti prezidentu M. Zemanovi, kárá a poučuje, co česká prezident má, může či nesmí dělat, jaké má vláda povinnosti vůči USA, NATO a jak má aplikovat a realizovat vztahy k západní politice atd?

maxresdefault.jpg
Martin Fendrych

Je to málo, aby se ruská strana neobávala, že se v Česku vede cestou ambasády USA zřetelná západní propaganda v boji proti Ruské federaci? Politika české vlády je vedena k akceptování západní politiky, k podpoře politiky NATO, jeho rozšiřování do blízkosti hranic RF, nemluvě o tom, že Česko oficiálně podporuje Ukrajinu v jejím boji za údajnou demokratizaci země. Je to snad pro pana Fendrycha málo, aby i u nás fungovali ruští špioni a byla šířena ruská propaganda? Pochopitelně, že by bylo lepší, kdyby u nás vůbec žádní špioni nebyli, ale to je přání naprosto nereálné. Ne ani tak naší vinou, jako vinou politiků, kteří se rozhodli přátelit se s jiným velkým bratrem, ale s tím předchozím se ne zcela a hlavně ne všichni rozešli. Protože však ten nový západní bratr má poněkud jiné záměry a cíle než ten východní, navzájem se hlídají a proto jsou u nás (oboustranně) i špioni.

   Co je ovšem (alespoň pro mě, nevím jak pro ostatní občany) naprostou novinkou je konstatování pana Fendrycha, že kolem ruské ambasády se sdružují „kozáci“. Rusové, žijící u nás je prý v roce 2013 popsali jako “pátou kolonu”, kterou ovládá Kreml. Prý u nás dokonce vytváří uniformované, ozbrojené oddíly. Cíl: „proniknout do všech společenských a státních struktur”. Ptám se, jak vypadá takový ruský „kozák“, kde jej mohu spatřit, jak jsou uniformovaní a ozbrojení? Kolik jich je? Dva, čtyři, šest? Občas chodím kolem Konzulátu Ruské federace v Brně, ale nikdy jsem tam nějakého uniformovaného a už vůbec ne ozbrojeného „kozáka“ neviděl!

   Zkrátím to a doporučuji panu Fendrychovi, aby si uvědomil nejen své postavení užitečného idiota, ale i vědomého spolupracovníka americké propagandy o které se ve svém širokém pojednání o ruské propagandě a špionech v Česku ani slovem nezmiňuje. Taky proč, za to placený není, píše o tom, o čem psát má, no ne? Tak to má být, koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Jo, s tou paranoiou pane Fendrychu, nevím, nevím, ….!

Jiří B a ť a , 9. března 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jokles
Návštěvník
Jokles

Již delší dobu mi ten Fendrych připadá stejně blbej, jako Jarda Tůma !

dany
Návštěvník
dany

pane Fendrych dáme si tu naši :

https://www.youtube.com/watch?v=oIFyTeWrHjI

Jokles
Návštěvník
Jokles

Uvedená fota jsou převzata z návrhu na přebal nového vydání slavného dostojevského románu Idiot. Nebylo zatím rozhodnuto definitivně, které bude použito…

Jindra Hujer
Návštěvník
Jindra Hujer

Já bych to nepodceňoval, podle oficiálních zdrojů má nyní Česká republika již 15 milionů obyvatel, z čehož se dá lehce spočítat, že každý třetí u nás je špión!! Lidé, bděte!!
Pokud se ptáte, proč zrovna u nás jsou všichni špióni Ruska, tak vězte, že přestože je naše zemička rozlohou nepatrná a obyvatel má jako jediné čínské okresní město, její význam je naprosto zásadní. Kdo ovládá Česko, ovládá svět a celou Sluneční soustavu.
Nenechme si ji vzít, proto až půjdete ulicí neváhejte označit každého, kdo neskáče …. není Čech!!

jostom
Návštěvník
jostom

Pane Jindro, já znám lepsí a dúlezitejsí formulaci, která zní takto.
Kdo je pánem Cech je pánem Evropy. Urcite víte, kdo se takto vyjádril.
Máte pravdu, nemecký kanclér Otto von Bismarck. Tak se nedivte, ze je v Cesku tolik spiónú jak ze Západu tak i z Východu.

Jokles
Návštěvník
Jokles

No konečně ! Ne jedno, ale dokonce hned dvě skvělá fota na přebal nového vydání slavného dostojevského románu Idiot ! To se bude prodávat samo …..!

LCZ
Návštěvník
LCZ

“Ruský špion” si přečetl na americké stránce NBC NEWS, A ZKOPRNĚL:
Více než 5.000 TUN bojových zbraní a munice ve 415 kontejnerech dovezli z USA do německého přístavu v Nordenham.
Tato největší “zásilka” za posledních 10 let byla poté umístěna do U.S. ARMY skladu v Miesau, odkud bude distribuována dále.
Tato “kritická zásilka” se uskutečňuje v souvislosti se zmínkami o ” Nové Studené Wálce” mezi Západem a Ruskem.
Spojené síly se budou tak zásobovat na přicházející U.S.ARMY cvičení “ANAKONDA 20156”, které se uskuteční v červnu v Polsku, a bude se ho účastnit 20.000 spojeneckých oddílů.
“………toto jen ukazuje, jak myslíme na ochranu našich spojenců.” dodal plukovník U.S.ARMY Col. Matthew Redding.
http://www.nbcnews.com/news/world/u-s-army-germany-takes-delivery-5-000-tons-ammunition-n523501

Co asi ty naše kluky ( a nás) čeká……..!

LCZ
Návštěvník
LCZ

Vypadá to, že je jasný, kam se Putin stěhuje ze Sýrie – má po zuby ozbrojenné západní hranice – EUNATO hujery.
Chybí jen, že nějaký pitomec, jako Štětina zvolá ” na ochranu – proti ruské agresi “.

Ščors
Návštěvník
Ščors
Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Práce americké ambasády, když na těch stránkách tvrdí toto: “(jen za posledních 6 měsíců zabila vládní vojska diktátora Asada 7894 civilistů, tzv. islámský stát 1131)” tak si nemusím nic ověřovat a mám jasno. Původce takových lží je třeba vykuchat a hodit do mraveniště nebo ještě lépe sežrat prasatům. Nic jiného na ně nezabírá, protože sežraný od prasat se nedostane do ráje.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Jsem pro ta prasata !

amenhotep16
Návštěvník
amenhotep16

Tak na spásná moudra tohohle drbana jsme všichni čekali. Jo, vy nevíte kdo, nebo co je to drban? Tak se v socializmu říkávalo pachatelům úmyslné trestné činnosti. A právě tenhle Martin Fendrych byl zaměstnán jako bagážista na Ruzyňském letišti a byl pravomocně odsouzen za vykrádání kufrů a zásilek. Po velkém třesku mu tato bohulibá činnost byla uznána jako boj za demokracii a odměněn byl funkcí nejprve tiskového mluvčího a posléze náměstkem na Ministerstvu vnitra za panování pasáčka krav Jana Rumla. Tak co komu takový “charakter” může ještě sdělovat?

Ščors
Návštěvník
Ščors

Za socialismu jezdil ještěrkou na nádraží a vykrádal poštovní vagony. Neumím si představit, že bych četl jeho, a některých dalších, články.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Za socialismu se říkávalo, že všude je americký špión a rozvraceč republiky. Že všichni jsou placeni ze západu od imperialistů.

A pak se po mnoha letech ukázalo, že těch doopravdy ze západu placených zase tak mnoho nebylo. Zato Václav Věškrna byl jedním z těch placených. Kdoví, kdo platí Martina Fendrycha, třeba je i on sám dodnes také imperialisty placen. Dnes už se tomuto postu ale neříká rozvraceč republiky a válečný štváč. Třeba se tomu říká poradce pro Public Relations.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Ale i jemu by se mělo umožnit poslední přání ! Např. vybrat si kandelábr….

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Opravdu odpudivý a slizký člověk, na 99% latentní homosexuál. Jednoduše špinavá havloidní disidentská presstitutka.