Česko přijme 40,000 migrantů z Ukrajiny, rozhodla o tom česká vláda na...

Česko přijme 40,000 migrantů z Ukrajiny, rozhodla o tom česká vláda na základě podnětu zahraničních montoven v ČR, které nechtějí českým dělníkům navyšovat mzdy, ty by se prý začaly pomalu blížit těm německým! Pod tímto skandálním rozhodnutím je podepsaný Tomáš Petříček, kvůli vydávání pracovních víz dojde k navýšení počtu pracovníků na českých konzulátech na Ukrajině! Příliv laciné pracovní síly do ČR prohloubí už tak přemrštěné ceny na trhu s nájemním bydlením!

Česko přijme 40,000 migrantů z Ukrajiny, rozhodla o tom česká vláda na základě podnětu zahraničních montoven v ČR, které nechtějí českým dělníkům navyšovat mzdy, ty by se prý začaly pomalu blížit těm německým! Pod tímto skandálním rozhodnutím je podepsaný Tomáš Petříček, kvůli vydávání pracovních víz dojde k navýšení počtu pracovníků na českých konzulátech na Ukrajině! Příliv laciné pracovní síly do ČR prohloubí už tak přemrštěné ceny na trhu s nájemním bydlením!

Český ministr zahraničí za ČSSD Tomáš Petříček v pondělí po jednání vlády šokoval desítky tisíc zaměstnanců v montovnách po celé republice. Vláda totiž schválila návrh [1] jeho resortu na vydání 40,000 pracovních a pobytových víz pro občany Ukrajiny, protože průmyslové podniky v České republice prý postrádají desítky tisíc pracovníků. S tím ovšem ostře nesouhlasí odborové organizace, které problém vidí v tom, že zejména zahraniční majitelé montoven v ČR nechtějí českým zaměstnancům nabídnout komparativně vyšší mzdy, které by odpovídaly životním nákladům občanů v ČR, jenž jsou po 30 letech od roku 1989 již zcela srovnatelné se západem. Co ovšem po 30 letech srovnáno není ani omylem, to jsou mzdy v ČR. Ty jsou dosud jen třetinové, resp. až čtvrtinové ve srovnání se západními zeměmi.

Tomáš Petříček, ministr zahraničí ČR.

A teď si raději sedněte, ať to s vámi nepraští. Česká vláda chce těmto 40,000 gastarbeiterů z Ukrajiny garantovat 1,2-násobek tzv. zaručené mzdy. Pokud jste ještě neslyšeli tento termín a nevíte, co je to zaručená mzda, tak vám to rádi vysvětlíme. Zaručená mzda je vyšší mzda, než je mzda minimální, a je vyplácena v celkem v 8 různých stupních [2] podle odpovědnosti a náročnosti vybraným skupinám zaměstnancům. Problém je v tom, že zaručená mzda je v rámci daných profesí a skupin jen o něco málo vyšší, než je profesní minimum v daném oboru. Namísto pořádného zvýšení mezd českým pracovníkům v oborech se tak do ČR raději natahají migranti z Ukrajiny a dá se jim 1,2-násobek minima v daném profesním oboru.

Příští rok Česko přijme kvótu 40,000 migrantů… ale ne z Afriky, nýbrž z Ukrajiny!

Na návrh ministerstva zahraničí bude česká vláda těmto 40,000 migrantů z Ukrajiny poskytovat víza, pokud zaměstnavatelé Ukrajincům zajistí mzdu ve výši 1,2-násobku mzdy zaručené. Jinými slovy, zahraniční montovny v ČR, které neodvádí obvykle na daních ani korunu, vyhodí z pracovních pozic české agenturní pracovníky, kteří řvou, že chtějí srovnat mzdy se západem a nahradí je Ukrajinci, kteří budou brát směšný 1,2-násobek zaručené mzdy, než kolik předtím bral český pracovník.

Zatímco montovna bude Ukrajincům platit de facto oborovou minimální mzdu, český pracovník skončí, protože 1,2-násobek zaručené mzdy v oboru jej dávno už neuspokojí. Přitom v České republice pracovalo podle statistických údajů ke konci loňského roku už 121,000 Ukrajinců, což je pětina všech zahraničních pracovníků v ČR. Navýšení tohoto čísla v příštích 12 měsících o 40,000 pracovníků znamená, že v ČR již bude pracovat přes 160,000 gastarbeiterů z Ukrajiny a důrazně upozorňuji všechny naivky, že už se dávno a dávno nejedná jen o práce na stavbách.

Reklama na zvracení.

Čím dál tím více se jedná o pracovní pozice v montovnách, ve fabrikách, na výrobních linkách, dále rovněž v sektoru pohostinství, v barech, v restauracích, ve službách obecně. Tam všude by mohli pracovat čeští občané, ale nepracují. A proč? Protože mzdy jsou natolik nízké, že neposkytnou českému občanovi s českými životními náklady, které jsou plně srovnatelné s německými náklady, uspokojení životních potřeb. Mzdy jsou zkrátka i po 30 letech v těchto profesích na nějakých 20% toho, co se bere na západě a jmenovitě v Německu. Tato situace je neudržitelná pro české občany. Ovšem je udržitelná pro zahraniční montovny, za pomoci české vlády a ministerstva zahraničí. Když ministerstvo Tomáše Petříčka nasune do ČR levnou pracovní sílu, tak to zkrátka bude mít katastrofální dopad na mzdy českých zaměstnanců.

Zaměstnavatelé si budou moci koupit Ukrajince za 1,2-násobek minimální oborové mzdy, český dělník s požadavkem na odpovídající mzdu v ČR skončí na dlažbě

Nikdo ze zaměstnavatelů nebude nucen zvyšovat mzdy, prostě vyhodí české dělníky, kteří řvou, že chtějí odpovídající platy vzhledem k životním nákladům a cenám v ČR a nahradí je lacinější pracovní silou z Ukrajiny. Ale co je nejhorší, samotná česká vláda bude těmto migrantům a montovnám garantovat pracovní pobyty pro Ukrajince prostě výměnou za 1,2-násobek jejich zaručených mezd, které jim zaměstnavatelé budou vyplácet. Jedná se tak o řízenou genocidu české rodiny, naprostou sociální likvidaci dělnických profesí, protože vláda tímto dala signál, že je ochotna pomáhat v zaměstnávání cizincům, ale nikoliv českým občanům.

Ukrajinští dělníci.

Hospodářská komora ČR ale dokonce kritizuje i ten 1,2-násobek pro Ukrajince, že prý by to zaměstnavatele moc zatížilo a znevýhodnilo by to české dělníky, kteří by brali méně než Ukrajinci. Tím Hospodářská komora de facto na plnou hubu přiznala, že Čechům se dnes v montovnách platí minimálka. To je chucpe! Doufám, že už chápete, proč česká vláda tiskne každý a každý rok desítky tisíc pobytových víz, karet, formulářů a tiskopisů pro migranty, protože tyto dokumenty jsou určeny jak pro migranty z arabských zemí jako je Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, ale jsou určeny i pro desítky tisíc gastarbeiterů z Ukrajiny, jejichž země byla rozvrácena Majdanem na přelomu let 2013 / 2014 a dnešním výsledkem je doslova exodus Ukrajinců na západ.

Montovny nechtějí srovnávat mzdy se západem, a tak zatlačily na vládu v Praze, aby souhlasila s kvótami na import migrantů z Ukrajiny, kterým se bude platit oborová minimálka pod krycím označením “zaručená mzda”

Český dělník teď uvidí na vlastní oči, jak jeho místo obsazuje Ukrajinec, který nikdy nedostane tolik peněz, kolik by na dané pozici potřeboval Čech. Pro zahraniční montovnu je to obrovská výhra. Montovna může Ukrajincům klidně platit minimální mzdy plus nějaký sprostý 1,2-násobek oborového minimálu, Čechům už to ale není v poslední době recht, protože i montovny čelily tlaku na zvyšování mezd v posledních letech. Takže, Ukrajincům budou platit minimálku jako kdysi za starých dobrých časů platily montovny Čechům, ale česká vláda to zdůvodní nedostatkem pracovních sil v ČR. No ty vole, Česko zvrací fšecko!

Práce v montovně.

Když jsem si článek v pondělí přečetl na mainstreamu, tak jsem si myslel, že se jedná o velice nepovedený a opožděný aprílový článek, ale ono ne. Je to rozhodnutí vlády, které bylo přijato a je myšleno naprosto vážně, na základě podnětu Petříčkova resortu ministerstva zahraničí. Lobbing zahraničních montoven v ČR zjevně udělal své, protože takto brutální a nestoudné nasunování laciné pracovní síly do ČR a dokonce s podporou od české vlády, to je prostě neuvěřitelné urychlení protinárodních a anti-sociálních procesů v ČR. Protože zdaleka nejde jenom o to, že laciná ukrajinská pracovní síla začne vytlačovat z pracovních pozic české ženy a muže. Jde totiž i o strategickou otázku ceny bytů, nájmů a bydlení.

Migrační kvóty pro Ukrajinu prohloubí bytovou, realitní a nájemní krizi v ČR, varují realitní kanceláře

Pokud se do ČR nasunou další desítky tisíc migrantů z Ukrajiny, kde myslíte, že asi tak budou bydlet? Pod mosty? Ne, budou bydlet v ubytovnách. Jenže, ty už jsou plně obsazené. Takže, co se stane? Ubytovny zvednou ceny, vyhodí současné české dělníky a ubytují Ukrajince. Jenže, to nebude stačit. Takže se budou hledat byty, které budou moci být použity jako nájemní bydlení.

A protože bytů je nedostatek, zvednou se ceny nájmů. Je to naprosto jednoduchá rovnice, která se automaticky vyvažuje na trhu. Vyšší poptávka po bydlení zvýší ceny bydlení. Ve chvíli, kdy vláda začne politiku podpory pro zahraniční pracovní sílu, je to cesta do pekel pro české rodiny, české mámy a táty. A je to stejný proces, který se objevuje všude v západní Evropě. Pracovní místa na nižších pozicích přebírají migranti.

Stavební práce a pracovní síla ze zahraničí.

Rozhlédněte se okolo sebe. V supermarketech a nákupních centrech najednou potkáváte více a více černochů, muslimů, celých arabských rodin, Afričanů a už dávno nejde jenom o města jako jsou Praha nebo Brno, kde byste si mohli myslet, že jde o turisty. Kdepak, vidíte cizince už i v malých městech, ve všech regionech, v městech do 5 tisíc obyvatel, tzn. v malých regionálních městech, a to už nejsou turisté, zejména ne ve chvíli, kdy muslimka před sebou tlačí sporťák s malým dítětem a další 4 děti jsou okolo ní a jdou na nákup do Kauflandu.

To nejsou uprchlíci, to jsou vízoví migranti s papíry, s dokumenty, s pobytovými povoleními. A problém je v tom, že muslimů a černochů si všimnete, ale Ukrajince od Čecha podle pohledu nerozeznáte. Už proto chápete, proč na Aeronetu varujeme před falešnými politiky, kteří se zaštiťují tzv. odporem proti “nelegální” migraci? Protože jak sami právě vidíte, o nelegální migraci už dávno nejde! Vlast, kulturní identitu a už dokonce i byty a pracovní místa nám unáší legální migranti, s pobytovými a pracovními vízy, s požehnáním od české vlády.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pepa
Návštěvník
Pepa

Ukrajinci jsou slovani stejně jako my, pořád lepší pracující ukrajinec, než nepracujicí arab na podpoře. Neříkám že je to dobře sem nahnat 40000, ale lepší než černoši určitě.

čenda procházka
Návštěvník
čenda procházka

zapominate na to ze Ceska republika jiz neni suvereni stat , je to spis takova Böhmen und Mähren v 2.0 o osudu ceskeho naroda se opet rozhoduje v Berline , ne v praze

Jarmila
Návštěvník
Jarmila

Pořád dokola se tady řeší to samé – Češi nechtějí pracovat za nízké mzdy, tak raději pobírají sociální dávky-a kdo jim asi tak dává tu zbraň, že si mohou takto foukat? Takže nabereme cizí dělníky a dáme jim minimální mzdy-a kde je teda ta spravedlnost, kterou tady hlásá Babiš? To samé totiž kritizujeme vzhledem k “západu” a my budeme uplatňovat to samé tady u nás? Nejsou peníze na mzdy, nejsou peníze na infrastrukturu, nejsou peníze na sociální služby pro opravdu potřebné, pro učitele, pro důchodce atd.-však to známe. Tak proč sakra ti samí, kteří to tady denně hlásají z médií, nepřestanou konečně rozkrádat státní peníze a nežijí jen z toho, co si vydělají poctivou prací jako 80% našeho národa. Proč neudělají opatření, aby k tomu nedocházelo? Protože se jim to hodí, protože těch zlodějen jsou sami iniciátory a součástí. A dovoluje to absolutní úpadek morálky a to, že si lidé neuvědomují, že zlo žije tam, kde mu to dobro dovolí. Hodně o tom doma diskutujeme a došli jsme k závěru, že úplně nejlepším východiskem z tohoto marasmu by bylo-ne shodit Babiše, nechat ho dovládnout toto volební období – ať všechny ty dopady si jeho vláda pěkně odskáče. Mezitím zformovat alternativu(obávám se. že s SPD to ale nepůjde) a vytvořit půdu pro důvěru těmto stranám a hnutím mezi lidmi. Ale chce to silnou argumentaci, konfrontaci proklamací a slibů se skutečným chováním současné politické garnitury. Protože lidé zapomínají. Jinak je s námi ámen.

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

Pro spoustu lidí strany jako SPD,KSČM,DSSS a jím podobné jsou nevolitelné a to zejména k jejich politickým postojům.Já když tady pročítám ty komentáře,tak 80% diskutujících jsou čistokrevní bolševici,kteří by zase nejraději znovu brali a přerozdělovali a ten zbytek jsou radikální pravicový nacionalisté.Lepší budoucnost pro všechny občany ČR chceme všichni,jen ty cesty jak k tomu cíli dojít máme rozdílné.

Bezejmenny
Návštěvník
Bezejmenny

Odplaz se sorošhade !!

tehu
Návštěvník
tehu

Pokud jde o práci, tak mám s UK pracovníky jen ty dobré zkušenosti. Na straně druhé velmi mnoho našich lidí nemá o práci zájem. Jen se podívejte do okolí UP a hlavně Referátúů hmotné nouze… (A kupodivu i Cigáni – když se jim chce tak taky dokážou máknout.. )Takže je to celé trochu dvojsečné a pravda je v tomto případě uprostřed….

Reznik
Návštěvník
Reznik

Vůbec jsi nepochopil podstatu věci. Nikdo se nepře, vlastně zde nepadlo ani slovo o tom jak kdo kvalitně maká. Pojednává se zde jaký může být konečný důsledek pro českou rodinu. Pokud by šlo o to jak makají naši lidé, vážně makají dobře a to i ty “nejlínější” v mém porovnání se západem… Dělám tu sotva na půl jak doma, oproti ostatním dělám až moc a mám za to o sto tisíc více. Životní náklady ? Něco levnější, něco dražší ergo srovnatelné.

Rychnovák
Návštěvník
Rychnovák

Kousek od nás leží Kvasiny s montovnou VW (Škoda). Všude po městě cizinci, vysoká pouliční kriminalita. Cena malého bytu se tu ročně zvýší tak o 100 tisíc, projevuje se to po celém okrese. Z bytů se dělají ubytovny nazinkané cizinci. Každý den mám v poštovní schránce lístky s nabídkami na odkoupení bytu. Silnice zahlcený kamiony se škodovkami (snad i Seaty) na návěsech. Závory na železničních přejezdech věčně dole, protože ta auta valí i po železnici – kolony. Po okolí se v polích staví obrovské sklady a cizince nabírají i tam.
Jo a Ukrajinky už makají v nemocnicích jako sestry. Měl jsem i ukrajinskou zubařku, ale neudělala atestace, tak musela skončit. Zkuste si dnes sehnat zubaře na pojišťovnu. Člověk si připadá jako cizinec ve vlastním rodišti, děs.

Jeseritz
Návštěvník
Jeseritz

https://narodnidemokracie.cz/z-noveho-programu-nd-oddluzeni-statu-a-obyvatelstva/Pokud by se realizoval tento program oddlužení obyvatel ČR, dostaly by se do legální ekonomiky statisíce českých občanů v exekuci a Petříček by neměl důvod sem tlačit Ukrajince a muslimy.

fox
Návštěvník
fox

nejenom montovny, ale i korporáty typu makro zaměstnávají ať už přímo nebo vdalšíchslužbách dnes už téměř 30% ukrajinců, jelikož tvrdí že češi nechtějí dělat. je to lež jako věž. češi chtějí dělat, ale ne za mzdy které firmám umožňuje jejich zahraniční vlastník zaplatit. Pro němce jsme prostě jen kolonie….

vese
Návštěvník
vese

Za chvíli dojde i na 120 volů a 500 hřiven stříbra.

Barel
Návštěvník
Barel

Nemusí pršet, stačí, když kape. Dneska podle mě docela zásadní usnesení Sněmovny o nepromlčitelnosti stomiliardových zločinů z privatizace. Návrh KSČM prošel 108 hlasy. Pro usnesení nebyly strany ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN… Že by nový příběh “Babiš vrací úder?” 🙂
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019060610083448-privatizace-zakon-usneseni-smenovna-hlasovani-kscm/
A napadá mě – všiml si toho někde mainstream?

Linda
Návštěvník
Linda

Jen to bylo na novinkach. Ale nedelam si iluze, ze se neco vysetri a to uz od Klause, smetlo by to i Babise.

Jarmila
Návštěvník
Jarmila

Ano, jsem všemi deseti pro, ale i pro ostatní, včetně iniciátorů tohoto návrhu.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

“Vypůjčil” jsem si ten snímek níže.
comment image
Ano, dá se to takto interpretovat, protože:
“Jakousi generální zkouškou na stažení bolševismu z oběhu byl v Československu tzv. obrodný proces na jaře 1968, jehož vůdcem byl Žid Eduard Goldstücker. Židé, kteří koncipovali rok 1968, E. Goldstücker, J. Pelikán, L. Vaculík, J. Kohout, J. Hájek, I. Klíma, O. Šik, A. J. Liehm, E. Löbl, O. Černík, J. Procházka, V. Šilhán, F. Kriegl atd., pokud se toho dožili, byli rovněž mezi iniciátory převzetí moci v roce 1989. Revize komunismu v Československu v roce 1968 měla usnadnit postupnou anexi území Československa „Západem“ a dospět tak k podobným stavům jako nyní po roce 1989. Tomuto plánu KGB však v SSSR odporovala skupina euroasijců, kteří byli v „opozici“ vůči KSSS a KGB a byli soustředěni kolem GRU – vojenské zpravodajské služby. GRU byla proti plánu KGB na revizi idejí, programu a personálního řízení KSČ v ČSSR. Maršál Ogarkov, který řídil generální štáb armády SSSR, se spolu s maršálem Grečkem proti plánu postavili a zahájili okupaci Československa proti vůli KGB.”
(Miroslav Dolejší)

To řádění židovského moru by přišlo už tehdy!

anonym
Návštěvník
anonym

AntiSion
Já ty vaše sračky občas čtu, je to fundované, většinou to nejlepší, co se dá na internetu najít. Jen mám obavy, aby jste se z toho nezbláznil a nezačali vám vyskakovat ty židi i z lednice.
Jo, já vás chápu, bylo by úplně nejlepší je pobít všechny, jenže se to za 2000 let průběžných pogromů jaksi nevyvedlo. Jsou tady a vládnou a budou vládnout. Jestli jste to ještě nepochopil, byli tady o více jak dvě tisícovky dřív jak my a vědí jak na to. Je to vyvolený národ a jejich bůh je mocný.

Bezejmeny
Návštěvník
Bezejmeny

Tím bohem myslíš satana uprostřed davidovy hvězdy na synagóze?…Jediný mocný a živý Bůh se jmenuje Ježíš Kristus a dokud ho židé nepřijmou ,jsou stále na straně toho ,který prohraje.

anonym
Návštěvník
anonym

Bezejmeny
Víš snad o nějakém lepším bohu?

Bezejmenny
Návštěvník
Bezejmenny

Odplaz se sorošhade !

Jaris
Návštěvník
Jaris

Antision
Diky za tu fotografii a rovnez za dalsi dulezite informace, ktere sem davate.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 03.06.2019 Titulky CZ

https://www.youtube.com/watch?v=daHlWCtbObM&feature=youtu.be

Obsah:
00:22 Kosovo – není stát. Role Kosova pod řízením.
06:56 Pomsta Assange – video? O přistání Američanů na Měsíci. Role Assangeho.
24:12 Rusko není Ukrajina.
29:42 O kádrovém hladu GP – nemá kádry. Kádry řeší vše (Stalin).
42:11 Na čem “ulétávají” detektivové – specialisti.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak jsem si to přečetl a pokud má Putin záběry z vylovené na moři sovětským námořnictvem prázdné lodi Apollo co měla být na měsíci tak to je nářez. Tak proto asi zahynul gagarin měsíc před startem? A informace mají i maďaři?

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Pjakin mluví zřejmě o tomto, konzervo, dle mého:

Jak SSSR vrátil kapsli z Apolla …
comment image
Jediným svědkem, kromě zůčastěných, který všechno viděl na vlastní oči a dokonce udělal i pár fotek, byl maďarský novinář Tamas Feher. Jedna z jeho fotografií.

Více podrobností je na ruských stránkách zde:
https://pikabu.ru/story/kak_sssr_ssha_kapsulu_ot_apollona_vozvrashchal_5724781
nebo třeba tady
https://senatmedia.wordpress.com/2015/06/19/аполлон-13-пустое-космическое-вед/

Jaris
Návštěvník
Jaris

Zajimave je, proc se to fiasko s letem na Mesic tutlalo takovou dobu. Byla jsem svedkem, kdyz v televizi Rumsfeld s Cheynym doslova drze prohlasili: ” To je preci davno znama vec, ze jsme na Mesici nebyli”.
Kazdy, kdo trochu premysli a da si urcite veci dohromady, musi vedet, ze se let na Mesic konal ve filmovem atelieru nekde v pousti. Reziser byl myslim zidak Kubrick. A cely svet to sezral i s deseti navijaky. Nekteri tomu veri dodnes! 🙁
Takze pokud existuji nejake snimky o pristani na Mesici, prisly s krizkem po funuse, a to se mi nelibi. Proc to Rusove tenkrat nerekli rovnou, kdyz znali pravdu?

Ludek
Návštěvník
Ludek

Jéňa
nudné… nic neříkající.