České tajné služby spustily v pondělí ve spolupráci s americkými partnery novou...

České tajné služby spustily v pondělí ve spolupráci s americkými partnery novou zpravodajskou hru proti Rusku, v předstihu o tom informoval Aeronet již o víkendu! V pondělí vypustily Lidové noviny článek, který s odkazem na zdroje z bezpečnostních kruhů obviňuje Ruskou federaci, že stojí za kybernetickými útoky na české nemocnice! Ruská ambasáda v Praze to označuje za špinavou pomluvu a snahu prohloubit krizi ve vztazích mezi oběma zeměmi! Pupeční agenda BIS a CIA v přímém přenosu, v pátek Mike Pompeo varuje “státy” před útoky na nemocnice v ČR a v pondělí Babišovy noviny odpalují obvinění, že za útoky na české nemocnice stojí Rusko! Proč nejsou Česko a USA signatáři úmluvy OSN o boji proti počítačové kriminalitě?

České tajné služby spustily v pondělí ve spolupráci s americkými partnery novou zpravodajskou hru proti Rusku, v předstihu o tom informoval Aeronet již o víkendu! V pondělí vypustily Lidové noviny článek, který s odkazem na zdroje z bezpečnostních kruhů obviňuje Ruskou federaci, že stojí za kybernetickými útoky na české nemocnice! Ruská ambasáda v Praze to označuje za špinavou pomluvu a snahu prohloubit krizi ve vztazích mezi oběma zeměmi! Pupeční agenda BIS a CIA v přímém přenosu, v pátek Mike Pompeo varuje “státy” před útoky na nemocnice v ČR a v pondělí Babišovy noviny odpalují obvinění, že za útoky na české nemocnice stojí Rusko! Proč nejsou Česko a USA signatáři úmluvy OSN o boji proti počítačové kriminalitě?

Ruské velvyslanectví v Praze se dnes ostře ohradilo [1] proti včerejšímu článku [2] v Lidových novinách, ve kterém autor Martin Shabu s odvoláním na vysokého důstojníka z českých tajných služeb a další zdroj z okruhu Bezpečnostní rady státu uvedl informaci, že vyšetřovací tým, který prošetřuje kybernetické útoky na české nemocnice v poslední době, prý dospěl na základě informací k názoru, že útoky pochází od Ruské federace. Útočníci prý používají ruské IP adresy a používají software, který prý také ukazuje na Rusko. V článku se nic nepíše o tom, jak fungují VPN sítě, a že každý Franta Omáčka si může ke svému počítači připojit ruskou IP adresu, bez ohledu na to, kde se fyzicky ve světě nachází. Hackeři standardně při útocích provádí spoofing svých IP adres a používají IP adresy jako přemostění z jiných míst na planetě, např. z USA, nebo dokonce z Brna.

Nová zpravodajská hra má obvinit Rusko z útoků na české nemocnice a vyvolat hysterii z Rusů.

Naše redakce o víkendu dostala z ruských diplomatických kruhů echo [3], že ruské ambasády v Evropě minulý týden dostaly v kabelogramech varování před bezprostřední hrozbou nové zpravodajské hry proti Ruské federaci, která má vypuknout každým okamžikem a jejím cílem bude obvinit Ruskou federaci z mezinárodního terorismu. Když minulý pátek americký ministr zahraničí Mike Pompeo vydal tiskové prohlášení, ve kterém varoval nejmenované státy před důsledky, které si ponesou, pokud útočí na české nemocnice a další infrastrukturu spojenců Američanů, bylo naprosto jasné, že spuštění této zpravodajské hry proti Ruské federaci je na spadnutí a dá se očekávat během několika dnů, nebo dokonce během několika hodin. A přesně k tomu došlo. V neděli jsme publikovali náš článek [4] varující před touto novou zpravodajskou hrou a hned v pondělí vyjely Babišovy Lidovky první pamflet obviňující Rusko, že stojí za útoky na české nemocnice.

Na povel z USA začala v ČR další zpravodajská hra proti Rusku

Ruské velvyslanectví v úterý označilo článek v Lidových novinách za špinavý protiruský výpad a otevřenou provokaci. Podle ambasády jde o fake news s cílem vytvořit nenávist v české populaci proti Ruské federaci a poškodit obraz Ruska v očích českých občanů. Ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Karel Řehka se Lidovým novinám na dotaz vyjádřil, že se k této kauze nebude vyjadřovat. Premiér Andrej Babiš již v pátek odsoudil útoky na české nemocnice, že je to prasárna, ale k obvinění Ruska se nijak zatím nevyjádřil.

Časová souslednost mezi tiskovým výrokem Mikea Pompea v pátek a článkem v Lidových novinách v pondělí je naprosto jasná korelace a souvislost, bez jakýchkoliv pochyb. Americká zahraniční administrativa ve spolupráci se CIA a českou BIS připravily na území ČR další zpravodajskou hru proti Rusku a je pouze otázkou několika málo dnů, nebo dokonce hodin, než česká tajná služba posune v mediálním narativu kybernetické útoky na nemocnice do souvislosti s odstraněným pomníkem maršála Koněva na Praze 6.

Ruská ambasáda v Praze

Podle informací naší redakce je plán této zpravodajské hry nastaven ve smyslu spojení krize okolo pomníku s útoky na české nemocnice. Legenda, resp. příběh tohoto útoku potom bude BIS a českými médii vykreslován jako kybernetická odveta Ruské federace proti ČR za odstranění sochy sovětského maršála. Cílem této provokace je potom vykreslení Ruska jako země, která používá kybernetický terorismus v době virové krize v ČR.

Média mainstreamu budou v rámci této provokace tuto legendu šířit a popularizovat, a to stejně jako v případě kauzy Sergeje Skripala, Novičoku nebo vyšetřování sestřeleného letu MH-17 nad Ukrajinou. České tajné služby by takovéto provokace nebyly schopny samy o sobě, toto je provokace řízená přímo z Langley ve Virginii, tedy z centrály americké CIA. Současná krize okolo viru nemá být ponechána bez užitku a má být využita k rozehrání mohutné zpravodajské hry proti Rusku.

Operace proti Rusku v Praze vznikají na dálku v Langley

Velení této provokace je zřejmě následovné: CIA úkoluje v ČR minimálně dva subjekty v okruhu českých bezpečnostních služeb, a to BIS a právě NÚKIB. Další operativní rozpracování je okolo lidí v blízkosti poradců ve vládě ČR a členů Bezpečnostní rady státu. Tyto assety mohou být úkolovány přímo, anebo prostřednictvím kontaktů a jednotlivých amerických atašé v ČR a jejich spojek. Zpravodajská hra je v ČR přímo napojena na vybrané redakce novin a médií, které zpravodajskou hru amplifikují v rámci informačního pole ve společnosti. V této hře se spoléhá na autoritu médií a tvrzení s předpokladem, že veřejnost nebude tvrzení podrobovat kritickému myšlení.

Michal Koudelka, šéf BIS s medailí od Giny Haspel, ředitelky CIA. Medaile za spolupráci, kterou dostal vloni v Langley. Více v článku zde.

Pokud by jakýkoliv stát chtěl začít pomocí svých elitních kybernetických jednotek útočit na nějaké cíle v nějaké zemi, nepoužil by k tomu IP adresy své vlastní země. Jenom debil si může myslet, že Rusko bude pod svými transparentními IP adresami útočit na infrastrukturu jiné země, a to navíc ještě na nemocnice v době koronavirové krize. Je naprosto jasné, že cílem této zpravodajské hry je vykreslit Rusko jako naprosto odpornou zemi, která se neštítí útočit v době krize proti nemocnicím. Dovedete si představit, co takové obvinění udělá s veřejným míněním v ČR. Opět dojde k prohloubení krize ve vzájemných vztazích mezi ČR a Ruskem, opět se o něco zhorší bezpečnostní situace mezi oběma zeměmi, a opět se naopak ČR více posune směrem do područí a absolutní servility k USA. Ruská tisková agentura Tass k tomu napsala [5]:

Tisková zpráva TASS

PRAHA, 20. dubna /TASS/ – Ruské velvyslanectví v České republice odsoudilo provokaci ve zprávách českých médií, která tvrdí, že nedávné útoky hackerů na zdravotnická zařízení v této zemi byly údajně provedeny Ruskem. „Řada českých médií uvedla nejmenované zdroje v českých bezpečnostních agenturách, které tvrdí, že Rusko údajně stojí za řadou nedávných kybernetických útoků na zdravotnická zařízení v České republice,“ uvedlo velvyslanectví ve svém prohlášení na svém účtu na Facebooku.

Valné shromáždění OSN

“To není nic jiného než další snůška fake news. Ruské velvyslanectví chce zdůraznit, že jediným cílem takových publikací je vytvořit nepřátelský obraz naší země.” Velvyslanectví poznamenalo, že je běžnou praxí místních médií vypouštět do oběhu protiruské materiály. „Ale vydělávání na účet naší společné katastrofy – epidemie koronaviru, když jsou v sázce životy lidí – překračuje veškeré možné morální a etické rámce. České úřady říkají, že za kybernetickými útoky v zemi může být cizí stát“, píše se v prohlášení.

„Chtěli bychom varovat před takovými nezodpovědnými a špinavými informačními útoky na Rusko, které zavánějí provokací,“ zdůraznilo velvyslanectví a dodalo, že všechny problémy vznikající v oblasti informačních a komunikačních technologií by měly být vyřešeny v rámci odborného dialogu a ruská strana opakovaně požadovala takový dialog. „V této souvislosti bychom chtěli připomenout ruskou iniciativu na vytvoření univerzální úmluvy o boji proti počítačové kriminalitě, která byla schválena většinou členských zemí OSN v roce 2019. Česká republika bohužel mezi nimi není,“ dodala.

Česko spolu s USA a dalšími západními zeměmi nepodpořilo ruskou rezoluci v OSN na vytvoření nezávislého mezinárodního vyšetřovacího orgánu pro prošetřování hackerských útoků ve světě

No, a máme tady další chucpe. Rusko totiž koncem minulého roku v OSN úspěšně prosadilo ve Valném shromáždění usnesení [6] o boji proti počítačové kriminalitě s názvem Countering the use of information and communications technologies for criminal purposes, ale Česká republika se k dokumentu nepřipojila a hlasovala proti, společně s USA [7]. Dokument odmítly západní země kvůli tomu, že rezoluce vyzývá k vytvoření mezinárodního orgánu, který bude prošetřovat počítačovou kriminalitu, průniky do sítí, hackerské útoky proti jednotlivým zemím atd.

Nemocnice v Benešově se stala terčem hackerů již vloni v prosinci.

Spojené státy dokument nepodpořily, protože takové mezinárodní vyšetřování by v moha případech jaksi našlo zdroje kybernetických útoků nikoliv v Rusku nebo v Číně, ale právě v USA a v zemích amerických spojenců. Jakýkoliv nadnárodní orgán, který by vyšetřoval kybernetické útoky ve světě, by logicky dříve či později přišel k závěrům, že útoky z ruských IP adres vůbec nepochází z Ruska, ale z úplně jiných zemí. Je stupidní, licoměrné a nehorázné drze obviňovat Rusko z útoků na české nemocnice na jedné straně, ale přitom na straně druhé v OSN hlasovat spolu s USA proti ustanovení mezinárodní a hlavně nezávislé instituce pro prošetřování kybernetických útoků ve světě.

-VK-

Šéfredaktor AE News

S námi čtete, s námi objevujete… a to i v době virové nákazy

Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce zbývá 9 dní a zatím jsme vybrali jen cca. 33% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s koronavirem. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

201
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miro
Návštěvník
Miro

zapomněl jsem ještě na NÚKIB, který teď tomu nasadil korunu.

Miro
Návštěvník
Miro

Další provokace USA proti Rusku už mě vůbec nepřekvapuje. USA teče stále více a více ekonomicky, jak se říká do bot, dochází jim zdroje, tak tlačí na své spojence a využívají každé příležitosti, aby mohli obviňovat Rusko z kdejaké špinavosti. USA má totiž neodolatelný zájem o ruské území a zdroje. Přitom právě v USA používají praktiky nacistického Německa před 2. světovou válkou, které sami způsobili nějakou podvratnou akci proti sobě, aby z ní posléze obvinili někoho jiného. Tyto praktiky si USA dokonale osvojily. Právě proto bych klidně podezříval z hekerských útoků na české nemocnice USA. Je to další z vykonstruovaných případů proti Rusku v posledních letech. Můžeme být jenom rádi, že v Rusku mají Putina, který má ocelové nervy, jinak by dávno byla rozpoutána hrozivá válka. Hrozí mě ale to, že se této špinavé hry oficiálně účastní BIS a vláda ČR. Jednou kvůli tomu budou litovat nejen oni, ale my všichni podle přísloví: „Kdo jinému jámu kopá….“

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

usmevne…
cucrari vesele spolupracovali jiz na podvodnem red velvetu, v havlistanu zametali stopy s prodejem zbrani teroristum, vcetne okloneni ceskeho zlata, dani atd., a dnes jako verejni pohunci celoplanetarnim trockistu maji mit duveru?
nevim, kdo z obcanu ceske kotliny pri porodu spadl na hlavicku?
pouze ten kolaborantsky a rozvracecsky odpad…

Koumáček a Hadelka
Návštěvník
Koumáček a Hadelka

NÚKIB

Myslíte ten spolek uchylů, co nám prolézají počítače, instalují nám na ně svůj sračkoware a zapínají pak na dálku mikrofony a webkamery a masturbují při tom?

bezejmenny
Návštěvník
bezejmenny

Už nemaj asi ani s čím ,bo by nestíhali depilovat dlaně,

Krkowiz fonMlowitz
Návštěvník
Krkowiz fonMlowitz

Mimo táma
Už i primátor kraje Hl.město PrahaMUDr. Zdeněk Hřib
SOROSův(Piráti) dostal přidělíný policajty by ho hlídali. Nesmí používat ani MHD.
Nějak tomu nerozumim satčila by i Kolařovy ochraná vazba a spolu na celu,
a kdo první koho práskne pujde ven.
A RUSáci by ocenili kydyb sme si tus volač řešili sami oni maj sví dost ale sibiř je veliká stavebních projektů tam bylo vždycky dost

Dáša
Návštěvník
Dáša

A kdo mu tu ochranku platí?

Ruská propaganda!
Návštěvník
Ruská propaganda!

Na odlehčení a k motivaci, trochu slovanské kultury
(Třeba jako protiváha té jogurtové pakultury Hollého Údu)

Отава Ё – Посеяли девки лён
https://www.youtube.com/watch?v=_ETBmGSjg2w
(premiera na YouTube před hodinou)

Koho to zaujalo, zkuste další, třeba tohle 🙂

Отава Ё – Как на горке, на горе
https://www.youtube.com/watch?v=vslWAiWzlbs
(800k)

Отава Ё – Сумецкая (русские частушки под драку)
https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A
(33M)

Отава Ё – Про Ивана Groove
https://www.youtube.com/watch?v=YbBU06irWT8
(13,5M)

Отава Ё – Ой, Дуся, ой, Маруся (казачья лезгинка)
https://www.youtube.com/watch?v=0HtvH34CmZY
(10M)

erika
Návštěvník
erika
WatchDog
Návštěvník
WatchDog

Tak je to už tady. Týdeník Respekt odstartoval nehoráznou, protiruskou štvanici :
Podle týdeníku se z Ruska do Evropy přesouvá skupina zpravodajských důstojníků a do Prahy přijel jeden člověk, který by mohl být starostovi Kolářovi nebezpečný.

Z Ruska prý přijel jeden nebezpečný člověk…. kolik jich tady je z USA, Číny, Německa, Turecka, Anglie, Polska, Itálie, Francie atd. to Respekt neřeší. Typický příklad předsudečné nenávisti…

Pesimista
Návštěvník
Pesimista

Oblíbený týdeník Zdeňka Svěrače, co mu dělal reklamní video. A že Zdenda ví, co je kvalita.

Shango
Návštěvník
Shango

Sami Americani toho blba oddelaji,aby vyrobili provokaci proti Rusku.

Radio Strašburk
Návštěvník
Radio Strašburk

EU to už řeší.

Už schválila dotace na Znovu-osídlení Evropy.

MaP 394 Znovu-osídlení Evropy?
EU už Česku vyplatilo miliardu!
Kdo ji dostal a jak ji utratil.
Záhada

https://www.youtube.com/watch?v=Meu4JL31zXU

Pesimista
Návštěvník
Pesimista

Myslím, že na naší planetě, už začíná být globalistům a jejich lžím horká půda pod nohama. Ještě aby se probudila velká část spícího lidstva.
https://gloria.tv/post/iBftyfCEe6do1AXQRUv2jSDFX

.B.
Návštěvník
.B.

Myslím, že jeden z dua Hřib-Kolář to nepřežije. Budou obětováni na oltář války s Ruskem.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prazsky-primator-hrib-ma-policejni-ochranu-a-nesmi-jezdit-mhd-40321449?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Všiměte si tohoto odstavce:
“Podle týdeníku se z Ruska do Evropy přesouvá skupina zpravodajských důstojníků a do Prahy přijel jeden člověk, který by mohl být starostovi Kolářovi nebezpečný.”

.lak
Návštěvník
.lak

Už připravují půdu řekněme stylem “staniž se. V rusku jsou zakázaní jejich neziskovčíci, aha. Trh nedává zobat zadarmo.
Jeden by řekl že by měli být na stejné straně s H – K a hle?
Postaví jim sochy před centrálou nato? Koukám níž a tomu možná taky.

Gogomedianti
https://www.youtube.com/watch?v=ix0esOFepiM