Česká vláda po EET chystá zákon, jak šmírovat i občany pracující z...

Česká vláda po EET chystá zákon, jak šmírovat i občany pracující z domova! Sociální inženýrství v akci, aneb Gestapo by bledlo závistí. Vlezou vám do bytu jako do provozovny? Německý model okopírovaný Marksovou vyvolává obavy!

Česká vláda po EET chystá zákon, jak šmírovat i občany pracující z domova! Sociální inženýrství v akci, aneb Gestapo by bledlo závistí. Vlezou vám do bytu jako do provozovny? Německý model okopírovaný Marksovou vyvolává obavy!

Ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová chystá novelu zákoníku práce, který by měl regulovat a kontrolovat práci z domova [1]. Systém práce tohoto typu se v zahraničí nazývá jako “Home Office” a jde v podstatě o administrativní práci nebo drobnou domácí výrobu nebo montáž celků. Takovýto systém zaměstnávání je velmi oblíbený především v Německu pod názvem “Heimarbeit”, kde svědomitost zaměstnanců zaručuje, že práce prováděná v domácích prostorech bude stejně kvalitní jako práce ve firmě. V Česku se používá možnost práce z domova obvykle v oboru IT u tzv. samostatných vývojářů, dále u pracovníků v účetních firmách, reklamních a marketingových společnostech a také u firem zabývajících se překlady textů a tlumočením. Druhou velkou skupinou jsou potom montážní práce a drobná výroba, např. vánoční ozdoby, dětské hračky nebo kompletování obálek s pozvánkami nebo reklamou. Člověk je zaměstnancem firmy, ale práci vykonává doma.

2387277-img-babis-marksova-klokanky-deti-ohrozeni-penize-v2.jpg
Michaela Marksová a Andrej Babiš. Novela “Heimarbeit” a EET se vzájemně doplňují.

Socialistická vláda v Praze se ale rozhodla do tohoto systému vhodit vidle stejným způsobem, jako je hodila provozovatelům hospod tzv. “Dvojitou morovou ranou” v podobě zákazu kouření v hospodách a potom zavedením EET. Asi to podle všeho socialistům a Babišovi opravdu nestačí, protože nyní se v novele zákoníku práce hledají cesty, jak kontrolovat i zaměstnance, kteří pracují z domova. Podle návrhu novely by měl zaměstnavatel zajistit zaměstnanci u něho doma bezpečnost práce, vhodné pracovní prostředí, dobré osvětlení, přestávky, náklady na internet a také elektrické energie. Cílem tohoto stupidního návrhu je pochopitelně záměr vytvořit tzv. kontrolní titul pro orgány státní správy, aby mohly vstupovat do vašeho bydliště a kontrolovat vaší práci a zjišťovat sociální podmínky ve vaší domácnosti.

Marksová kopíruje německý drakonický zákon o Heimarbeit

Právě v Německu je zákon o Heimarbeit zneužíván státní sociální službou a inspekcí pracovního dozoru k získávání informací o domácnostech v rodinách, kde lidé pracují z domova. Je zcela běžné, že inspekce práce zazvoní u dveří a dožaduje se vstupu do bytu, protože zaměstnavatel uvedl, že dotyčná osoba pracuje z domova. Inspektorát má potom právo projít a prozkoumat celý váš byt, obvykle prolezou i koupelnu, prohledají skříně a šuplíky, protože inspekce má právo prověřit celý byt jako “externí pracoviště” zaměstnavatele. Kontroluje se činnost a objem, jestli např. doma neděláte jinou práci, než deklaruje zaměstnavatel. Kontrolory zajímají objemy práce, jestli neděláte větší produkci, než jakou deklaruje zaměstnavatel a než kolik odvádí daní. V konečném důsledku tak dochází k tomu, že firmy nechtějí už lidi na práci z domova zaměstnávat a lidi prostě propustí.

demo-eet-014.jpg
Babišovy koblihy vyšly voliče pěkně draho.

Ministryně Marksová se nejspíš německým modelem “Heimarbeit” nechala inspirovat a podobný systém špehování a kontrol chce zavést i v České republice na základě novelizace zákoníku práce. Je to přece tak snadné. Vezmete něco, co funguje. Dáte to do ruky socialistovi, a je úplně jedno, jestli je to Bureš nebo Bohouš, a ten to zničí a zreguluje takovým způsobem, že lidé zkrachují anebo se na to vykašlou. V Česku bylo 40,000 hospod a restaurací. Po dvojité morové ráně jich zůstane do dvou let polovina, odhadují průzkumy pivovarů. A co se stane s těmi lidmi, co je provozovali? Postaví se do fronty na úřady práce. Stát lidem zakáže kouřit, ale prodej cigaret nezakáže, protože stát má z jejich prodeje pořádný vývar, neboť 75% ceny krabičky cigaret spolknou daně státu [2]. Takže cigarety se nedají zakázat, takže co udělá Bureš s Bohoušem? Zaříznou alespoň výčepy a formanky, kam lidé nechodí jíst, ale jenom na pivo a na cigaretku. Tomu se říká pokrok. Sice bude možné dál kouřit na zahrádkách před hospodou, ale to nic neřeší, protože ČR není Riviéra na jihu Francie nebo Katalánsko ve Španělsku, kde i v zimě je vlastně teplo a zahrádky jsou otevřené celoročně.

Šmírování živnostníků přes EET nestačí. Chtějí vám vidět i do domácnosti!

Když něco funguje, tak je třeba to zregulovat a zničit. Celých 27 let po Kabátové revoluci nám bývalí “nespolupracovníci” StB reformují svobodu k nepoznání. Ministerstvo financí shromažďuje každou minutou mamutí databázi plateb EET, kde je vidět úplně všechno o všech subjektech zapojených v EET. Hlavní parametry ukazují v analytickém rozhraní ministerstva pavučinové vazby na dodavatele a odběratele. Kdo s kým obchoduje, za kolik peněz, jak často, v jakých objemech, v jakých lhůtách. Pan Babiš vidí např. konkurenční firmy, za kolik nakupují vepřové a hovězí maso, za kolik mléko. Jako majitel Agrofertu dokáže potom tyto interní informace využít ve svůj prospěch a pro případné akvizice firem v ČR. Vidí zcela přehledně, jaká firma prosperuje a na druhé straně vidí, která firma má problémy a na kterou je třeba se zaměřit.

62207-eet-pokladna-gastro.jpg
EET pokladna.

Pokud nějaká firma začne mít menší obraty, okamžitě to bude vidět u Babiše na kontrolním pultu EET. Graf a křivka historie obratů půjde dolů a hned je jasné, že firmě se nedaří. Babiš potom může využít situace a pokusí se firmu v problémech koupit skrze Agrofert. Bez EET by se k takovým interním informacím dostával opravdu jen velmi těžko, rozhodně ne bez auditu firmy a bez “due diligence”. Celý systém EET je o průmyslové špionáži všech podnikatelů v ČR. Kde to jenom Babiš pochytal takové chování? Že by určitý zvyk z dob, kdy “nepracoval” pro StB před rokem 1989? A proč zakazovat lidem kouření v hospodách, kde se nejí, když na straně druhé stát nezakáže prodej cigaret? Nejde o ochranu zdraví, ale o ochranu podnikatelských zájmů. Velké restaurace přijdou o konkurenci v podobě malých hospůdek. Malá konkurence povede ke zvýšení cen ve zbývajících velkých restauracích, protože se do nich přesune více hostů ze zrušených malých hospod. A velké hospody mají velkou výtoč a také odvádějí více daní. Prostě ruka trhu v akci.

Zakázali kouřit, aby zlikvidovali malé rybky. Cigarety ale státu sypou!

Takže zákaz cigaret v hospodách měl jediný účel, a to odstranit z cesty konkurenci velkým hotelům a restauracím. A kam půjdou klienti z malých a zrušených hospod? Část se jich přesune ke konkurenci, ale ne všichni, protože cenově pivo v restauraci je jinde, než ve výčepu. Takže člověk, který chodil do formanky teď bude chodit kam? Do supermarketu pro lahváče na akci a bude ho konzumovat doma spolu s cigaretou. Manželka ho sice pošle kouřit na balkon, ale to je jenom dočasné řešení. Protože brzy už se zakáže kouřit i na balkonech. Jenom je otázkou, co bude stát dělat, až opravdu cigarety přestanou lidé kupovat a přejdou na jinou závislost. Nejlepší příklad máme v USA. Když koncem 80. let vrcholila v USA kampaň proti cigaretám, tak potom v 90. letech došlo k brutálnímu propadu prodejů cigaret v USA, který byl kompenzován pádem komunismu ve Východním bloku, když prodeje US cigaret se přesunuly do Východní Evropy. Jenže v USA s poklesem spotřeby cigaret prudce vzrostla spotřeba tvrdých a syntetických drog, ze kterých se USA dosud nevzpamatovaly.

1107474-517312.jpg
Důvod, proč stát cigarety nezakáže. Má z nich obrovský vývar do státního rozpočtu.

Právě proto nyní americké elity usilují o povolení a legalizaci marihuany, protože se snaží společnost odvrátit od tvrdých drog zpátky ke kouření, jenže už ne k tabáku, protože by tím elity popřely celou svoji kampaň proti cigaretám z 80. a 90. let v USA. V každé společnosti jsou regulované drogy nezbytné pro regulaci obyvatelstva. Když lidé nemají cigarety, najdou si alkohol. Když nemají alkohol, najdou si marihuanu. Když nemají marihuanu, najdou si tvrdé drogy. Kromě tradičních závislostí přicházejí i nové typy, např. závislosti na sociálních sítích a internetu. Bojovat proti závislostem je jako bojovat proti regulaci nálad ve společnosti. Když lidé relaxují, nechodí demonstrovat do ulic. Snaha o likvidaci hospod a výčepů je amatérským pokusem, který povede k posílení jednak nelegálních hospod, kde se bude kouřit o 106, ale také k přesunu lidí k jiným závislostem, podobně, jako se tomu stalo v USA v 90. letech. Otázkou je, zda-li to není plán, jak Čechy naučit na tvrdé drogy ze západu, které se dosud v ČR neuchytily.

Byrokratický aparát nabobtná do děsivých rozměrů

Regulovat práci z domova je potom stejným krokem k tomu, že na trhu práce se zvýší počet lidí, kteří budou pracovat načerno anebo v šedé zóně práce na živnostňák, ale pro zaměstnavatele, tedy de facto Schwarz systém. Zneužití “Heimarbeit” novelizace pro špehování v domácnostech je třeba striktně odmítnout a nedovolit další sociální experimenty v oblasti, která dává práci tisícům lidí. Pokud něco funguje, nesahejte na to a nedovolte politikům likvidovat svobodnou společnost. Je třeba zastavit nejen Bureše a Bohouše, ale i všechny experty a odborníky na zdraví a bezpečnost, protože kontrola a regulace pouze způsobuje nárůst byrokratického aparátu, který bude všechny ty kontroly kontrolovat a ve jménu zdraví a dobra bude omezovat osobní svobody a narušovat soukromí.

155-13F-Cigarety1-SVOZA_iPad.jpg
Tři čtvrtiny ceny krabičky cigaret tvoří daně pro stát.
Vánoční obavy

Vážení čtenáři, dovoluji si na závěr tohoto článku připojit malou prosbu, kterou normálně v podobném duchu uveřejňujeme na AE News až okolo 20. dne v měsíci. Vzhledem k tomu, že již de facto za týden mnoho z Vás bude v plném proudu Vánoc a shánění dárků na poslední chvíli a do konce roku možná už ani nebudete na všechny ty “internety a aeronety” mít čas, chtěl bych Vás požádat, abyste nezapomněli na náš server AE News, který Vám po celý tento rok přinášel kvalitní a zajímavé články (alespoň doufám) a videa z domova i ze světa. Náš server stojí a padá s podporu Vás, našich čtenářů.

PF.jpg
V Česku Vánoce zajišťuje Ježíšek… a hotovo!… 🙂

Vánoce jsou tradičně po finanční stránce nejnáročnějším obdobím roku, kdy člověk musí upřednostnit své nejbližší a na příspěvky webům už nemusí zbýt prostředky. Abychom mohli pokračovat v naší práci i po Novém roce, potřebujeme i tento měsíc Vaši pomoc. Pokud je to ve Vašich možnostech, přispějte prosím našemu serveru jakoukoliv finanční částkou na zachování našeho provozu. V polovině měsíce nejsme ještě ani na čtvrtině a vzhledem k tomu, že nás čekají dny volna, Vánoce a konec roku, situace by mohla být na konci měsíce opravdu kritická, protože mnoho lidí bude mít jiné starosti a priority.

Chtěl bych velice poděkovat všem Vám, kteří jste už tento měsíc na náš provoz přispěli a doufám, že ostatní naši čtenáři a podporovatelé na nás v době předvánočního shonu nezapomenou. Přispět nám můžete zde na naší obvyklé stránce, kde najdete platební údaje a informace. Jménem redakce AE News mi dovolte poděkovat Vám za veškerou přízeň a podporu, kterou jste nám tento rok poskytli a doufám, že se tu sejdeme i po Novém roce. Bez Vás bychom nemohli pokračovat v naší informační a osvětové práci. Děkujeme!

Aktualizace 16-12-2016: Vánoční obavy zažehnány!

Vážení čtenáři, znovu se potvrzuje, že rodina přátel a čtenářů AE News drží pospolu. Na moji výše uvedenou výzvu zareagovalo mnoho lidí a již teď máme v předstihu v půlce prosince vybranou nejen potřebnou cílovou sumu na zajištění provozu AE News na celý příští měsíc, ale díky nezměrné štědrosti jedné z našich skalních fanynek máme vybráno dokonce přes 70% nad rámec cílové sumy. Po konzultaci s adminem uvažujeme, že k této částce vybrané nad rámec něco přidáme z vlastních zdrojů a v průběhu příštího roku bychom posílili náš hardware v datacentru, protože už je to opravdu potřeba. Velké a obrovské díky Vám všem, našim věrným čtenářům a podporovatelům, za tuto velkou podporu nejen před Vánoci, ale po celou dobu, kterou nám projevujete už dva a půl roku. Za celou redakci velké díky a prožijte s rodinami a blízkými krasné vánoční svátky.

Za redakci

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
xmarek
Návštěvník
xmarek

“Strach lže a ty mu věříš”. A pokud se budete bát tak v životě nepochopíte toto: https://goo.gl/iKiiV3 Věc která tak nějak ukazuje lži v jejich pravé nahotě. A ze zkušenosti vím, že se to médiím moc nelíbí.

kapusta
Návštěvník
kapusta

Ta Marksová je odporná jak hovno, zvláště, když ji vidím v ČT po boku toho Sobotku.

Kolemjdoucí
Návštěvník
Kolemjdoucí

Sociální inženýrství promítnuté do novely zákoníku práce, EET a dalších vládních zrůdností… Všechno je to ze stejného ranku jako chystaný vznik “ministerstva pravdy.” Petici proti vzniku “ministerstva pravdy” můžete podepsat zde:

http://www.petice24.com/odmitame_vznik_ministerstva_pravdy

lukaš
Návštěvník
lukaš

Kolemjdoucí.
Přesně tak,všechno je z dílny ANO,jak EET,tak i nové zákony podané Stropnickým o vojenském šmírování,tak Pelikánove.Vlk třeba chválí Babiše za EET,ale Stropnického i Pelikána kritizuje.To neuznávám,protože všechno má svůj záměr,sledovat.Babiš si počká na výsledky a přínos daní,které za prosinec musí být dobré,tak se bude honosit,jak a kolik to přinese za celý rok,co určitě ne,protože se o lednu,únoru,březnu,raději nebude zmiňovat.Jsem také zvědaví na to losování,které televizní stanici to zadá,to bude taky pěkný vejvar pro televizi.Mám též už informace,že si budou občané brát na každou blbost účtenku,aby jich měl co nejvíc,třeba v hospodě na každé pivo zvlášť.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Vse jede podle planu. Likvidace stredni tridy po babisovsku je v pokrocile fazi a bude brzy dokoncena. Mlada generace, ktera umi kulovy H. se snadno preorientuje na tvrde drogy (mekke uz zvladla) a bude pozdeji smetena pravem sharija stejne jako ostatni “vystrelky” (at si nemysli LGBT svoloc ze bude usetrena! Jen at si Jandovci uzivaji dokud muzou). Emigranti pouzielni na valceni budou valcit az se uvlaci. Marksova si zmeni ve jmenu “ks” na “x” a zacne deklarovat svuj semitsky puvod a diky stejnojmennemu velikanovi z historie ze stejneho “vrhu” se ji to povede. Pro nas starsi je asi jedinou “vyhodou” nadeje, ze v dobe kulminace toho vseho uz budeme prdet do hliny. V mem pripade dokonce bez duchodu.

katelka
Návštěvník
katelka

Zlatý totáč – komunisti. Dnes už začíná být teror na tvrdo. Navíc mám pocit, že chtějí aby se lidi začali nenávidět a šli proti sobě. O to jim vlastně ve skutečnosti jde. Co tu píšete tak tím to ještě neskončí. Čeká se kdy se lidi zbouří a pak tu máme tuhle vládu bohužel dál.

bezmocná
Návštěvník
bezmocná

NEZISKOVKY

TVRZENÍ, že jich v ČR máme přes 120 000 (!) v roce 2016. Podpora ze strany státu: cca 5 mld. Kč.
http://pravyprostor.cz/neziskovky/

ZDROJ (VLÁDA), který potvrzuje, že to tak nějak je i ve skutečnosti…
https://www.vlada.cz/assets/ppov/rnno/dokumenty/studie_prouzova_data_a_fakta_o_neziskovem_sektoru_1.pdf

Opravdu skvěle vymyšlená destrukce vedoucí k rozkladu státu přispěním nevinně a nenápadně působících (některých) neziskovek…

Dalibor
Návštěvník
Dalibor

Trochu mimo koment k tomuto článku.

Právě jsem slyšel v ČR rozhovor s europoslancem Jaromírem Štětinou…děs a hrůza, ten chlap je naprosté boží hovado.Stydím se za něj…………

bezmocná
Návštěvník
bezmocná

Aeronet opět trnem v oku: v českém rozhlase avizují odkaz na stránky pornoherce (už jenom tento pán ztělesňuje míru morálnosti stránek, její hodnoty a jeho aktérů, schvalovačů a posluhovačů). Už nevědí, jak co nejvíce pošpinit Aeronet.
https://interaktivni.rozhlas.cz/dezinformace/

Jsem si jista, že tímto dělají Aeronutu výbornou službu, že se zvedne jeho čtenost. Podobně jako tomuto pánovi: http://www.securitymagazin.cz/zpravy/popularita-protiislamske-strany-geerta-wilderse-raketove-roste-i-kvuli-soudnimu-procesu-1404054094.html

hanns
Návštěvník
hanns

změňte nick, nejste bezmocná ……….. a zvedněte hlavu !

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Souhlasím s hannsem! Vy jste ve skutečnosti Mocná, protože to, co uvádíte a publikujete JIM nahání strach. To je přesně to, čeho se bojí – že lidi otevřou oči, a začnou říkat PRAVDU.

bezmocná
Návštěvník
bezmocná

Hannsi, zvědavá matko, děkuji za názory. Tři dny přemýšlím, jak odpovědět. Svůj nick jsem původně změnila z nicku “zvědavá”, když jsem zvědavě čekala, jak moje závěrečná práce na FP dopadne a také, co se z Aeronetu vyklube.
Následně jsem ho změnila na “bezmocná”, protože když je člověk sám, osamocen, je bezmocný, i když může mít pravdu.
Komunistický slogan: “V jednotě je síla”, byl hlubokou pravdou a doplnila bych ho i o jeden dodatek “i moc”.
Toto ti, jejichž jména nesmíme vyslovovat, vědí a proto uplatňují heslo: “Rozděl a panuj”. Proto rozdělují lidi (a následně panují, vládnou – jednotně proti lidu, proti svědomí).

Společnost je ROZDĚLENÁ, jako doposud v historii NIKDY nebyla v takovéto podobě a v takovéto míře:
– zadlužení – nezadlužení-zbankrotovaní-exekuovaní (odepsaní)-okradení-neplatiči-pobírači dávek
– homo-hetero-bi-trans-pedo-femini-snuff
– obchodní řetězce-osvč-státní-nezaměstnaní-pseudonezaměstnaní,
– věřící-nevěřící-tápající-hledající-už ani nehledající,
– voliči-nevoliči-rádobyvoliči, ovšem nemají koho,
– vítači-odmítači,
– zkažení vs. nezkažení (v morálních hodnotách)
– závislí-přehnaně aktivní (drogy, sex, alkohol, peníze, kariéra, hry, sázky, léky, práce, nezávislost) vs. střízliví-přiměřeně aktivní vs. apatičtí-nedostatečně aktivní (paralyzovaní, lhostejní, depresivní, pasivní)

Společnost není jen rozdělená, ale (co je horší) i ZNEPŘÁTELENÁ a OPOVRHUJÍCÍ:
– mladí vůči starým,
– děti vůči rodičům,
– muži vůči ženám a obráceně,
– vůči rodině (je doba, kdy ženy nechtějí rodit děti, kdy ženy a muži se nechtějí na sebe “vázat” věrností a slibem manželským, kdy stát nemá potřebu podporovat rodiny, podporovat vztahy v rodině)

Vytratila se empatie, skutečná (nikoli opičí) láska, morální kodexy, nevinnost (která je vlastně vlastností čistého svědomí), atd.

Jsem nyní ve fázi “bezmocná” – resp. rozdělená, osamocená, stejně jako bytost s nickem Máša, vy oba, a další, kteří někde intuitivně cítí, že rozdělenost je špatně. Že je potřeba stmelit se a změnit směr, kterým se to vše vyvíjí (v rozporu se svědomím, nebo s tím, co je správné, fér, v rozporu se skutečným prospěchem pro všechny i tuto planetu). Proto mám tento nick. Protože člověk osamocený, rozdělený ve svém úsilí o stmelení, o změnu, obrodu je bezmocný.

Stmelit v dnešní době lidi je nepředstavitelné (ovšem, zaplať panbu, zatím nikoli nemožné).

STMELIT LIDI a změnit svět k lepšímu je pořád možné, ale to by lidé museli udělat 3 věci:
1. UVĚDOMIT, co skutečně, DOOPRAVDY tam UVNITŘ CHCI od života, od ostatních (uvědomit si VNITŘNÍ A VYŠŠÍ SKUTEČNÉ životní hodnoty po kterých každý člověk, bez ohledu na věk, pohlaví, vyznání, barvu pleti, tam uvnitř TOUŽÍ).
2. sebekriticky si uvědomit, JAK SE JÁ ve skutečnosti v životě CHOVÁM (jaké hodnoty vyznávám, dodržuji, zda vyznávám hodnoty, které jsou skutečnými životními hodnotami, zda je dodržuji, zda si jimi řídím upřímně a rád)
3. TOMU, CO skutečně, doopravdy CHTĚJÍ, PODŘÍDIT SVÉ CHOVÁNÍ (i smýšlení).
ZAČÍT vždy nejprve U SEBE (o dosažení skutečné hodnoty začít usilovat nejprve sám, nepožadovat nejdříve u druhých. Začít u sebe a hledět si svého, tříbit svůj charakter, a až po přiměřené době, když já svůj charakter zlepším dostatečně, vyžadovat skutečný charakter i u druhých).

NÁSLEDNĚ: Stmelovat se postupně se stejnými charaktery (jako když se potůčky změní v mocnou a nezastavitelnou řeku).

Jinak, než ZMĚNOU svého CHARAKTERU změna, zlepšení systému nepřijde…
Ovšem, bezmoc se vrací, když se člověk podívá na:
– ANÁLNÍ SPELEOLOGY: stávkokazy,
– BEZCHARAKTERNÍ, PRODEJNÉ trolly,
– NÁROKUJÍCÍ si zombiemládež,
– lidi POSEDLÉ mamonem, sexem, závislostmi, pseudosvobodou, demokracií (vláda lidu? jakého lidu? kam dovede bezcharakterní vláda vzešlá z bezcharakterního lidu? k zániku, rozpadu, krachu, zničení válku, nikam jinam – viz. všechna náboženství, ale i zřízení: Atlantida, Egypt, Řím, Řecko, -ismy…)
– TOLERATNÍ lidi po účinném vymývání mozku (vítače, neomarxisty)-kdy tolerance je trpění věcí, které nejsou v pořádku. Dochvilný člověk nepotřebuje tolerování nedochvilnosti, apod. Nezaměňovat toleranci za diametrálně jiné aspekty: ohleduplnost, či respekt.
– lidi BOJÍCÍ se o sebe, rodinu, nebo i o své jistoty (přitom nikdo nikdy nemá nic jistého),
– SLOUŽÍCÍ motroky (novodobé otroky systému: otroky hypoték, půjček,…),
– lidi SKEPTICKÉ o změně k lepšímu vzhledem ke zkaženosti dnešní doby,
– ODEVZDANÉ lidi, kteří úsilí o lepší svět vzdali a už jenom pasivně ČEKAJÍ na konec…,
– lidi POHODLNÉ či VYPOČÍTAVÉ, kteří čekají, až to někdo jiný udělá za ně,
– lidi FALEŠNÉ a POKRYTECKÉ, kteří si jenom převlečou kabát při změně režimu
– LHOSTEJNÍ lidi, kteří ani nemají potřebu cokoli změnit, atd.

POUZE lidé s vytříbenými charaktery mohou změnit společnost, zákony, svět k lepšímu…
KDO CHCE POHNOUT SVĚTEM, MUSÍ NEJPRVE POHNOUT SÁM SEBOU … (Lennon)

Neznám pro mne výstižnější nick (zatím). Ale budu o něm přemýšlet…

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Pro mocnou-bezmocnou 😉
Píšete: “Následně jsem ho změnila na „bezmocná“, protože když je člověk sám, osamocen, je bezmocný, i když může mít pravdu.”
Musím Vás opravit:
To, že je někdo s širšími schopnostmi vnímání a anylýzy osamocen, je ve stádu omezených ( kulturně, informačně, morálně, sociálně, atd.) naprosto normální! Kdyby byli VŠICHNI LIDÉ OSVÍCENÍ, vypadalo by to na té naší malé-velké Zemi podstatně jinak :-).

“Osamocen” neznamená být “bezmocný”! Jde jen o to, jakou intenzitou, a jakým nábojem Vaše myšlenky rezonují.
( Myslím, že takový Putin by mohl vyprávět…;-) )

Nicola Tesla byl osamocen celý život, a posunul svojí myslí a přesvědčením lidstvo o stovku let dopředu.
( A ti, kdo vědí, o co ve svém “osamocení” vymyslel, a ukradli tuto pravdu, tak se strachem z odhalení ji dodnes využívají ke snahám o ovládání lidstva)

Možná se ZATÍM cítíte OSAMOCENÁ, ale rozhodně nejste bezmocná!
Váš hlas už rezonuje ;-).

A souhlasím, že je potřeba se “stmelit”, protože V JEDNOTĚ JE SÍLA!
Já osobně jsem PRO 😉

bezmocná
Návštěvník
bezmocná
Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Mimo tema. Prave mi psala kamaradka, ze posloucha anglicke zpravy, a ze je to takova zapadacka propagace, ze to je pry sila a takove nepratelstvi proti Rusku, ze se ji z toho chce zvracet. A zpravy pry zakoncili tak, ze Britove uz umej udelat dite ze tri lidi, coz bylo jako tresnicka na dortu. Kamaradka vubec neni zadna komunistka, nebo kdo vi jaka rusomilka. Jeji vypraveni bouzel povazuji za pravdive. A obavam se, ze Anglicane ve sve aroganci nerozlisuji mezi Rusem, Cechem, nebo jinym “vychodakem”. Nejvyssi cas opustit spolecenstvi zapadni ch “evropskych hodnot”. Dokud je cas.

hanns
Návštěvník
hanns

Dobrý den, velmi si Vás vážím pro Vaše názory. Domnívám se, že jste již jako zájmový objekt monitorována našim všeobjímajícím “ministerstvem” propagandy. Ale o tom psát nechci. Jediné, co mi vadí na Vašem příspěvku je servilnost. PROČ píšete ….. “neni zadna komunistka, nebo kdo vi jaka rusomilka”. Myslíte, že bez toho by to lidé nepochopili?
Stejně tak mě sere, že někdo kritizuje cikány a v kritice ujišťuje čtenáře, že není žádný rasista nebo, že mu cikáni nevadí. Lidi probuďte se. Už teď je 12:05 !!!!!!!

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Kuřáci si nově možná nezapálí ani ve vlastním autě. Alespoň v případě, že v něm budou sedět také děti (což samozřejmě kvituji, ale ruku na srdce, který rodič bude tak intolerantní a bude v autě dýmit svému potomstvu pod nos, že?) Zakázána má být také možnost zřizování kuřáren v restauracích. … Tolik zpráva z českého parlamentu. Sociální inženýři si prostě myslí, že potřebujeme jejich návody na život, jinak bychom sami nepřežili a ještě k tomu ubližovali “jejich” potomkům.

Páni poslanci, to je slabota!

NAVRHUJI:

1) Centrální registr kuřáků
2) Přísný zákaz kouření v domácnostech s dětmi
3) Namátkové kontroly bytů Protikuřáckou kobrou
4) Matkám – kuřačkám – odebírat děti rovnou po porodu

ALE VÁŽNĚ: Snaha současné vlády vychovávat občany a současné pokrytectví nebere konce. Chápu zákaz kouření v uzavřených veřejných prostorách, veřejných dopravních prostředcích ap. Ale hospoda, restaurace či bar NENÍ veřejným prostorem.

A soukromé vozidlo již vůbec ne!

Buď tedy postavte kouření mimo zákon (což je nesmysl a konina) nebo se přestaňte už konečně montovat lidem do jejich života a svobodné volby, jakým způsobem jej prožijí.
Protikuřácký návrh zákona je stejně pokrytecký jako ten hazardní, kterým jsou kamenné podniky hromadně likvidovány, ale současně jsou legalizována internetová kasína a dostupnost hazardních her se skokově zvýší – především v místech se zákazovými vyhláškami.
Státu tak prašulky z hazardu neubudou – spíš naopak (nebude se s nimi muset dělit s obcemi) a Andrej Babiš se ještě může prsit, jak „zatočil“ s hazardem.
Stejně tak zákaz kouření v hospodách nepovede ke snížení spotřeby cigaret. (A dokonce kuřáci budou i víc na očích, až budou postávat před hospodami a dýmit.) ALE ŽIVNOSTNÍCI TO BUDOU MÍT ZASE O HODNĚ TĚŽŠÍ.

Osobně v těchto zákonech nevidím nic jiného než populismus a aroganci moci.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Zighartice:
A za 5) …žlutou pásku s piktogramem cigarety na paži každého kuřáka ne? 😉