Česká vláda nemá na domácí oslavy listopadu čas. Premiér a spol budou...

Česká vláda nemá na domácí oslavy listopadu čas. Premiér a spol budou 17. listopad slavit v USA, ministr zahraničí v Bruselu. K 25. výročí proběhla v USA nejdříve oslava Havlovy biografie, nyní dojde k odhalení jeho busty, další velké akce budou následovat, odevzdáme i originály not Antonína Dvořáka. Oslavy sponzorují sponzoři sametové revoluce, nechybí Madlenka Olbrajtová. Otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi

Česká vláda nemá na domácí oslavy listopadu čas. Premiér a spol budou 17. listopad slavit v USA, ministr zahraničí v Bruselu. K 25. výročí proběhla v USA nejdříve oslava Havlovy biografie, nyní dojde k odhalení jeho busty, další velké akce budou následovat, odevzdáme i originály not Antonína Dvořáka. Oslavy sponzorují sponzoři sametové revoluce, nechybí Madlenka Olbrajtová. Otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi.

V den 25. výročí sametové revoluce náš premiér prý ve spěchu položí květiny k památníku na Národní třídě, ale hned poté odlétá do Washingtonu. Tam už na něj budou čekat další významní čeští politici – místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), místopředseda dolní komory Petr Gazdík (STAN) i ministr Daniel Herman (KDU-ČSL). Ti se spolu se Sobotkou rozhodli výroční den a státní svátek strávit v zámoří. Zúčastní se odhalení busty Václava Havla v Kapitolu. „Myslím, že je naprosto nezbytné, aby předseda vlády u tak významné události byl,“ míní Sobotka. K odhalení busty však dojde až 19. listopadu. Vláda na vlastní oslavy v den sametové revoluce rezignovala. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek zase bude v tu dobu v Bruselu na setkání šéfů diplomacie osmadvacítky. Zdroje [1] [2]

Jako první bod oslav proběhla prezentace a autogramiáda životopisu Václava Havla “Havel: Život”, kterou sepsal Michael Žantovský. V ní je Havel líčen a americkými médií oslavován jako přední morální a politický vůdce naší doby, jako odvážný vizionář a bojovník za lidská práva [3]

 

Následovat bude další bohatý program k výročí sametové revoluce. Vystoupí Česká filharmonie a jako speciální dar poprvé opustí naše území originál Dvořákovy symfonie Z nového světa, který si on sám přivezl z USA domů. Na tom by snad ani nebylo nic špatného a Dvořák by možná měl radost, ale hloubka té naší úcty Američanům, ta je nepřehlédnutelná.

Více o programu našich oslav americké revoluce (pardon, amerických oslav naší revoluce) si přečtěte zde [4] , především v odkazu ale nepřehlédněte, kdo je sponzorem těch oslav. Pro jistotu pár těch úvodních vložím:

Honorary Chairmen
George H. W. Bush
William J. Clinton
George W. Bush

Honorary Committee
Madeleine K. Albright

Dovolím si tvrdit, že takhle proamericky se nezachovalo při oslavách ani Německo, které by jó mělo za co děkovat – vždyť se z něj po pádu berlínské zdi stal leadr Evropy! A co dělá ve 25. výročí listopadu 89 vláda Česka? Právě vede hon na demokraticky zvoleného prezidenta a stylem “papežštější než papež” se chová antirusky a antičínsky a jak se v den výročí sametové revoluce chystá předvést, její vlastenectví nese vlajku USA a EU. Nelze se tedy divit, že vznikl tento otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi, naopak je třeba za tento dopis děkovat a šířit ho. Neboť co my víme, co všechno si Havel a Madlenka dohodli

a jaké úkoly před námi ještě asi stojí, když busta Havla je velikou výjimkou: “O významu této pocty svědčí i skutečnost, že jde teprve o čtvrtý případ, kdy Kongres souhlasil s takovým oceněním zahraničního státníka”.

Zde otevřený dopis Daniela Solise:

Vážený pane předsedo vlády Sobotko,

vydáváte se na dalekou cestu do Washingtonu, abyste v rámci 25. výročí listopadového převratu symbolickým aktem odhalení busty vyjádřil úctu a respekt k odkazu prezidenta Václava Havla, lidským právům a evropské i světové demokracii.

Nicméně se při této příležitosti, jistě nevyhnete dobře připraveným útokům místní jaderné a zbrojní lobby, která se, pod použitím nejrůznějších záminek a vyhrůžek, bude snažit na Vás naléhat ohledně zakázky na výstavbu 5 dalších reaktorových bloků jaderné elektrárny Temelín a nákupu amerických vrtulníků MH-6 a UH-60.

Podle neověřených zdrojů se Vás budou pokoušet jistí představitelé uvedených zájmových skupin motivovat ke spolupráci významnými finančními částkami, připravenými k Vaší soukromé dispozici. Motivační prvek měl být předjednán panem, stínovým ministrem obrany ČSSD, panem Janem Hamáčkem, prostřednictvím Aspenského institutu, ve kterém, kromě práce v předsednictvu Poslanecké sněmovny parlamentu ČR, také figuruje.

Žádám Vás snažně, vážený pane Premiére, abyste odolal nabídkám těchto, na první pohled, sympaticky působících představitelů zájmových skupin. Pokud se jim totiž podaří Vás obdarovat finančními dary, naklonit úplatky, sebelépe ukrytými, či ospravedlnitelnými, stanete se do konce Vašeho života vydíratelným a už nikdy si ve Vašem životě v rámci politické kariéry, či mimo něj, neužijete jediný svobodný a klidný okamžik. Stanete se jejich otrokem a pro náš národ se stanete bezpečnostním rizikem. Není od věci si zde připomenout neblahý osud Vašeho politického předchůdce Petra Nečase. Není také od věci připomenout si neblahou kauzu s privatizací OKD do rukou sponzora a člena dozorčí rady Aspenského institutu, pana Zdeňka Bakaly.

Je to podobné, jako ve filmu o mafii: jakmile si od nich něco vezmete, tak jim patříte napořád a údajně není tolerována žádná neposlušnost…

Jako občan České republiky mám o Vás, coby ústavního činitele a předsedu vlády ČR, upřímnou starost, protože tuším, čemu všemu ve Washingtonu, v těchto pohnutých dobách, budete vystaven a upřímně doufám, že to přestojíte bez větších problémů. Každopádně to považuji za svojí občanskou povinnost, Vás předem v dobré víře důrazně varovat. Nesedněte tam nikomu prosím na lep! Lobbisté tam oplývají velmi rafinovanými technikami a prostředky, jak o tom hovoří John Perkins, bývalý tzv. lovec ekonomik ve své „zpovědi“.

Asi není třeba zmiňovat, že v případě pokusu o úplatek lze elegantně odmítnout pod záminkou slibu, kterým je vázán každý člen vlády ČR. Člen vlády skládá při nástupu do úřadu do rukou prezidenta republiky tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení.“

Analogicky, stejné platí i pro Vašeho spolustraníka, pana Hamáčka. Poslanec i senátor na první schůzi komory parlamentu, které jsou členem a které se účastní, skládají tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

Přeji Vám v tomto duchu pevnou vůli a šťastnou cestu tam a zase zpátky, a vydařenou oslavu 25. výročí listopadového převratu.

V úctě, Daniel Solis

Co k tomu dodat? Oslavujeme skutečně pád komunismu a svobodu v evropských zemích anebo oslavujeme EU v podobě  proamerické Transatlantské unie s vyšachováním Ruska z Evropy a tím výročí vzniku „sametového diktátu“ ? Zaujalo mě, jak nás celým čtvrtstoletím provází Madlenka Olbrajtová. Tato kandidátka na českou prezidentku (nejspíš se jí nestala jen proto, že odmítla kandidovat na post pod její úroveň) mi v souvislosti s autogramiádou Žantovského připomněla jednu pražskou autogramiádu, kde se slova „pravda a láska“ alespoň jednou pořádně vybarvila (kdo by nevěděl, o co šlo, tak šlo o tohle [uloupené Kosovo]):

Jediné, co na oslavách letošního výročí listopadu nakonec shledávám jako pozitivní je, že Zeman bude slavit v Praze. A co je hlavní, že proběhne demonstrace na jeho podporu:

http://www.nwoo.org/wp-content/uploads/milos-zeman-a5.pdf

Snad si Zemana ubráníme i po instrukcích, které naší soudruzi přivezou z USA a z Bruselu a listopad 89 přece jen nebude o nové totalitě.

Může se zdát, že vložit článek k výročí 17. listopadu až 19. listopadu je chozením s křížkem po funuse. Tak zde si dovolím zdůraznit, že zatímco u nás oslavy už skončily, v USA jedou naplno dál a že právě dnes vyvrcholí odhalením busty Havla a že především v kontextu s průběhem českých oslav se článek stává ještě aktuálnějším. Dopis Solise našemu premiérovi doporučuji k pozornosti obzvláště poté, co Bohuslav Sobotka si v USA ohřál své polínko, když zkritizoval Zemana za jeho názory na Pussy Riot, cituji: “Mě pan prezident v minulých týdnech několikrát hodně nemile překvapil: Tím, jak mluvil v Hovorech z Lán v Českém rozhlase, tím, jak shazoval Pussy Riot, tím, jak zpochybnil v předvečer sedmnáctého listopadu význam studentské demonstrace” [Sobotka v USA]

Ostatní dění sledujme, já osobně si budu pozorovat 10. prosinec – Den lidských práv. Ono je to den, na který především měl být 17. listopad 89 zaměřen, ale dle vyjádření Havla se události nečekaně urychlily. Tak uvidíme, co tento den přinese letos.

S použitím zdrojů [zde] a [zde]

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
AlešK
Návštěvník
AlešK

Myslím, že oslavovat 17. Listopad v USA, že je to tak v pořádku. Vždyť to bylo vítězství U. S. A., čeští študáci byli pouze křovím. V. Havel, v některých kruzích považován za konfidenta StB, homosexuála a hlavně, velkého křiváka.
Proč si Amíci vybrali zrovínka Havla? Odpovídám si sám, původ v buržo-polofašistické rodině, majetek, bezcharakternost, bezpáteřnost… Amíci by měli vsázet na koně, v tomto případě měli šťastnou ruku, zatímco lid český byl a je okrádán, jsou jedinci, kteří tomu i tleskají… To mi mozek nebere.

MM
Návštěvník
MM

Exkluzivní výpověď spoluorganizátora demonstrace proti Zemanovi: Díky Američanům si vás teď koupím všechny.

http://g.cz/exkluzivni-vypoved-spoluorganizatora-demonstrace-proti-zemanovi-diky-americanum-si-vas-ted-koupim-vsechny/

noone
Návštěvník
noone

Zřejmě přišly další instrukce z Washingtonu. Na Praze 6 někdo zhanobil sochu maršála Koněva, osvoboditele mj. i Prahy od nacismu. Jediný odkaz je na PL: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejen-tank-V-Praze-naruzovo-natreli-i-marsala-Koneva-346616

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Dnes zhanobi sochu Koneva, zitra nafackuji zastupci pro veci politicke a pozitri dokonce poslapou Putinskou myslenku slovanstvi! Toto nelze tolerovat!

Martin
Návštěvník
Martin

To se v tom Washingonu museli pěkně zapotit, když vymýšleli tuhle imperialistickou zlotřilost 😀

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Lavičky svatého Václava Havla už taky natřeli? 🙄

trodas
Návštěvník

Madeleine Albrightová je v prvá řadě válečný zločinec, jenž schvaloval sankce na Irán i když věděla, že to zabilo 500 000 dětí v Iráku. Takto na otázku novinářky, zdali to “stálo za to” reagovala:
http://youtu.be/HP7L8bw5QF4?t=4m30s
Otázka pro všechny lidi světa zní: pokud někdo participuje a omlouvá vraždu 500 000 dětí – neměl by být za mřížemi jakožto obzvláště hnusný válečný zločinec?
Co se pamatuji, tak za vraždu “jen” čtyř dětí padlo zasloužené doživotí:
http://www.novinky.cz/krimi/321649-.html
Za vraždu 500 000 dětí? Vyznamenání a medaile?

A aby toho nebylo málo tam z následných válek a dění v Iráku víme, že ani vraždění 500 000 dětí nepomohlo tomu, aby se z Iráku stala demokracie, protože demokracie nevyroste z hlavní zbraní…

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

To je skutecna hruza co ta baba spachala, jen bych prosil o vysvetleni, jak sankce na Iran zabily deti v Iraku.

trodas
Návštěvník

Ty sankce byly na Irák, mám tam překlep… 🙁 Sorry, omlouvám se.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Neomlouvejte se debilovi.

TSq
Návštěvník
TSq

Co znám Vaše příspěvky, jste poslední, který by měl omlouvat
Pro Astaroth : stačí si dát do hledače madaleine 500000
a vyjede, že je pro ni přijatelné 500.000 zavražděných dětí

TSq
Návštěvník
TSq

Trodas : Co znám Vaše příspěvky, jste poslední, který by měl omlouvat
Pro Astaroth : stačí si dát do hledače madaleine 500000
a vyjede, že je pro ni přijatelné 500.000 zavražděných dětí

ja
Návštěvník
ja

a co chcete slavit, ten sametovej podvod? jinak sobotka je z amíků posranej jak nikdy a už prohlašoval máme stejné zájmy, chceme to samý (budovat demogracii) :mrgreen: prostě řiťolezec jak se patří, no asi mu nic jinýho nezbejvá, jinak by po něm neštěk ani pes

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Listopad 89 byl bezprecedentni ukazkou prace Americkych rozvracecu a zharu! Je dobre, ze se takove clanky pisou. Vsichni si pamatujeme, jak lide jako jeden muz stali za KSC, z celych zavodu se schazely petice za zasah proti tem nekolika desitkam placenych rozvracecu, na namestich vznikaly spontanni sroceni lidu s rudymi vlajkami a portrety Lenina, Marxe a Engelse. Nic z toho nepomohlo, pres vuli lidu Americti vrazi svrhli vladu KSC a sve dilo imperialni zhouby dokonali tzv. “vyhnanim” sovetskych vojsk.
V zive pameti mame, jak ceskoslovenske zeny zbrocene slzami se drzely seriky zasypanych vagonu, jez odvazely nase osvoboditele! Strojvudci odmitli rozjet lokomotivu, nez je k tomu donutili namirenymi zbranemi agenti CIA!
Tak se delaji barevne revoluce – budme pametlivi a nezapomenme!