Česká televize si na vylepšování svého jména najala firmy napojené na TOP09,...

Česká televize si na vylepšování svého jména najala firmy napojené na TOP09, ČSSD a ODS! Darovací smlouva podepsaná Miroslavem Kalouskem, zakázky veřejnoprávní televize za miliony korun pro firmy a subjekty, které mají na sociálních sítích ovlivňovat mínění o pořadech a tvorbě z Kavčích hor. Organizovaný a štědře placený trolling za peníze koncesionářů! České veřejnoprávní Palermo!

Česká televize si na vylepšování svého jména najala firmy napojené na TOP09, ČSSD a ODS! Darovací smlouva podepsaná Miroslavem Kalouskem, zakázky veřejnoprávní televize za miliony korun pro firmy a subjekty, které mají na sociálních sítích ovlivňovat mínění o pořadech a tvorbě z Kavčích hor. Organizovaný a štědře placený trolling za peníze koncesionářů! České veřejnoprávní Palermo!

Už za pár dní budou v České republice komunální volby a také volby do Senátu. Pokud si v těchto dnech pustíte česká média, především ta veřejnoprávní, tak vás asi nepřekvapí obsah a narativ informací a zpráv, které jsou v tradičním pojetí silně nevyvážené. Česká televize je dlouhodobě obviňována, že dává nepřirozeně velký mediální prostor marginálním politickým stranám, jako je např. TOP09, jak zjistila analýza Univerzity Karlovy, více informací najdete zde.

Redakce Aeronetu ve spolupráci se SVCS však získala výbušné materiály, které odhalují neuvěřitelné napojení České televize hned na trojici českých politických stran a jejich sekretariátů. Podle těchto informaci jsou TOP09, ČSSD a ODS lobbisticky provázány s Českou televizí skrze osoby, které ovládají firmy napojené na státní zakázky. Náš investigativní materiál prokazuje, že reforma veřejnoprávních médií se pomalu stává otázkou národní bezpečnosti České republiky a je nutné urychleně situaci řešit.

Tomáš Klvaňa

Začneme ale zeširoka, protože je to nezbytné pro vykreslení celé lobbistické krakatice. Jistě si vzpomínáte na americký radar v Brdech a na vládního zmocněnce Tomáše Klvaňu. Ten dříve působil v Mladé Frontě Dnes, potom pracoval pro Hospodářské noviny Zdeňka Bakaly, pro Rádio Svobodná Evropa, což je mediální projekt amerického ministerstva zahraničí, a pracoval také pro Studentské listy. Potom působil jako mluvčí prezidenta Václava Klause, pak jako vládní zmocněnec pro komunikaci projektu protiraketové obrany, stal se šéfem projektů “na podporu demokracie” financovaných opět Zdeňkem Bakalou a byl také jedním ze zakladatelů české pobočky Aspen Institutu, který spoluzakládal se Zdeňkem Bakalou.

Zájmy “Amíků” v ČR ošetřuje firma AMI

Pro vládní PR kampaň, která měla českou veřejnost přesvědčit o pozitivech amerického radaru v Brdech, byla tehdy najata PR agentura AMI Communications, s.r.o. IČO: 63077370 a byl najat i Tomáš Klvaňa, který se stal vládním zmocněncem pro tento americký radar od 25. května 2007. AMI Communications patří do skupiny několika navzájem provázaných firem AMI, které měly stejné vlastníky: Janu Marcovou, Milana Hejla a Marka Stránského. Lidé spojení s firmami skupiny AMI měli silné vazby na ODS. Např. Jana Marcová byla jednou ze tří spoluvlastníků skupiny AMI, byla v minulosti poslankyní a dokonce mluvčí ODS.

Tomáš Klvaňa, který byl Vládním koordinátorem pro protiraketovou obranu působil také v AMI Communications. Mimochodem, je fascinující rozplétat tyto vazby firem napojených na české lobbisty, protože firma AMI Communications, kterou zastupoval právě lobbista za radar Tomáš Klvaňa, sídlila na stejné adrese jako firma Dutko Worldwide Prague, kterou zastupoval další lobbista za radar Alexandr Vondra (ODS). Mateřská americká společnost Dutko měla uzavřenou smlouvu o lobbingu s americkým zbrojařským koncernem General Dynamics. A tlak této Dutko Worldwide Company na nákupy od General Dynamics byly známé. O tom ale někdy příště, to není hlavním předmětem tohoto článku.

Alexander Vondra

Jednou z těchto firem skupiny AMI je také AMI Praha a.s. IČO: 25715909. Tato firma AMI Praha a.s. přispěla straně TOP09 v roce 2009 sponzorským darem v hodnotě 100,000 Kč. V této darovací smlouvě, kterou naše redakce získala z důvěrných zdrojů, je za TOP09 podepsaný samotný Miroslav Kalousek. Zde se nám rýsuje první protnutí firem skupiny AMI na politickou stranu TOP09. Pojďme ale dále.

Kalousek přijal pro TOP09 stotisícový dar od firmy, která potom po volbách dostala od náměstka ministra za TOP09 zakázku za dva miliony

Určitě si vzpomínáte na Jaroslava Drábka právě z TOP09 na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Jeho sociální karty byly epizodou samou pro sebe. Tato firma AMI Praha a.s., která zasponzorovala TOP09 darem 100,000 Kč, totiž získala o dva roky později zakázku za 2, 040,000 Kč, a jaké to překvapení, právě na Ministerstvu práce a soc. věcí řízeném Jaromírem Drábkem z TOP09. Sedmdesátiprocentní majitel firmy AMI Praha a.s. byl Michal Svatý a v té době byl navíc zaměstnán na dohodu o pracovní činnosti jako poradce prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky, opět z TOP09. Vladimír Šiška zaměstnal Michala Svatého v souvislosti s interní komunikací přípravy sociální reformy. Exkluzivní kopii darovací smlouvy vidíte zobrazenou níže.

Po nástupu Drábka na MPSV získala firma AMI zakázku

Takže abychom si to shrnuli. Tehdejší první náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška (TOP09) znal většinového vlastníka firmy AMI Praha a.s. Michala Svatého, kterého si zaměstnal od 1.8.2011 jako poradce a zároveň tomuto svému poradci zadal zakázku za 2,040,000 korun. Odbor 33 MPSV zveřejnil 30.11.2011 zakázku malého rozsahu za 2,040,000 Kč. Odbor 33 na ministerstvu práce a soc. věcí byl přímo podřízený Vladimíru Šiškovi a byl řízen René Pitákem, což byl dlouholetý spolupracovník Vladimíra Šišky. Oznámení o přidělení zakázky vidíte níže.

Tento odbor obdržel jedinou zakázku 13.9.2011 právě od AMI Praha a.s. Michala Svatého, zaměstnance ministerstva práce, a přítele jeho nadřízeného, 1. náměstka ministra práce a soc. věcí Vladimíra Šišky. To jen tak na okraj, jakým způsobem hospodařili náměstci a ministři TOP09. Na úvod tedy máme narýsované propojení firem skupiny AMI na PR aktivity okolo propagace amerického radaru v Brdech a aktuálně už i napojení na TOP. Pojďme ale konečně k České televizi.

AMI zajišťuje mediální PR pro vylepšování obrazu České televize

Česká Televize podle smluv utrácí miliony korun za vylepšení svého mediálního obrazu a jména u veřejnosti. Podle informací z mainstreamu jenom za rok 2017 utratila ČT přes 12 milionů korun na PR a vlastním vylepšování obrazu a jména, více zde. A tipněte si, jaké firmě, kromě jiných, tyto propagace ČT zadala formou tendru? Správně, AMI Communications, spol. s r.o. IČO: 63077370, tedy jedné z firem vlastnicky napojených na skupinu firem AMI, tedy také na AMI Praha a.s.

Konkrétně se jedná o smlouvy ze dne 28. 2. 2017 za 2,425,000 Kč [1] a ze dne 23.2.2018 za 2,902,500 Kč [2]. Šlo konkrétně o zajištění mediálního servisu a služeb v oblasti Public Relation, zejména se zaměřením na informovanost široké veřejnosti a specifických, dílčích a cílových skupin o činnostech, kompetencích a specificích veřejnoprávního vysílatele. Jinými slovy cílená propaganda. Takže firma, která zajišťovala prosazování amerického radaru v Brdech, jejíž jedna ze skupiny firem AMI sponzorovala TOP09 Miroslava Kalouska, tak nyní vytváří příznivý mediální obraz ČT u veřejnosti.

Pohybujeme se proto na ose propagace amerických cílů v ČR a propagace České Televize, která se protíná u lidí napojených na TOP09. Je to spolupráce ČT, ODS a TOP09 prostřednictvím holdingu firem AMI a.s. Kruh se nám proto uzavírá. Česká televize není probruselskou televizí, i když unijní étos je na jejích obrazovkách také zastoupen, ale akcentuje primárně politiku Washingtonu D.C. klasického neoconského typu.

Miroslav Kalousek má kontrolu nad Českou televizí.

Ovšem máme tu další smlouvu České televize se dvěma dodavateli, která vykresluje velmi silné napojení ČT také na ČSSD. Kromě AMI Communications, spol. s r.o. je tu totiž agentura Bison & Rose s.r.o. Jedná se o smlouvu ze dne 21.12.2016 za 9,700,000 Kč [3]. Rámcová smlouva – Zajištění mediálního servisu a služeb v oblasti Public relation. O firmě AMI Communications, spol. s r.o. jsme si už napsali. Za agenturou Bison & Rose ovšem stojí lobbista napojený na ČSSD, mimochodem úzký spolupracovník exministra vnitra Milana Chovance, a tím člověkem je Miloš Růžička.

Lidový dům, Bison & Rose a Milan Chovanec

Abychom si vykreslili vliv Miloše Růžičky a dalšího lobbisty Martina Hofereka v ČSSD, tak tyto dvě osoby pomohly Bohuslavu Sobotkovi ustát krizi v roce 2013 v rámci legendárního Lánského setkání vedeného Michalem Haškem, kdy se ho tito straničtí kritici pokusili odvolat. Martin Hoferek je zase spolumajitel agentury Merit Government Relations, působil jako volební manažer ČSSD a je blízkým spolupracovníkem bývalého ministra Obrany Jaroslava Tvrdíka, který nyní pracuje pro čínskou lobby CEFC. Tedy České televizi vytváří mediální obraz nejen AMI Communications, spol. s r.o., která pozitivně propagovala umístění amerického radaru v Brdech, a navíc firma z její skupiny AMI sponzorovala TOP09.

Miloš Růžička, spolumajitel Bison & Rose.

Vedle ní vytváří příznivý obraz České televize i agentura Bison & Rose Miloše Růžičky, vlivného lobbisty stojícího za ČSSD a zároveň blízkého spolupracovníka exministra vnitra Milana Chovance, za bez mála 10 mil. Kč. Může ještě někdo pochybovat o vlivu skupin kolem ČSSD ODS a TOP09 na Českou televizi? Kdy si konečně Andrej Babiš, Tomio Okamura a Vojtěch Filip uvědomí, že toto není demokracie, to je hotové české politicko-mediální Palermo, které má charakter mediální mafie. Bez reformy veřejnoprávních médií se tyto bezpečnostní hrozby budou prohlubovat.

Česká televize utrácí miliony za vylepšování vlastního obrazu pomocí placených trollů a propagandy, namísto aby zlepšila vyváženost a objektivnost vlastního zpravodajství

Mimochodem, firma Bison & Rose s.r.o. blízkého poradce ČSSD Miloše Růžičky uzavřela další smlouvu dne 1. 3. 2017 s Českou Televizí za dalších 1,890,000 Kč [4] v rámci zajištění mediálního servisu a služeb v oblasti Public Relations, zejména se zaměřením na komunikaci pořadů České televize na sociálních sítích a internetu. Takže další platba z ČT pro armádu trollů, kteří za peníze z ČT potom ovlivňují diskuse na českých webech ve prospěch ČT a pro-amerického éthosu.

Firma Bison & Rose s.r.o. Miloše Růžičky, vlivného lobbisty napojeného na kruhy ČSSD a blízkého spolupracovníka bývalého ministra vnitra Milana Chovance, dále uzavřela s Českou televizí dne 27. 2. 2018 další stejnou smlouvu za 2,240,000 Kč [5], opět na zajištění mediálního servisu a služeb v oblasti Public Relations, zejména se zaměřením na komunikaci pořadů České televize na sociálních sítích a internetu. Takže trollovací placené repete předchozího. Toto jsou jen fragmenty celkového rozsahu, který jsme schopni z našich omezených finančních i lidských kapacit vypátrat. Jde o koláč chobotnice, spíš krakatice, s tisíci chapadly, pro který by bylo třeba využít profesionálních programů, např. typu Analyst, který používá finanční správa k rozklíčování jednotlivých firem, osob, účtů atd.

České mediální Palermo

Myslím, že pro konkrétní představu tohle bohatě stačí. I tak se nám z toho točí hlava. Při mapování napojení firem skupiny AMI na Českou televizi jsme se na ose ČSSD, ODS a TOP09 dostali k několik let starému tunelu za 2 mil. Kč firmy, která předtím darovala TOP09 100,000 Kč “všimné” podepsané samotným Miroslavem Kalouskem. O dva roky později tatáž firma z ministerstva řízeného TOP09 obdržela zmíněnou dvoumilionovou zakázku. Ruka ruku myje.

Tento materiál přinášíme exkluzivně jako jediný server v ČR s důkazními dokumenty v očíslovaných odkazech v textu článku. Server Aeronet dlouhodobě upozorňuje na potřebu restrukturalizace a reformy veřejnoprávních médii v České republice, které jsou dnes pod vlivem různých lobbistických subjektů, které ovlivňují zpravodajství a celkový narativ veřejnoprávních médií. V mnoha případech jde o subjekty se zapojením zahraničních aktiv, především z USA a z okruhu amerického zbrojařského komplexu. Není proto divu, jaký éthos a narativ se ozývá z České televize, protože chapadla krakatice již pohltila celé Kavčí hory. Sdílejte a posílejte tento investigativní článek svým politikům a zastupitelům. Ať se konečně začnou zabývat otázkou reformy veřejnoprávních médií a také vlivu cizích lobbistických a nátlakových skupin na exekutivu a státní správu v ČR.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
r.m.
Návštěvník
r.m.

Bisoni mají vjezd do firmy na dohled vchodu na pracák a sociálku, ta sídlí v budově, ze který museli sundat ceduli, že byla financovaná z evropských fondů, kontrola podezřelé ceny pořízené nemovitosti, několikrát zajímavě změnil krátce po sobě majitele
Do Bizonů zajížděj bouráky, že by mohly hrát v Bondovkách a v nich burani jak z Ukrajiny

hirameki
Návštěvník
hirameki

nemůžete tu fotku Vondry dát pryč? já si připadám, že jsem po ránu spadnul do prasečího chlívku. chybí už jen páter Malý, případně luciper Halík.

Sonata
Návštěvník
Sonata

Informovala už o tomto ČT?

Správcem „prezidentova varování“ je vládní agentura FEMA (Federal Emergency Management Agency) …. známá jako provozovatelka…. kempů s ostnatým drátem.

comment image

Neznama
Návštěvník
Neznama

Vic infrmaci nenapisete – nechapu co tim rikate. Informace ma tedy pro mne 0 hodnotu. Nejsem tu pravidelne, takze nemam vic informaci a jiste nas je vic. To jako firma provozuje vezmice? Kde vsude pusobi?

hirameki
Návštěvník
hirameki

Holt … no action is needed. Takže když není needed, tak není necessary. A šmytec.

CML
Návštěvník
CML

ČT byla odjakživa těžce tendenční, za každého režimu a neříkejte , že ne. Obraceči kabátů versus přisluhovači nosatých páníčků, všechno završeno spácákovou revolucí. To se to šéfuje za cizí prachy s rozpočtem nějakých 5-6 miliard. To se to přihrává kamarádičkům do kapes. Fuj. Hnus.

CML
Návštěvník
CML
Lord Vetinary
Návštěvník
Lord Vetinary

Jak říkal jeden bývalý poslanec za ČSSD z našeho města, když jsme se ho ptali, co vlastně udělali všichni politici prospěšného pro tuto zemi od převratu – “Zkurvili jsme na co jsme sáhli, protože tento stát je jen dobře organizovaný zločin..! Nic víc..!..”..

hirameki
Návštěvník
hirameki

přesné.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Tohle Vam zadny politik verejne nepovi!
Jinak muzete jeho stranu zazalovat, pokud to nekdo natocil a ma tedy dukaz. Hm, vlastne ne, soudcovska mafie takove lidi netresta ale podporuje. Jinak toto je pravda. Kdysi jsme byli hrdi na nasi vlast i stat a dneska… 30let se politici chovaji jak prodejne děfky a zlodeji. S hrdosti znicili nas prumysl a zemedelstvi a podepsali kolonialni pakty EU, NATO a Lysab.smlouvu. A jeste nam rikaji ze to prinese blahobyt ( z nicnedelani a otrockeho ponizeni nikdy blahobyt neni) … Za co by meli mladi dnes bojovat?
Za nadnarodni firmy, sklady a Babisuv Agrofert?
Za klidny zivot romu na soc. davkach?
Za dotace pro homosexualy a Havlistickou kafarnu? Za vlastizradu politiku?
Chudaci deti a mladi nemaji budoucnost a EU je na ceste k likvidaci a k socialnim valkam a totalnimu chudnuti vsech obcanu (krome tech co si nakradli stovky milionu az miliardy : Kretinsky, Tykač, Bakala, Babis, Chrenek, Ryting, Janousek..) ,kdy to dojde do te urovne ze budou zit v rozpadlych domech a jezdit leda na kole. Vse z prumysloveho rozvoje a vedy bude zapomenuto, aby Evropa nemela spotrebu nerostu a potravin, lide zili v tlupach za hranicemi mest tech bohatsich pracujicich lidi a aby mohla se rozvijet ve vede a prumyslu hlavne Asie : Indonesie, Cina, Indie. Cesi tam budou jezdit za praci, aby mohli uzivit rodiny. Nase deti se budou ucit ČÍNSKÝ jazyk. Kdysi jsem tomu neverila, ale dnes uz verim. Skoda ze nevim jmeno toho ekonoma nebo politologa co to predpovedel pred 20-25 lety.

hirameki
Návštěvník
hirameki

Rittig, ne Ryting. Čínština je jistě zajímavá, ale problém bude v tom, že Číňané se na bělochy budou vždycky dívat svrchu a “skrze prsty”. Mongolská rasa je specifická. Několikrát jsem byl v Japonsku a většinou se na mě usmívali, nadšeni, že umím japonsky. Tak jsem to, rozzářen, hlásil po návratu svému učiteli, rodákovi ze Šinagawy v Tokiu a on se taky usmál a poznamenal svou specifickou češtinou. “No, to bylo jenom tím, že P. – san ( jako já ) je cizinec.” A dodal něco v tom smyslu, že jinak se k sobě Japonci chovají dost škaredě. V National Geographic jsem před léty četl článek, v němž citovali jednoho Američana, který žil v Japonsku patnáct let jen proto, aby pak konstatoval, že po těch patnácti letech poněkud zděšeně zjistil, že mentalitě Japonců vlastně vůbec nerozumí.

Osobně mám obavy ze skokového zvýšení cen energií. Stačí tak málo…

lord Vetinary
Návštěvník
lord Vetinary

Úsměvné, …. díky za příběh… : D

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=485151&sznu=wZB4UuatQHdoqUYG
Mimo tema. USA planuji zastrašit Činu serii namornich manevru v blizkosti činskych ostrovu. No, rekla bych, ze se z toho Čina strachy nepomine, ale poradne vytoci. Trumpeta byl co se sily tyce kratkej i na Kima, a bude machrovat na Cinu ?

Pijack
Návštěvník
Pijack

Mno, já bych to nazval dalším literárním průjmem písálků na Novinkách. Přece snad už každý normální čtenář této “novinářské pokladnice” musí vědět, co jsou zač. Jejich klenoty jaho hehe Pehe, či Mitrofanov, to jsou skvosty 🙂 USA takové “manévry” defacto provozují nepřetržitě… ovšem Novinky z každého pšouku udělají vždycky velkolepou podívanou. Jediné co se mi líbí na Novinkách je, že občas nezruší “kontroverzní” diskuze, páč to má asi cenzor Banga zrovna kouřový dýchánek 🙂

hirameki
Návštěvník
hirameki

Banga bubuš je ale na idnes, pokud vím.

konzerva
Návštěvník
konzerva
konzerva
Návštěvník
konzerva

A čttee nic…comment image

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…čeká se na vyjádření těchto:

comment image

Michael
Návštěvník
Michael

Níže v diskusi jsem si všimnul, že se komusi nelíbí, když se zde někdo opovažuje kritizovat Putina. Aby bylo jasno, toto není žádný dogmatický web, a Putin není nedotknutelný! Stejně jako nejsou nedotknutelní ostatní. A jestli jsou tu nějací dogmatičtí chudáčkové, kteří v něm vidí modlu, pak by si asi měli najít nějaký dogmatický web kde je Putin adorován. Je tristní když pan VK ve svých skvělých pátečních hovorech, musí “ubírat plyn” po každé, když mluví o Putinovi, aby náhodou někomu nerozbil vzdušné zámky.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

To Putina se tady strili porad. Ja jsem si nevsimla, ze by se tady nekdo opovazil zavadit o Trumpetu.

hanns
Návštěvník
hanns

a vy jste ředitel zeměkoule?
zde se vyjadřují názory a pokud je to slušně a zrovínka vám se to nepozdává, tak to nečtěte
takto usměrňovaných webů, co se může a co ne, je tam venku spousta – chcete to tady zglajšaltovat?

Michael
Návštěvník
Michael

Zglajšaltovat to chtějí ti, kteří by z tohoto webu chtěli mít fanklub Putina.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Vy si fakt myslíte, že zaměření webu a to jakéhokoliv, dokáží docílit a změnit diskutující? To by pak znamenalo asi stejnou absurditu, kterou nám servíruje ČT dodnes – a to jak Naděžda Sovčakovová se svým manželem Anatolijem Sovčakem v Moskvě u nedělního oběda rázně bouchla do stolu a prohlásila, že američtí voliči musí volit Trumpa 🙂 Takže hloupí bílí dělníci, voliči a daňoví poplatníci uposlechli rodinu Sovčakových z Moskvy a nechali se zmanipulovat, protože Trumpa doopravdy zvolili prezidentem USA 🙂 Co tam máte dalšího ? 🙂

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Prominte michaeli, ale ja bych rada obektivitu. Tady se do Putina strili jak u Verdunu, jako na mainstrymu a treba o Trumpovi ani slovo krive, ani vlasku na hlave se nedotknout….ja tady do diskuze take nekdy pisu kriticky o Putinovi, take jsem tu kolikrat napsala, ze je mekys, ale vy tady zavadite temer protiputinovske tazeni. Nekoupil vas Bakala? ?

tehu
Návštěvník
tehu

Stále je pro mne “fascinující” jedna věc. Na jedné straně se tento stát má řídit podle nějakých zákonů – ale, na prvním místě jsou to zákonodárci ruku v ruce s ústavními činiteli a institucemi, kupodivu zde společně hledajíc cestu, jak tyto schválené a platící zákony obejít, aniž by se jim cokoliv stalo.
Hledají – a to hlavně pro sebe – cestu beztrestnosti – ale jen pro sebe. Ti ostatní jsou tu jen do počtu – pro odevzdávání daní – a pokud jakkoliv začnou zlobit – “šup s nima za Katr…”
Jak dlouho si ale myslí že to bude fungovat….
Jakékoliv problémy nikdo neřeší a “koberec” už je 1000 km nad zemí..

Ryan
Návštěvník
Ryan

Ať si židovští páničkové Soros s Albrightovou krmí své hafloidi za svoje krvavé nakradené peníze a ať si je taky táhnou věnčit do Izraele, protože tady je od nich zasr..ý celý republikový prostor.
Slintají, štěkají, vrčí, kálí, kradou…jsou evidentně zralí do kafilerie. Hafloidi nepatří mezi slušné lidi.